polskie kolędy dla reszty świata chrześcijańskiego? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » polskie kolędy dla reszty świata chrześcijańskiego?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 2 ]

1 Ostatnio edytowany przez Excop (2017-12-27 14:44:24)

Temat: polskie kolędy dla reszty świata chrześcijańskiego?

Kilka dni temu, nostalgią wiedziony raczej, wygooglowałem, że pani Ewa Angeli, nagrała kilka najbardziej znanych kolęd polskich, w języku angielskim.
O ile "In Night's Still Silence", czyli "Wśród nocnej ciszy", to każdemu znane, o tyle "Gdy śliczna panna dziecię kołysała", liryczna, łagodnie, ze zrozumieniem polskiej duszy wykonana kołysanka, łzy w oczach wzbudziła moich.
Zwłaszcza, że refrenowego"Lili, lili laj..." tłumaczyć nie trzeba było.  Bo w każdym chyba języku, znaczy to samo. smile
Chodzi mi o to, czy "Stille nacht", a raczej, "Silence Night", bo po tamtemu, może równać się z tą naszą kołysanką dla Dziecięcia. Moim zdaniem, nie może! smile

Edytowałem, bo istotne jest tak uważam, to, co dopisałem w sprawie "Cichej nocy". smile

Poza tym, "Pójdźmy wszyscy do stajenki" ubrane w brzmienie country - zgrabnie i skocznie.
Teraz dopiero, gdy wsłuchałem się w tło instrumentalne np. "W żłobie leży, któż przybieży" zorientowałem się, nie ma przesady w tym, że część polskich kolęd ma źródła w wieku XVIII, a nawet na przełomie XVII i wspomnianego. Nuta Baroku wyraźna jest. smile

facet po przejściach
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez kwadrad (2018-01-14 21:50:47)

Odp: polskie kolędy dla reszty świata chrześcijańskiego?

Ale przecież jak komuna upadła, to nikt już  potem nie śpiewał rosyjskich piosnek.

A teraz co, niby wolny kraj ?
Może wcale nie taki wolny, jak trzeba te melodie wyśpiewywać  (watykańskiego okupanta) ? :]
(żart)

Jedną z nielicznych zalet głupoty jest to , że nie można nią się zarazić.

Posty [ 2 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » polskie kolędy dla reszty świata chrześcijańskiego?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018