1% podatku, czyli pomóżmy innym - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » 1% podatku, czyli pomóżmy innym

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

1

Temat: 1% podatku, czyli pomóżmy innym

Niedawno zakończył się kolejny rok podatkowy i w związku z tym jesteśmy zobowiązani wypełnić deklarację podatkową za poprzedni rok. Kilka lat temu weszła ustawa, która mówi o tym, ze 1% podatku, który pobiera nam Skarb Państwa możemy przekazać na cele charytatywne.
N czym to przekazanie 1% polega?
Na  mocy ustawy podatnik płacący podatek dochodowy od osób fizycznych może przeznaczyć 1% swojego należnego podatku na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego znajdującej się na oficjalnej liście tego rodzaju organizacji. Na wniosek podatnika wyrażony w zeznaniu rocznym jeden procent na konto bankowe Organizacji Pożytku Publicznego przekazuje naczelnik urzędu skarbowego. Nas nic to nie kosztuje a dzięki temu możemy pomóc innym.
I w związku z tym zrodził się w mojej glowie pomysł, abyśmy się zmobilizowali do tego, aby w swoich deklaracjach wpisać dane jednej z takich organizacji i wspomóc potrzebujących.
Co sądzicie o takiej formie pomocy? A moze wśród Waszych bliskich jest ktoś, kto potrzebuje pomocy i należy do takiej organizacji? Stwórzmy taką listę Organizacji Pożytku Publicznego, na które Skarb Państwa przekaże 1% naszego podatku.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: 1% podatku, czyli pomóżmy innym

W zeszłym roku przeznaczyłam 1% podatku na Fundację Wspierania Alpinizmu Polskiego. 2 lata temu na fundację Anny Dymnej. W tym roku jeszcze się waham. Mam taką zasadę że co roku jest to inna organizacja.

3

Odp: 1% podatku, czyli pomóżmy innym

Mam wielką nadzieję, że coraz więcej ludzi oddaje ten 1% na cele charytatywne. Nas to nic nie kosztuje a innym może pomóc.

4 Ostatnio edytowany przez Agatka (2010-02-18 21:44:29)

Odp: 1% podatku, czyli pomóżmy innym

Jeśli macie namiary na różne fundacje to wpisujcie a może ktoś skorzysta i w swoim zeznaniu podatkowym wpisze daną fundację i w ten sposób pomoże.
Ja mam taką fundację:
Fundacja "Razem raźniej", ul.Batorego 57 43-100 Tychy nr KRS 0000235589

jest to fundacja wspieracjąca rodziny zastępcze i dzieci, które trafiają do pogotowia opiekuńczego.


EDIT:
szila, na Twoją prośbę wklejam linka do strony www http//:www.kamilek.rsl.pl

5 Ostatnio edytowany przez szila (2010-03-12 23:04:18)

Odp: 1% podatku, czyli pomóżmy innym

Dziękuje Ci Agatko:)

6

Odp: 1% podatku, czyli pomóżmy innym

Chciałabym przedstawić Stowarzyszenie Maltańska Służba Medyczna - Podhale Dzieciom. Nr KRS 0000155463. Jest to organizacja, która powstała, by ratować chore dzieci. Jej powstanie zainspirowała historia Kubusia Nowaka, chłopczyka, który urodził się bez oczu. Więcej o Kubusiu można przeczytać tu: http://alinfinance.nazwa.pl/kubusnowak_pl/.
Natomiast z informacjami o Maltańskiej Służbie Medycznej można się zapoznać tutaj: http://www.msm.nowotarski.pl/. Stowarzyszenie poszukuje także sponsorów dla swojej działalności, wszystkich ludzi dobrej woli.  Jeśli znacie jakieś osoby chętne do tego rodzaju pomocy, szczególnie z okolic Podhala, to przekażcie im info o Stowarzyszeniu. Dziękuję w imieniu założycieli.
Pozdrawiam smile

7

Odp: 1% podatku, czyli pomóżmy innym

FUNDACJA NA RZECZ ZWIERZĄT "PRZYTUL PSA", numer KRS: 0000319418, więcej: www.przytulpsa.pl

8

Odp: 1% podatku, czyli pomóżmy innym

Kolejny rok podatkowy za nami zatem czas odświeżyć temat.

Poniżej kilka namiarów ode mnie:

Fundacja PEGASUS, numer KRS 0000119251  http://www.konie-pegasus.pl/jedenprocent

FUNDACJA CENTAURUS, nr KRS 0000257551 http://www.centaurus.org.pl/index.php?o … &id=24

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, nr KRS 44704 http://www.ktoz.krakow.pl/pages/start/22

Fundacja TARA Schronisko dla Koni, nr KRS 0000223306 http://www.fundacjatara.info/

9

Odp: 1% podatku, czyli pomóżmy innym

Pozwolę sobie zarekomendować Fundację "Dum Spiro, Spero" (Dopóki żyję, mam nadzieję) nr KRS:0000204960. Pomagamy niepełnosprawnym, głównie dzieciom po wypadkach komunikacyjnych.

10

Odp: 1% podatku, czyli pomóżmy innym

Jak zauważyła Lenka, stary rok się skończył i trzeba się znów rozliczyć z fiskusem. I znów gorąco Was zachęcam do przekazywania 1% Waszego podatku na cele charytatywne. I jeszcze raz podkreślam, ze nic nas to nie kosztuje. W odpowiedniej rubryce jedynie wpisujemy nazwę fundacji/stowarzyszenia, numer KRS i kwotę, która wychodzi nam z wyliczenia podatku. Państwo tę kwotę jest zobowiązane przekazać wskazanej rpzez Was fundacji/stowarzyszeniu. Liczy się każda złotówka!

11

Odp: 1% podatku, czyli pomóżmy innym

Jeśli już mowa o 1% podatku - jeśli macie taką możliwość prosimy o przekazanie 1% podatku w tegorocznym rozliczeniu dla Mikołajka, który ma poważną wadę słuchu i by mógł normalnie się rozwijać potrzebuje aparatu słuchowego. Wystarczą te dane:
KRS 0000037904, CEL SZCZEGÓŁOWY 16532 KLUZ MIKOŁAJ.

12

Odp: 1% podatku, czyli pomóżmy innym

Post przeniesiony

balbina987 napisał/a:

Jeśli nie wiecie jak rozliczyć się z US to polecam wam skorzystać z darmowego programu, jakim ja sama zwykle uzupełniam swoją deklarację, a który po wprowadzeniu danych sam mnie rozlicza. Wpiszcie w wyszukiwarkę pomocdzieciom.eu a znajdziecie stronkę z programem, a także historię Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom, która właśnie dzięki temu programowi może skłoni was do tego, by przeznaczyć swój 1% na dzieciaki. W przeciwieństwie do wielu programów do rozliczania pitu nikt nie chce od was wymusić kilku złotych za dostęp, a raczej skłonić do tego, by te parę złotych, które przyniesie wasz 1% przeznaczyć na dzieciaki. Zawsze kiedy wypełniam deklarację i wpisuję ich KRS 0000140007 to wydaje mi się, że robię coś dobrego nie tylko dla tych dzieci, ale także siebie. Nie musisz chodzić do biura rachunkowego, by się rozliczyć, bo to wszystko może za Ciebie zrobić prosty program dający szansę chorym dzieciakom!

13

Odp: 1% podatku, czyli pomóżmy innym

Post przeniesiony

Ojojojc napisał/a:

Dobroć siedzi w każdym z nas. Z reguły nawet w codziennym życiu nie mamy czasu, aby go przeznaczać na pomoc innym- ale nasz 1% odbierze nam tylko parę sekund, które w zamian otrzymają dzieciaki z Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom, bo pomogą w ich powrocie do beztroskiego życia jakie powinny prowadzić. Nie będzie to zmarnowana minuta- zaufajcie! KRS 0000140007

14

Odp: 1% podatku, czyli pomóżmy innym

4-letnia Daria, wnuczka mojej sąsiadki, jest chora na białaczkę. Jedyną nadzieją jest już dla niej wyłącznie przeszczep szpiku.
1% podatku można przekazywać na:
KRS 0000037904, cel szczegółowy: 18583 Jagodzińska Daria

15

Odp: 1% podatku, czyli pomóżmy innym

KRS 0000037904
cel szczegółowy 23282 Wójcik Albert.
Chłopczyk ma autyzm i rodzice starają się mu pomóc.

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » 1% podatku, czyli pomóżmy innym

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024