Proszę o radę, wyjaśnienie i po prostu musze się wygadać. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » SAMOTNOŚĆ » Proszę o radę, wyjaśnienie i po prostu musze się wygadać.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: Proszę o radę, wyjaśnienie i po prostu musze się wygadać.

Witajcie! Mam na imię Łukasz, mam 29 lat. Nie mieszkam w Polsce od kilku lat. Sytuacja banalna a temat dość oklepany: Nie mogę znaleźć nikogo na stałe. W przeszłości byłem w kilku związkach, mniej lub bardziej udanych, dłuższych i tych krótszych. Uważam się za ułożonego faceta, szaleństwa młodości dawno mam za sobą (a jest co wspominać i czego się wstydzć) Mam jasny plan na przyszłość, nie bujam w obłokach. Jestem pewny siebie kiedy trzeba, potrafię być opanowany i w trudnych sytuacjach myślę raczej trzeźwo. Jestem uprzejmy, kulturalny i potrafię się zachować. Mam wiele zainteresowań. Dbam o siebie, dobrze się odżywiam, porządnie się ubieram i jestem dobrze zbudowany. Używam nawet kosmetyków, bez przesady oczywiście, takich standardowych typu krem do rąk, do twarzy czy stóp. Nie uważam się za modela z okładki magazynu ale nawet przystojnie wyglądam. Zarabiam całkiem nieźle. Mam otwartą osobowość, nie ma dla mnie tematów tabu, nie mam żadnych uprzedzeń, potrafię pójść na kompromis. Posiadam oczywiście wady, jak każdy z nas. Czasami mam takie okresy w kórych zamykam się w sobie i jestem zamyślony. Osoby, które akurat pierwszy raz mnie widzą, kiedy mam ten stan przyklejają mi łatkę buca :D Co za tym wszystkim powyższym idzie, mogę się podobać niektórym kobietom co zresztą widać. Czasem udaje mi się uchwycić ten specyficzny rodzaj spojrzenia. Pomimo to jestem samotny i coraz bardziej mi to doskwiera. Dodatkowo, tu na emigracji, nie mam zbyt wielu znajomych. Jeśli chodzi o uczucia to podchodzę do nich ostrożnie. Kiedyś porządnie oberwałem, nie mogłem pozbierać się przez 7 lat (sic!) a blizny pozostały do dzisiaj. Jestem romantyczny i uczuciowy (może czasem aż za bardzo) Jeśli się zakocham to do grobowej deski, inne dziewczyny przestają dla mnie istnieć. Oddaję się całym sobą, bardzo się angażuję i jestem gotowy do poświęceń. Ale żeby mogło się moje uczucie rozpalić, wymaga ono wkładu też z drugiej strony. Potrzebny jest tlen, żeby podtrzymać ogień...
  Odkąd opuściłem Polskę, moje kontakty z płcią przeciwną ograniczały się do jednej, góra dwóch randek. I choć były to miłe spotkania to dziewczyny nie proponowały następnej albo nie odpowiadały na moją propozycję. Muszę dodac, że jestem nieśmiały w podjęciu pierwszego kroku, czasem kiedy uda mi się zdobyć numer telefonu to trzęsą mi się ręce kiedy go zapisuję, nie mogę tego opanować :D Zastanawiałem się co robię nie tak. Postanowiłem, że nie będę próbował zagadać do dopiero co zauważonej dziewczyny. Stwierdziłem, że te niepowodzenia były spowodowane zbyt małym zainteresowaniem z ich strony. Zmieniłem taktykę. Wiele czasu spędzam w kawiarniach, po prostu uwielbiam kawę :) W mojej okolicy jest ich kilka i pracują w nich fajne dziewczyny. Zacząłem obserwować ich zachowanie, próbować uchwycić ich wzrok i dostrzec tę specyficzną iskierkę. Udało się. Spodobałem się jednej z pracownic a musze powiedzieć że ona również wpadła mi w oko. Czekałem z propozycją spotkania, chciałem mieć więcej niż 100% pewności że ona faktycznie "coś do mnie ma" Trwało to dość długo, z każdym dniem kiedy odwiedzałem to miejsce a ona była na zmianie to jej zainteresowanie rosło, jej spojrzenie stawało się dość wymowne, coraz częstszy był uśmiech. Natomiast ja wysyłałem sygnały rzadziej i były mniej oczywiste. Niekiedy w ogóle na nią nie patrzyłem i udawałem brak zainteresowania. To była moja gra, ta dziewczyna miała zacząć o mnie myśleć. Powiem szczerze, że nawet czułem te "motylki w brzuchu" Ale z racji na ciężkie doświadczenie przeszłości tłumiłem uczucia, które wyrywały się jak ptak zamknięty w klatce. Całkiem niedawno, jej reakcja kiedy tam wszedłem przelała czarę. Była tam jeszcze jedna pracująca dziewczyna która pierwsza zapytała się co chę zamówić. Kątem oka widziałem. że moja ulubienica się we mnie wpatruje. Kiedy odwracałem się od kasy, załapałem jej spojrzenie. Uśmiechnęła się, ja również. Wychodząc pożegnałem się słowami "do zobaczenia następnym razem" Odpowiedziała tym samym...

W drodze powrotnej do domu uświadomiłem sobie że chyba juz czas się z nią umówić.

-Nie wyjdziesz z kawiarni bez jej numeru! Powiedziałem do siebie wpatrując się w lustro. Nieśmiałość zaczynała dawac o sobie znać, ten cholerny ścisk w żołądku! Idę. Wiem, że w tym dniu będzie w pracy, znam już jej grafik.
-Czy mogę cię o coś zapytać? Powiedziałem zaraz po wejściu.
-Jasne
-Czy chciałabyś wybrać się ze mną na kawę, w niedzielę?
Jej reakcja? Uśmiechając się, aż wciągnęła powietrze. To był najsłodszy uśmiech jaki widziałem! Poczułem ogromną radość. Dziwne, dawno zapomniane łaskotanie w sercu.
-W tę niedzielę nie mogę, ale w następnym tygodniu tak.
Poprosiłem o numer. I oczywiście! Trzęsące się ręce. I nie byłem zdenerwowany w ogóle! Widziałem że ona to dostrzegła. Przedstawiłem się, podałem jej rękę.
-Dam ci znać za kilka dni.
-Pewnie, odpowiedziała dalej się uśmiechając.
Pożegnałem się i wyszedłem.

Takiej radośąci i euforii nie czułem od dawna. W końcu! Umówiłem się z dziewczyną, która jest zainteresowana - to cholernie widać! I jeszcze ten jej uśmiech na moje pytanie, taki szczery. Sprawił że klatka pękła, nie mogłem już tego stłumić. Poczułem że coraz goręcej robi mi się w piersiach.
Na samą myśl nie mogłem ukryć zadowolenia.
Jak obiecałem, tak zrobiłem. Kilka dni póżniej, rankiem napisałem jej wiadomość z propozycją spotkania na następny dzień. Nie odpisywała aż do wieczora, zacząłem się już nawet niepokoić (Tak dziewczyny, kiedy nie odpisujecie za długo to my faceci zaczynamiy się denerwować) Napisała, że nie miała w zamysle żebym czekał, po prostu miała zajęty dzień. Pisała, że teraz akurat ma mało czasu ale chce się spotkać w następnym tygodniu. Odpisałem pytaniem czy możemy spotkac się we wtorek po południu. Na odpowiedź czekałem do 12 następnego dnia.
Krótkie: "Pasuje"
Chciałem do niej zadzwonić, ale skoro jest zajęta to pomyslałem że może nie wypada. Pewnie jeszcze studiuje, pracuje przecież. Wiem jak to jest. Trudno czasami znaleźć chwilę wytchnienia.
Napisałem wieczorem szczegóły spotkania co do miejsca i godziny.
Odpowiedź przyszła następnego dnia około 22.
"Cześć. Myślałam nad tym i doszłam do wniosku, że nie jest to najlepszy moment dla mnie na poznanie kogoś nowego. Mój semestr na studiach właśnie się zaczał a z wcześniejszych doświadczeń wiem że nie miałabym czasu na spotykanie się z kimś, kiedy skupiam się tylko i wyłącznie na nauce i pracy. Nie mam nawet czasu dla przyjaciół. Wydajesz się miłym facetem i mam nadzieję że rozumiesz"
Nie mogłem uwierzyć. Bunt, złość i smutek przeplatały się ze sobą. Przecież byłem pewien! Jej zainteresowanie było takie widoczne! Uwierzcie mi, trzeba by było być ślepym albo głupim żeby tego nie zauważyć. Odpisałem.
"Nauka jest bardzo ważna, dzięki niej zdobywamy wiedzę i umiejętności, które pomogą nam rozwinąć życiową karierę. Rozumiem to. Wiedz tylko, że nie przeszkadzałbym ci za bardzo w nauce ani tym bardziej nie odciągałbym ciebie od niej. Pisze to tylko dlatego, że nie było zbyt trudno zauważyć że byłaś zainteresowana moją osobą. A twoja reakcja na moje pytanie o kawę ze mną - twój uśmiech, był bardzo szczery i zarazem najsłodszy jaki widziałem. Ale... tak, rozumiem twoją decyzję i życzę ci jak najlepiej, oczywiście. Nie obraź się, ale czasami Twoje spojrzenie może powiedzieć zbyt wiele. Dbaj o siebie"
Nie jestemn typem gościa, który na siłę będzie do czegos przekonywał. Zawsze sobie powtarzam: Pokaż klasę, odpuść z godnością, nie naciskaj. Nie mogłem się powstrzymac od tego delikatnego pstryczka w nos tym moim tekstem o spojrzeniu mówiącym za wiele. Ja, kiedy wiem że nic nie wyjdzie ze spotkania z pewną dziewczyną, nie wysyłam jej żadnych znaków, nie chcę robić nikomu złudnych nadziei. Wiem, po swoim doświadczeniu, że zranione uczucia potrafią boleć jak cholera i pod żadnym pozorem nie wolno się nimi bawić. Na drugi dzień, późnym wieczorem dostałem odpowiedź:
"Czasami czyjaś interpretacja spojrzenia, może powiedzieć o wiele więcej. Trzymaj się"
Nie wiedziałem co miałem myśleć, czyżbym tak bardzo się pomylił? Czy aż tak zawiodły mnie moje zmysły? Niemożliwe, przezież to trwało tak długo, jej intencje obserwowałem od dwóch miesięcy, poważnie. Nie daje mi to spokoju.

Było i jest mi po prostu przykro. Najbardziej mi żal tej mojej radości i zalążków uczucia, tak dawno tego nie czułem! Minęły już lata od ostatniego razu... Może ta moja przesadna uczuciowość oszukała mnie tym razem, ale coż poradzić. Taki już jestem. Z każdym tago typu niepowodzeniem, rozbijam się na coraz drobniejsze kawałki. A pozbieranie się wymaga prawie nadludzkiego wysiłku. Dla was ta sytuacja być może jest zbyt błaha, żeby się załamywać. Nie doszło nawet do pierwszego spotkania. Ale ja jestem dość delikatny, stałem się taki po cięzkich przeżyciach. Znów pojawiły się łzy. Coraz trudniej jest mi się zakochać. A tak bardzo tego pragnę! Chcę się czuć dla kogoś ważnym, chcę się poświęcać, chcę w tym kimś budzić radość, być spokojną przystanią, ukojeniem, najlepszym przyjacielem, chcę się angażować. Chcę oddać tej jedynej swe serce. Chcę kochać i być kochanym!
A może to moje pragnienie miłości jest dla mnie przekleństwem...

Nie wiem co mam o tym wszystkim sądzić. Jaki popełniłem błąd.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Proszę o radę, wyjaśnienie i po prostu musze się wygadać.

A pomyślałeś może, że szukasz szczęścia wśród nieodpowiednich dla siebie kobiet? Może te kobiety wyczuwają , że relacja którą chcesz nawiązać jest poważna i nie są na nią gotowe? Może za bardzo Ci zależy i to je odpycha ,bo nie chcą Cię zranić robiąc nadzieje. Strasznie się stresujesz ,może warto odpuścić i zamiast z góry zakładać ,że to będzie ta jedyna to podejdź na zasadzie będzie co ma być. Jasne o wiele prościej poznać by było kogoś złożyć deklaracja na zawsze i żyć długo i szczęśliwie ale tak się chyba nie da. Osobiście sama bym chciała już być z kimś na pewno i na zawsze ale życie mnie nauczyło ,że na zawsze nic nie istnieje. Jedyne co jest pewne to to ,że każdy z nas kiedyś umrze. Warto pamiętać,że nie ma gwarancji na dozgonną miłość. Sam możesz z niej zrezygnować jak i ta druga strona nawet po 30 latach wspólnego życia. Nie jesteś w stanie przewidzieć przyszłości ,więc warto żyć tu i teraz, a co dalej czas pokaże smile Pozdrawiam

Chłopie, tak się zachwalasz jakbyś chciał startować w konkursie "rolnik szuka żony" smile
Szukasz dziewczyny a zapatrzony jesteś w siebie.
Przestań kombinować a zacznij szukać okazji .....nie tylko w kawiarni.

4

Zalążki uczucia...?
Ty ją tylko zaprosiłeś na kawę, więc jakie uczucie...?

Wyluzuj, za bardzo Ci zależy i to pewnie rzuca się w oczy.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

5

zwyczajny gość Nie jestem zapatrzony w siebie, absolutnie. A z tym programem to miała być tajemnica przecież! Musiałeś wszystko wygadać? Teraz na pewno nie wygram i nie podzielimy się kasą jak było ustalone...

6

Cyngli, chodziło mi raczej o zauroczenie. Może źle to sformuowałem. Stan, kiedy ktoś podoba ci się już na tyle długo, że zaczynasz o tej osobie myśleć trochę inaczej. Uczucie w rozumieniu miłości to trzeba najpierw zbudować już w związku, wiem to.

7

Rozumiem.
Wyglądasz na miłego faceta, błyskotliwy jesteś i masz poczucie humoru.

Tylko zrób coś z tą desperacją, bo kobiety naprawdę czują, gdy facetowi zależy za bardzo.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa
Lukasz1989 napisał/a:

zwyczajny gość Nie jestem zapatrzony w siebie, absolutnie. A z tym programem to miała być tajemnica przecież! Musiałeś wszystko wygadać? Teraz na pewno nie wygram i nie podzielimy się kasą jak było ustalone...

Ja tam kobietami się nie dzielę.....
smile

9

Hm. Skoro najpierw sie zgodziła a później odmówiła tzn.ze sie wahała. Lepiej by bylo jakbys odpisal jej cos w stylu "Jasne, rozumiem. Ale kawy mozemy sie i tak napic" wink. Skoro sie wahała to Twoją kartą było Ją do siebie jakos przekonać. I to nie byloby odarte z godnosci ani zadne tam proszenie sie na sile czy naciskanie.

"Byliśmy nazbyt pogrążeni w wizji tego, co nasza kultura miłością nazywa, z jej pieśniami i poematami - a co tak naprawdę miłością nie jest; co więcej: stanowi jej przeciwieństwo. Jest żądzą, kontrolą, posiadaniem. Jest manipulacją, strachem i niepokojem, a to na pewno nie jest miłość"

D. Opolski:
"I klęska może być zwycięstwem, jeśli przyjdzie w porę"

10 Ostatnio edytowany przez Marthe (2019-01-14 22:45:30)

Kobietę ale pewnie też mężczyznę może przerazić i odstraszyć zbyt szybkie angażowanie się. Bo to jest niedojrzałe. Nie znasz tej dziewczyny - stworzyłeś sobie w głowie ideał i będziesz oczekiwał że ona to zrealizuje. Najpierw trzeba się poznać a na to potrzebny jest czas najlepiej dużo czasu. Być może wcale nie jest taka jak byś chciał aby była. Teraz ci ta dziewczyna odmawia bo być może tego się przestraszyła... Lepiej sprawdza się chłodniejsze podejście. Dziewczyna teraz ci odmawia ale to nie znaczy, że nie możesz spróbować za jakiś czas np. za kilka miesięcy. Kto wie może jej coś przeskoczy pod kopułką. Mówię ci z mojego doświadczenia. Z czasem wiele rzeczy ulega zmianie, a w szczególności ludzkie emocje i oczekiwania. Widziałam też w sieci takie fora dla mężczyzn - jak podrywać kobiety... wink. Szkoda że nie czytałam ich wcześniej... tak w drugą stronę mówiąc... Niestety te brudne chwyty manipulacyjne działają na kobiety, ale kobiety nie zdają sobie sprawy że na nich ktoś je stosuje. Na youtune tez jest mnóstwo filmików jak sobie radzić z dziewczynami a także jak z chłopakami. Naprawdę żałuję że tego nie obejrzałam a może tego nawet nie było kilka lat wcześniej gdy byłam młodsza.

11

Za  szybko się angażujesz a dziweczyny tego nie lubią. Wrzuć na luz. Poznaj dziweczynę a potem się angażuj. Powodzenia

Siemka wszystkim. W tym miesiącu polecam drukarnie [jeśli nieregulaminowy link pojawi się w tym miejscu po raz trzeci - konto tego użytkownika zostanie zbanowane/ Moderator]

12

W jakim kraju mieszkasz? wink
Moim zdaniem mógłbyś spróbować jej jeszcze coś odpisać, może ona oczekuje większego adorowania. Gdyby chciała, żebyś się odwalił to ucięłaby temat i nie odpisywała, a odpisała i to nieco tajemniczo. Pozdrawiam
Jeśli chcesz, możesz się odezwać na maila.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SAMOTNOŚĆ » Proszę o radę, wyjaśnienie i po prostu musze się wygadać.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018