Zastanawiam się dlaczego w upalne dni tyle dziewczyn nosi zakryte buty - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU » Zastanawiam się dlaczego w upalne dni tyle dziewczyn nosi zakryte buty

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 46 ]

Temat: Zastanawiam się dlaczego w upalne dni tyle dziewczyn nosi zakryte buty

Np. ma sukienkę na sobie ale nosi do niej adidasy , noga się nie zaparzy od takiej temperatury? Ostatnio chodzę po mieście i praktycznie każda dziewczyna krótkie spodenki/sukienka a do tego obowiązkowo adidasy/trampki... Dlaczego nie noszą zwiewnego obuwia, sandał? Czy to dążenie za jakąś głupią modą? Czy nie lubią pokazywać swoich stóp?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zastanawiam się dlaczego w upalne dni tyle dziewczyn nosi zakryte buty

Bo tak chcą...

We all make choices. But in the end, our choices make us.

3 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2019-06-10 16:46:30)

Generalnie malo mnie obchodzi kto i dlaczego co nosi pod warunkiem,że nie capi z tego powodu w miejscach użyteczności publicznej.
Moja córka-lat 14 od trzech lat chodzi latem w trampkach albo adidasach.W zeszłym roku namówiłam ją by choc na plażę założyła klapki-japonki.
Twierdzi,żenie lubi sandałów.
W zeszłym roku,przed wyjazdem nad morze nie udało się jej namówić na sandały.W tym roku nie planuję namawiać.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

4

Chodzi zapewne o modę i wygodę. Jeszcze nie powstały sandały, w których bym nie obtarła nogi...
Mam jedną parę wygodnych japonek, więc jak przychodzą upały to noszę je na zmianę z tenisówkami i adidasami. Spora część butów sportowych jest przewiewna i stopy się w nich nie pocą.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

5

Linka01 napisał/a:

Np. ma sukienkę na sobie ale nosi do niej adidasy , noga się nie zaparzy od takiej temperatury? Ostatnio chodzę po mieście i praktycznie każda dziewczyna krótkie spodenki/sukienka a do tego obowiązkowo adidasy/trampki... Dlaczego nie noszą zwiewnego obuwia, sandał? Czy to dążenie za jakąś głupią modą? Czy nie lubią pokazywać swoich stóp?

Bo chcą, bo lubią, bo mogą?
Nie każde sandały do wszystkiego pasują i nie każde pasują do wszystkich miejsc, w jakie się idzie.

Do pracy sukienkę ubiorę, ale buty raczej z zakrytymi palcami. Zresztą, ubieram to, co chcę, to, na co mam ochotę. Wbrew pozorom w trampkach nie jest tak łatwo się zgrzać zwłaszcza, jak ma się odpowiednie skarpetki.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

6

Pewnie są to młode osoby, według mnie moda robi swoje, większość dziewczyn odda swoją resztkę oszczędności by nadal za nią podążać.

7

Nie każdy lubi sandały, nie do wszystkiego też pasują.
W pracy przy gorącu nogi puchną, a otwarte buty wtedy obcierają.
Inne kobiety może nie dbają o stopy i dlatego ich nie pokazują.
Zresztą co komu do tego.
Ja lubię odkryte buty, ale nie każde. Muszą mieć ładny fason i wyższą piętę (średni obcas, koturn), a nie być czymś balerino-podobnym, tylko bez palców, sportowych sandałów też nie znoszę, choć lubię adidasy.

/Każdy może na ciebie spojrzeć, lecz spotkanie kogoś, kto widzi ten sam świat co ty, jest zjawiskiem dość rzadkim./

Zagadka życia. Czemu jakaś Kryśka chodzi latem w tenisówkach. Serio? Nie masz poważniejszych dylematów? Niech i w walonkach chodzi jak lubi. Byle jej nogi nie śmierdziały.

9

Linka01 napisał/a:

Chodzą bo im tak wygodnie. Ja też nie przepadam za sandałami. W butach nie skaleczysz stopy ani tak nie wybrudzisz. Zresztą gdy widzę wśród ludzi te zrogowaciałe, pożółkłe paznokcie u stóp to chce mi się wymiotować. Już nie wspomnę o fetorze spoconych nóg. Jak się dobrze dobierze buty to stopa nie musi się wcale tak pocić. Ja mam skórzane casualowe na lato i mi noga się nie poci.

A jak komuś nie leżą tenisówki to można mokasyny. No cóż są gusta i guściki. Jeden woli w sandałach a drugi w trampkach. A trzeci będzie chodził w jakiś trepach.

Nie widzę tutaj żadnej mody. To po prostu wygoda i bezpieczeństwo.

"Świat jest teatrem, w którym nie grają zazwyczaj jednej sztuki naraz. Tutaj człowiek przychodzi, by obejrzeć groteskę lub komedię, by pośmiać się i odpocząć, a oto nagle komedia zamienia się w tragedię lub też komedia i tragedia toczą się jednocześnie, czasem nawet z tymi samymi bohaterami występującymi na scenie."

10

Ja chodzę w sandałkach, ale po pracy wskakuję w adidasy, do tego bambusowe albo bawełniane stopki i wcale mi nie jest w nich za gorąco podczas 2-3 godzin treningu w upale. Kwestia technologii obuwia.

11

Są sandały i sandały, adidasy i adidasy, może się okazać, że te drugie są znacznie bardziej higieniczne i komfortowe dla stóp niż pozornie przewiewne, ale wbijające się w skórę i odparzające sandały. Jeśli zaś chodzi o trampki, to w ogóle nie widzę dylematu - z reguły są wygodne, przewiewne, przyjemne dla stóp.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

O! Dokładnie nad tym wczoraj się zastanawiałam. Kupiłam sobie sandały i czekałam przy wejściu do galerii na męża i córkę. Z nudów patrzyłam na to, w jakich butach ludzie teraz chodzą. Takie starsze panie jak ja-po trzydziestce w sandalach, jeszcze starsze w klapkach a nastolatki i te ok 20 w trampkach lub adidasach. Trochę mi się to gryzlo ze sobą- zwiewna sukienka i adidasy,  ale pomyślałam że taka jest moda a ja nie nadążam ;-)

13

W taka pogode sama najlepiej czuję się w sandałkach, szczerze mowiac nie bardzo mogę sobie wyobrazić, jak taka noga funkcjonuje w zabudowanym bucie, ale jak ktoś lubi..
Ale juz moja starsza cora (14) to podobnie jak u Gojki, nie zalozy odkrytych butow, nie lubi, albo uważa to za szczyt ekshibicjonizmu, nie wiem..

14

Pamiętam, że za mojego okresu nastoletniego sandały to była wiocha i statusienie.
Dzisiaj pewnie tak samo. Za to ja dołączyłem do wieśniaków smile

15

Wiocha to chyba tylko sandały plus skarpetki ;P

16

Taaaa, znak czasów. Moja córka miała w ostatni weekend bal gimnazjalisty i po zwyczajowym polonezie i zdjęciach prawie wszystkie dziewczyny zrzuciły szpilki i wskoczyły w sportowe buty, więc możecie sobie wyobrazić, jak wyglądały w sneakersach i sukienkach wieczorowych big_smile

"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz."
Anthony de Mello

17

Benita72 napisał/a:

Wiocha to chyba tylko sandały plus skarpetki ;P

Teraz to Kayne West się tak nosi, więc żadna wiocha smile

18

kao_makao napisał/a:

Teraz to Kayne West się tak nosi, więc żadna wiocha smile

Kayne jest jednym z tych, którym wydaje się, że modę może tworzyć każdy. W sumie dobrze mu się wydaje, ale ważny jest efekt, a z tym to akurat bywa u niego bardzo różnie wink. Wystarczy zresztą spojrzeć na niektóre kreacje Kim, których był autorem, a którymi ją po prostu skrzywdził. 

W każdym razie bez względu na to kto je nosi, dla mnie skarpety do sandałów to nadal wiocha i dużo wody w rzece upłynie zanim zmienię zdanie, o ile w ogóle, bo nie ze wszystkim co modne jestem w stanie się polubić. Choć z drugiej strony kiedy wchodził trend na zakładanie trampek do garnituru, to strasznie mnie oczy bolały, a dziś, o ile wszystko jest ze sobą spójne i dobrze połączone, a ktoś to 'umie nosić', to widzę w tym całkiem niezły styl. Przynajmniej jest jakiś smile.

Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

19 Ostatnio edytowany przez Burzowy (2019-06-11 06:34:11)

A skąd się wzięła ta moda na wyszydzanie skarpetek do sandałow? Bo w sumie ktoś chce wietrzyc nogi, a jednoczesnie zabezpieczyć przed bakteriami, to takie połączenie wydaje się mieć sens. A tu wtopa życia. Gorzej od oblesnych golych gir wiekeszosci ludzi też yo nie wygląda w sumie.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
Idziesz do kobiet? Nie zapomnij bicza!

20 Ostatnio edytowany przez nudny.trudny (2019-06-11 09:19:00)

taki styl wieczorowo sportowy jest fajny:) jak dla mnie dziewczyna wygląda najlepiej jeśli ma sukienkę i jakieś płaskie buty typu adidasy, jeśli taki ubiór jest wygodny to dobrze.

"Poznacie ich po ich owocach":D

21

O tempora, o mores!

Adidasy + sukienka - wg mnie to wygląda strasznie i jak moja córka tak się "odstrzeli", to mnie w oczy kłuje.

Anthony de Mello

22

Capricornus napisał/a:

O tempora, o mores!

Adidasy + sukienka - wg mnie to wygląda strasznie i jak moja córka tak się "odstrzeli", to mnie w oczy kłuje.

Zależy, jaka sukienka. Mam taką czarną, z kapturem, luźną. Często ubieram do niej białe sneakersy.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

23

Capricornus napisał/a:

więc możecie sobie wyobrazić, jak wyglądały w sneakersach i sukienkach wieczorowych big_smile

Jak chłopcy do pierwszej komunii - w sportowych butach i garniturkach smile

Ja mam laczki z Deichmanna, zrzynkę z Birkenstocków, i innych nie chcę. Nic nie ociera, nic nie ugniata.

24 Ostatnio edytowany przez Snake (2019-06-11 14:38:23)

Faktycznie młode panny chodzą w sportowych butkach. Nawet teraz zerkam na młodą, przystojną dziewoję zza wschodniej granicy w czarnej, krótkiej sukience, a na stopkach jakieś adidasotrampki. Ja osobiście chodzę w trampkach, a teraz akuratnie w adidasach. Na dworze 33 stopnie i nie cierpię. Parę lat temu chodziłem w sandałach, o dziwo bez skarpet ale mi się rozpadły w końcu. Nie miałem weny żeby kupić nowe na następny sezon więc zapomniałem o takim typie obuwia choć bardzo je sobie chwaliłem. Wokół domu jak do pracy, to mam jakieś stare, robocze buciory, a jak tak niezobowiązująco, to lata temu przywiezione znad ciepłego morza crocsy. Nie do zdarcia i jak mi się nie chce przebierać, to jadę w nich do miasta.
Z drugiej stronu ostatnio widziałem na pogrzebie dziewoję w butkach z odkrytymi palcami i coś mi tak zaświtało w głowie, że na pogrzeby przyjęło się w takich butkach nie chodzić ale może coś mi źle świtało tongue

Ps. Przystojna dziewoja ma jednak granatową sukienkę. Źle wzrok skupiałem wink

Kacie, kacie widzę uśmiech na twej twarzy, proszę powiedz, że mogę odjechać, Jechać wiele mil, mil, mil. O tak, masz wspaniałą siostrę, rozgrzała moją krew, doprowadziła ją do stanu wrzenia aby uratować cię od szubienicy, szubienicy, szubienicy, tak. Twój brat przywiózł mi srebro, twoja siostra ogrzała mą duszę, ale ja śmieję się teraz i ciągnę mocno
I widzę cię dyndającego na szubienicy.

25

Cyngli napisał/a:

Zależy, jaka sukienka. Mam taką czarną, z kapturem, luźną. Często ubieram do niej białe sneakersy.

No właśnie, zależy jaka sukienka, bo jeśli to model sportowy, to tym bardziej takie obuwie bardzo dobrze się z tym zgrywa.

W drugą stronę można podobnie. Jeszcze nie tak dawno nikt nie chodził w szpilkach do spodni dresowych, a dziś, choć ja sama bym się w ten sposób nie ubrała, to ani mnie to dziwi, ani razi.

26

Do końca nie rozumiem zagadnienia tematu. Przecież każdy może ubrać na siebie co chce, tak długo, jak czuje się w tym komfortowo. To fakt, że wśród kobiet faktycznie bardziej sportowy styl jest częściej zauważalny, ale z drugiej nie ma się co temu dziwić.

Owszem są osoby, które reprezentują klasyczny model niewolnika mody, ale większość raczej kieruje się czystym komfortem.

Co do sandałów to nie miałem jeszcze pary, która by mnie nie obtarła, więc klasycznie skarpety leciały. No i nie zapominajmy o naszym klasycznym Januszu wink

http://i1.wp.com/www.paticafe.pl/wp-content/uploads/2017/08/turysta.jpg?resize=720%2C521

We all make choices. But in the end, our choices make us.

27

A mnie z kolei bardziej raziłyby na pogrzebie trampki czy adidasy do sukienki niż sandałki.
Ale to rzecz gustu i przyzwyczajenia. A także stanu posiadanego obuwia.

Jestem starej daty i buty sportowe noszę do ubrań sportowych, na luzie.
A do sukienek to jednak minimum baleriny. Bo uważam, że w pewnym wieku styl jak nastolatka to już nie pasuje.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

28

Burzowy napisał/a:

A skąd się wzięła ta moda na wyszydzanie skarpetek do sandałow? Bo w sumie ktoś chce wietrzyc nogi, a jednoczesnie zabezpieczyć przed bakteriami, to takie połączenie wydaje się mieć sens. A tu wtopa życia. Gorzej od oblesnych golych gir wiekeszosci ludzi też yo nie wygląda w sumie.

Jak skąd? Z kompleksu zachodu.
Pomysłodawcy tego idiotyzmu, jak i wszyscy ci, którzy ulegli tej chorej modzie. Modzie na wychwalaniu i stawianiu za wzór wszystkiego co jest zachodnie, albo wręcz amerykańskie a na wyszydzaniu wszystkiego co Polskie.
Ludziom, którym tak bardzo przeszkadza, że ktoś nosi skarpety do sandałów, bądź że jakiś facet ma majtki zamiast bokserek to chyba mają coś ze sobą nie tak....

Prawdziwa przyjaźń damsko-męska istnieje tylko między bratem i siostrą oraz między gejem i lesbijską.

29

X77 napisał/a:
Burzowy napisał/a:

Jak skąd? Z kompleksu zachodu.
Pomysłodawcy tego idiotyzmu, jak i wszyscy ci, którzy ulegli tej chorej modzie. Modzie na wychwalaniu i stawianiu za wzór wszystkiego co jest zachodnie, albo wręcz amerykańskie a na wyszydzaniu wszystkiego co Polskie.
Ludziom, którym tak bardzo przeszkadza, że ktoś nosi skarpety do sandałów, bądź że jakiś facet ma majtki zamiast bokserek to chyba mają coś ze sobą nie tak....

Wzięło się stąd, że skarpety do sandałów wyglądają fatalnie. Dorabianie do tego ideologii "bo na zgniłym zachodzie" jest cokolwiek zabawne. Ale to nie zmienia faktu, że każdy ma prawo nosić co chce. Jest Karyna, jest i Janusz, oni mogą nosić, a innym nie musi się to podobać.

/Każdy może na ciebie spojrzeć, lecz spotkanie kogoś, kto widzi ten sam świat co ty, jest zjawiskiem dość rzadkim./

30

A ja będę trochę bronić skarpetek do sandałów. Ile razy widziałam zdjęcia z wybiegów, gdzie modelki miały ładne sandałki ze skarpetkami? A na ulicy już chyba wolę faceta w sandałach i czystych skarpetkach niż w sandałach, ale za to z zapuszczonymi żółtymi pazurami u stóp i zrogowaciałą piętą, albo panią w sandałach a na palcach szponiasty podstarzały pedicure i takaż sama zółta pięta hmm serio, już wolę skarpetki...

31

CatLady napisał/a:

A ja będę trochę bronić skarpetek do sandałów. Ile razy widziałam zdjęcia z wybiegów, gdzie modelki miały ładne sandałki ze skarpetkami? A na ulicy już chyba wolę faceta w sandałach i czystych skarpetkach niż w sandałach, ale za to z zapuszczonymi żółtymi pazurami u stóp i zrogowaciałą piętą, albo panią w sandałach a na palcach szponiasty podstarzały pedicure i takaż sama zółta pięta hmm serio, już wolę skarpetki...

No pewnie, jeśli stopy to dramat, to już lepiej, żeby te skarpety na nich były.
Ale jak są zadbane, to i miło popatrzeć.

32 Ostatnio edytowany przez Lou71.71 (2019-06-11 22:25:05)

Linka01 napisał/a:

Ostatnio też się nad tym zastanawiałam. W niedzielę stałam w kolejce po lody i młode dziewczyny u góry roznegliżowane (upał), eleganckie sukienki (koronkowe, tiulowe itp), a gdy spojrzałam na obuwie ... tragedia, co jedna to bardziej zabudowane na grubych podeszwach ... Może to jest wygodne, ale nie w upały. A druga kwestia ... czy jedno z drugim pasuje? Przykładowo - która kobieta, dziewczyna ubrałaby na studniówkę, czy inny bal sportowe buty do eleganckiej sukienki ...

33 Ostatnio edytowany przez niepodobna (2019-06-11 22:33:17)

Lou71.71 napisał/a:
Linka01 napisał/a:

Ostatnio też się nad tym zastanawiałam. W niedzielę stałam w kolejce po lody i młode dziewczyny u góry roznegliżowane (upał), eleganckie sukienki (koronkowe, tiulowe itp), a gdy spojrzałam na obuwie ... tragedia, co jedna to bardziej zabudowane na grubych podeszwach ... Może to jest wygodne, ale nie w upały. A druga kwestia ... czy jedno z drugim pasuje? Przykładowo - która kobieta, dziewczyna ubrałaby na studniówkę, czy inny bal sportowe buty do eleganckiej sukienki ...

Na co dzień nie chodzi się na bale...
Moda się zmieniła, a ładne trampki, adidasy, sneakersy wyglądają fajnie nawet do sukienek, przynajmniej u młodych dziewczyn, u starszych dziewczyn to różnie i na pewno większą uwagę trzeba zwrócić na dobór poszczególnych elementów stroju.

Edit: Tzn, chciałam podkreślić, że u młodych osób mało rzeczy w ubiorze mnie razi, zgrubsza wszystko im pasuje, no może poza połową tyłka gołą, bo to jednak wiocha wink

34

niepodobna napisał/a:

Wzięło się stąd, że skarpety do sandałów wyglądają fatalnie. Dorabianie do tego ideologii "bo na zgniłym zachodzie" jest cokolwiek zabawne. Ale to nie zmienia faktu, że każdy ma prawo nosić co chce. Jest Karyna, jest i Janusz, oni mogą nosić, a innym nie musi się to podobać.

Ale przecież kobiety bardzo często noszą różnego rodzaju odkryte buty i skarpetki, jakieś japonki albo babskie sandały i rajstopowe rzeczy do tego. Przecież większość ludzi ma niezadbane stopy właśnie, więc zazwyczaj wygląda to źle. To u nas się chyba tylko jedzie z facetami w skarpetach i sandałach. A najlepsi ci co ubierają zakryte buty bez skarpet przy 30C i tak popylając X godzin roznosząc bakterie i grzyby ;p. ALE TAKA MODA.

I nie, nie noszę sandałów.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
Idziesz do kobiet? Nie zapomnij bicza!

35

Niech każdy nosi to, co chce, nieważne jakie ma stopy.

36

Lou71.71 napisał/a:

Przykładowo - która kobieta, dziewczyna ubrałaby na studniówkę, czy inny bal sportowe buty do eleganckiej sukienki ...

Właśnie o tym pisałam trochę wyżej: tak właśnie się dzieje w dzisiejszych czasach smile

Anthony de Mello

37

Jakie problemy tongue
Zdarza mi się w upalne dni chodzić w zakrytych butach, oto odpowiedzi dlaczego tak robię:

- w pracy jest klimatyzacja i potrafi mi być zimno w stopy
- praca wymaga ubioru bardziej eleganckiego
- wychodzę nad rzekę/do lasu - boje się kleszczy
- będę w tłumie np na festynie, koncercie, wolę żeby podeptali mnie w zakrytych butach, a nie w sandałach

Mam nadzieję, że trochę pomogłam tongue

38

Młoda, ponętna dziewoja, o której wczoraj pisałem może czytuje forum, bo dziś włożyła na stópki odkryte sandałki na obcasie. Stópka całkiem zgrabna, a cała nóżka zyskała +10 do Prezencji!

Kacie, kacie widzę uśmiech na twej twarzy, proszę powiedz, że mogę odjechać, Jechać wiele mil, mil, mil. O tak, masz wspaniałą siostrę, rozgrzała moją krew, doprowadziła ją do stanu wrzenia aby uratować cię od szubienicy, szubienicy, szubienicy, tak. Twój brat przywiózł mi srebro, twoja siostra ogrzała mą duszę, ale ja śmieję się teraz i ciągnę mocno
I widzę cię dyndającego na szubienicy.

Posty [ 1 do 38 z 46 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU » Zastanawiam się dlaczego w upalne dni tyle dziewczyn nosi zakryte buty

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018