Toaleta bezrantowa - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Toaleta bezrantowa

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 23 ]

1

Temat: Toaleta bezrantowa

Przymierzam się do remontu łazienki. Myślałam o zamontowaniu miski ustępowej bezrantowej. Jednak po przejrzeniu opinii napotkałam również taką, w której użytkownik skarżył się, że podczas spłukiwania  woda rozchlapuje się dookoła toalety.
Czy używacie takich misek ustępowych i co o nich sądzicie?

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Toaleta bezrantowa

Jaka to jest dokładnie toaleta bezrantowa? Chodzi o to, że klapa nie ma rantu i płasko leży na desce?

3

Mam bo żona chciała. Drugi raz bym nie kupił. Wolę odrobinę kamienia po latach używania niż codziennie rozchlapaną wodę toaletową na podłodze.

Reklama

4

mam taką i nic mi nie chlapie. Bardzo sobie chwalę, bo jest higienicznie, żaden syf się nie zbiera w miejscach do ktorych nie mogłam dotrzeć przy eksploatacji wczesniejszego kibelka. Mam model cersanit seno rimless.

5

No więc jeżeli bezrantowa to po prostu podwieszana, to mam i bardzo sobie chwalę. Deski z klapą bardzo solidnie trzymają się na misce, nic się nie rusza, nic nie chlapie, jednym ruchem można wyjąc cały mechanizm do czyszczenia, jeszcze ma samohamowanie.  Mam Villeroy & Boch i mogę z czystym sumieniem polecić i jednocześnie ostrzec. Mój znajomy ma designerskie włoskie cudeńka, które kosztowały majątek i właśnie będą wymieniane, bo deski 'tańczą' na sedesie jak chcą. No ale to problem niezależny od typu sedesu.

Reklama

6

Swanen napisał/a:

No więc jeżeli bezrantowa to po prostu podwieszana (...)

Nie, nie, to nie jest to samo. Podstawowa różnica pomiędzy miską standardową a bezrantową (inaczej bezkołnierzową, rimless, rimfree, directflush, newsflash) tkwi w jej budowie. Ta druga nie ma, jak sama nazwa wskazuje, na samej górze tego tradycyjnego rantu, który jest siedliskiem i kryjówką dla bakterii i zarazków. Inaczej też rozwiązano system spłukiwania, który to notabene daje całkiem sporą, bo podobno około 30%, oszczędność wody.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

7

A ok, to pardą.

8 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2018-04-13 14:33:27)

muszla bezrantowa:

nieregulaminowy link

a tak jest regulaminowo?
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ7EDMk1m5kDih64VMVx56PoRpTd5NiMHnjdjFay7sm4z_Jj636Iw

naprawdę genialne rozwiązanie, dlaczego wczesniej na to nie wpadli? smile
Przedtem za Chiny ludowe nie dało się wyczyścić żadnym domestosem miejsc pod tym kołnierzem. Czasem starą szczoteczką do zębów  tam sie wciskalam. Zawsze mnie te niedostepne zakamarki irytowaly.  Tu nie ma nic do ukrycia wink

A wracając jeszcze do tego chlapania. Sprawdzałam z podniesiona klapa,  na spuscie oszczędnościowym i całkowitym i nic ale to nic nie chlapie na podłogę. Natomiast jak się wylewa wodę z wiadra wiekszym chlustem to rzeczywiście, może wyleciec bo w tradycyjnych zabezpiecza  ten kołnierz pod który wpada woda a potem spływa z powrotem do muszli, w bezrantowym po prostu nie ma o co sie zatrzymac i przy wiekszym chlusnieciu bez problemu chlapie na zewnatrz. Ale przy spuszczaniu wody nie ma tak. Przeciez musza byc te kibelki tak wyprofilowane, zeby takie akcje nie byly mozliwe bo kto by chcial po kazdym skorzystaniu z toalety z mopem latac? Ja bym taki kibelek oddala do reklamacji.   Dlatego ten problem to może jakas wada fabryczna, alboco?  wink nie wiem...

9

Ja mam i jest super. Trzeba kupić dobrą, nie najtańsza to nie będzie się woda wylewała.

10

Ja niestety nie mam. Przeprowadzałam się ponad sześć lat temu i wtedy robiłam generalny remont całego mieszkania, ale nikt mi takich nawet nie proponował. Choć może w ogóle nie było ich jeszcze na rynku? W każdym razie w łazience mam taki rodzaj ceramiki, który zapobiega gromadzeniu się wszelkiego rodzaju osadów i naprawdę widzę różnicę. Nie wiem w czym ona tkwi, bo wizualnie jest to niezauważalne, ale rzeczywiście działa jeśli chodzi o te zasadnicze kwestie. Widzę to tym bardziej, że w ubikacji mam inną miskę i ta 'zachowuje się' zupełnie inaczej. Oczywiście to nie to samo co miska bezrantowa, ale jeśli ktoś się na takową nie zdecyduje, to polecam zwrócić uwagę na sam rodzaj ceramiki, bo to już wiele daje, jeśli chodzi o utrzymanie czystości i higieny.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

11

kurcze, a co było nieregulaminowego  w tym linku do zdjecia muszli sedesowej?

12

adiaphora napisał/a:

kurcze, a co było nieregulaminowego  w tym linku do zdjecia muszli sedesowej?

Sam link był nieregulaminowy Adiaphoro smile zgodnie z pkt 11, ale kibelek który wstawiłaś jest super regulaminowy !

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

13 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2018-04-14 14:02:25)

serio? Sądzilam, a nawet bylam przekonana big_smile że nie wolno zamieszczać linkow do stron internetowych a nie do zdjęć jako takich. Bo w sumie to co za rożnica? No chyba, że w adresie zdjęcia jest adres strony sklepu. Sprawdziłam i w poprzednim rzeczywiście tak było.

btw, moj mąż stwierdził kiedyś, po przyjeżdzie z USA, że podoba mu się ichniejsze rozwiązanie, gdzie muszla klozetowa jest wypelniona cała wodą a nie tak, jak u nas, że w większości jest pusta. Ponoć kibelek się tak nie brudzi i w ogole jest higieniczniej.  Co myślicie o czymś takim?

14

Olinka napisał/a:

Ja niestety nie mam. Przeprowadzałam się ponad sześć lat temu i wtedy robiłam generalny remont całego mieszkania, ale nikt mi takich nawet nie proponował. Choć może w ogóle nie było ich jeszcze na rynku? W każdym razie w łazience mam taki rodzaj ceramiki, który zapobiega gromadzeniu się wszelkiego rodzaju osadów i naprawdę widzę różnicę. Nie wiem w czym ona tkwi, bo wizualnie jest to niezauważalne, ale rzeczywiście działa jeśli chodzi o te zasadnicze kwestie. Widzę to tym bardziej, że w ubikacji mam inną miskę i ta 'zachowuje się' zupełnie inaczej. Oczywiście to nie to samo co miska bezrantowa, ale jeśli ktoś się na takową nie zdecyduje, to polecam zwrócić uwagę na sam rodzaj ceramiki, bo to już wiele daje, jeśli chodzi o utrzymanie czystości i higieny.

A jaka firma i jaki rodzaj tej muszli ...

15 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2018-04-14 21:56:52)

prawdopodobnie to nie kwestia ceramiki jako takiej a powłoki, ktorą jest ta ceramika pokryta. Kupując kibelek, warto patrzeć, czy ma taką powlokę, jeśli komuś bardzo zależy. Choć na dobrą sprawę trudno stwierdzić czy jest rożnica, gdy się myje kibelek codziennie. Wypadaloby nie myć z tydzień i mieć porownanie wink Ja nie zauważam, tzn nie widzę jakichś znaczących rożnic, że się mniej brudzi, między obecnym a poprzednim. Moj ma taką powlokę, choć dowiedzialam się o tym dopiero po zakupie.

16

Tak, miałam na myśli właśnie tę powłokę, która gołym okiem jest zupełnie niewidoczna. Jeśli chodzi o różnicę w utrzymaniu czystości, to ja ją zauważam na przykład wtedy, gdy wleje się z większeg naczynia jakąś tłustawą czy mocno brudną wodę, bo na jednej muszli coś się jednak zawsze osadzi, a druga zachowuje się jakby zupełnie nie miała przyczepności. 

Lou, to poczciwy Cersanit, ale remont robiliśmy kilka lat temu i zabij mnie, nie pamiętam jaki to model, a faktury, na której mogłabym to sprawdzić, też już niestety nie mam. W każdym razie kibelek w tamtym czasie był nieco droższy od innych, ale też nie była to na tyle zaporowa różnica, żebym miała się nad tym długo zastanawiać. Prawdę mówiąc po prostu spodobał nam się model, a powłoka w chwili zakupu była tylko miłym dodatkiem, który dopiero w trakcie użytkowania okazał się zauważalny.

Z drugiej strony być może dziś jest to już standardem, w końcu producenci stale je podnoszą, a tylko ja na tę chwilę wystarczająco mocno nie siedzę w temacie. Niewątpliwie jednak będę siedzieć, kiedy stanę przed planowaniem jakiegoś kolejnego remontu, na który na tę chwilę niestety się nie zanosi. No chyba, że z rozwodem w pakiecie big_smile.

17

Przyznam się że nie słyszałam wcześniej o toalecie bezrantowej. Dobra strona to oszczędność wody. Jeśli ktoś ma licznik wody, ma znaczenie. Jedyny mankament jaki znalazłam, to, że musi być dynamiczny przepływ  wody i w związku z tym trzeba zamówić fachowca, który już to montował, a nie eksperymentował i nie będzie to dla niego problemem.

18

Olinka napisał/a:

Tak, miałam na myśli właśnie tę powłokę, która gołym okiem jest zupełnie niewidoczna. Jeśli chodzi o różnicę w utrzymaniu czystości, to ja ją zauważam na przykład wtedy, gdy wleje się z większeg naczynia jakąś tłustawą czy mocno brudną wodę, bo na jednej muszli coś się jednak zawsze osadzi, a druga zachowuje się jakby zupełnie nie miała przyczepności. 

Lou, to poczciwy Cersanit, ale remont robiliśmy kilka lat temu i zabij mnie, nie pamiętam jaki to model, a faktury, na której mogłabym to sprawdzić, też już niestety nie mam. W każdym razie kibelek w tamtym czasie był nieco droższy od innych, ale też nie była to na tyle zaporowa różnica, żebym miała się nad tym długo zastanawiać. Prawdę mówiąc po prostu spodobał nam się model, a powłoka w chwili zakupu była tylko miłym dodatkiem, który dopiero w trakcie użytkowania okazał się zauważalny.

Z drugiej strony być może dziś jest to już standardem, w końcu producenci stale je podnoszą, a tylko ja na tę chwilę wystarczająco mocno nie siedzę w temacie. Niewątpliwie jednak będę siedzieć, kiedy stanę przed planowaniem jakiegoś kolejnego remontu, na który na tę chwilę niestety się nie zanosi. No chyba, że z rozwodem w pakiecie big_smile.

Dziękuję za odp.
Ja jestem "przywiązana" do KOŁA. A remont czeka mnie w niedługim czasie. Tylko dla mnie jeszcze liczy się koszt. Będę musiała rozważyć za i przeciw. Ale skoro niektórzy piszą, że ta bez kołnierza rozchlapuje wodę ... (dla mnie to większa wada niż czyszczenie pod rantem).

19

Lou71.71 napisał/a:

A remont czeka mnie w niedługim czasie. Tylko dla mnie jeszcze liczy się koszt. Będę musiała rozważyć za i przeciw.

Jeśli chodzi o łazienkę, to rynek oferuje dziś taki wybór, że można utopić w niej mnóstwo pieniędzy na drogie, włoskie kafelki, gigantycznie drogą armaturę i ceramikę, a przy tym osiągnąć całkiem średni efekt, a można urządzić ją relatywnie niewielkim kosztem i stworzyć coś naprawdę pięknego. Liczy się pomysłowość i dobry gust, a nie wypchany portfel, nawet jeśli ten - nie ma się co oszukiwać - bardzo nam to wszystko ułatwia.

Pomijam przy tym fakt, że remont łazienki jest na tyle kosztownym i kłopotliwym przedsięwzięciem, że w ogóle warto go starannie zaplanować. Poza tym, przynajmniej moim zdaniem, lepiej postawić na klasykę i jakieś neutralne kolory niż chwilową modę, bo ta tak szybko się zmienia, że to co dziś jest modne, już za kilka lat będzie się wydawać przestarzałe. Jeśli zaś lubimy zmiany, a posiadamy fajną, uniwersalną bazę, to przy naprawdę niewielkim nakładzie kosztów i pracy, jak choćby dzięki wprowadzeniu nowego koloru dodatków czy dołożeniu oryginalnego mebelka, można uzyskać całkiem nowy look pomieszczenia smile.

20

Dziękuję za Wasze odpowiedzi... tylko dalej nie wiem - rozchlapuje się czy nie... smile
A przy remoncie łazienki mam zamiar zrobić to tak, żeby było jak najmniej problemów ze sprzątaniem - czyli terakota na której nie widać kurzu, piasku i drobnych włosów, umywalka bez żadnych zagłębień w których zbiera się kamień (jakoś nie uśmiech mi się po każdym jej użyciu wycierać jej do sucha, a woda w moim mieście jest twarda), łatwe mycie toalety itp. Jak macie jeszcze jakieś pomysły na mało problemową w sprzątaniu łazienkę to chętnie je przygarnę.
Może wiecie jaka szyba przy kabinie prysznicowej sprawdzi się najlepiej jeżeli chodzi o utrzymanie jej w czystości?

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

21

bbasia napisał/a:

Dziękuję za Wasze odpowiedzi... tylko dalej nie wiem - rozchlapuje się czy nie... smile
A przy remoncie łazienki mam zamiar zrobić to tak, żeby było jak najmniej problemów ze sprzątaniem - czyli terakota na której nie widać kurzu, piasku i drobnych włosów, umywalka bez żadnych zagłębień w których zbiera się kamień (jakoś nie uśmiech mi się po każdym jej użyciu wycierać jej do sucha, a woda w moim mieście jest twarda), łatwe mycie toalety itp. Jak macie jeszcze jakieś pomysły na mało problemową w sprzątaniu łazienkę to chętnie je przygarnę.
Może wiecie jaka szyba przy kabinie prysznicowej sprawdzi się najlepiej jeżeli chodzi o utrzymanie jej w czystości?

W kwestii terakoty mogę powiedzieć, że jeśli chodzi o niewidoczność, sprawdzają się płytki jak drewno, szybę  przy kabinie mam matową, łatwo się czyści nie jest problematyczna. A tak się jeszcze zastanawiam nad bezrantową i myślę,, że jak będzie małe ciśnienie wody, to się nie rozchlapie, bo jak?

22

No właśnie... a jak będzie małe ciśnienie, to czy się wszystko spłucze...
A terakotę wybrałam sobie wyglądającą jak deski nierówno maźnięte biała farbą. Nad kafelkami się jeszcze zastanawiam, wiem tylko, że mają być jasne i bez wyraźnych wzorków.
Chciałabym być już po remoncie... ech...

23 Ostatnio edytowany przez Summerka (2018-04-16 21:18:05)

No, chyba nie warto się za bardzo śpieszyć. Ja miałam bardzo nieudany remont, po którym trzeba było długo poprawiać, a poprawki są dużo gorsze. Toaletę bezrantową musialabym zobaczyć  na własne  oczy, żeby ocenić, a potem pogadać z fachowcem czy dałby radę  taką zamontować.

Posty [ 23 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Toaleta bezrantowa

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018