Jak znaleźć odpowiedniego mężczyznę? Będzie długo :) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Jak znaleźć odpowiedniego mężczyznę? Będzie długo :)

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 100 ]

Temat: Jak znaleźć odpowiedniego mężczyznę? Będzie długo :)

Cześć smile Od jakiegoś czasu byłam bierną użytkowniczką tego forum, ale po dzisiejszych przemyśleniach postanowiłam się zarejestrować i opisać swój "problem", może ktoś spojrzy nań świeżym okiem i dostrzeże coś, czego ja nie widzę smile

Otóż, zgodnie z treścią tematu, chciałabym znaleźć dla siebie odpowiedniego mężczyznę. Co to znaczy odpowiedniego? Odpowiedzialnego, myślącego, dojrzałego, wiedzącego czego chce, ale jednocześnie skłonnego do kompromisów, w celu ułatwienia "nam" wspólnego życia. Może to się trochę gryzie z poprzednim, ale CZASEM też troszeczkę spontanicznego, tzn. lubiącego raz na jakiś czas wyrwać się z monotonii codzienności i np. gdzieś wyjechać, czy poszaleć na koncercie wink Dodam także, choć nie lubię o tym wspominać, ale chciałabym także, żeby w miarę dobrze zarabiał, tzn. mniej więcej tyle co ja, gdyż za kilka lat, mniej niż więcej, dobiegnę 30-tki. Dodatkowo byłoby fajnie, żeby podobał mi się z wyglądu, bo uważam, że pożądanie w związku też jest ważne. Uff, marzenia smile

Moim "problemem" natomiast jest to, że nie wiem, gdzie szukać takiego wolnego mężczyzny smile A zresztą nie chodzi tylko o to. Może opiszę, co mam na myśli.

//Po napisaniu tego poniżej, doszłam do wniosku, że tytuł mojego jest nieodpowiedni, i chyba //chodzi o coś innego niż „gdzie są odpowiedni mężczyźni”...

Do tej pory byłam w niewielu długich związkach, które z różnych powodów zakończyły się. Jednak zawsze trudno było mi nawiązać, zapoczątkować z kimś niekoleżeńską relację. Ogólnie mam raczej kolegów niż koleżanki, czy to w życiu towarzyskim, czy w pracy, 95% moich znajomych jest płci męskiej, a wiadomo, że mężczyźni lubią hobbystycznie posłodzić, posypać komplementami.

Ogólnie moim „problemem” jest też chyba to, że za ciepło podchodzę do chłopaków. Jestem dla każdego miła, uśmiechnięta, otwarta, lubię też czasem powymieniać złośliwościami, zasłodzić też.  I podchodzę tak do każdego, a inni z reguły są dla mnie tacy sami. Dodatkowo, nie jestem jakaś brzydka.

A piszę o tym dlatego, że o ile uwielbiam się powygłupiać, o tyle nie lubię tych komplementów właśnie, nie wiem, chyba właśnie dlatego, że poźniej nie potrafię wyczuć, że faktycznie ktoś mnie podrywa i zawsze i wszędzie biorę to za przejaw koleżeńskiej sympatii, nawet zdarzały się z tego powodu lekko kwaśne sytuacje.

Podsumowując ten chaotyczny post, moje pytania brzmią:
1. Gdzie w tym gąszczu znaleźć tego odpowiedniego, wolnego mężczyznę? Czy w tym wieku, mam jeszcze szanse? Nie chcę szukać na stronach randkowych, nie zamieszczam w internecie swoich zdjęć i osobistych informacji.
2. Jak trochę zdystansować się do kolegów i ukrócić to słodzenie?
3. Jak w przyszłości nauczyć się rozpoznawać intencje, co do formy znajomości?
4. Czy może ktoś ma jakieś jeszcze spostrzeżenia, coś czego mogłam nie zauważyć?
5. Czy może mam nierealne wymagania?
6. Co mogłabym dawać od siebie? Czego mogą szukać inni?

Wiem, że ciężko coś ocenić po jednym poście, ale wierzę, że macie w tym wprawę i naprowadzicie mnie na jakiś trop smile Z góry dziękuję, za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam chłodno, dla orzeźwienia w te upalne dni smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak znaleźć odpowiedniego mężczyznę? Będzie długo :)

A jaki to poziom zarobków?
3
5
Więcej?

Alea iacta est

3

malibu_z_mlekiem napisał/a:

1. Gdzie w tym gąszczu znaleźć tego odpowiedniego, wolnego mężczyznę? Czy w tym wieku, mam jeszcze szanse? Nie chcę szukać na stronach randkowych, nie zamieszczam w internecie swoich zdjęć i osobistych informacji.

Tak na prawdę wszędzie...Szukasz normalnego faceta, a tacy chodzą po świecie wink Ja jednak nie zamykałabym się na portale randkowe, tam masz wielu mężczyzn i jesteś w stanie szybko "poznać" wielu a umówić się dopiero z tymi, z którymi będziesz się w miarę dobrze dogadywać.

Skup się na sobie.

Ja to jakoś widzę tongue

Wg mnie masz normalne wymagania smile

Wydajesz mi się być miłą, ciepłą osobą, rozumną  a to na pewno dobre cechy smile Czego szukają inni...co człowiek to inna potrzeba tak na prawdę.

4

4. Czy może ktoś ma jakieś jeszcze spostrzeżenia, coś czego mogłam nie zauważyć?

1. Błąd pierwszy. Na portalach randkowych znajdziesz całe mnóstwo wolnych facetów, którzy:
a. zakończyli jakiś związek i po powrocie do obiegu podobnie jak Ty nie mają pomysłu co dalej
b. od poniedziałku do piątku pracują, a w weekendy podobnie jak Ty siedzą w domu
c. większość wolnych facetów w twoim wieku, to będą kawalerowie z odzysku, obciążeni balastem w postaci dziecka,
którym w wolnym czasie się zajmują, zamiast siedzieć np. w klubie czy w pubie czy uganiać się za dupami
d. wpisz sobie dowolny powód, dla którego "odpowiedniego, wolnego mężczyznę" szybciej spotkasz na portalu randkowym
niż gdziekolwiek indziej, a uwierz, że takich powodów mógłbym tu z bani wymienić jednym ciągiem przynajmniej z pół strony.

2. Błąd drugi. Nie pytasz jak się zdystansować od kolegów i ukrócić to słodzenie, tylko to robisz. Po prostu.
Na początek wystarczy ignorować zaczepki i nie reagować na ich komentarze, a w końcu sami się znudzą i odbiją.

3. Błąd trzeci. Nie nauczysz się rozpoznawać intencji mężczyzn co do formy znajomości, ale możesz bezpiecznie przyjąć,
że w 98,5% przypadków chodzi o dostęp do krocza. Pozostałe 1,5% to ukryci geje (0,5%) impotenci (0,5%) erotomani gawędziarze (0,5%)
Każdy facet, który będzie twierdził inaczej jest kłamcą, bądź zalicza się do grupy 1,5%

4. Spostrzeżenia na jaki temat?

5. Skąd. Jak najbardziej realne.

6. Sprecyzuj pytanie.

Nie udzielam rad. Oferuję sarkastyczne uwagi.

5 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2018-06-02 23:51:44)

Większość wolnych facetów w jej wieku( dwadziesciaparę)- bedzie obciążona dziećmi?  Gdzie Ty Anderstud mieszkasz?

z pozostalymi wnioskami z grubsza się zgadzam.
I wybij sobie z glowy, że jesteś zakwalifikowana na "psiapsiółkę" .
Po prostu się rozglądaj  i trochę otwórz na nowe znajomości,sam się znajdzie.

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

6 Ostatnio edytowany przez malibu_z_mlekiem (2018-06-03 00:28:19)

toeamo napisał/a:

A jaki to poziom zarobków?
3
5
Więcej?

Więcej. Ciekawi mnie, dlaczego zadałeś pytanie akurat o to?

Rising_Sun napisał/a:

Tak na prawdę wszędzie...Szukasz normalnego faceta, a tacy chodzą po świecie  Ja jednak nie zamykałabym się na portale randkowe, tam masz wielu mężczyzn i jesteś w stanie szybko "poznać" wielu a umówić się dopiero z tymi, z którymi będziesz się w miarę dobrze dogadywać.

Rozumiem, że na portalach można kogoś poznać, ale chyba jednak pod tym względem jednak jestem staroświecka i uwielbiam klimat poznawania kogoś na żywo, organoleptycznie big_smile

Rising_Sun napisał/a:

3. Jak w przyszłości nauczyć się rozpoznawać intencje, co do formy znajomości

Ja to jakoś widzę 

Co masz na myśli, czy możesz rozwinąć? Jak nabyć taką umiejętność?

anderstud napisał/a:

1. Błąd pierwszy. Na portalach randkowych znajdziesz całe mnóstwo wolnych facetów, którzy:
a. zakończyli jakiś związek i po powrocie do obiegu podobnie jak Ty nie mają pomysłu co dalej
b. od poniedziałku do piątku pracują, a w weekendy podobnie jak Ty siedzą w domu
c. większość wolnych facetów w twoim wieku, to będą kawalerowie z odzysku, obciążeni balastem w postaci dziecka,
którym w wolnym czasie się zajmują, zamiast siedzieć np. w klubie czy w pubie czy uganiać się za dupami
d. wpisz sobie dowolny powód, dla którego "odpowiedniego, wolnego mężczyznę" szybciej spotkasz na portalu randkowym
niż gdziekolwiek indziej, a uwierz, że takich powodów mógłbym tu z bani wymienić jednym ciągiem przynajmniej z pół strony.

2. Błąd drugi. Nie pytasz jak się zdystansować od kolegów i ukrócić to słodzenie, tylko to robisz. Po prostu.
Na początek wystarczy ignorować zaczepki i nie reagować na ich komentarze, a w końcu sami się znudzą i odbiją.

3. Błąd trzeci. Nie nauczysz się rozpoznawać intencji mężczyzn co do formy znajomości, ale możesz bezpiecznie przyjąć,
że w 98,5% przypadków chodzi o dostęp do krocza. Pozostałe 1,5% to ukryci geje (0,5%) impotenci (0,5%) erotomani gawędziarze (0,5%)
Każdy facet, który będzie twierdził inaczej jest kłamcą, bądź zalicza się do grupy 1,5%

4. Spostrzeżenia na jaki temat?

5. Skąd. Jak najbardziej realne.

6. Sprecyzuj pytanie.

1. Tak jak napisałam powyżej z podaniem powodu, nie mogę się przekonać do portali. Dochodzi tutaj jeszcze kwestia, że naprawdę nie chcę się „upubliczniać” w internecie, tu wszystko zostaje na zawsze smile Aczkolwiek zgadzam się z Tobą i to, co wypisałeś w podpunktach ma sens, odniosę się tylko do pkt c i d,

c. Akurat to mi nie przeszkadza, wolałabym kogoś z dzieckiem niż dupowicza.
Dochodzi tutaj jeszcze kwestia tego, żeby odsączyć taką wartościową osobę. Miałam kiedyś konto na jakimś portalu, bez zdjęć, mimimalne info, a spodziewasz się chyba, jakie wiadomości otrzymywałam, trochę szkoda mi truć sobie tym głowę.

d. Powody... Pierwszy o jakim myślę, jest taki, że portale skupiają osoby szukające kogoś, więc siłą rzeczy po to się tam wchodzi smile

2. Widzisz, oczywiście ignoruję to i zgłaszam otwarty sprzeciw nawet, ale jak będę tak reagować na każdego, to jak rozpoznam osobę, która być może zawróci mi w głowie? smile

3. W zasadzie łączy się z pkt. 2. Akurat w tym przypadku z własnego doświadczenia nie mogę przyznać Ci racji. Jednak z większością jesteśmy znajomymi i wszyscy wiemy, że to ma takie „koleżeńskie” podłoże. Wydaje mi się, że uwarunkowane jest to tym, że sprawia to, Wam, mężczyznom, jakąś przyjemność, stąd tez moje pytanie, jak rozpoznam tego czarnego konia na białym księciu, czy jak to tam się mówi smile W normalnych warunkach przyznałabym Ci rację, ale tak jak pisałam, mam prawie samych znajomych facetów.

4. Pytanie było w kontekście mojego pierwszego posta, zauważyłam na tym forum taką tendencję, że ludzie piszący, nie dostrzegają pewnych rzeczy, które zostają potem trafnie wytykane przez innych smile

5. Kamień z serca big_smile

6. Zastanawiam się po prostu, jeśli sama mam jakieś wymagania, to czego ktoś inny może oczekiwać, i czy jestem w stanie to zaoferować. Wiesz, może chodzi też o to, że zawsze przyciągałam określony typ mężczyzn, z którymi jednak na większość życia nie byłoby mi po drodze, i nasuwa mi się myśl, że to jakieś moje cechy przyciągają dany typ. Usłyszałam kilka razy, że sprawiam wrażenie imprezowiczki, a ja zupełnie taka nie jestem. I podejrzewam, że takim wrażeniem, nie znajdę „odpowiedniego” i czego, taki pan „odpowiedni” mógłby chcieć smile

Ela210 napisał/a:

Większość wolnych facetów w jej wieku( dwadziesciaparę)- bedzie obciążona dziećmi?  Gdzie Ty Anderstud mieszkasz?

z pozostalymi wnioskami z grubsza się zgadzam.
I wybij sobie z glowy, że jesteś zakwalifikowana na "psiapsiółkę" .
Po prostu się rozglądaj  i trochę otwórz na nowe znajomości,sam się znajdzie.

Jestem bardzo otwarta na nowe znajomości i co chwila kogoś poznaję, tylko że kurczę, w sumie dopiero po napisaniu tego wszystkiego, zdałam sobie sprawę, że źródło problemu leży naprawdę, nie tam, „gdzie” a „jak” mogę znaleźć taką osobę, i tak jak napisałaś, sama się z miejsca kwalifikuję na "psiapsiółkę" i zduszam wszystkie przejawy zainteresowania innego niż koleżeńskie w zarodku ;/

Edytuję po raz trzeci, ale właściwie umknęło mi to, że w ciągu roku umawiałam się z dwoma chłopakami, bo mężczyznami nie nazwałabym ich, tylko sęk w tym, że nie byli akurat odpowiedni, i tu punktuję siebie, że to ja tak wybrałam, dodatkowo za namową znajomych zapytałam się, z obawą, że wyjdę na głuptasa, jakie mają zamiary i tendencje wobec mnie i chyba tylko dlatego toczyło się w tę stronę. Generalnie to nie potrafię pchnąć znajomości na te tory, jeśłi nie zostanie słownie ustalone, w jakim kierunku ktoś chce rozwijać ze mną znajomość, nie umiem np. traktować zaproszenia na kawę, jako potencjalnej "randki".

7

Otóż, zgodnie z treścią tematu, chciałabym znaleźć dla siebie odpowiedniego mężczyznę. Co to znaczy odpowiedniego? Odpowiedzialnego, myślącego, dojrzałego, wiedzącego czego chce, ale jednocześnie skłonnego do kompromisów, w celu ułatwienia "nam" wspólnego życia. Może to się trochę gryzie z poprzednim, ale CZASEM też troszeczkę spontanicznego, tzn. lubiącego raz na jakiś czas wyrwać się z monotonii codzienności i np. gdzieś wyjechać, czy poszaleć na koncercie wink Dodam także, choć nie lubię o tym wspominać, ale chciałabym także, żeby w miarę dobrze zarabiał, tzn. mniej więcej tyle co ja, gdyż za kilka lat, mniej niż więcej, dobiegnę 30-tki. Dodatkowo byłoby fajnie, żeby podobał mi się z wyglądu, bo uważam, że pożądanie w związku też jest ważne. Uff, marzenia :

I w Twoim otoczeniu (pracy, hobby, koledzy) nie ma takich mężczyzn czy po prostu Ciebie nie podrywają/nie jesteś w stanie określić ich intencji?

Czy w przypadku jeśli Tobie się ktoś spodoba, umiesz subtelnie, ale zauważalnie dać znać o tym? Tzn. czy mężczyźni, którzy Ci się podobają, są tego świadomi?

8

anderstud napisał/a:

.

W moim przypadku dwie pierwsze dziewczyny udostępniły mi krocze bez większego problemu

Do tej pory byłam w niewielu długich związkach, które z różnych powodów zakończyły się. Jednak zawsze trudno było mi nawiązać, zapoczątkować z kimś niekoleżeńską relację. Ogólnie mam raczej kolegów niż koleżanki, czy to w życiu towarzyskim, czy w pracy, 95% moich znajomych jest płci męskiej, a wiadomo, że mężczyźni lubią hobbystycznie posłodzić, posypać komplementami.

Ogólnie moim „problemem” jest też chyba to, że za ciepło podchodzę do chłopaków. Jestem dla każdego miła, uśmiechnięta, otwarta, lubię też czasem powymieniać złośliwościami, zasłodzić też.  I podchodzę tak do każdego, a inni z reguły są dla mnie tacy sami. Dodatkowo, nie jestem jakaś brzydka.

w niewielu czyli dwóch ?

9 Ostatnio edytowany przez Jovanna (2018-06-03 08:02:05)

1. Na początek wstrząsająca wiadomość. Uwaga, usiądź wygodnie- nie ma takiego miejsca:/ ale nie łam się! Tyle tysiącleci jakoś dajemy rade, to i Ty dasz radę! Tak tak, masz szanse! Idź na ilość i wtedy weryfikuj jakość. Zagaduj do wszystkich. Pamiętaj: chwila wstydu - radość na całe życie! Tinder? Od takich apek, dodania nicku, czy zdjęcia jeszcze nikt nie umarł. Jak się bardzo upierasz, to dodaj zdjęcie bez twarzy xD tzn. No wiesz. "Takie tam - patrze do góry" Padlam.  Podobno tam sami ruchacze i ruchaczki, ale przemyśl to! Ja znam wiele szczęśliwych par, które poznały się przez tindera (wszystkie 2. a to już liczba mnoga. Deal with it!) ^^ Poprostu poszerzy Ci to zasięgi. Możesz jeszcze po bożemu: znaleźć soline hobby i z takimi ludzmi się starać obracać. Ale nic tak.nie skutkuje jak zaczepianie ludzi. Wszedzie. Przeciez stworzyc okazje, to jeszcze nie grzech. W sklepie popros, zeby Ci ktos cos podal z wysokiej szafki i powiedz: "chyba jednak musze zaczac szukac jakiegos wysokiego faceta. 5 min biegam i szukam kogos, kto by mi te puszke podal. Rozgrzewke przed bieganiem mam juz zaliczona" (jestes mila, wdzieczna, komplememtujesz go (jak nie jest wysoki klam, ze rezolutny), mowisz ze lubisz biegac i nie masz faceta -- no jak on tego wszysykiego nie wykorzysta to juz tylko napis na czole "chodz na randke" tylko da rade) Co ci szkodzi zrobic przypal. Uklepane, ale on i tak za 2 min. zapomni. A noz widelec jest wolny, spodobasz sie jemu, on Tobid i lovd love.
2. Nie wiem. Mnie sama to przeraża. Ja nie słodzę. Oni chca. Ja nie chcę. Przy obcych w napadzie paniki mówie, że jestem skrajną feministką, lub matką 3 dzieci (serio. Raz jeden się nie zniechęcił! Ale było. Skad wziac dzieci?). A znajomi jakoś nie chcą mi uwierzyć hmm chyba musze przearanżować mieszkanie. Rzucić kilka zabawek, jakiś śliski kocyk. Twoim problemem nie jest fakt, że Ci słodza, ale ze nie potrafisz rozpoznac, ktory naprawde. (Zmień coś w wygladzie na coś sexi - sexi buty lub czerwona szminke. Ten, ktory zezuje moze byc chetny. Jesli z nim nie rozmawiasz a dalej zezuje bez kitu moze byc chetny. Chociaz to troche creepy. Nigdy nie musialam, az tak dowodow ze ktos mnie lubi wyciagac tylko zawsze wiedzialam, czulam to nawet rozmawiajac przez telefon. I nie chodzi o to, ze facet prawi ci komplementy. Ze mowi ze jestes ladna, tylko czujesz ze dla niego jestes super sexi i go wrecz nosi.
3. Boże jakie trudne pytania, kobieto!D: takie rzeczy się już widzi, na początku. Mówisz tak: No, ja nie wierzę Stefan, że taki ......wstaw komplement...... facet jak Ty nie ma dziewczyny! (zainteresowany załapie i spróbuje swojego szczęścia/ niezainteresowany ucieszy się z komplementu i nic nie zrobi/ dziewczynaty powie, że jest zajęty lub przypali głupa i będzie miał nadzieje na ruchanie próbując swojego szczęścia). W razie, gdyby był nierozgarnięty i wstydliwy dodaj: Naprawdę, Wąski jak Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili xD Przepraszam!!!!!!! Raczej- Naprawdę mi imponuje, że .......tu wstaw komplement......(jestes taki miły dla wszystkich, masz takie suoer poczucie humoru, jak załatwiłeś tę jędzę z drugiego pietra) <-- No! Chwila wstydu - triumf na całe życie. I wtedy powinny się u faceta pojawić te...no? Tribiki w głowie. To widać! One tam tak dzielnie pracują, a facet robi przerwę--> "Trib trib trib...Co ona chrzani hmm...trib trib...Czy ona? Mnie podrywa? ;O O boże! yikes Ona! Mnie! Podrywa!!!:O trib trib trib *_* S.E.X???"
Jeśli mój wesoły tutorial emotikonek nie pomoże Ci w życiu, to ja już nie wiem, co Ci pomoże!
4. Szukaj kogos, kogo pokochasz. Najlepiej przyjaciela, ktory by Cie rajcowal w lozku. Szukaj cech, dzieki ktorym, bedziesz mogla zbudowac dlugi, fajny zwiazek, czegos co Cie z tym mezczyzna laczy, a nie listy wymagan, czy danych technicznych. Plus: on sam sie nie zjawi. Musisz ruszyc tylek. A jak nie ogarniasz, czy sie komus podobasz, czy nie, to tak bedziesz czekac i czekac, az ten smok co pilnuje wieży zdechnie. Sama uznaj, czy jakis facet Ci pasuje (czy ja sie nie powtarzam?) Zaczep go, nawet chamski podryw jest lepszy niz nic - i wtedy niech on decyduje - podlapuje flirt lub nie. W ogole. Flirt to zabawa a nie obietnica. Szok. Cnie?
5. No. Ale nie będe suszyc Ci głowy o ten hajs. Juz i tak wyjdziesz na tych postach suchutka. Przemyśl- już na studenta medycyny nie masz szans! ^^ a poza tym: dzisiaj jest praca, jutro nie ma. I na odwrot. Niby reszta spoko, ale odnioslam wrazenie, ze szukasz kogoś, sama nie wiesz kogo. Kogos, zeby po prostu przy Tobie byl. Nie kogos kogo moglabys kochac. Ani kogos, z kim moglabys sie przyjaznic, czy przegadac cala noc. Tylko manekina, ktory bedzie. Zeby bylo z kim zyc. Zeby bylo z kim wyjsc. Moze zle to poczulam. Sama zweryfikuj. Te cechy sa takieee... wiesz wielu chamow, mogloby sie spokojnie w nie wpisac.
6. Pytanie typu: co mam zrobić, żeby znaleźć bylejak bylejakiego faceta? Co mam Ci napisać? Przepis jak przypodobać się facetowi i udawać cale życie? Generalnie ze statystyk forum wynika, że musisz: być ładna i zadbana; miła; szczęśliwa i zawsze zadowolona, szczegolnie ze swojego faceta; niezgryźliwa; bez fochow; lekko niewyżyta; lubić seks analny; prasowac; sprzatac; prać; gotowac; pracować; lubić dzieci i potrafić samej je ogarnąć, bez naciskania na ich posiadanie; zabawna i śmiać sie z jego żartów; szanować jego hobby; niekrytykować go publicznie; komplementować; pozwalać mu spotykać się ze znajomymi i nie gderać; spotykać się tylko w mieszanym towarzystwie (nigdy sama w męskim),  i co jest bardzo ważne, dbać rezolutnie i skrupulatnie o swój niski przebieg (to zapamietaj); docenic komplementy; być słodka, ale i lekko drapieżna, nosic szpilki i sukienki...itd itd. Ale dzięki bogu, on i tak wybierzę te, przy której będzie po prostu szczęśliwy!

Dobrnelismy  do konca! Przepraszam^^ coś czuje, że powinnam mieć dzisiaj szlaban na internety, tylko za duża jestem hmm

Optymiści maja wiecej energii!!! ;D

10

Podsumowując ten chaotyczny post, moje pytania brzmią:

1. Jesteś w najlepszym wieku do poznawania i spotykania się z różnymi mężczyznami. Jak nie chcesz korzystać z i tercetu, to wystarczy być otwartą na ludzi wokół Ciebie. Nie mieszkasz chyba na pustyni? Chodzisz do pracy, na spacery, do sklepu? Masz hobby, zainteresowania? Wszędzie tam można poznawać facetów.
2. Zwyczajnie :-) Jak ktoś jest miły i wszystkim słodzi to jest sztuczny. Normalnie ludzie mają sympatie i antypatie, jednych lubią bardziej, innych mniej. A jak Ty jesteś sztucznie miła dla każdego, to brakuje Ci autentyzmu i ściągasz do siebie ludzi sztucznych jak Ty albo zakompleksionych, którzy pragną słodzenia jak kania dżdżu.
3. Przyglądać się uważnie, słuchać własnej intuicji.
4. Skoro śledzisz wszystkim kolegom dookoła, to może jesteś odbierana jako desperatka a to idzie wyczuć. Inni mogą to wyczuwać
5. Wyglądają się normalnie. To nie Twoje wymagania są problemem i możesz ten punkt skreślić.
6. Nie wpasowuj się w oczekiwania innych, ale bądź sobą.

11 Ostatnio edytowany przez Krzysiek123 (2018-06-03 10:04:45)

Jak rozpoznawać intencje?
Ja kod zachowań widzę tak:

1) Kobieta sygnalizuje dostępność. Najpierw ogólnie, przez ładny wygląd, otwartość na codzienny kontakt (konwersacje w pracy itp). Potem konkretnie, zwracając fizycznie uwagę na upodobanego delikwenta. Tzn patrząc na niego częściej niż na innych, uśmiechając się do niego, jeśli tylko znajdzie się pretekst itp. Niech się poczuje trochę wyróżniony.

2) Potem to już kwestia inicjatywy faceta. Powinien nawiązać dłuższą konwersacje. Zaprosić na kawę czy cokolwiek innego, gdzie będziecie mogli spędzić chwilę czasu we dwoje i się poznać.
Jak nie wykazuje inicjatywy, to albo za słabo zasygnalizowałaś, albo nie jest zainteresowany, albo jest jakiś nieogarnięty i może lepiej poszukać innego.

Jeśli pytasz, jak poznać intencje kolegi/przyjaciela, z którym się już spotykasz poza pracą we dwoje i nie wiesz, czy on chce coś więcej, to również moim zdaniem na wpół ogarnięty facet powinien sam dosyć jasno zakomunikować, że chciałby coś więcej. Może jest taki rycerski i nie chce się narzucać, to trzeba znów zasygnalizować raz drugi, że jesteś otwarta na coś więcej. Ale szczerze, jak dziewczyna się facetowi podoba, to facet powinien po prostu działać.

Podpisuję się też pod tym, co napisała wyżej dobrakobieta90.

Sorry jeśli powtórzyłem sporo z emaila, ale chyba nie doszedł.

Co do Twoich wymagań, to może ktoś znajomy powinien spojrzeć na Ciebie świeżym okiem i powiedzieć Ci wprost, czy masz do zaoferowania tyle, ile oczekujesz od innych. Jeśli facet ma być dobry we wszystkim (wygląd, kariera, charakter, inteligencja, wiek, osobowość, itp itd), to oczywiście sam ma prawo dużo oczekiwać od partnerki. Może warto wybrać priorytety, na jakich cechach Ci najbardziej zależy, a w jakich jesteś gotowa przymknąć oko.

Jovanna- bierę Cię big_smile

13

Krzysiek123 napisał/a:

Jak rozpoznawać intencje?
Ja kod zachowań widzę tak:

1) Kobieta sygnalizuje dostępność. Najpierw ogólnie, przez ładny wygląd, otwartość na codzienny kontakt (konwersacje w pracy itp). Potem konkretnie, zwracając fizycznie uwagę na upodobanego delikwenta. Tzn patrząc na niego częściej niż na innych, uśmiechając się do niego, jeśli tylko znajdzie się pretekst itp. Niech się poczuje trochę wyróżniony.

2) Potem to już kwestia inicjatywy faceta. Powinien nawiązać dłuższą konwersacje. Zaprosić na kawę czy cokolwiek innego, gdzie będziecie mogli spędzić chwilę czasu we dwoje i się poznać.
Jak nie wykazuje inicjatywy, to albo za słabo zasygnalizowałaś, albo nie jest zainteresowany, albo jest jakiś nieogarnięty i może lepiej poszukać innego.

Tak to kolego było w średniowieczu. smile

14

oho, nie wiedziałam, ze sygnalizuje gotowość do seksu czy zwiazku przez moj ladny wygląd (sorry, taka sie urodzilam) czy konwersacje w pracy (ciekawe co na to moj szef mężczyzna - chcac nie chcac musze z nim rozmawiać inaczej sie nie da pracować)

15 Ostatnio edytowany przez Krzysiek123 (2018-06-03 10:35:35)

balin napisał/a:

A teraz to co, kobieta musi podrywać? wink
Wiem, że jest taki trend, ale ja wolę dziewczyny, które nie potrzebują się narzucać (ani wyglądem ani zachowaniem), żeby wzbudzić zainteresowanie. wink

_v_ napisał/a:

oho, nie wiedziałam, ze sygnalizuje gotowość do seksu czy zwiazku przez moj ladny wygląd (sorry, taka sie urodzilam) czy konwersacje w pracy (ciekawe co na to moj szef mężczyzna - chcac nie chcac musze z nim rozmawiać inaczej sie nie da pracować)

Nie sądzilem, że muszę tłumaczyć łopatologicznie.

Przez wygląd mam oczywiście na myśli to, na co masz wpływ. Można się ubrać elegancko, można wyzywająco, a można jak szara mysz. Nie ma to nic wspólnego z urodą, z którą się urodziłaś.

Podobnie konwersacje - nie mówię o kontakcie służbowym czy smalltalku, tylko o wszystkim ponad standard. Jeśli koleżanka w pracy wymieni ze mną dwa zdania czy żart w kuchni i wróci do pracy, to odbieram to inaczej, niż koleżanka, która lubi prowadzić ze mną długie konwersacje, najlepiej jeszcze wtedy, gdy akurat jest mało ludzi w pomieszczeniu i okazuje mi zainteresowanie.

16

Krzysiek123 napisał/a:
balin napisał/a:

A teraz to co, kobieta musi podrywać? wink
Wiem, że jest taki trend, ale ja wolę dziewczyny, które nie potrzebują się narzucać (ani wyglądem ani zachowaniem), żeby wzbudzić zainteresowanie. wink

_v_ napisał/a:

Nie sądzilem, że muszę tłumaczyć łopatologicznie.

Przez wygląd mam oczywiście na myśli to, na co masz wpływ. Można się ubrać elegancko, można wyzywająco, a można jak szara mysz. Nie ma to nic wspólnego z urodą, z którą się urodziłaś.

Podobnie konwersacje - nie mówię o kontakcie służbowym czy smalltalku, tylko o wszystkim ponad standard. Jeśli koleżanka w pracy wymieni ze mną dwa zdania czy żart w kuchni i wróci do pracy, to odbieram to inaczej, niż koleżanka, która lubi prowadzić ze mną długie konwersacje, najlepiej jeszcze wtedy, gdy akurat jest mało ludzi w pomieszczeniu i okazuje mi zainteresowanie.

Jeśli ktoś ma dresscode i musi się ubierać w określony sposób, np. fartuch roboczy i żadnej biżuterii, to jak ma zakomunikować gotowość?
Długie konwersacje w pracy na tematy niezawodowe to chyba bumelanctwo?

17

Otóż, zgodnie z treścią tematu, chciałabym znaleźć dla siebie odpowiedniego mężczyznę. Co to znaczy odpowiedniego? Odpowiedzialnego, myślącego, dojrzałego, wiedzącego czego chce, ale jednocześnie skłonnego do kompromisów, w celu ułatwienia "nam" wspólnego życia. Może to się trochę gryzie z poprzednim, ale CZASEM też troszeczkę spontanicznego, tzn. lubiącego raz na jakiś czas wyrwać się z monotonii codzienności i np. gdzieś wyjechać, czy poszaleć na koncercie wink Dodam także, choć nie lubię o tym wspominać, ale chciałabym także, żeby w miarę dobrze zarabiał, tzn. mniej więcej tyle co ja, gdyż za kilka lat, mniej niż więcej, dobiegnę 30-tki. Dodatkowo byłoby fajnie, żeby podobał mi się z wyglądu, bo uważam, że pożądanie w związku też jest ważne. Uff, marzenia smile

Szczerze - po takiej checkliście wymagań sam bym się od Ciebie zdystansował. Co Ty masz do zaoferowania? Nie wiesz czy Cię podrywają, czy nie? Nigdy żaden nie chciał Cię zaprosić na kawę, piwo, do kina - serio?

18

Kacie, kacie widzę uśmiech na twej twarzy, proszę powiedz, że mogę odjechać, Jechać wiele mil, mil, mil. O tak, masz wspaniałą siostrę, rozgrzała moją krew, doprowadziła ją do stanu wrzenia aby uratować cię od szubienicy, szubienicy, szubienicy, tak. Twój brat przywiózł mi srebro, twoja siostra ogrzała mą duszę, ale ja śmieję się teraz i ciągnę mocno
I widzę cię dyndającego na szubienicy.

19 Ostatnio edytowany przez Krzysiek123 (2018-06-03 11:11:03)

kao_makao napisał/a:

Jeśli ktoś ma dresscode i musi się ubierać w określony sposób, np. fartuch roboczy i żadnej biżuterii, to jak ma zakomunikować gotowość?
Długie konwersacje w pracy na tematy niezawodowe to chyba bumelanctwo?

Niestety nie wiem, jak podrywać w fabryce ani w zakładzie przetwórstwa spożywczego.

Pracuję w korpo, gdzie są jakieś standardy dotyczące ubioru i czasu pracy, a jednak nigdy nie mam problemu z rozpoznaniem, czy koleżanka chce być zauważona, czy nie.

20 Ostatnio edytowany przez Elya (2018-06-03 11:22:45)

kao_makao napisał/a:

ups, codziennie nosze biżuterię, teraz skojarzyłam dlaczego ktoś niedawno mnie posądził o zainteresowanie jego osobą big_smile

Piotr Introwertyk napisał/a:

Jovanna- bierę Cię big_smile

Jovanna, wiedziałam, że prędzej czy później jakiś facet na forum tak do Ciebie napisze. To było nieuniknione. big_smile
Facet głupi nie jest.

21 Ostatnio edytowany przez Znerx (2018-06-03 11:39:17)

Odpowiedzialnego/dojrzałego

- odpowiedzialnie i dojrzale - wszystkie pieniądze, ponad minimum niezbędne do biologicznego życia, wydaje na edukacje swojego dziecka/ci z EX (nie miałaś problemów z dziećmi.... żeby miała dobre wykształcenie i udaną przyszłość) i wsparcie schorowanych rodziców (bo uczciwość wymaga tego, żeby im pomóc, jak dzięki ich wsparciu udało mu się zostać "odnoszącym sukcesy członkiem społeczeństwa").

wiedzącego czego chce, ale jednocześnie skłonnego do kompromisów, w celu ułatwienia "nam" wspólnego życia.

Tego co "Ty chcesz, żeby on chciał"?

poszaleć na koncercie

"będę brał cię w aucie" i sławomir lol

Już się nie czepiam... ale takie ogólniki jak "odpowiedzialny" czy "wiedzący czego chce" to nic nie znaczą.
To tak jakby powiedzieć, że ideał kobiety: umie gotować i ma duże piersi. Co nam wtedy wyjdzie?

22

Znerx napisał/a:

To tak jakby powiedzieć, że ideał kobiety: umie gotować i ma duże piersi. Co nam wtedy wyjdzie?

Magda Gessler? big_smile

23

Czepiacie się.  Myślałam,  że Autorka poda jakąś super trudna listę cech,
A tu mamy odpowiedzialność,  dojrzałość,  chodzenie na kompromisy, aby dobrze zarabial, oraz podobał się fizycznie.
To standard, każdy tak by chciał.
Odwracając sytuację,  czy ktoś by chciał niedojrzalą, nie odpowiedzialną,  bezrobotna, nie idącą na kompromisy kobietę? No nie. Nie piszę już o atrakcyjności fizycznej tej kobiety, bo wystarczy, by nie była ona atrakcyjna dla mężczyzny,  to i odpowiedzialność i dojrzałość nic nie pomoże; )

24 Ostatnio edytowany przez Lady Loka (2018-06-03 13:10:01)

Krzysiek123 napisał/a:

O matko!
A ja się zawsze ubieram ładnie i elegancko, bo to lubię...
I do tego jeszcze lubię rozmawiać z ludźmi... z facetami też, a jak się zagadam to mi wszystko jedno ile osób jest w pomieszczeniu i ile ta konwersacja trwa.
Właśnie uświadomiłam sobie ilu facetom okazałam zainteresowanie wcale nie chcą tego okazać!

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

25 Ostatnio edytowany przez Krzysiek123 (2018-06-03 12:50:06)

Lady Loka, niepotrzebna ironia. Ty się czujesz jak ryba w wodzie z oddzielaniem kontaktów koleżeńskich od osobistych, a ktoś inny może mieć z tym problem.

26 Ostatnio edytowany przez Lady Loka (2018-06-03 13:10:14)

Krzysiek123 napisał/a:

Lady Loka, niepotrzebna ironia. Ty się czujesz jak ryba w wodzie z oddzielaniem kontaktów koleżeńskich od osobistych, a ktoś inny może mieć z tym problem.

To, że chcesz odmówić prawa do korzystania z forum komuś, bo nie podoba Ci się, że spotyka się ze studentkami na seks, to już jakiś potworny prymitywizm moralny.

Nie jesteś moderatorką, ani tym bardziej strażnikiem moralności (wg. swoich świętych standardów moralności, rzecz jasna). Nie podoba Ci się rozmowa, możesz tu nie zaglądać.

Hahaha big_smile
Ale ja nie ironizuję.
Ja tylko mówię, że Twoje standardy określania zainteresowania kobiety nie przystają do rzeczywistości.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

27

Takie "standardy", to tak jakby ktoś, kto chce kupić dom twierdził, że wystarczy mu, żeby dom mial 3 pokoje i garaż.

To nie działa w ten sposób. 

Chodzi wlasnie o te szczegóły, ktorych zaakceptowac NIE potrafimy, niż o cechy oczekiwane.

Bo spośród 30 obejrzanych domów z garazem nagle sie okazuje, ze w jednym są okna za małe, w innym nie ma ogródka, kolejny jest przy ruchliwej ulicy, a jeszcze inny, choc idealny, to nie na naszą kieszen.. a przeciez KAZDY z nich byl w "naszym standardzie".

Dlatego to jest totalna BZDURA jezeli ktokolwiek uważa że chce, zeby jego potencjalny partner/partnerka byli tylko.... (wstawic dowolne "standardowe cechy").

Tak naprawdę chcemy tych, ktorzy wychodzą ponad standardy - jak dom z pieknym widokiem, albo z ogrodkiem, ktory poprzedni wlasciciel pielegnowal przez 10 lat, albo z atrakcyjną ceną... chcemy partnera, ktory OPROCZ standardu bedzie mial piekny usmiech, albo parzył przepyszną kawę, bedzie lubiany przez naszych znajomych, albo kochał koty... kogos, kto nie bedzie dla nas "standardem", ale życiową okazją smile

To nie standardy uwodzą, ale niuanse smile Standardy to zwiazek z wyrachowania i kalkulacji, a nie romantyczna miłość smile

28

Autorko zapomniałaś wspomnieć, że mężczyzna powinien mieć przynajmniej 185 cm.

A tak na serio, jeśli chcesz znaleźć partnera, to zacznij od dobiera kandydatów ze względu na ich wygląd, podobne zainteresowania i światopogląd. Jeśli posiadają jakąś cechę charakteru która rażąco Cię odrzuca, albo może powodować problemy w związku w przyszłości, to się rozstajecie. To mozolne, pewnie zajmie dużo czasu, może nawet nigdy nie znajdziesz właściwego. Jednak cechy które wymieniłaś jak: myślący czy wiedzący czego chce to takie nic nie sugerujące pierdy, bo takie cechy dostrzega się dopiero po jakimś czasie spędzonym ze sobą i może posiadać je praktycznie każdy. Niema jakichś klubów czy społeczności która wykazywałaby właśnie te cechy, jest to kwestia bardzo indywidualna.

Jedyny sposób to próbować. Jak się zakochasz, to będziesz wiedziała.

A co to byłaby za miłość, gdyby kochającego nie było stać na trochę poświęcenia.

29 Ostatnio edytowany przez MuseHudson (2018-06-03 13:52:44)

"Od jakiegoś czasu byłam bierną użytkowniczką tego forum" big_smile śmiechłam.

1. Jeśli masz znajomych wychodząc z nimi nie skupiaj się na nich(skoro się przyjaźnicie od kilku lat/miesięcy raczej nie są tobą zainteresowani) tylko na nowych osobach. Na imprezie u znajomego jest ktoś kogo nie znasz? bomba, zagadnij go. Jesteś niebrzydka? ekstra, wrzuć zdjęcie do internetu i sobie z kimś popisz od czasu do czasu. Twój przyjaciel wybiera się na koncert/grilla/wernisaż szydełkowania cokolwiek. No i fajnie, zabierz się z nim, może któryś z jego przyjaciół wpadnie ci w oko. Masz 95% przyjaciół mężczyzn(z tego co rozumiem nie jesteś nimi zainteresowana), wykorzystaj ich do poznawania innych mężczyzn, ich znajomych/rodzinę kogokolwiek, ale nie trać czasu na pogłębianie tych przyjacielskich relacji, bo już chyba masz ich dość(no chyba że ktoś z twojego otoczenia wpadł ci w oko, ale z postu wnioskuję że nie). 
Nie ma absolutnie nic złego w poznawaniu ludzi online. Tylko nie pisz z kimś 3 lata zanim się zobaczycie. Wymień kilka wiadomości, zaproponuj rozmowę przez telefon, po ok tygodniu postaraj się wyjść z pomysłem na spotkanie. Nie musi być to randka(najlepiej coś neutralnego: teatr, jakiś event na mieście typu spotkanie z autorem książki, premiera filmu). Chodzi tylko o to żeby jak najszybciej obczaić czy cię interesuje, żeby nie marnować czasu na pisanie wspólnie powieści online.

2. A po co Ty im tak słodzisz? Przestań i już. Z tego co rozumiem nie chcesz mieć 1233140312 kumpli tylko jednego chłopaka, więc przestań skupiać się na tym, żeby być dobrym kumplem, bo te cechy raczej nie przybliżą Cię do Twojego celu(mówisz że masz wielu męskich przyjaciół więc zakładam jakieś wspólne wyjścia na piwo, przytyki, złośliwości, ironiczne żarciki, rywalizacja-przestań uskuteczniać takie rzeczy w stosunku do mężczyzn którzy Ci się podobają, jeśli ktoś szuka dziewczyny, a ty się zachowujesz jak jego kumpel no to masz odpowiedz dlaczego nie traktuje cię jak potencjalnej dziewczyny).

3. Najłatwiej zobaczyć jak dużo czasu/energii poświęca na planowanie spędzania czasu z Tobą i jak się wtedy zachowuje. Rozmawiacie o pracy/polityce/jego byłej na wyjściu na piwo które przełożył wcześniej 3 razy bo był zajęty pracą-> olewa cię, z wyprzedzeniem planuje spotkanie, na którym z przyjemnością i zachwytem słucha historii tego jak kupiłaś nowy drapak dla kota-> raczej jest zainteresowany. No oczywiście warto wziąć poprawkę na wszelkich socjopatów/narcyzów etc. którzy symulują zainteresowanie, żeby zaskarbić sobie przychylność na początku, ale mniemam że umiesz rozpoznać jakieś głębsze patologie i odróżnić autentyczne zainteresowanie, od jakiś gierek.

4. Nie ulegaj pierwszemu wrażeniu i nie skreślaj kogoś za szybko/ nie ekscytuj się za wcześnie nowo poznaną osobą, masz dużo wymagań co do charakteru(no i dobrze! trzymam kciuki żeby się udało), ale załóż że nie jesteś w stanie tak na 100% kogoś ocenić np po tygodniu. Daj sobie trochę czasu, żeby kogoś bliżej poznać, ale też nie traktuj tych pierwszych randek jak przesłuchania. Jako osoba która paradoksalnie często jest zapraszana na randki(nie szukam chłopaka, nie wychodzę jakoś specjalnie z inicjatywą, ani też nie mam oszałamiającej urody), mogę ci poradzić żebyś podchodziła do wszystkiego na luzie. Chodzenie na randki powinno być rozrywką, pretekstem do wyskoczenia na miasto, zrelaksowania się, jeśli coś z tego wyjdzie to ekstra, jeśli nie to no trudno, będą następni. Nigdy też nie dawaj więcej niż masz ochotę/siłę. Miałaś trudny tydzień i nie masz ochoty nigdzie wychodzić, no i fajnie przełóż spotkanie, ktoś zaczyna cię wypytywać o wspomnienia z dzieciństwa/relacje z rodziną/plany na założenie rodziny mimo, że znacie się od 2tygodni-zmień temat; ktoś mieszka "5 minut stąd i współlokator akurat wyjechał na weekend", a ty wolałabyś raczej wrócić do domu i pobawić się z kotem, no bywa, kota nie wolno zaniedbywać tongue

5. Masz prawo mieć dowolnie wysokie wymagania, ale uwzględnij że rzutują one na szanse na sukces. Jeśli jesteś 5/10, a twoje kryteria to Bradt Pit z wrażliwością zbliżoną do psychoterapeuty z 10 letnim stażem, a do tego +10k co miesiąc i najlepiej jakieś egzotyczne hobby,to prawdopodobieństwo że kogoś takiego znajdziesz jest małe. Nie zerowe, ale mniejsze niż ktoś bardziej z twojej ligi. Nie zaniżaj natomiast wymagań, pobłażanie i przymykanie oka na rzeczy które ci nie odpowiadają nie jest dobrym pomysłem(związek ma służyć tobie, a nie ty związkowi), ale ważne jest też bycie realistycznym; np. jeśli ktoś był nieuprzejmy dla kelnera i nie zostawił napiwku nie znaczy, że jest burakiem bez obycia i pomiata ludźmi; jeśli ktoś nocował u byłej i uważa że ma prawo do życia towarzyskiego nie znaczy że jest troszkę niedojrzały i na pewno to nic nie znaczy (oba przypadki z życia wzięte, okazuje się że różni ludzie mają inny poziom tolerancji. no cóż).
Może być też tak że oczekujesz cech charakteru które są niekompatybilne z Twoim. Np. jesteś mrukliwa i zamknięta w sobie, szukasz kogoś towarzyskiego i dowcipnego; jesteś ambitna i lubisz rywalizować-oczekujesz że uda ci się przyciągnąć kogoś o takim samym charakterze, etc. Sama oceń.

6. Z moich doświadczeń wynika, że można mieć(z grubsza) 3 typy relacji:
1.Nieprzekraczająca stereotypów : ładna, zadbana kobieta skupiona na dbaniu o wygląd(full makeup każdego dnia, bardzo atrakcyjna, często podkreślająca swoje atuty) i byciu miłą/słodką etc, mężczyzna traktujący ja jako odskocznie od pracy/kariery/stresu.  Potem się to często przeradza w małżeństwo w stylu: ona dba o dom, dzieci, męża, on kariera, pieniążki.
2.  równouprawnienie: macie zbliżone wykształcenie, zbliżone zarobki,  zbliżony poziom inteligencji. Takie małżeństwa które poznały się na studiach, w pracy, dzielą się obowiązkami, każda strona jest skłonna do kompromisu, zrezygnowania czegoś w imię związku, nikt przesadnie nie dominuje.
3. partnerstwo: wspólne pasje/hobby/biznes. Pary które niekoniecznie maja taki sam background, ale raczej wspólny plan na przyszłość. Razem prowadzicie firmę, macie jakąś pasję(niekoniecznie zawodową) i te plany wspólnie realizujecie np taka chodakowska z mężem.

W zależności od tego w jakiej roli się widzisz takie cechy uskuteczniaj. Jeśli chcesz 1. noś się bardziej kobieco, bądź bardziej bierna, uległa, nie wychodzą z inicjatywą; więcej flirciarstwa i kokietowania 2 i 3. wygląd  jest mniej istotny(co nie znaczy że nie jest  woogole ważny ), nie zapuszczaj się, ale też przesadnie o niego nie dbaj, taka przeciętna atrakcyjność. skup się na eksponowaniu jakiś głębszych wartości, oprócz "słodzenia", zwykła rozmowa, wymiana poglądów, zaakcentowanie swoich planów/hobby. raczej nie bądź mimozą.

jeszcze 4. Czasem jest tak, że słodzenie/flirtowanie może być odbierane jako desperację/niską samoocenę. Nie wiem co masz na myśli mówiąc "jestem dla każdego miła, uśmiechnięta, otwarta, lubię też czasem powymieniać złośliwościami, zasłodzić też", ale nie skupiaj się na tym żeby zwrócić na siebie uwagę, tylko odwzajemniaj raczej uwagę którą dostajesz(trudno mi to opisać i nie wiem czy to się ciebie tyczy, bo opis jest szczątkowy; ale chyba też kiedyś robiłam coś podobnego. W skrócie: to nie działa, a na pewno nie na jakiś sensownych mężczyzn, mi się trafiali psychole sami jak się tak zachowywałam(tzn na moich kumpli nie miało to wpływu, raczej na tych chcących czegoś więcej) , jak przestałam jest o niebo lepiej ). Słodz tylko i wyłącznie na randkach, tylko i wyłacznie mężczyzną którymi Ty jesteś zainteresowana.

PS. "//" ? skąd taka syntaksa?

_v_, "ciekawe co na to moj szef mężczyzna - chcac nie chcac musze z nim rozmawiać inaczej sie nie da pracować", jak to co? spodziewaj się awansu/podwyżki/tytułu pracownika miesiąca, albo chociaż kwiatka na dzień kobiet. Nie od dziś wiadomo, że nie ma lepszy sposobów, na przyciągnięcie uwagi meżczyny niż pytanie: "to na kiedy mam skończyć ten raport kwartalny"?

aha i pod żadnym pozorem nie odwiedzaj wątku "Kryzys męskości???". zaufaj mi.

30

Po pierwsze czy w ogóle kiedyś spotkałaś faceta co spełniał 90% tych twoich marzeń? To znaczy jakiś mąż koleżanki szef czy ktoś taki istniał co mogła byś powiedzieć że tak ten jest idealny szkoda że nie jest mną zainteresowany ?

Ogólnie mam raczej kolegów niż koleżanki, czy to w życiu towarzyskim, czy w pracy, 95% moich znajomych jest płci męskiej, a wiadomo, że mężczyźni lubią hobbystycznie posłodzić, posypać komplementami.

Faceci są zazdrośni i to że masz samych tylko kolegów to z jednej strony mało kto by chciał aby jego dziewczyna miała tylu kolegów z których każdy może być potencjalnym rywalem a z drugiej jak tak oni Ci słodzą to znak że po prostu lubisz być adorowana i być może nawet potrzebujesz podbijać swoje ego z wielu zewnętrznych źródeł. Twoi koledzy raczej nie będą skłonni poznawać Cie z odpowiednimi kandydatami bo wolą Cie dla siebie. Moja rada taka znajdź koleżanki co mają kolegów.

Czyli jesteś flirciarą tongue . Przez to że tak robisz z każdym potencjalny facet zainteresowany Tobą też nie wie czy Ci się spodobał czy po prostu jest kolejnym kolegą.

A piszę o tym dlatego, że o ile uwielbiam się powygłupiać, o tyle nie lubię tych komplementów właśnie,

To już w ogóle mylące. Facet prawi Ci komplementy komunikując tym że mu się podobasz i chce Ci sprawić przyjemność. A Ty tego nie lubisz. To jak tu Cie poderwać ?

naprawdę nie chcę się „upubliczniać” w internecie

Jak tak się ukrywasz w necie to ktoś może pomyśleć że coś z Tobą nie tak . Skoro "wszyscy" się upubliczniają to pewnie masz coś do ukrycia.

wolałabym kogoś z dzieckiem niż dupowicza

w ciągu roku umawiałam się z dwoma chłopakami, bo mężczyznami nie nazwałabym ich,

Z jednej strony piszesz że jesteś zawsze miła i uśmiechnięta. A z drugiej nie znalazłem niczego miłego co byś napisała o facetach z twojego otoczenia. Masz jakiś pasywno agresywny żal do facetów z którymi się umawiałaś. Ja bym nie chciał być twoim przyszłym ex któremu byś potem odmówiła prawa do bycia mężczyzną.

jakie mają zamiary i tendencje wobec mnie

Tak jak byś od razu miała plan o Ty książę spełniasz wymagania to będziemy teraz na zawsze razem. Życie tak nie działa lepiej się nastawiać na znajomości w których miło spędzisz z kimś czas a potem się okaże czy to przetrwa. Jak tak od razu oczekujesz deklaracji to to może przerażać.

31 Ostatnio edytowany przez MuseHudson (2018-06-03 14:24:39)

"Twoi koledzy raczej nie będą skłonni poznawać Cie z odpowiednimi kandydatami bo wolą Cie dla siebie." serio ktoś jeszcze tak robi? Myslałam że te historie o friendzonie to tylko legendy

"Masz jakiś pasywno agresywny żal do facetów z którymi się umawiałaś." ej, to już lekka nadinterpretacja. Nie wyszło i tyle. bywa. Skoro nie są teraz razem to raczej dlatego że komuś coś nie odpowiadało, więc to naturalne że nie mówi o nich w samych superlatywach.

Jovanno, punkt 6ty naprawdę świetnie big_smile big_smile big_smile big_smile

32

Więcej. Ciekawi mnie, dlaczego zadałeś pytanie akurat o to?

Baaaaby lecą na kaaaasę!

Wyluzuj

Mieszkam w najlepiej opłacanym mieście w PL. W tym wieku takie wynagrodzenia mają tylko osoby z IT.

Więc faktycznie w tym odlatujesz.

Alea iacta est

33 Ostatnio edytowany przez MuseHudson (2018-06-03 14:34:30)

5 + w warszawie w okolicach 30tki to dużo? eee....? raczej standard.

Podobne zarobki pośrednio umożliwiają wspólne spędzanie wolnego czasu(nie będzie kwasu jak będzie chciała pojechać na droższe wakacje, a go np. nie stać), to całkiem racjonalne oczekiwanie.

34

MuseHudson napisał/a:

5 + w warszawie w okolicach 30tki to dużo? eee....? raczej standard.

Nieprawda.

To jest średnia zarobków, ale ją podkręcają nieliczni z 5 lub więcej cyfrową sumą. smile

Alea iacta est

35 Ostatnio edytowany przez Krzysiek123 (2018-06-03 14:41:13)

30-latka z 10k bez problemu znajdziesz w consultingu czy wśród prawników korpo. Ale IT oczywiście też nie narzeka.

36 Ostatnio edytowany przez MuseHudson (2018-06-03 14:44:06)

No nie mogę się nie zgodzić, bo rzeczywiście tak wylicza się średnią(ktoś ma więcej/ktoś ma mniej).

Z osób które znam i osiągnęły podobne/wyższe zarobki, raczej nie są tytanami pracy/ponadprzeciętni w swoich dziedzinach, stąd założyłam, że to taki standard, ale ze statystykami nie jestem obeznana, więc może to akurat moje mylne wrażenie zasugerowane przez środowisko.

Krzysiek , ale Ty wiesz że ona nie szuka sponsora, tylko wartościowego partnera który wniesie coś do jej życia?

37 Ostatnio edytowany przez Krzysiek123 (2018-06-03 14:49:49)

Chyba nie powinniśmy mówić o statystykach, tylko o tym co jest realnie możliwe.

Koleżanka nie szuka statystycznego faceta, tylko ma określone oczekiwania.

Przykłady, o których mówimy, oczywiście mogą być ponad średnią, ale na pewno nie są anomalią.

MuseHudson, wiem, a czemu od razu myślisz o sponsoringu? Znów jakieś frustracje?

38 Ostatnio edytowany przez MuseHudson (2018-06-03 15:01:16)

Mam emocjonalne i duchowe jak każdy wrażliwy człowiek, ale materialnych raczej nie Krzysztofie, nie mam. Jestem majętną osobą. Ale dziękuję że pytasz, warto być uważnym na innych ludzi.

Autorka w poście powiedziała, że chce kogoś o podobnych zarobkach/poziomie życia, Ty wprowadziłeś granicę 10k i zacząłeś wyliczać branże gdzie takich osób szukać, myślałam że kierujesz to do Autorki postu(no zalatuje sponsoringiem stawianie tego typu wymagań), ale teraz widzę że to była odpowiedz, na mój post odnośnie tego że znam osoby absolutnie przeciętne które osiągnęły takie zarobki. Mój błąd, zdarza się, jestem tylko człowiekiem.

Krzyś, bądz uprzejmy, przestrzegaj netykiety, bo zgłosze te personalne wycieczki do moderacji. Nigdzie Cie nie obraziłam/odwołałam się do Twoich prywatnych spraw/nie stosowałam argumentów poniżej pasa. To pośrednio wynikało z Twoje postu stąd pytanie. LOGIC MUCH.

Posty [ 1 do 38 z 100 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Jak znaleźć odpowiedniego mężczyznę? Będzie długo :)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018