Netkafejka 40+ ... czyli dla dziewczyn po czterdziestce - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Netkafejka 40+ ... czyli dla dziewczyn po czterdziestce

Strony Poprzednia 1 1,100 1,101 1,102 1,103 1,104 1,111 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 66,061 do 66,120 z 66,653 ]

66,061

Odp: Netkafejka 40+ ... czyli dla dziewczyn po czterdziestce

hey w nowym tygodniu lol

(__)^

co do prezentów ...
nie mam szans dorównać MAM mojej synowej ani nie mam takiego zamiaru ...

jako pierwszy prezent - między innymi dałam "szumisia " za 200 zeta  smile  - który jest gdzieś tam ciepnięty i nie używany ...
więc .... lol
na chrzciny dałam już banknociki ... niech sami kupują co im potrzebne ...
a że u mnie cienko z gotówką ... sama przed sobą się usprawiedliwiam ...     

pozdrawiam WSZYŚCIUTKIE bez wyliczanki

Nie zmieniaj się ! ... to najlepszy komplement - jaki można usłyszeć od drugiej osoby .... 
Zobacz podobne tematy :

66,062 Ostatnio edytowany przez Kamoa (2021-03-22 09:15:05)

Cześć dziewczyny , cześć Basiulko smile
Wnukowo się zrobiło, ja też swoje trzy grosze dorzucę, nie ma znaczenia która babcia ile daje, niejedna może wykupic sklep, ważne co z siebie daję, miłe jak dzieciaczki lgną do nas, miłe jak mówią kocham cię babciu, wyciągają mnie na wędrówki, jak słuchają gdy im opowiadam o wszystkim, jak łazimy po polach, jak idziemy nad staw i zwyczajnie rzucamy kamykami,jak puszczamy papierowe statki na rzece, itp ..... poprostu mam dla nich zawsze czas, czego nie mają rodzice, i tu jest moje pole do popisu smile  Kurcze coś mnie głowa pobolewa, żadko kiedy ale dziś tak, może meteopata jestem, przesilenie wiosenne na mnie działa ? czuję że dziś to raczej nic nie zrobię..

66,063

Witajcie w nowym tygodniu smile

No i mamy zimę na całego,wczoraj wieczorem u nas porządnie posypało śniegiem,było biało jak w środku zimy i mroźno.
Dzisiaj świeci słońce i ten śnieg powoli topnieje,ale jeszcze sporo go leży,więc w niczym krajobraz nie przypomina wiosny hmm

BaChasiu moja Lilk też miała tego szumisia ,ale nie ode mnie.
Szumiś spełnia rolę u noworodków,jako uypiaczo-uspokajacza,bo wydaje dźwięki przyominające szumy z brzucha mamy smile
Dla starszych,kilkumiesięcznych niemowląt jest już zwykłym,mało ciekawym pluszakiem,więc no smile

Kamoa ten czas poświęcony wnukom,jest najlepszą rzeczą jaką możemy im dać,ja tego czasu za wiele nie mam,bo widzimy się od czasu do czasu i z reguły dość krótko,ale zawsze jak już Liliana jest u nas,staram się skupić na niej jak najwięcej uwagi.
Teraz jak czasem widzimy się na ekranie laptopów na czacie,kiedy już się żegnamy,ona płacze,że chce do Baby,więc przywiązanie jakieś między nami się wytworzyło smile

Pozdrowionka dla wszystkich Netek smile

https://img1.picmix.com/output/pic/normal/1/8/1/2/7632181_70f75.gif

"Podziwiać należy wielkie czyny a nie wielkie słowa"

66,064

Hejka.

Bacha> przypomniało mi się, gdy koleżanka opowiadała, że jej mama kupiła grający nocnik. Chciała dobrze, a wyszło jak zwykle wink Dziecko bało się dźwięku nocnika i zablokowało się jeszcze bardziej, a babci było przykro, że nocnik jest nieużywany, bo dla niej to był spory wydatek. Tak to jest z tymi prezentami, czasem sie nie trafi. Najlepiej pytać rodziców, albo dać banknot.

Kamoa> pięknie to opisałaś. To miałam właśnie na myśli. Mozna też pokolorować wspólnie, porysować, pograć w planszówkę, potańczyć.... cokolowiek, aby dać mu swoją uwagę. Będzie się wtedy ulubioną babcią. Ja tez lepiej wspominam babcie, która nigdy mi prezentów nie dawała, bo była biedna, ale miała dla mnie czas. Pisała listy (teraz można dzwonić), dużo rozmawiałyśmy, zawsze miała dla mnie miłe słowo, chodziłyśmy na spacery itp. Bardzo ją kochałam. Druga bardziej załatwiała kasą i myślała, że uczucia da się kupić hmm  Tak naprawdę jako dziecko to lubiłam dostawać od niej prezenty, ale jej nie lubiłam hmm  Nastoletnia już nawet nie chciałam od niej prezentów wink 

Markadia> piękna jest taka więź.

Wszystkim życzę miłego dnia  udanego tygodnia big_smile

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

66,065

Taja właśnie pół godziny temu też miałyśmy wideorozmowę,Lilcia pokazywała mi ,że jej rośnie ząbek,w ogóle jest już taki fajny z nią kontakt i serce mi się kroi,kiedy ona płacze,jak się już żegnamy,robimy sobie pa-pa,wyłączamy obraz i pozostaje żal,że nie mogę jej na żywo przytulić sad
Córka stara się przyjeżdżać jak najczęściej może,no ale to dla mnie za mało,bo co to jest raz na 3,4 tygodnie hmm
Kupuję jej teraz takie bardziej pożyteczne rzeczy,jak książeczki,klocki,teraz kupiłam też zestaw do piaskownicy,nie jest to duży wydatek,a potem bawimy się tymi rzeczami ...wspólnie,razem układamy,albo biorę ją na kolana i razem czytamy książeczki smile
Tak,że nie jest tak,że daję jej prezent i gotowe,tą więź cały czas razem budujemy.
A jeśli Mała za mną tęskni,a ja za nią,oznacza to,że ta relacja między nami coraz bardziej się zacieśnia smile

66,066 Ostatnio edytowany przez bulinka_1969 (2021-03-22 15:07:51)

Witam!
Mój wnusiu też miał szumisia. Myślałam, że to jakiś wymyśl córki, a widzę, że to znane jest. Nie powiem jednak było to dobre. Teraz by Mu się cuś takiego przydało,bo trzpiot taki ruchliwy.Jak z szumisia wyrósł, to jak Go usypiałam, to muzyczkę relaksacyjną włączałam.

"Nigdy nie walcz o przyjaźń. O fałszywą nie warto, o prawdziwą nie trzeba."

66,067

Bulinko te szumisie są bardzo teraz popularne,ale tak jak pisałam,sprawdzają się tylko u noworodków,które jeszcze pamiętają dźwięki z brzuszka mamusi,potem zapominają i zabawka idzie w odstawkę.
Piszesz,że Krzyś miał tego szumisia,to co,już go nie ma?

https://lh3.googleusercontent.com/proxy/yPMjH7AATdkawVxeoq6lU75wRRrXIT6ZqHSLcrOXgtMHEaeq6wbDJHAD2kQYv_ooi0yoIGDv-GJ-97fKvgUX3g34c4M

66,068 Ostatnio edytowany przez Piegowata'76 (2021-03-22 15:45:12)

Witam Koleżanki smile
Kubku, a jednak obwiniam o zmiany nastroju moje zwichnięte zdrowie. Nie chcę wdawać się w szczegóły na forum, ale to są poważne neurologiczne sprawy. Przez wiele lat bagatelizowałam je, nie przyjmowałam do wiadomości swoich obciążeń, ale im dłużej żyję, tym bardziej dają o sobie znać. Między innymi forum mi uświadomiło, że coś niezupełnie jest w porządku - mam czarno na białym wgląd w te swoje huśtawki, dają mi też czasem inni do zrozumiena, że calkiem typowe to nie jest.
Gdy mam dobry dzień, jestem trzeźwa i rozsądna ale niech przyjdzie zmęczenie, jakaś zmiana pogody, za dużo stresu, tracę równowagę. Ukywanie i udawanie, że wszystko o.k. jest bardzo męczące i obciążające, więc bywa, że sobie ulżę pisząc na względnie anonimowym forum. Jednak czuję, że ostatnio przesadziłam.
W realu nie obnoszę się ze swoimi złymi dniami, ale też zdarza się, że nie potrafiąc ukryć, więc informuję otoczenie, że np. nieludzko chce mi się spać i nie jestem w nastroju. Wkurza mnie to tłumaczenie się ludziom, ale wolę to niż nieporozumienia

Co do prezentów, mnie wpajano przez całe życie, że nie rzeczy i nie pieniądze się liczą w relacjach, ale coś innego - pamięć, intencje, emocje, wspólny czas. Wręcz mnie zirytowało, gdy koleżanka mówiła, że nie odwiedzi mnie i mojego nowo narodzonego dziecka, póki brakuje jej pieniędzy, bo nie chce przychodzić z pustymi rękami - no, co za głupota! Tworzy się jakiś przymus, bariery. Do mnie można przyjść na urodziny z samymi zyczeniami i nie będę obrażona. Mogę dostać cukiereczek za kilkadziesiąt groszy przewiązany wstążką i będzie miał dla mnie większą wartość niż kosztowne podarunki, bo ktoś włożył w niego serce. Cukierka zjadłam, a wstążkę zachowałam na pamiątkę smile

Diety mam w nosie. Nie ma u mnie dyżurnych przekąsek, poza weekendem, gdy lubię coś upiec na deser, a na co dzień nie brakuje mi ruchu, więc linię trzymam bez specjalnych starań. Zobaczymy, jak będzie po pięćdziesiątce smile

Pan były porwał mnie wczoraj za miasto, bo nie chciało mu się samemu jechać ani siedzieć w domu, a wie, że uwielbiam takie wypady na łono natury. Jego pani chyba była czymś zajęta i nie mogła mu towarzyszyć. To była miła wyprawa, a "między nami nic nie było, żadnych zwierzeń, wyznań żadnych..." smile Widziałam pierwszego motyla-szaleńca i nazbierałam worek czosnku niedźwiedziego, z którego dzisiaj będzie pesto do obiadowych kopytek.

Budowałem na piasku/ I zawaliło się./ Budowałem na skale/ I zawaliło się./ Teraz budując, zacznę/ Od dymu z komina. (Leopold Staff)

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

66,069

Markadia szczerze mówiąc, to nie wiem co zrobili z tym szumisiem?
Piegusku podziwiam Twoją relację z byłym.

66,070

Witajcie..

Poniedzialek byl sloneczny i cieply. Jutro podobno bedzie zmiana.

Piegus, sama wiesz najlepiej jak sie czujesz. Co do tych gorszych dni, mam tak samo. Nie znam nikogo kto caly czas bylby happy...

Tajka, te sytuacje probowalam ignorowac, chce tylko porady co jeszcze moge zrobic. Choc to jest tak banalne, ze nie wiem czy warto.. Nadal walcze z gardlem, cosik jest lepiej.. 

Dobrej nocy!

66,071

witam o świcie DZIEWUSZKI smile

(__)%

Markadia znowu te niedopowiedzenia w pisaniu smile
tego szumisia dałam na pierwszej wizycie ... czyli w 3 dobie życia Matyldzi smile
koleżanka mająca wnuki - mi go poleciła... bo podobno dzieci długo z nim zasypiają ... nawet paroletnie ..

kiedyś do jakiegoś prezentu - dodałam tani gryzaczek taki wodny
za każdym razem Matyldzia ma go przy sobie ...

to prawda co piszecie - najważniejszy jest czas i uwaga poświęcona dziecku ...
mój cyc jak był malutki  i potem do 8 roku życia uwielbiał moją teściową ...
ona kupowała czy robiła mu zabawki  drobnostki ...  bawiła się z nim itp. itd . ...
a moja MAM dawała mu - niby droższe prezenty ... które szły w odstawkę ...

idzie wiosna - mam zamiar częściej podejść na ich osiedle - pospacerować z Matyldzią w wózku ..
mam do nich 20-25 minut spaceru - autobusami nie lubię jeździć ...
no i powrót za dnia ... jest przyjemniejszy smile

Taja dobre z tym nocnikiem lol lol
moja Pindeczka zaczyna bać się wszystkiego co głośniejsze
a to boi się "turlaczka " na początku go lubiła smile smile
zwykłego odkurzacza też ... kupili "ajrobota" ... i przy niej nie załączają  smile

Markadia Lilianka   skypowiczka smile smile

Kamoa - Bulinka - Kubek - Pigi  pozdrawiam jak i całą resztę .. smile

Nie zmieniaj się ! ... to najlepszy komplement - jaki można usłyszeć od drugiej osoby .... 

66,072 Ostatnio edytowany przez Piegowata'76 (2021-03-23 11:25:26)

Dokładnie, Basiu (z tym gryzaczkiem) - nie wartość materialna się liczy, ale emocjonalna.
Niestety, kiepska jestem w obdarowywaniu trafionymi prezentami (do wszystkiego można mieć talent lub go nie posiadać), więc jednak wolę dać do ręki gotówkę i niech sobie obdarowany kupi, na co ma ochotę.

Budowałem na piasku/ I zawaliło się./ Budowałem na skale/ I zawaliło się./ Teraz budując, zacznę/ Od dymu z komina. (Leopold Staff)

66,073

Witajcie smile

Jestem troszkę zajęta,jak to przed świętami,ale melduję się,że żyję i pamiętam o Was smile

Pozdrawiam smile

https://e-kartki.net.pl/kartki/72/4/d/41109.jpg

66,074

Melduję się również smile
Okna pomyte, jutro wyjazd ze sprawami firmowymi i potem porządki w ogrodzie, chciałabym w czwartek dokończyć grabienie liści.
Coraz bardziej wiosennie U mnie, chłodno, ale słonecznie.

66,075

Dobry wieczor!

To i ja podpisuje liste..
Tez jestem w trakcie sprzatania, szlo dzis ciezko, bo jakas zdechlata bylam.. big_smile wink No ale to co zaplanaowalam to zrobilam. Teraz jestem po kapieli. Trza cos obejrzec i w kimono. No i moze poczytac..
W czwartek ide posprzatac groby. Zeby jednak cos na powietrzu podzialac.

Pozdrawiam Wszystkich cieplo.

66,076

Witam i dobranoc mówię!
Wczoraj i dziś w nocy dopiekło mi to co dokucza mi ostatnio. Byłam na przeciwbólowych, a ból był okropny. Dziś jakby lepiej. Ciekawa jestem nocy. Zawsze jak budziłam się w nocy, cieszyłam się, że to jeszcze nie rano, a teraz jest odwrotnie. Markadia w czwartek mam wizytę. Ciekawe, czy Twoja diagnoza się sprawdzi.

66,077

Bulinko ja z tymi bólami męczę się już od kilku lat,na przeciwbólowych z tramalem jestem cały czas,łykam je już 3 razy dziennie hmm
Oprócz nich jeszcze leki przeciwzapalne,tak,że co 6 godzin muszę łykać jakąś tabletkę.
Mój termin operacji minął w styczniu więc męczę się dalej hmm
Myślę o blokadzie sterydowej prosto do stawu,zanim zniszczę sobie całkiem żołądek i wątrobę.
Życzę Ci,żeby się okazało,że to nie biodro Ci wysiadło,bo to jest o wiele gorsze dziadostwo niż kolana hmm

66,078

witam DZIEWUSZKI - dzisiaj środa ...dzień loda ... Sońka przybywaj lol

(__)@

pozdrawiam WSZYŚCIUTKIE bez wyliczanki ...  lol

66,079 Ostatnio edytowany przez tajemnicza75 (2021-03-24 13:20:38)

Hejka.
Zapodaje kawę naoczną.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRpSLTwSyCktLB7Uxp3cnTbkjTgSxjP0zLNUQ&usqp=CAU

Kubeczku> dla jednego banalne, a dla innego niekoniecznie. Poza tym zauważ, że czasem osoba postronna jest bardziej obiektywna.

Bacha> ja ze swoją w pewnym okresie nie mogłam chodzić do kościoła wink  Wyła wniebogłosy gdy organy zagrały lub dzwonki zadzwoniły. Jakby ją ze skóry obdzierali tongue  To przeczulenie na dźwięki trwało kilka lat. Też był odkurzacz, mikser, wiertarka, dzwonek do drzwi i inne tego typu. Moja mama tez chciała kupić taki grający nocnik, ale dobrze, że zapytała heh, bo zdecydowanie odradziłam heh.

Mamuska> z oknami czekam na przyszły tydzień, bo mając okna przy ruchliwej ulicy i tak się zabrudzą do świąt. Musiałabym myć co tydzień gdybym chciała mieć idealnie czyste tongue Dziś jedynie kupiłam płyn do okien big_smile

Markadia> ja idę za tydzień do ortopedy prywatnie, bo na NFZ aż 2 m-ce i chyba poproszę o tę blokadę na stopę. Choć się poważnie waham, bo moja mama i 2 panie z pracy miały te blokady. Nic nie pomogły hmm Nie było żadnej reakcji. A steryd to poważne obciążenie dla organizmu i teraz sobie myślę tak: wezmę i się na szprycuje, wydam kasę, a efektu będzie zero??? Kurcze... nie chciałabym tak.  Ale ja już ciężko chodzę i chyba zaryzykuję, bo nie uśmiecha mi sie czekać 2 m-ce. Nie mówiąc, że na NFZ wcale nie dostane od razu blokady, tylko na kolejnej wizycie i znów będę czekać. Jestem trochę rozbita.
A na marginesie: jak długo w sumie czekałaś na operacje?

Wszystkie niewymienione pozdrawiam, wszystkim bez wyjątku miłego dnia big_smile

66,080

Witam!
Taja Ty też masz problemy z nogami?
Noc noestety znów była ciężka. Mam nadzieję, że ten lekarz jutro powie coś co mnie ucieszy.
Taja bierzesz coś mocniejszego od Poltramu?

66,081 Ostatnio edytowany przez Piegowata'76 (2021-03-24 14:13:43)

Witajcie.
Wspólczuję bólu, to odbiera radość z życia.
Mnie nic nie boli dzisiaj, ale zimno mi bardzo, choć taki piękny dzień. Ręce i nogi jak sople lodu ; właśnie sobie zrobiłam kolejną gorącą herbatę, by jakoś funkcjonować.
To tzw. objaw Raynauda, zaburzenia krążenia, często spotykane przy tym dziadzie-Sjogrenie sad Przez to znowu walczę o zachowanie jakiego-takiego nastroju.
Pracę mam siedzącą, co krążeniu nie sprzyja.
Są dni, gdy chęć do życia jakby mniejsza. Ale na popołudnie mam plan: rozruszać się wśród miejscowych fanów nordic-walking. Ogłosili niedawno na "fejsie", że spotykają się co środa na wspólne maszerowanie z kijami. Ruch pomaga, chociaż czasem trzeba się do niego przemóc, a i odrobina towarzystwa dobrze mi zrobi.

66,082

Taja za wstrzyknięcie blokady i tak się płaci,więc ja też mam zamiar iść prywatnie do ortopedy,bo ten mój na NFZ,do które chodzę od lat,nigdy mi niczego nie zaproponował,tylko coraz to silniejsze tabletki przepisywał i coraz większe dawki hmm
Też mam obawy,że wydam kasę,a blokada nie zadziała,no ale chyba nie mam innego wyjścia hmm

66,083 Ostatnio edytowany przez Piegowata'76 (2021-03-24 14:40:57)

Dziewczyny, z blokadami też trzeba ostrożnie. Nie wolno ich nadużywać. Znam osobę, której bardzo zaszkodziły.
Życie z przewlekłym bólem jest udręką, znam to z obserwacji, a częściowo już i z doświadczenia.

66,084 Ostatnio edytowany przez Kamoa (2021-03-24 14:43:44)

Witam,
Dziewczyny współczuję Wam, moje problemy zdrowotne to pikuś przy waszych, naprawdę życzę życia bez bólu.
U mnie od dwóch dni panowie w  walczą z moim gąszczem roślin, miało być rach -ciach a jeszcze jutro będą musieli dokończyć, teraz widać przestrzeń smile
Jutro muszę jechać za granicę, niestety niemcy wprowadzają twardy lockdown od wielkiego czwartku, wszystko totalnie  stanie i nie będzie można się przemieszczać. Mamy tam zlecenia i trzeba to pozamykać, chłopaki muszą przed czwartkiem zjechać do PL. Jestem już po testach (negativ), po drodze odwiedzę syna z zajączkiem dla wnusi, przynajmniej tyle co mnie cieszy.
Pozdrawiam  i miłego dnia życzę...

66,085

Bulinko> ze stopą konkretnie. Wyhodowałam sobie wielkiego nerwiaka Mortona hmm  To pytanie o poltram chyba było do Markadii, bo ja nie biorę. Kiedyś wzięłam od męża doretę, ale mnie strasznie otępiała. Natomiast ból wcale wiele nie zmalał hmm

Markadia> ale coś Ty? Przecież moja mama i babeczki z pracy miały blokady na NFZ. Nic nie płaciły. Chyba, że teraz się to zmieniło, ale kilka lat temu za darmoche.

Piegusku> tez słyszałam, że blokady np. strasznie osłabiają kości. To jednak steryd i konsekwencje mogą być dla organizmu. Ja robię pierwszy raz, ale jeśli się okaże, że jakaś operacja czeka mnie za 3 lata to ja nie wiem co zrobię hmm . Tyle czasu wytrzymać będzie bardzo trudno sad  A jeśli w ogóle zadziała ta blokada to ponoć trzyma max pół roku.

66,086

No, cóż, blokady też po coś wymyślono.
Ja na sterydach jadę chyba już 3 lata. Encorton zażywam.

66,087

Taja Z tego co ja wiem blokady sterydowe są pełnopłatne,więc nie wiem ile było kilka lat temu,ale teraz jest to koszt ok.100 zł za 1 zastrzyk hmm

Bulinko ja biorę Poltram Combo,tą dużą dawkę 75 mg tramala +650 paracetamolu,albo Skudexe też z tramalem ta sama dawka, tylko zamiast paracetamolu jest dexaprofen,lek przeciwzapalny.

66,088

Markadia> az muszę zapytać pewnej pani, która przyjmuje blokady regularnie, a jest biedna. Nie byłoby jej stać na płacenie. Myślę, że to zależy od lekarza, czy ma podpisaną umowę z NFZ. Podobnie wygląda z dentystą. W jednej przychodni płaci się za kanałowe, w innej się tylko dopłaca.

Piegus> ja sterydami sie smaruję na łuszczyce, ale mi dermatolog przy każdej wizycie powtarza, że uważać z nimi, żeby jak najrzadziej bo organizm się uodporni i oczekuje coraz to mocniejszych, a z czasem nie da nic mocniejszego i wtedy jest problem. Nastraszyła mnie trochę opowiadając o konsekwencjach.

66,089

Markadia jest jeszcze setka Poltramu.

66,090

witam DZIEWUSZKI czwartkowo

na kawuś zapraszam smile (__)%

Mychy ojjjj współczuje Wam bólu ...
lata temu - miałam darmowe blokady na bark ..
może 3 wziełam ... poprawa była na chwilę  a potem apiat od nowa
przestałam chodzić do ortopedy ...  czasami mnie pobolewa ...  coś musi mnie boleć smile

pozdrawiam WSZYŚCIUTKIE  bez wyliczanki smile

66,091

Witajcie w czwarteczek smile

https://gifyagusi.pl/img/2020/02/17/obrazek-gif/kawa/zapraszam%20na%20pyszn%C4%85%20kawk%C4%99.gif

Pozdrawiam smile

66,092 Ostatnio edytowany przez Piegowata'76 (2021-03-25 12:57:02)

Witam, pozdrawiam smile
Ponury ten czwarteczek sad
Chyba mi jeszcze nie przeszło po tej mojej koleżance. Smutno...
Trzymajcie się, Dziouchy.

P.S. Sterydy są kontrowersyjne, ale 2 lata temu wyciągnęły mnie z bardzo paskudnego samopoczucia. Zastanawia mnie tylko, czy już mam je zażywać do końca swoich dni. Na własną rękę nie odważę się o tym decydować.

P.S. 2 Na kije wczoraj nie poszłam, byłam tak skostniała, że nie chciało mi się żyć. Wieczorem poszłam po rozum do głowy i nałożyłam drugą parę grubych skarpet - o dziwo, pomogło, choć szału nie było.

66,093

Piegowata u mnie wyszło słoneczko i zrobiło się cieplej,więc czwarteczek dla mnie akurat jest ok smile

Ciekawe jak tam nasza Bulinka, co jej ortopeda powiedział ?

66,094

Markadia byłam, zobaczyłam, uwierzyłam. Miałaś rację, że to biodro. Jednak jeszcze nie jest tragicznie. Jak mnie tak boli przy tych zmianach, to jak Ciebie musi boleć. Dostałam poltram combo do 4 tabletek, i jeszcze dwa inne lekarstwa. Jedno na odbudowę chrząstki stawowej, a drugie przeciwzapalne. Maść jeszcze i paracetamol na noc. W zaleceniach oszczędzanie i kule jak boli. No......napewno!
Ja dziś z pracy do lekarza. Od lekarza gotowanie obiadu. Potem do szkoły muzycznej z Majką i jak tu się oszczędzać, a tu jeszcze święta. Dobrze, że mam wszędzie daleko, to chociaż w samochodzie posiedzę hi... hi...

66,095

Bulinko wiesz jak ja czekałam na tą wiadomość od Ciebie smile
Czyli jednak sad Obawy identyczne jak moje wyraźnie wskazywały na biodro.
U mnie tak jak u Ciebie,było jeszcze 3 lata temu,ale jakiś rok temu doszło już do martwicy jałowej i nic mi już nie pomoże,tylko operacja.
Na początku też łykałam tabletki na odbudowę chrząstki,no ale nic to mi jak widać nie dało,teraz zostały tylko przeciwbólowe tabletki i czekanie na zabieg.
Ty jeszcze umiesz pracować,ja już pewnych czynności nie zrobię w ogóle hmm
A z tym siedzeniem też tak dobrze nie jest,bo jak za długo się siedzi,to potem trudniej się rozruszać.
Ten poltram combo jaką masz dawkę ?
A ja po świętach idę też prywatnie do ortopedy,po ten zastrzyk,nie chcę już dłużej tak się męczyć hmm
Mówiłam,że biodro to jeszcze gorsze kur...wo niż kolana ?

66,096

Kolano jak mi się rozpadło, to nie mogłam wogóle chodzić. Pocieszę Cię, że jak leżałam na endo kolana, to lekarz mówił, że po endo biodra szybciej dochodzi się do sprawności. Coekawe tylko kiedy Cię wezmą.

66,097

Witam przedweekendowo wink

Bacha> zgadza się, bo podobno jak coś boli to wiesz, że żyjesz http://emotikona.pl/emotikony/pic/02icon_mryellow.gif Tylko gorzej jak to już nie jest ból, a napier***anie tongue

Markadia> zadzwoniłam dziś do tej pani, o której wspominałam wczoraj. Miała 5 blokad na NFZ i każdą za darmo. Tylko musiała sam lek wykupić, co ponoć nie jest drogie. Ostatnią blokadę miała rok temu. Jedyne co mi dopowiedziała, że już ich nie będzie brała, bo każda kolejna mniej na nią działała. Pierwsza uśmierzyła ból na ponad pół roku, a ostatnia działała tylko 3 tyg. Czyli prawdopodobnie organizm się przyzwyczaja hmm  Tak czy siak... ja i tak nie czekam 2 m-cy tyko idę prywatnie w poniedziałek wink Zobaczymy co mi lekarz powie.

Bulinko> wiesz słyszałam, że często jest tak, że mamy chore biodro, ale to kolano pierwsze siada, bo musi dźwigać chore biodro i nie wytrzymuje ciężaru.

Wszystkim bez wyjątku życzę miłego popołudnia i zdrowia wszystkim big_smile

66,098

Taja no jeśli lek musisz sama sobie wykupić,to jednak koszt tej blokady ponosisz,nie ma go za darmo.
A cena słyszałam,że ok.100 zł,z tym,że ja będę potrzebowała nawet dwóch albo trzech zastrzków z tygodniowym odstępem,między zabiegami,bo staw biodrowy to duży staw i jeden zastrzyk może nie pomóc.
Aha jeszcze jedno,bo są też zastrzyki dostawowe z kwasu hialuronowego,one też działają przeciwbólowe,ale to nie dla mnie,ja potrzebuję tych sterydowych,silniejszych.
Ale wszystkiego dokładnie dowiem się,kiedy umówię się na wizytę u ortopedy,czyli po świętach smile

Bulinko u mnie zaczęło się od bólu kolana,ale po czasie okazało się,że te kolano mnie boli i puchnie,bo biodro nie działa jak trzeba i to w biodrze była przyczyna,a nie w samym kolanie.
Tak więc kolano zachowam swoje,a biodro mam do wymiany hmm
Nie napisałaś mi,jaką dawkę Ci przepisał tego Poltramu ?

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru smile

66,099 Ostatnio edytowany przez bulinka_1969 (2021-03-25 22:58:49)

4 razy po jednej tabletce. Dawka jednej tabletki to ta której pisałaś. Z tym, że ja już biorę 2 razy po dwie. Mówiłam Mu, że chyba tak zostawię. Chyba, że wezmę parę tych przeciwzapalnych i spróbuję brać po jednej. Chciałabym zejść z tej dużej dawki po jakimś czasie.

66,100

Bulinko u mnie było odwrotnie z mniejszych dawek przeszłam na większe,bo choroba postępowała,a co za tym idzie,działanie leku coraz słabsze,więc potrzebowałam coraz większych dawek.
Czyli mam rozumieć,że bierzesz dwie tabletki naraz tej większej dawki?
Czyli razem to jest 150 mg tramadolu,tyle jeszcze nie brałam nigdy,łykam 3 razy dziennie ale po 1 tabletce.

66,101

hey DZIEWUSZKI

(__)*

podpisuję listę obecności ...
normalnie ... ortopedia  lol lol   
no ale fajnie,że się wymieniacie wiedzą ...  pozdrawiam smile

66,102

Witajcie w piąteczek smile

https://i.pinimg.com/originals/45/87/18/458718661ae27bcd65e7e6821983fe60.jpg

66,103 Ostatnio edytowany przez Piegowata'76 (2021-03-26 14:13:39)

Ach, jakbym już chciała rozkoszować się wiosną przed domem.
Jak mi dzisiaj czasu wystarczy, to wsiądę na rower. Albo jutro. Poprawia mi się nastrój i samopoczucie.

Dziewczyny, a co Wasze żołądki na przeciwbólówki?

66,104

Piegowata a no nic,na razie sad te tabletki typu poltram nie uszkadzają tak bardzo żołądka,jak te z grupy NLPZ.
Ale coś za coś niestety,jak ból jest tak silny,że nie pozwala normalnie funkcjonować,nie mamy innego wyjścia hmm

66,105 Ostatnio edytowany przez Piegowata'76 (2021-03-26 15:26:08)

Jasne, że coś za coś, ale niedawno z powodu bólu żołądka zwalniałam się z pracy. Nie byłam w stanie normalnie funkcjonować.
Sterydy chyba też haraczą sad

Za to nasłuchałam się tyle o tyciu po encortonie, a ja nic smile

66,106 Ostatnio edytowany przez bulinka_1969 (2021-03-26 16:28:17)

Bachasiu wybacz, ale tak się złożyło, że to same dolegliwości mamy z Markadią.

Markadia tak właśnie wychodzi z tą dawką. Niestety jedna mi nie pomaga. Dlatego chcę po jakimś czasie zejść z dawki. Mam nadzieję, że te tabletki pomogą.
Z żołądkiem na razie nie mam problemu, ale się martwię, żeby tyle tabletek co teraz łykam mi tego żołądka nie popsuły.

U nas dziś ciepła wiosna. Jak robiłam zakupy po pracy, to widziałam chłopaka w krótkich spodenkach i krótkim rękawku.

66,107

No tak BaChasiu my z Bulinką mamy te same dolegliwości i bierzemy te same leki,więc mamy o czym gadać hi hi tongue

Bulinko ta dawka,gdzie tramadolu jest 75 mg,to jest ta większa dawka,bo są jeszcze o połowę słabsze.
Ja zaczynałam od tych słabszych,teraz jestem na tych silniejszych,ale nigdy nie odważyłam się połknąć dwie tabletki naraz,bałam się,że mi zaszkodzą,bo czasem po tramalu odczuwałam mdłości hmm
Ta jedna tabletka też już ledwo co mi działa,dlatego myślę o tej blokadzie.

Ja dzisiaj miałam dzień sprzątania w szafach,porządkowałam rzeczy,dwie reklamówki butów wyniosłam na śmietnik,grube rzeczy dałam głębiej do szafy,a lżejsze,wiosenne bardziej na wierzch.
Definitywnie pożegnałam się dzisiaj z zimą big_smile

Miłego wieczoru życzę smile

66,108

Hejka.

Piękna była dziś pogoda. Niektórym uderzyło do głowy i wyszli bez kurtek tongue 

Markadia: drogą dedukcji: u mnie wizyta u ortopedy bez blokady 160, z blokadą 220 czyli prywatnie blokada (lek+zaaplikowanie) to koszt 60 zł. Domniemam, że na NFZ usługa podania jest za darmo, chory tylko przynosi lek, za który pewnie nie płaci 100% tylko częściowo, bo jest na receptę - refundowany. Skoro wg mojej znajomej lek był tani to nie mógł kosztować nawet 60 zł. Dla niej to byłby za duży koszt. Mogę się domyślać, że jego cena to max 20 zł.
Ja zdam relacje w poniedziałek, po wizycie u ortopedy.

Bacha> wiesz.... gdy się coś przeżyje to się jest najlepszym specjalistą w tej dziedzinie big_smile wink

Piegus> mój żołądek jest bardzo słaby sad  Staram się unikać leków jak się tylko da. Moze coś boleć, szczerze to do bólu można się przyzwyczaić, ale aby był słaby, znośny.

Pozdrowionka serdeczne dla każdej z osobna. Wspaniałego weekendu.

66,109

No, jak lekki ból, to może i można się przyzwyczaić, trudno mi powiedzieć. Jak wyzwaniem było unieść rano kołdrę, to myślałam, że już mi na takim życiu nie zależy. Nie wiem, czy przy każdym bólu łapie się depresyjne stany, ale wtedy łapałam.

66,110

tajemnicza75 napisał/a:

Markadia> ale coś Ty? Przecież moja mama i babeczki z pracy miały blokady na NFZ. Nic nie płaciły. Chyba, że teraz się to zmieniło, ale kilka lat temu za darmoche.

Tak napisałaś kilka dni temu,więc byłam zdziwiona,bo ja słyszałam,że się płaci,nie ma za darmo,więc sama widzisz,że jednak jakiś koszt blokady się ponosi.
Czekam na Twoją relację w poniedziałek smile

A co do bólu to do samego bólu jako takiego można się przyzwyczaić,ale większy problem jest wtedy,kiedy ten ból przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu sad
We wstaniu z łóżka,kiedy to nie można normalnie stanąć na nogi i zrobić kilku kroków,bo ból jest przeszywający,a kości muszą dopiero powskakiwać na swoje miejsce,kiedy nie możesz wejść ani zejść po schodach,bo nogi odmawiają  posłuszeństwa,kiedy po przejściu kilkunastu metrów musisz usiąść,bo czujesz,że dalej już ani kroku nie zrobisz,to jest największy problem,nie ból sam w sobie sad
Niekiedy rano kiedy się budzę,mam ochotę zostać w tym łóżku cały dzień,żeby tylko nie musieć chodzić,bo żadna przyjemność z chodzenia,kiedy każdy krok wiąże się z bólem sad
Te tabletki na tramadolu nie należą do grupy NLPZ,bo te najbardziej uszkadzają żołądek,więc może dla żołądka są bezpieczniejsze,ale mocno uzależniają,niestety,bo są to opioidy  hmm

66,111

Markadia na mnie działają pobudzająco. Teraz już wiem czemu.

66,112

Bulinko pobudzająco ? A na mnie wręcz przeciwnie,bo po nich jestem senna i znużona hmm  Dziwne to jest,że jeden lek a na każdego działa zupełnie inaczej  hmm

66,113

hey sobotnio DZIEWUSZKI

na kawusię zwołuję  [...]^

przecież dałam uśmiechnięte emotki lol  każdy temat jest interesujący .. smile

Markadia to jak opisujesz swój ból i poranne wstawanie ... to coś okropnego
współczuje Tobie i Mychom bólu ..

Taja pogoda wczoraj była wiosennie cieplutka ... młodzi chodzili w krótkich rękawkach ...

od dzisiaj ... większość sklepów pozamykana
z nudów pewnie wszystkie odpicujecie swoje mieszkanka smile

Pigi - Bulinka pozdrawiam jak i całą resztę ... smile

66,114

Szybka kawka i Mykam do grabienia liści smile
Dobrego, słonecznego dnia Wszystkim smile

66,115 Ostatnio edytowany przez bulinka_1969 (2021-03-27 09:15:51)

Witam sobotnio!
Jak wiosna, to Mamuśka myk i do ogrodu. Ja wolę robotę w domu.
Bachasiu ja wiem, że Ty nie dlatego, że temat Cię denerwował, ale zdaję sobie sprawę, że dla niezainteresowanych takie tematy są uciążliwe.
Markadia mnie rano też jest ciężko się rozruszać, ale nie jest tak tragicznie jak u Ciebie.
Powiem tylko, że z zazdrością patrzę na kobiety po pięćdziesiątce jak zdrowo wyglądają, a ja tu kaleka.

66,116

Dobry dien!

Dziewczyny wspolczuje Wam zycia w takim bolu.. Piszcie oczywiscie o swoich doswiadczeniach i sie nimi dzielcie. Zawsze lepiej i razniej jak jest ktos kto nas rozumie bo przechodzi to samo..

Ja sprzatam, wczoraj szlo ciezko, dzis dokanczam.

Napisze wiecej wieczorem, chyba ze cos wyskoczy albo padne na twarz big_smile

Pozdrawiam Wszystkich i zycze milego dnia!

66,117

Ja pospalam dłużej, ale nie za długo (wcale się człowiek dobrze nie czuje, jak za długo pośpi), teraz pałętam się w szlafroku. Uwielbiam tak nigdzie się nie spieszyć i nic nie musieć, ale potem z reguły się wkurzam, że z niczym nie mogę zdążyć.
Zaraz się ubieram i ruszam do boju smile No wiecie: pranie, sprzątanie, obiad.
Były pan zaproponował mi po południu wypad za miasto. Nawet z diabłem bym pojechała smile

66,118 Ostatnio edytowany przez Markadia (2021-03-27 13:04:35)

Witajcie smile

Dzisiaj wietrznie,chociaż ciepło,ale ten wiatr pewnie przygna chmury z deszczem,który zapowiadai.
A ja jestem zachwycona fotkam Lilianki z profesjonalnej sesji wielkanocnej.
Pokażę Wam dwie,czyż nie są urocze smile

http://www.pomniejszacz.pl/files/166024720-270067521344620-6819.jpg

http://www.pomniejszacz.pl/files/165007664-269779924805344-5016.jpg

Oczywiście jakość tych zdjęć na papierze jest dużo lepsza,ja zrobiłam fotkę zdjęcia,więc jakość jest słabsza,ale i tak bardzo mi się podobają smile

Pozdrawiam i życzę miłej soboty smile

66,119

U mnie też sprzątanie. Na dziś za dużo mam zaplanowane. Kuchnie, szafki myłam. Właśnie zjadłam drugie śniadanie:gruszka, pomarańcz, szpinak, płatki owsoane, siemię lniane zmiksowane. Piję kawę i jadę na cmentarz posprzątać. Potem obiad:zapiekanka z kurczakiem i ziemniakami. Potem dalsze sprzątanie. Jeszcze łazienka i podłogi.

66,120

Hejka.

Bacha> nie z nudów, a z przymusu hehe. Wolałabym siedzieć niż się męczyć. Jednak okna wreszcie umyte. Pogoda sprzyjała więc się za nie wzięłam. Kręgosłup się za to na mnie obraził wink ale mu do jutra przejdzie tongue 

Markadia> bo ja się nieprecyzyjnie wysłowiłam (jak to ja tongue ). Miałam na myśli usługę, nawet mi przez myśl nie przeszło kupowanie leku hehe. Fakt, że receptę trzeba na NFZ wykupić. Moja mama tez musiała, ale samo wstrzykniecie było za darmo. A jak się przychodzi do prywatnego gabinetu to mamy koszt konsultacji, usługi wstrzyknięcia i leku. U mnie to jest koszt 220 zł. Wnusia jest ślicznotką, gratuluję big_smile ,  a profesjonalne fotki dodatkowo dodają klimatu.

Bulinko> również jestem zaskoczona tym pobudzeniem. Ja się czułam po dorecie otumaniona i nieprzytomna, a wcale bólu nie uśmierzały jakoś wzorcowo hmm Nie byłam z nich zadowolona.

Wszystkich niewymienionych pozdrawiam serdecznie.
A każdemu z osobna:

https://forum.jestemfit.pl/imgssl.php?u=http%3A%2F%2Fid.joe.pl%2Fsub_images%2Fpictures%2F20f1b03bf2b27fa04ee4ae7ecdb330ac_th2.gif

Posty [ 66,061 do 66,120 z 66,653 ]

Strony Poprzednia 1 1,100 1,101 1,102 1,103 1,104 1,111 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Netkafejka 40+ ... czyli dla dziewczyn po czterdziestce

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021