Jak wyrwac sie z takiego wzorca zachowania? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Jak wyrwac sie z takiego wzorca zachowania?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1

Temat: Jak wyrwac sie z takiego wzorca zachowania?

Cześć
czy mozna sie uwolnic ( na zawsze) z pewnego wzorca rodziny?
Chodzi tutaj głownie o relacje matka córka.  Mam 28 lat, moja mama ma 60. Mam mlodsza siostre. Niby jestesmy podobne ale z 2 strony zupełnie inne.
Od zawsze odbierałam opinie mojej matki jako prawdę absolutną.  Tak na mnie działała.
Na moja siostre nie.
To co mi powiedziala bylo dla mnie swiete, jakims zakazem, nakazem. Nie wiem sama. Nie wiem skad to mi sie wzielo.
Dopiero po 24 roku zycia zaczelam 'samodzielnie' myslec, podejmowac decyzje.

Moja mama nie lubi rodziny ojca. Zawsze znajdywala sobie we mnie i siostrze oparcie kiedy plotkowała, wrzucala na babcie ( mame taty). A przeciez to moja babcia.
Zawsze babcia byla ta zla. Z imienin, urodzin wychodzila zawsze ze mna i siostra pierwsze bo jej sie juz nie chciało siedziec z TĄ rodziną.
Nie umialam sie przeciwstawic, myslalam , ze tak  'trzeba'. Problem jest taki, ze zorientowalam sie ze to są bledy wychowawcze kiedy dopiero poszlam na 2 stopień studiów.

Bardzo zle ta relacja na mnie wplywala/ wplywa. Jest ok ogólnie ale strasznie wewnetrznie sie mecze. Moja siostra tego tak nie pojmuje, ona inaczej odbiera relacje z mamą. Ona sie dziwi, ze w ogole ja tak sie czuje.

Nie wiem dlaczego ja tak to odbieram. Mam wrazenie, ze mentalnie jestem 'opozniona' ze dalam sie stlamsic, ze nie podejmowalam wlasnych decyzji.
Jak wyrwac sie z takiego wzorca zachowania?
Nie chce miec poczucia winy ( czasem mam) ze rozmawiam z rodziną, ze gdzies poszlam bez  jej 'wiedzy'.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak wyrwac sie z takiego wzorca zachowania?

Jeśli Twoja siostra nie robi tak jak Ty, to jest żywym przykładem, że w Twojej rodzinie też można myśleć samodzielnie. Czasem to kwestia charakteru. Ale to ograniczenie jest tylko w Twojej głowie, a samoświadomość to pierwszy krok do sukcesu.

3

Można. Ale jest to trudne. Dlaczego? Bo trwa to 28 lat, czyli całe Twoje życie. Jak? Wyjście z domu (jeżeli z nimi mieszkasz) i praca nad sobą, poznanie "innego" świata, ludzi, sposobów myślenia.

Ale chyba najważniejsze. Odciąć się od toksycznej matki. Albo przynajmniej zdystansować.

Am I bluffing? try me

4 Ostatnio edytowany przez Amethis (2019-01-14 15:00:46)

assos napisał/a:

czy mozna sie uwolnic ( na zawsze) z pewnego wzorca rodziny?

można i warto

assos napisał/a:

Tak na mnie działała.
Na moja siostre nie.

nie oznacza to że siostra sobie z tym radzi, może spokojnie inne formy obrony stosować, przed wchłanianiem przez matkę

assos napisał/a:

Bardzo zle ta relacja na mnie wplywala/ wplywa. Jest ok ogólnie ale strasznie wewnetrznie sie mecze. Moja siostra tego tak nie pojmuje, ona inaczej odbiera relacje z mamą. Ona sie dziwi, ze w ogole ja tak sie czuje.

Nie wiem dlaczego ja tak to odbieram. Mam wrazenie, ze mentalnie jestem 'opozniona' ze dalam sie stlamsic, ze nie podejmowalam wlasnych decyzji.
Jak wyrwac sie z takiego wzorca zachowania?
Nie chce miec poczucia winy ( czasem mam) ze rozmawiam z rodziną, ze gdzies poszlam bez  jej 'wiedzy'.

wykorzystaj tą negatywną energię za którą bierzesz odpowiedzialność i kierujesz przeciwko sobie, na rozwój, na stawanie za tym co z tej wrażliwości możesz uslyszeć
pracuj z przekonaniami które powielasz/utrwalasz, wyjdź do ludzi, poczytaj książki, na encie jest dużo filmików o rozwoju itd itp

nie bój się wyjścia do życia, tylko tam możesz się nauczyć, złamać schemat którym się kierujesz, uważaj na łatwowierność, żyjjjj smile

"Wędrowcze, droga przepadła; trzeba ją idąc, odkrywać"
"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

5

Strasznie dziwnie to brzmi. Nigdy nie zastanawiałaś się np. dlaczego Twoja mama nie lubi tej rodziny? Nie miałaś żadanego okresu buntu?
W ogóle oprócz tego jak wyglądały Twoje relacje z mamą? Kontrolowała Cię jakoś kazała się zachowywać w sposób jaki ona chce? Brzmi trochę jakbyś była bardzo wycofana i przestraszona.

6

Wyrwać się możesz na 2(3) sposoby:
1. Wyjść z tego domu czyli wyprowadzić się.
2. Druga osoba musi cię wesprzeć. Najlepiej w tej sytuacji zdziałał by twój facet (o ile go masz ale coś myślę że nie bo mamusia trzyma krótko)

Trzecia opcja to zostać w domu i samej się postawić matce ale o taką siłę cię nie podejrzewam skoro dopiero w wieku 28 lat dociera do ciebie takie myślenie.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Jak wyrwac sie z takiego wzorca zachowania?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018