Proszę o pomoc w wyborze prezentu z okazji 50-tej rocznicy ślubu - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Proszę o pomoc w wyborze prezentu z okazji 50-tej rocznicy ślubu

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

1

Temat: Proszę o pomoc w wyborze prezentu z okazji 50-tej rocznicy ślubu

Nie ukrywam, że z powodu niepewności czy w ogóle będę mogła pojawić się na imprezie, temat zostawiłam niemal na ostatnią chwilę, a teraz, kiedy już wiem, że będziemy mogli pojechać, czas mnie nieźle goni wink. Otóż w najbliższą sobotę mój chrzestny wraz z żoną obchodzą 50-tą rocznicę ślubu. Z tej okazji planowane jest eleganckie przyjęcie na około 40 osób. Mam ogromny problem z wyborem właściwego na taką okazję prezentu. Jedni mówią, że to prawie jak wesele, inni, że daje się tylko skromne upominki. Dodam, bo to może być istotne, w końcu w różnych regionach kraju panują różne zwyczaje, że jadę w okolice Krakowa. Ciocia, która stamtąd pochodzi i która zresztą na imprezie również będzie obecna, twierdzi, że prezent powinien być skromny. Ja sama nie chciałabym zanadto wychylić się ani w jedną, ani w drugą stronę, a zupełnie nie wiem na czym się skupić.

I teraz pozostaje mi krzyczeć 'help!' i prosić o pomoc. Jakieś podpowiedzi, sugestie, doświadczenia? Za wszystko z góry dziękuję i już wyrażam swoją wdzięczność smile.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Proszę o pomoc w wyborze prezentu z okazji 50-tej rocznicy ślubu

Na 50-lecie moich dziadków zamowiłyśmy z mamą zdjęcie trójwymiarowe. Wybraliśmy zdjęcie ślubne dziadków. Wygląda to jak statuetka z dwiema osobami w środku.

Regulamin naszego forum - tu dowiesz się, czego na Forum nie robimy.
Instrukcja Forum - tutaj możesz nauczyć się, jak funkcjonować na Netkobietach.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

3

Myślałam o czymś w tym typie, czyli na przykład o jakimś albumie czy zdjęciu odbitym na płótnie, ale niestety niczym stosownym nie dysponuję, a jednocześnie mieszkam na tyle daleko od osób, które mogą być w posiadaniu ciekawych zdjęć, że obawiam się, że już nie dam rady. Mam też kogoś, kto mógłby po prostu namalować obraz, ale i na to jest zbyt późno.

Rozmawiałam dziś ze swoją zaprzyjaźnioną fryzjerką, która akurat nawiązała do tematu twierdząc, że właśnie wybiera się na 60-tą rocznicę ślubu, a dwa tygodnie temu byli z mężem na pięćdziesiątce i w ich rodzinie panuje zwyczaj, że daje się pieniądze, ale mi jest jakoś niezręcznie dać osobom, które już przecież nie są na dorobku, kopertę. W moim odczuciu to trochę pójście na łatwiznę. Pomijam przy tym kwestię, że nie mam bladego pojęcia jaka kwota miałaby się w tej kopercie znaleźć wink.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

4

Też byłoby mi dziwnie dać kopertę...

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

5

Cyngli napisał/a:

Na 50-lecie moich dziadków zamowiłyśmy z mamą zdjęcie trójwymiarowe. Wybraliśmy zdjęcie ślubne dziadków. Wygląda to jak statuetka z dwiema osobami w środku.

U nas w modzie kiedyś było podarować dewocjonalia. Taki prezent musiał się podobać. A teraz może elegancka pościel.

6

Summerka napisał/a:
Cyngli napisał/a:

U nas w modzie kiedyś było podarować dewocjonalia. Taki prezent musiał się podobać. A teraz może elegancka pościel.

Nie wiem, dlaczego, ale pościel i np. ręczniki wolałabym kupić sobie sama. Więc nie zrobiłabym komuś takiego prezentu.

7

Chyba nie ma zasad, co wypada, co nie wypa dać... bo nie każdy dożywa złotych godów.
Moi rodzice obchodzili 50 rocznicę ślubu w zeszłym roku... ale to była impreza typowo rodzinna: dzieci z rodzinami.
Przede wszystkim - oni o tym nic nie wiedzieli i nawet był problemy, by wyciągnąć ojca z domu, więc już to było dla niech niespodzianką, dostali taką księgę z ich zdjęciem ze ślubu i dedykacją, rodzinne zdjęcie ze wszystkimi dziećmi, partnerami, wnukami, (a nawet prawnukiem), olbrzymi kosz kwiatów.

Starzy ludzie często są sentymentalni, moja mama potem bardzo się chwaliła przed dalszą rodziną tą księgą, zdjęcie wisi w widocznym miejscu w domu, czy przy okazji pokazuje zdjęcia już z samej imprezki.
Myślę, że starzy ludzie już mają wszystko co im potrzeba, raczej nie potrzebują kasy, skoro robią taką imprezkę, chyba bardziej towarzystwa; raczej nie kupowałabym nawet bardzo eleganckiej pościeli, bo każdy ma swoje przyzwyczajenia, upodobania (no chyba że wiesz, że oni lubią nowe, eleganckie przedmioty), raczej szukałabym czegoś sentymentalnego.

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

8

Taki album jest na pewno świetny, ale skoro jest mało czasu, to dobre byłyby te kosze prezentowe no i tam np jakieś dobre jedzenie, herbaty i takie rzeczy.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

9

truskaweczka19 napisał/a:

Taki album jest na pewno świetny, ale skoro jest mało czasu, to dobre byłyby te kosze prezentowe no i tam np jakieś dobre jedzenie, herbaty i takie rzeczy.

Popieram, kosze prezentowe są świetne.

Fotoksiążka szybko się robi i jest fajna.

11

Ja się podepnę pod ten temat. Wielkimi krokami zbliża się 25. rocznica ślubu mojej cioci (najbliższej właściwie, w dodatku mojej chrzestnej), a ja w ostatniej chwili zaczęłam mieć wątpliwości co do prezentu. Impreza w hotelu na jakieś 50 osób, wszyscy mają zapewniony nocleg, generalnie małe wesele, więc odpadają pamiątkowe/powiązane z okazją drobiazgi. Tzn. pewnie nie odpadają, jako dodatek - w porządku, ale głupio bym się czuła, wręczając im w takiej sytuacji album czy kubek z datą ślubu. Odpadają całkowicie natomiast sprzęty domowe itd. - to ludzie dość zamożni, więc jeżeli ja na coś wpadłam, to znaczy, że o ile oni tego potrzebują, to od dawna to mają. Chyba że ktoś wpadłby na coś naprawdę nietypowego.

Na początku myślałam o leżakach, z jakimś humorystycznym tekstem nawiązującym do okazji (bo o ile dobrze pamiętam, mieli krzesła ogrodowe, leżaków niet, zresztą nawet gdyby się leżak powtórzył, to inna sytuacja niż dostać drugą super hiper sokowirówkę, odkurzacz czy coś; większa liczba gości i jak znalazł), ale zaczęłam się zastanawiać, czy taki nieco głupawy prezent będzie odpowiedni (chociaż poczucie humoru to oni mają, żadni z nich sztywniacy). Do tego planowałam którąś wersję Gierek Małżeńskich i coś bardziej ozdobnego/sentymentalnego/typowo rocznicowego. Teraz już sama nie wiem, a czas goni. hmm Ktoś coś? tongue

12

Ja zawsze polecam prezenty spersonalizowane, czyli właśnie jakis drobiazg jak karafka na nalewkę, czy kieliszki czy cokolwiek, ale z ich imionami, nazwiskami i datą rocznicową. Poza tym też fajne są prezenty w postaci voucherów na jakieś atrakcje: spa, kolację, w fikuśnych restauracjach, czy jakies bardziej odjechane, jak skok ze spadochronem, ogólnie co kto lubi.

Odrodziłam się na nowo, miałam duszę kryształową
Lecz znów, i znów i znów kolorów szukam

13

50-tka to doprawdy piękna rocznicy. Większość prezentów tak naprawdę będzie banalnych, bo tej pary największym prezentem jest to, że nadal są razem. Niemniej myślę, że album ze zdjęciami z przekroju ich całego związku może chwycić za serce smile

Pracuję w sklepie https://swistakpakuje.pl/

14

Modne sa teraz albumy rodzinne ktore sa wykonywane profesjonalnie ze zdjec rodzinnych

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Proszę o pomoc w wyborze prezentu z okazji 50-tej rocznicy ślubu

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018