bezsenność na tle nerwowym ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » bezsenność na tle nerwowym ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

1

Temat: bezsenność na tle nerwowym ?

Mam kłopoty ze snem. wieczorem kręcę sie i wiercę , właściwie wszystko mnie denerwuje a na dodatek jak juz w końcu umęczona zasne to nie wcześniej niz o 9:00 sie budzę , lecę do pracy , prawie w niej zasypiam zasypiam, praktycznie cały dzień chodzę niewyspana zmuszam sie żeby cokolwiek zrobić najchętniej to w ogóle nie wstawałabym z łóżka sad Co robić ? Czy to bezsenność ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: bezsenność na tle nerwowym ?

A o czym myślisz przed zaśnięciem? Czy rozmyślasz o wydarzeniach minionego dnia, problemach, zamartwiasz się? Możesz spróbować zrelaksować się przed snem - napić się ciepłego mleka:) herbatki z melisą, nie oglądać telewizji, ale poczytać książkę. A kiedy już leżysz w łóżku - spróbuj się wyciszyć i nie myśleć o niczym.
A jak wygląda Twoja praca - lubisz ją, na czym polega (czy jest siedząca czy może musisz się ruszać)? Jeśli jest to praca siedząca, to może brakuje Ci ruchu? Proponowałabym basen, aerobik, a jeśli nie masz na to czasu to chociaż spacer?

3

Dokładnie przed snem potrzebujesz wyciszenia najlepiej o niczym złym nie myśleć a sie zrelaksować po prostu,myśl o czymś przyjemnym a meliska na pewno pomoże mi zawsze pomaga.

4

Hej, pewnie za dużo masz na główce?całego świata nie naprawisz, może warto iść inną drogą? Też tak kiedys miałam?

5

Ostatnio czytałam artykuł, że łóżko powinno być miejscem TYLKO do spania. Gdy zaczniemy sobie w czymś rozmyślać przed snem (celowo o czymś mysleć) lub z kimś gadać- po jakimś czasie trudniej bedzie nam zasnąć. Łózko ma nam się kojarzyć ze spaniem! A już broń Boże jakieś kłótnie w nim! No to tak na marginesie...

A powodów bezsenności może być wiele.
Ja np. nie mogę spać, gdy jestem zbyt zmęczona... to taki paradoks big_smile

'Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje.'

6

wiecei co dziewczyny tez nie moge zasna a jak juz zasne to znowu budze sie wczesnie i wtedy to jest totalna katastrofa potem chodze jak nie przytomna i sie gdzie tylko sie da moze sprobuje napic sie melisy ona pomaga na sen i odsterowywuje Tobie tez radze moze cos pomoze pzdrw smile

7

Witam wszystkich ja tez nie mogłam spać jak pamiętam to od zawsze,ale ostatnio to było nie do wytrzymania trwało to niespanie od pół roku .Witch 77 opisała przypadek swój ,też miała problemy takie jak ja ona skorzystała z akupunktury i pomogło.Ja natomiast byłam u bionergoterapeuty i po 3 wizytach spałam jak przysłowiowy suseł, teraz jestem po 5 wizycie i bezsenność wróciła.tak się cieszyłam,ze mam to juz za sobą a tu znowu to samo ,ide znowu w piątek spróbuje jeszcze 3 razy i na tym chyba skonczę .BRAK MI SIL.Pozdrawiam

Jest takie powiedzenie- "jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz". Generalnie, jest parę zasad, na które warto zwrócić uwagę jak człowiek chce się wyspać. Obniżyć maksymalnie poziom strasu przed pójściem spać- poczytać książkę w wannie, obejrzeć film, nie jeść sutych posiłków na wieczór.

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie."
? Paulo Coelho

9

Tak moje kochane wszystkie rady są dobre ale w bezsenności mało skuteczne, może to zabrzmi śmiesznie ale ja też cierpiałam na bezsenność trwało to ok 2 lat a teraz śpię jak niemowlę. Przyczyną mojego niespania był stres i złe odżywianie.

10

Na forum jest jeszcze jeden temat dotyczący bezsenności
http://www.netkobiety.pl/viewtopic.php?id=829&p=2
Szczególnie polecam post Marty Gago

11

Kochana mam ten sam problem to nic innego jak tylko stres albo można to nazwać już jakąś depresją.Ja też mogłabym siedzieć do póżnej nocy a rano nie mogę zwlec się złóżka a póżniej biegam z jęzorem na brodzie żeby ze wszystkim zdarzyć się wyrobić.A czasami mam taką małą ochotę by przespać sobie cały dzień.Nie jesteś sama i z tego co wiem dużo ludzi cierpi na coś takiego.

Miłość, wierność, zaufanie.. - W dzisiejszych czasach to już chyba archaizmy...

12

A ja to tez mam tak samo też nie moge spać do późna w nocy a rano jestem śpiąca. Często jak się zdenerwuje to przewracam się z boku na bok i rozmyślam zamiast spać.

Jedyny sposób który mi pomaga chociaż nie zawsze to powyłanczanie wszystkiego typy tv, radio i wtulenie się w poduszkę. Wtedy staram się nie myśłeć o niczym. Czasem pomaga w zaśnięciu chociaż nie zawsze

Super jest niekiedy a niekiedy to wcale...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar losu!

13

Może za dużo kawy pijesz po południu? Dobrze robi szklana ciepłego mleka, ale jak lubisz kawę to tylko astrę niskodrażniącą można wieczorem pić. Albo jakieś uspakajające ziółka, ciepła kąpiel i koniecznie pozytywne myślenie.

14

Witam,

wiele badań naukowych wskazuje na skuteczność metody Biofeedbacku w leczeniu bezsenności.

Wychodząc naprzeciw temu problemowi zapraszam do lektury artykułu przybliżającego tę formę terapii.

www[kropka]braincoach[kropka]pl/cassual/BrainCoach-Insomnia[kropka]pdf

Pozdrawiam serdecznie,
Maciej

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » bezsenność na tle nerwowym ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018