Opalanie topless - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 59 do 97 z 97 ]

59

Odp: Opalanie topless

Moim zdaniem od tego sa odpowiednie miejsca. Bo nie każda osoba ma ochote patrzec na kobiece piersi, a badz co badz takie opalanie sie przyciaga wzrok. Ale gratuluje odwagi

I never needed you for pointing out my wrongs...
Zobacz podobne tematy :

60

Sisi, nie martw się, umiem czytać ze zrozumieniem.

Może ci się to nie podobać, ale skąd od razu taka nerwowość i wręcz agresja?
W dalszym ciągu uważam, że zakaz opalania topless to przesada. Ja na plaży zamykam oczy i się opalam bądź świruje ze znajomymi i jakoś nie rozglądam się po wszystkich dookoła, więc w sumie problem mnie nie dotyczy.

A co do zrozumienia postów - ja napisałam o nagich reklamach wszędzie, pojawiających się nie zawsze kiedy tego chcemy. Moim zdaniem z tym należałoby raczej podyskutować, bo to jest prawdziwe narzucanie nam nagiego widoku.

Czyż nie ma hipokryzji w tym, że upominamy dzieci gdy krzywdzą kotki czy pieski, podczas gdy sami zasiadamy do stołu, na który zabito dziesiątki stworzeń?

61

Są odważne, ale co z tego. Dla mnie to część intymna i ja bym czegoś takiego nie zrobiła. Jak szłam z moją małą kuzynką (6lat) i jakaś kobieta opalała się topless. Moja kuzynka powiedziała do mnie jak to zobaczyła"Patrz ta pani pokazuje cycki" Czułam się zakłopotana i nic jej nie odpowiedziałam.
Ale jak ktoś tak lubi, to jego sprawa.

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

62

ja opalam sie tez bez stanika i mam to gdzies co o mnie mysla

63

sisi99 napisał/a:

Nie rozumiem cie claudymka,a dlaczego to ja mam isc na inna strone plazy kiedy to ty mi np cyckami swiecisz?ja jestem obecnie za granica i fakt jest tu mase ludzi toples na plazy,ale mimo iz nie jestem osoba nietolerancyjna,to denerwuje mnie to,to sa przeciez intymne sprawy kazdego,gdzie nie popatrze tam cycki i cycki,jezu!czy nie umiesz inaczej na siebie zwracac uwagi tylko nagim cialem?chyba nie masz procz tego zbyt duzo do zaoferowania....za chwile bede musiala za przeproszeniem zesrane dupy ogladac!od tego sa seksowne stroje kąpielowe by je zakładac....napewno wyglada sie piękniej!

posluchaj mnie uważnie sis. nie mów , że nie mam nic do zaoferowania oprócz cycków, bo w d... bylaś i g..no widzialaś. zwyczajnie mnie obrazilaś, nie znasz mnie, a oceniasz. teraz dlaczego masz iść w inne miejsce plaży? bo to Tobie coś nie pasuje a nie mi, jeśli w takiej formie już rozmawiamy. nie sądzę też , że oplanie topless można porównywać do "zesranych dup" czy też uprawiania seksu na plaży. jeśli Ty mówisz, że jesteś tolerancyjna to chyba nie wiesz co to tolerancja.
ps. cycki mam akutat nie duże;]

pozdrawiam Cie ziejąca jadem sisi99

be careful of who you love and be careful of what you do, cause the lie becomes the truth!

64

Bardzo proszę panie o zachowanie minimum kultury wypowiedzi. Wystarczy wyrazić swoją opinię, nie trzeba od razu wszystkich obrażać - podobne kłótnie niestety mogą się skończyć źle dla obu stron.
Pozdrawiam
Moderatorka Yvette

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

65

yvette przeraszam,  poniosło mnie trochę....;)

be careful of who you love and be careful of what you do, cause the lie becomes the truth!

66

Hm...opalanie topless....nie dla mnie:)

co roku wyjeżdżam nad morze i nikt się jeszcze w topless przy mnie nie opalał ( no oprócz gołych dzieci - czego nie pochwalam)

Każdy ma inne zdanie na ten temat.....no ale widok starszego pana nago......trochę by mnie przestraszył....
Claudymek jest młoda więc chyba nie sieje postrachu na plaży:)

67 Ostatnio edytowany przez verdad (2010-08-18 13:47:10)

Zdecydowałam się na opalanie topless, i nie żałuję.Mam równo opalone ciało, nic mnie nie ciągnie, nie uwiera.Mojemu mężowi to nie przeszkadza,że widzą inni mężczyźni.Nawet jest dumny,że to co mam nalezy do niego.Teraz jestem na wakacjach w Chorwacji i w staniku czułam się głupio,Na nagie biusty nikt nie zwraca uwagi, to jest normalne.A zresztą rozbieram się dla siebie, a nie dla innych.Jak komuś się nie podobają nagie piersi, niech na nie nie patrzy.
Rozbierają sie i nastolatki, i dojrzałe kobiety.

68

Ja nie jestem zazdrosny jak żona opala się topless bo niby czemu?
Jeśli ona się nie wstydzi to czemu nie.
Faceci się patrzą i podziwiają , jestem z tego dumny a wiem że żona też lubi pokazać jak widzi reakcję.
Ma malutkie piersi ale sterczące sutki robią swoje smile

pozdrawiam posiadaczki małego biustu - małe piersi są strasznie seksy i bardzo śliczne!

69

Ech,mój ulubiony temat.Szczególnie w naszym społeczeństwie.Nie jeżdżę nad polskie morze i nie mam problemu z pielgrzymkami facetów,dzieci,kobiet z najodleglejszych części plaży tylko po to,żeby zobaczyć jedną kobietę bez stanika.
Za to za granicą- tak jak Yvette oczywiście opalam się topless.Mam nieduży biust i raczej nie "zarzucam" go na plecy gdy przebiegnę się do wody.Jakoś nikt nie zwraca na mnie uwagi.No chyba,że...Polacy."Dyskretnie", w grupkach najczęściej obserwują.I ....komentują:)
Co dziwne,nawet w nieodległej Słowacji na plaży nad ich "morzem" kobiety opalają się topless i nikt nie robi z tego kwestii...
Nie widzę w toplessie nic obrzydliwego, "świecenia cycem". I tym,którzy tak uważają przypominam,że na plaży zazwyczaj "świeci się" pośladkami,udami,torsem(faceci),brzuchem i to często niezbyt apetycznymi elementami ciała.I co? Może wydać odgórny nakaz chodzenia na plażę w sukni do kostek?
Czasem jak widzę męskie brzuchy zakrywające uda albo damskie pośladki poznaczone cellulitem jak gąbka też myślę nad apetycznością takich widoków ale to nie moja sprawa co kto na plaży pokazuje.A jeśli komuś coś nie pasuje proponuję wybrać się na plażę do Arabii Saudyjskiej.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

70

Oj chciałabym chciaaaała. Niestety w Polsce w jeszcze wielu miejscach jest się ufoludkiem opalając się topless a szkoda.

71

Ja kiedyś próbowałam opalać się topless, ale podszedł do mnie zaraz ratownik i kazał się ubrać.

72

U nas jest zwyczajny ciemnogród i zaścianek. Nie rozumiem tej całej afery pt. "świecenie cyckami" i że komuś się to może nie podobać. A mnie się może nie podobać czyjaś szkaradna gęba, albo wiszący do kolan brzuch i co? I nic. Nie mam prawa, ani zamiaru nikogo wyganiać z plaży z tego powodu. Jak dla kogoś zwyczajna chęć opalenia sobie biustu to jest "świecenie cycem" to chyba ma ze sobą zwyczajnie jakiś problem. Wykręcanie się tym, że dzieci patrzą to jest bzdura. Nie powinno się w dzieciach wzbudzać na siłę wstydu i zażenowania z powodu tego, że ktoś się opala bez stanika. Poza tym dzieci często biegają nago po plaży i nie ma w tym nic nadzwyczajnego.
Będąc w Finlandii wybrałam się do aquaparku. Weszłam do szatni, gdzie okazało się, że nie ma przebieralni, bo i po co. Wszystkie panie bez żenady nago pod prysznicami. Na basen trzeba wejść w stroju, za to do sauny wolno wyłącznie nago. Sauna parowa była koedukacyjna (rewelacja moim zdaniem). Bardzo fajna atmosfera, nikt się nie wstydzi, nie robi sensacji, wszyscy podchodzą do tego naturalnie. Tam się po prostu nie robi problemu z czegoś, co jest naturalne - nie ma wycieczek do pań opalających się topless na plaży, bo to jest traktowane normalnie przez całe społeczeństwo.

"Si vis pacem - para bellum"

73

Z pobytów w krajach południowej Europy zauważyłem sporo kobiet opalających się topless. Na plażach młodych kobiet topless mniej, za to zalew kobiet 50+ z nagim biustem. No w tamtym kierunku, to akurat specjalnie mnie nie ciągnęło smile Z Polakami to miałem taką historię, że raz mieszkaliśmy w ośrodku, gdzie głównie Polacy byli zakwaterowani. Mieliśmy swój basen nad plażą. Na plaży jak pisałem trochę pań topless się opalało. Natomiast przy basenie był taki taras na trochę wyższym poziomie, rzekłbym na uboczu. I tam się właśnie gromadziły panie z nagimi biustami. W sumie nie rzucały się w oczy aczkolwiek trzeba przyznać, że panowie wędrujący po drinki jakoś tak wybierali trasę przy tarasie. Ja się małżonki pytałem czy nie chce się też poopalać topless ale nie chciała. Na tarasie była jedna młoda dziewczyna nieźle zbudowana, która się specjalnie nie zakrywała jak musiała wstać czy coś w ten deseń. No i kto miał do niej pretensje? Ano inne Polki, które siedziały z dziećmi i mężami niżej, że niby dzieci deprawuje. Ale widok starej Niemki 20 metrów dalej z gołymi cyckami, których okres świetności upłynął za kanclerzowania Adenauera już nie był deprawujący. Bo jak wiadomo deprawuje tylko młody, jędrny biust słusznych rozmiarów. No i ta młoda Polka w reakcji na te fukania Matek-Polek wzięła ręcznik z tarasu i przeniosła się z opalaniem nad sam basen. Oczywiście topless, przy okazji prężąc się i przeciągając ponętnie... Matki-Polki omal szlag nie trafił, a panowie nad basenem bardzo się cieszyli smile

Nicht falsch Nicht recht Ich sag' es dir das Schwarz Und Weiss is kein Beweis Nicht Tod Nicht Not Wir brauchen bloss Ein Leitbild für die Welt
Ein Fleisch Ein Blut Ein wahrer Glaube Eine Rasse und ein Traum Ein starker Wille
Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

74

Bo tu nie chodzi o to, że kogoś się gorszy, czy deprawuje, tylko o kompleksy i zazdrość. "Bo jak ona śmie przecież z wywalonym cycem zdzira jedna, a ja też bym chciała, ale się wstydzę tak naprawdę"
To samo jest jak idę latem w króciutkiej mini przez miasto - nie ma faceta, który by rzucił uszczypliwy komentarz, po prostu się gapią, za to zdarzają się panie, które niby po cichu, ale tak żebym słyszała potrafią rzucić "prawie jej dupę widać, jak się tak można pokazywać". Po prostu zazdrość.

75 Ostatnio edytowany przez Mussuka (2013-08-07 12:52:09)

WitchQueen napisał/a:

Będąc w Finlandii wybrałam się do aquaparku. Weszłam do szatni, gdzie okazało się, że nie ma przebieralni, bo i po co. Wszystkie panie bez żenady nago pod prysznicami. Na basen trzeba wejść w stroju, za to do sauny wolno wyłącznie nago. Sauna parowa była koedukacyjna (rewelacja moim zdaniem). Bardzo fajna atmosfera, nikt się nie wstydzi, nie robi sensacji, wszyscy podchodzą do tego naturalnie. Tam się po prostu nie robi problemu z czegoś, co jest naturalne - nie ma wycieczek do pań opalających się topless na plaży, bo to jest traktowane normalnie przez całe społeczeństwo.

Do sauny nie wchodzi sie w kostiumie ze wzgledu na opary chloru:) Ale tez nagosc w saunie jest tu traktowana tak naturalnie jak zjedzenie bulki z maslem. Nie do konca jest to tak naturalne w przypadku sauny koedukacyjnej, owszem sa ale bardzo spradycznie i na tyle zaciemnione i zaparowane, ze i tak guzik uwidzisz:)
Co do opalania sie topless w Finlandii - nie spotkalam ani razu. Bikini tak, bez gory - nie. Pod tym wzgledem Finki sa dosc pruderyjne, my z partnerem wzbudzamy sensacje wsrod sasiadow kiedy wylegujemy sie w kostiumach w ogrodzie:)

A opalanie topless uwielbiam i na szczescie moj biust ani dynda ani wisi i spokojnie moge sobie z nim pospacerowac..ale nie w Finlandii:) Chyba, ze na dzialce nad jeziorem.

Ponadto, odkrylam niechcacy, ze jest to swietny sposob na utrzymanie swojego partnera u swojego boku na plazy:)) wiernie przypilnuje swoich "cyckow";)

Ten najwiecej mowi o przeszlosci, kto nie ma planow na przyszlosc

76

No ja widziałam w Polsce wiele saun do których się w strojach prosto z basenu wchodzi i nikt się jeszcze chlorem nie zatruł.
A no widzisz, a ja widziałam w Finlandii dziewczyny topless, no ale to równie dobrze mogły być po prostu Szwedki, które pruderyjne raczej nie są. O narodowość nie pytałam.
W Niemczech i w Norwegii też się raczej nikt nie szczypie.
Nie wiem jak często się zdarzają koedukacyjne sauny, ale mnie się podobały wink

DeliciousNight napisał/a:
Ania1701 napisał/a:

ładne piersi nie zawsze muszą oznaczać duże smile)) takie jest moje zdanie:))

a co do opalania topless to ja tego nie bardzo popieram... to dość intymne a plaża miejska ma to do siebie że jest dużo ludzi... ok nie powiem nie lada wyczyn odważyć się leżeć bez skrępowania czy chodzic po plaży ale dla nie to dosc nieestetyczne.. po to są plaże dla nudystów albo ogródki przy domu smile) choc z pewnoscią meżczyznom się to baaaardzo podoba smile) mimo wszystko gratuluję odwagi i pewności siebie smile)

masz racje-na plazy jest duzo ludzi, ktorzy moze niebardzo maja ochote ogladac czyjes cycki, ale ja bym zwrocila uwage na to, ze na plazy jest zawsze duzo dzieciakow i mysle, ze im nie powinno sie takicg widokow pokazywac. Chociaz przyznam, ze sama nieraz opalam sie topless, ale tylko za parawanem i kiedy mam pewnosc , ze nie bede miala niechcianych widzow tongue Zwrocilam tez uwage, ze na naszych polskich plazach malo jest dziewczyn opalajacych sie bez stanika, czy w stringach, za to za granica (oprocz krajow arabskich oczywiscie tongue ) jest ich multum...powiem wiecej nieraz zaobserwowalam, ze "nudystow" bylo na plazy wiecej, niz ludzi opalajacych sie normalnie...

A co dzieci nie mogą sobie popatrzeć?
A oglądałem pierwsze kobiecie cycki mając 10 lat, nie licząc przedszkolnych zabaw w doktora big_smile,  mając 13 lat podpadałem sąsiadkę jak uprawiała seks z młodszym o dychę chłopakiem ona maiła 28 alt on 18 a maż był w tym czasie w pracy smile

"Świat ludzi ma dwa skrzydła - jedno to kobiety, a drugie mężczyźni. Ptak nie może latać dopóki oba skrzydła nie są jednakowo rozwinięte. Jeśli jedno skrzydło pozostanie słabe, lot jest niemożliwy. Dopóki świat kobiet nie stanie się równy świat u mężczyzn w dochodzeniu do cnót i doskonałości, nie można osiągnąć pomyślności i dobrobytu tak, jak należy."

78

WitchQueen napisał/a:

No ja widziałam w Polsce wiele saun do których się w strojach prosto z basenu wchodzi i nikt się jeszcze chlorem nie zatruł.
A no widzisz, a ja widziałam w Finlandii dziewczyny topless, no ale to równie dobrze mogły być po prostu Szwedki, które pruderyjne raczej nie są. O narodowość nie pytałam.
W Niemczech i w Norwegii też się raczej nikt nie szczypie.
Nie wiem jak często się zdarzają koedukacyjne sauny, ale mnie się podobały wink

a znasz finski?:) bo na niektorych drzewiach do saun publicznych, np. na basenach sa takie znaczki - przekreslony kostium a obok instrukcja i wyjasnienie dlaczego nie powinno sie wchodzic w kostiumach z basenu do sauny. W reczniku mozna, jak najbardziej ale to barzdo rzadko sie zdaza. Na plazach bywam jedynie w Helsinkach i okolicach, wczesniej na polnocy i przez tych nascie lat topless kobiet nie widzialam, wiec moze to rzeczywiscie byly odwazne turystki:)

Mnie sie tez koedukacyjna sauna podoba, ale tak jak pisalam, nie jest to tradycja a raczej rzadkosc, na basenach (niektorych) i w parkach wodnych. Zreszta co tam niby za rewelacje maja byc czego we wlasnym domu nie zobacze?;)

Ten najwiecej mowi o przeszlosci, kto nie ma planow na przyszlosc

79

Fińskiego nie, szwedzki i norweski znam. Wiesz, ja nie zaprzeczam, że to przez chlor te stroje, ale dziwi mnie, że w Polsce na chlor nikt nie zwraca uwagi, a to w sumie przecież jest szkodliwe, chyba wyegzekwowanie od ludzi że mają się rozebrać jest po prostu za trudne. Ja biorę ręcznik do suchej sauny, ale tylko po to żeby sobie położyć na deskach, bo parzą w tyłek jak się siedzi.
Mnie się koedukacyjna bardzo podobała z tego względu, że mogę bez problemu tam posiedzieć z moim facetem, a że bez ubrania lubię chodzić to już inna sprawa smile Podoba mi się ogólnie swobodne podejście do nagości, a ludzie się gorszą jakby nigdy nagiego mężczyzny/kobiety nie widzieli, taka postawa jest dla mnie śmieszna zwyczajnie.

80

mimo tego, że uważam się za tolerancyjną osobę nie popieram opalania topless, plaża jest jednak miejscem publicznym, a nie przydomowym ogródkiem i obowiązują tam jakieś zasady. Nie opowiadajcie bzdur, że dzieci nie zwracają na to uwagi, bo zwracają.. Ciekawe co byście powiedziały, gdyby nagle połowa mężczyzn zaczęła paradować po plaży z gołym ptaszkiem??

81

Anima, nic bym nie powiedziała, bo i co tu mówić? "Łoooo!! Pan z gołym ptaszkiem!!"? Albo miałabym z krzykiem uciec? Inna sprawa, że dla mnie od biustu do ptaszków daleka droga, ale mniejsza o większość. Widuję facetów z większymi piersiami od moich, a ja mam D, więc to poważna sprawa, a jakoś nikt im staników zakładać nie każe.

Też nie rozumiem o co to halo dookoła kobiecych piersi.

82

Jest mnóstwo miejsc na świecie gdzie kobiety chodzą z piersiami na wierzchu i jakoś dzieci z tego powodu nie cierpią.
(A w ogóle co to za myślenie - nie wolno pokazać cyckow bo DZIECI ZOBACZA!)

Dla mnie "przymus" zakładania stanika na plaży jest sprzeczny z rownoscia płci. Ją się pod tym względem czuje dyskryminowana.

83

anima4545 napisał/a:

mimo tego, że uważam się za tolerancyjną osobę nie popieram opalania topless, plaża jest jednak miejscem publicznym, a nie przydomowym ogródkiem i obowiązują tam jakieś zasady. Nie opowiadajcie bzdur, że dzieci nie zwracają na to uwagi, bo zwracają.. Ciekawe co byście powiedziały, gdyby nagle połowa mężczyzn zaczęła paradować po plaży z gołym ptaszkiem??

A jak dzieci chodziły do stajni w czasie okresu godowego koni to dobrze było? Przecież Polska to był kraj koniarzy kiedyś.

Nie odpowiada mi strój topless, bo nie jestem przyzwyczajony do tego widoku i uważam że piersi w staniku wyglądają lepiej, ale nie znajduję żadnych powodów przeciwko takiemu strojowi na plaży, więc będę go popierał.

Natomiast uważam że w przestrzeni publicznej należy się starać wyglądać w miarę estetycznie. Dlatego nie można chodzić bez gaci, a strój topless, tak ale do pewnego wieku.

Każdy człowiek który nie przeszedł kursu doskonalenia techniki jazdy i spowodował wypadek, powinien zostać rozstrzelany.

84

Pan Lewski napisał/a:

Natomiast uważam że w przestrzeni publicznej należy się starać wyglądać w miarę estetycznie. Dlatego nie można chodzić bez gaci, a strój topless, tak ale do pewnego wieku.

Ale rozumiem, że mężczyzn też to obowiązuje? Bo patrzenie na gołą klatę zapuszczonego 50-latka jest dla mnie doznaniem bardziej nieestetycznym niż patrzenie na obwisły biust.

i tak, jak ktoś tu wspomniał - niejeden facet z nadwagą ma większe cycki od typowej kobiety big_smile

http://parapecik.files.wordpress.com/2010/10/cycki.jpg

85 Ostatnio edytowany przez Pan Lewski (2013-08-16 23:27:41)

Iceni napisał/a:
Pan Lewski napisał/a:

Ale rozumiem, że mężczyzn też to obowiązuje? Bo patrzenie na gołą klatę zapuszczonego 50-latka jest dla mnie doznaniem bardziej nieestetycznym niż patrzenie na obwisły biust.

Oczywiście.

Iceni napisał/a:

Dla mnie "przymus" zakładania stanika na plaży jest sprzeczny z rownoscia płci. Ją się pod tym względem czuje dyskryminowana.

Odrzucić do linii kolejki wąskotorowej za wszelką cenę. Bagnet na broń, na wroga!

Każdy człowiek który nie przeszedł kursu doskonalenia techniki jazdy i spowodował wypadek, powinien zostać rozstrzelany.

86

kobiece ciało jest piękne i nie ma sie czego wstydzić smile. Poza tym po staniku zostają białe, nieopalone ślady

87

anima4545 napisał/a:

A w czym jest penis gorszy od kobiecych piersi? Bo mnie się wydaje, że w niczym. Mnie tam by się podobało jakby faceci chodzili po plaży bez gaci. Nie razi mnie widok nagiego ciała i nie rozumiem dlaczego ludzie dorabiają do tego ideologię. Jakby patrzeć czy ktoś jest za stary, za brzydki itd. to może zabronić brzydkim, grubym ludziom pokazywania się w przestrzeni publicznej?

Pan Lewski - co do tych stajni, to znam taką panią, co zawsze przychodziła do stajni jak były krycia żeby sobie pooglądać końskie przyrodzenia tongue

88

[/quote=WitchQueen]

anima4545 napisał/a:

Mnie tam by się podobało jakby faceci chodzili po plaży bez gaci. Nie razi mnie widok nagiego ciała i nie rozumiem dlaczego ludzie dorabiają do tego ideologię.

Od pokoleń wychowywani byliśmy w przekonaniu, że nagie ciało jest czymś, co należy ukrywać. Tych przyzwyczajeń nie zmienimy w ciągu krótkiej chwili czy nam się to podoba czy nie. Nagość jest owocem zakazanym i dlatego wzbudza takie emocje. Większość kobiet w Polsce opala się w stanikach nie dlatego, że tak przyjemniej, ale dlatego, że tak robi większość. Z męskiego punktu widzenia naprawdę wam współczuję, szczególnie gdy temperatura przekracza 30 stopni. smile

89

Ja nie widzę żadnego problemu w opalaniu się topless.
Jeżeli nikogo nie gorszą "biusty" otyłych facetów na plaży, to z jakiej paki mają gorszyć damskie?!

Albo się umawiamy, że zakrywamy piersi, albo że zasłaniamy. Dla mnie oba warianty są okej. Ale taki wariant, że faceci mogą sobie chodzić topless, a panie już nie, jest dla mnie absurdalny.

90

Zgadzam się z poprzedniczkami - że skoro mężczyznom wolno pokazywać piersi na plaży i nie muszą zasłaniać sutków, to dlaczego kobiety mają być do tego zobowiązane?

91 Ostatnio edytowany przez Miłycham (2018-01-11 20:21:30)

Mayka napisał/a:

Zgadzam się z poprzedniczkami - że skoro mężczyznom wolno pokazywać piersi na plaży i nie muszą zasłaniać sutków, to dlaczego kobiety mają być do tego zobowiązane?

Pewnie dlatego, że w naszej kulturze piersi kobiety mają wymiar erotyczny. Ukazywanie w tej sytuacji wiąże się z niesmakiem, oburzeniem, penalizacją czy poczuciem wstydu, lęku, związane z łamaniem powszechnych norm lub nieśmiałością wynikającą z samooceny.

92

Myślę, że mężczyźni chętnie popatrzyliby na piersi, gdyby panie je tak pokazywały smile No ale nie wiadomo czy taki rodzaj uwagi wielu kobietom by się podobał. Chociaż zawsze można rozbierać się na plaży nudystów, tam podobno raczej to nikogo nie szokuje i są do tego przyzwyczajeni, więc nikt nie patrzy się raczej z pożądaniem, uważają to za normalny widok.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

93

Zależy co to za piersi, są takiej że nawet po jednej nie chce się więcej.

Jedną z nielicznych zalet głupoty jest to , że nie można nią się zarazić.

94

Tak to zależy, ale na pląży nudystów rozbierają się raczej wszyscy, niezależnie czy są atrakcyjni czy nie. W końcu i tak są przyzwyczajeni i jak wszyscy to wszyscy, a nie z podziałami i ja to rozumiem.

Wisława Szymborska

95

truskaweczka19 napisał/a:

Myślę, że mężczyźni chętnie popatrzyliby na piersi, gdyby panie je tak pokazywały smile

W tym zakresie jesteśmy my samce za pełnym równouprawnieniem. A tak w życiu prawdziwym odważnych kobiet brak. Jedyne Polki opalające się topless spotkałem na Krecie. W naszym hotelu był przy basenie taki tarasik na podniesieniu i tam grupowały się polskie panie do opalania topless. W odróżnieniu od pań z innych krajów, które poniżej nad brzegiem morza latały topless bez żenady, bez względu na wiek. Jak jedna młoda pani zeszła topless z tego tarasiku na sam basen, to spotkała się z takim morderczym wzrokiem innych polskich pań, broniących czci swoich mężczyzn, że gdyby wzrok mógł zabijać, to padła by tam trupem rażona wielokrotnie. Chyba nawet któraś z pań zwróciła jej uwagę na co dziewczę rozsiadło się na środku basenu i prowokacyjnie przeciągało się ukazując pełnię kołyszących się walorów. My faceci byliśmy wtedy wdzięczni interweniującej pani za ten efekt, choć nie za intencje wink

Nicht falsch Nicht recht Ich sag' es dir das Schwarz Und Weiss is kein Beweis Nicht Tod Nicht Not Wir brauchen bloss Ein Leitbild für die Welt
Ein Fleisch Ein Blut Ein wahrer Glaube Eine Rasse und ein Traum Ein starker Wille
Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

96

No w Polsce też są plaże topless, ale jednak nie chodzi chyba tam tyle osób co za granicą, to prawda. Ja sama nie miałabym jednak ochoty być całkiem naga, ale nie przeszkadza mi to, jeżeli ktoś tak robi. Najlepiej w wyznaczonych miejscach, bo jednak wtedy jak ktoś tam jest to wiadomo, że będzie czuć się komfortowo, a jak nie odpowiada mu to idzie na inną plażę i ok. Chociaż i tak bym się nie obrażała, że jakaś pani chodzi topless, to głupie być zazdrosnym, że facet może to zobaczyć wink Samo patrzenie to żadna zbrodnia.

Wisława Szymborska

97 Ostatnio edytowany przez Miłycham (2018-01-11 23:14:21)

Snake napisał/a:

Jedyne Polki opalające się topless spotkałem na Krecie. )

Z tego co opowiadałby koleżanki to opalały się tak w Hiszpanii i nie miały z tym problemów. Jednak zdjęcia skrzętnie selekcjonowały, aby nie pokazać smile

truskaweczka19 napisał/a:

Myślę, że mężczyźni chętnie popatrzyliby na piersi, gdyby panie je tak pokazywały smile No ale nie wiadomo czy taki rodzaj uwagi wielu kobietom by się podobał.

Pewnie masz rację. Ale wszystko jednak zależy od kontekstu. A jak już by się napatrzyli to w końcu nie podniecałby już nikogo. Dla jednych byłoby to super, dla innych pewnie nie smile  Osobiście podoba mi się jak jest, mimo że piersi kobiet są miłe dla oka.

Posty [ 59 do 97 z 97 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018