Jak obliczyć dni płodne? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Jak obliczyć dni płodne?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 21 ]

1

Temat: Jak obliczyć dni płodne?

Witajcie DROGIE PANIE,

Mam następujące pytanie - mój cykl trwa 27 dni miesiączka od 4 do 7 dni i teraz się zastanawiam jak policzyć dni płodne ... ? czy ktoś mi może pomóc?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak obliczyć dni płodne?

Owulacja występuje zawsze 14 dni przed miesiączką, a dni płodne otrzymasz jak dodasz 5 dni przed owulacją i mniej więcej tyle samo po niej (dla pewności, w praktyce może to być krótszy okres).
Obserwuj też swoje ciało, w dniach płodnych śluz szyjkowy zmienia się na rzadszy i bardziej przezroczysty i jest go więcej.

3

dzień płodny to zazwyczaj 14 dzień cyklu. 1 dzień cyklu to pierwszy dzień miesiączki.

http://www.poradopedia.pl/oblicz/dni-nieplodne.html

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

4

CookieBitch napisał/a:

dzień płodny to zazwyczaj 14 dzień cyklu. 1 dzień cyklu to pierwszy dzień miesiączki.

Cookie, jak Ty tak dni płodne liczysz, to zacznij się przygotowywać do roli mamy...

14 dzień cyklu, ale tylko w cyklach 28-dniowych! Owulacja ma miejsce 14 dni przed miesiączką, tak jak Anemonne napisała. Więc jeśli kobieta ma cykl 35-dniowy to owulacja jest 21 dnia cyklu, a jeśli uzna, że od 14 dnia jest bezpieczna, to wpadka murowana...

W przypadku autorki wątku dni płodne przypadają w okolicy 13 dnia cyklu.

5

no właśnie tak mi się zdawało, że to nie może być 14 dzień ... zakręcone te sprawy matematyczno miłosne tongue

6

Ale od czego jest wujaszek Google, moja droga tongue

7

google już zostały przeszukane nawet licząc kalkulatorami i wpisując 27 dni pojawia się ten chochlik, a jakby mi później taki chochlik miał wyjść z brzuszka ... to dopiero niespodzianka.

8

vinnga napisał/a:
CookieBitch napisał/a:

Cookie, jak Ty tak dni płodne liczysz, to zacznij się przygotowywać do roli mamy...

14 dzień cyklu, ale tylko w cyklach 28-dniowych! Owulacja ma miejsce 14 dni przed miesiączką, tak jak Anemonne napisała. Więc jeśli kobieta ma cykl 35-dniowy to owulacja jest 21 dnia cyklu, a jeśli uzna, że od 14 dnia jest bezpieczna, to wpadka murowana...

W przypadku autorki wątku dni płodne przypadają w okolicy 13 dnia cyklu.

nie potrzebuję liczyć dni płodnych tongue

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

9

she is napisał/a:

google już zostały przeszukane nawet licząc kalkulatorami i wpisując 27 dni pojawia się ten chochlik, a jakby mi później taki chochlik miał wyjść z brzuszka ... to dopiero niespodzianka.

Widocznie źle szukałaś, bo ja znalazłam już za pierwszym podejściem informacje takie, jak Ci napisałam - że owulacja jest 14 dni przed okresem, a dni płodne kilka dni przed i po owulacji. Nie trzeba wykonywać żadnych skomplikowanych obliczeń ani szukać w kalkulatorach, wystarczy umiejętnie szukać i umieć dodawać i odejmować liczby naturalne wink

10

tylko tym wypadku, czy to jest 13 czy 14 dzień przy cyklu 27 dniowym robi sporą różnicę, dlatego tu napisałam, żeby później nie mieć niespodzianki.

11

To nie taka znowu duża różnica - 1 dzień. Przecież i tak dni płodne zakłada się jakieś 5 dni przed i 5 dni po spodziewanej owulacji. A generalnie to na czystej matematyce nie proponuję polegać w planowaniu lub nieplanowaniu rodziny...

12

Mogę polecić wątek: http://www.netkobiety.pl/t53135.html

13

Anemonne napisał/a:

Owulacja występuje zawsze 14 dni przed miesiączką, a dni płodne otrzymasz jak dodasz 5 dni przed owulacją i mniej więcej tyle samo po niej (dla pewności, w praktyce może to być krótszy okres).

Co do tego "zawsze", to zgłosiłabym obiekcje wink Nie tyle "zawsze", co "zazwyczaj". A nawet przy bardzo regularnym cyklu może coś się przesunąć, może też wystąpić cykl bezowulacyjny - z wielu różnych przyczyn. Więc takie zakładanie, że "zawsze" jest bardzo niebezpieczne  jeśli ciąży się nie planuje.

Chciałby nad poziomy człek - a tu ciągle niż.
Nie uciągnie pusty łeb ciężkiej dupy wzwyż.

14

Masz rację, mój błąd smile Ten akcent na "zawsze" wynikał raczej z tego, że chciałam położyć nacisk na to, że owulacja występuje te 14 dni PRZED miesiączką, a nie PO, jak sądzi bardzo wiele osób.

15 Ostatnio edytowany przez nieznajoma85 (2013-05-13 07:45:58)

Jessu przeraziłam się czytając to co tu doradzacie... Nie ma takiego czegoś że zawsze owulacja występuje 14 dni przed miesiaczką.
Na to nie ma reguły. Owulacja tak na prawdę może wystąpić w każdym czasie. Nawet zaraz przed, albo w czasie okresu.
Jedyny sposób na sprawdzenie kiedy będzie owulacja to sprawdzanie śluzu i temperatury. Są tzw dni suche to są właśnie najbezpieczniejsze. Dni tzw mokre gdzie podwyższa się temperatura ciała to są właśnie dni płodne. Trzeba też uważać na kilka dni przed owulacją, bo plemniki o ile dobrze pamiętam żyją nawet do 72 godzin...

Ps: kobieta może mieć owulację nawet 2 razy podczas cyklu, a zdarzają się wyjątki, że i 3. Podstawowa sprawa to rozmowa z ginekologiem. On dokładnie powie na co zwracać uwagę
I absolutnie nie słuchajcie bredni typu, że owulacja zawsze na 14 dni przed okresem,albo bajki, że 5 dni przed i 5 dni po jest bezpłodne...

16 Ostatnio edytowany przez Catwoman (2013-05-13 09:17:40)

nieznajoma85 napisał/a:

Jessu przeraziłam się czytając to co tu doradzacie... Nie ma takiego czegoś że zawsze owulacja występuje 14 dni przed miesiaczką.
Na to nie ma reguły. Owulacja tak na prawdę może wystąpić w każdym czasie. Nawet zaraz przed, albo w czasie okresu.
Jedyny sposób na sprawdzenie kiedy będzie owulacja to sprawdzanie śluzu i temperatury. Są tzw dni suche to są właśnie najbezpieczniejsze. Dni tzw mokre gdzie podwyższa się temperatura ciała to są właśnie dni płodne. Trzeba też uważać na kilka dni przed owulacją, bo plemniki o ile dobrze pamiętam żyją nawet do 72 godzin...

Ps: kobieta może mieć owulację nawet 2 razy podczas cyklu, a zdarzają się wyjątki, że i 3. Podstawowa sprawa to rozmowa z ginekologiem. On dokładnie powie na co zwracać uwagę
I absolutnie nie słuchajcie bredni typu, że owulacja zawsze na 14 dni przed okresem,albo bajki, że 5 dni przed i 5 dni po jest bezpłodne...

Nie wiem skąd Twoje oburzenie, bo info. o tych 14 dniach została sprostowana w poprzednim poście.
A plemniki nie żyją DO 72h ale do 5-7 dni.

17 Ostatnio edytowany przez Cleopatra (2013-05-15 17:44:03)

" Ps: kobieta może mieć owulację nawet 2 razy podczas cyklu, a zdarzają się wyjątki, że i 3. "

Nie ma takiej opcji, już kilkadziesiąt lat temu udowodniono, że nie ma 3 ani nawet 2 owulacji. Jest jedna owulacja w jednym cyklu.

18

Mogą być 2. Ta druga może nastąpić do 24h po pierwszej.

19

Cleopatra napisał/a:

Nie ma takiej opcji, już kilkadziesiąt lat temu udowodniono, że nie ma 3 ani nawet 2 owulacji. Jest jedna owulacja w jednym cyklu.

Wytłumacz w takim razie możliwość istnienia bliźniąt dwujajowych smile

20

Anemonne napisał/a:
Cleopatra napisał/a:

Wytłumacz w takim razie możliwość istnienia bliźniąt dwujajowych smile

W jednym cyklu jest jedna owulacja, tzn. dochodzi jeden raz do uwolnienia komórki jajowej, dwóch lub trzech, które są następnie zapłodnione. Inaczej mówiąc, jajnik może w szczególnych okolicznościach wytworzyć więcej komórek jajowych niż jedna, ale dzieje się to w trakcie jednej owulacji.

Posty [ 21 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Jak obliczyć dni płodne?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018