Chorwacka kafejka w cieniu palm - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Chorwacka kafejka w cieniu palm

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 19 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 131 do 195 z 1,213 ]

131

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Witajcie,

mam pytanie wakacyjne,szczegolnie do Wielbiciela - planuje rodzinne wakacje w Chorwacji ale chcemy uniknac tlumow, nie pociagaja mnie zupelnie deptaki pelne knajp, sklepow z pamiatkami, ryczacych glosnikow itp.

Czy znasz jakies urokliwe a z lekka "zapomniane" miejsce, dokad nie dotarly jeszcze tlumy Czechow, Slowakow, Polakow, Rosjan itp?:) Moze jakas wysepka z wioska nad morzem? Bede wdzieczna za wszystkie podpowiedzi. Pozdrawiam.

Zobacz podobne tematy :

132 Ostatnio edytowany przez Wielbiciel Lidiji Bacic (2014-04-07 10:50:35)

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Dziękuję Nino! Mussuko w Chorwacji o takie miejsca wcale nie jest łatwo. Przychodzą mi do głowy Njivice (nieduża osada na wyspie Krk). W Internecie odszukałem miasteczko o nazwie Postira (wyspa Brac). Z tego co piszą, wygląda pod kątem Twojego pytania obiecująco. W Njivicach byłem, w Postirze nie.

133

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Bardzo dziekuje za te namiary, Postira rzeczywiscie piekna:) No i masz racje, w Chorwacji juz chyba nie ma bezludnych plaz:)

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Mussuko, wszyscy chcą/pragną podziwiać piękno tego kraju. Specjalnie dla Niny piosenka. Jeden z moich ukochanych utworów.

135

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Dziękuję bardzo WLB smile baardzo mi miło smile

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm
_Nina_ napisał/a:

Dziękuję bardzo WLB smile baardzo mi miło smile

Nino cieszy mnie ten fakt. Na dobre zakończenie dnia. Muzykę do tego utworu skomponował Marko Tomasović. Cenię go bardzo, jako autora wspaniałych melodii. Sam, też śpiewa i pojawi się niedługo w chorwackiej kafejce.

137

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

http://img834.imageshack.us/img834/5272/chyl.jpg

138

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Niunia dobranoc smile
WLB...

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTMKL3Mg70f0xdjW74q51uTdrMS--HShivaQ7vk3nDmJyBdTjM91A

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Niu7nia dziękuję! Nino jakie przecudowne kwiaty, wspaniałe! Takie właśnie uwielbiam.

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Dobrodoszli Moi Dragi! Chorwacja na tegorocznych Mistrzostwach Świata w piłce nożnej zagra w grupie A z Brazylią, Meksykiem i Kamerunem.

141

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Na dobre  popołudnie

piosenka piekna  ale wkleja sie caly link  - nir wiem dlaczego nieraz tak sie dzieje  .
Ważna  piosenka a nie przydasie  do niej  hiiii
   milego sluchania

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Dziękuję Niu7nia! Marko Tomasović po raz kolejny.

143

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

nooo smile powiem Ci że utworki całkiem fajne, ale nie przesłuchałam jeszcze wszystkich jakie tutaj dałeś smile jak będę miała więcej czasu przeszperam tą Twoją kafejkę od początku do końca wink dzięki za zaproszonko tutaj smile pozdrawiam i życzę miłego dnia xd

144

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Cześć big_smile

Nie wiem jak u Was, ale u mnie świeci słońce big_smile
Zapowiada się super dzień

Wszystkim .....

http://z1.demoty.pl/1b3362a22caab92bd07a072248ba207f936f56e6/milego-cudownego-dnia-pozdrawiam



WLB bardzo lubię jak śpiewa Marko smile

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Witaj Asiu, wygodnie się rozgość. Nino dziękuję za przewspaniały obrazek. Ja, także bardzo sobie cenię piosenki Marko Tomasovicia.

146 Ostatnio edytowany przez _Nina_ (2014-04-11 08:21:44)

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Dzień dobry w słonecznej kafejce smile

A gdzie wszyscy?? smile Niunia? WLB?....
Słońce świeci, piąteczek.... czego chcieć więcej ? big_smile

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR5IMp1z0dc6ztsWvaBCpPC6HlX05eZhod8lj7ja38efDr68Z2_

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Jestem Nino dziękując za pozytywną energię!

148

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

WLB chętnie dzielę się pozytywną energią big_smile big_smile

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm
_Nina_ napisał/a:

WLB chętnie dzielę się pozytywną energią big_smile big_smile

Nino, a teraz piosenka z ładunkiem pozytywnej energii.

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

W czasie wojny o niepodległość Chorwacji, Vukovar prawie został zrównany z ziemią. W czasie jego oblężenia śmierć poniosło 2 tysiące Chorwatów.

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Zagram w kafejce niedzielnie.

152

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Cześć smile

WLB piosenki wspaniale delikatne a Marko... smile

Miłego tygodnia big_smile

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Dziękuję Nino! Po chorwacku dziękuję to hvala.

154

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Bardzo piękny utwór smile
Marko podoba mi się coraz bardziej smile

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm
_Nina_ napisał/a:

Bardzo piękny utwór smile
Marko podoba mi się coraz bardziej smile

Hvala Nino!
Dysponuje bardzo ciekawym wokalem. Tak więc, posłuchajmy go jeszcze.

156

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

piękna WLB smile
co za miły poniedziałek smile smile

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm
_Nina_ napisał/a:

piękna WLB smile
co za miły poniedziałek smile smile

Nino dziękuję! Mam takie samo zdanie na temat dzisiejszego dnia.

158

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

WLB... wtorek również może być baardzo miły big_smile

159

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Hej,

Moze napiszcie tez cos o Chorwatach, o ich mentalnosci, temperamencie, jakichs zwyczajach? Juz mam rezerwacje na czerwiec i pierwszy raz jade do Chorwacji wiec chetnie czegos sie dowiem. Tak pi razy drzwi, bo woiadomo, ze kazdy czlowiek jest inny ale moze jakies wspolne cechy tez sie znajda.

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm
_Nina_ napisał/a:

WLB... wtorek również może być baardzo miły big_smile

Wiem Nino i liczę na to. Mussuko Chorwaci są gościnni, życzliwi, obdarzeni południowym temperamentem, nie poddający się przeciwnościom losu, patriotyczni, kochający nad życie swój kraj, dbający o stan środowiska naturalnego, bezpośredni, otwarci, weseli, uwielbiający muzykę, kultywujący narodowe zwyczaje/potrawy. Jeżeli można wiedzieć, gdzie wybierasz się do Chorwacji? O zwyczajach postaram się opowiedzieć w następnych odsłonach kafejki. A tak Chorwaci się bawią:

161

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

No jak tam same takie pieknosci beda sie krecic, to bede musiala dobrze pilnowac swojego mezczyzny:))

Jedziemy na Korcule, Prigradica. I to w okresie kiedy nie ma jeszcze nalotu z Czech, Slowacji i Polski:) Prywatna plaza i takie tam bajery.

Chetnie poczytam o tych narodowych zwyczajach i potrawach. Z gory dziekuje za wszystkie informacje:)

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm
Mussuka napisał/a:

No jak tam same takie pieknosci beda sie krecic, to bede musiala dobrze pilnowac swojego mezczyzny:))

Jedziemy na Korcule, Prigradica. I to w okresie kiedy nie ma jeszcze nalotu z Czech, Slowacji i Polski:) Prywatna plaza i takie tam bajery.

Chetnie poczytam o tych narodowych zwyczajach i potrawach. Z gory dziekuje za wszystkie informacje:)

Mussuko Prigradica wygląda przepięknie. Odszukałem ją w Internecie, wcześniej o niej nie słyszałem (wstyd!). Lidija Bacic niesamowicie działa na mężczyzn. Coś o tym wiem, czytając komentarze na ten temat.

163

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

To ciesze sie, ze odkryles dzieki mnie jeszcze jeden piekny zakatek w Chorwacji:)) Podobno slynie z wyrobu oliwy i win, ale win to oni tam pewnie maja z kilkadziesiat odmian. Tak sie z lekka zastanawiam, jak dlugo zejdzie nam podroz, bo to juz calkiem na poludniu:)

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm
Mussuka napisał/a:

To ciesze sie, ze odkryles dzieki mnie jeszcze jeden piekny zakatek w Chorwacji:)) Podobno slynie z wyrobu oliwy i win, ale win to oni tam pewnie maja z kilkadziesiat odmian. Tak sie z lekka zastanawiam, jak dlugo zejdzie nam podroz, bo to juz calkiem na poludniu:)

Ach Mussuko chorwackie wina stanowią temat na osobną dyskusję. Pojedziecie samochodem? Ja w tym roku polecę samolotem.
W mieście Korczula istnieje niezwykle ciekawy zwyczaj tańca z szablami. Taniec nosi nazwę moreska (czyli mauretański). Mówi on o pojedynku dwóch królów: Czarnego i Białego. Król Czarny ubrany jest w strój barwy czarnej, natomiast Biały, i tu mamy niespodziankę posiada szaty czerwone. Obu stronom towarzyszą wojowie. Przyczynę walki stanowi piękna muzułmanka nosząca imię Bula. Nie chce być uwiedzioną przez Czarnego, jest wierna Białemu. Pełna wersja widowiska może trwać nawet dwie godziny. Pierwszy rząd ze względów bezpieczeństwa powinien pozostawać pustym. Zdarzają się bowiem przypadki pękania mieczy.
Wygląda to w sposób następujący:

165

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Fajne to:) a te pokazy sa tylko w jakies okreslone dni czy powtarzaja sie regularnie?
Jedziemy samochodem i moze troche pozwiedzamy i wyspe i oczywiscie zobaczymy czesc Chorwacji po drodze na prom.  Jeszcze nie wiem czy bedziemy plynac ze Splitu czy pojedziemy troche dalej na poludnie i stamtad wsiadziemy na prom. Tak czy siak czeka nas podroz prawie 2000km, uff.
Chetnie poczytam i o winach i o potrawach i o wszystkich ciekawostkach. Pisz kiedy znajdziesz czas i wene i nie musi to byc ani tematycznie ani chronologicznie poukladane:) Wazne, aby bylo wlasne:)

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Mussuko moreska w Korculi latem wykonywana jest regularnie. Podejrzewam, iż ze Splitu będziecie mieć najwięcej połączeń promowych. Parę słów o nowym zwyczaju Chorwatów. Nie całujmy ich w policzki trzy razy. Wystarczy dwa. W ten sposób odróżniają się Chorwaci od Serbów w tej materii. Po wojnie o niepodległość Chorwacji ma to dla mieszkańców kraju lawendy szczególne znaczenie.
Chorwacka kafejka bez chorwackiego hymnu? Niemożliwe, niniejszym uzupełniam ten brak. W najlepszym wykonaniu.

167

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

O, z ta lawenda to ciekawe:) Zapomnialam, ze tam sa cale pola. Znajomi kiedys przywiezli cale peczki. Chociaz, przyznam sie, ze dla mnie osobiscie to zbyt mocny zapach;)

Nie planowalam co prawda calowac sie od razu z Chorwatami ani pozwalac mojemu mezczyznie calowac Chorwatki (wrrr!) ale dzieki za te informacje:) To ma jakies wytlumaczenie, czy tylko celem odroznienia sie od Serbow?

Ciekawostka - kiedys napisalam w mailu do Chorwata cos odnosnie krajow Polwyspu Balkanskiego (majac na mysli Chorwacje, Slowenie itp.) a on mi na to, ze to dosc niepolityczne i oni moga sie obrazic. Ze lepiej uzyc krajow bylej Jugoslawi. I tu mnie zaskoczyl, ale skoro takie zyczenie to oczywiscie dostosuje sie.

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Mussuko, a ja uwielbiam zapach lawendy. Myślę, że tylko celem odróżnienia się od Serbów. Zainteresowała mnie Twoja ciekawostka. Jugosławia mym skromnym zdaniem stanowiła sztuczny twór polityczny. Sztuczny w wielu aspektach. Historycznym, religijnym, kulturowym, językowym, socjologicznym itd.

169

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

No no, jesli tak wygladaja Chorwaci, jak to ciacho z teledysku, to juz ostrze pazury na ten wyjazd;)

Zgadzam sie z tym co napisales o Jugoslawi i dlatego bylam bardzo zdziwiona, kiedy ten znajomy Chorwat (publicysta) zmienil moj tekst w artykule z Balkan states na Former Yugoslavia - napisal, ze nie jest to termin akceptowany w przypadku Chorwacji i Slowenii. Ja tez osobiscie uwazalam, ze o tej bylej Jugoslawii oni chetniej by zapomnieli a tu prosze:) Jak chcesz to zweryfukuj te informacje ze swoimi przyjaciolmi z Chorwacji, moze oni powiedza czemu tak jest. Sama jestem ciekawa.

A co Ciebie najbardziej urzeklo wlasnie w Chorwacji? Poza pieknymi piosenkarkami oczywiscie?;) I wspanialym krajobrazem.

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Mussuko można takich spotkać, z pewnością. Piszesz artykuły? Jestem pod wrażeniem. Niestety nie mam przyjaciół w Chorwacji. Urzekł mnie język chorwacki, jego melodia. Wielka życzliwość i otwartość Chorwatów, ich pogoda ducha i optymizm. Chorwackie lody- dla mnie poezja smaku do kwadratu.
Z niecierpliwością oczekuję premiery nowej piosenki Lidiji Bacic. Ciekawe, czym tym razem mnie zaskoczy? A zaskakuje zawsze.

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Moi Drodzy Sretan Uskrs! Szczęśliwych Świąt Wielkanocnych. Zdrowych, pogodnych i słonecznych.

172

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

WLB ... Cudownych Świąt big_smile i uśmiechu każdego dnia big_smile

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm
_Nina_ napisał/a:

WLB ... Cudownych Świąt big_smile i uśmiechu każdego dnia big_smile

Nino ze wzruszeniem dziękuję! W Chorwacji istnieje zwyczaj picia bardzo aromatycznej i mocnej kawy. Podaje się ją w malutkich filiżankach.

174 Ostatnio edytowany przez Wielbiciel Lidiji Bacic (2014-04-21 11:03:22)

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Słowo "kosa" oznacza w języku chorwackim: "włosy". Chorwacki nieustannie mnie zaskakuje i zadziwia.

175

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Alez sie nasłuychałam  nastrojowych nutek dzięk Wielbicelu .
                                 Pozdrawiam  serdecznie

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Dziękuję Niu7nia i ciepło pozdrawiam! Ciekawostka muzyczna:

177

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Niunia, WLB .. witajcie po Świętach smile
Jesteście wypoczęci? smile

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm
_Nina_ napisał/a:

Niunia, WLB .. witajcie po Świętach smile
Jesteście wypoczęci? smile

Witaj ciepło i serdecznie!
Tak Nino, odpocząłem. W Europie od Chorwacji bardziej urozmaiconą linię brzegową posiada jedynie Norwegia.

179

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

To bardzo dobra wiadomość smile
Ludzie wypoczęci są bardziej szczęśliwi big_smile

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm
_Nina_ napisał/a:

To bardzo dobra wiadomość smile
Ludzie wypoczęci są bardziej szczęśliwi big_smile

Zgadza się Nino.

181

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

I znów zaglądam pod palmy wink

U mnie dziś tak słonecznie, prawie jak w Chorwacji big_smile wink

Miłego dnia big_smile big_smile

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ8jp9nr7khiI0hMcTWcLL3O4m_vElA0hSJdTHRrTOEqxmVFrAx

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm
_Nina_ napisał/a:

I znów zaglądam pod palmy wink

U mnie dziś tak słonecznie, prawie jak w Chorwacji big_smile wink

Miłego dnia big_smile big_smile

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/imag … OEqxmVFrAx

Nino jaki przepiękny bukiet. Delikatny i nastrojowy. Wspaniałego popołudnia! Uważa się, iż najlepsze chorwackie wina czerwone powstają w regionie Dingac. Leży on na półwyspie Peljesac.

183

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

WLB... próbowałeś chorwackich win? Jakie jest najlepsze? Chorwackiego nigdy nie piłam...:) pewnie warto spróbować smile

184

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Skoro o winach mowa, to ja tez chetnie poczytam:) Chociaz pewnie najlepeij samemu posmakowac roznych i wybrac swoje ulubione. Jak pomysle, ze to juz za 7 tygodni to ach, az sie buzia sama smieje:)

po powrocie napisze jakie wina podaja na Korculi.

185 Ostatnio edytowany przez Wielbiciel Lidiji Bacic (2014-04-24 10:52:33)

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm
_Nina_ napisał/a:

WLB... próbowałeś chorwackich win? Jakie jest najlepsze? Chorwackiego nigdy nie piłam...:) pewnie warto spróbować smile

Tak Nino, kiedyś miałem okazję uczestniczyć w degustacji chorwackich win. Miało to miejsce w miasteczku Vrbnik, leżącym na wyspie Krk. Niestety nie pamiętam nazw tych trunków (kompromitacja na całej linii). Poza moim ulubionym Proskiem rzecz jasna. Spotkałem się z opinią, iż chorwackie wina, wcale nie ustępują w swej jakości włoskim, francuskim. Jestem przekonany o prawdziwości tej tezy.
Świat za mało zrobił, aby powstrzymać bałkańskie piekło.

186

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

WLB... nazwy czasem nam uciekają, tym bardziej, że chorwacki to taki specyficzny język. A podczas degustacji, oprócz tego Twojego ulubionego, smakowały Ci chorwackie wina? Słyszałam, że są całkiem dobre ale jakoś nigdy nie miałam okazji spróbować smile

Mussuko... liczę na to, że przywieziesz jakieś z podróży i będziesz też mogła się podzielić opinią na ich temat smile

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm
_Nina_ napisał/a:

WLB... nazwy czasem nam uciekają, tym bardziej, że chorwacki to taki specyficzny język. A podczas degustacji, oprócz tego Twojego ulubionego, smakowały Ci chorwackie wina? Słyszałam, że są całkiem dobre ale jakoś nigdy nie miałam okazji spróbować smile

Mussuko... liczę na to, że przywieziesz jakieś z podróży i będziesz też mogła się podzielić opinią na ich temat smile

Nino rzeczywiście chorwacki jest niezwykle ciekawym językiem. Tak, smakowały mi. Na półkach chorwackich sklepów królują wina rodzime. Ich wybór jest bardzo duży, a ceny zróżnicowane.

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

W czasach Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Jugosławii istniał język serbsko-chorwacki. Stanowił on sztuczny twór lingwistyczny.
Ostatni występ legendarnego Tomislava Ivcicia.

189

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

A co tu taka cisza ?????   Gospodarzu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                                   Wielbicielu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gdzie  jesteś ???????

190

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm
niu7nia napisał/a:

A co tu taka cisza ?????   Gospodarzu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                                   Wielbicielu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gdzie  jesteś ???????

Niu7nia dziękuję za linki muzyczne. Mam problem z łączeniem internetowym. Ciąg dalszy notatek o chorwackich alkoholach. W kraju lawendy mieszają wino z wodą mineralną. W ten sposób powstaje szpricer. W Zadarze wytwarzany jest likier- maraskino. Wziął swoją nazwę od odmiany wisien maraska.

192

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Hiiii  Wielbicielu  znam szprycerka   .  dobry napój na upalne  dni ............i  noce .

193

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Zajrzałam tu na moment aby życzyć Wam dobrej nocy smile Przesyłam kilka miłych nutek do poduchy.

194

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Dzień dobry wszystkim smile
i jak zawsze wspaniałe towarzystwo i wspaniała muzyka smile

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Dziękuję Dobra Babo za przecudowną piosenkę. Dziękuję Nino! Najdłuższymi chorwackimi rzekami są Sawa (562 km) i Drawa (505 km).

Posty [ 131 do 195 z 1,213 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 19 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Chorwacka kafejka w cieniu palm

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024