Co kupić dzieciom na Gwiazdkę / Mikołaja ? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2008-11-19 10:19:33

Jeanne
Zbanowany

Co kupić dzieciom na Gwiazdkę / Mikołaja ?

Co kupić dzieciom na Mikołaja lub Gwiazdkę ? Każdego roku mam ten problem...Mam dziewczynkę i chłopca w wieku przedszkolnym.
Kupić drogi prezent , czy kilka tańszych ? Na Allegro , w sklepie internetowym , w najbliższym sklepie z zabawkami ?
O czym teraz marzą dzieci ? Sama nie wiem...Tyle jest teraz nowości , różnych firm...Zabawek inspirowanych postaciami z bajek...Chciałabym , żeby to było coś , co zajmie ich na dłużej , a nie tylko na chwilę , bo szybko się znudzi.Poradżcie coś , bo Mikołaj już na dniach , a i Gwiazdka też niedługo smile

Ostatnio edytowany przez Jeanne (2008-12-01 12:16:22)

#2 2008-11-19 10:29:28

atina
Przyjaciółka Forum

Re: Co kupić dzieciom na Gwiazdkę / Mikołaja ?

Dobre pytanie,co roku mam ten problem.smile
Jeanne,moje dzieciaczki jak były takie małe jak Twoje pisały listy do Świętego Mikołaja,jak nie potrafiły jeszcze pisać to rysowały,zawsze wiedziałam o czym marzą.smile
No ale co kupić dzieciaczkom które mają 18 i 16 lat ?Synuś jest starszy a corcia młodsza.smile
To jest dopiero problem....

Ostatnio edytowany przez atina (2008-11-21 13:34:13)

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

#3 2008-11-19 10:37:58

brysia
Zbanowany

no właśnie Jeanne!!niech dzieciaczki namalują dla Mikołaja swoje pragnienia-wtedy będzie ci łatwiej wybrać.

Atinko-moja ma 15 lat i pytam jej wprost co by chciała dostać,dziadkowie też otwarcie pytają potem się ugadujemy i staramy się jakoś trafić na to co sobie wymarzyła-oczywiście bez przesady ale córka na szczęście nie ma wygórowanych oczekiwań.Wydaje mi się że ze starszymi dziećmi jest dużo łatwiej-maluchy wciąż wierzą w mikołaja i człowiek stara się zrobić wszystko żeby jak najdłużej w tym bajkowym przekonaniu tkwiły.

#4 2008-11-19 11:10:15

Jeanne
Zbanowany

Wiecie co ? Z córki rysunków to raczej bym nic nie wyniosła , na razie to czysta abstrakcja big_smile
Jeśli chodzi o syna , no to cóż...Ostatnio naoglądał się Cartoon Network , Yetix i różnych reklam , które tam nadają.Codziennie co innego by chciał.Albo wszystko na raz big_smile No a list do Mikołaja musi być napisany musowo.Przywiązujemy na zewnątrz okna i w nocy Mikołaj zabiera liścik , albo jego pomocnicy big_smile

#5 2008-11-19 11:12:20

brysia
Zbanowany

no już sobie wyobrażam ciebie w uroczej roli elfika!!!!:smile :smile :smile

#6 2008-11-19 11:14:52

atina
Przyjaciółka Forum

Ja do dzisiaj przechowuję listy moich dzieci,pisane ogromnymi kulfonami z masą bykow ortograficznych.big_smile
Czasami wyciągam je i czytamy,mamy niezły rodzinny ubaw.big_smile

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

#7 2008-11-19 11:19:33

brysia
Zbanowany

to na pewno fajne spędzanie wieczoru,takie wspominki i te bochomazy ambitnie stawiane specjalnie dla mikołaja....fajnie!Szkoda że moje dziecko nie chciało pisać takowych ale małego wkręcę w istnienie mikołaja-fajnie bo dziecko w coś wierzy i czeka na gwiazdkę,na mikołaja,na to że coś się wydarzy-tylko zastanawiam się czy kiedy dowie się prawdy to nie będzie się czuł oszukany?bo właśnie bałam się tego jak córka była mała i mówiłam jej prawdę że to rodzice kupują dzieciom prezenty ale mam wrażenie teraz że coś fajnego mnie ominęło.

#8 2008-11-21 10:48:39

Jeanne
Zbanowany

Wiesz brysiu , ja wierzyłam w Mikołaja baaaardzo długo.Rodzice mi na to pozwolili i jestem im za to bardzo wdzięczna.Moje dzieci też długo wierzyły , dopóki w szkole inne dzieci nie zaczęły na ten temat mówić , więc zaczęły się pytania.Ogólnie to jest tak , że wiara w Mikołaja równa się cudowne dzieciństwo.Przychodzi taki moment , że dziecko samo się przestawia na to , że Mikołaj jest , tylko pod inna postacią.Kiedy wyszło , że to moi rodzice są tymi " Mikołajami " , nie miałam do nich żalu ani pretensji o to , że nie powiedzieli prawdy , wręcz przeciwnie.Pozostało takie fajne wspomnienie i przeżycie.I tak samo jest z moim synem.Do dziś wspominam , jak będąc dzieckiem pisałam listy do Mikołaja , póżniej rodzice wystawiali je za okno , a na drugi dzień listu nie było ! Póżniej wyglądałam w niebo chcąc za wszelką cenę zobaczyć , jak Święty sunie saniami po przestworzach ...Boże , to były piękne czasy !A on i tak zawsze przychodził nocą wink Uważam , ze nie można pozbywać dzieci takich cudownych przeżyć.

A tutaj ciekawy artykuł na temat , czy dzieci powinny wierzyć w św.Mikołaja:
http://www.urwis.pl/dzieci/89.html

#9 2008-11-21 11:05:43

brysia
Zbanowany

Właśnie te tak myślę,zresztą świat teraz jest tak okrutny , że człowiek chciałby podarować swojemu dziecku jak najdłużej chwile dzieciństwa.Dlatego też jestem zła bo jak urzędnicy się dogadają to moje dziecko pójdzie do szkoły o rok wcześniej jest z grudnia to co?wyjdzie na to że o dwa lata różnicy ma być?to może w ogóle teraz jak ma prawie rok to zamiast zabawek kupie elementarz i będziemy się uczyć literek?Co za bałwan to wymyślił jak pragnę Boga!!!!

#10 2008-11-21 12:20:32

atina
Przyjaciółka Forum

Moje dzieci też wierzyły w Św.Mikolaja,córcia nawet bardzo długo.Pamiętam że syn,jako ze starszy i zawsze był niedowiarkiem uświadamiał Ją jak to jest naprawdę,i tak mu nie uwierzyła.Miała swój dziecięcy mały światek i to było piękne.Teraz kiedy jest już panienką bardzo miło wspomina tamte chwile,kiedy starala się być grzeczna i z niecierpliwoscią czekała na prezenty.smile

#11 2008-11-21 12:54:49

Anja
Gość Netkobiet

atina napisał:

Jeanne,moje dzieciaczki jak były takie małe jak Twoje pisały listy do Świętego Mikołaja,jak nie potrafiły jeszcze pisać to rysowały,zawsze wiedziałam o czym marzą.smile
No ale co kupić dzieciaczką które mają 18 i 16 lat ?Synuś jest starszy a corcia młodsza.smile

że co ? Dzieciaczkom ?  Przecież to już dorośłe osoby i prezerwatywy w kieszeniach nioszą a ty mówisz na nie "dzieciaczki" ?
"Dzieciaczki" w ich wieku tutaj tematy zakładają. Zresztą jeśli to twoje dzieci to bedąc takim dzieciaczkiem zostałąś już matką.
:-)

#12 2008-11-21 13:05:01

atina
Przyjaciółka Forum

Anja napisał:

atina napisał:

No ale co kupić dzieciaczką które mają 18 i 16 lat ?Synuś jest starszy a corcia młodsza.smile

że co ? Dzieciaczkom ?  Przecież to już dorośłe osoby i prezerwatywy w kieszeniach nioszą a ty mówisz na nie "dzieciaczki" ?
"Dzieciaczki" w ich wieku tutaj tematy zakładają. Zresztą jeśli to twoje dzieci to bedąc takim dzieciaczkiem zostałąś już matką.
:-)

Być może to dorosłe osoby,ale zawsze będą moimi dziećmi,zawsze będę pomiętała żeby w takim dniu obdarować je prezentami.smile One pamiętają o mnie,a ja o nich.
Fakt wcześnie zostałam matką,zapewniam Cię że byłam starsza od Nich,i wcale tego nie żałuję.smile
Prezerwatywy,bardzo dobrze że noszą,przezorny zawsze zabezpieczony.big_smile

#13 2008-11-21 23:10:27

Miranda
Cioteczka Dobra Rada

No właśnie ja też myślę nad prezentem dla mojej 2,5 letniej córci.Rozważam kupno wózka dla lalek głębokiego,bo do tej pory miała spacerówkę.Myślę też o jakiejś interaktywnej zabawce,albo lalce barbi w karecie albo w zestawie z wózeczkiem z dzieckiem.Może ta gadająca kosiarka,czy odkurzacz,co reklamują ostatnio,podobają mi się też książki z puzzlami Franklin i córci też,a są tanie.Trzeba wybrać się na poszukiwania bo pózniej to ostatki tylko jakieś zostaną.
Dobrym pomysłem są zabawki lub jakieś akcesoria z wizerunkiem bohatera bajki.A dla chłopców to u nas kupowali np.takie duże dinozaury,samochody zdalnie sterowane,albo zestawy Hot Wills czy jak się tam zwą.

Piszcie bo coraz mniej czasu zostało na poszukiwania!!! smile

#14 2008-11-22 08:00:45

Jeanne
Zbanowany

Moje Drogie ! Nie traciłam czasu i w międzyczasie znalazłam fajna stronkę.Jest to : WYSZUKIWARKA PREZENTÓW !
Jest tam wiele propozycji i pomysłów na to , co kupić , dla kogo , na jaką okazję.Można sobie wybierać różne opcje , np.dziecko , chłopiec , wiek , okazja, przedział cenowy , a nawet wyszukać prezent biorąc pod uwagę zainteresowania oraz osobowość osoby , która chcemy obdarować. Można wybrać coś dla każdego ! A nawet jak się nic nie znajdzie , to inspiracja jest.
W oko mi wpadł jako prezent dla syna  Laptop , a dla córki Lalka Agatka z akcesoriami.
Co o tym myślicie ? Chodzi mi o to , czy ten laptop to rzecz warta kupienia , może któraś z Was wie ? Abo ta lala ? Podpowiadajcie , sugerujcie , piszcie , co Wam wpadło w oko , bo to tylko na razie sugestie , a czas ucieka , może wspólnie coś fajnego wybierzemy dla naszych dzieciaczków smile

Acha , największy kłopot mam z synem , bo to on jest najbardziej wymagający.Może jakieś fajne klocki ? MIle widziany motyw wojenny , policyjny , straż pożarna smile

Ostatnio edytowany przez Jeanne (2008-11-22 08:02:19)

#15 2008-11-25 01:35:31

atina
Przyjaciółka Forum

WieszJeanne jak sobie przypomnę mojego syna jak był w wieku Twojego,to chyba bardziej zadowolony by był z jakiegoś super zestawu klocków,oczywiście lego.Można je łączyć z innymi zestawami,mój syn miał ogromne pudło tych klocków z których godzinami układał przeróżne maszyny,stwory i potwory....przy tym działała wyobraźnia.
http://www.allegro.pl/item482732486_hit … mocja.html
http://www.allegro.pl/item483111262_leg … store.html
Co myślisz o tych które znalazłam na allegro?

#16 2008-11-25 07:40:23

Jeanne
Zbanowany

Atina , dzięki ! Fajne te klocki znalazłaś smile Myślę , że takie chciałby dostać.Teraz tylko zastanawiam się które...Podpytam ostrożnie , czy woli policje , czy straż smile

Atina , kupiłam mu ten tir policyjny.Mam nadzieję , ze będzie zadowolony smile Straż miał w zeszłym roku .W prawdzie w trochę uboższej wersji, ale miał.
Odmiana jest jak najbardziej wskazana.Dzięki kochana.Na Was to zawsze można liczyć smile
Jeszcze została mi kwestia córki.smile

Ostatnio edytowany przez Jeanne (2008-11-25 10:50:14)

#17 2008-12-12 08:21:07

Busynusa
Gość Netkobiet

brysia napisał:

to na pewno fajne spędzanie wieczoru,takie wspominki i te bochomazy ambitnie stawiane specjalnie dla mikołaja....fajnie!Szkoda że moje dziecko nie chciało pisać takowych ale małego wkręcę w istnienie mikołaja-fajnie bo dziecko w coś wierzy i czeka na gwiazdkę,na mikołaja,na to że coś się wydarzy-tylko zastanawiam się czy kiedy dowie się prawdy to nie będzie się czuł oszukany?bo właśnie bałam się tego jak córka była mała i mówiłam jej prawdę że to rodzice kupują dzieciom prezenty ale mam wrażenie teraz że coś fajnego mnie ominęło.

Ja Jak byłam mała miałam lat 5 dostałąm gitare i się bardzo cieszyłąm mama mnie zapisała na kurs i było fajnie nauczyłąm się grać na gitarze Ty tesz morzesz to zrobić jeżeli dzieci lubią muzyke teras gitary są niedrogie koło 180 zł taką jak dla takiego dziecka wystarczy smile

#18 2008-12-12 08:56:19

atina
Przyjaciółka Forum

Jeanne napisał:

Atina , kupiłam mu ten tir policyjny.

Dopiero dzisiaj odkryłam tego posta...i jak synuś zadowolony z prezentu,czy dostanie go dopiero na gwiazdkę?
Nadal poszukujesz prezenciku dla córci?

#19 2008-12-12 09:18:00

Jeanne
Zbanowany

Kurcze , Netkafejka tyle mi ostatnio zabiera czasu , że zupełnie zaniedbałam swoje wątki smile
Oczywiście , że zadowolony:) Powiem : Wniebowzięty ! Jak zobaczył takie wielkie pudło , i te klocki , to aż radość z niego biła big_smile
No ale póżniej , to tata się bawił pół dnia tymi klockami, żeby wszystko poskładać do kupy.
A córcia dostała ta lalkę , nie wiem , czy link jest jeszcze aktywny.Nie ma to tamto , śpi razem z nią.Niedługo będą jej urodzinki i zastanawiam się , czy nie kupić jej wózka do kompletu.Pasowało by smile Jak chcesz , to wyślę Ci zdjęcie dzieci z prezentami.Chwilę było na NK , ale usunęłam , żeby nie było , że się chwalę , czy coś big_smile Najbliżsi byli ciekawi smile

#20 2008-12-12 09:25:47

brysia
Zbanowany

no ja mam to szczęście że kiedyś miałam okazję i nauczyłam się grać na gitarze,grywałam nawet sporo,teraz nie mam na to czasu-a moja córka się do tego nie garnie.Zresztą! moje dziecko chciało dostać dvd-patrzyłam w sklepie nie jest to wielki wydatek,chyba się skuszę.

synek jest malusi więc pewnie jakieś zabawki interaktywne wezmę pod uwagę-dziadkowie chcą kupić chodzik-jeździk,to my może weźmiemy tego gadającego misia?chyba to dobry pomysł-nie?

#21 2008-12-12 09:29:40

atina
Przyjaciółka Forum

Oczywiście że chcę,super że prezent okazał się trafiony,no i tatuś miał radochę.big_smile
Klocki posłużą małemu długo,mój syn miał ich bardzo dużo,ja już wyrósł oddał dla kuzyna,tak więc dzieci po dzieciach....wink

#22 2008-12-12 09:35:14

atina
Przyjaciółka Forum

Brysiu,myślałaś może o "szczeniaczku-uczniaczku"-jest suuuuper.
http://www.krainazabawy.pl/fisherprice- … p-820.html
W sklepie nie przejdę żeby go nie dotknąć a on się odzywa i mówi "przytul mnie".big_smile

#23 2008-12-17 07:40:44

atina
Przyjaciółka Forum

Znalazłam super stronkę z zabawkami dla dzieciaczków,można wybrać przedział wiekowy,firmę.....
Na prezent gwiazdkowy może już troszeczkę za późno,ale może okazać się przydatna na przyszłość.smile
http://www.krainazabawy.pl/

#24 2008-12-17 15:21:29

oazuu
100% Netkobieta

myślę, że dziewczynka bedzie oczarowana taimi rzeczami jak jakies obiece gadżeciki w dziecinnym wydaniu smile

jeśli chcesz wiedzieć coś o mnie, to coś Ci zdradzę.
miłość dla mnie to huśtawka, która stoi w równowadze.
bo chcę Cię z każdą wadą. Nic nie zmienię.

mój narkotyku, mój tlenie. < 3

#25 2008-12-22 00:39:22

Magda1988
Gość Netkobiet

Klocki lego to fantastyczny pomysł. Dla chłopca (i dla taty też hehe) może być na przykład kolejka - na start trzeba trochę zainwestować w coś porządnego i z atestem, ale później taki 5-6 latek może już oszczędzać na poszczególne elementy albo np dostawać w nagrodę za jakieś dobre zachowanie - mój kuzyn w ten sposób "zabudował" cały swój pokój. Natomiast 5-letniemu chrześniakowi staram się kupować jakieś książki i gry - możemy razem czytać, grać - to nas tak trochę do siebie zbliża i rozwija, w tym roku na gwiazdkę dostanie taką grę w stylu "memory" z postaciami z Kubusia Puchatka - ćwiczy pamięć, sama chętnie pogram z Małym i mam nadzieję że lubi Puchatka:) Poza tym wszelkiego rodzaju układanki - puzzle, domino - będzie co robić w zimowe wieczory - myślę, że lepsze to, niż oglądanie telewizji.
Dla dziewczynek podobnie - książki, gry, układanki ze zdjęciami ulubionych postaci; przytulanki - czemu nie, ale z doświadczenia wiem, że dzieci dostają mnóstwo maskotek, które potem same siedzą na półce i się kurzą. 2-3 ukochane wystarczą. Ja jako dziecko miałam bujną wyobraźnię i drewniane klocki w 3 kolorach tworzyły mi cały magiczny świat - wtedy nie potrzebowałam innych zabawek, tyle, że czasy były inne i o lalkę barbie było po prostu trudno. Inna sprawa, że nie mam jeszcze swoich dzieci, więc nie wiem, jak to jest kupować dla własnego szkraba...

#26 2008-12-22 01:00:26

Verissimo
Przyjaciółka Forum

Mój 4latek psuje każdą zabawke w niecałą godzine od rozpakowania bo jk to chłopiec chce wiedziec co jest w środku jak działa i musi ją naprawic w zwiąsku z tym wole mu kupic jakies tańsze zabawki i kilka bo i tak nie będą długo smile

#27 2011-04-01 15:04:52

aska02
Niewinne początki

Ja osobiście polecam gry edukacyjne każdego typu. Dla 4 latka takie "Bystre Oczko" jest bardzo fajne;)

#28 2011-11-30 09:36:04

Laska_z_Polski
Niewinne początki

Gry to bardzo dobry pomysł. Ja w tym roku kupiłam mężowi i dzieciom wspólny prezent - grę planszową Cywilizacja. Mam nadzieję, że odciągnie ich to trochę od komputera. Zamawiałam tutaj: allegro.pl/listing/user.php?us_id=1039145 bo wydawało mi się dosyć tanio.
Koleżanka zrobiła podobnie ale wybrała grę Magia i Miecz: Talisman (którą można rozbudowywać dodatkami).

#29 2011-12-12 12:19:01

agatka22
Niewinne początki

Ja kupiłam w ten weekend płytę dla 5-letniej córeczki pt. " Aida Dzieciom''. Na początku trochę się wahałam, ale dowiedziałam się, że jest to ta sama kobieta, która spiewa na płytach mini mini oraz w mini mini jest autorką słów.
Płyta Aida dzieciom jest niesamowita smile piosenki są przezabawne tak samo jak wiersze. Fajnie jest posłuchać znanych artystów jak czytają bajki dziecięce. Serdecznie polecam smile

#30 2011-12-15 11:19:22

supermama33
Niewinne początki

Ja kupuje mojemu 8-letniemu synkowi akrobatyczne super autko. Widziałam filmik na youtube i wiem, że będzie z niego zadowolony smile

#31 2012-11-01 16:21:57

patryckab
Woman In Red

Odświeżamy wątek bo juz niedługo trzeba bedzie rzeczywiscie sie zbierac jesli chodzi o prezenty mikołajkowe dla najmłodszych. Mozecie wrzucać tutaj swoje propozycje.

#32 2012-11-01 16:25:49

Zuzia z Warszawy
Przyjaciółka Forum

A co dzieciom- nastolatkom??? Tak,żeby były zadowolone i zarazem miały niespodziankę ???

Fajnie.... wszyscy wrócili z cmentarzy... to czas o Bozym Narodzeniu myśleć...

Ostatnio edytowany przez Zuzia z Warszawy (2012-11-01 16:27:17)

Ostatnie tematy :

Stopka forum