przykre slowa które rania.... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » przykre slowa które rania....

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1

Temat: przykre slowa które rania....

Cześć nazywam się Paweł, mam 19 lat i jestem tegorocznym maturzystą:)Charakteryzuje się tym, że jestem bardzo nieśmiały i nie mam poczucia własnej wartości, pewnego uznania, wiary w swoje możliwości. Jednak nie wiąże się to z tym, że brak mi ambicj. Jest wręcz przeciwnie bo mam swoje cele, plany, marzenia i chcałbym osiagnąc to co sobie założyłem. Staram się jakos pracowac nad sobą aby zmienić nastawienie do samego siebie. Nie napisałbym tutaj gdyby ostatnio nie przydażyła mi się pewna sytuacja. Pojechałem z rodzicami odwiedzić naszą rodzinę. Krewni mojego taty mieszkają jakieś 600 km od nas w związku z czym zadko sie odwiedziamy. Nigdy nie miałem jakoś dobrego konaktu z moim dziadkiem, zawsze miałem wrażenie ze gardzi mną, traktuje mnie jak kogos gorszego, faworyzuje moich kuzynów a mnie uważa za czarną owce. Jednak mimo wszystko aż tak bardzo nie zrażałem się do niego,,,,zawsze to było takie moje odczucie i nigdy nie powiedzial mi cos takiego wprost abym starał się go unikać. Podchodzilem do tego z dystansem .....niestety do czasu. Teraz zdaje maturę i mój kochany dziadek w rozmowie zemna,,zapytal sie mnie czy jak sie ucze potrafie cos zapamietac,,,,nastepnie sam stwierdzil,,"ze tak ja tez cos tam zawsze zapamietam" dowiedzialem sie też, że jestem pierwotny ...cokolwiek to znaczy. Pytal sie mnie czy ja przystepuje do matury co wydawalo sie dla mnie conajmniej smiesznym pytaniem. Może nie jestem orłem ale daje sobie radę a cala moja rodzia traktuje mnie jakbym byl conajmniej uposledzony jakis i sam nie potrafie odpowiedziec sobie na pytanie skad takie podejscie domnie sie wlasciwie bierze bo w moim otoczeniu nikt mnie tak nie traktowal. Moja kochana ciocia jak szedlem do liceum powiedziala mojemu tacie ze powininem isc do zawodówki bo nie dam sobie rady,,,ja nie mialem zadnej 3 na swiadectwie z gimnazjum a wynik mojego testu to 72 punkty wiec chyba nie bylo az tak zle. Jesli ktos by wam mówil takie rzeczy czy nie bylibyscie za przeproszeniem "wku..." ??? Jeszcze mój dziadek zamiast jakos wesprzec mnie na duchu ,gada takie glupoty ze poprostu sam w to nie wierze co slyszalem....odjechalem stamdat z poczuciem jakbym byl jakis inny od nich,,,,jakbym mial na sobie jakas skaze,,,tak to prawda moi kuzynowie studiuje na politechnice , maja stypendium ale jakim prawem ktos mnie obraza i tak skresla??? Nienawidze swojego dziadka chociaz powininem sie teoretycznie wstydzic ze tak potrafie powiedziec. Juz lepiej jakby mnie zwyzywal z jakieos powodu to potrafilbym mu wybaczyc....Nie wiem czego oczekuje, że tutaj napisalem. Moze poprostu jakies opini na ten temat. Dotknelo mnie to jak mnie traktuja i naprawde czuje sie jeszcze mniejszy chociaz zaczynalem sobie wszystko jakos ukladac

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: przykre slowa które rania....

Przecież sam wiesz, że nie jest tak jak oni uważają... Czasami tak bywa, że dziadkowie faworyzują innych wnuków...  Trudno... Musisz się z tym pogodzić. A ty wiesz, że dajesz sobie radę w liceum i nie masz z tym problemu, nie jesteś gorszy niż twoi kuzyni i potem pójdziesz na studia, może jak zobaczą, że i ty możesz zmienią stosunek do Ciebie...:)
A jeśli nie musisz się z tym pogodzić, nic na siłę...
Trzymaj się:)

3

Hejka;) Jej, jestem w szoku. Nie mam pojęcia dlaczego tak Cię najbliższa rodzina traktuje, ale wiesz co....zazwyczaj, jak tak jest, to oznacza, ze oni chca uderzyć w naszych rodziców, albo w słabszego!! Zranic ich poprzez ciebie z niewiadomego dla nas powodu. Np. moja babcia i ciotka zawsze traktowały mnie gorzej, niz kuzynke w tym samym wieku. Podów jest dla mnie teraz, po latach dość jasny: poprzez gorsze traktowanie mnie i gardzenie mną i wmawianie mi różnych bzdur, chciały uderzyc w moja mamę!! Nie lubiły jej!!!Ale np juz z moim bratem tak nie było!!:)) Nie wiem dlaczego. Ludzie sa dziwni:P:P Jak im wejdzie jakis uraz w krew, to..........
W kazdym razie stan ponad tym!! Poćwicz sobie charakter Młodziecze!! W życiu nie raz spotkasz się z przykrościami i nauczysz sie dzięki temu stać ponad takimi sytuacjami i nie brać takich bzdur do siebie.

Z Tobą jest jak najbardziej wszystko w porządku!! 72 punkty z egzaminu gimnmazjalnego to świetny wynik!!! Starsi często myślą swoimi kategoriami, które sie w nowym świecie czesto nie sprawdzaja
Ja z testu gimnazjalego mialam 64 punkty, poszlam do liceum, a potem tak sie przyłożylam, że dostalam sie na prawo na Uniwerek!! Hohohoh....ty z tymi 72 piunktami wymiatasz!!:):D:D:D

Olej ta sytuacje Stary, naprawdę!! Szkoda słów na te ,,dzieci'':P Pozdrawiam!!

4

Pawloo, a zrób im na złość i pokaż na co się stać... Wiesz, ja miałam troszkę podobną sytuację, może bez takich brutalnych tekstów, ale cała moja rodzinka żyła w przekonaniu, że na żadne studia się nie dostanę, bo uczyć mi się nie chciało i na wagarach byłam częściej niż w szkole. A że ja zawzięta jestem okropniście to uznałam, że czas coś rodzince udowodnić. Złożyłam papiery na 3 kierunki, na wszystkie się dostałam, miałam dylemat co wybrać a rodzinka patrzyła z niedowierzaniem.

Psychologia mówi, że każdy członek rodziny ma przypisaną jakąś rolę. Rola czarnej owcy też musi być w każdej rodzinie. I niestety padło na ciebie. Twoim problemem nie są złe wyniki tylko nieuzasadnione ataki ze strony ludzi, którzy powinni Cię wspierać. Podnieś więc nos do góry, mówisz, że jesteś ambitny to im pokaż! A do dziadka więcej nie zaglądaj. Może kiedyś zrozumie co stracił, jak mądrzy wnukowie będą mieli go gdzieś...

5

Witaj Pawloo, moje poprzedniczki mają rację, niech Ci ta gadanina "rodzinna" wejdzie na ambicję, pnij się w górę!! Sama jestem mamą tegorocznego maturzysty, a drugi kończy zawodówkę. Żaden z nich nie miał tylu punktów, ale szkół im nie wybieraliśmy. Uświadamialiśmy jaka szkoła z czym się wiąże itp., ale postawiliśmy na ich dojrzałość, jeśli o takowej można mówić w 3 klasie gimnazjum. Na razie nie żałują, my też nie. Starszy wybiera się na studia wojskowe, a młodszy jest cenionym uczniem z gwarancją zatrudnienia. Nie powiedziałabym parę lat temu, że tak będzie, ale nie chciałam popełnić błędu moich rodziców. Wysłali mnie do "swojej" szkoły i w ogóle nie pytali, nie wspierali itd. Efekt jest taki, że nie pracuję w zawodzie i nie poszłam na studia. Robię całkiem co innego i ciągle nadganiam czas szkolny.
Życzę wytrwałości w postanowieniach i bycia sobą!!

Zobaczysz wiele więcej oczami, które wylały łzy***

6

No cóż, nie zbyt miłe słowa z ust dziadka... Ale nie przejmuj się tym. O mnie też rodzina zawsze miała podobne zdanie, może nie mówili mi tego wprost, ale dało się to wyczuć w rozmowach. Ale teraz udowodniłam SOBIE, że byli w błędzie. Studiuję, pracuję, kupiłam mieszkanie wraz z narzeczonym, za rok wychodzę za mąż. Pokazałam SOBIE przede wszystkim, że jestem dużo warta. Nie patrz na to co ludzie gadają. Bądź sobą. Napisałeś, że masz plany, cele, marzenia - zrealizuje je. Spełnij się. Głowa do góry, pierś do przodu i powodzenia Chłopaku smile

Zawsze po burzy
wychodzi słońce

7

Dziekuje za ciepłe słowa:) Z jednej strony taka sytuacje ukazują mi jaki jestem słaby i jak łatwo mnie zranic ,,,,,wiec musze naprawde zastanowić się nad sobą i wiele zmienić w swoim życiu. Być silnym, chardym.......nie dać sobie w kasze dmuchać. Bo nikt tak naprawde nie może mnie ocenić jaki jestem tylko ocenia moje zachowanie a ja na nie przecież mam wpływ.

8

No Pawloo, wreszcie nastawiony do walki z przeciwnościami!! Życzę osiągnięcia celów, a celuj wysoko>< Do matury jeszcze ciutka czasu, ale fajnie by było, gdybyś się tu pochwalił co ijak dalej>Pozdr

Zobaczysz wiele więcej oczami, które wylały łzy***

9

BRAWO Chłopaku smile wreszcie widać Twoją siłę smile dasz radę. Napewno. Nie rezygnuj z marzeń i nie daj się przeciwnościom a zobaczysz jaki będziesz silny smile

Zawsze po burzy
wychodzi słońce

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » przykre slowa które rania....

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021