Jak znalezc swoj styl? Jaki jest wasz 'signature look'? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU » Jak znalezc swoj styl? Jaki jest wasz 'signature look'?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

Temat: Jak znalezc swoj styl? Jaki jest wasz 'signature look'?

Mam 22 lata i strasznie podziwiam dizewczyny i kobiety jak maja swoj styl. Nie chodzi mi tutaj wylacznie o ubrania ale takie ich 'signature look' taki ze wszystko do siebie pasuje i komplementuje fryzura, kolor wlosow, makijaz i na dodatek ubrania. Chodzi mi o taki wyglad bardzo komplementujacy urode, i tutaj jest moj probelm, poniewaz bardzo chcialabym miec taki 'signature look' ale wydaje misie ze wszystko do mnie nie pasuje.

Podziwiam kobiety ktore nosza czerwona szminke na codzien bo wygladaja tak klasycznie a zarazem elegancko a ja jak zaloze to poprostu wygladam smiesznie, albo mysle ze ludzie poprostu sie smieja ze mnie. Inna sprawa to moje wlosy - mialam dlugie teraz scielam i mam po lopatki o ciplym odncieniu brazu nie wiem jak je ukladac , sciete sa na prosto nie ma w nich zadnej fryzury (bylam u fryzjera i poprosilam o cos co by pasowalo do mnie i wg tego nie wiedze) a wlosy mam jekko krecone - przez to ze sa takie wrecz nie zreczne najczesciej wiaze je w kucyk albo wysokiego koka   z moja okragla budzia wygladam jak dziecko - a chcialabym wygladac jak mloda kobieta.

A co do ubran - to lubie 'basic' czyli takie podstawowe kolory dzinsy , bialy tshirt i kurtka, nie przepadam zbytnio za wzorami. Przeste wszystkie proste kroje wydaje mi sie ze poprostu wygladam dziecinnie. Doddam jeszcze ze mam figure jablka i zbytnio nie lubie podkreslac mojego duzego biustu - i tak nie wiem wcale jak ta figure ubrac zeby bylo ok. 

Macie dziewcyzny jakies rady jak odnalezdz swoj styl a tak naprawde siebie i taki rozpoznawalny styl?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak znalezc swoj styl? Jaki jest wasz 'signature look'?

Lubię buty, mam ich dużo za dużo. Piszę o tym, bo ostatnio osoba, która nie jest mi bliska, ale regularnie się z nią widuję, powiedziała mi, że buty są moją biżuterią, a biżuterię w sumie „używam” od wielkiego dzwonu, więc można i tak się wystylizować ;-)
Prawie też się nie maluję, a czerwoną szminkę używam tylko jak chcę wrócić do swojego wieku, bo wyglądam na młodszą niż jestem w rzeczywistości :-D

3 Ostatnio edytowany przez Winter.Kween (2019-09-08 11:46:16)

Mam charakterystyczny styl. Wychodzi on z tego, ze mam trzy inne style, ktore nosze zaleznie od nastroju albo mieszam.
Wydaje mi sie, ze pasuje do mnie moj styl i to jest najwazniejsze.

Nie stworzylam tego stylu z jakims wyrachowaniem by prezentowac sie w pewien sposob i odradzam Ci takie podejscie. Ja nosze sie w sposob dopasowany do mojego nastroju i osobowosci co znaczy, ze czuje sie w tym wszystkim jak ryba w wodzie i to widac.
Moj styl zlozony jest z rzeczy ktore ja lubie, z kolorow jakie ja lubie.

Jesli chodzi o figure to nie moge tutaj duzo doradzic, ale moim zdaniem serial Euphoria udowania, ze nie zaleznie od figury mozna ubrac sie fajnie.
Barbie Ferreira wyglada po prostu super. Tak samo Sydney Sweeney, ktora ma wiekszy biust.
Nie wiem dokladnie jak wygladasz wiec ciezko mi zgadywac.
Osobiscie nie mysle o dobieraniu ubran do figury. Jestem raczej niska, mam widoczne wciecie w talii, okragly tylek, maly biust. Nie mam ani bardzo dlugich ani krotkich nog. Jestem dosc niskiej wagi. Wszystko moge na siebie wsadzic ogolnie wiec patrze tylko na to co mi sie podoba.
Chociaz jak kiedys przytylam 20 kg to tez patrzylam tylko na to co mi sie podoba.

Moj podstawowy makijaz to rozswietlajacy primer, troche korektoru gdzie jest akurat potrzebny, rozswietlacz w plynie, troszke rozu na policzkach, podkrecone i pomalowane rzesy, jakas mala nalepka np malutki zloty trojkat w konciku oka lub muszelka, lub gwiazdka i ciemna szminka. Nie stawiam na ciezki podklad zwykle, dlatego, ze lubie jak widac moje piegi na nosie i skore prawdziwa.
Perfum i zapach dodaje duzo do stylu calego, moim zdaniem.
Jesli chodzi o wyglad twarzy to tez mam okragla twarz i w wieku 22 lat pamietam jak w pracy ludzie mowili o mnie 'ta mala dziewczynka' bo przyszlam w warkoczu francuskim i bez makijazu.
Teraz wydaje mi sie, ze wygladam juz na swoj wiek.
Czy Twoja twarz jest bardziej okragla niz moja? Moja jest na  awatarze.

'To go back, you must go through yourself, and that way no man can show another.'

4 Ostatnio edytowany przez Piegowata'76 (2019-09-08 13:42:19)

Nie przemawia do mnie poszukiwanie stylu, rzekomo własnego. To takie jakieś sztuczne, narzucone. Noszę to, co lubię i w czym wyglądam korzystnie. Oczywiście są style, które podobają mi się mniej i bardziej, ale grunt to być sobą. Uwielbiam klimaty hippisowskie, etno, boho, ale to dla  mnie bardziej inspiracja niż styl. Malować się nie lubię, bo nie mam cierpliwości ani zdrowia (drżą mi ręce, bardzo też niedowidzę na jedno oko, a od makijażu dostaję podrażnienia spojówek). Lubię też w stroju odrobinę fantazji, nonszalancji, luzu. Takiego wolnego ducha smile
Żyję po swojemu i tak też się ubieram.

P.S. Mam ostatnio wielką ochotę na spodnie - ogrodniczki, ale  nie wiem, czy w moim wieku to nie przesada. Jestem panią po czterdziestce. Może doradzicie?

Budowałem na piasku/ I zawaliło się./ Budowałem na skale/ I zawaliło się./ Teraz budując, zacznę/ Od dymu z komina. (Leopold Staff)

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

5 Ostatnio edytowany przez paslawek (2019-09-08 14:18:00)

Piegowata'76 napisał/a:

P.S. Mam ostatnio wielką ochotę na spodnie - ogrodniczki, ale  nie wiem, czy w moim wieku to nie przesada. Jestem panią po czterdziestce. Może doradzicie?

Moja mama ma 80+ i nosi ogrodniczki bo twierdzi że wygodne i mają kiszenie w odpowiednich miejscach "wszystkie  potrzebne duperela w zasięgu ręki "
Zero "krępacji" z jej strony smile

Pewnie Autorce nie wiele pomogę,ale umiejętne zachowanie równowagi pomiędzy przyzwyczajeniami i eksperymentami jest chyba najistotniejsze samo opieranie się na tym że dobrze się w czymś czuje u mnie kiedyś wiązało się właśnie z niechęcią do zmian przyzwyczajeń pomimo pewnego znużenia własnym wyglądem a opiniami innych nie zbyt się przejmowałem wręcz przeciwnie .
Częstszy mój "signature look" to menelsko/partyzancko,/punk rockowa mieszanka.
Zbytnie koncentrowanie się na stylu oryginalności indywidualizmie może być męczące,ale z pewnością na jakimś etapie warte uwagi i co jakiś czas weryfikacji.
Mnie czasem "ubiera" 22 letnia córka i jest spoko

6 Ostatnio edytowany przez Piegowata'76 (2019-09-08 14:06:54)

paslawek napisał/a:
Piegowata'76 napisał/a:

Moja mama ma 80+ i nosi ogrodniczki bo twierdzi że wygodne i mają kiszenie w odpowiednich miejscach "wszystkie  potrzebne duperela w zasięgu ręki "
Zero "krępacji" z jej strony smile

Koło domu rozumiem, ale do ludzi też tak chodzi? smile
To mi się podoba i to bardzo cenię u niemłodych już ludzi - luz i dystans. I to właśnie diabelnie podoba mi się w stroju.
Mnie, jak widać, czasami jeszcze brakuje tej odwagi, choć coraz śmielsza jestem.

Po internecie krążył kiedyś taki tekst o liliowym kapeluszu odważnie noszonym przez starsze panie bez zbędnego myślenia, czy to wypada smile

Budowałem na piasku/ I zawaliło się./ Budowałem na skale/ I zawaliło się./ Teraz budując, zacznę/ Od dymu z komina. (Leopold Staff)

7

Piegowata'76 napisał/a:

Koło domu rozumiem, ale do ludzi też tak chodzi? smile

Do sąsiadów do sklepu bez zmrużenia oka .W grę jeszcze wchodzą różne zmienne nastroje i humory starszej pani.
Jak chce to bez problemów jest damą ale raczej od święta i w gościach na co dzień wygoda jednak .

Winter.Kween napisał/a:

Mam charakterystyczny styl. Wychodzi on z tego, ze mam trzy inne style, ktore nosze zaleznie od nastroju albo mieszam.
Wydaje mi sie, ze pasuje do mnie moj styl i to jest najwazniejsze.

Nie stworzylam tego stylu z jakims wyrachowaniem by prezentowac sie w pewien sposob i odradzam Ci takie podejscie. Ja nosze sie w sposob dopasowany do mojego nastroju i osobowosci co znaczy, ze czuje sie w tym wszystkim jak ryba w wodzie i to widac.
Moj styl zlozony jest z rzeczy ktore ja lubie, z kolorow jakie ja lubie.

Jesli chodzi o figure to nie moge tutaj duzo doradzic, ale moim zdaniem serial Euphoria udowania, ze nie zaleznie od figury mozna ubrac sie fajnie.
Barbie Ferreira wyglada po prostu super. Tak samo Sydney Sweeney, ktora ma wiekszy biust.
Nie wiem dokladnie jak wygladasz wiec ciezko mi zgadywac.
Osobiscie nie mysle o dobieraniu ubran do figury. Jestem raczej niska, mam widoczne wciecie w talii, okragly tylek, maly biust. Nie mam ani bardzo dlugich ani krotkich nog. Jestem dosc niskiej wagi. Wszystko moge na siebie wsadzic ogolnie wiec patrze tylko na to co mi sie podoba.
Chociaz jak kiedys przytylam 20 kg to tez patrzylam tylko na to co mi sie podoba.

Moj podstawowy makijaz to rozswietlajacy primer, troche korektoru gdzie jest akurat potrzebny, rozswietlacz w plynie, troszke rozu na policzkach, podkrecone i pomalowane rzesy, jakas mala nalepka np malutki zloty trojkat w konciku oka lub muszelka, lub gwiazdka i ciemna szminka. Nie stawiam na ciezki podklad zwykle, dlatego, ze lubie jak widac moje piegi na nosie i skore prawdziwa.
Perfum i zapach dodaje duzo do stylu calego, moim zdaniem.
Jesli chodzi o wyglad twarzy to tez mam okragla twarz i w wieku 22 lat pamietam jak w pracy ludzie mowili o mnie 'ta mala dziewczynka' bo przyszlam w warkoczu francuskim i bez makijazu.
Teraz wydaje mi sie, ze wygladam juz na swoj wiek.
Czy Twoja twarz jest bardziej okragla niz moja? Moja jest na  awatarze.

O prosze, ja mam wsumie podobna figure do Barbie Ferreira tylko z wiekszym biustem i moja twarz jest troszeczke bardizej okragla - takie policzki homiczka mam hahah

9 Ostatnio edytowany przez Olinka (2019-09-08 22:57:38)

paslawek napisał/a:

Pewnie Autorce nie wiele pomogę,ale umiejętne zachowanie równowagi pomiędzy przyzwyczajeniami i eksperymentami jest chyba najistotniejsze samo opieranie się na tym że dobrze się w czymś czuje u mnie kiedyś wiązało się właśnie z niechęcią do zmian przyzwyczajeń pomimo pewnego znużenia własnym wyglądem a opiniami innych nie zbyt się przejmowałem wręcz przeciwnie .

Jak bym szla za tym w czym sie dobrze czuje to bym w legginsach i koszulce codziennie chodzila ale wtedy wydaje mi sie ze jestem taka jakas nie ogarnieta i jeszcze kok albo kucyk. Jednym slowem masakra. haha

A czy ktos moze orientuje sie o analizie kolorystycznej?

------------
Jeśli posługujesz się cytatem, rób to, proszę, w sposób, który nie będzie budził wątpliwości, które słowa są Twojego autorstwa, a które pochodzą z wypowiedzi innej osoby. Powyższy post edytowałam, ale proszę, abyś w przyszłości dostosowała się do prośby. W tym celu możesz użyć tagów 'quote' lub zwykłego cudzysłowu.
Dziękuję w imieniu moderacji i pozdrawiam, Olinka

10

Piegowata'76 napisał/a:

Od razu skojarzyła mi się Maryl Streep z Mamma Mia! big_smile noś ogrodniczki jeżeli na to masz ochotę! smile

Klaudia, a czym Ty się przejmujesz? Noś to co lubisz zaznaczając tylko, że ma pasować do danej sytuacji. Styl będzie ewoluował razem z Tobą i Twoim rozwojem smile
w liceum nosiłam dżinsy i bluzki takie na które w sumie nigdy nie zwracałam większej uwagi, ot, po prostu pasowały. Na studiach zaczęłam chodzić w długich sukienkach, potem te sukienki skróciłam do kolana, teraz ubieram to, co akurat wyjmę z szafy i w czym jest mi wygodnie.
Nie maluję się prawie wcale. Co najwyżej jakiś tusz do rzęs. Szminki nie używam, bo ją zjadam po czasie. Nie jestem przyzwyczajona do noszenia.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Konto zawieszone.

11

Klaudia, zauwaz, ze Barbie ma nawet wlosy w takiej dlugosci, ze nie poleca sie niby dla osoby z taka figura i twarza.
Ona ma wlasny styl i nie wstydzi sie swego ciala co wlasnie widac. Bawi sie tym stylem i dlatego wygrywa.

A co do ogrodniczek to moja matka nosi na miasto i wyglada super.

'To go back, you must go through yourself, and that way no man can show another.'

12 Ostatnio edytowany przez Piegowata'76 (2019-09-08 21:55:54)

No, to będę szperać za ogrodniczkami. Bo ja się głównie w "szperalniach" ubieram, tzn. w szmateksach.

Klaudio, najlepiej samej próbować, eksperymentować i przymierzać się do różnych rzeczy, szukać tego, co Ci odpowiada.
Ja się kiedyś naczytałam mądrości o typach nazywanych według pór roku. Wyszło mi, że jestem lato, a jednak okazało się z czasem, że bardzo mi dobrze w kolorach przypisywanych jesieni, np. rudy jest jak dla mnie stworzony, w ogóle dobrze mi w barwach nasyconych, ale niezbyt jaskrawych jak np. mój najukochańszy pod słońcem chaber czy kobalt.
Pewna pani w sklepie kosmetycznym stwierdziła, że jestem z pogranicza tych dwóch pór roku.
Sama próbuj, szukaj i radź się życzliwych kobiet, których gust cenisz.

Winter.Kween napisał/a:

Klaudia, zauwaz, ze Barbie ma nawet wlosy w takiej dlugosci, ze nie poleca sie niby dla osoby z taka figura i twarza.
Ona ma wlasny styl i nie wstydzi sie swego ciala co wlasnie widac. Bawi sie tym stylem i dlatego wygrywa.

A co do ogrodniczek to moja matka nosi na miasto i wyglada super.

To fakt, najbardziej wkurzajace jest to kiedy ide na zakupy z mama i nic sie jej wiecnzie nie podoba. Jeden z ostatnich przykladow - bardzo spodobala mi sie marynarka w h&m i pomyslalam ze fajnie bedzie do bialego t-shirt'u z mom jeansami i tenisowkami, a ona ze jak ja wygladam, ze odrazu 20kg wiecej itp - i jak tu sie przelamac? Chce czasami zaszalec ale ona tak negatywnie wplywa ze potem wg odechciewa mi sie zakupow. Ale zeby nie bylo moja rada jak ona chce cos kupic - fajne /nie fajne jak ci sie podoba to bierz ale to nie jest cos co ja bym zalozyla smile

Piegowata'76 napisał/a:

No, to będę szperać za ogrodniczkami. Bo ja się głównie w "szperalniach" ubieram, tzn. w szmateksach.

Klaudio, najlepiej samej próbować, eksperymentować i przymierzać się do różnych rzeczy, szukać tego, co Ci odpowiada.
Ja się kiedyś naczytałam mądrości o typach nazywanych według pór roku. Wyszło mi, że jestem lato, a jednak okazało się z czasem, że bardzo mi dobrze w kolorach przypisywanych jesieni, np. rudy jest jak dla mnie stworzony, w ogóle dobrze mi w barwach nasyconych, ale niezbyt jaskrawych jak np. mój najukochańszy pod słońcem chaber czy kobalt.
Pewna pani w sklepie kosmetycznym stwierdziła, że jestem z pogranicza tych dwóch pór roku.
Sama próbuj, szukaj i radź się życzliwych kobiet, których gust cenisz.

Dzieki za fajna rade ale niestety tych zyczliwych kobitek mi brakuje smile

15

Piegowata'76 napisał/a:

Ja wręcz przeciwnie - intuicyjnie sama zaczęłam ubierać się w kolory, w których czułam się najlepiej i moim zdaniem najlepiej wyglądam, a dopiero potem okazało się, że są one w pełni zgodne z moim typem urody - jestem klasyczną zimą.
Styl, który najlepiej mnie opisuje, to sportowa elegancja, przy czym w zależności od dnia i oczywiście okazji, 'idę' bardziej w jednym albo drugim kierunku. Nigdy nie szukałam swojego stylu, on się w pewien sposób sam wyklarował.
Z drugiej strony mój pierwszy zdobyty zawód (technolog odzieży) wyrobił we mnie poczucie estetyki. Ogromną uwagę zwracam na jakość tkanin i sposób wykonania, a przede wszystkim wykończenia odzieży oraz dodatków, a całość musi do siebie pasować. Sądzę, że cały mój wizerunek jest ze sobą bardzo spójny, choć - tu powtórzę - nie poszukuję, przychodzi mi to zupełnie naturalnie.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
[olinkowy status to już historia, z niezależnych ode mnie przyczyn technicznych właściwy zobaczysz dopiero w moim profilu wink]

16

Poeksperymentuj z ciuchami, z czasem sama wyczujesz w czym Ci dobrze, a co zmienić smile

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU » Jak znalezc swoj styl? Jaki jest wasz 'signature look'?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021