Dziwny regulamin w akademiku - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Dziwny regulamin w akademiku

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1

Temat: Dziwny regulamin w akademiku

Cześć, dziewczyny. Mam na imię Joanna i mam 21 lat. Moim problemem jest to, że chciałabym zamieszkać razem z moim chłopakiem, ale rzecz w tym, że regulamin akademika mówi, że do czegoś takiego potrzebna jest zgoda rodziców, a moi rodzice nie chcą wyrazić zgody na coś takiego. W ogóle skąd taki dziwny regulamin, skoro jesteśmy pełnoletni? Czy na innych uczelniach jest podobnie?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dziwny regulamin w akademiku

Może być taki regulamin akademika. I tak się ciesz, bo w niektórych nawet nie ma takiej możliwości.
Jak chcecie zamieszkać razem, to wynajmijcie sobie mieszkanie.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

Pamiętam swoje studenckie czasy... Gdyby moi rodzice dowiedzieli się, że ich córeczka nie jest już dziewicą, zabiliby mnie, dlatego musieliśmy kombinować. Mieszkałam w akademiku, w pokoju dwuosobowym, on mieszkał w pokoju trzyosobowym, więc rzadko mieliśmy okazję, żeby się kochać... Kiedy w końcu zdarzyło się, że koleżanka gdzieś wyszła na wieczór, np. do kina, zaraz dzwoniłam do niego, żeby przychodził. Raz przyłapała nas na igraszkach - wróciła z kina przed czasem, bo okazało się, że pomyliły jej się godziny filmu. Otworzyła drzwi i stanęła jak wryta... I stała tak, skamieniała, czego do dziś nie rozumiem - ja chyba na jej miejscu zamknęłabym drzwi i wyszła na korytarz, żeby dać się ubrać. My też zresztą skamienieliśmy i dopiero po chwili zaczęliśmy się ubierać... big_smile

4 Ostatnio edytowany przez Averyl (2017-12-27 17:13:14)

Jilly napisał/a:

W ogóle skąd taki dziwny regulamin, skoro jesteśmy pełnoletni?

Tak przez ciekawość  - za akademik płaci rodzic, czy pełnoletni student?
Skoro jesteś pełnoletnia, to nie musisz się godzić na zasady panujące w akademiku, możesz mieszkać gdzie chcesz, ale jeśli jednak zależy ci na tym miejscu, to chyba jednak powinnaś respektować zasady. Myślę, że zasady wymyślił dawno, dawno temu jakiś mędrzec stojący na straży moralności smile

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

5

Pod względem prawnym jest to dopuszczalne, nie masz obowiązku tam mieszkać jeśli to Ci nie odpowiada.
Pod względem życiowym nie ma to żadnego sensu. Nawet nie o to chodzi, że zawsze znajdzie się sposób na obejście głupiego zakazu. Bardziej o to, że trudno jakoś logicznie wskazać w jaki sposób szkodzi to innym mieszkańcom akademika, jego administracji czy ogólnie budynkowi jako takiemu.
Natomiast takich głupotek w polskich szkołach jest wiele. Pełnoletni uczeń teoretycznie może kupić i palić papierosy, ale nie może tego robić na terenie szkoły (to jeszcze logiczne) ani opuścić jej w czasie lekcji bo rzekomo szkoła za niego odpowiada (nielogiczne). Nic się na to nie poradzi.

6 Ostatnio edytowany przez prawiezalamana (2017-12-27 19:35:22)

zmartwiony86 napisał/a:

Pod względem prawnym jest to dopuszczalne, nie masz obowiązku tam mieszkać jeśli to Ci nie odpowiada.
Pod względem życiowym nie ma to żadnego sensu. Nawet nie o to chodzi, że zawsze znajdzie się sposób na obejście głupiego zakazu. Bardziej o to, że trudno jakoś logicznie wskazać w jaki sposób szkodzi to innym mieszkańcom akademika, jego administracji czy ogólnie budynkowi jako takiemu.
Natomiast takich głupotek w polskich szkołach jest wiele. Pełnoletni uczeń teoretycznie może kupić i palić papierosy, ale nie może tego robić na terenie szkoły (to jeszcze logiczne) ani opuścić jej w czasie lekcji bo rzekomo szkoła za niego odpowiada (nielogiczne). Nic się na to nie poradzi.

Szkodzi. Studenci pierwszego roku,którzy chcą się normalnie uczyć i spać (tak wiem w akademiku to rzadkość) a nie stać ich na wynajem mieszkania muszą wysłuchiwać odgłosów podniecenia jakiejś pary choć sobie tego nie życzą. Akademik to nie prywatne mieszkanie, jest państwowy choć za niego płacisz, więc szanuj innych ludzi. Jeżeli chłopak studiuje na innym uniwersytecie niż ty a coś zniszczy to go nie złapią, bo niby jak. I tak dochodzi do niszczenia mienia publicznego A LUDZIE NA TO POZWALAJĄ.

7

Nie wiem czy znajdą sposób na obejście. Z tego co wiem, z akademika goście muszą koło 22 wyjść, więc chłopak nie zostanie. Na 1 roku są słabe szanse na dostanie pokoju jednoosobowego, więc każde z nich będzie miało współlokatora, a współlokator średnio się zgodzi na nocowanie drugiej osoby w jednym pokoju tongue

ciesz się, mogliście trafić na nie koedukacyjne akademiki.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

8

Może to trochę nie na temat, ale pamiętam, jak ja studiowałam. Wtedy nie mieliśmy nawet kabin prysznicowych, była jedna, wielka łaźnia z natryskami i wyznaczone godziny mycia, osobne dla dziewczyn, osobne dla chłopaków. Dziś może się ludziom to wydawać niewiarygodne, ale kąpałyśmy się wszystkie razem.

9

Ja pamiętam, że było tak, że tylko malżenśtwo może mieć pokój razem, chociaż moim znajomym jakiś tam zarządca akademika poszedł na rękę, kiedy mu już pokazali papier, że mają wyznaczoną datę ślubu. Myślę, że robią to po to, żeby uniknąć problemów, w młodości pary często się szybko poznają i szybko rozstają i przeprowadzek w trakcie semestru byłoby tysiące, gdyby pozwolili parom razem mieszkać.

10

To nie jest żaden dziwny regulamin,  w akademikach to nadal dość powszechne,  że razem mieszkają tylko pary małżeńskie.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Dziwny regulamin w akademiku

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018