Kolor garnituru dla gościa weselnego. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU » Kolor garnituru dla gościa weselnego.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

1 Ostatnio edytowany przez fruit (2018-05-29 14:42:42)

Temat: Kolor garnituru dla gościa weselnego.

Witam i zwracam się z prośbą o poradę.

Zbliża się wesele mojego przyjaciela, a ponieważ ostatni raz miałem okazję być na weselu 10 lat temu, a lubię się ubrać elegancko i odpowiednio, nie wiem czy kolor garnituru który mi się bardzo podoba będzie odpowiedni na tą okazję.
?
Mianowicie widziałem w sklepie garnitur w kolorze jasno szarym w delikatną kratę, lecz nie wiem czy to odpowiedni wybór?

Oczywiście jest to tradycyjnie najpierw ślub w kościele, a później wesele zaczynające się późnym popołudniem. Przeszukałem internet, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Eksperci twierdzą, że jezeli wesele jest późnym wieczorem powinno się ubrać garnitur w ciemniejszych kolorach.

Pomijając wypowiedzi ekspertów, jak to wygląda okiem kobiety i innych bywalców wesel?

tutaj zamieszczam fotke bardzo podobnego garnituru:

https://riverisland.scene7.com/is/image/RiverIsland/305494_main?wid=1200

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kolor garnituru dla gościa weselnego.

Moim zdaniem (pomijając, że na przedstawionym zdjęciu marynarka jest za krótka dla modela) jest okropny ;P

Na pizamę wzorek świetny.

3

Wskazany garnitur nie jest ani elegancki, ani odpowiedni.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

4

Hahah! Nie uwierzycie... siedze sobie właśnie w Starbucksie (w Londynie) a przede mną siedzi facet w takim garniturze big_smile

5

Wielokropek napisał/a:

Wiem, że garnitur należy bardziej do tych w stylu na luzie, ale właśnie bardziej chodziło mi o to czy jest odpowiedni. Gość weselny, moim zdaniem i z tego co czytałem, nie musi wyglądać super elegancko, czyli np. smoking byłby grubą przesadą. Tak samo nie powinno się ubierać czarnego garnituru. 

Iceni napisał/a:

Hahah! Nie uwierzycie... siedze sobie właśnie w Starbucksie (w Londynie) a przede mną siedzi facet w takim garniturze big_smile

I co, facet wygląda jakby dopiero się obudził i zapomniał zdjąć piżamy ? big_smile

6

fruit napisał/a:
Wielokropek napisał/a:

Wiem, że garnitur należy bardziej do tych w stylu na luzie, ale właśnie bardziej chodziło mi o to czy jest odpowiedni. Gość weselny, moim zdaniem i z tego co czytałem, nie musi wyglądać super elegancko, czyli np. smoking byłby grubą przesadą. Tak samo nie powinno się ubierać czarnego garnituru. 

Iceni napisał/a:

I co, facet wygląda jakby dopiero się obudził i zapomniał zdjąć piżamy ? big_smile

Wyglądał tak jak mógł wyglądać murzyn w kraciastym garniturze. Tylko mu trąbki brakowało i cygara big_smile

p.s. na piknik by pasowal, na wieczor odpada.

7

Iceni napisał/a:

Wydaje mi się, że u nas w Polsce, nawet gdybym ubrał taki garnitur na piknik, to byłbym wytykany palcem na mieście big_smile

Generalnie, na weselu pewnie każdy młodszy facet będzie miał niebieski garnitur, a każdy starszy czarny. Więc ja na pewno wybiore szary big_smile tylko może ciemny szary.

8

fruit napisał/a:
Iceni napisał/a:

Wydaje mi się, że u nas w Polsce, nawet gdybym ubrał taki garnitur na piknik, to byłbym wytykany palcem na mieście big_smile

Generalnie, na weselu pewnie każdy młodszy facet będzie miał niebieski garnitur, a każdy starszy czarny. Więc ja na pewno wybiore szary big_smile tylko może ciemny szary.

Kup sobie klasyczny szary, tylko zanim to zrobisz poszukaj w sieci jak sie dobiera rozmiar marynarki (glownie chodzi o szerokosc ramion). 

Mezczyzni zwykle robia ten blad, ze wybieraja marynarki za luzne, nie zdajac sobie sprawy, ze dobrze dobrany rozmiarem przecietny garnitur wyglada lepiej niz markowy, ale zle dobrany. ( i lepiej wybrac tanszy gajerek do poprawki u krawca niz znowu - markowy, ale niedopasowany)

A faktem jest, że ekspedientki czasem bywaja przemile, ale zupelnie zielone w temacie. Nie potrafia doradzic co moze byc latwo dopasowane drobna przerobka, a co nie

9 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2018-05-29 15:59:14)

Wydawało mi się, że napisałam, że ten garnitur nie jest odpowiedni na wesele. hmm 
Wydawało mi się, że nie napisałam nic o smokingu lub czarnym garniturze. hmm

Chcesz być w ciemnoszarym? Świetnie!

I uwierz, rozmiar ma znaczenie.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

10

Wielokropek napisał/a:

Wydawało mi się, że napisałam, że ten garnitur nie jest odpowiedni na wesele. hmm

Wydawało mi się, że nie twierdzę uparcie, że ten garnitur jest odpowiedni i koniec kropka hmm

Wielokropek napisał/a:

I uwierz, rozmiar ma znaczenie.

Wydawało mi się, że nie wspomniałem nic na temat rozmiaru hmm

Wiem, że garnitur ze zdjęcia jest źle dopasowany, znam zasady idealnego dopasowania marynarki, jednak bardziej chodziło mi o styl i kolorystykę, przecież to nie ja jestem na tym zdjęciu.

Iceni napisał/a:

i lepiej wybrac tanszy gajerek do poprawki u krawca niz znowu - markowy, ale niedopasowany

Zgadzam się w 100%, generalnie ciężko dobrać marynarkę bez żadnych poprawek, tak, aby była idealna jeżeli chodzi o to jak leży na ramionach plus długość rękawów plus długość samej marynarki.

11

Idąc na wesele jako gość, a chcąc ubrać się zgodnie z przyjętymi zasadami, powinieneś wybrać garnitur w kolorze szarym, grafitowym lub granatowym. Przy okazji napiszę, że co prawda założenie czarnego garnituru nie jest traktowane jako jakiś wielki błąd, bo przecież - jak sam wspomniałeś - na weselu bawimy się w godzinach wieczorowych, ale mimo to nie jest to najbardziej trafiony wybór.
W każdym razie to co pokazałeś na zdjęciu sprzeczne jest ze ślubno-weselnym dress codem, choćby dlatego, że garnitur jest zbyt jasny.

fruit napisał/a:

Zgadzam się w 100%, generalnie ciężko dobrać marynarkę bez żadnych poprawek, tak, aby była idealna jeżeli chodzi o to jak leży na ramionach plus długość rękawów plus długość samej marynarki.

Jeśli chodzi o rękawy, to warto pamiętać, że powinny mieć taką długość, aby koszula swobodnie zapięta na nadgarstku, nieznacznie spod nich wystawała.

Generalnie nie jestem zwolenniczką jakiegokolwiek dopasowywania garniturów, głównie marynarek, bo one szyte są w taki sposób (m.in. formowane na specjalnych prasownicach), że trudno zrobić to tak, aby nie było widać. Ja na przykład samodzielnie zwężałam płaszcze, a nawet skórzane kozaki big_smile, ale za porządnie uszytą marynarkę nie odważyłabym się zabrać.
U mnie jest taki niewielki, ale świetnie zaopatrzony sklep, do którego zawsze chodzimy chcąc kupić garnitur dla męża czy syna i chyba jeszcze nigdy nam się nie zdarzyło, aby wyjść z niczym. Pani nie tylko świetnie doradzi, ale też z tego samego modelu ma zawsze pełen wybór szerokości i długości, także zupełnie niestandardowe mixy, a jeśli czegoś jednak brakuje, bo rozmiar właśnie się sprzedał, to do dwóch dni gwarantuje uzupełnienie towaru. Wspominam, bo czasem te niepozorne sklepy oferują lepszą obsługę i większy wybór niż markowe i głównie na tej marce bazujące.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU » Kolor garnituru dla gościa weselnego.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018