Czy lubicie zabytki/ architekturę? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KULTURA » Czy lubicie zabytki/ architekturę?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Czy lubicie zabytki/ architekturę?

Cześć!
Zdarza się wam podróżować po to by pozwiedzać dowiedzieć się czegoś więcej na temat kultury, zabytków, czy architektury?

Ja jestem miłośniczką! smile Uwielbiam stare rzeczy, wchodzić do starych drewnianych chat, czy kościołów.

[tu był nieregulaminowy link - usunięte przez moderację]
Zobacz podobne tematy :
Odp: Czy lubicie zabytki/ architekturę?

Gotyk czerwona cegla i stechlizna starego drewna w kosciolach to jest to co lubie najbardziej.

3

Uwielbiam zabytki. Nie zwiedzam żeby poznawać szczegóły historii, ale fascynuje mnie technika. Z przyjemnością oglądam dzieła dawnych architektów, rzemieślników, artystów którzy je tworzyli.
Ostatnio w swojej okolicy odkryłem średniowieczne miasto. Chodząc pomiędzy budynkami wielkości chatki baby Jagi, z pokrzywionymi ze starości murami, uliczkami szerokości dwóch ludzi byłem w ekstazie.

4 Ostatnio edytowany przez Averyl (2018-08-21 13:29:51)

Ja lubię zwłaszcza drewnianą architekturę - widziałaś zabytki UNESCO: Binarowa, Sękowa, i in.?
Dla mnie coś nadzwyczajnego i niedocenianego (chociaż z drugiej strony to dobrze, nie ma tam dzikich tłumów)

Troll - a gdzie jest to miasteczko, na Górnym Śląsku?
Ja kiedyś byłam w San Leo we Włoszech. Romańskie miasteczko zbudowane na wzgórzu więc nie może się rozrastać, z zamkiem, starym romańskim kościółkiem, a to co mi się podobało - nowe domy albo były za wysokim, kamiennym murem, albo stylizowane na stare, nie psuły klimatu.

"Kobiety, nie jesteście centrum rehabilitacyjnym dla źle wychowanych mężczyzn. To nie wasze zadanie zmieniać ich, wychowywać czy im matkować. Potrzebujecie partnera, a nie projektu." J. Roberts

5

To zależy od stylu i wielu innych czynnikow dotyczących danego zabytku. Np. kompletnie nie kupuje mnie architektura rosyjska, ale europejska bardzo.

6 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2018-10-26 10:51:42)

Lubię wszystko co niezwykłe,z ciekawą historią.Czuję się niesamowicie mając świadomość,że stąpam tam gdzie kilkanaście wieków temu działy się ciekawe,straszne czy zwyczajne,codzienne ale tak inne rzeczy.
Przyznam,że najbardziej "kręcą" mnie ruiny smile bo wtedy mam pole dla mojej wyobraźni .

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

7

gojka102 napisał/a:

Lubię wszystko co niezwykłe,z ciekawą historią.Czuję się niesamowicie mając świadomość,że stąpam tam gdzie kilkanaście wieków temu działy się ciekawe,straszne czy zwyczajne,codzienne ale tak inne rzeczy.
Przyznam,że najbardziej "kręcą" mnie ruiny smile bo wtedy mam pole dla mojej wyobraźni .

Ha ! Mam dokładnie tak samo smile Ruiny są the best. Najpiękniejsze w Ogrodzieńcu. Kompletnie mnie pociąga za to stylistyka barokowa.

Zgniłe jajko wink (nie JAJKA)

8

Misinx napisał/a:
gojka102 napisał/a:

Ha ! Mam dokładnie tak samo smile Ruiny są the best. Najpiękniejsze w Ogrodzieńcu. Kompletnie mnie pociąga za to stylistyka barokowa.

Ja mam parę swoich ulubionych smile
rzymskie miasto Aquincium w Budapeszcie
Volubilis w Maroku
No i trackie miasto w Bułgarii-Nesebyr smile

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

9

Mnie chyba najbardziej kręci architektura współczesna. Niedawno miałam okazję zwiedzać centrum Chicago. Ogromne wieżowce zrobiły na mnie niesamowite wrażenie. Zarówno te jak najbardziej nowoczesne - czyli stal i szkło jak również te trochę starsze - z różnymi elementami ozdobnymi na elewacji, bardziej rozbudowaną bryłą, rzeźbami, płaskorzeźbami, ornamentami. Ogólnie duże budynki robią na mnie wrażenie - jaką sztuką musi być ich wzniesienie. Zwłaszcza w czasach gdy wszystko trzeba było zrobić ręcznie.
Lubię również stare uliczki zabudowane kamienicami, kamieniczkami lub starymi domami. Mniej mnie pociągają zamki, pałace, dworki itp.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

10 Ostatnio edytowany przez Excop (2018-10-27 15:09:48)

Mnie zaś pociągają w tym zakresie lepiej czy gorzej zachowane fragmenty architektury obronnej. Średniowieczne, ale i te, z przełomu osiemnastego i dziewiętnastego wieku.
Np. Twierdza Koenigstein pod Dreznem.
25 hektarów na stromym, wygasłym wulkanie.
Z bastionami i "wrośniętymi" w skałę, murami.
Kręcono tam plenerowe i we wnętrzach, zdjęcia do "Towarzyszy broni" z Jean'em Gabin'em i Erich'em von Stroheim i w reżyserii Jean'a Renoir'a.
Naprawdę, robi wrażenie! smile
Poza tym, monumentalne bryły budynków sakralnych z wczesnego Średniowiecza. Na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu albo w przestrzeni Rynku w Nysie.

facet po przejściach

11

Bardzo lubię architekturę, ale tak tę nowoczesną mniej, a bardziej tą z historią, lubię stare miasta w różnych miejscowościach, a chyba najbardziej w Krakowie, Toruniu. Te miejsca mają ciekawą historię, lubię tamtędy chodzić, gdy jestem na wyjeździe, pozwiedzać, dowiedzieć się czegoś nowego. Zamki nawet te słabiej zachowane też lubię zwiedzać.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

12

Ja lubię architekturę, ale bardziej tę nowoczesną, szczególnie jeśli chodzi o zabudowę miast to modernistyczne dziwolągi bardzo mi się podobają big_smile

13 Ostatnio edytowany przez marakujka (2019-09-07 23:28:21)

jolka197 napisał/a:

Cześć!
Zdarza się wam podróżować po to by pozwiedzać dowiedzieć się czegoś więcej na temat kultury, zabytków, czy architektury?

Ja jestem miłośniczką! smile Uwielbiam stare rzeczy, wchodzić do starych drewnianych chat, czy kościołów.

Nie jeżdżę na żadne wycieczki by oglądać widoczki, które mogę znaleźć w necie lub pierwszej lepszej książce o danym miejscu. Też nie lubię się fotografować na ich tle jak to robią Japońcy. Wolę sobie pochodzić naokoło, bez pośpiechu poszwędać się. W ogóle raczej niewiele o wszystkim cżłek się dowie będąc gdzieś krótko, dlatego podróżuję po to, by zmienić otoczenie i się oderwać, anie po ty, by się uczyć.

Architekturę lubię, ale się na niej nie znam. W sumie to mam nawyk oglądania budynków naokoło, gdy gdzieś idę, nawet jeśli idę tylko do pobliskiego sklepu. Lubię budynki, lubię na nie patrzeć, zresztą odnoszę wrażenie, że to moje lubienie jest odwzajemnione, bo często wynajdę jakaś perełkę, jak się okazuje później, gdy staram się znaleźć info na jej temat. Nawet jeśli jest to jakaś podupadła buda, rozwalająca się rudera lub zwykły socjalistyczny wstrętny blok. Lubię też czasem poczytać coś o architekturze, o stylach i o historii. W czasach szkolnych też najbardziej lubiłam rysować budynki.

14 Ostatnio edytowany przez Winter.Kween (2019-09-08 03:27:47)

Bardzo lubie stare budynki.
Lubie koscioly, ruiny zamkow, rozne dziwne miejsca.
W Mexico City bardzo mi sie podobalo, ze miasto zapada sie w jeziorze na ktorym jest postawione. Bardzo mi sie podobalo jak katedry, ktore sa tak ciezkie stoja krzywo bo sie zapadaja. Jest w tym cos bardzo poetyckiego.
W Polsce bardzo podoba mi sie architektura Lodzi. Zniszczone budynki obok odnowionych kamienic i ta czesc komunistyczna tez.
Rzym nie podobal mi sie tak bardzo, ale sam wiek i historia tego miasta sa interesujace. Koloseum robi wrazenie.
W Mediolanie podobalo mi sie, ze centrum jest tak piekne i wyglada tak luksusowo, a wyjdzie sie poza nie i jest po prostu jakas masakra. To bardzo ladne miasto i jednoczesnie najbrzydsze w jakim bylam.
Genoa we Wloszech ma bardzo ladne uliczki. Sa tak waskie i te budynki takie troszke staro odrapane, ze ma to moim zdaniem niesamowity urok.
Paryz to moim zdaniem najpiekniejsze miasto na swiecie.
Edynburg ma piekny cmentarz, ten zamek gorujacy nad miastem jest niesamowity. Wszystko wyglada jak wyjete z Pottera. Bardzo mi sie podobala architektura.
W Londynie uwielbiam mosty i Tower of London i Gasholder Park, ktory ma ta niesamowita konstrukcje.
Puebla w Meksyku bardzo mi sie podoba to piekne miasto i przypomina mi bardzo Hiszpanie.
Reszta miejsc na swiecie, ktore odwiedzilam tez mialy piekne budynki, ale nie zwrocila ona mojej az takiej uwagi. W pewnym momencie widzi sie, ze wszystko jest podobne i wiele miast budowanych na tym samym zamysle.

Zwykle wole cuda natury, takie jakich nie da sie przekazac nawet najlepszym zdjeciem od architektury. Mialam okazje zobaczyc taki cud w tym roku i to byla prawdziwa magia i najpiekniesze co w zyciu widzialam.

'To go back, you must go through yourself, and that way no man can show another.'

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Czy lubicie zabytki/ architekturę?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021