Wkładka Mirena - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 58 ]

1

Temat: Wkładka Mirena

Witam od 7 lat mam założona wkładkę Mirena. Mam 2 dzieci i ponieważ miałam problemy zdrowotne w trakcie ciązy lekarz powiedzial że lepiej bedzie sie zabespieczyć przed kolejną ciążą. Własnie zaproponował mi Mirene. Owszem sprawa super,bardzo skape miesiączki czasem całkiem jej brak. Miałam też problemy nagminne pęchezyki,oraz torbiele jajnika,stany zapalne,cera zrobiła mi się okropna a na dodatek teraz sie okazało że mam probemy z hormonami.Sfiksowały,szaleją nawet hormony tarczycy z którymi nigdy nie mialam problemów. Na ostatniej wizicie lekarz poinformowal mnie że za 2 miesiące usunie mi wkładkę,ale najlepiej dla mnie będzie jeśli odrazu zajdę w ciąże. Ponieważ to co dzieje sie obecnie w moim organiźmie to bedzie najlepsze wyjście a i takie wskazania są po takiej antykoncepcji zwłaszcza jak jest ona u kobiety 30-letniej. Oczywiście mogę mieć znowu problemy w ciąży ale nie koniecznie. Dodam że ostatnia ciąża była 9 lat temu. Nic nie rozumiem,wpierw zakaz ciąży, a teraz wskazania i to że nie poinformowano mnie że jestem za młoda do takiej wkładki i o póxniejszej ewentualnej konsekfencji. Nie wiem co mam robić, boje się i nie bardzo mam ochotę na ciążę. Może sa kobiety które mają lub miały wkładke i maja swoje doświadczenia.:(

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wkładka Mirena

Nie zgodze się ze stwierdzeniem że byłaś za młoda na wkładke ja wkładke założyłam zaraz po urodzeniu dziecka w wieku 21lat tyle że nie zdecydowałam sie na mirene ze względu na hormony.
Każda z nas inzczej reaguje na hormony więc nie chciałam wydawac 1000zł a potem zaraz jej wyciągac.
Co do stwierdzenia twojego lekarz niestety zgodze się z tym że niekiedy ciąża  pomaga regulowac te sprawy , jdnak udała bym sie na konsultacje do innego lekarza.
Rozregulowanie hormonalne można leczyc np. tabletkami antykoncepcyjnymi ja tak miałam po usunięciu wkładki. Wiadomo że ciąża to prostrzy sposób ale niby dlaczego przymusowo masz podejmowac taką decyzje. Idz na konsultacje gdzie indzień a nawet na dwie bo ile lekarzy tyle diagnoz.

3

Odp: Wkładka Mirena

Chyba źle się wyraziłam za młoda byłam na wkładkę hormonalną. Ja miałam tyle szczęścia ze wkładkę i zalożenie miałam gratis na pokazie dla lekarzy:). Jeśli chodzi o tabletki to nie bardzo jak do tej pory brać ponieważ zaraz mam inne problemy i dlatego miałam wkładkę.i tak kółko się zamyka. Ale masz racje przejdę się do innego lekarza zobaczymy co wymyśli:)

4

Odp: Wkładka Mirena

Wiesz ja dobrze ci ebie zrozumiałam ja w wieku 21lat miałam propozycje mireny i mam znajome które maja właśnie ta wkładke tyle że u nich jest ok.
Ale jest wiele metod plastry , teraz krążek hormonalny choc o ile wiem to przy rozstroju hormonalnym nie obejdzie sie bez terapi lekami nie koniecznie hormony ale leki.

5

Odp: Wkładka Mirena

post przeniesiony

marla napisał/a:

może ktoś miał założoną taką wkładkę i może się wypowiedzieć
mój lekarz mi ją proponuję jako 100% środek

6

Odp: Wkładka Mirena

Miałam tą wkładkę założoną na 5 lat po 2 musiałam wyjąć bo miałam okropne bóle jajników które zniknęły jak tylko ją wyjęłam

7

Odp: Wkładka Mirena

Witam
Mirene mam od 2 lat i mam co do niej bardzo mieszane uczucia.Chyba jednak mi nie sluzy.

8

Odp: Wkładka Mirena

witam czy moze mi ktos powiedziec czy to normalne gdy po włożeniu mireny sa codziennie plamienia i bol brzucha?

9

Odp: Wkładka Mirena

mam MIRENĘ od 2 tygodni,czuje się dobrze czasem brzuszek pobolewa jak przy okresie ale żadko,i do dzis mam uplawy ale moj lekarz mowi ze do 2 miesiecy po zalozeniu to norma,ale na mnie dziala lepiej niz tabletki(bralam yaz)po tabletkach bylam oziębła,moje libido spadlo ponizej zera,ze spiralki jestem zadowolona jak narazie

10

Odp: Wkładka Mirena

Witam!
Kupiłam wkładkę MIRENA ,niestety nie mogę jej założyć.
Chętnie odstąpię .

11

Odp: Wkładka Mirena

Witam! Ja od dziś jestem nosicielką Mireny. Założenie bolała mnie bardzo, przezyłam jakąś traumę. Po wizycie zwijałam się z bólu w domu, miałam takie bóle podbrzusza jak przy porodzie. Minęło parę godzin i niby jest lepiej. Nie wiem jak będzie dalej... Dziwi mnie ten ból przy zakładaniu wkładki, choć lekarz zapewniał mnie, że założenie jest bezbolesne- było inaczej:((( BOLAŁO!!!

12

Odp: Wkładka Mirena

Ja bardzo chciałam założyć sobie Mirenę. Naczytałam się sporo w necie na ten temat i zdecydowana większość wypowiedzi jest bardzo pozytywna. Niestety dwie cesarki zdyskwalifikowały mnie z tego zabiegu (choć nie jest to regułą). Klinika, w której próbowano mi założyć Mirenę, ma taką zasadę, że po nieudanym zabiegu daje pacjentce nową wkładkę, aby pacjentka nie była stratna. No i właśnie mam taką wkładkę, ważną do czerwca 2012r. i chętnie ją odstąpię za o wiele niższą cenę, niż w aptece.

13

Odp: Wkładka Mirena

ja mialam Mirene przez rok, usunelam ja bo:
b. czeste stany zapalne pochwy
wzdecia brzucha
klopoty z cerą
zmiana nastrojów
prawie brak miesiaczki (dla mnie to akurat minus, bo wbrew naturze)
Co ciekawe te objawy nasilały się z czasem, nie na poczatku noszenia Mireny.

14

Odp: Wkładka Mirena
wuolka napisał/a:

ja mialam Mirene przez rok, usunelam ja bo:
b. czeste stany zapalne pochwy
wzdecia brzucha
klopoty z cerą
zmiana nastrojów
prawie brak miesiaczki (dla mnie to akurat minus, bo wbrew naturze)
Co ciekawe te objawy nasilały się z czasem, nie na poczatku noszenia Mireny.

I właśnie dlatego ja nie zdecydowałam się na Mirenę.

Bałam się, że po roku-dwóch będę musiała ją usunąć, gdyż skutki uboczne staną się nie do zniesienia (bałam się właśnie stanów zapalnych, gdyż mam do tego skłonność) i okaże się, że stosowałam najdroższą antykoncepcję w życiu.

Nie stać mnie by wydać ok. 1200 zł na kilkanaście miesięcy. Za duże ryzyko.

15

Odp: Wkładka Mirena

miałam wczoraj wizytę
i się zdecydowałam, moja lekarka zachwalała i wszystko mi fajnie opisała
no wiadomo, trochę się obawiam że jakieś skutki uboczne będą ale zaryzykuję
i zabieg ma być podobno bezbolesny ponieważ tego dnia rano przyjmę tabletkę rozkurczającą, nazwy nie pamiętam ale mi jej działanie opisała i przyznała że bez niej nie byłoby to "przyjemne"
czekam teraz na wynik cytologii i jak wszystko będzie ok to założymy podczas najbliższego okresu

koszt ma być 650 zł + 200 zł za założenie

16

Odp: Wkładka Mirena

załóżyłam wkładkę 3 tygodnie temu, plamiłam a teraz mam okres i to obfitszy niż zazwyczaj, proszę o podzielenie się informacjami na temat wkładki mirena

17

Odp: Wkładka Mirena

wczoraj zalożyłam mirenę
zabieg był bezbolesny trwał 5 min
lekkie skurcze miałam 3 godz i nic się więcej nie dzieje
żadnych plamień
pierwsza kontrola za miesiąc

18

Odp: Wkładka Mirena

Zrezygnowała z założenia, mam do odsprzedania wkładkę MIRENA, termin do założenia - marzec 2014r.

Cena 620 zł (w większości aptek można kupić za około 850-900 zł).

Mail: thekaluza małpa.gazeta.pl, tel. 694 316 461

19

Odp: Wkładka Mirena

Właśnie mija dwa lata od założenia wkładki w moim przypadku. Jestem zdecydowana ją wyjąć z uwagi na przeróżne objawy uboczne. Bóle podbrzusza i pleców w okolicy krzyżowej, wieczne stany zapalne narządów rodnych, zupełnie nieprzewidziane plamienia w przedziwnych terminach, nie związane raczej z potencjalną miesiączką. Obawiam się trochę co będzie po wyjęciu wkładki, czy któraś z Was mogłaby podzielić się spostrzeżeniami co się działo po wyjęciu wkładki, kiedy pojawiła się miesiączka, czy była regularna, bolesna, obfita.

20

Odp: Wkładka Mirena

Mi lekarz równiez proponował te wkładke(prywatnie)  , ale ja tego niechce własnie ze wzgledu na skutki uboczne a nie wiadomo co by było po jej usunieciu, oczywiscie tak nie mósi byc ale wole zrezygnowac, plastry sa lepsze moim zdaniem i na to chyba sie zdecyduje.

21

Odp: Wkładka Mirena

Ja ma wkladke mirena juz 2 lata jestem bardzo zadowolona.Na pocz,atku troche plamilam, teraz wszystko ok.Widac nie wszystkim pasuje

22

Odp: Wkładka Mirena

witam, ja mam 26 lat, mam dwoje dzieci 7 letniego syna i 4 letnią córcię. Rok po drugim dziecku zdecydowałam się na wkladkę mirena na 5 lat, Wkładke "mam" już 3 lata, początki były trudne, silne bóle brzucha i do 1,5 roku bardzo bardzo obfite miesiączki.A tak po 1,5 roku byłam bardzo zadowolona. Aż do wczoraj (akurat mineło 3 lata jak mam wkładkę). Zaczęło się od tego że bardzo mi się spoźnił okres ok 2tyg. nawet zrobiłam test ciążowy ale wyszedł negatywny.dostała miesiączkę i przeważnie jak zawsze używałam tamponów, ale niestety tym razem nie dało rady, same zostały wypierane, czyste tampony zostały wypierane przez moją pochę i juz mi się to nie spodobało, wiec przeszłam na podpaski i wieczorem poszłam się kompać a tu nagle silny bół brzucha i do wanny wyleciała dolna część wkładki, tzn ten sznureczek z ta kóleczką,,, normalnie bylam w szoku, a reszta gdzie? dziś od rana mam silne bóle brzucha, dzwoniłam do mojego ginekologa a on powiedział ze opowiadam jakieś nieprawdopodobne rzezcy bo jemu nigdy sie nic takiego sie nie przytrafiło i to jest nie możliwe żeby mi wyleciała cześć wkładki. czy którejś z was się przytrafiło coś  takiego? Proszę napiszcie.

23

Odp: Wkładka Mirena

Dziewczyno lec do lekarza, czytałałam w necie o wkładne która "uciekła" z macicy i lekarz nie mógł jej znaleść dziewczyna wiele się nacierpiała i prawie nie umarła przy jednym zabiegu, oczywiście u ciebie tak nie mósi byc ale skoro częśc wkładki wyleciała to co z reszta nie czekaj dłużej,a może już byłaś ?

24

Odp: Wkładka Mirena

Mam pytanie czy ktoras z pan miala parcie na pecherz po zalozeniu mireny? wyniki moczu sa ok. a ja mam nawracajace parcia na pecherz,moj gin twierdzi ze to nie mirena daja mi tylko antybiotyki ktore nic nie daja.

25

Odp: Wkładka Mirena
xxedytaxx napisał/a:

Mam pytanie czy ktoras z pan miala parcie na pecherz po zalozeniu mireny? wyniki moczu sa ok. a ja mam nawracajace parcia na pecherz,moj gin twierdzi ze to nie mirena daja mi tylko antybiotyki ktore nic nie daja.

Dokladnie tak mam
Wkladki ostatecznie jeszcze nie wyjelam, bo po badaniu okazalo sie ze wszystko jest ok
To raczej sprawa pecherza
Mam juz skierowanie na szczegolowe badania, tez jestem po antybiotykach ktore nie pomogly w ogole
W przyszlym tygodniu cos sie powinno wyjasnic to dam znac, moze Ci sie przyda

26

Odp: Wkładka Mirena

dziewczyny ja mam założoną wkładkę mirena od 4 miesięcy i również mieszane uczucia ponieważ codziennie od 4 m-cy muszę nosić podpaski co wykańcza mnie już psychicznie a do tego libido spadlo mi do zera, masakra!! zastanawiam sie nad jej wyciągnięciem.

27

Odp: Wkładka Mirena

Witam,

5 lat temu szukałam w internecie opinii na temat tej wkładki, gdyż stałam przed dylematem, czy się na nią zdecydować. I jakież bylo moje zdziwienie, że od Pań wszystkie opinie były negatywne - że miesiączki zanikają (POMYSLAŁAM SOBIE WTEDY PRZECIEŻ TO SUPER!!! MNIEJ KASY NA PODPASKI), że są bóle brzucha (doczytalam w ulotce, iż takie objawy mogą być nawet do 6 m-cy, aczkolwiek mój ginekolog powiedzial, że nawet do roku, gdyż jest to jednak ciało obce w organizmie i organizm "się broni"), że jest złe samopoczucie, itd...
Miałam ogromny dylemat, aż ktoregoś wieczoru trafiłam na POZYTYWNĄ opinię PANA, który napisał, że odkąd żona jego zalożyła wkladkę to ma mniej bolesne miesiączki, wzrosło jej libido, a do tego komfort psychiczny - zabezpieczenie na min. 2 sposoby. TEN FACET MNIE PRZEKONAŁ - DZIĘKI MU ZA TO!!!
Dzisiaj z perspektywy czasu NIE ŻAŁUJĘ mojej decyzji, owszem przez pierwsze miesiące miałam bóle brzucha, nieregularne krwawienia, złe samopoczucie, natomiast z czasem to minęło, miesiaczka nie zanikła, natomiast jest skąpa i nie bolesna!, a moje LIBIDO - MEGA, MEGA WZROSŁO i wraz z moim partnerem czerpiemy z tego NA MAKSA!!! I JEST SUPER!!!
KOBIETKI wiem, że każda z Nas chciałaby korzystać z "bezpiecznego" seksu - jak przekonacie się psychicznie do mireny (nie sugerujcie się opiniami na internecie!!!), to będziecie go miały.
WAŻNE - nie neguję tego, iż wśród nas są kobiety, które po roku noszenia mireny, będą nadal czuły dyskomfort i stwierdzą, że to nie dla nich ta wkładka, bądź będą miały jakieś choroby kobiece, gdyż w naszym życiu naturalnym są: WYJĄTKI!!! I nie każda z nas może chodzić w szpilkach, nosić stringi, czy urodzić bez bólów dziecko w 2 godziny, itd...
NIECH KAŻDA Z PAŃ SAMA DOŚWIADCZY NA SOBIE!!! (a tak na marginesie z punktu widzenia ekonomicznego - to tabletki wychodzą drożej).

ŻYCZĘ WSZYSTKIM PANIĄ SAMYCH PRZYJEMNOŚCI I POZYTYWNYCH DOŚWIADCZEŃ Z KORZYSTANIA Z MIRENY!!!

PS. Mam 37 lat i w styczniu wymieniam mirenę!

28

Odp: Wkładka Mirena

Witajcie,
podzielam wcześniejszą opinię dziudki...też miałam dylematy, ale ciągły stres z powodu niechcianej ciąży przeważył "za"...dodam że miałam juz dwójkę dzieci w momencie podejmowania decyzji...miałam obawy:- jaki to "dyskomfort" podczas zakładania wkładki, -jak będą wyglądały plamienia, upławy, co z miesiączką(nie chciałm żeby jej nie było wcale) co z opisywanymi bólami brzucha i inne skutki "uboczne " nazwijmy.... i przyznam, że właśnie mija 5 rok i dziś zakupiłam kolejną, czekam na I dzień plamienia i umawiam się z panią dr na zmianę na kolejne 5 lat...co mogę Wam napisać bez zbędnego zachwalania...sam zabieg zakładania faktycznie nie jest całkiem bezbolesny, ale trwa to około 1 minuty może nawet nie...ale nie mówimy o dokuczliwym bólu...plamienia przez jakiś okres faktycznie miały miejsce a potem co miesiąc jak w zegarku coś przypominającego okres opisuję to w taki sposób ponieważ moje mięsiączki były mega obfite z makabrycznym bólem brzucha w pierwszy dzień i trwały ok 6-7 dni,  teraz juz zapomniałam jak to było....od czasu do czasu mam bóle podbrzusza ale to nic nienaturalnego... Podjeliśmy z mężem świadomą decyzję i mimo iż bardzo kochamy nasze dzieci pozostaniemy przy naszej dwójce, dlatego doceniamy oboje fakt że możemy cieszyć się udanym seksem bez stresu przed ciązą jak to miało miejsce wcześniej...moja opinia nie ma na celu ani zrazić ani zachęcać chciałam jednak dodać obiektywną opinię... pozdrawiam

29

Odp: Wkładka Mirena

Ja mam wkładkę od tygodnia. Do tej pory bylo o.k, ale dzis rano zaczęło mi się jakieś krwawienie. Musze dodać, że 4 miesiace temu urodziłam dziecko i nie mialam jeszcze miesiaczki.  lekarz powiedział,że tak może być, to poczekam, może się unormuje.

30

Odp: Wkładka Mirena
pigulina napisał/a:

Witajcie,
podzielam wcześniejszą opinię dziudki...też miałam dylematy, ale ciągły stres z powodu niechcianej ciąży przeważył "za"...dodam że miałam juz dwójkę dzieci w momencie podejmowania decyzji...miałam obawy:- jaki to "dyskomfort" podczas zakładania wkładki, -jak będą wyglądały plamienia, upławy, co z miesiączką(nie chciałm żeby jej nie było wcale) co z opisywanymi bólami brzucha i inne skutki "uboczne " nazwijmy.... i przyznam, że właśnie mija 5 rok i dziś zakupiłam kolejną, czekam na I dzień plamienia i umawiam się z panią dr na zmianę na kolejne 5 lat...co mogę Wam napisać bez zbędnego zachwalania...sam zabieg zakładania faktycznie nie jest całkiem bezbolesny, ale trwa to około 1 minuty może nawet nie...ale nie mówimy o dokuczliwym bólu...plamienia przez jakiś okres faktycznie miały miejsce a potem co miesiąc jak w zegarku coś przypominającego okres opisuję to w taki sposób ponieważ moje mięsiączki były mega obfite z makabrycznym bólem brzucha w pierwszy dzień i trwały ok 6-7 dni,  teraz juz zapomniałam jak to było....od czasu do czasu mam bóle podbrzusza ale to nic nienaturalnego... Podjeliśmy z mężem świadomą decyzję i mimo iż bardzo kochamy nasze dzieci pozostaniemy przy naszej dwójce, dlatego doceniamy oboje fakt że możemy cieszyć się udanym seksem bez stresu przed ciązą jak to miało miejsce wcześniej...moja opinia nie ma na celu ani zrazić ani zachęcać chciałam jednak dodać obiektywną opinię... pozdrawiam

Mirene miała zakładaną trzy razy za każdym razem musiałam ją po upływie jednego roku usunąć ,ponieważ zaczynały się bóle podbrzusza ,jajników,stany zapalne,a 100%zabezpieczeni to tabletki a nie wkładka{99%}a nuż możesz się znaleźć w tym 1%

31 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-02-16 11:08:40)

Odp: Wkładka Mirena

no..ale sobie poczytałam i powiem tak;
nikt nie pisze o tym że dochodzi do zajścia w ciążę i że jest to normalna spirala i działa jako środek wczesnoporonny!!! Jeśli dojdzie do zapłodnienia, a odbywa sie to w jajowodzie to macica z ciałem obcym nie przyjmie zapłodnionego jaja tylko dojdzie do poronienia okołomiesiączkowego lub jest zagrożenie ciąży pozamacicznej która musi się skończyć operacją usunięcia jajowodu bądź jajnika, może też być ciąża brzuszna. Zresztą o ciążach pozamacicznych można poczytać na portalach.
Cześć lekarzy uważa że jest to wspaniały środek terapeutyczny i leczy endometrium właśnie Mirena za jedyne 600 zł ... i każe nam usypiać do tego zabiegu żeby kobiety nie bolało. Sorry ja nie będę sobie brać na sumienie nienarodzonych dzieci. Rozumie zakładanie to kobietom w okresie menopauzy,
kiedy to krwawienia sa obfitsze i może narastać endometrium  w jamie macicy ale nie u kobiet 20-35 lat.  Ni chce uczestniczyć w antykoncepcji kobiet które nie chcą rodzić, są inne metody nie powodujące poronień zapłodnionej komórki jajowej z kodem genetycznym CZŁOWIEK; kolor oczu niebieski , włosy blond itp
Owszem ważny jest seks..ale czy aby mężczyzna będzie cię kochał gdy go nie będziesz mogła uprawiać bo będziesz chora????? Kobiety zastanówcie się.!!Jeszcze za to płacicie ogromne pieniądze a lekarze się. na was dorabiają , a nas chcą wykorzystać do tych zabiegów w ramach naszych dyżurów. Zapraszam do głębszej lektury o Mirenie i o spiralach no i oczywiście o hormonach.
a jesli juz zakładacie szanowne Panie to bierzcie sobie to na własne sumienia.!!!



napisałam ........
na znak protestu



Małe jajeczko

Jestem małe jajeczko
Siedzeń sobie cichutko
W pięknym jajowodziku
I czekam na supermana
Plemnika - co we mnie
Zacznie wkrótce wnikać.
.
Stanę się ślicznym
Zapłodnionym
Jajeczkiem - człowieczkiem
O pięknych zielonych
Oczkach, blond loczkach
I delikatnych rączkach.

Od razu będę kochać
Moja mamę. a gdy do
Macicy się dostanę
Przytulę się do brzuszka
Mamusi. Czekam cierpliwie
Na ten mój czas aktu miłości.

Oj już jestem zapłodnione
Zdążył plemnik zuchwalec,
Wiec idę do mojego małego
Domku pod mamusi
Serduszkiem, ale co to?
Jakaś tam kotwica mieszka!!!
RATUNKU!!
Mamusiu ratuj
Zabija mnie jej ostry
Koniec - no tak umieram
Jest mój KONIEC
Nie przytulisz mnie do
Serduszka nie ucałujesz
Mamusiu ratuj mnie to JA
Twoje dziecię , kocham Cię
Najbardziej jak można
Na świecie./alboż/

32

Odp: Wkładka Mirena

do MeryLuu.  Jak chcesz stosować kalendarzyk to stosuj. Nikt Ci tego nie zabrania. Tylko nie wypisuj głupot,że kobiety starsze przechodzące menopauzę mają większy przyrost endometrium. To widocznie ja od 15 lat mam menopauzę, ponieważ tyle choruję na endometriozę i jestem po 5 operacjach. Pierwszą operację miałam w wieku 25 lat. Nie masz zielonego pojęcia z jakimi bólami muszę się borykać co miesiąc. Przy tym problemy z zajściem w ciążę mimo,że nie stosowałam żadnej antykoncepcji. Poczytaj sobie w necie o endometriozie,to może najpierw pomyślisz, zanim coś napiszesz. Czasami trzeba spróbować wszystkich metod, żeby normalnie żyć, bez bólu i ciągłych anemii, żeby mieć siłę dbać o te dzieci, które się już posiada. Pozdrawiam.

33

Odp: Wkładka Mirena

MeryLuu.  zaczne od tego że choruje na endometrioze od 12 lat ciagła anemia,2-3 miesiaczki w ciągu jednego cyklu.leczenie:hormony,zatrzymanie miesiączki na 2 lata:) no i próba doleczenia ciąża planowana i co dalej to samo nie chciałabyś miec okresu 3 razy tego cholernego bólu kiedy nie mozna sobie pomóc lekami przeciwbólowymi jestem uczulona,ciagle czyszczenie laparoskopią wiec prosze nie umoralniaj nas kocham dzieci ale nie moge ciągle chodzic w ciazy bo antykoncepcja jest BE!!!




CO DO ANTYKONCEPCJI :kalendarzyk ok jesli masz regularne cykle,obserwacja śluzu jest jak najbardziej oki,ale mimo wszystko tabletki dają poczucie wiekszego bezpieczeństwa

34

Odp: Wkładka Mirena

Kochani pomóżcie.Stoję przed dylematem czy zakładać Mirenę.Cztery lata temu założyłam normałną wkładkę bez hormonów i niestety skończyło się to dla mnie ciążą pozamaciczną a co za tym idzie operacją.Teraz lekarz polecił mi mirenę ale po przeczytaniu waszego forum mam dużo obaw.

35

Odp: Wkładka Mirena

Posiadam ponad rok.
Na początku plamienie jakieś 3 tygodnie, pierwsza miesiączka normalna, kolejne coraz mniej obfitsze, po pół roku całkowity brak.
Bez wzrostu wagi, spadku libido.
Jak na razie skuteczna a jestem osobą bardzo aktywną seksualnie.
Zakażeń brak, a chodziłam na basen i siłownie gdzie korzysta się z publicznych pryszniców.
Polecam każdemu, ale tylko po odpowiednim przebadaniu i u ginekologa, który ma doświadczenie przy zakładaniu tego typu wkładki.

Ma dwa minusy, wysoką cenę i niteczki, które służą do jej wyjęcia pomimo iż bardzo krótkie w pewnym momencie cyklu są wyczuwalne dla partnera i pewne pozycje go drażnią, ale są to 2-3 dni na cykl więc to nic takiego.

36

Odp: Wkładka Mirena

A czy ktoś już wyjmował tę wkładkę, bo słyszałam o dużych komplikacjach przy wyjmowaniu?A co z dolegliwościami brzucha? Podobno przy stosowniu tej wkładki są częste i bardzo silne?

37

Odp: Wkładka Mirena

Ja mam Mirenę od grudnia 2011 roku, nigdy nie czułam bólu, plamienia i owszem mam - ale to zamiast okresu - nie jest to dla mnie zupełnie problemem ponieważ codziennie używam wkładki która w zupełności wystarczy. Niteczki tez nigdy nie czułam jak również żadnego bólu przy zakładaniu - a muszę przyznać jestem okropną panikarą. Zastanawiałam się nad zwykłą spirala - to co mnie przekonało osobiście że spirala jest środkiem wczesnoporonnym , natomiast przy Mirenie nie ma możliwości zapłodnienia ze względu na to że jest to wkładka hormonalna (myślę ze tek aspekt każdy musi rozstrzygnąć w swoim sumieniu i nikt nikogo nie powinien za jego decyzje potępiać)
Minusy jakie sa - czasami przy plamieniu zakładam tampon na basen - a wiem że są one przy mirenie nie wskazane - i troszkę się obawiam że mogę ją po prostu wyciągnąć - ale przez ten czas to zdażyło się może 2 razy
Libido... nie wiem czy wkładka go obniża, czy może dwójka rozbieganych brzdąców która potrafi człowieka tak wyeksploatować że zupełnie nie ma na nic ochoty...

38

Odp: Wkładka Mirena

czy te plamienia są codziennie czy tylko parę razy w miesiącu tak jak okres,jeżeli chodzi o zwykłą wkładkę to u mnie zakończyło się to ciążą pozamaciczną,ale koleżanka ma ją już 4 lata i nie narzeka

39

Odp: Wkładka Mirena

Plamienia zdarzają się wtedy kiedy powinnaś mieć okres trwają 3-5 dni, u mnie obecnie całkowicie zanikły.

40 Ostatnio edytowany przez AgnieszkaMH (2013-07-31 09:08:49)

Odp: Wkładka Mirena

Dokładnie u mnie jest to samo - plamienia tylko wtedy kiedy powinnam mieć okres, ale na początku (nie pamiętam jak długo ale chyba kilka miesięcy) pojawiały się one przypadkowo.

Mnie lekarz tłumaczył że zwykła wkładka tak może działać - czyli jajko sie nie ma gdzie zagnieździć - lub ciąża pozamaciczna - w przypadku Mireny nie dochodzi do zapłodnienia - robiłam już kilka razy badanie podczas kiedy ja mam i a w ogóle nie mam owulacji. Ale być może to indywidualna sprawa... może źle założona wkładka... nie wiem. Ja naprawdę w tym przypadku nie oszczędzałam i poszłam do bardzo dobrego i sprawdzonego lekarza.

41

Odp: Wkładka Mirena

Ja też byłamu dobrego lekarza,zresztą wcześniej ten sam lekarz prowadził mi ciążę i w ogóle dłuższy czas u niego się leczę.U tego samego lekarza koleżanka zakładała tą zwykła wkładkę i u niej wszystko jest ok.Tylko ja miałam pecha(ból nie do opisania)

42

Odp: Wkładka Mirena

Witam!w Pazdzierniku 2011 roku zalozyłam mirenę.Wszystko było w porzadku,czasem bóle brzucha,ale do wytrzymania.Niestety od stycznia 2013 zaczęły sie problemy.Zawroty głowy,szybki puls,kołaanie serca,suchośc w jamie ustnej.Zrobiłam wszystkie badania,zeby wykkluczyć jakieś choroby,serce tarczyca neurolog itp.Wszystko w normie.Trafilam na stronę anglojęzyczną gdzie kobiety opisuję swoje zmagania z mireną,zaczęłam kojarzyc fakty i wyciąnęłam wkładkę parę dni temu.Jesteśmy mało informowanie o skutkach ubocznych mireny,a take są na pewno,prezekonałam sie na sobie.Kazdy ginekolog jest zakochany w mirenie,bo po prostu na niej zarabia pewnie krocie.Ja osobiście nie polecam,szkoda zdrowia.

43

Odp: Wkładka Mirena

Jak to jesteśmy mało informowane? Wszystkie ewentualne skutki uboczne wyszczególnione są w ulotce, wypadałoby po prostu czytać na co się decydujemy.

44

Odp: Wkładka Mirena

Tak tylko skutki uboczne nie występują od razu a po jakimś roku,a o tym nikt nie mówi.Nie jestem dzieckiem i wiem na co się zdecydowałam,gdybym wiedziała,ze po roku występują skutki uboczne nie decydowałabym się!!!!!

45

Odp: Wkładka Mirena

Nie rozumiem kto ma o tym mówić?
Skutki uboczne jak to skutki uboczne mogą wystąpić przez cały okres stosowania jakiegoś leku niezależnie czy to tabletki na katar, syrop na kaszel, czy domaciczna wkładka hormonalna.


Poza tym piszesz o wcześniejszych objawach jakimi były bóle brzucha, to też nie jest normalne, chyba, że zdarzały się w okolicach miesiączki i przypominały bóle jej towarzyszące.


Dodatkowo wkładka nie jest dla wszystkich, jest zestaw przeciwwskazań, które lekarz powinien uwzględnić przed założeniem pacjentce mireny. Za pewne znajdą się jakieś nieliczne przypadki ginekologów chcących zarobić, którzy podejdą do tego jak do aplikacji pacjentce witaminy c, ale optymistycznie zakładam, że będzie to bardzo niewielka grupa. A i zysk z tego nie jest jakiś kosmiczny. Sama spirala kosztuję 650-700 zł, a założenie 150-200, czyli tyle co zwykła wizyta u dobrego specjalisty.

46

Odp: Wkładka Mirena

U mnie wkladka kosztowała 1450 zl więc nie tak mało,1450 zl całkowity koszt z założeniem.Ty wiesz swoje,ja swoje.Może i Tobie służy i super,piszę o swoich przeżyciach i uwierz mi nie jestem sama z takimi objawami.Pozdrawiam serdecznie smile

47

Odp: Wkładka Mirena

1450 to rozbój w biały dzień.
W czerwcu zeszłego roku za dwie wizyty, cytologie, wkładkę i założenie dałam w sumie 960 zł i to u jednego z najlepszych specjalistów w Trójmieście.

48

Odp: Wkładka Mirena

Witam mam do sprzedania wkładkę domaciczna MIRENA. Cena 575zł. Niestety lekarz nie mógł mi jej założyć z powodu złych wyników hormonów.

49

Odp: Wkładka Mirena

sylwia82_26 poziom jakich hormonów miałaś badany? A może któraś z Was wie jakie hormony powinno się zbadać? Ja mam wkładkę mirenę od roku jednak nie robiłam żadnych badań przed jej założeniem i może to był błąd. Jestem po 3 cesarskich cięciach, mam ciągle nawracające infekcje. Te dwie sprawy powinny być przeciwwskazaniem jednak lekarz wkładkę założył... Nie mam okresu, tylko rzadko jakieś plamienia - to niby zaleta, jednak libido prawie żadne, dyskomfort po stosunku (pieczenie). Ogólnie gdzieś od roku jestem mega rozdrażniona, agresywna, wściekła i zrzędliwa. Wszystko mnie denerwuje i złości. Gdzieś w necie natrafiłam na post że to może być wpływ hormonów z mireny i mocno mnie to zastanowiło. Rozważam jej wyciągnięcie... Czy któraś z Was miała lepszy nastrój po jej usunięciu? Wyciąganie jest jakieś bardzo kłopotliwe i bolesne?

Odp: Wkładka Mirena

witam:) ja mam wkladke NOVA T i czuje sie świetnie. w marcu mija juz termin i zamierzam znowu zastosowac ta sama antykoncepcje. mam juz trojke dzieciaczkow chce troche odpoczac bo zle przechodzilam ciaze i porody. jak zdecydowalam sie na wkladke to lekarz nie proponowal mi innej tylka ta. nie przytylam tylka schodlam na wlasna korzysc:)

51

Odp: Wkładka Mirena
monix2008 napisał/a:

Właśnie mija dwa lata od założenia wkładki w moim przypadku. Jestem zdecydowana ją wyjąć z uwagi na przeróżne objawy uboczne. Bóle podbrzusza i pleców w okolicy krzyżowej, wieczne stany zapalne narządów rodnych, zupełnie nieprzewidziane plamienia w przedziwnych terminach, nie związane raczej z potencjalną miesiączką. Obawiam się trochę co będzie po wyjęciu wkładki, czy któraś z Was mogłaby podzielić się spostrzeżeniami co się działo po wyjęciu wkładki, kiedy pojawiła się miesiączka, czy była regularna, bolesna, obfita.

Witam, wczoraj byłam na wizycie u ginekologa, aby wyjąć spiralę.
Badanie USG wewnętrzne pochawy wykazało głębokie ułożenie spirali, ginekolog nie potrafił znaleźć tzw. niteczek, wiecie o co chodzi.
Oczywiście jak zakładał mi inny lekarz 5 lat temu spiralkę i po 3 miesiacach od założenia jej, powiedziałam, że przy ,,myciu się" nie wyczuwam końcówek nitek, więc czy nie będzie problemu z wyjęciem?
Odpowiedź: Później bedziemy sie o to martwić.
I miał rację. Ginekolog nie mógł wyjąć spirali, więc dostałam skierowanie do szpitala na oddział ginekologiczny, na zabieg usunięcia spirali,  maja uspac mnje na 6 godzin.
Ot powikłania. Zapewne nie każdej kobiecie to sie stanie, ale musicie wiedzieć, że może się stać.
Po zabiegu robię miesięczną przerwę, aby sprawdzic czy nie ma zapalenia w macicy i ponownie zakładam wkładkę. Pomino na niedogodności przy wkladaniu jak i wyjmowaniu (tu mogą być większe konsekwencje)
spirali uważam, że jest najlepszym srodkiem antykoncepcyjnym.

52

Odp: Wkładka Mirena

Witam smile Ja tez jestem posiadaczka mireny od miesiaca zabieg mega bolesny pozniej dwa dni plamien okres dostalam tydzien wczesniej i trwal 2 tyg teraz czuje sie juz ok czasami mam jeszcze delikatne plamienia zwykle po chwilach z mezem:0 ale ogolnie czuje sie dobrze wkladke mam zalozona w celach medycznych ze wzgledu na endometrioze i adomioze na jajniku

53

Odp: Wkładka Mirena

Serio zakładanie Mireny było bolesne?? Ja miałam zakładaną wkladke hormonalną Levosert, a z tego co mi ginekolog wcześniej tłumaczyl, to obie wyglądają niemal idetycznie - mnie nie bolało bardzo, oczywiście odczuwałam, ze cos jest wkładane, ale nie było to mega bolesne...

54

Odp: Wkładka Mirena

witam dziewczyny mam pytanie od lutego mam założoną wkladke Mirena ..po zalozeniu nie mialam stosunku z partnerem i mialam okres normalnie tak jak zawsze...od miesiaca mam meza w domu i oczywiscie sex z partnerem mam bardzo czesto;)mój problem.....niemam okresu tylko delikatniutkie plamienia prawie nic..czy to normalne?Czy nie jestem w ciązy?wiem ze najodpowiedniejszy jest kontakt z ginekologiem...czy przesadzam?

55

Odp: Wkładka Mirena

Przy wkładce tego typu (ja mam akurat Levosert, ale to ten sam skład) krwawienia mogą nawet zaniknąć, więc plamienia zamiast okresu to normalna rzecz. Takie wkładki mają też oprócz antykoncpecji za zadanie leczenie bolesnych i obwitych miesiączek, więc może nastąpić sytuacja zmniejszenia lub całkowity ich brak.

Odp: Wkładka Mirena

wkładkę mam już grubo ponad rok i z czasem moje potężne krwawienie zamieniło się w 3dniowe plamienie, więc tak to bywa. nie wiem czy to jest jakiś wielki powód do stresu, dla własnego spokoju pewnie można skoczyć do lekarza, ale mój mnie uprzedził, że tak może być no i było! ps u mnie też levosert wink

57

Odp: Wkładka Mirena

Cześć Kobietki, kupiłam Mirenę, ale niestety nie mogę jej założyć z powodów zdrowotnych.

Sprzedam za pół ceny, czyli 350 zł, po więcej informacji można do mnie dzwonić 662 937 883... smile

58 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-10-10 11:36:49)

Odp: Wkładka Mirena

Miałam Mirenę przez 5 lat, nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych, brak okresu był dodatkową zaletą. Dlatego polecam ten rodzaj antykoncepcji.
Po jej usunięciu miałam mieć założoną kolejną, którą już zakupiłam w aptece, ale jak się w międzyczasie okazało nie potrzebuję jej sad ponieważ niezauważalnie przeszłam okres menopauzy.

Zastanawiam się teraz co mogę zrobić z oryginalnie zapakowaną nową wkładką Mirena....
podawanie danych kontaktowych na forum (adresy mailowe, nr telefonów) jest niezgodne z regulaminem/ Moderator IsaBella77

Posty [ 58 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024