Polskie Absurdy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Polskie Absurdy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 33 ]

1 Ostatnio edytowany przez kicur (2014-10-02 22:44:28)

Temat: Polskie Absurdy

W tej kafejce opisujemy Polskie absurdy.
Zacznę od tematów poruszanych przez mą matkę oraz me dziecko.
Taki sam obiad dla wszystkich dzieci niezależnie od wieku. Tak nawet uczeń ostatniego roku szkoły średniej dostaje taki sam posiłek jak uczeń np podstawówki czy gimnazjalista....
Nie mówiąc już o przedszkolu(sam widziałem) jak przejadają uczniów z resztą byłem nie tylko świadkiem ale dawno temu przekonałem się na własnej skórze co znaczy musieć zjeść tyle jedzenia. A myślałem że to już przeszłość a jednak nic się w tej materii nie zmieniło....

Nie leć na nieosiągalne bo się poparzysz.
Optymista nie ma wyobraźni, pesymista woli działania a realista ma to i to.
Pilna pomoc w temacie wyłudzonej pożyczki!!!
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Polskie Absurdy

Ale mam rozumieć, że w całej Polsce każde dziecko/młodzież dostaje taki sam posiłek?

Nie rozumiem dlaczego jest to polski absurd?

Mnie nikt w dzieciństwie nie przekarmiał.

3

Ja bym to bardziej podciągnęła pod przekarmianie dzieci przez babcie. Bo jak się pojedzie do babci to babcia co chwilę pyta czy może czegoś się nie chce zjeść, a może teraz, a może jeszcze ogóreczek, ciasteczko, sałatkę? smile Babcie już tak mają, że dużo jeść nam dają smile

The Day I Realized You're Gone...

4 Ostatnio edytowany przez kicur (2014-10-04 14:28:16)

Ja też dostawałem za dużo jedzenia. Jestem rocznik 81. I gdy chodziłem do przedszkola, potem podstawówki 8 klasówki a potem szkoły zawodowej  to porcję były identyczne.
W podstawówce dostawałem tyle co w szkole średniej a w przedszkolu mniej o 1/4 niż w podstawówce. A  jak ktoś nie chciał jeść to pani wciskała na siłę, nie rzadko dzieci wymiotowały.
Moje dziecko też było przejadane, jak się wykupiło obiady to dawało się kartkę kucharka wyrywała fragment i potem się tylko pokazywało. Kucharka każdemu daje tą samą porcję.
Co najlepsze moja matka miała to samo a jet już stara ponieważ gdy urodziła mnie miała ponad 40 lat.
Jest to absurd Polskiego niedbalstwa.

5

Nigdy nie jadałam w szkolnych stołówkach wiec nikt mnie nie "przejadał". Poza tym nie widzę problemu żeby rodzic zwrócił uwagę opiekunowi żeby dziecka nie zmuszać do jedzenia.

Poza tym dlaczego określasz to polskim absurdem? Robiłeś jakieś badania na temat żywienia dzieci w Europie i na świecie?

6

Jakieś trollowskie głupoty tu kwitną.
Każda placówka posiadająca własną kuchnię jest samorządna w kwestii karmienia własnych podopiecznych.
A już bardzo rzadko, jeżeli w ogóle, szkoła średnia, gimnazjum z podstawówką oraz przedszkole znajdują się "pod opieką" tej samej kuchni/stołówki (z racji "bycia" w tym samym budynku!).
Że nie wspomnę iż w szkołach średnich to już baaaaaardzo rzadko stołówka w ogóle istnieje!
Niewątpliwie polskim absurdem jest: PRIMO generalizowanie, SECUNDO patrzenie przez własny pryzmat - nawet jeżeli chodziło się do przedszkola te 30 lat wcześniej... znaczy jeszcze w innym ustroju wink
Czasy się zmieniły szanowny panie wink

"Panie, daj mi SIŁĘ, abym zmienił to, co zmienić mogę,
daj mi CIERPLIWOŚĆ, abym zniósł to czego zmienić nie mogę
i daj mi MĄDROŚĆ, bym odróżnił jedno od drugiego."F.C. Oetinger

7 Ostatnio edytowany przez kicur (2014-10-04 20:14:53)

Ale w  każdej dotąd kuchni wszystkim daje się równe porcje, wystarczy popytać kucharek. One nie dostają żadnych wytycznych mają podzielić ilość jedzenia na wszystkich uczniów więc dzielą po równo. Z tym trollowaniem to przeginacie. Ja nigdy nie teoretyzuję a wszystko opieram na swoich doświadczeniach oraz doświadczeniach bliskich mi ludzi.
Tyle się mówi o otyłości a nikt nie interesuje się polityką takich placówek. Niech napisze tu ktoś kto dostał w szkole czy przedszkolu inny posiłek w zależności od wieku czy masy.
Jedyne wyjście to zatrudnienie dodatkowej osoby która by się tym zajęła, pisząc np na odrywanych karteczkach jaką dać tej osobie określoną rację żywnościową. Co do mojej szkoły średniej a właściwie zespołu szkół tam była stołówka jak i w większości jakim znam szkół. Oczywiście mieszkam w dużym mieście choć nie w stolicy.

8

Z tego co ja pamietam i porownuje w pamieci bo mialem zerowke podstawowke i gimnazjum w jednej placowce to odziwo wszyscy dostawali tyle samo i "wpychanie" jedzenia na sile bylo tam norma choc juz potem sam sie tam nie pozywialem. Tak bylo tu gdzie ja sie uczylem o innych szkolnych stolowkach nie mam wiesci wink

Czy absurd? Szara, smutna rzeczywistosc... jak duzo innych rzeczy w Polsce

9 Ostatnio edytowany przez Anhedonia (2014-10-05 11:37:58)

kicur napisał/a:

Ale w  każdej dotąd kuchni wszystkim daje się równe porcje, wystarczy popytać kucharek..

A po co mam pytać?
Pani "pomoc kuchenna" jest moja podwładną. Dla dzieci z I etapu edukacji daje się bułki "małgośki" przekrojone na pół (np). a zupę nalewa (ziemniaki, surówkę, jarzynkę) nakłada wychowawca z wazy/półmiska więc "każdemu wedle potrzeb"... No FAKT: Kotlety "lecą" (przeważnie acz niekoniecznie) po równo wink ale jakoś nie widziałam, by kogoś to bolało wink
Śmieszy mnie to generalizowanie, bo absurd występuje tam gdzie nie chce się pomyśleć. Czy to w Polce czy w innych stronach świata ("krzywizna bananów" się kłania i inne podobne "kwiatki" rodem z samej UE wink itp.) wink a akurat mam porównanie niejakie.

10

Może w waszej szkole ale w Opolu oraz Wrocławiu we wszystkich szkołach które znam to kucharki dają wszystkim po równo. Podobno we wszystkich przedszkolach jest tak samo ponieważ rozmawiałem ze starszą przedszkolanką której te działania się nie podobają a która często zmieniała miejsca pracy. Ona stwierdziła że wszędzie jest takie samo podejście do dzieci..
Efekt w szkołach jest taki że dzieci zostawiają połowę obiadu jak kiedyś ja bądź jest coraz więcej otyłych, nie zapominając oczywiście o kolejnym absurdzie tj sklepiku szkolnym ze sztucznymi "soczkami" w  kartonach z całą masą E coś tam i cukru. Za mojego dzieciństwa nie było przynajmniej automatów ze słodyczami i napojami gazowanymi a teraz są albo w szkole albo w okolicach szkoły tuż obok.

11

kicur napisał/a:

Może w waszej szkole ale w Opolu oraz Wrocławiu we wszystkich szkołach które znam to kucharki dają wszystkim po równo.

To zrób COŚ z tym, jak Cię TO boli. Inicjatywa oddolna się kłania wink Samo zrzędzenie, jak w maglu, ZMIAN nie przyniesie wink
Skoro mogło nastąpić, to w jednej placówce to może i w innych. Myślę, że wcale nie jesteśmy takim wyjątkiem na skalę krajową... więc - jaki jest CEL twoich spostrzeżeń? Są wszak: Rady Rodziców... są Samorządy Uczniowskie... są Trójki Klasowe... są kierownicy gospodarczy i różne inne władze szkolne. Do wypęku adresatów Twych "wniosków i zażaleń"

12

U mnie się działo, był raban ale wyszło jak wyszło bo dyrektorce jak nie wiadomo o co chodziło to chodziło o szmal. Bo takiej osobie trzeba dopłacić.

13

duszyczka napisał/a:

Ja bym to bardziej podciągnęła pod przekarmianie dzieci przez babcie. Bo jak się pojedzie do babci to babcia co chwilę pyta czy może czegoś się nie chce zjeść, a może teraz, a może jeszcze ogóreczek, ciasteczko, sałatkę? smile Babcie już tak mają, że dużo jeść nam dają smile

O tak, tak:) ja się pod to podpinam:) ach, te kochane babcie:)

14

Polskim absurdem są europejskie ceny, w stosunku do polskich zarobków

15

To fakt jest chore np leki droższe niż u Niemców

16

Podobnie jest z cenami żywności. Koleżanka z Anglii przyjechała po kilku latach na urlop i przeżyła szok, że jest tu tak drogo.

17 Ostatnio edytowany przez kicur (2014-10-16 12:59:03)

Za to usługi w Niemczech są bardzo drogie, w restauracji np byle co kosztuje fortunę. U nas kolejnym absurdem jest ograniczenie narkotyków dla chorych na raka. Moja ciotka cierpiała katuszę bo wydzielano jej małą dawkę by się przypadkiem nie uzależniła lol
Umierająca na raka....
Mniej szkodliwej marihuany nie wolno używać do celów medycznych a morfina o wiele bardziej szkodliwa jest stosowana ale jak komicznie dawkowana. Tak chory ma cierpieć bo tak chce Bóg big_smile
Na szczęście wysłanie ciotki do Niemieckiego szpitala rozwiązało problem, teraz umiera szczęśliwa. Podobnie się sprawa ma do pokropku, ciotka ateistka nawet w obliczu śmierci nie chciała namaszczenia a ksiądz chciał jej dać namaszczenie za przeproszeniem na krzywy ryj bez jej zgody. Myślał że jest nieprzytomna ale ona tylko odpoczywała i wyrzuciła go.

18 Ostatnio edytowany przez kicur (2014-10-22 18:53:27)

Kolejne absurdy dodam dwie kategorie

1. Medycyna
Ograniczony dostęp do środków znieczulających dla rakowców bo przecież się uzależni. Środki trzymane są pod kluczem a mniej szkodliwy THC który występuje w marihuanie jest niedostępny jako środek przeciwbólowy. Chory na raka ma umierać w cierpieniu bo bozia tak chciała taka jest polityka naszego nierządu od komuny do teraz.
2. Prawo
A)Odszkodowania finansowe mają charakter zadośćuczynienia rekompensaty a nie wymiar karny co przekłada się na bardzo skromne odszkodowania dla osób poszkodowanych przez urzędników oraz firmy prywatne bądź państwowe.
B)Stary system sądowo-prawny prokurator, jako osobna instytucja, na procesie nie musi znać akt, sędzia często nie ma czasu poznać nawału akt i zatwierdza chore pomysły prokuratury. 8 letnie areszty wydobywcze to wszystko wina pamiętającego nie tylko Lenina ale także Cara polskiego systemu sadownictwa. Jak prawica kocha okres miedzy wojenny a przecież kocha to czemu nie chce wrócić do nowocześniejszego systemu sędziego śledczego ?(w tamtych czasach Polska miała jeden z najnowocześniejszych systemów sądownictwa) Tak by prokuratura była częścią sądownictwa a nie osobną instytucją. Tą zmianę chce głównie SLD oraz prawie śp. RP ale jak widać to za mało.
C) Odpowiedzialność urzędników jest prawie zerowa także w wymiarze finansowym w razie czego płaci się z naszych podatków.
D) Prawo nie działa wstecz owszem ale za wyjątkiem światowej organizacji antydopingowej(WADA) oraz polskich postępowań administracyjnych, z czego w tym drugim przypadku nie ma dodatkowo możliwości odwołania się od decyzji co już jest zaprzeczeniem demokracji.

19

Ktoś to skomentuje tym razem poważniejsze absurdy.

20

Witam. Wypowiem się na temat rakowców. Otóż środki przeciwbólowe dostaną pod warunkiem, że mają pieniądze i dostaną się pod opiekę właściwych lekarzy.

21 Ostatnio edytowany przez kicur (2014-10-23 21:02:02)

No to jasne jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o mamonę...
Jakich lekarzy prywatnych ?
Mój znajomy ma syna który umiera w bólach na raka nie mają kasy więc niestety ta możliwość też odpada. mogę skrobnąć troszkę grosza ale nie orientuję się gdzie we Wrocławiu jest taka możliwość i le kosztuje miesiąc brania morfiny. tak by umierał  bez bólu sad

22

Więc absurdem jest fakt iż w kapitalizmie liczy się NADE WSZYSTKO pieniądz?
Czy to aby polski absurd?
To, że coś jest wq...ce nie znaczy chyba, że to nasz krajowy "wynalazek" sad
No przynajmniej TO był powód dla którego mój ojciec wypchnął nas z Australii do Polski w latach 70-tych. Po otrzymaniu rachunku za mój pobyt w szpitalu nota bene.
Gdzie BEZ pieniędzy można do wszystkiego się "dopchać"?
A nie każdego stać i TU i TAM na osobiste, horendalne ubezpieczenia dodatkowe... Kto ma pieniądz w każdym miejscu jednym na świecie przejmować się nie musi...

23 Ostatnio edytowany przez kicur (2014-10-24 19:57:09)

Rozumiem że "z pustego nawet Salomon nie naleje" tyle że tylko w Polsce bezpośrednio nie mówi się o tym. Mi ordynator szpitala mówił że to chodzi oto że pacjent się uzależni  od znieczulenia i stąd tak dawkują i jest pod kluczem co mnie wtedy bardzo zdziwiło. Przecież umierającemu rakowcowi jest wszystko jedno. Niech politycy, dyrektorzy mówią wprost że ich na to nie stać a nie w ciskają na siłę głupoty.

24

Wiem, że stopniowo się dawkuje choremu środki przeciwbólowe, żeby  nie dopuszczać  do ogromnego bólu, bo organizm się przyzwyczaja i  potem nie reaguje. Pisząc o odpowiednich lekarzach miałam na myśli tych, którzy mają  wiedzę  na tyle, żeby pomóc pacjentowi. Niektórzy lekarze właśnie optują za środkami zawierającymi narkotyki od początku, ale nie wszyscy pacjenci się na to godzą, bo to  powoduje  "dziurę" w psychice. Nie myśli wtedy  przytomnie.

25 Ostatnio edytowany przez kicur (2014-10-24 20:00:29)

Tyle że sumemerko oni dają tyle że on cierpiał, dopiero za granica dali mu prawidłową dawkę leków że mógł normalnie funkcjonować. Kolejna sprawa odszkodowania, nikt mi nie powie że nie jest to Polski absurd. Z powodu debilnej decyzji urzędniczki mój wujek mieszkający na Opolszczyźnie stracił 5 hektarów ziemi rolnej I klasa. Nie będę pisał o szczegółach. Od tej absurdalnej decyzji nie dało się odwołać a związana ona była z prawem które się później zmieniło. Na dodatek odszkodowanie sąd zasadził mu jedynie marne niecałe 100 tysięcy złotych a obecnie wartość rynkowa tych gruntów wynosi 250000 zł. Ponieważ od wejścia do UE ceny gruntów wzrosły średnio prawie 5 krotnie. A ponad 5-krotnie wzrosły grunty 1 klasy. A urzędniczce nie spadł włos z głowy, tak samo  komornikowi który nie słusznie zajął ziemię.

26

kicur napisał/a:

Kolejna sprawa odszkodowania, nikt mi nie powie że nie jest to Polski absurd.(...) A urzędniczce nie spadł włos z głowy, tak samo  komornikowi który nie słusznie zajął ziemię.

NIKT nie powie... wreszcie znalazłeś absurd, również moim zdaniem CZYSTO polski.
BRAK odpowiedzialności za podejmowane przez siebie decyzje urzędnicze. O ile komornik wykonuje wyrok sądu o tyle urzędnik powie najwyżej: "UPS..." Coś jak z tym chlebem co to piekarz obdarzał biednych - na własna szkodę!
To nasz "produkt regionalny" - przekonałeś mnie.

27

Też tak sądzę, że to absurd.

28

Z lekami jest podobnie gdziekolwiek się nie dowiadywałem była możliwość przynajmniej dokupienia większej dawki ale najczęściej nikt nie dawkował morfiny. Poza tym główny składnik marihuany już jest dostępny jako znieczulenie dla rakowców i nie tylko w bardzo wielu krajach UE.

29

Witam, zgadzam się co do leków.
Zastanawiam się też nad piratami drogowymi, pędzącymi przez miasto z zawrotną prędkością. Umieszczają filmiki w necie i nawet jak zostaną złapani, to są praktycznie bezkarni...
Nie wiem tylko, czy to nasz absurd, czy może tak jest wszędzie..

30 Ostatnio edytowany przez Summerka (2014-10-27 15:25:50)

Kierowców jest coraz więcej  na drodze i prawie codziennie zdarzają się  jakieś wypadki drogowe. Takich "kierowców bombowców" jest coraz więcej.

31 Ostatnio edytowany przez Rasza (2014-10-29 10:05:21)

A ja natknęłam się na taki absurd, jestem na macierzyńskim więc podlegam pod ZUS piszę mi na kwitku że odprowadzam składkę zdrowotną poszłam do lekarza okazało się że nie mam ubezpieczenia, dzwonię do ZUS z zapytaniem Pani sekretareczka wmawia mi że ubezpieczenie mam więc dlaczego w ośrodku zdrowia mówią że nie mam a ona na to " bo taki mamy system" w rezulatacie muszę jechać 40 km do ZUSu napisać PROŚBĘ (tak nazwała to pani z ZUSu) o wydanie mi zaświadczenia że ubezpieczenie mam dosłownie taką karteczkę dostałam i z tą karteczką mam chodzić do lekarza, wrócić te 40 km i dopiero iść do lekarza bo "taki mamy system". Podsumowując mam zabulić składkę i jeszcze prosić łaskawie żebym mogła za darmo iść do lekarza we własnym zakresie dojechać i wrócić z karteczką wielkości trzech linijek z zeszytu śmiech na sali!

Każdy swoje 10 minut ma...

32 Ostatnio edytowany przez kicur (2015-01-14 23:38:38)

Uwaga mocne kolejny absurd dziedziczenie etatów to jest nowy postulat związkowców plus pensję po 9500 zł Idzie mowę monarchia w związkowym wydaniu big_smile
Nie wierzycie to wystukajcie w Google dziedziczenie etatów smile To taka fuzja JKM+Duda big_smile

Posty [ 33 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Polskie Absurdy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021