JAk wyjśc z długów - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MOJA NIESAMOWITA HISTORIA » JAk wyjśc z długów

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 23 ]

Temat: JAk wyjśc z długów

Witam mam długi i to nie małe na jakieś  15 tyś zł  obecnie spłacam co miesiąc po 1000 zł od pryszłego miesiąca ta kwota się  zmniejszy o 300, a innych w ogole nie spłacam bo nie mam z czego, może są jakieś instytucje co do spłaty długów

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: JAk wyjśc z długów

To te 300 przeznacz na spłatę tych innych długów.
A Ty sądzisz, że są takie instytucje, które spłacą dług za Ciebie? Ot, naiwność...

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

3

bbasia napisał/a:

To te 300 przeznacz na spłatę tych innych długów.
A Ty sądzisz, że są takie instytucje, które spłacą dług za Ciebie? Ot, naiwność...

Mam 2 w parabankach i spłacam je przelewem jednemu daję 695 a drugiemu 265, ten 265 została mi ostatnia rata w  czerwcu a drugiego jeszce półtorej roku , plus do tego w internetowych pozyczkach filarum itp tam na około 6 tyś, wpadłem w spiralę  długów tzn jednym długiem chciałem spłacić drugi i mnie to przerosło ;(

4

Tak jak napisal poprzednik... te 300 a dokladnie 265 od lipca niech bedzie splacalo kolejny kredyt. Za glupote trzeba placic. Szukaj lepszej pracy, staraj sie gdzies dorobic i z dodatkowej kasy splacaj dlugi. Niestety, nikt tego za ciebie nie zrobi

5

Napisałeś, że jakichś zaciągniętych pożyczek w ogóle nie spłacasz - jak długo, trafiłeś na czarną listę BIK, masz już zajęcia komornicze?
Jeśli nie, to możesz skorzystać z tzw. konsolidacji. Polega to na tym, że bank udziela kredytu na spłatę wszystkich dotychczasowych zobowiązań, zamieniając to na jedną ratę, taką, którą będziesz dasz radę spłacać - wyliczy Twoją zdolność kredytową i tak dopasuje długość okresu kredytowania, aby wysokość raty się w tej zdolności mieściła. Oczywiście i tak musisz dysponować określonym dochodem, bo ten okres kredytowania też ma jakieś ograniczenia - to już zależne jest od procedur, jakie obowiązują w danym banku.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

Szukać dodatkowej roboty.  Lato idzie można dać ogłoszenia skoszę trawnik/umyję okna itp. Albo normalna praca dodatkowa.

7

A upadłość konsumencka?

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

Odpowiedzi na wszelkie pytania znajdziesz w Regulaminie naszego forum ;-).

8

czekoladazfigami napisał/a:

Szukać dodatkowej roboty.  Lato idzie można dać ogłoszenia skoszę trawnik/umyję okna itp. Albo normalna praca dodatkowa.

Wiem, mam  możliwość idę w tym tygodniu, do lasu

9

Własnie. Upadłość jest rozwiązaniem jak nie ma się żadnych aktywów.

10

Czerepach napisał/a:

Własnie. Upadłość jest rozwiązaniem jak nie ma się żadnych aktywów.

Ale upadłość może sobie ogłosić taka zwykła fizyczna osoba, czy to dotyczy tylko przedsiębiorstw, spółek itp?

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

11

bbasia napisał/a:

Ale upadłość może sobie ogłosić taka zwykła fizyczna osoba, czy to dotyczy tylko przedsiębiorstw, spółek itp?

Może, wtedy jest to upadłość konsumencka, która osobie fizycznej umożliwia tak zwany nowy start. Byłoby to jednak zbyt proste, żeby narobić długów i tak po prostu ogłosić sobie upadłość, trzeba bowiem spełnić kilka podstawowych warunków i tu - przynajmniej moim zdaniem - Autor odpada w przedbiegach. Jednym z nich, obok niewypłacalności, jest niezawiniona niewypłacalność, co oznacza, że sytuacja finansowa dłużnika nie wynika z jego własnego niedbalstwa czy umyślnego działania. 
Autor po pierwsze nie ma tak ogromnego długu, aby nie był w stanie go spłacić, po drugie jego długi są wynikiem zwykłej lekkomyślności, a nie na przykład sytuacji losowej typu choroba, spalenie domu/majątku czy choćby jakiś krach na giełdzie, w związku z którym stracił wszystkie zainwestowane pieniądze. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale wydaje mi się również, że sąd (bo to sąd ogłasza upadłość) może brać pod uwagę, że zamiast przynajmniej próbować iść z wierzycielami na ugody, to długi po prostu przestał spłacać. Dla mnie już samo to jest wyraźnym zaniedbaniem.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

12

Według aktualnego prawa upadłość konsumencką może ogłosić osoba, której dług wynosi od 100 000 zł lub powyżej ( słownie: stu tysięcy złotych). Nie wiem czy traktuje się przypadki indywidualnie.

13

A ja powiem, Wam że zaczynam spłacać smile nie jest tego dużo, a później na spokojnie lekcje angielskiego, tańce i psychoterapia, żeby wyjść z tej podłej nieśmiałości, miłej niedzieli życzę wszystkim

14 Ostatnio edytowany przez Tomko (2018-09-23 02:45:32)

Wyjazd za granicę. Popytaj znajomych. Trafisz pewne miejsce to zwykła fizyczną pracą w 3 miesiące przywieziesz 15 tys oszczędności. 3 miesiące harówki, ale później masz czyste konto i całe życie przed sobą.

Na prostytucji i pokrewnych dziedzinach (tańce erotyczne w klubach etc) też można szybko zarobić, ale to jakby odmienna droga. Czas i pieniądze podobne. Ale lepiej tego nie robić.

PS. odgrzałem temat. Widzę, że sobie radzisz. To świetnie.

15

Już zaczynam powoli spłacać te cholerne długi, w Kruku mam na raty 600 zł przez miesiąć, ale chce to wszystko społacić wcześniej, a inne długi spłacam odrazu tzn w tym miesiącu na nie wydałem około 2 yś zł, aż mi się płakac chciało jak przelewy robiłem  no ale za głupotę trzeba płacić

16 Ostatnio edytowany przez anime_boy (2018-10-17 13:19:14)

Hm ja napisze co ja zrobiłem i hm może Ci sie przyda

Miałem do spłacania dużą pożyczke bo ciotka zrobiła wyjątkowe świństwo ale nie bede tutaj pisać szczegółów bo to nikogo nie obchodzi:P

Studiowałem a na studiach jest wysokie stypendium socjalne dodatkowo miałem naukowe (wiem to nie do uwierzenia bo wieczny student ale dało rade xd) Jednocześnie mieszkałem w rodzinnym mieście, żadnych alkoholi papierosów czy samochodu Postarałem sie o bilet ze zniżką 100% na autobusy i tak podróżuję nadal. Nie kupuje żadnych zbędnych rzeczy zrobiłem wyjątek z klimatyzacją bo nie wytrzymuje gorąca i te 21 stopni latem to była świetna sprawa. Chociaż narzekali że "jest zimno kur...mać" mimo że wszystkie rachunki moje, no trudno nie dogodzi sie każdemu ale jest więcej pokoi więc jak ktoś nie może wytrzymać w 21 stopniach to siedzi tam gdzie jest 30,proste

Hm właściwie tylko przez pare miesiecy był problem ze spłatą potem już była nadwyżka i nawet mogłem nadpłacać. Rynek pracy jest fatalny ale ja miałem szczescie głupiego i udało mi sie znaleźć prace,a praca na takich zasadach że stypendium z uczelni jest nadal.Tylko wiadomo troche niższe

W moim przypadku dało się tylko hm nie każdy może iść na studia.I nie każdy ma zdolność kredytową żeby zrobić konsolidacje na korzystniejszych warunkach.Rynek pracy jest koszmarny ale myśle że jak ktoś sie postara to powinno sie udać

Raczej trzeba zapobiegać niż wpaść w spiralę wiem łatwo tak mówić...ale zawsze da sie cos zrobić xd

prawda o mnie, feniks35:P W kazdym poscie zdanie zaczete od "haha" i cieszenie sie jak glupi do sera, infantylne wstawki i emotki..
Lady Loka: zaznaczam, że nie wyrażam zgody na to, aby jakiekolwiek moje teksty były w Twojej stopce i będę zgłaszać moderacji, jeżeli jakiekolwiek się pojawią.
Ananasowa: "podpis masz swietny:)" https://www.netkobiety.pl/t114892.html

17

Pieprzone dlugi hmm przez nie miedzy innymi popadlem w depresje i odechcialo mi sie pracowac,stracilem zapal.Upadlosc konsumencka pozostaje aaaaaaale procent pozytywnego rozpatrzenia jest bardzo niski w naszym kraju hmm

18

Instytucje? Zachęcam Cię do zapoznania się z blogiem Marcina Iwucia "Finanse bardzo osobiste".

19

Dobre wskazówki dajecie dziewczyny jak można sobie w dzisiejszych czasach poradzić z długami smile

20

Aktualizacja Od założenia tego tematu zleciało parę miesięcy w we wrześniu miałem jakieś 15 tys długu, spłaciłem z tego około 8 tysięcy, dzieki nadgodzinom, jak i równiez odmawiałem sobie kupowania czegoś innego typu buty spodnie itp
na dzień dzisiejszy zostało mi spłata po 600 zł miesięcznie do listopada przyszłego roku u kruka rozdzielili mi dług na raty

21

Brawo.
Wychodzenie z długóe jest mozliwe tylko wtedy gdy mniej wydajemy niż zarabiamy - każdy inny scenariusz to oszukiwanie samego siebie.

22

foggy napisał/a:

Brawo.
Wychodzenie z długóe jest mozliwe tylko wtedy gdy mniej wydajemy niż zarabiamy - każdy inny scenariusz to oszukiwanie samego siebie.

nigdy więcej pożyczek, nigdyyyy

23

kusik989 napisał/a:

Aktualizacja Od założenia tego tematu zleciało parę miesięcy w we wrześniu miałem jakieś 15 tys długu, spłaciłem z tego około 8 tysięcy, dzieki nadgodzinom, jak i równiez odmawiałem sobie kupowania czegoś innego typu buty spodnie itp
na dzień dzisiejszy zostało mi spłata po 600 zł miesięcznie do listopada przyszłego roku u kruka rozdzielili mi dług na raty

Brawo za konsekwencję smile Fajnie, że znalazłeś w sobie tyle siły, żeby zrobić z tym porządek, zamiast się ukrywać przed wierzycielami. Porządny z Ciebie chłopak. Wiem, że lekko nie jest, ale metę już widać... niedługo odetchniesz.

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,  nie obleka tego faktu w słowa"

Posty [ 23 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MOJA NIESAMOWITA HISTORIA » JAk wyjśc z długów

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018