28 lat i studia - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 21 ]

Temat: 28 lat i studia

W moim życiu, pełnym różnych problemów i trudności mam spory kłopot z edukacją. W zamierzchłych czasach szkoły podstawowej oraz gimnazjum tego kłopotu nie było. Miałem przez ten okres świadectwa z czerwonym paskiem. W szkole średniej było ... średnio. To znaczy moje oceny to zazwyczaj trójki i czwórki. Matura poszła mi w miarę dobrze, niestety po jej zdaniu podjąłem (moim zdaniem) złą decyzję. Wybrałem studia techniczne, ale w trybie niestacjonarnym. Ciężko było pogodzić je z pracą, którą po roku i tak straciłem. W konsekwencji studia również porzuciłem, potem jeszcze wznawiałem dwukrotnie ale bez sukcesu. Mam zaliczone 4 semestry z 7.

Chciałbym zacząć coś od początku, ale niestety zegar tyka i w październiku będe miał już 28 lat. Jednym z głównych problemów przy wznowieniu były trudności z zaaklimatyzowaniem się w nowej grupie, jestem osobą niestety dość nieśmiałą i ciężko mi się nawiązuje kontakty z innym, a zwłaszcza z osobami, które się znają już dwa lata.

Myślicie, że jest sens w tym wieku jeszcze próbowac?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: 28 lat i studia

A masz jakiś pomysł na to, co chciałbyś studiować?
pomysł na siebie?
Czasami studia nie są potrzebne do zrobienia większej kariery, a czasami pracodawca sam Cię wyśle na takie studia, jakie będą Ci potrzebne w konkretnej pracy.

Ale jeżeli masz pomysł i chęci to czemu nie? Idź i studiuj smile

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3 Ostatnio edytowany przez marcin121 (2018-03-03 21:10:01)

Chciałbym znów usiąśc w szkolnej ławce. Głównie dla siebie, a czy się przyda w karierze to sprawa drugorzędna. A zapewne się nie przyda.

4

Sens jest. Mam teraz 27 lat, wróciłam teraz dokończyć psychologię, i powiem szczerze, że żałuję, że studiowałam wcześniej, bo teraz dużo więcej rozumiem, więcej wynoszę z zajęć. Ten czas wcześniej uważam za stracony pod względem zdobywania wiedzy. Dzięki temu, że jestem dojrzalsza, to potrafię wybierać, to co jest istotne, wybrać to co mnie interesuje. Z wiekiem też przyszła mi większa śmiałość, więc tym bardziej mogę zadawać pytania, dopytywać o ciekawe dla mnie rzeczy. Facebook ułatwia mi życie społeczne - jeśli jesteś w jakiejś grupie studentów, możesz rzucić pytanie, czy ktoś chce z grupy iść na piwo w weekend. Spośród reszty studentów też na pewno są tacy, którzy są nieśmiali, może potrzebują, żeby ktoś pierwszy zaproponował wyjście.
Masz prawo zrobić coś dla siebie smile różne rzeczy przeminą, ale to co zdobędziesz i przeżyjesz na studiach zostanie na lata smile

people make mistakes
fathers mothers
people make mistakes
you are not alone

5 Ostatnio edytowany przez marcin121 (2018-03-03 21:34:06)

Dzięki za odpowiedzi. Ale nie dodałem, ze myślę o niestacjonarnych. Dziennie odpadają.
@Monoceros, kontynuujesz na dziennych?

6

Tak, kontynuuję na dziennych, ale z racji tego, że w poprzednich latach zrobiłam prawie wszystko, mam teraz tylko 2 przedmioty i nie mam problemu, żeby połączyć to z pracą.

people make mistakes
fathers mothers
people make mistakes
you are not alone

7

Oczywiście że ma to sens. Gdy ja chodziłem na licencjat to mogę śmiało powiedzieć że połowa osób to byli ludzie po czterdziestce. A było nawet kilka osób po pięćdziesiątce. Domyślam się, że to nie był do końca ich wybór tylko sytuacja ich do tego zmusiła, ale dali radę i nawet mieli lepsze oceny niż my młodzi.
Także nie zastanawiaj się tylko idź big_smile

8

A ja bym uważała jednak wink to takie studia dla studiów. Skup sie bedziej na czymś co Ci się przyda w pracy. Po co robić coś zupełnie innego? No chyba, że to jakaś wielka pasja. Ale mniw by było żal kasy na cokolwiek byle studiować.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

9

Myślę o jakimś kierunku technicznym, albo ewentualnie to co studiowałem poprzednio. Ale porządnie - od początku sie zabrać. Warto skończyć, czasem moga się faktycznie przydac. A może akurat pojawi sie jakaś szansa awansu i wtedy mogą przesądzić:).
Ale nie będę też rozpaczał jeśli się nie przydadzą. Jest to mój kompleks po części, kiedyś czerwone paski a teraz trudnosci ze skończeniem.

10

Pewnie, że warto.

Ja poszłam na medycynę zaraz po liceum, ale tych studiów nigdy nie skończyłam, bo po prostu zrozumiałam, że się na nich męczę i lekarzem zostać nie chcę. Wyjechałam z kraju i z powrotem na studia, tym razem humanistyczne, poszłam w wieku 25 lat. Studia uwielbiałam, uniwersytet był super, więc nawet potem zrobiłam podyplomowe jedne i podyplomowe drugie big_smile I udało mi się znaleźć pracę w zawodzie. Dziś moja kariera jest trochę inna, ale całe to studiowanie niesamowicie mi pomogło się rozwinąć.

Także jak masz okazję, idź.

11

Błagam. Albo Ci zależy, albo Ci nie zależy.

Jak się bardzo nie zintegrujesz z grupą, to świat się nie skończy. Idziesz tam, żeby się czegoś nauczyć, a nie prowadzić życie towarzyskie.

Idź na jakieś studia od zera, ale takie, żeby zrobili z Ciebie użytecznego specjalistę, a nie żeby sobie postudiować i może a nuż coś z tego będzie. Czyli dobra uczelnia, kierunek poszukiwany na rynku.

12

Idź, przecież 28 lat to nie starość, nie przesadzajmy smile

13

Znam ludzi którzy pisali prace licencjacką w wieku ponad 40 lat a ty sie zastanawiasz big_smile

14

U mnie na zaocznych nie dość że była klika z arimr nie dość że same babki dziadki po 40 grubo to jeszcze wiedzieli jak ściagać!!! Jak ich jedna taka kosa przyłapała to wylecieli i ślisko było. Powiem tak, jak ma Ci to pomóc w karierze to idź, ale nie licz na to, ze to Ci zagwarantuje pracę. Realia są trochę inne.

Ogrodnictwo moją pasją. [tu był nieregulaminowy link - został usunięty przez moderację]

15

Idź, nie patrz na wiek! Wiek nie ma znaczenia tak naprawdę, BO w innych miejscach np. pracy też przecież są osoby, które są od ciebie starsze / młodsze smile Powodzenia.

16

Idź na studia i nie patrze na innych, mój wujek ostatnio lat 50 poszedł na studia technicznie zaocznie smile Zresztą na studiach zaocznych jest sporo starszych osób, ja też jestem na magisterce i 1/3 to osoby dorosłe, którw mają nawet własne firmy i kończą studia. Jedynie na dziennych jest więcej młodych osób bo ich jeszcze utrzymują rodzice a zakładam, że Ty masz pracę i wgl

Złość jest chorobą duszy

17

kmarina33 napisał/a:

Idź na studia i nie patrze na innych, mój wujek ostatnio lat 50 poszedł na studia technicznie zaocznie smile Zresztą na studiach zaocznych jest sporo starszych osób, ja też jestem na magisterce i 1/3 to osoby dorosłe, którw mają nawet własne firmy i kończą studia. Jedynie na dziennych jest więcej młodych osób bo ich jeszcze utrzymują rodzice a zakładam, że Ty masz pracę i wgl

Wow, 50 lat - nieźle smile smile

18

marcin121 napisał/a:

Chciałbym znów usiąśc w szkolnej ławce. Głównie dla siebie, a czy się przyda w karierze to sprawa drugorzędna. A zapewne się nie przyda.

Miałam napisać, że śmieszy mnie i irytuje to polskie myślenie - mam 20-ileś lat, czy jestem za stary na studia? Mieszkam w UK, tutaj ludzie po 50 idą na studia. Koleżanka z pracy ma dorosłe dzieci juz po studiach i sama studiuje. Nikogo to tam nie dziwi.

Ale potem przeczytałam Twój kolejny post i zmieniłam zdanie.

Skoro sam nie wiesz, co miałbyś studiować i twierdzisz, że sie nie przyda, to odpuść.

19

wiek nie gra roli!!! W ogóle po co ograniczać się wiekiem??  bezsens...

girl you'll be a woman soon

20

Studia to nie spotkanie towarzyskie, ja szlam na nie z zalozeniem, ze prawdopodobnie nie bede sie trzymac z nikim z kierunku.

21

Carolcia napisał/a:

Studia to nie spotkanie towarzyskie, ja szlam na nie z zalozeniem, ze prawdopodobnie nie bede sie trzymac z nikim z kierunku.

A to troszkę smutne, naprawdę myślałaś, że z nikim nie będziesz miała relacji koleżeńskiej? Wiek przecież tu nie ma znaczenia.

Posty [ 21 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018