zostałam zwolniona bo nie zgodziłam się na sex - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » zostałam zwolniona bo nie zgodziłam się na sex

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: zostałam zwolniona bo nie zgodziłam się na sex

Witam,
Poszukując zmian w życiu zawodowym i zmęczona kulturą korporacyjną po 12 przepracowanych latach, podjęłam (jak mi się wydawało) ciekawą ofertę pracy za dobre wynagrodzenie i możliwość rozwoju w zupełnie nowej dla mnie dziedzinie. Firma prywatna, zatrudniająca kilka osób.

Jestem 34 letnią kobietą, nie mam dzieci, jestem w szczęśliwym związku. Potrafię się zachować - gwoli wyjaśnienia tym, którzy chcieliby się doszukiwać niestosownego, dwuznacznego zachowania - nie miało to miejsca!
Zachowanie szefa traktowałam jako przyjazne, nie upatrywałam w nim niestosownych zamiarów. Kilka dni temu po raz pierwszy zostałam w biurze dłużej, Szef próbował zbliżyć się do mnie i zaproponował abyśmy " przyjemnie wykorzystali sprzyjające warunki" Powiedziałam, że nie życzę sobie takich propozycji i że jego zachowanie jest dla mnie krzywdzące. Poprosiłam, aby więcej się ono nie powtórzyło.
Na drugi dzień szefa nie było w biurze. Kolejnego dnia przyszedł i wręczył mi wypowiedzenie. Ponieważ jestem na okresie próbnym, nie ma konieczności uzasadnienia rozwiązania stosunku pracy. Jedyny komentarz ustny jaki otrzymałam to że nie widzi we mnie potencjału ani możliwości dalszej współpracy.
Oprócz tego, że zostałam upokorzona jako kobieta i podwładny, zostałam również bez pracy.

Poszukuję pomocy w następującej kwestii:
W jaki sposób wytłumaczyć przyszłemu pracodawcy, że zostałam zwolniona w trakcie okresu próbnego?
W CV nawet nie mam zamiaru uwzględnić ostatniego miejsca zatrudnienia, ponieważ nie zdarzyłam się tam właściwie niczego istotnego nauczyć, ale nie mogę ukryć faktu zatrudnienia, ponieważ przez ostatnie 2 miesiące byłam zatrudniona na umowę o pracę. Podczas rozmowy zapewne padnie pytanie co robiłam przez ostatni czas od momentu zakończenia pracy w korporacji i wtedy będę musiała powiedzieć prawdę że byłam zatrudniona i że zostałam zwolniona. Wiem, że nie mogę podać powodu zwolnienia bo przecież nie wypada oczerniać byłego pracodawcy.

Sytuacja jest dla mnie traumatyczna. Przez 12 lat zbudowałam ciekawą historię zawodową po to aby 2 ostatnie miesiące rzuciły na nią taki cień sad Czy ktoś mógłby doradzić jak wybrnąć przed przyszłym pracodawcą z sytuacji? Jak się wytłumaczyć aby ta sytuacja nie utrudniała mi możliwości kolejnego zatrudnienia?

Serdecznie pozdrawiam.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: zostałam zwolniona bo nie zgodziłam się na sex

Ty tak serio czy korpo wyprały Ci mózg do końca, nic nie osiagnelas skoro masz 34 lata i okres próbny, jesteś statystycznym numerkiem w korpo. A co do pytania, jak nie wpiszesz nikt nie będzie sprawdzał, nie na twoim poziomie.

3

Moonciaa napisał/a:

Witam,
Poszukując zmian w życiu zawodowym i zmęczona kulturą korporacyjną po 12 przepracowanych latach, podjęłam (jak mi się wydawało) ciekawą ofertę pracy za dobre wynagrodzenie i możliwość rozwoju w zupełnie nowej dla mnie dziedzinie. Firma prywatna, zatrudniająca kilka osób.

Jestem 34 letnią kobietą, nie mam dzieci, jestem w szczęśliwym związku. Potrafię się zachować - gwoli wyjaśnienia tym, którzy chcieliby się doszukiwać niestosownego, dwuznacznego zachowania - nie miało to miejsca!
Zachowanie szefa traktowałam jako przyjazne, nie upatrywałam w nim niestosownych zamiarów. Kilka dni temu po raz pierwszy zostałam w biurze dłużej, Szef próbował zbliżyć się do mnie i zaproponował abyśmy " przyjemnie wykorzystali sprzyjające warunki" Powiedziałam, że nie życzę sobie takich propozycji i że jego zachowanie jest dla mnie krzywdzące. Poprosiłam, aby więcej się ono nie powtórzyło.
Na drugi dzień szefa nie było w biurze. Kolejnego dnia przyszedł i wręczył mi wypowiedzenie. Ponieważ jestem na okresie próbnym, nie ma konieczności uzasadnienia rozwiązania stosunku pracy. Jedyny komentarz ustny jaki otrzymałam to że nie widzi we mnie potencjału ani możliwości dalszej współpracy.
Oprócz tego, że zostałam upokorzona jako kobieta i podwładny, zostałam również bez pracy.

Poszukuję pomocy w następującej kwestii:
W jaki sposób wytłumaczyć przyszłemu pracodawcy, że zostałam zwolniona w trakcie okresu próbnego?
W CV nawet nie mam zamiaru uwzględnić ostatniego miejsca zatrudnienia, ponieważ nie zdarzyłam się tam właściwie niczego istotnego nauczyć, ale nie mogę ukryć faktu zatrudnienia, ponieważ przez ostatnie 2 miesiące byłam zatrudniona na umowę o pracę. Podczas rozmowy zapewne padnie pytanie co robiłam przez ostatni czas od momentu zakończenia pracy w korporacji i wtedy będę musiała powiedzieć prawdę że byłam zatrudniona i że zostałam zwolniona. Wiem, że nie mogę podać powodu zwolnienia bo przecież nie wypada oczerniać byłego pracodawcy.

Sytuacja jest dla mnie traumatyczna. Przez 12 lat zbudowałam ciekawą historię zawodową po to aby 2 ostatnie miesiące rzuciły na nią taki cień sad Czy ktoś mógłby doradzić jak wybrnąć przed przyszłym pracodawcą z sytuacji? Jak się wytłumaczyć aby ta sytuacja nie utrudniała mi możliwości kolejnego zatrudnienia?

Serdecznie pozdrawiam.

Rozumiem, ze czujesz się źle, ale nie panikuj! To tylko dwa miesiące pracy gdzieś, gdzie nie chciałabyś być zatrudniona. Zostałaś odprawiona, no i co? Te dwa miesiace pracy zburzą cały twój porządek świata? Zgódź sie i odejdż... Doświadczenie buduje mądrość, odbierz to jako lekcję. A twój szef? Kto wie, na jakich warunkach i kiedy jeszcze sie spotkacie. Co ma wisieć nie utonie:) Przekonalam się o tym  nie raz. Trzymaj się!

4

A ja bym to zachowanie szefa zgłosiła gdzieś wyżej.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

5

Lady Loka napisał/a:

A ja bym to zachowanie szefa zgłosiła gdzieś wyżej.

Pewnie że bym zgłosiła, ale mierz sily na zamiary Lady Loka. Dziewczyna nie ma żadnych dowodów (przynajmniej nic o nich nie mówi) nie ma nagrań, NIC!  Może rozpocząć walkę z wiatrakami... Facet z pewnościa jest "ustawiony" a dziewczyna ... z niczym. Nawet pewnie na prawnika jej nie stać.
Poza tym, na propozycji się skończyło? Nikt nikomu niczego nie udowodni. Taki mamy świat Lady Loka i trzeba się z tym pogodzić. Najważniejsze, to nie dać się zeszmacić... Jeśli dziewczyna sie nie dała, to wielki plus. Moim zdaniem "wojna partyzancka" nie jeden reżim doprowadziła do upadku, ale do tego trzeba "głowy" smile

6

Dziękuję dziewczyny za Wasze komentarze.
Nie dałam się dotknąć ale nie mam też żadnych dowodów aby móc cokolwiek z tym zrobić. Po tej sytuacji wiedziałam, że tam nie zostanę ale myślałam że wytrzymam do końca okresu próbnego a w międzyczasie znajdę inną pracę i będę do tego czasu unikać kontaktów z szefem lub dbac by w jego obecności przebywać w grupie. Niestety nie miałam takiej możliwości, zostałam zwolniona.
To już wszystko nie ma znaczenia ponieważ jestem wobec tego bezsilna.

Czekają mnie kolejne rozmowy o pracę i pytania... pracodawcy/rekruterzy zadają pytania aby poznać potencjalnego pracownika, w końcu na tej podstawie dokonują wyboru.

Czy nie jest to niepokojące że przychodzi do nich osoba która coś zawodowo osiągnęła na przestrzeni 12 lat a następnie podejmuje nowe zatrudnienie gdzie zostaje zwolniona w trakcie okresu próbnego? Jest to niepokojące i nie mam pojęcia jak mogłabym to wytłumaczyć.

Wiem, że prawdziwego powodu podać nie mogę bo nikt mi współczuć nie będzie a być może to w moim zachowaniu doszukiwać się będą powodu.
Tylko ja znam prawdę i czuję się w tym kompletnie sama i bezradna.
Jestem pełna obaw jak potoczy się moje dalsze życie zawodowe.

7

No ja bym jednak powiedziała. Kij z prawnikiem, uważam, że trzeba to zgłaszać, bo inaczej facet poczuje się bezkarny. A tak to jakaś rozmowa z nim będzie musiała być podjęta.
Dla własnej satysfakcji bym tak zrobiła.

Autorko, a właściwie jakiw sukcesy zawodowe ma się po 12 latach pracy w korpo?

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

8 Ostatnio edytowany przez Moonciaa (2019-01-24 20:58:24)

Lady Loka napisał/a:

No ja bym jednak powiedziała. Kij z prawnikiem, uważam, że trzeba to zgłaszać, bo inaczej facet poczuje się bezkarny. A tak to jakaś rozmowa z nim będzie musiała być podjęta.
Dla własnej satysfakcji bym tak zrobiła.

Autorko, a właściwie jakiw sukcesy zawodowe ma się po 12 latach pracy w korpo?

miałam na myśli możliwość rozwoju, awanse wewnętrzne, przez te 12 lat zmieniałam departamenty, zespoły. Po prostu się działo i miałam okazję w tym uczestniczyć co dawało mi możliwość rozwoju. Natomiast sztywna polityka personalna doprowadziła mnie do tego że chciałam spróbować życia poza taką strukturą. No i spróbowałam sad

Ale nie moja historia zawodowa w korpo jest tematem tego wątku tylko to co wydarzyło się potym i co mogłabym z tym zrobić aby nie przekreślac swojej osoby w oczach potencjalnego przyszłego pracodawcy

Sam fakt zwolnienia przez pracodawcę jest zapewne alarmujący co dopiero na okresie próbnym.
Czuje się upokorzona jako kobieta, jako człowiek sad

9

Zwolnienie nie jest za porozumieniem stron?

10

samotnax4 napisał/a:

Zwolnienie nie jest za porozumieniem stron?

na dokumencie jest "wypowiedzenie umowy o pracę z zachowaniem okresu wypowiedzenia" ze zwolnieniem z obowiązku świadczenia  pracy.
Nie wiem jaki powód zostanie wpisany na świadectwie pracy.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » zostałam zwolniona bo nie zgodziłam się na sex

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018