laptop jaki wybrać? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » laptop jaki wybrać?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 36 ]

1

Temat: laptop jaki wybrać?

Tak się składa, że mój obecny sprzęt dogorywa więc muszę poszukać czegoś nowego, no i oczywiście, jak przeczyta to ktoś, kto się zna na sprzęcie, to uzna, że szukam czegoś niemożliwego big_smile
czyli:
min. 14"
lekki ale z mocną baterią
połączenie ze światem przez sprawny internet, wi-fi,
generalnie sprawny i niezawodny smile
sprzęt będzie używany często w trasie, więc musi być jak powyżej niezawodny, lekki, szybki no i najlepiej jak by był z przystępną ceną big_smile
Maciej dla mnie jakieś propozycję, albo sugestię, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze laptopika?

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Szkalownik (2017-11-02 14:53:15)

Odp: laptop jaki wybrać?

Podaj przynajmniej widełki cenowe bo tak to można by połowę laptopów co jest w internecie podać big_smile

Na laptopie rozumiem będzie głównie przeglądany internet, jakieś programy do obróbki tekstów (office itp), oglądanie filmów, odtwarzanie muzyki itp ?
Żadnych gier, programów graficznych itp ?

Czy ma mieć on duży dysk ? Będziesz na nim trzymała/pobierała sporo rzeczy ? 
Filmy oglądasz głównie online czy z dysku ?

3 Ostatnio edytowany przez Averyl (2017-11-02 15:41:21)

Użycie:
przeglądanie internetu - oczywiście
programy do obróbki tekstów (office itp), - tak
oglądanie filmów, odtwarzanie muzyki itp  - również tak, bo jednak to będzie sprzęt trochę do pracy, a przede wszystkimi osobisty smile.
programów graficznych - tak, ale nie jestem grafikiem, używam czasem programów graficznych w stylu autocad, sketchup, jak również czasem do obróbki zdjęć, ale nie jest to priorytet.

Czy ma mieć on duży dysk ? Będziesz na nim trzymała/pobierała sporo rzeczy ?   backupuje na dysku zewn. ale raczej na wypadek awarii, nie chciałabym stać przed wyborem, co ważnego wywalić.
Filmy oglądasz głównie online czy z dysku ? nie, zdecydowanie nie, nie ściągam filmów, najwięcej miejsca zajmują zdjęcia w formacie raw
raczej nie gram - jeżeli chodzi o obciążenie kompa.

Obecnie mam hp pavilion dv7-6130ew i jest fajny... ale jest za ciężki i trochę za duży jak na mobilne używanie, ma tylko wi-fi, poza tym jest już tylko stacjonarny, bo dawno temu zdechła mu bateria.

Najchętniej wydałabym do 3 tys.

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska
Reklama

4

@Averyl... nie przejmuj się procesorem, pamięcią -- wszystko jedno ile będzie; ważny jest dysk SSD bo szybko laptop będzie działać; bez CD-romu aby był lekki; bez dodatkowego dysku HDD w środku, aby był lekki; bez wystających zawiasów (łatwo pękają); ja lubię bez klawiatury numerycznej (aby nie krzywić kręgosłupa w trakcie pisania, czyli mieć klawiaturę na środku ekranu) z dużym touchpadem; no i przede wszystkim cieńki; mam zaufanie tylko do Lenovo i Dell; ja bym na twoim miejscu poszedł do salonu dell i popatrzył co Ci się najbardziej podoba

Nie wszystkie żyją z tymi, których kochają. Szczęśliwe, które kochają tych, z którymi żyją. Niektóre kochają dwóch. Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości.

5 Ostatnio edytowany przez Averyl (2017-11-02 16:12:26)

Dell? U mnie w pracy dużo osób ma tej firmy i raczej kojarzą mi się z cegłami big_smile ale o dobrej jakości, może to dobry pomysł.

Nie dopisałam wcześniej - ważne by miał dobrą baterię, albo by był wydajny, by mógł pracować przez dobrych kilka godziny bez zasilania, no i by bateria nie padła po miesiącu.

Reklama

6 Ostatnio edytowany przez Szkalownik (2017-11-02 16:18:17)

To skup uwagę na takie rzeczy przy wyborze:

Procesor - i5 albo i7 - to takich rzeczy do których będziesz używać cyferki po i5 czy i7 nie mają większego znaczenia bo takie procki bez problemu udźwigną to co potrzebujesz
Dysk - i tu ma bardzo duże znaczenie zwykły hdd albo ssd -  ssd jest 10 x szybszy od standardowego hdd ale tez i droższy.
W takiej cenie zazwyczaj napotkasz 2 rodzaje laptopów z dyskiem ssd 256 GB albo HDD 1TB - ja zalecam mimo wszystko z dyskiem ssd 10 x szybsza praca  = 10 x więcej czasu zaoszczędzasz an wszystkim i wszystko chodzi ładnie i płynnie (dla mnie niedopomyślenia już jest praca na kompie bez dysku ssd).
Ram - 8GB + wystarczy  żeby udźwignąć win10 i większość pierdół
Skoro nie używasz żadnych cięższych rzeczy do grafiki to do takiej ceny lapka praktycznie każda zintegrowana karta wystarczy.

Reszta to już wedle własnego upodobania jaka marka , wygląd, czy ma być cichy itp to już niestety 2 rzędne kwestie .
Jak wrócę do domu mogę ci poszukać kilka ale jak np interesuje cię żeby w tej cenie był jak najlepiej dobrany cenowo cena->jakość/wydajność to polecam jednak mimo wszystko poszukać forum pc/laptop i tam założyć wątek "Lapek do 3k" , tam zazwyczaj siedzą maniacy sprzętowo-komputerowi którzy lepiej mogą doradzić.

Ale z takim budżetem praktycznie pierwszy lepszy lapek z brzegu będzie pasował do twoich wymagań i pociągnie bez problemu.
Zazwyczaj ludzie do takich rzeczy szukają lapka w granicy 1,5k tongue

"@Gary " co do ramu nie zgodze się .
Ma tu to trochę znaczenie - Win10 o ile się nie mylę wymaga na start 2GB ramu + kilka pierdół co działa w tle zabiera dodatkowe 500 mb ~ . Teraz włącz sobie przeglądarkę na start zabiera 500 mb ramu i każda dodatkowa zakładka kolejne 200 mb ramu. Niech włączy autocad , przegladarke i powiedzmy worda i już 1,5 GB ramu zjada więc to też ma znaczenie. Dlatego 8Gb jak dla mnie to jest mega optymalna wartość i powinna w zupełności wystarczyć.

7

dzięki, jestem na etapie szukania, więc gdybyś miał jakieś typy to będę bardzo wdzięczna za sugestię.

8

Polecam Lenovo. Moim zdaniem robią teraz najlepsze lapki.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

9

polecam Dell 7560  jest piękny i kobiecy... hihii.. smile lekki, cienki, i zapomniałem jak uciążliwe jest ładowanie baterii... ale parę stówek więcej niż owe 3 tys.

ram 8gb zgoda... nie mniej i nie więcej
dysk SSD 256GB -- wg mnie nie mniej i nie więcej (szkoda kasy) -- zdjęcia raw przegrasz na zewnętrzny dysk
lekki = 2kg

https://cdn.x-kom.pl/i/setup/images/prod/big/product-large,dell-inspiron-7560-i5-7200u8gb25610pro-fhd-338954,pr_2016_12_9_8_59_26_859.jpg

Nie wszystkie żyją z tymi, których kochają. Szczęśliwe, które kochają tych, z którymi żyją. Niektóre kochają dwóch. Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości.

10

W życiu nie kupiłabym Della. Ani HP. Obie te firmy bardzo mnie zawiodły, zarówno tandetnym sprzętem, jak i chamskim podejściem do klienta.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

11

Co do sprzedawców - czas jakiś temu kupiłam telefon i okazało się, że był odnawiany, a nie nowy! (kupiłam go w normalnym sklepie, nie na allegro czy innych szemranych punktach). Finalnie gość oddał mi kasę, ale było niemiło. Po całej akcji stwierdziłam, że mam gdzieś znane nazwy, wolę zapłacić za dobre komponenty niż za znaną markę... często są one produkowane w tych samych fabrykach, tylko etykietki różne tongue

Cyngli staram się nie uprzedzać do elektroniki - trochę jest tak, że raz trafisz na dobry egzemplarz, a kiedy indzie na kiepski. Nazwa firmy też nie gwarantuję niczego - jeden model jest bardzo udany, a potem go "ulepszą", albo podmienią jakiś element i du**, kompletnie nie nadaje się do użytku, ani do wydania złamanego grosza. Loteryjka big_smile

12

Asus ma fajną ofertę laptopów.

Z całego serca odradzam Acer.

13

CatLady napisał/a:

Mam i sobie bardzo chwalę wink. Kupiłam ładnych kilka lat temu i dotąd ma parametry powyżej przeciętnej, działa bezawaryjnie. Oczywiście zbitej matrycy czy wyrwanego gniazda zasilania big_smile nie liczę, bo to była wyłącznie moja wina. W każdym razie mąż dziwi się, że mój lapek tak świetnie daje radę, biorąc pod uwagę jak mocno jest eksploatowany. Mam problem z baterią, bo ją sama wykończyłam, ale poza tym nie grzeje się, nie zawiesza, nie sprawia problemu z wydajnością, pomimo że jest nieźle obciążany. Do chwili obecnej nigdy nie robiłam reinstalacji systemu, bo wystarcza regularna konserwacja (czyszczenie plików, przeskanowanie antywirusem, jakaś defragmentacja dysków, wyczyszczenie rejestrów i tym podobne). 

Generalnie odnoszę wrażenie, że każdy swoją opinię opiera na osobistych doświadczeniach, a prawda jest taka, że jak kupi się byle co, przy czym mam tu na myśli głównie nie tyle markę, co konkretny model, to się człowiek potem z tym byle czym męczy. Czasem naprawdę lepiej trochę zainwestować i mieć święty spokój.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

14 Ostatnio edytowany przez Swanen (2017-11-03 12:17:59)

Ja lubię Delle z profesjonalnej serii Latitude - dysk SSD dysk 500GB i albo więcej. Altenratywnie HP z serii Elitebook - też profesjonalne. Matryca 14 cali

15

Olinka napisał/a:
CatLady napisał/a:

Mam i sobie bardzo chwalę wink. Kupiłam ładnych kilka lat temu i dotąd ma parametry powyżej przeciętnej, a działa bezawaryjnie. Oczywiście zbitej matrycy czy wyrwanego gniazda zasilania big_smile nie liczę, bo to była wyłącznie moja wina. W każdym razie mąż dziwi się, że mój lapek tak świetnie daje radę, biorąc pod uwagę jak mocno jest eksploatowany. Mam problem z baterią, bo ją sama wykończyłam, ale poza tym nie grzeje się, nie zawiesza, nie sprawia problemu z wydajnością, pomimo że jest nieźle obciążony. Do chwili obecnej nigdy nie robiłam reinstalacji systemu, bo wystarcza regularna konserwacja (czyszczenie plików, przeskanowanie antywirusem, jakaś defragmentacja dysków, wyczyszczenie rejestrów i tym podobne). 

Generalnie odnoszę wrażenie, że każdy swoją opinię opiera na osobistych doświadczeniach, a prawda jest taka, że jak kupi się byle co, przy czym mam tu na myśli głównie nie tyle markę, co konkretny model, to się człowiek potem z tym byle czym męczy. Czasem naprawdę lepiej trochę zainwestować i mieć święty spokój.

To ja z kolei miałam Acera, z serii Aspire, czy jakoś tak i o matko... Co za szajs... bardzo szybko zaczął sprawiać problemy - za to bardzo chwalę sobie mojego obecnego Asusa.

16

Olinka napisał/a:

...ale o to chodzi, o osobiste doświadczenia... co mi po opiniach z ceneo czy innego portalu, gdzie ludzie piszą swe pochwały po 1-2 dniach użytkowania, a negatywne opinie są blokowane!

Szkalownik napisał/a:

Ale z takim budżetem praktycznie pierwszy lepszy lapek z brzegu będzie pasował do twoich wymagań i pociągnie bez problemu.
Zazwyczaj ludzie do takich rzeczy szukają lapka w granicy 1,5k

Szkalownik - zastanowiło mnie co napisałeś, nie potrzebuję aż tak wypasionego sprzętu, raczej zależy mi na bezawaryjności, na stabilności.
Być może z moimi potrzebami wystarczyłby sprzęt za 1,5 tys pln... ale z dyskiem ssd zaczynają się od 2-2,5 tys.

17

Averyl napisał/a:

...ale o to chodzi, o osobiste doświadczenia... co mi po opiniach z ceneo czy innego portalu, gdzie ludzie piszą swe pochwały po 1-2 dniach użytkowania, a negatywne opinie są blokowane!

Jak najbardziej zgadzam się z Tobą, zwłaszcza, że sama kilka dni temu szukałam opinii na temat pewnego, skonkretyzowanego sprzętu (chodziło o AGD) i to, co zdarzało mi się czytać, to były dwie skrajności, dokładnie tak, jakby z jednej strony ktoś uporczywie sprzęt reklamował, a z drugiej robił czarny PR. I nie powiem, żeby mi to pomogło.

Przyznam, że kiedy ja nie do końca orientuję się w temacie, to zwykle proszę o szczegóły, na które powinnam zwrócić uwagę, a które ze zwykłej nieświadomości mogłabym pominąć. Wcześniej, głównie w pracy, miałam do czynienia z różnymi laptopami i czasem wiele rzeczy potrafiło mnie negatywnie zaskoczyć, nawet tam, gdzie coś wydawało mi się oczywistą oczywistością, więc jestem przekonana, że gdybym dokonywała zakupu, to być może nawet nie zwróciłabym na to uwagi. Nawet trudno mi sobie wyobrazić to późniejsze rozczarowanie. 

Ja akurat mam jeden z modeli Acer Aspire, jest niezawodny, ale duży (17"), tym samym dosyć nieporęczny. Osobiście takiego jednak potrzebowałam, przy czym używam go głównie w domu i mam jeszcze jedno maleństwo, które zabieram, kiedy sprzęt ma mi służyć na zewnątrz. To dlatego, pomimo że sama jestem naprawdę bardzo zadowolona, Tobie tego modelu nie polecam, bo wiem, że nie spełnia Twoich oczekiwań.
Zmierzam do tego, że skoro nakreśliłaś konkretne warunki, to może warto byłoby, gdyby pojawiły się tu konretne modele, które je spełniają, a nie tylko marki.

W każdym razie jeśli chodzi o marki, to znalazłam zestawienie TOP 10 najlepszych marek laptopów 2017 roku – tym razem Lenovo zajęło pierwsze miejsce detronizując Apple’a.

Cała dziesiątka kształtuje się tak:
1. Lenovo
2. Asus
3. Dell
4. HP
5. Acer
6. Apple
7. MSI
8. Razer
9. Samsung
10. Microsoft

W rankingu uwzględniono dziesięć największych firm produkujących laptopy. Ich urządzenia zostały poddane ocenie pod kątem wyników uzyskanych w testach, jakości, wsparcia systemowego, nowoczesnego designu, gwarancji oraz innowacji w okresie od lutego 2016 do lutego 2017 roku.

Marka Lenovo awansowała na pierwsze miejsce dzięki szerokiej gamie laptopów, które nie tylko wyróżniają się nowoczesnym designem, ale również niezwykłą jakością i ilością zastosowanych innowacji. Co więcej, marka uzyskała wysoką notę za system wsparcia i obsługę klientów. Przed ostatnie dwa lata laptopy Lenovo zdobyły zaufanie konsumentów oraz zaoferowały rozwiązania odpowiadające na wszystkie współczesne potrzeby użytkowników.

Ze względu na skromne oceny, wysokie ceny produktów i brak portów, Apple spadło aż na 5. miejsce ex aequo z Acerem, po tym jak od 6 lat co roku otrzymywało najwyższe oceny i pierwsze miejsce w rankingu.

(źródło: mobirank.pl)

Nie ukrywam, że mnie taka rekomendacja przekonuje smile.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

18

Swanen napisał/a:

Ja lubię Delle z profesjonalnej serii Latitude - dysk SSD dysk 500GB i albo więcej. Altenratywnie HP z serii Elitebook - też profesjonalne. Matryca 14 cali

Delle byly fajne poki bylo na nich made in ireland. Potem pojawilo sie made in poland, bylo wahniecie jakosciowe i wrocily do normy. Potem pojawilo sie made in china i w lapku za 6k chinskie kurduple nie przykrecily klawiatury. To byl moj ostatni Dell. Nie ma marki ktora gwarantuje jakosc, dlatego jak juz szukam sprzetu, to ceneo.pl, albo amazon i szukam sprzetu po parametrach i sprawdzam opinie o konkretnym modelu. I nie kupuje nic co ma 1-5 opinii. Jak z 50 opinii jedna, dwie sa negatywne, to sprzet jest ok.
A podanie konkretnego modelu, w czasach gdy zywot takiego modelu na rynku to pol roku, to utopia. Zanim przetestuje model i go bede mogl z czystym sumieniem polecic, minie rok. A nigdy nie moglbym z czystym sumieniem polecic sprzetu ktory tylko krotko mialem w rekach i byl "fajny".

19

Ja polecam model HP Pavilion 15-cc502nw. Komputer według mnie godny polecenia. Wygląda elegancko, naprawdę duży plus. Bez dysku SSD osiągi nie należą może do najlepszych, ale absolutnie NIE MA powodów do narzekań. Klawiaturze przydałaby się być może możliwość regulacji podświetlenia, ale i bez tego jest bardzo dobrze. Matryca świetna (po latach używania błyszczących nie mogę chyba myśleć inaczej). Dużo czytałem o straszliwie długiej pracy na baterii - cóż, jest nieźle, ale żeby od razu jakieś cuda, to raczej nie...

20

ynos89 napisał/a:

Ja polecam model HP Pavilion 15-cc502nw. /.../ Dużo czytałem o straszliwie długiej pracy na baterii - cóż, jest nieźle, ale żeby od razu jakieś cuda, to raczej nie...

Dużo czytałeś, czy dużo używałeś? Jak długo pracujesz na nim?
Mam HP Pavilion 17,3" - tak jak napisałam jest fajny... ale pierwsza rzecz jaka popsuła się i to dość szybko - to była bateria.
Chciałabym, aby mój nowy laptop nie był stacjonarny wink

21

troll napisał/a:

Delle byly fajne poki bylo na nich made in ireland. Potem pojawilo sie made in poland, bylo wahniecie jakosciowe i wrocily do normy. Potem pojawilo sie made in china i w lapku za 6k chinskie kurduple nie przykrecily klawiatury. To byl moj ostatni Dell. Nie ma marki ktora gwarantuje jakosc, dlatego jak juz szukam sprzetu, to ceneo.pl, albo amazon i szukam sprzetu po parametrach i sprawdzam opinie o konkretnym modelu. I nie kupuje nic co ma 1-5 opinii. Jak z 50 opinii jedna, dwie sa negatywne, to sprzet jest ok.
A podanie konkretnego modelu, w czasach gdy zywot takiego modelu na rynku to pol roku, to utopia. Zanim przetestuje model i go bede mogl z czystym sumieniem polecic, minie rok. A nigdy nie moglbym z czystym sumieniem polecic sprzetu ktory tylko krotko mialem w rekach i byl "fajny".

To zależy. Ciężko się rozeznać. Ja miałam wpadkę z HP Elitbookiem, gdzie poszła mi matryca. Po 30-dniowej naprawie zwrócili mi ale gnoje tak przykręcili mocno śrubkę w ramce, ze ta pękła. Kolejna naprawa na klika tygodni. Szlag mnie wtedy trafił.

Teraz mam dwa delle latitudy - muszę mieć 2, na wszelki wypadek, gdyby jeden musiał pójść do naprawy. Jestem zadowolona, jedyne co to stosunkowo głośno wentylują. Dla mnie jest idealny, duża pojemnośc dysku, szybki, wydajny, odpowiednia wielkość i lekki, bo dużo z nimi podróżuje. Bardzo o nie dbam, dodatkowo zabezpieczam na podróż, czyszczę dyski, wymieniam pasty, etc.  i sprawdzają się.

22

Olinka napisał/a:
Averyl napisał/a:

Jak najbardziej zgadzam się z Tobą, zwłaszcza, że sama kilka dni temu szukałam opinii na temat pewnego, skonkretyzowanego sprzętu (chodziło o AGD) i to, co zdarzało mi się czytać, to były dwie skrajności, dokładnie tak, jakby z jednej strony ktoś uporczywie sprzęt reklamował, a z drugiej robił czarny PR. I nie powiem, żeby mi to pomogło.

Przyznam, że kiedy ja nie do końca orientuję się w temacie, to zwykle proszę o szczegóły, na które powinnam zwrócić uwagę, a które ze zwykłej nieświadomości mogłabym pominąć. Wcześniej, głównie w pracy, miałam do czynienia z różnymi laptopami i czasem wiele rzeczy potrafiło mnie negatywnie zaskoczyć, nawet tam, gdzie coś wydawało mi się oczywistą oczywistością, więc jestem przekonana, że gdybym dokonywała zakupu, to być może nawet nie zwróciłabym na to uwagi. Nawet trudno mi sobie wyobrazić to późniejsze rozczarowanie. 

Ja akurat mam jeden z modeli Acer Aspire, jest niezawodny, ale duży (17"), tym samym dosyć nieporęczny. Osobiście takiego jednak potrzebowałam, przy czym używam go głównie w domu i mam jeszcze jedno maleństwo, które zabieram, kiedy sprzęt ma mi służyć na zewnątrz. To dlatego, pomimo że sama jestem naprawdę bardzo zadowolona, Tobie tego modelu nie polecam, bo wiem, że nie spełnia Twoich oczekiwań.
Zmierzam do tego, że skoro nakreśliłaś konkretne warunki, to może warto byłoby, gdyby pojawiły się tu konretne modele, które je spełniają, a nie tylko marki.

W każdym razie jeśli chodzi o marki, to znalazłam zestawienie TOP 10 najlepszych marek laptopów 2017 roku – tym razem Lenovo zajęło pierwsze miejsce detronizując Apple’a.

Cała dziesiątka kształtuje się tak:
1. Lenovo
2. Asus
3. Dell
4. HP
5. Acer
6. Apple
7. MSI
8. Razer
9. Samsung
10. Microsoft

W rankingu uwzględniono dziesięć największych firm produkujących laptopy. Ich urządzenia zostały poddane ocenie pod kątem wyników uzyskanych w testach, jakości, wsparcia systemowego, nowoczesnego designu, gwarancji oraz innowacji w okresie od lutego 2016 do lutego 2017 roku.

Marka Lenovo awansowała na pierwsze miejsce dzięki szerokiej gamie laptopów, które nie tylko wyróżniają się nowoczesnym designem, ale również niezwykłą jakością i ilością zastosowanych innowacji. Co więcej, marka uzyskała wysoką notę za system wsparcia i obsługę klientów. Przed ostatnie dwa lata laptopy Lenovo zdobyły zaufanie konsumentów oraz zaoferowały rozwiązania odpowiadające na wszystkie współczesne potrzeby użytkowników.

Ze względu na skromne oceny, wysokie ceny produktów i brak portów, Apple spadło aż na 5. miejsce ex aequo z Acerem, po tym jak od 6 lat co roku otrzymywało najwyższe oceny i pierwsze miejsce w rankingu.

(źródło: mobirank.pl)

Nie ukrywam, że mnie taka rekomendacja przekonuje smile.

W tym roku kupiliśmy synowi właśnie Lenovo. Poprzednio miał Toshibę. No i laptop po jakimś miesiącu miał awarię, ale naprawdę muszę przyznać, że serwis wyrobił się bardzo szybko i sprawnie. Znacznie przed ustawowym terminem. Póki co jesteśmy z niego zadowoleni.

23

Averyl napisał/a:

Mam HP Pavilion 17,3" - tak jak napisałam jest fajny... ale pierwsza rzecz jaka popsuła się i to dość szybko - to była bateria.
Chciałabym, aby mój nowy laptop nie był stacjonarny wink

Wiele zależy od tego, jak się z baterią obchodzisz, bo jeśli laptop masz na stałym zasilaniu z gniazdka, a równocześnie korzysta z baterii, to nie ma siły, żeby nie straciła swoich właściwości. Co innego, kiedy komputer nie służy stacjonarnie i pozwalasz jej się naturalnie rozładowywać i potem ładujesz.
Z drugiej strony w drastycznych sytuacjach koszt wymiany samej baterii, to też nie jest jakaś wielka kwota.

24

Używałem kilka lat Acera i dopóki dzieci go nie zamęczyły tj. rozbiły matrycę, wyszczerbiły klawisz "D" oraz gniazdo pod ten klawisz, to nie narzekałem. Kiedy padł w końcu również dysk naprawa stała się nieopłacalna. Teraz używam HP, bo mi się podobał design smile Jest mało mobilny, bo 17 cali ale taki chciałem, plus napęd DVD, który też chciałem, bo używam. Tym razem klawiatura ma wzmocnione kluczowe klawisze wink Nie mam SSD, bo wolałem duży HDD, nie użytkuję go w taki sposób, że muszę mieć natychmiastowy start.

Pewna samotna kobieta znalazła rannego węża. Ulitowała się, wzięła do siebie, pielęgnowała i pokochała. Wąż wracał do sił. Kiedyś jednak, gdy go głaskała, wąż ją ukąsił. Gdy zwijała się w śmiertelnych męczarniach, zapytała go: Wężu, dlaczego to zrobiłeś? Wiesz, że cię kocham, no i uratowałam ci życie!? Sama jesteś sobie winna, kobieto - odpowiedział. Przecież wiedziałaś, że jestem wężem..

25

Konkretnego modelu nie polecę, ale jeśli chodzi o marki- Dell albo Lenovo. Obydwie firmy tworzą naprawdę solidny sprzęt o niewygórowanych cenach. Ja mam 16 calowy Lenovo, bateria spokojnie wytrzymuje 4 h, a laptop ma już 2 lata. I polecam wybrać lapka z dyskiem SSD - system odpala się dosłownie w kilka sekund, jak mam teraz włączyć czyjegoś laptopa z HDD to dostaję białej gorączki big_smile

26

Dzięki za porady. Mam jeszcze jedno pytanie - lepiej kupić droższy, który "starczy" na dłużej, czy średniaka z myślą, że i tak trzeba wymieniać sprzęt co jakiś czas, bo tak szybko się starzeje?

27

Ja używam Asusa Zenbooka. Zaletą jest to, ze jest bardzo cichy i mało  waży. Spokojnie wchodzi do damskiej torebki. Wadą zawiasy, które naprawiałam już 3 razy.. Ale i tak go polecam, poza tym działa bez zarzutu. Nowsze modele mają chyba poprawioną tą wadę..

z woli nieba jestem tu..
Z woli nieba jestem tu
raz mu wyszedł taki cud smile wink

28 Ostatnio edytowany przez Olinka (2017-12-16 14:46:24)

Miałam toshibę i była super, teraz mam lenovo i też jest ok chociaż trochę wykonanie średnie, mąż miał hp, della teraz tez lenovo a przymierza się do zakupu tego della [nieregulaminowy link -
usunięte przez moderację]
bo z wcześniejszego był zadowolony bardzo

29

Ela210 napisał/a:

Ja używam Asusa Zenbooka. Zaletą jest to, ze jest bardzo cichy i mało  waży. Spokojnie wchodzi do damskiej torebki. Wadą zawiasy, które naprawiałam już 3 razy.. Ale i tak go polecam, poza tym działa bez zarzutu. Nowsze modele mają chyba poprawioną tą wadę..

Też mam zenbooka, ale w wersji flip smile na zawiasy nie narzekam, są super, ale ja też niezbyt często bawię się odwracając go w tryb tabletu, więc nie są bardzo eksploatowane.
Ogólnie po roku używania jestem bardzo zadowolona, a jednak jestem osobą, u której elektronika szybko siada big_smile bateria mi trzyma tak, że w wakacje wracając z nad morza do Krakowa przez 10h w sumie cały czas oglądałam seriale big_smile a potem w domu mogłam jeszcze na lajcie kilkadziesiąt minut posiedzieć zanim trzeba było szukać ładowarki. Noszę go na zajęcia codziennie, przeżył różne rodzaje toreb i torebek, różne temperatury i nic mu się nie dzieje. Ostatnio po roku używania coś się zrąbało (nie wiem co big_smile), ale wystarczyło przeinstalować system i śmiga dalej.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

30 Ostatnio edytowany przez Miłycham (2017-12-16 22:27:47)

Averyl napisał/a:

Dzięki za porady. Mam jeszcze jedno pytanie - lepiej kupić droższy, który "starczy" na dłużej, czy średniaka z myślą, że i tak trzeba wymieniać sprzęt co jakiś czas, bo tak szybko się starzeje?

Zależy do czego. Mój działa od 2011, brałem i7. Bierz Dell z dyskiem SSD.

31

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Jak widać trochę czasu trwało, ale jest.... the winner issssssss...... Asus (17,3").
Zupełnie inny niż powyższa specyfikacja - a to za sprawą mojego faceta. Wyglądało to mniej więcej tak, on coś zaproponował
ja O boże ale ciężki kloc, to miał być przenośny laptop
M. ale  jest dobry, a ty przecież nigdy nie wozisz ze sobą komputera
ja bo jest duży i ciężki, poza tym już na samym początku zdechła mu bateria
M. ale przecież ty nie będziesz go używać poza domem
ja będę, jeśli będę miała przenośny, z dobrą baterią, lekki, to będę
M. nie na pewno nie będziesz
tongue wygrało przyzwyczajenie do większego monitora

32

Averyl napisał/a:

Tak się składa, że mój obecny sprzęt dogorywa więc muszę poszukać czegoś nowego, no i oczywiście, jak przeczyta to ktoś, kto się zna na sprzęcie, to uzna, że szukam czegoś niemożliwego big_smile
czyli:
min. 14"
lekki ale z mocną baterią
połączenie ze światem przez sprawny internet, wi-fi,
generalnie sprawny i niezawodny smile
sprzęt będzie używany często w trasie, więc musi być jak powyżej niezawodny, lekki, szybki no i najlepiej jak by był z przystępną ceną big_smile
Maciej dla mnie jakieś propozycję, albo sugestię, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze laptopika?

Mogę polecić coś z HP. Jestem wierna HP-kom. Jeden miała przez jakieś 7-8 lat i nie było z nim żadnych kłopotów (a  bywało, ze brakło mi do niego czułoćci). Niedawno nabyłam kolejnego HP-ka - HP 15-bs044la. I też jestem zadowolona, jak na razie.
Mąż miał coś z Lenovo i na przestrzeni lat coś mu się tam uszkodziło w związku z obudową.  Ponad rok temu nabył znów Lenovo ideapad 510 (bo taki wizualnie ładny, delikatny etc., podświetlana klawiaturka), ale też już mu rama monitora pękła w jednym miejscu, a teraz w drugim, zawiasy na których jest on osadzony też coś szwankowały.  Same z siebie (wiem, bo luby bardzo kocha swoje komputerki i obchodzi się z nimi jak z jajkiem, więc dziwne takie same z siebie usterki.)

Więc HP na pewno są dość wytrzymałe fizycznie, a z Lenowo trzeba jak z jajkiem i jeszcze bardziej. - Przynajmniej te modele, które mieliśmy.

33

Averyl napisał/a:

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Jak widać trochę czasu trwało, ale jest.... the winner issssssss...... Asus (17,3").
Zupełnie inny niż powyższa specyfikacja - a to za sprawą mojego faceta. Wyglądało to mniej więcej tak, on coś zaproponował
ja O boże ale ciężki kloc, to miał być przenośny laptop
M. ale  jest dobry, a ty przecież nigdy nie wozisz ze sobą komputera
ja bo jest duży i ciężki, poza tym już na samym początku zdechła mu bateria
M. ale przecież ty nie będziesz go używać poza domem
ja będę, jeśli będę miała przenośny, z dobrą baterią, lekki, to będę
M. nie na pewno nie będziesz
tongue wygrało przyzwyczajenie do większego monitora

To na przyszłość niech M. go nosi. A ty jak sobie znów będziesz kupować, kup małego laptopa, a do niego monitor, myszkę i klawiaturę. W domu będziesz miała wszystko wielkie i wygodne, a w podróży lekkie i przenośne.

34

marakujka napisał/a:

Mogę polecić coś z HP. Jestem wierna HP-kom. Jeden miała przez jakieś 7-8 lat i nie było z nim żadnych kłopotów (a  bywało, ze brakło mi do niego czułoćci). Niedawno nabyłam kolejnego HP-ka - HP 15-bs044la. I też jestem zadowolona, jak na razie. /.../

Więc HP na pewno są dość wytrzymałe fizycznie, a z Lenowo trzeba jak z jajkiem i jeszcze bardziej. - Przynajmniej te modele, które mieliśmy.

mój HP też jest bardzo długowieczny, gdyby nie to, że rozwalił się zawias i nie można go już zamykać, może żyć tylko na kablu, bo bateria dawno temu wyzionęła ducha to pewnie jeszcze służyłby mi kolejne lata tongue

Od siebie mogę powiedzieć, że mój stary lapek z beatsaudio nadaje się jak najbardziej do słuchania muzyki, natomiast ten nowy ASUS to jakiś dramat - generuje jakiś warkot, szum, bzyczenie, no nie wiem jak to nazwać... ale na pewno ciężko mówić o odtwarzaniu muzyki sad

Troll - tak sobie do tej pory radziłam, w trasy zabierałam tablet.

35

Averyl napisał/a:

mój HP też jest bardzo długowieczny, gdyby nie to, że rozwalił się zawias i nie można go już zamykać, może żyć tylko na kablu, bo bateria dawno temu wyzionęła ducha to pewnie jeszcze służyłby mi kolejne lata tongue

Od siebie mogę powiedzieć, że mój stary lapek z beatsaudio nadaje się jak najbardziej do słuchania muzyki, natomiast ten nowy ASUS to jakiś dramat - generuje jakiś warkot, szum, bzyczenie, no nie wiem jak to nazwać... ale na pewno ciężko mówić o odtwarzaniu muzyki sad

Nosz,z ę też nie spojarzałam na datę założenia wątku.
Mój pierwszy HP też był ciężkawy. Obecny jest lekki, ale nie ma kieszeni na CD (no ale tego specjalnie nie potrzebuję).

A podłączałaś do tego lapa jakieś zewnętrzne głośniki/lepsze słuchawki? Nie wiem, ale jeśli chodzi o Asusy czy Acery to miałam  jakiś zasłyszany wstręt do tych marek (i nadal mam, choćby przez ten wątek) więc w ogóle nie brałam ich pod uwagę przy kupnie laptopa.

No i ja starałam się patrzęć na laptop przez pryzmat obudowy właśnie - jeśli coś wygląda zbyt pięknie, wymuskanie, designersko i DELIKATNIE, to lepiej sobie darować (tak jak w przypadku wyżej wspomnianego Lenovo ideapad 510.. tylko mąż mnie nie posłuchał, bo ten delikatny ultranowoczesny design mu zawrócił w głowie).

36

Ja używam HP z serii elitebook. Jego minus jest taki, że jest cieżki, ale dzieki temu jest niezniszczalny, a to ważne w podróży.

Posty [ 36 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » laptop jaki wybrać?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018