Wkładka domaciczna - zdrowsza metoda antykoncepcji ? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2008-03-27 23:18:09

Klaudyna
Niewinne początki

Wkładka domaciczna - zdrowsza metoda antykoncepcji ?

Mam 26 lat i niestety 3 razy miałam źle dobrane tabletki. W końcu mam taki rozregulowany okres że poezja - zmieniłam ginekolożkę i obecna lekarka zaproponowała mi ku mojemu zdziwieniu założenie wkładki domacicznej. Bardzo ją przy tym zachwalała, ze na pewno zdrowsza od tabletek itd. Szczerze się zdziwiłam bo myślałam ,ze takie wkładki zakłada się tylko jakimś kobietkom co już rodziły, no ale ona twierdzi ,że nie i że założyła już wielu młodym dziewczynom które nie rodziły. Jakoś nie wiem, ciężko mi sobie wyobrazić siebie z taką wkładką. Chyba cały czas bym ją w sobie czuła i się nią stresowała. Ale chętnie poznam wasze zdanie na ten temat. Czy któraś z was miała/ ma założoną taką wkładkę ?  Jak się z nią czujecie, czy boli jej zakładanie ? Bardzo będę wdzięczna za każdą opinię.

#2 2008-06-10 20:09:00

wiedźmak
Wkręcam się coraz bardziej

Re: Wkładka domaciczna - zdrowsza metoda antykoncepcji ?

może się komuś przyda, bo sama jestem świeżą wkładkowiczką i długo się przygotowywałam do tego faktu
nie zaleca się, żeby wkładka była metodą pierwszego wyboru - ale medycznych przeciwwskazań podobno nie ma co do zakładania ich nieródkom (kilka znam i sobie chwalą)
nie jest tak źle z tym czuciem, bardzo szybko się przyzwyczaja człowiek
ja jej nie czuje zupełnie, nie pamiętam o niej, nie rozmyślam, bolało chwilę, po założeniu jeszcze godzinę lekkich skurczy, teraz jestem po pierwszej miesiączce - żadnych jak na razie odmiennych stanów, spokój i cisza, usg potwierdziło dobre położenie, więc zostaje tylko cieszyć się z seksu

#3 2009-05-03 19:21:46

sueno6
100% Netkobieta

Przeniesiony post Basi32

basia 32 napisał:

bardzo prosze o pomoc !!! mam 32 lata i 2 dzieci . od dwuch miesiecy mam wkladke do maciczna . przez ten caly czas mam plamienia czasami krwanie ( to nie miesiaczka ) . bardzo prosze zeby ktos mi odpowiedzial czy to jest normalne

Być jak płynąca rzeka...

#4 2009-05-03 20:35:41

iziaaaaak
100% Netkobieta

Osobiście jestem przeciwna takim róznego rodzaju pomysłom hmm Jesteś kobietą! po co ci to?.. po co pchać  w siebie takie różne świństwa?

Nie trać wiary w marzenia, tylko dąż do ich spełnienia !!!

#5 2009-05-06 09:21:32

Yuki
Słodka Czarodziejka

Ja szczerze mówiąc bym się bała, poza tym, tak mi się przynajmniej wydaje, że mozna włożyć wkładkę kobiecie, która nie rodziła, ale gdzie gwarancja, że nie będzie miała później żadnych komplikacji, jak by nie było to jest ciało obce.

Jeśli coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei...

#6 2009-05-06 17:54:47

Bożena
Moderator

Przeniesiony post lida47

lida47 napisał:

Młoda pani ginekolog zaproponowała bym zastanowiła się nad zastosowaniem wkładki domacicznej Mirena. Ma pomóc w obfitych miesiączkach, likwidacji endometrium, zapobiegać rakowi szyjki macicy.

Może macie jakieś doświadczenia?

Co zrobić? Poradźcie!

#7 2009-05-06 18:17:34

Verissimo
Przyjaciółka Forum

basia32 przy wkładce pierwsze miesiące takie są chynba że to wkładka hormonalna ale też mogą byc takie objawy oczywiście przy wkładce należy się częściej kontrolowac.

#8 2009-05-06 18:52:10

PESTKA35
100% Netkobieta

Bardzo sie dziwie,ze Ci  wkładkę zaproponowała  lekarka ,jesli nie rodziłas ..wiem ze dopiero jak kobieta  urodzi dzieci tyle i ile chce to potem moga zalozyć..ja bym sie wtrzymała jesli chcesz miec dzieci....ja mam wkladkę i jestem w 100% zadowolona ale juz wszystkie dzieci  mam w domu ..pozdrawiam

Sztuka życia to cieszyć się małym szczęściem...smile

#9 2009-05-06 19:14:02

lida47
100% Netkobieta

Bożena napisał:

Przeniesiony post lida47

lida47 napisał:

Młoda pani ginekolog zaproponowała bym zastanowiła się nad zastosowaniem wkładki domacicznej Mirena. Ma pomóc w obfitych miesiączkach, likwidacji endometrium, zapobiegać rakowi szyjki macicy.

Może macie jakieś doświadczenia?

Co zrobić? Poradźcie!

Zacytowałam swój własny post, bo został tu przeniesiony i teraz jest trochę galimatiasu. Chciałabym to wyprostować. Wątek zaczęła młoda osoba i jej problem jest nieco inny. Jeśli chodzi o mnie to podobnie jak Ty Pestko dzieci odchowałam i nie planuję następnych (za dużo mam już lat), ale niepokoję się, bo mam w rodzinie nowotwory kobiecych narządów i nie wiem czy jest  wskazana wkładka w takich przypadkach. Podałam też jej konkretną nazwę. Może masz taką? No i oczywiście trochę obawiam się odczuć fizycznych.

(...) niewielu miej przyjaciół, niech będą prawdziwi.

#10 2009-05-06 19:22:09

PESTKA35
100% Netkobieta

Nie ma żadnych złych odczuc fizycznych ..jest dobrze ..ja jestem bardzo zadowolona ....jak lekarz mi zakladal miał 3 wkladki i do pasował jedna do mnie ....wiem ze wszystkie miał nie polskie ..mam fińska....co pół roku chodze na kontrol i raz w roku mam usg ..a nawet mam 1 grupe cytologi ..co nigdy wczesniej nie miałam.........

Sztuka życia to cieszyć się małym szczęściem...smile

#11 2009-05-06 19:36:39

lida47
100% Netkobieta

Dzięki, to jeden problem odpada.
Muszę jeszcze wyjaśnić sprawę wpływu na nowotwory. W każdym razie wezmę pod uwagę Twoją wypowiedź na tak.

(...) niewielu miej przyjaciół, niech będą prawdziwi.

#12 2009-05-06 19:38:06

nokia
Przyjaciółka Forum

pierwsza grupe w cytologii to nawet często dziewice nie mają neutral

#13 2009-05-29 08:59:01

ina_2
Na razie czysta sympatia

Zupełnie nie znam się na wkładkach, sama bym sobie nic takiego nie założyła. Czytałam o spiralach,wiecie na czym polega ich działanie antyciążowe? To nie jest środek antykoncepcyjny, ale środek wczesnoporonny. Spirala nie chroni przed zapłodnieniem,plemniki spokojnie przejdą przez spirale, natomiast zapłodnione jajeczko przechodząc przez spirale zostaje ,,przemielone". Czytałam, że zdarzało się że jakimś cudem niektórym dzieciom udało się przeżyć tą ,, masakre" i rodziły się z wbitą spiralą.( Ten artykuł pisany był przez ginekologa).

#14 2009-05-29 10:15:40

marta_t
Słodka Czarodziejka

widzisz... mój m. to dziacko, które zostało poczetę gdy jego mama już dawno miała założoną spiralę... i jakoś spirali w głowie u niego nie widzę smile... fuksiarz

#15 2010-11-05 22:01:08

Iwonia 78
Niewinne początki

Witam mile panie na forum smile
Pierwsza spirale zalozylam przed trzema laty i bylam bardzo zadowolona- zadnych plamien, dlugich miesiaczek wszystko super:). Przed tygodniem minely 3 lata i upomniala sie wymiana " sprzetu"wink wiec poszlam do lekarza na wspomniana wymiane- lekarz oczywiscie jak najbardziej " zamiane zrobimy, na te sama tzn. miedziana . Przy wyjmowaniu uslyszalam tylko" o Jezu!" - wyobrazcie sobie , ze jedno ramie spiralki oderwalao sie i zastalo w macicy!Jak mi to powiedzial, to mi sie najpierw goroco zrobila i jedna mysl: szpital,narkoza...o Boze! Wszystko zakonczylo sie dobrz , dzieki USG namierzyl "ramie spiralki" i wyciagnal nieposluszna czesc wkladki...i zalozyl druga spiralke, profilaktycznie antybiotak dostalam i wszysko okay:) ufff. Moj lekarz nawet zdjacia zrobil do udokumentowania , w jego 40to letniej karierze jeszcze mu sie takie "cos" nieprzytrafilo..

Pozdrawiam I.

#16 2010-11-07 13:43:07

agula4432
Do zakochania jeden krok

ina_2 napisał:

Zupełnie nie znam się na wkładkach, sama bym sobie nic takiego nie założyła. Czytałam o spiralach,wiecie na czym polega ich działanie antyciążowe? To nie jest środek antykoncepcyjny, ale środek wczesnoporonny. Spirala nie chroni przed zapłodnieniem,plemniki spokojnie przejdą przez spirale, natomiast zapłodnione jajeczko przechodząc przez spirale zostaje ,,przemielone". Czytałam, że zdarzało się że jakimś cudem niektórym dzieciom udało się przeżyć tą ,, masakre" i rodziły się z wbitą spiralą.( Ten artykuł pisany był przez ginekologa).

hej, powiem szczerze ze nie moglam uwierzyc w to co czytam "przemielone, masakra, wbita spirala", sama miałam spirale naaprawde dlugo (za dlugo), ja bylam zadowolona, maz jeszcze bardziej, seks na maxa, nie czułam abym miala jakiekolwiek obce cialo, maz rowniez, spirala zdala egzamin i to bylo najwazniejsze, nigdy nie spotkalam sie z taka opinia, jestes pewna ze artykul byl pisany przez lekarza? bo ja nie!! a tak na marginesie uwazam ze jest to najlepszy srodek antykoncepcyjny, wkladki rowniez, polecam z czystym sumieniem o ile lekarz nie bedzie mial nic przeciwko

"Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas gdy kocha się na zawsze, w radości i smutku bez względu na dobry czy zły los..."          JAN PAWEŁ II

#17 2010-11-07 19:53:59

vviolaa
Wkręcam się coraz bardziej

Miałam wkładkę założoną lata całe temu, jako dość młoda osoba. Mam ją i teraz. W międzyczasie były pigułki. Polecam wkładki, choć raczej paniom, które mają już wszystkie zaplanowane dzieci (ale tylko dlatego, żeby w razie czego [odpukać!] niczego sobie nie wyrzucać). No i raczej tym, które nie mają bolesnych miesiączek (bo wkładka raczej tego nie polepszy, chyba, że będzie to wkładka z działającymi miejscowo hormonami...). I tylko wtedy, gdy lekarz przed założeniem zrobi wszystkie badania (cytologię i wymazy).

#18 2010-12-14 00:23:35

anulka0612
Niewinne początki

dzis załozono mi Mirene ... sam zabieg bezbolesny i trwał 5 minut ... po godzinie czułam delikatny ból taki jak przed miesiączkom teraz jest wszystko ok po 12 godzinach coraz mniej krwawie ... mam nadzieje że dalej bedzie ok ...jak narazie czuje sie dobrze ... bardzo chciałam ja mieć  ...urodziłam juz dziecko 12 lat temu i nie chce miec wiecej ... dla mnie i według mnie to najlepsza metoda antykoncepcji ...polecało mi to dwóch dobrych ginekologów ... nigdy nie miałam problemów z miesiaczkami ... nie były zbyt obfite podczas brania hormonów i nie były bolesne ...jak narazie jest super ....pozdrawiam

#19 2010-12-21 15:23:09

iskra27
Przyjaciółka Forum

Narazie czytam wasze posty i sie zastanawiam nad ta wkladka bo lekarz tez mi zaproponowal ale najpierw musze wyleczyc nadzerke Mam 2 dzieci wiec pomyslalam o takiej metodzie zabezpieczenia...wiecej opinii na tak tutaj nie wyczytalam wiec mam watpliwosci....to jednak cialo obce

#20 2011-02-10 18:12:30

anulka0612
Niewinne początki

witam ... mija drugi miesiąc od założenia mojej wkładki...w tamtym miesiącu miałam zwykły okres i rózne plamienia zwłaszcza po stosunku ...teraz moja miesiaczka była bardziej skąpa i mam nadzieję że będzie jeszcze mniej  za miesiąc , nic mnie nie boli , powoli zapominam że ją wogóle mam ......pan doktor stwierdził ze wyszysko jest ok ...

#21 2011-02-19 16:01:23

Zamyślona39
Wróżka Bajuszka

Wkładka wewnątrzmaciczna,dobra sprawa,nie wyczuwa sie jej i jest pełen komfort współżycia.Ale najważniejsze,by co pół roku kontrolować ją.W moim przypadku,musiałam ją wcześniej usunąć(a była 5-letnia),po 4 latach,gdyż przesunęła mi się.Czasami,tak sie zdarza,oznajmiła pani ginekolog.

#22 2011-03-14 16:38:02

koralinka3
Do zakochania jeden krok

Nie rozumiem obaw niektórych kobiet przed stosowaniem tej metody. Żyję z wkładką (kolejnymi wkładkami) od blisko 20 lat. Z przerwą na ciążę (drugie dziecko). Wkładka daje mi poczucie bezpieczeństwa. Jestem zapominalska, tabletki więc nigdy nie wchodziły w grę. Zresztą bardziej obawiałam się hormonów niż obcego ciała w sobie. Z perspektywy tylu lat i stosowania właśnie takiej (i tylko takiej) antykoncepcji mogę stwierdzić, że to świetna metoda. Owszem, sam zabieg wyjmowania czy zakładania do przyjemności nie należy (raz schowały się całe nitki, zbyt krótko przycięte, ale dobry ginekolog doskonale sobie poradził z usunięciem wkładki), miesiączka trwa tylko trochę dłużej niż zazwyczaj, nie odczuwam żadnych dolegliwości związanych z noszeniem w sobie wkładki. Właściwie nie pamiętam, że ją mam. Zawsze dbam o wszelkie badania, ginekologiczne również, dlatego kontrola co pół roku nie robi na mnie wrażenie - jest czymś zupełnie normalnym, tak jak wizyta u stomatologa. Nie jestem głęboko wierząca, nie mam więc żadnych moralnych dylematów związanym z określeniem ze  to środek wczesnoporonny zabroniony przez kościół.   Wkładka nie ma wpływu na seks, a może ma - bo czuję się dobrze zabezpieczona przed ciążą, której, z racji wieku, już nie planuję.

#23 2011-04-06 14:40:40

apoteoza
Moderator

Posty przeniesione

silence napisał:

Mam problem w moim zwiąku - trwa już rok, jest cudownie. Tylko taki mały problem jest z seksem.
Otóż, zdecydowałam sie 4 miesiące temu na tabletki antykoncepcyjne. Niestety infekcja goniła infekcje, cały czas na tabeltkach z przerwami na tydzień spokoju. Nie można tak funkcjonować. W związku z tym musiałam odłożyć tabletki, plastry i wszelkie hormonalne cuda.
I tu się zaczyna problem. Mój chłopak nie znosi prezerwatyw. Zakłada i "więdnie". Minuta i po zabawie (tak też się działo przed tabletkami - dlatego też się na nie zdecydowaliśmy). A to, wiadomo, doprawadza do chorych sytuacji. On mnie przeprasza, ja jego.. potem się motywujemy.. następny raz będzie lepszy. Co dziwne, gdy miałam infekcje i brałam tabletki anty, także musieliśmy stosować prezerwatywy. Funkcjonował bez zastrzeżeń. Boi się, że zajdę w ciążę?
Moja ginekolog widzi dla mnie ratunek - wkładka domaciczna. Droga, ale na lata. Mała i specjalna dla kobiet, które nie rodziły. Ja oczywiście przeszukuje cały internet w poszukiwaniu informacji czy to bezpieczne, dobre dla mnie. Znajduje cały czas, że raczej odradza się je nieródkom.  Boje się, że będe potem miała do siebie pretensje, że coś nie tak, że nie moge zajść w ciąże.

Co powinnam zrobić? Zdecydować się? A może walczyć z tą prezerwatywą? czy znajde tu jakieś kobiety, które nie rodziły, a stosują tą metodę antykoncepcji - wkładkę domaciczną?

Juliette napisał:

silence napisał:

Otóż, zdecydowałam sie 4 miesiące temu na tabletki antykoncepcyjne

silence napisał:

W związku z tym musiałam odłożyć tabletki, plastry i wszelkie hormonalne cuda.

chcesz mi powiedzieć,że przez 4 miesiące zdążyłas już wszystko przetestować i stwierdzić,że to nie dla Ciebie???
Powiedz,do jakiego Ty lekarza chodzisz?

silence napisał:

Nie chodzi o to, że przetestowałam wszystko - tylko plastry i tabletki. I razem z moim ginekologiem uznaliśmy, że hormony odpadają. Z wracającymi infekcjami się męcze przez dłuższy czas i miałam ok. roku spokoju, zanim nie zaczęłam stosować tej antykoncepcji. Nie mam siły już na to. Jest to bez sensu, bo i tak musimy stosować prezerwatywy, żeby nie zarazić chłopaka.

calusek988 napisał:

Hej.
Powiem Ci tak...
Ja słyszałam,że wkładka domaciczna jest wyłącznie dla kobiet, które rodziły dzieci, sama chce taką mieć i z tego co wiem od swojego ginekologa, jest to skuteczna metoda antykoncepcji, ale dla pierworódek. Lekarze nie zalecają wkładek dla kobiet nie rodzących, gdyż istnieje ryzyko, że nie zajdziesz w ciąże.
Dowiedz się od swojego ginekologa jak to naprawdę działa.
Życzę Ci powodzenia, bo sama mam kłopot z partnerem i prezerwatywą

silence napisał:

Dziękuję i wzajemnie 
Moja ginekolog bardzo ją zachwala, że jest bezpieczna i pokazała mi jak wygląda, jest mała itd. Ale ja mam wielkie wątpliwości. Za dużo takich opinii jak Twoja właśnie. Chyba musze zmienić lekarza..

Juliette napisał:

silence,a możesz mi powiedzieć jak leczyła Cię Twoja ginekolożka????
Może to po prostu nieudolny lekarz.....

silence napisał:

Moja ginekolog bardzo ją zachwala, że jest bezpieczna i pokazała mi jak wygląda, jest mała itd.

przecież dla niej to dodatkowa kasa.Wiadomo,że będzie Cię namawiać właśnie na wkładkę.

Nie zrozum mnie źle,chcę dobrze.Uważam,że tak młoda osoba,nie rodząca dzieci nie powinna decydować się na taką formę antykoncepcji.Oczywiście decyzja należy do Ciebie,ale ja pod lubę wzięłabym najpierw tą pseudo lekarkę.

=>REGULAMIN FORUM<= =>INSTRUKCJA FORUM<= =>WYGLĄD KOMENTARZA<=
Jeśli masz pytania dotyczące forum netkobiety,  skontaktuj się ze mną
apoteoza@netkobiety.pl

#24 2011-05-28 15:43:08

tadita
Niewinne początki

W roku 2002 miałam zakładaną pierwszą wkładkę i bardzo ją sobie chwaliłam, kiedy przyszedł czas na jej wymianę (2006) postanowiłam iść zrobić to prywatnie do polecanego przez znajome lekarza.
Wspomnę może że mam jedno dziecko urodzone przez cesarskie cięcie, a ponieważ urodziło się bardzo chore nie planowałam by mieć następne stąd decyzja o takiej właśnie metodzie antykoncepcji.
      Tak więc prywatnie lekarz podjął się wyjęcia starej i założenia nowej wkładki w tym samym czasie.
Bardzo bolało, trwało w nieskończoność, ale pamiętam jak dziś kiedy lekarz powiedział, że starą wkładkę usunął.
      Jeszcze godzinę po zabiegu dochodziłam do siebie, a pan doktor był tak miły że zawiózł mnie też do domu.

Nadszedł czas na decyzję czy znów wkładam wkładkę czy zmieniam sposób zabezpieczenia.
     Ponieważ mieszkam w Szkocji i mam taką możliwość wybrałam implant do mięśniowy (progestogen) 3 lata, wysoka skuteczność. Tydzień później musiałam wyjąć spiralkę.
        Poszło bardzo szybko, bezboleśnie, ale szok przeżyłam później dowiadując się, że pani doktor usunęła  dwie a nie jedną wkładkę.
       Powiedziała, że pierwszy raz coś takiego widzi i łapiąc za telefon spytała kto mi to zrobił, bo to wymaga zgłoszenia. Kiedy usłyszała, że to polski lekarz z rezygnacją odłożyła słuchawkę.
     Tak więc drogie panie jestem chyba rekordzistką niestety nieświadoma niczego nosiłam wkładkę ponad 8 lat, wspomnę może, że obie były inne- jedna miedziana druga hormonalna.

W przyszłym roku planuję drugie dziecko, chcę się do tego należycie przygotować lecz teraz boję się bardzo czy w ciążę w ogóle zajdę. Skończyłam 32 lata i czas mnie goni.
     Chciałabym mieć zdrowe dzieciątko i na własnej skórze przekonać się jak to jest być mamą zdrowo rozwijającego się dziecka, jak wygląda szczęśliwe macierzyństwo.

Moje pierwsze dziecko urodziło się z chorobą Burnevilla, ma 10 lat i niedawno zaczął pisać swoje imię, a dzięki rewelacyjnej opiece medycznej udało się zatrzymać postęp choroby smile
Tak więc moje panie czasem warto zmieniać lekarzy jak widać nie wszyscy są profesjonalistami.

A spiralkę jak najbardziej polecam, ale kobietom które rodziły i przed wyborem lekarza radzę go sprawdzić bardzo dobrze. Jest to bardzo wygodna metoda, a skoro ja nosiłam, aż dwie wkładki których nie czułam to możecie mi zaufać że jednej nie poczujecie tym bardziej wink
Czasem watro poczytać na  temat waszego ginekologa opinie w internecie np tu:  znanylekarz .pl  Pozdrawiam

#25 2011-06-13 23:06:32

shilla82
Niewinne początki

ja mialam spirale pierwsza jako nierodka ,potem urodzilam 1 dziecko znow spirala i 2 dziecko i od 3 lat znow mam zalozona
chwale sobie ja bezwzglednie

#26 2011-07-19 10:00:15

szynszylka
Dobry Duszek Forum

Ja jestem za metodami naturalnymi. Miałam spiralę ale źle się z nią czułam..dziwnie tak...tabletek też używałam ale rozwaliłam sobie żołądek (bardzo wrażliwy od dziecinstwa). Ja stosuję test owulacyjny (Afrodyta) i to mi w zupełności wystarczy. Wiadomo, ze podczas dni płodnych nie uprawiam seksu z narzeczonym ale on szanuję moją decyzję

#27 2011-07-19 12:03:00

gossip_girl
Słodka Czarodziejka

szynszylka napisał:

Ja jestem za metodami naturalnymi. Miałam spiralę ale źle się z nią czułam..dziwnie tak...tabletek też używałam ale rozwaliłam sobie żołądek (bardzo wrażliwy od dziecinstwa). Ja stosuję test owulacyjny (Afrodyta) i to mi w zupełności wystarczy. Wiadomo, ze podczas dni płodnych nie uprawiam seksu z narzeczonym ale on szanuję moją decyzję

Niech żyje kalendarzyk w XXI w. hmm.

Co do sytuacji autorki. Wydaje mi się, że Twój chłopak bardzo się stresuje tym, że zajdziesz w ciążę. Właściwie ciągle uprawiacie seks z prezerwatywą, więc tu nie o gumkę chodzi - po prostu jak mieliście podwójne zabezpieczenie to czuł się z tym lepiej.
Osobiście nie zdecydowałabym się na wkładkę przed urodzeniem dzieci, zwłaszcza przy tylu negatywnych opiniach. Martwi mnie też to, że Twój ginekolog nie podał Ci wszystkich "za" i "przeciw" wkładki, a wyłącznie zalety. Może pora pytać o radę innego lekarza?

Dodałam odpowiedź, po czym się zorientowałam jak stary jest pierwszy post hmm.
Ale nie kasuję, może inne kobiety przy szukaniu odpowiedzi wezmą też pod uwagę moje zdanie smile

Ostatnio edytowany przez gossip_girl (2011-07-19 12:04:44)

#28 2011-07-19 14:01:42

ElizaSch
Zbanowany

zdecydowanie nie wierzę w takie wynalazki..

#29 2011-11-07 11:38:50

Gabriela78
Niewinne początki

Witam.
Mam 33 lata, miałam dwie cesarki. Od 19 roku życia zażywam tabletki antykoncepcyjne i juz mam tego dość. Zdecydowałam się na założenie wkładki. Rozmawiałam z moja ginekolog i doradziła mi wkładkę Mirenę. Kupiłam ją, poszłam na założenie i tu problem. Okazuje się, że mówiąc po polsku - "jestem za wąska" i założyć mogę tę wkładke jedynie przy znieczuleniu ogólnym. Kurde, zdenerwowałam się na te moją lekarke, bo wczesniej mi tego nie mogła powiedzieć? Wydałam "kupę" kasy i co? Jak już pisałam, miałam dwie cesarki. Najzwyczajnie w świecie boję się tego zabiegu, boje się uśpienia.  Nie wiem co mam robić? Może któraś z Was była w podobnym "położeniu" ? Będę wdzięczna o radę. Dodam, że zebieg również będzie mnie kosztował ok 600 zł. Nie stać mnie na to, żeby kolejne stówki wyrzucać...

#30 2012-07-12 18:41:57

małgosia1989
Przyjaciółka Forum

Drogie dziewczyny mam 2 dzieci, antykoncepcja tabletkami odpada ze wzgldu na chorobe ,lekarz zalecał mi właśnie wkłądke,ale ja sie jej równiez bardzo obawiam,wiem że nie dam sobie rady psychicznie z tym co bym miała w środku po drugie czytałam w necie historie jedej dziewczyny która prawie nie umarła przez wkłądke a po trzecie tysiac złotych ulica nie chodzi,wiem że utrzymanie dziecka jest droższe ale jkakoś tak sumienie mi nie pozwala tego założyc, a może jedank powinnam ?

Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
Dominika 23.10.2009r. ur.cc 21. 45
Kacper Mikołaj 04.04.2012r. ur cc 12.30

#31 2012-07-12 18:46:23

małgosia1989
Przyjaciółka Forum

jeśli dasz rade psychicznie to sie zdecyduj, bo to głównie o naszą psychikę chodzi a jeśli czujesz że nie dasz to lepiej odpsc żebyś potem nie płakała w poduszke

#32 2012-07-13 14:51:15

sonia1978
Niewinne początki

wiele jest antykoncepcji a  najlepsza 100% jak to moj ginekolog poradził to" NIE DAWAĆ" ja mialam po porodzie założona wkładke przez 5 lat pozniej małam wymienioną na nowa wszystko było ok tez była wychwalana do czasu kiedy zaszlam z nia wcząże! byłam 7 tygodni w ciaży nic niewidzac do czasu gdy zaczełm plamić do 11 tygodnia leżałam w szpitaly az wkoncu poronilam  także z tą wkładką to tak do konca też nie jest ok

#33 2012-07-13 14:58:01

lena812
Przyjaciółka Forum

moje dwie koleżanki założyły sobie wkładkę,jak się okazało w jednym przypadku lekarz źle założył,na szczęście zauważył swój błąd przy wizycie kontrolnej,a w drugim przypadku za bardzo jakieś tam niteczki przyciął,na szczęście niby dla nich założy im nowe na swój koszt,ale  znowu to zakładanie nieprzyjemne ich niestety nie minie

#34 2012-07-13 15:24:06

małgosia1989
Przyjaciółka Forum

no  tez słyszałam ze i z wkładka mozna zajsc w ciaze i to jest to ze ciaze albo sie poroni albo jest pozamaciczna i do wyciecia a przeciesz bac co badz to nasze dziecko,przynajmniej ja to tak odbieram

#35 2012-07-27 19:02:11

adlernewman
Przyjaciółka Forum

Smiac sie mi chce jak ktos tu na forum opowiada o "spirali" i, ze ona sie w biedne dziecie wbila. Po pierwsze miedziana, czy inna "spirala" to nie spirala ale taka plastykowa literka t pokryta miedzia, bez zadnych ostrych krawedzi. Po drugie, w ciaze maciczna nie mozna zajsc (oczywiscie pozamaciczna zdarzyc sie moze) bo blona sluzowa macicy jest za cienka na przyjecie zaplodnionego jajka. A co do wczesnej metody poronienia, nie ma poronienia bo jajo sie nie osadza w macicy.

Niektorzy ludzie podreczniki do biologii powinni czytac, a nie sensacyjne magazyny.

To, cze­go nie mu­sieliśmy roz­szyf­ro­wywać, wyświet­lać drogą wy­siłków oso­bis­tych, to, co było jas­ne już przed na­mi, nie do nas na­leży. Od nas pochodzi je­dynie to, co wy­doby­wamy z ciem­ności będącej w nas i cze­go nie znają inni.- Marcel Proust

Sorki, ale mi odjelo polskie znaki z klawiatury sad

#36 2012-08-24 15:58:52

olive.tree
Zaglądam tu coraz częściej

hej,

znacie może miejsce gdzie w Warszawie zakładają takie wkładki? Najlepiej prywatnie. Z góry dzięki smile

"bądź przy mnie blisko
bo tylko wtedy
nie jest mi zimno..."

#37 2012-08-27 13:00:02

lotka_
Zaglądam tu coraz częściej

olive.tree, spróbuj w Ober Clinic. Zajmują się tam też ginekologią. Robiła mi to kiedyś bardzo sympatyczna pani ginekolog i z efektów jestem bardzo zadowolona. Ceny też mieli przystępne smile

#38 2012-09-13 13:15:45

ewka5138
Niewinne początki

Mam pytanie, czy któras z was wie jaki ginekolog w okolicach żar lub zielonej góry zakłada spirale kobietom, ktore jeszcze nie rodzily? Po tabletkach mam duze skutki uboczne i nie moge ich stosowac, a zabezpieczajac sie tylko prezerwatywami odczowam wieczny stres, nie planuje dzieci i nie wiem czy kiedykolwiek bede je planowac wiec mysle ze najlepszym rozwiazaniem bylaby wlasnie spirala

Stopka forum