Jak urządzić wnętrze salonu lub ogólnie mieszkania - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Jak urządzić wnętrze salonu lub ogólnie mieszkania

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

Temat: Jak urządzić wnętrze salonu lub ogólnie mieszkania

Dziewczyny! Zanosi się u mnie na remont salonu, być może większej części mieszkania. W każdym razie zbliża się to w moim kierunku nieuchronnie... Nie mam ani grama pomysłu na to jak zaaranżować wnętrze i chyba sama na ten moment nie wiem czego chcę w tej kwestii. Ważne, by było w miarę minimalistycznie, ale też przytulnie. Nie lubię, gdy wnętrze jest zbyt zimne, ale nie przepadam również za przytłaczającą ilością dodatków i różnych ozdobników, bo powstaje wtedy nieład. Jakieś pomysły z autopsji może macie? A może ktoś z Was się interesuje tematyką i może coś podpowiedzieć? Może dzięki temu poczuję jakąś inspirację smile Z góry dzięki!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak urządzić wnętrze salonu lub ogólnie mieszkania

Byłoby łatwiej gdybyś podała metry kwadratowe salonu.
Podoba mi się łączenie bieli z błękitem.
PunBB bbcode test

3 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2018-01-19 11:56:09)

to dziwne trochę, ze nie wiesz jak urządzić salon skoro wiesz, co Ci się podoba i co lubisz. Teraz jest tyle fajnych mebli w bogatej kolorystyce i formie, dodatkow, ze nic, tylko wybierać. I trzymac sie za kieszen wink Jakie kolory lubisz? Jakie faktury, formy? Błękity i biel na pewno nie są przytulne, pasuja do surowego stylu skandynawskiego. Jak lubisz jasne cieple wnętrza to  bardzo ładnie komponuje się złamana biel - ecru, wanilia z brazami. Tzw. kolory ziemi. Można grac dodatkami w ciepłych kolorach pomarańczy, czerwieni...Albo zastosować jedna dominującą barwe...
http://www.homesquare.pl/files/uploads/2015/11/xPrzytulny-salon-modern-classic.jpg.pagespeed.ic.Y9Eb8AkC0k.jpg

http://www.tapeciarnia.pl/tapety/normalne/263545_wnetrze_przytulny_salon_meble.jpg

https://jojo-blog.pl/wp-content/uploads/2014/11/salon16.png

http://www.kreocen.pl/img/e/0/g/50/13527062372727/Salon-w-cieplej-naturalnej-kolorystyce.jpg

http://3.bp.blogspot.com/-61al42zj5l0/U0Kwh2_T6II/AAAAAAAAFnI/A6HlhwpCr50/s1600/fioletowy-salon0-794887.jpg

4

adiaphora napisał/a:

to dziwne trochę, ze nie wiesz jak urządzić salon skoro wiesz, co Ci się podoba i co lubisz. Teraz jest tyle fajnych mebli w bogatej kolorystyce i formie, dodatkow, ze nic, tylko wybierać. I trzymac sie za kieszen wink Jakie kolory lubisz? Jakie faktury, formy? Błękity i biel na pewno nie są przytulne, pasuja do surowego stylu skandynawskiego. Jak lubisz jasne cieple wnętrza to  bardzo ładnie komponuje się złamana biel - ecru, wanilia z brazami. Tzw. kolory ziemi. Można grac dodatkami w ciepłych kolorach pomarańczy, czerwieni...Albo zastosować jedna dominującą barwe...
http://www.homesquare.pl/files/uploads/2015/11/xPrzytulny-salon-modern-classic.jpg.pagespeed.ic.Y9Eb8AkC0k.jpg

http://www.tapeciarnia.pl/tapety/normalne/263545_wnetrze_przytulny_salon_meble.jpg

https://jojo-blog.pl/wp-content/uploads/2014/11/salon16.png

http://www.kreocen.pl/img/e/0/g/50/13527062372727/Salon-w-cieplej-naturalnej-kolorystyce.jpg

http://3.bp.blogspot.com/-61al42zj5l0/U0Kwh2_T6II/AAAAAAAAFnI/A6HlhwpCr50/s1600/fioletowy-salon0-794887.jpg

Głównie trzyma się za kieszeń. Mnie było ciężko zdecydować właśnie dlatego, że szeroki wybór. A zastanowić się trzeba, bo co zrobić jak jakiś mebel się "odpodoba"? Niepotrzebna strata pieniędzy. Przedostatnie zdjęcie świetne.

5

Summerka,może wrzucisz fotki swego salonu?

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

6

gojka102 napisał/a:

Wrzuciłabym jakbym miała gotowy. Plan jest taki, że ma być biały z domieszką błękitu. Lubię takie kolory.
Jednocześnie podoba mi się łączenie bieli z  wenge. Sama biel jest trochę monotonna.

7

Summerka napisał/a:
gojka102 napisał/a:

Wrzuciłabym jakbym miała gotowy. Plan jest taki, że ma być biały z domieszką błękitu. Lubię takie kolory.
Jednocześnie podoba mi się łączenie bieli z  wenge. Sama biel jest trochę monotonna.

Ja mam w meblach biel z czarnym łączoną i czerń z wenge.Właśnie czekam na stolik kawowy czarny połysk z wenge.Mam taki stół w jadalni.
Ale  u mnie salon jeszcze nie skończony więc jak wrzucisz fotki to może mnie zainspirują:).Bo jakoś mi się tak mój salon niezbyt podoba...

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.

8

gojka102 napisał/a:
Summerka napisał/a:
gojka102 napisał/a:

Ja mam w meblach biel z czarnym łączoną i czerń z wenge.Właśnie czekam na stolik kawowy czarny połysk z wenge.Mam taki stół w jadalni.
Ale  u mnie salon jeszcze nie skończony więc jak wrzucisz fotki to może mnie zainspirują:).Bo jakoś mi się tak mój salon niezbyt podoba...

A ja myślałam, że albo czerń albo wenge. Nad stołem jeszcze się zastanawiam, białe stoły nie są praktyczne, a kontrast biały blat i nogi w kolorze drewna nie podoba mi się.

9

Summerka napisał/a:
gojka102 napisał/a:
Summerka napisał/a:

A ja myślałam, że albo czerń albo wenge. Nad stołem jeszcze się zastanawiam, białe stoły nie są praktyczne, a kontrast biały blat i nogi w kolorze drewna nie podoba mi się.

Baaardzo podobał mi się piękny biały stół,owalny z pięknymi krzesłami.Jenak był nieco za mały na nasze potrzeby.No i mąz wyczaił właśnie czarny błyszczący stół,który po rozłożeniu ma taki fragment wenge.No i nogi są takie szerokie, też wenge.Generalnie mam połączony salon z jadalnią i kuchnią i w każdym są trochę inne meble smile
Masz racje,wenge jest dość jasne,słabo wygląda z bielą.

10 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2018-01-21 17:47:42)

no fakt Summerka, trzymanie się za kieszeń to chyba glowna czynność wink
Mnie się podoba drugie zdjęcie od góry, te, gdzie jest telewizor nad kominkiem. Podoba to za mało powiedziane. Po prostu zakochałam się w tej aranżacji i kolorystyce. Zawsze lubiłam monochromatyczne wnętrza, ale te beże i brązy coraz mocniej mnie urzekają. Tracę głowę, chyba wink

11

adiaphora napisał/a:

no fakt Summerka, trzymanie się za kieszeń to chyba glowna czynność wink
Mnie się podoba drugie zdjęcie od góry, te, gdzie jest telewizor nad kominkiem. Podoba to za mało powiedziane. Po prostu zakochałam się w tej aranżacji i kolorystyce. Zawsze lubiłam monochromatyczne wnętrza, ale te beże i brązy coraz mocniej mnie urzekają. Tracę głowę, chyba wink

Adiaphoro,a propos tivi nad kominkiem-pan,który robił nam kominek zdecydowanie to odradził:). Bo też mam takie miejsce nad kominkiem gdzie mógłby być.
Poza tym kwiatki przy kominku-trochę kiepski pomysł:)

12 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2018-01-21 20:58:52)

Gojka, pisząc o tv nad kominkiem, chodziło mi bardziej o identyfikację zdjęcia, ktore mi się podoba, bo z kominkami były dwa.  Na zdjęciu przecież nie urzekł mnie ten telewizor nad wink tylko w ogóle elagancka całość. Zresztą w mieszkaniu w bloku nikt nie ma prawdziwych kominkow, tylko jakieś bio-kominki lub inne imitacje, więc telewizor może sobie wisieć a kwiatki tym bardziej smile

Czasem mam takie zachcianki, żeby mieć dom, ale po namyśle stwierdzam, że za dużo roboty. Ciągle ccoś trzeba robić. Latem trawę kosić, jesienią liście grabić, zimą odśnieżać... wink I martwić się, czy wichura dachu nie urwie albo jakiś grzyb gdzieś nie wyjdzie czy szambo nie wyleje i sto innych rzeczy... A w bloku to mnie nic nie obchodzi i o nic się martwić nie muszę.

13

adiaphora napisał/a:

Gojka, pisząc o tv nad kominkiem, chodziło mi bardziej o identyfikację zdjęcia, ktore mi się podoba, bo z kominkami były dwa.  Na zdjęciu przecież nie urzekł mnie ten telewizor nad wink tylko w ogóle elagancka całość. Zresztą w mieszkaniu w bloku nikt nie ma prawdziwych kominkow, tylko jakieś bio-kominki lub inne imitacje, więc telewizor może sobie wisieć a kwiatki tym bardziej smile

Czasem mam takie zachcianki, żeby mieć dom, ale po namyśle stwierdzam, że za dużo roboty. Ciągle ccoś trzeba robić. Latem trawę kosić, jesienią liście grabić, zimą odśnieżać... wink I martwić się, czy wichura dachu nie urwie albo jakiś grzyb gdzieś nie wyjdzie czy szambo nie wyleje i sto innych rzeczy... A w bloku to mnie nic nie obchodzi i o nic się martwić nie muszę.

A ja myślałam,że takie umiejscowienie Ci się także spodobało:) Bo rzeczywiście wygląda to dobrze.
Wiesz,właśnie przeprowadziłam się z mieszkania w bloku na dziesiątym piętrze do domu.Mi w bloku ciągle grzyb wychodził w przedpokoju bo ściana na klatce schodowej była notorycznie zalewana przez niedrożną rurę.W czasie deszczów był dramat:(
Ja mam taki dach,którego zdjąć się nie da.To znaczy,ja nie wiem jak to nazwać ale ludzie budują takie domy gdzie dach się zdejmuje-użyteczne przy remoncie.
Mój dach ma dożywotnią gwarancję,raczej mnie przeżyje.I takie dachy raczej nie są przez wichury zrywane.
Szamba nie mam-mam kanalizację.I przyznam,że gdybym miała mieć szambo to pewnie zastanawiałabym się nad domem.
Co do koszenia trawy,odśnieżania czy jakichś drobnych napraw-są ludzie,którzy to zrobią przecież smile
Ale picie kawy na tarasie z widokiem na ogród przed wyjściem do pracy-bezcenne.

14 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2018-01-21 22:27:27)

ba, kawka czy herbatka na tarasie, w dodatku z pieknym widokiem to żyć ne umierać smile  Mnie na razie wystarcza działka latem. Czekam już na majowkę smile

15

Jak nie masz czegoś konkretnego w głowie, warto zainspirować się w internecie np. Homebookiem..
Inny sposób który ja lubię, to podreptać trochę po salonach meblowych- samemu polecam, bo facet tego nie zniesie, no chyba że bardzo zakochany.., i poszukać czegoś, co Ci się naprawdę spodoba jakiegoś jednego elementu np sofy- i wokół tego zorganizować salon.
Możesz też zacząć np. od zasłon, wybrać takie, jakie się Tobie podobają najbardziej, nie mając jeszcze mebli, a potem dopasować kolor ścian, sofy, regały, dywan..

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Jak urządzić wnętrze salonu lub ogólnie mieszkania

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018