Gdzie na wakacje w Polsce? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Gdzie na wakacje w Polsce?

Strony 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 147 ]

1

Temat: Gdzie na wakacje w Polsce?

Co prawda dopiero trwają ferie zimowe, ale my już zaczęliśmy zastanawiać się gdzie w tym roku spędzić letnie wakacje. Od kilkunastu lat wyjeżdżamy na urlop za granicę, więc tym razem poważnie rozważamy możliwość spędzenia go w kraju. Jest jednak problem - gdzie? Nie morze, nie góry i nie Mazury, bo morze już kilka razy było, góry mamy na wyciągnięcie ręki, więc urlopowo przestały być atrakcyjne, a Mazury niestety też w tym roku odpadają. Doszliśmy do wniosku, że tym razem nie zależy nam na mnóstwie atrakcji, ale aby była ładna okolica, jakaś czysta woda i coś jeszcze na dokładkę wink.

Znacie jakieś ciekawe miejsca, które na tę okoliczność możecie polecić? Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi i uwagi.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Gdzie na wakacje w Polsce?

Ja na pewno mogę polecić Kaszuby; cudowna natura, przepiękne widoki, krajobrazy- zwłaszcza z perspektywy wody. Cisza, dużo lasów, dużo wody smile

3

Ja z kolei ze spokojnym sercem mogę polecić Podlasie.

Region ten jest przepiękny. Duża ilość lasów, spokój, cisza, piękne miejsca, a i woda się znajdzie. I inne atrakcje.
Uwielbiam tą część Polski.

Nie traktuj życia zbyt serio. I tak żyw z niego nie wyjdziesz.

Ludzie, którzy nie lubią kotów, zawsze myślą, że ta niechęć jest jakąś szczególną zaletą

4

Dzięki, dziewczyny! smile Rozważaliśmy jakieś nieznane nam tereny, więc zarówno Podlasie, jak i Kaszuby byłyby w sam raz wink. Ale czy możecie polecić jakieś konkretne miejsca?

Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

5

Osobiście polecam okolice Białowieży.

To znaczy ja mam rodzinę w okolicy Bielska Podlaskiego, jednakże odwiedziłyśmy Białowieżę.
To nie tylko Białowieski Park Narodowy, owszem bliskie spotkania z naturą powodują, że chcesz tam znowu pojechać.
Ale jest też inny konieczny punkt- Restauracja Carska. To restauracja, która mieści się w dawnej stacji kolejowej Białowieża- Towarowa. Sam budynek jest zabytkowy i nawet wpisany w rejestr. Z tego co słyszałam można nawet wynająć jeden z zabytkowych wagonów sypialnych na noc. Jest po prostu śliczna. Polecam też przejażdżkę koleją wąskotorową.

Można wynająć domek nad Narwią, w środku lasu. Koniecznie wypożyczcie lub przywieźcie ze sobą rowery.

Nudzić się nie będziecie.

Nie traktuj życia zbyt serio. I tak żyw z niego nie wyjdziesz.

Ludzie, którzy nie lubią kotów, zawsze myślą, że ta niechęć jest jakąś szczególną zaletą

6

Wow! wink Domek nad Narwią, w środku lasu, normalnie bajka - to jest właśnie to, co w tym roku chodzi mi po głowie! smile

7

Popieram! Białowieża jest przecudna. Osobiście mogę też polecić Bieszczady smile

8

My z mężem postanowiliśmy się wybrać w podróż poślubną właśnie po Polsce.
Jeszcze w czasach jak byliśmy singlami zjeździliśmy trochę świata - cała Europa, Afryka, Azja i postanowiliśmy, że właśnie tym razem postawimy na nasze krajowe atrakcje.
Zaczęliśmy od gór i klimatycznych górskich miejscowości, i tak przejeżdżając przez całe południe Polski dojechaliśmy na Roztocze.
Dla mnie bajka. Na pewno tam jeszcze kiedyś wrócimy.

9

Ładna okolica, czysta woda wspaniałe powietrze jak nie Mazury to proponuję Augustów na pograniczu Baśniowej Suwalszczyzny i wielokulturowego Podlasia. Dużo ciekawych miejsc do odkrycia , doskonała baza wypadowa. Poza tym idealne miejsce na odpoczynek

10 Ostatnio edytowany przez Coaching Lady (2013-03-25 16:46:29)

Z czystym sumieniem moge polecić Bory Tucholskie oraz Bieszczady. Nad Soliną jest przepięknie smile

11

Roztocze - oo tak! Zamość jest pięknym miastem i może być bazą wypadową właśnie w tamte rejony:)

12

Chyba namówiłyście mnie na Białowieżę. Daleko ale jak patrzę na zdjęcia to chcę tam! I ten wagon jako sypialnia na noc... pysznie.

13

Trochę temat spóźniony, ale dziewczyny jeśli nadal nie wiecie gdzie jechać to przyjrzyjcie się Letnisku Zalesie w Rentynach. To jest na mazurach. Mają tam bardzo tanie domki i okolica też pięknie wygląda. Wydaje się to być dobrą okazją.

14 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-01-21 22:00:24)

Do tej Białowieży to ja chyba też się wybiorę. Ostatnio mamy szał na wypożyczanie aut z reklama i w weekendy zwiedzamy Polskę. a w tamtych rejonach rzadko bywamy;)

15

Catwoman napisał/a:

Ja na pewno mogę polecić Kaszuby; cudowna natura, przepiękne widoki, krajobrazy- zwłaszcza z perspektywy wody. Cisza, dużo lasów, dużo wody smile

Również polecam z całego serca Kaszuby - piękne i wielu jeszcze miejscach dziewicze - bardzo dużo jezior. Ja w zeszłym roku byłam w okolicach Wdzydz Kiszewskich.
Jakby ktoś potrzebował namiarów na sprawdzone kwatery, prosze się odezwać w tym topicu to podam.

16

Znamy smile Polecam Łódź tongue A tak na poważnie to w bliskim sąsiedztwie Łodzi masz Termy Uniejów czyli kompleks basenowy myślę, że może Wam się spodobać! O ile umiecie pływać i lubicie wodę smile Nawet bufet jest w basenie!

17

Olinka napisał/a:

Nie morze, nie góry i nie Mazury, bo morze już kilka razy było, góry mamy na wyciągnięcie ręki, więc urlopowo przestały być atrakcyjne, a Mazury niestety też w tym roku odpadają. Doszliśmy do wniosku, że tym razem nie zależy nam na mnóstwie atrakcji, ale aby była ładna okolica, jakaś czysta woda i coś jeszcze na dokładkę wink.

To namierzyć na mapie drugą krainę jezior - drugie Mazury - Sława, Brenno, Boszkowo, Wolsztyn, Karpicko, Kuźnica Zbąska, Zbąszyń. Rowery, namiot, kajaki, kijki i przed siebie. Jest gdzie popływać, połazić, pozwiedzać - nawet wpław kajakami i mając 1000 pomysłów na minutę, tak nie sposób jest się tam nudzić.
Bałtyk i Mazury zaliczyłem nie raz, ale do tych "Mazur" w Lubuskiem wracam wakacyjnie jak z automatu smile

Mogę być w każdym miejscu na świecie, ale fragment mnie zawsze będzie jezdził opustoszałą autostradą zwaną życiem, sprawdzajac w tylnym lusterku, jak rozmywają się na horyzoncie miejsca i ludzie, których poznałem.

18

Myślę że mamy dużo wspaniałych miejsc w Polsce, Mazury, Kaszuby, Góry, dla każdego coś się znajdzie smile

19

Natalkaa91 napisał/a:

Myślę że mamy dużo wspaniałych miejsc w Polsce, Mazury, Kaszuby, Góry, dla każdego coś się znajdzie smile

Otóż to, Polska ma to w sobie, że można i w góry i nad morze i nad jeziora - co kto lubi smile

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

20

oczywiście nad morze, najlepiej z ekipą, do gospodarstwa agroturystycznego, my jeździmy z ekipą 20-sto osobową, prawie każdy z dzieciakami, jest super i takie wakacje są najlepsze !!!

21

MichalinkaG napisał/a:

Znamy smile Polecam Łódź tongue A tak na poważnie to w bliskim sąsiedztwie Łodzi masz Termy Uniejów czyli kompleks basenowy myślę, że może Wam się spodobać! O ile umiecie pływać i lubicie wodę smile Nawet bufet jest w basenie!

Łódź jest pełna tajemnic;) mimo, że nie wygląda zbyt pięknie to jednak ma coś w sobie. Ja bardzo lubię jej artdegrandowy klimat.

-Co pan robi?
-Czekam na siebie.

22

Kocham Bieszczady smile
Góry + Zalew Soliński, żyć nie umierać smile

ja polecam Mazury - kocham wakacje nad jeziorami. Polecam Giżycko, Węgorzewo, oczywiście Mikołajki - piękne miejscowości, wspaniałe jeziora./

24

a ja kocham Ustronie Morskie. Ale parę ładnych lat mnie tam nie było i z tego co słyszałam jest tam teraz okropnie dużo turystów. Jak jeździłam było fajnie spokojnie wink

i tak wiem, polskie morze idealne nie jest wink ale lubię!

Das ist ein Akt in dem in Kürze ein Schäfchen den Wolf frisst

25

rycerzowa napisał/a:

a ja kocham Ustronie Morskie. Ale parę ładnych lat mnie tam nie było i z tego co słyszałam jest tam teraz okropnie dużo turystów. Jak jeździłam było fajnie spokojnie wink

i tak wiem, polskie morze idealne nie jest wink ale lubię!

Moja mama też uwielbia Ustronie Morskie. Ja mimo,  że za morzem nie przepadam to uważam, że to miasto ma coś w sobie.

-Co pan robi?
-Czekam na siebie.

26

Mi nad morzem podoba się bardzo na półwyspie helskim, byliśmy w te wakacje co były z chłopakiem w Jastarni, potem jeszcze krótka wycieczka na Hel i było super smile Jeszcze wcześniej byliśmy w Łebie i Krynicy Morskiej, tam też fajnie, ale w Jastarni, na Helu według mnie jeszcze lepiej, taki klimat małego miasteczka, bardzo mi się podobało smile

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

27

Ostatnio zachwyciła mnie Kudowa Zdrój, choć, jak piszecie, pięknych miejsc jest w Polsce wiele.

28 Ostatnio edytowany przez Olinka (2013-11-30 21:30:51)

Olinka napisał/a:

Co prawda dopiero trwają ferie zimowe, ale my już zaczęliśmy zastanawiać się gdzie w tym roku spędzić letnie wakacje. Od kilkunastu lat wyjeżdżamy na urlop za granicę, więc tym razem poważnie rozważamy możliwość spędzenia go w kraju. Jest jednak problem - gdzie? Nie morze, nie góry i nie Mazury, bo morze już kilka razy było, góry mamy na wyciągnięcie ręki, więc urlopowo przestały być atrakcyjne, a Mazury niestety też w tym roku odpadają. Doszliśmy do wniosku, że tym razem nie zależy nam na mnóstwie atrakcji, ale aby była ładna okolica, jakaś czysta woda i coś jeszcze na dokładkę wink.

Znacie jakieś ciekawe miejsca, które na tę okoliczność możecie polecić? Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi i uwagi.

Piszesz że nad morze nie,mazury też nie,a ja jak gdyby na przekór temu chce zaproponować właśnie te miejsca. Jak nad morze to Pobierowo z spam. Jeśli będzie zła pogoda to i tak będzie co robić. Jeżeli nad jeziora to Augustowo z słynną Doliną Rospudy i szlakiem Papieskim. Piękne okolice.

29

Summerka napisał/a:

Ostatnio zachwyciła mnie Kudowa Zdrój, choć, jak piszecie, pięknych miejsc jest w Polsce wiele.

Kudowy dobrze nie znam, ale Polanica Zdrój jest cudnym miejscem, bardzo zadbanym i urokliwym. Miasteczko otrzymało zresztą godło Teraz Polska, które jakby nie było też o czymś świadczy.

30

Olinka, zapraszam na lato w moje strony. Czyli Pojezierze Drawskie. Mnóstwo jezior, lasów oraz miejscowych atrakcji. Na przykład wyciąg do nart wodnych w Szczecinku, zlot pojazdów militarnych w Bornym Sulinowie ( to się facetom szczególnie powinno spodobać wink), kajaki, łódki, rowerki wodne itp.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

31

Bbasiu, bardzo dziękuję wink. Co prawda wątek założyłam zastanawiając się nad minionym urlopem, ale kto wie co będzie w przyszłym roku wink.

32 Ostatnio edytowany przez Olinka (2013-12-16 12:15:01)

my z rodziną na wakacje zawsze jeździmy na mazury - trzykrotnie byliśmy w bajkowym zakątku spam - dzieci bardzo lubią to miejsce, jest sporo atrakcji dla nich (park, zoo, spory plac zabaw), dla nas z kolei cisza i spokój, położenie blisko jeziora, spora oferta zabiegów spa w dobrych cenach itp.

33

Kilka razy byłam na obozie kajakowym na Pojezierzu Drawskim smile Miejsce godne polecenia !  Do Złocieńca i Siecina chodziliśmy na zakupy wink Pamiętam jak w Siecinie kupiłam sobie strój kąpielowy-do tej pory go mam big_smile

21.12.2011- ...You're My Life now...
20.09.2013- happy event
20.04.2014- wedding
08.08.2014-Emily,

34 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-02-06 22:29:20)

Jest wiele miejsc, w które warto pojechać.
Zachęcam do odwiedzania Lubelszczyzny i Zamojszczyzny.
Zamość, Lublin czy okolice to piękne miasta. Będą tutaj możemy zahaczyć o Nałęczów- uzdrowisko, pełne starszych ludzi i sanatoriów. Jest również w Nałęczowie świetny ośrodek spam

35

A my regularnie jeździmy na fantastyczne letnisko w Beskidzie Niskim, a konkretnie w Jachówce. Fajne warunki, tv w pokojach,  dobra baza wypadowa na wędrówki na Górę Makowską albo o Suchej Beskidzkiej, a do dyspozycji gości basen, i owoce i warzywa prosto z krzaczka. No i noclegi poniżej trzech dych. Jak by ktoś chciał namiar, dajcie znać na priv - podzielę się smile

36

ja co roku do Łeby jeżdżę i uwielbiam to miejsce smile

37

Nad morzem:
- małe, urokliwe miejscowości jak Pobierowo, Jantar. Blisko piaszczysta plaża, lasy, stadnina koni, wypożyczalnia rowerów.
- wielbicielom miejskiego zgiełku polecam Trójmiasto. Zabytki, plaże, wydarzenia kulturalne.

Wypoczynek nad jeziorem:
- Kaszuby. Ciekawa kultura i wciąż żywy folklor. Piękne jeziora z rozwiniętą infrastrukturą (restauracyjki, bary, smażalnie ryb, wypożyczalnie łódek, kajaków itd.). Ja byłam w Wieżycy ( do zwiedzenia najwyższy szczyt w północnej Polsce, największa deska świata w Szymbarku i wiele innych atrakcji)

Góry:
- jestem niezmiennie fanką Zakopanego, ale pobyt w Małym Cichym też wspominam bardzo miło. Blisko stoki narciarskie. Do zimowej stolicy Polski też nie jest daleko. Z całą rodziną można wybrać się do Term w Bukowinie Tatrzańskiej. ( rzut beretem od Zakopanego)

POlecam też pozwiedzać mniej popularne destynacje. Lubelszczyznę i Roztoczański Park Narodowy. Albo Kujawy z Toruniem i Chełmnem- miastem zakochanych.

38

Kaszuby są super smile ja podróżuję najczęściej tam, gdzie są po prostu promocje albo dobre oferty ;P teraz widziałam na spam ofertę na Jurę Krakowsko-Częstochowską - może tam? smile

Posty [ 1 do 38 z 147 ]

Strony 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Gdzie na wakacje w Polsce?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018