Siec sklepow Zabka.Zwolniona z dnia na dzien - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » Siec sklepow Zabka.Zwolniona z dnia na dzien

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Siec sklepow Zabka.Zwolniona z dnia na dzien

Wlasnie w dniu wczirajszym zostalam zwolniona z pracy... Pracowalam z zabie 5 lat i z dnia na dzien ajentka zamknela sklep. Wogole nie informujac nas wczesniej. Jestem w szoku... Moze tak zrobic? Co mi sie teraz nalezy....

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Siec sklepow Zabka.Zwolniona z dnia na dzien

To zależy jaką miałaś umowę. Jeżeli miałaś umowę na czas nieokreślony, to przy tym okresie zatrudnienie należy Ci się wypowiedzenie z okresem trzymiesięcznym. Jeżeli na czas określony, to chyba z dwutygodniowym. Jeżeli umowa - zlecenie, to okresu wypowiedzenie chyba nie ma określonego w kodeksie pracy. Ale powinien być określony w umowie zawartej z pracodawcą. Ajentka sklep może zamknąć kiedy chce. Ale zawarte umowy o pracę obowiązują ją nadal. I nadal ma obowiązek przez cały okres wypowiedzenia wypłacać Ci pensję. Jeżeli tego nie zrobi możesz założyć sprawę w sądzie pracy.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."
Jane Rizzoli napisał/a:

Wlasnie w dniu wczirajszym zostalam zwolniona z pracy... Pracowalam z zabie 5 lat i z dnia na dzien ajentka zamknela sklep. Wogole nie informujac nas wczesniej. Jestem w szoku... Moze tak zrobic? Co mi sie teraz nalezy....

Można tak zrobić w przypadku gdy ogłasza się upadłość likwidacyjną(likwidacja majątku dłużnika)Oznacza to, że począwszy od daty ogłoszenia upadłości, pracodawca może wypowiedzieć umowy o pracę, bez ograniczeń przewidzianych art. 411 Kodeksu Pracy oraz wszelkich innych przepisach szczególnych, co potwierdza orzecznictwo Sądu Najwyższego.
Co wtedy zrobić należy zwrócić się do Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych taki wniosek kieruje się samodzielnie do funduszu w celu zaspokojenia należności,których nie zaspokoił pracodawca.
Jeśli powód jest inny niż ten proponuję zwrócić się do PIP w celu złożenia pozwu przeciw pracodawcy(albo najzwyklejszej skargi z odpowiedzią w terminie 30 dni) .Są tam prawnicy za zupełną darmochę sporządzą wniosek,udzielą porady i pomogą skierować pozew do sądu pracy.Jeśli pracodawca nie wyparował ma pani szanse na 90% uzyskać zadośćuczynienie.

Pozdrawiam.

Kiedy pije,pije szczerze,kiedy pije Bóg mnie strzeże.

4

No szkoda, że tak nagle zostałaś na lodzie.
Pocieszę cię, że nie ty jedna.
Tydzień temu moja koleżanka została zwolniona dyscyplinarnie, choć akurat w ogóle nie zawiniła. Porostu mendy się na nią uwzięły i tyle hmm
Wątpię by miała siłę iść do sądu pracy hmm

selfiontko napisał/a:

No szkoda, że tak nagle zostałaś na lodzie.
Pocieszę cię, że nie ty jedna.
Tydzień temu moja koleżanka została zwolniona dyscyplinarnie, choć akurat w ogóle nie zawiniła. Porostu mendy się na nią uwzięły i tyle hmm
Wątpię by miała siłę iść do sądu pracy hmm

Walczyć trzeba bo jak myślisz czy z takimi "referencjami" znajdzie inną pracę?

Kiedy pije,pije szczerze,kiedy pije Bóg mnie strzeże.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » Siec sklepow Zabka.Zwolniona z dnia na dzien

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018