wakacje w Polsce czy za granicą ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » wakacje w Polsce czy za granicą ?

Strony Poprzednia 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 76 z 113 ]

39

Odp: wakacje w Polsce czy za granicą ?

Dołączę do tematu. Potrzebuje świeżości, oddechu, nowej przygody, ale i samotności. Czy zna ktoś może oferty biur podróży dla singli? Był ktoś na takim wyjeździe?

Zobacz podobne tematy :

40 Ostatnio edytowany przez gargulec (2015-02-07 22:23:25)

Zgadzam się, że Polska jest pięknym krajem i ma sporo do zaoferowania turystom. Ja jednak, póki jestem względnie młoda i bez zobowiązań, wybieram daleką zagranicę. I tylko na własną rękę. Za 2 tygodnie lece do Peru. Miały być Filipiny ale stanęło na Peru właśnie. Ukochanego zostawiam w domu. On jest cudownym człowiekiem ale dla niego najlepszy wypoczynek do plażing i obijanie się, wiec razem polecimy gdzieś we wrześniu. Oczywiście sama to zorganizuje. Mi się marzy Gruzja lub Maroko. Jemu Teneryfa hmm Jak nie umrę z nudów to chyba za niego wyjdę wink

41 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2015-02-09 08:50:27)

modnam napisał/a:

Dołączę do tematu. Potrzebuje świeżości, oddechu, nowej przygody, ale i samotności. Czy zna ktoś może oferty biur podróży dla singli? Był ktoś na takim wyjeździe?

Zobacz różne wyszukiwarki, na szczęście coraz więcej jest wycieczek, w którym program ustawiony jest dla singli ja tak pierwszy raz pojechałam do Egiptu i poznałam miłego faceta ;p Oczywiście nie jechałam w takim zamiarze, wręcz przeciwnie chciałam odpocząć do płci męskiej.  Spokojnie mogę polecić Hurghade na taki wyjazd- z tego co wiem jest teraz sporo ofert dla singli. Moja znajoma znalazła ostatnio na niedozwolony link ofertę last minute, z kolei dziewczyna mojego brata poznała go przez niedozwolony link . Wydaje mi się, że samotność o której wspominasz, nie jest dobra i taki wyjazd powinien być przynajmniej ze znajomymi.

42

Marzą mi się wakacje w Chorwacji lub w Wenecji, co roku planujemy wyjazd i co roku ostatecznie spędzamy czas w Polsce. Ciągle coś powoduje, że nie możemy zrealizować tych marzeń. Może w tym roku zbierzemy się większą ekipą i wreszcie się uda... wink

43

Naprawdę warto od czasu do czasu opuścić nasz piękny kraj i nabrać trochę dystansu. Uwielbiam spędzać wolny czas nad Bałtykiem albo w Karkonoszach, ale czasami dobrze jest odetchnąć za granicą. W zeszłym roku tydzień spędziłam w Portugalii i było świetnie. Po takim urlopie inaczej się patrzy na życie w Polsce.

44

Uwielbiam nasze polskie góry i morze, ale tak jak poprzedniczka uważam, że od czasu do czasu warto jest zwiedzić coś poza granicami naszego pięknego kraju. Ja na ten przykład w tamtym roku byłam w Turcji. Wycieczkę zorganizowało nam (mnie i mojemu partnerowi) polskie biuro podróży w Alanyi. Powiem szczerze, że to były jedne z moich najlepszych wakacji! Wycieczki z polskim przewodnikiem i inne liczne wycieczki fakultatywne były idealnym rozwiązaniem na to, żeby czas spędzony w obcym kraju wykorzystać maksymalnie. Dlatego polecam i możliwe, że w tym roku również się tam wybiorę tylko może już w inny region smile

45

Przez ostatnie dwa lata byłem za granicą, czyli Turcja i Chorwacja super klimat super pogoda można, by było tam mieszkać żyć nie umierać! Lecz w tym roku wyjeżdżam na mazury chciałem sobie przypomnieć młodzieńcze czasy. Nie mam ustalonego, gdzie jeździć i, na co stawiam, bo polske kocham, ale też chce zwiedzić kawałek świata.

46

uważam, że  w Polsce jest drogo a i z pogodą nie wiadomo. Osobiście polecam wakacje za granicą, gdzie pogoda pewna. Mamy teraz tyle opcji i miejsc...a ceny niektórych wczasów podobne jak w Polsce albo taniej...

47 Ostatnio edytowany przez melciak (2015-05-03 22:32:41)

Ja zawsze wyjeżdżam w okresie wakacyjnym nad polskie morze. W zeszłym roku wypożyczaliśmy przyczepę campingową z wypożyczali Pana Tobiasz Dobińskiego. Zakwaterowaliśmy się we Władysławowie. Pole było pod samą plażą. Wczasy te wyniosły nas mniej więcej cenowo co rok wcześniej gdzie mieszkaliśmy w pensjonacie. W przyczepie było o tyle lepiej, że na takich polach campingowych jest nieziemski klimat. Wieczorami ogniska z resztą turystów z widokiem na plażę. Rano budził nas szum morza. To były moje najlepsze wakacje. W tym roku też wypożyczamy przyczepę, ale myślimy aby pojechać do innej miejscowości.

48

Ja napiszę tak - wielka podróżniczka ze mnie nie jest, więc niewiele wiem o zagranicznych wojażach, ale mój partner mnie w tym roku zabiera na urlop do Turcji. Sama podróż samolotem mnie już przeraża, ale to szczegół. Chcemy wykorzystać te wakacje maksymalnie dlatego proszę Was o pomoc, jeśli ktoś z Was był w Turcji. Oto kilka pytań:
1) wycieczka z lokalnym biurem - czy to dobry wybór?
2) co warto zwiedzić w Turcji?
3) jaki hamam (łaźnie turecką) polecacie w Turcji? - odrobina relaksu nikomu nie zaszkodziła smile
Za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi będę bardzo wdzięczna smile
Pozdrawiam serdecznie!

49

Ja od kilku lat już nie zostaje w Polsce, bo niestety wychodzi bardzo drogo. Wolę dopłacić i mieć wakacje na wypasie gdzieś gdzie jest cieplo i mam pewnoscm że pogoda będzie a nie, że pojechałąm kilka lat temu do Władysławowa i siedziałam na kwaterze, bo lało:/ Teraz jestem w trakcie rezerwowania wyjazdu do Bułgarii przez platformę Traveloppa. Także jak mam wybór to wolę zdecydowanie za granicę, chociażby na Litwę nie daleko, ale zawsze coś innego się zobaczy.

50

Ja przez długi czas spędzałam wakacje w Polsce, ale prawdę mówiąc, znudziło mi się to, poza tym pogoda jest u nas bardzo niepewna, a ja kocham słońce! W ostatnich latach byłam w Bułgarii, Chorwacji i Hiszpanii. W tym roku prawdopodobnie odwiedzę Lyon, gdzie mieszka moja przyjaciółka; poza tym bardzo liczę na wygraną w loterii varty i naprawdę egzotyczną wycieczkę na Hawaje - to jedno z moich podróżniczych marzeń, a niestety baaardzo drogie w realizacji.

51

Myślimy, bo chcielibyśmy w tym roku pojechać, gdzie z inne rejony i padło w rozmowie, że może Norwegia, Islandia itp. Albo w sumie Islandia odpadła, bo tam jednak jest drogo, ale mamy na oku apartament: 3 pokoje, 4 osoby - 1400 za tydzień, to jest mega tanio, bo 1400 do podziału na 4 osoby. smile

52

Markizik napisał/a:

Myślimy, bo chcielibyśmy w tym roku pojechać, gdzie z inne rejony i padło w rozmowie, że może Norwegia, Islandia itp. Albo w sumie Islandia odpadła, bo tam jednak jest drogo, ale mamy na oku apartament: 3 pokoje, 4 osoby - 1400 za tydzień, to jest mega tanio, bo 1400 do podziału na 4 osoby. smile

Naprawdę tanio, to nie pole namiotowe? Skąd masz taką ofertę?

Miłość wywraca życie do góry nogami...

53

Jakie namioty. big_smile Ja w wakacje chce odpocząć. smile
To jest z Interhome i właściwie, to już tylko z tego korzystamy, bo wychodzi taniej niż hotele i czasami i lepiej. Nie przepadam za hotelowym klimatem, chyba, że byłoby mnie stać na jakiś 5 gwiazdkowy. smile

54 Ostatnio edytowany przez Olinka (2015-08-28 21:58:13)

Polska robi się coraz droższa a gwarancji pogody nie masz  - taka jest moja opinia. Nie zawsze trzeba wydać kasę na zorganizowaną wycieczkę, można np samemu wyjechać i uczestniczyć w prywatnych karawanach jak np moim w ukochanym Maroko http://morethanblog.pl/kuchnia/maroko-% … ez-sahare/  albo tu świetnie laska opisuje jak można zwiedzić świat za małą kase - [niedozwolony link]

55

Uwielbiałam podróże dopóki nie zachorowałam na nerwicę natręctw, przez którą już nie mogę sobie na nie pozwolić.

56

Markizik napisał/a:

To jest z Interhome i właściwie, to już tylko z tego korzystamy, bo wychodzi taniej niż hotele i czasami i lepiej. Nie przepadam za hotelowym klimatem, chyba, że byłoby mnie stać na jakiś 5 gwiazdkowy. smile

Niektórzy lubię blisko natury odpoczywać, jak byłam dzieckiem to lubiłam biwaki. wink
Już obczaiłam to te aprtamenty na całym świcie, rzeczywiście można w dobrej cenie ogarnąć i wiecej wolnoąści niż w hotelu.

EWA SC - ale to tak nagle mozna dostać? Sądizłam, ze to się ma i ewentualnie potęguje z wiekiem.

Miłość wywraca życie do góry nogami...

57 Ostatnio edytowany przez sidor (2015-06-08 10:57:35)

Ja uwielbiam Polskie jeziora. Cudne klimaty na mazurach ale jeśli ktoś szuka czegoś podobnego w innym regionie to polecam okolice Boszkowa koło Leszna w wielkopolskim. Super czysta woda , dużo atrakcji dla wędkarzy , mnóstwo ładnych lasów , coś pięknego. Jeśli ktoś chce wypocząć to szybki transport do Boszkowa i masz spokój na ile chcesz. Dostępnych jest wiele pokoi czy domków do wynajęcia. Pola namiotowe i campingowe. Polecam.

Sidor i wszystko jasne.

58

I Polska i nie tylko smile Ja w tym roku planuje cos mocno egzotycznego smile

59

Od kilku dobrych lat widzę, że czasem wyjazd w Polskę jest droższy niż za granicę więc zdecydowanie pod jakieś palemki big_smile gdzie wiem, że pogoda mnie nie zaskoczy

60

serducho napisał/a:
Markizik napisał/a:

Niektórzy lubię blisko natury odpoczywać, jak byłam dzieckiem to lubiłam biwaki. wink
Już obczaiłam to te aprtamenty na całym świcie, rzeczywiście można w dobrej cenie ogarnąć i wiecej wolnoąści niż w hotelu.

To widzisz, ja muszę już mieć łóżko, albo chociaż wygodniejszy materac. Ale, żeby nie było. Jak już wyjeżdzamy, to nie siedzimy w pokoju, tylko cały dzień gdzieś w ruchu, ewentualnie trochę lenistwa nad wodą, jak akurat po to jedziemy.

spinka_z - właśnie o to chodzi, że czasami w Polsce przesadzają z tymi cenami.

61

To są zawsze dwa największe minusy podróży po Polsce, koszty i pogoda. Chyba, że ktoś ma smykałke do tego, to może sam zaplanować. Znajoma pojechała z dwójką dzieci, to sobie tylko przejazdy pociągami wczesniej rezerwowała, bo np. w przewozach regionalnych z wyprzedzeniem już od złotówki można kupić bilet, a noclegi na miejscu, bez jakiś luksusów, ale też nie żadne obskurne motele czy hostele. I tak sobie jeżdżą po kraju, raz tu raz tam, na weekend, albo na dłużej. Wszystko zależy jaki mają zasób portfela.

62

teLimena29 - niektórzy tak potrafią. Ja tak tylko ogólnie mam wrażenie (też jeżdżąc czasami do Niemiec), że w turystycznych miejscach w Polsce jest drożej niż na zachodzie.

63

Markizik napisał/a:

teLimena29 - niektórzy tak potrafią. Ja tak tylko ogólnie mam wrażenie (też jeżdżąc czasami do Niemiec), że w turystycznych miejscach w Polsce jest drożej niż na zachodzie.

Dokładnie tak! Nie rozumiem za bardzo tego fenomenu.... Nie wiem czy to kwestia naszych przyzwyczajeń czy po prostu nie chce nam się szukać informacji o np. tanich miejscach wypoczynkowych. Kilka razy miałam taką sytuację, że zagraniczna wycieczka była tańsza niż   wakacje nad Polskim morzem... sad przykre to trochę.

64

Hej, ja planuję w tym roku wakacje w Polsce, najpierw Zalesie Mazury ze spa, potem planujemy nad morze jeszcze, znacie jakieś fajne miejsca nad morzem?

65

Ja właśnie wróciłam z Ustki i w tym roku też postawiłam na SPA, stwierdziłam że czas wreszcie zrobić coś dla siebie smile Byłam w Hotelu Grand Lubicz i naprawdę mogę polecić, bo jest na najwyższym poziomie, miła obsługa, pyszne jedzenie i wygodne pokoje smile Warto się nawet na weekend wybrać i porządnie odpocząć wink

66

teLimena29 napisał/a:

To są zawsze dwa największe minusy podróży po Polsce, koszty i pogoda. Chyba, że ktoś ma smykałke do tego, to może sam zaplanować. Znajoma pojechała z dwójką dzieci, to sobie tylko przejazdy pociągami wczesniej rezerwowała, bo np. w przewozach regionalnych z wyprzedzeniem już od złotówki można kupić bilet, a noclegi na miejscu, bez jakiś luksusów, ale też nie żadne obskurne motele czy hostele. I tak sobie jeżdżą po kraju, raz tu raz tam, na weekend, albo na dłużej. Wszystko zależy jaki mają zasób portfela.

Za złotówkę to nie widziałam, ale jest jakaś promocja Ty i 1,2,3, że na jednym bilecie mogą jechać 4 osoby i każda kolejna ma zniżkę. Ogólnie w wakacje zawsze są jakieś promocje na przejazdy, bo wiadomo, że ludzie masowo wyjeżdżają, więc jest walka o pasażera.

67

No jest taka promocja też, ale to dobrze, zaoszczędzone pieniądze można wydać na przyjemniejsze rzeczy, w końcu nie po to się jedzie na wakacje, żeby siedzieć w miejscu.

68

sarenka1990 napisał/a:

Witam wszystkich ; )

Jak w temacie -czy wolicie spędzać wakacje w Polsce czy za granicą ? korzystacie z biur podrózy czy sami montujecie sobie wyjazd na własną rękę ?

Przyznam się że wakacje sprzed 2 lat (gdy koleżanki namówiły mnie na Mielno ) wspominam jako koszmar zarówno cenowy jak i logistyczno-organizacyjny,dlatego teraz praktycznie co roku planuje z odpowiednim wyprzedzeniem kilka dni poza granicami Polski, co wbrew pozorom można zorganizować niewiele większym kosztem niż wakacje nad Bałtykiem.

Chciałabym poznać Wasze opinie,doświadczenia na temat ulubionego sposbbu  i miejsca spędzania wakacji.

pozdrawiam wink

Zdecydowanie polskie morze! Ewentualnie Skandynawia.

Egipt jest przereklamowany. Tak samo jak te wszystkie inne temu podobne Tunezja, Turcja, Grecja. Szczerze mówiąc te wczasy są dla ludzi przecietnych. Nie raz spotkałam si z opinią, że Bałtyk jest dla zamożnych. Co prawda to prawda, w Egipcie w hotelu płacisz tyle co nad Bałtykiem za kwatery niekiedy.

Poza tym jak dla mnie, lubię ciepło. Ale tam się nie będę dusić. Bałtyk ma fantastyczne zimne morze, aż milo i zdrowo wskoczyć do takiej zimnej wody. A ja chce popływać w wodzie nie w zupie.

Poza tym nie odpowiada mi kultura tych krajów. Szczerze to nic mi się w nich nie podoba.

Polskie plaże, są jednymi z najpiękniejszych. Poza tym wakacje z w Polsce można świetnie połączyć z zagranicznymi wycieczkami. Wiele jest ofert turystycznych np. można płynąc na 3 dni do Danii, albo do Szwecji, ze Świnoujścia do Niemiec jest bez przesady rzut beretem. Z drugiej strony Bałtyku można płynąć do Kaliningradu.
Wczasy we Władysławowie z kolei są świetnym punktem komunikacyjnym. Blisko na Hel, do Trójmiasta, na piechotę do Jastrzębiej Góry przez plaże.
Na Helu też zawsze jest mnóstwo atrakcji. Trójmiasto to dobra opcja, szczególnie po sezonie.
Moim zdaniem wczasy nad polskim morzem mają mnóstwo do zaoferowania: loty widokowe, długie i krótkie rejsy, zachęcam do korzystania z wycieczek zorganizowanych z przewodnikiem.

Góry tez bardzo polecam. Zakopane. Kto nie był, dementuje plotki, że nad morskie oko jest zabójczo ciężka trasa. Pfff spacerek. Miło, w cieniu, po asfalcie, piękne krajobrazy. TYLKO MI KONI NIE MĘCZYĆ!!!!! JAK KTOŚ MA NAD MORSKIE OKO POSADZIĆ D... I JECHAĆ A KOŃ MA SIĘ ZAMORDOWAĆ DO NIECH DA SOBIE SPOKÓJ!!!!
Ale pieszo jak najbardziej polecam. Dla zdrowia. Tak samo jak niektórzy przesadzają że na Kasprowy Wierch to znów tak strasznie i wysoko. Nowoczesna bezpieczna kolejka. Z góry można podziwiać piękne widoki. Warto. Gubałówka- obowiązkowo.
A i w tez polecam wycieczki zorganizowane (Tatralandia, Spływ Dunajcem, Słowacja). Bo Giewont to zależy, nie namawiam lol
Tak samo jak Karpacz, Śnieżka, Szklarska Poręba, też można przy okazji zajrzeć do Czech i Niemiec. A jak już tamte strony to Wrocław też jest piękny warto zwiedzić.

69 Ostatnio edytowany przez CatLady (2015-07-02 16:41:24)

Ja mieszkam za granicą, gdy mieszkałam w Polsce, to nie stać mnie było na wakacje. Ani w Polsce ani za granicą...

Teraz spędzam je poza Polską. Gorąco (dosłownie!) polecam Chorwację. Wszystko jest na tip top. Pogoda, żarcie, żadnych problemów z komunikacją po angielsku.

Nigdy nie korzystałam z biura podróży. Zawsze montuję wszystko sama, loty, nocleg, plan zwiedzania, rozrywki. Lubię mieć kontrolę nad własnym czasem.

Ludmiłaa napisał/a:
sarenka1990 napisał/a:

Witam wszystkich ; )

Jak w temacie -czy wolicie spędzać wakacje w Polsce czy za granicą ? korzystacie z biur podrózy czy sami montujecie sobie wyjazd na własną rękę ?

Przyznam się że wakacje sprzed 2 lat (gdy koleżanki namówiły mnie na Mielno ) wspominam jako koszmar zarówno cenowy jak i logistyczno-organizacyjny,dlatego teraz praktycznie co roku planuje z odpowiednim wyprzedzeniem kilka dni poza granicami Polski, co wbrew pozorom można zorganizować niewiele większym kosztem niż wakacje nad Bałtykiem.

Chciałabym poznać Wasze opinie,doświadczenia na temat ulubionego sposbbu  i miejsca spędzania wakacji.

pozdrawiam wink

Zdecydowanie polskie morze! Ewentualnie Skandynawia.

Egipt jest przereklamowany. Tak samo jak te wszystkie inne temu podobne Tunezja, Turcja, Grecja. Szczerze mówiąc te wczasy są dla ludzi przecietnych. Nie raz spotkałam si z opinią, że Bałtyk jest dla zamożnych. Co prawda to prawda, w Egipcie w hotelu płacisz tyle co nad Bałtykiem za kwatery niekiedy.

Poza tym jak dla mnie, lubię ciepło. Ale tam się nie będę dusić. Bałtyk ma fantastyczne zimne morze, aż milo i zdrowo wskoczyć do takiej zimnej wody. A ja chce popływać w wodzie nie w zupie.

Poza tym nie odpowiada mi kultura tych krajów. Szczerze to nic mi się w nich nie podoba.

Polskie plaże, są jednymi z najpiękniejszych. Poza tym wakacje z w Polsce można świetnie połączyć z zagranicznymi wycieczkami. Wiele jest ofert turystycznych np. można płynąc na 3 dni do Danii, albo do Szwecji, ze Świnoujścia do Niemiec jest bez przesady rzut beretem. Z drugiej strony Bałtyku można płynąć do Kaliningradu.
Wczasy we Władysławowie z kolei są świetnym punktem komunikacyjnym. Blisko na Hel, do Trójmiasta, na piechotę do Jastrzębiej Góry przez plaże.
Na Helu też zawsze jest mnóstwo atrakcji. Trójmiasto to dobra opcja, szczególnie po sezonie.
Moim zdaniem wczasy nad polskim morzem mają mnóstwo do zaoferowania: loty widokowe, długie i krótkie rejsy, zachęcam do korzystania z wycieczek zorganizowanych z przewodnikiem.

Góry tez bardzo polecam. Zakopane. Kto nie był, dementuje plotki, że nad morskie oko jest zabójczo ciężka trasa. Pfff spacerek. Miło, w cieniu, po asfalcie, piękne krajobrazy. TYLKO MI KONI NIE MĘCZYĆ!!!!! JAK KTOŚ MA NAD MORSKIE OKO POSADZIĆ D... I JECHAĆ A KOŃ MA SIĘ ZAMORDOWAĆ DO NIECH DA SOBIE SPOKÓJ!!!!
Ale pieszo jak najbardziej polecam. Dla zdrowia. Tak samo jak niektórzy przesadzają że na Kasprowy Wierch to znów tak strasznie i wysoko. Nowoczesna bezpieczna kolejka. Z góry można podziwiać piękne widoki. Warto. Gubałówka- obowiązkowo.
A i w tez polecam wycieczki zorganizowane (Tatralandia, Spływ Dunajcem, Słowacja). Bo Giewont to zależy, nie namawiam lol
Tak samo jak Karpacz, Śnieżka, Szklarska Poręba, też można przy okazji zajrzeć do Czech i Niemiec. A jak już tamte strony to Wrocław też jest piękny warto zwiedzić.

Jeżeli napiszesz, że Chorwacja jest także przereklamowana, nie uwierzę smile
CatLady, a ja w Chorwacji staram się nie komunikować po angielsku.

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

71

Wielbiciel Lidiji Bacic napisał/a:

Chorwacja jest najpiękniejsza na świecie!!!

A jak się komunikujesz? Znasz trochę chorwackiego, czy może rozmowa jest polsko-chorwacka? Jakby nie było język raczej różniący się od naszego...

CatLady napisał/a:
Wielbiciel Lidiji Bacic napisał/a:

Chorwacja jest najpiękniejsza na świecie!!!

A jak się komunikujesz? Znasz trochę chorwackiego, czy może rozmowa jest polsko-chorwacka? Jakby nie było język raczej różniący się od naszego...

To prawda, Chorwacja jest rajem na Ziemi smile Trochę znam język chorwacki, z akcentem na trochę. Serdecznie zapraszam Cię do chorwackiej kafejki pod palmami w dziale Nasza Społeczność.

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

73

Witam Wszystkich smile
Jestem tutaj nowa, ale chciałam się również podzielić własnymi spostrzeżeniami. Uważam, że zarówno wakacje za granicą jak i w Polsce mają swój urok. Ważne, że są big_smile Jeżeli chodzi o Polskę preferuję jednak tereny górzyste. Uwielbiam Karpacz czy Szklarską Porębę. Mają swój urok. Góry Izerskie, Karkonosze te sprawy :3 No i tutaj tylko i wyłącznie na własną rękę.
Jednak za granicę bałabym się jechać w ten sposób. Jedynym językiem jakim się posługuję jest język polski sad Z tego powodu dla mnie tylko i wyłącznie biuro podróży.
Swego czasu byłam w Chorwacji i rzeczywiście jest to cudowne państwo (moim skromnym zdaniem). Kamienne plaże (bodajże są tylko dwie piaszczyste?) to paradoksalnie dla mnie raj na ziemi big_smile Nie lubię plaż. Jak już pisałam jestem raczej "górzysta" więc ten rodzaj plaż doskonale wpasowuje się w moje gusta wink
Natomiast ostatnio byłam również z biurem podróży w Rumunii. Wybrałam się ze względu na dość ciekawy program "Śladem Draculi" big_smile Bukareszt, Sybin czy Sighisoara gdzie znajduje się dom Palownika. Dla mnie cud miód :3 Z tego co pamiętam akurat organizowało to "WytwórniaWypraw". Nazwy biura, które organizowało wycieczkę w Chorwacji już nie pamiętam sad
Mam ten problem, że jeżeli jadę gdzieś sama to zazwyczaj kończy się tak, że spoczywam na laurach i "wypoczywam" (czyt. leżę i nic nie robię). Tego nie ma z biurem podróży. Cały czas coś się dzieje i mam poczucie, że nie tracę wakacji na nic nie robienie wink

74

Co jest przereklamowane może powiedzieć jedynie ten,kto tam był.
Mam nadzieję,że byłaś w tych krajach Ludmiło-czy tam sobie piszesz?
Nie cierpię polskiego morza i nigdy dobrowolnie nie pojadę tam gdzie będę moknąć czy marznąć zamiast pływać.

Zaprzeczam,że Egipt jest przereklamowany-ale z pewnością trzeba wiedzieć gdzie jechać-żadna Hurghada czy Sharm.
Znalazłam fajne,zupełnie nieludne miejsce i na pewno tam wrócę;)

Chorwacja jest najpiękniejsza dla tych co niewiele widzieli poza nią:)Lub dla tych co widzieli tylko turystyczne atrakcje.

Liliputko-państwo nie jest cudne.Cudne jest to co widziałaś.Jest w Chorwacji trochę miejsc strasznych,powalających ogromem zniszczeń powojennych,wiosek zupełnie pustych bo wszyscy zostali zabici.Taka Chorwacja wciąż istnieje,mało dostępna turystycznie...

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.
gojka102 napisał/a:

Co jest przereklamowane może powiedzieć jedynie ten,kto tam był.
Mam nadzieję,że byłaś w tych krajach Ludmiło-czy tam sobie piszesz?
Nie cierpię polskiego morza i nigdy dobrowolnie nie pojadę tam gdzie będę moknąć czy marznąć zamiast pływać.

Zaprzeczam,że Egipt jest przereklamowany-ale z pewnością trzeba wiedzieć gdzie jechać-żadna Hurghada czy Sharm.
Znalazłam fajne,zupełnie nieludne miejsce i na pewno tam wrócę;)

Chorwacja jest najpiękniejsza dla tych co niewiele widzieli poza nią:)Lub dla tych co widzieli tylko turystyczne atrakcje.

Liliputko-państwo nie jest cudne.Cudne jest to co widziałaś.Jest w Chorwacji trochę miejsc strasznych,powalających ogromem zniszczeń powojennych,wiosek zupełnie pustych bo wszyscy zostali zabici.Taka Chorwacja wciąż istnieje,mało dostępna turystycznie...

Gojko, widziałem w Chorwacji nie tylko turystyczne atrakcje. Także zniszczenia wojenne, ba mieszkałem w hotelu z widocznymi śladami po kulach. Przebywałem na Węgrzech, w Bułgarii i we Włoszech. I wiesz co? Chorwacja jest dla mnie najpiękniejsza. Ljubav zauvijek smile

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

76

Przyznam Wielbicielu,że to zależy ile razy tam byłeś i co widziałeś.
Ktoś kto był raz czy dwa i to w tym samym miejscu na przykład nie może powiedzieć,że Bułgaria,Węgry czy Italia są piękne lub brzydkie-sam musisz przyznać :)Bo nie zna kraju.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

Posty [ 39 do 76 z 113 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » wakacje w Polsce czy za granicą ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018