Zwiedzanie Krakowa - co jest obowiązkowe? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Zwiedzanie Krakowa - co jest obowiązkowe?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

1

Temat: Zwiedzanie Krakowa - co jest obowiązkowe?

Ugh, temat o tyle ciężki, że sama jestem zza Krakowa i jak to często bywa: nie znam go od turystycznej strony. W te wakacje postanowiłam dużo doświadczyć, to ostatnie moje wakacje przed ciężką harówą nad własnym wykształceniem :D
Może są tutaj jacyś turyści, którzy wiedzą, co warto zobaczyć w Krakowie? Oczywiście nie wspominam o podstawach w stylu Wawel, Rynek, Kościół Mariacki :D Bardziej zależy mi na muzeach lub miejscach, które są naprawdę warte odwiedzenia.

Muzeum, które świadomie (w sensie: nie za dzieciaka, a wybrałam się tam z własnej woli, samodzielnie) zwiedziłam to te słynne podziemia, je mogę z czystym serduchem polecić.

Zobacz podobne tematy :
Odp: Zwiedzanie Krakowa - co jest obowiązkowe?

Muzeum Lotnictwa Polskiego :)

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

3 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2018-06-18 07:55:58)

Jesli interesujesz się historią Krakowa w czasach II wojny to polecam muzeum Oskara Schindlera.Są tam bardzo fajnie takie teatralno-filmowe ekspozycje i tzw maszyny pamięci.
Polecam też dom Józefa Mehoffera
Starą Synagogę
Zydowskie muzeum Galicja

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

4

Mocak (muzeum sztuki współczesnej), dom Matejki, Muzeum Narodowe (oddział nad Sukiennicami), wieża ratuszowa na rynku, spacer po Kazimierzu. barbakan i mury/baszty można też zwiedzić od środka.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

5

Nowa Huta - jej najstarsza część z Placem Centralnym. Muzeum PRL. Są przewodnicy, którzy oprowadzają m.in. po starych schronach.

6

Dla mnie muzeum PRL było jednym wielkim rozczarowaniem :P

7

Lady Loka napisał/a:

Ja nie byłem. Nie muszę. Pamiętam PRL :D

8

wilczysko napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Hahaha :D moi rodzice byli gdzieś w innym mieście i właśnie opowiadali o muzeum pełnym tych PRLowskich absurdów.
A w Krakowie niespecjalnie jest co oglądać. Jak ja byłam to była wystawa o paczkach z Ameryki, to jeszcze było ok (ale to czasowa wystawa, juz nie ma). A  poza tym jest trochę o schronach i na piętrze jest coś, ale też niezbyt zapada w pamięć ;)
ogólne wrażenie miałam, że jest tak słabo to zrobione.

9 Ostatnio edytowany przez vilkolakis (2018-06-18 10:18:05)

Lady Loka napisał/a:
wilczysko napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Hahaha :D moi rodzice byli gdzieś w innym mieście i właśnie opowiadali o muzeum pełnym tych PRLowskich absurdów.
A w Krakowie niespecjalnie jest co oglądać. Jak ja byłam to była wystawa o paczkach z Ameryki, to jeszcze było ok (ale to czasowa wystawa, juz nie ma). A  poza tym jest trochę o schronach i na piętrze jest coś, ale też niezbyt zapada w pamięć ;)
ogólne wrażenie miałam, że jest tak słabo to zrobione.

No tak... Pójdę na taką wystawę i zobaczę paczkę z Ameryki, którą nie dostałem. I dopiero się wścieknę :D Eeee lepiej nie...

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Zwiedzanie Krakowa - co jest obowiązkowe?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018