Spirala- jest super!! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 56 do 89 z 89 ]

56

Odp: Spirala- jest super!!

Ha . Owszem jest ale mysle ze to nie dopuszcza do zaplodnienia a jak juz dojdzie nie zabija dzieciatka . Wiec dlatego najmniej słyszy sie o potepianiu przez Kosciol tej metody

Zobacz podobne tematy :

57

zraniona0101 napisał/a:

Ha . Owszem jest ale mysle ze to nie dopuszcza do zaplodnienia a jak juz dojdzie nie zabija dzieciatka . Wiec dlatego najmniej słyszy sie o potepianiu przez Kosciol tej metody

Można tak dywagować w nieskończoność. Według medycyny uśmiercić można kogoś, kto ma mózg. Płód ma mózg dopiero w 13.tygodniu ciąży. Nie może być zatem mowy o śmierci.  Jeśli już mamy się powoływać na to, co mówi medycyna.

58

Tak oczywiscie medycyna mowi to co chce co przynosi jej korzysci ale jak juz wczesniej pisalam dzieciatko w dniu poczecia ma juz cechy ma osobowosc Od okolo  5tygodnia zaczyna bic serduszko . A pozatym malenstwo wszystko odczuwa .

59

Proszę wrócić do tematu wątku.
moderatorka apoteoza

60

Nie serduszko, a zaczynają się wytwarzać naczynia krwionośne.

Wiesz, sądzę, że tą propagandą tutaj nikogo nie przekonasz do swoich przekonań. Kieruj się swoim sumieniem i pozwól innym kierować się ich sumieniami. Nie Ty kogoś zbawisz.

61

Nom nie ale  jak bys zauwazyla to zarowno ja jak i Ty probowalysmy udowodnic słusznosc swego stwierdzenia wiec Twoj post tyczy sie tagze Ciebie . Wyrazilam swoja opinie chodz nie powiem bardzo bym chciala zeby podejscie kobiet sie zmienlo zeby zobaczyly co sie dzieje .

62

Z mojej strony już off topicu nie będzie, przepraszam Moderację smile Kończę na tym.

63

Ja właśnie ostatnio zaczęłam myśleć nad wkładką domaciczną. Do tej pory stosowałam NuvaRing, ale ostatnio hormony chyba nie mają na mnie dobrego wpływu. Z drugiej strony, podobno wkładki powodują infekcje, stany zapalne i ogólnie nie są polecane dla kobiet, które nie rodziły... Chyba będę musiała się skonsultować z ginekologiem.

W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin.
Jakie są Twoje plany na dzisiaj?

64

Witam, urodziłam 2 dzieci. Plan wykonany :-). Brałam pigułki, świetnie się po nich czułam. Jednak ze względu na ryzyko nowotworów gin. zaproponował wkładkę. Niby wszystko ładnie pięknie ale.....
Napiszcie jakie są początki z wkładką :-)

65

Wszystko trzeba dopasować także do stylu życia. ja np. preferuję tabletki lub stosunek przerwany ale nie wszystko się da. Z aktualnym facetem stosunek przerywany nie wchodzi w grę a że pracuję w systemie zmianowym ciężko mi brać tabletki. Rozumiem te głosy przeciwko spirali a za tabletkami ale nie zawsze to się daje pogodzić z życiem. Proszę o wyrozumiałość, bo czasem przykro się robi.

Rodzinka Rośnie!

66

orzeszka napisał/a:

Wszystko trzeba dopasować także do stylu życia. ja np. preferuję tabletki lub stosunek przerwany ale nie wszystko się da. Z aktualnym facetem stosunek przerywany nie wchodzi w grę a że pracuję w systemie zmianowym ciężko mi brać tabletki. Rozumiem te głosy przeciwko spirali a za tabletkami ale nie zawsze to się daje pogodzić z życiem. Proszę o wyrozumiałość, bo czasem przykro się robi.

Ale czemu się przykro robi? Obraża tu ktoś kogoś?

67

Głosy przeciwko spirali są spowodowane niedokształceniem i fanatyzmem, z który walczyła powyżej Catwomen.
Spirala nawet ta niehormonalna nie powoduję poronienia. W bardzo uproszczonej wersji, spirala niehormonalna wykonana z metalu, różnego w tej chwili to nieistotne, wywołuje w macicy stan zapalany, przez który nie może dojść do zapłodnienia. Nawet jeśli do zapłodnienia dojdzie, zapłodniona komórka nie zagnieździ się w ścianie macicy, a skoro się nie zagnieździ to nie może zostać poroniona. Koniec kropka czysta logika. Jednak spirala niehormonalna ma wady wydłuża miesiączkę.
Spirala hormonalna to już inna para kaloszy. Hormony działają na ścianę macicy tak, że nie wytwarza się w niej wyściółka, lub jest ona o wiele cieszą niż zazwyczaj stąd, gdy dochodzi do miesiączki - czyli oczyszczenia macicy, jest ona o wiele mniej obfita a u niektórych kobiet całkiem zanika. Osobiście odczuwam lekki ból brzucha nic poza tym, jednak pierwsze 6 miesięcy jakieś ślady miesiączki były. Oczywiście spirala hormonalna nie dopuszcza do zapłodnienia i ma skuteczność równą kastracji jednak jest metodą w pełni odwracalną. Warto zaznaczyć też, że jeśli zakładamy spirale na lat 5 a po roku zachce nam się dziecka to możemy ją usunąć, a płodność wróci już w kolejnym cyklu smile

Drogie Panie nie ma się co bać, trzeba się dowiedzieć czym jest spirala kto jak i kiedy może ją stoswać. Absolutnie nie grozi to morderstwem i poronieniem. Opinie te wynikają z niewiedzy i niechęci wiedzy smile a wszystko okraszone jest odwoływaniem się do wyższych racji smile

GG: 1464002
"Nie ma takiej przeciwności, przeznaczenia, losu, które mogą zachwiać postanowieniem zdeterminowanej duszy"

68

Przez 5 lat miałam założoną spiralę  NOVA T 380.Zero skutków ubocznych.Pierwszy okres dłuższy i bolesny.W końcu seks stał się przyjemnościa,a nie strachem przed wpadką.Dodam,ze mam dwoje dzieci i kolejnych nie planujemy.Warto iśc do dobrego lekarza,poleconego i zaufanego.ja do takiego chodzę,po drugim dziecku sam zaproponował taki rodzaj antykoncepcji.Założenie prawie nic nie boli, jak i wyjęcie.Ważne sa regularne kontrole i słuchanie swojego organizmu-czy nas coś niepokoi-ponieważ spirala może się przesunąć.Żyjemy w XXI wieku-(tak na marginesie),a osobą stosującym metody naturalne życzę powodzenia i dużo siły  co by wychować tak liczne potomstwo.Wkładkę polecam,sama czekam na założenie drugiej,tym razem mireny.

69

Chyba napisałam posta nie w tym temacie co trzeba - wybrałam tematykę erotyczną. Wybaczcie moją pomyłkę. Mam nadzieję, że Moderatorka to przesunie smile
A tak nawiasem już w odpowiednim miejscu - mam 3 wspaniałych dzieciaków. Może kiedyś pomyśle o 4 (mam nadzieję, że dziewczynka - będzie do pary). Ale na dzień dzisiejszy to myśle o zabezpieczeniu typu spirala. O tej Morenie to już nawet gdzieś słyszałam od psiapsiółki mojej siostry. Czy to jest jedyna hormonalna?
Jeżeli chodzi o tabletki - to niestety nie jestem systematyczna i nie mam do nich głowy. Przerywany - to już chyba nie (bo i tak jest krótko smile) a szukanie "gumki" już w trakcie jest mocno dekoncentrujące ;( Szkoda że tak mało kobitek wypowiada się na ten temat sad

70

Magdalena_1976 to może komputer cyklu big_smile Wybacz za tę reklamę, ale jestem ja i inne userki z niego naprawdę zadowolone smile
A co do spirali: poszperaj po wujku google, ale wydaje mi się, że jedyną, hormonalną wkładką jest Mirena właśnie.

71

Catwoman napisał/a:

Magdalena_1976 to może komputer cyklu big_smile Wybacz za tę reklamę, ale jestem ja i inne userki z niego naprawdę zadowolone smile

A co to takiego?
Brzmi bardzo inteligentnie smile

72

Spirala jest naprawdę rewelacyjna, nazywa się Mirena, jest chyba jeszcze jakiś jej odrobinę tańszy odpowiednik ale to pytanie do ginekologa.

Catwomen jak działa ten komputer? Pozwala na seks kiedy masz ochotę czy kiedy masz dni nie płodne?

"Nie ma takiej przeciwności, przeznaczenia, losu, które mogą zachwiać postanowieniem zdeterminowanej duszy"

73

Tu jest cały wątek do tego- założyła go ja, będąc dość sceptyczna do tego urządzenia, toteż postanowiłam wybadać grunt. Dziś jestem szczęśliwą posiadaczką smile http://www.netkobiety.pl/viewtopic.php?pid=1553961#p1553961

74

Dzięki, temat zaspokoił moją ciekawość. Fajne urządzenie dla osób które nie chcą stosować hormonów. Ale jednak wolę spiralę, skutków ubocznych jak przy tabletkach nie ma, moja waga libido i samopoczucie mają się bardzo dobrze, a i dodatkowych środków stosować nie muszę.

75

Mirena jest super,fakt że troszkę kosztuje ,ale masz spokój na 5,5 roku.Na początku delikatne krwawienia,a potem okres zanika.Jest rewelacyjna,żadnych skutków ubocznych nie odczułam,zero stresu przed niechcianą ciążą.Można seks uprawiać do woli ile się chce.Ale przeważnie jest wyciagana w szpitalu ( drobny zabieg z znieczuleniem) ,gdzie potem wysyła się wymaz do badania.Trzeba trochę odczekać minimum miesiąc ,żeby nową ponownie założyć.:-)

76

Pierwsze słyszę o wciąganiu w szpitalu i to pod znieczuleniem. Wydawało mi się też, że można od razu zamienić jedną na drugą o ile dobrze pamiętam treść ulotki smile

77

czesc,ja mam pytanie do dziewczy co nosza wkladke,napiszcie jak dluo trwa krwaienie a raczej plamienie.zalozylm w srode i plamie szczegolnie z rana,taki dziwny sluz dodatkowo jeszcze jest,czekam i dziekuje

78

czesc,ja mam pytanie do dziewczy co nosza wkladke,napiszcie jak dluo trwa krwaienie a raczej plamienie.zalozylm w srode i plamie szczegolnie z rana,taki dziwny sluz dodatkowo jeszcze jest,czekam i dziekuje

79

Z tego co ja pamiętam to plamienie pojawiało się do dwóch tygodni jednego dnia trochę więcej, drugiego trochę mniej. Nie było to uciążliwe a ginekolog uprzedzał, że to całkowicie normalne.

Moja mama zakładała te wkładkę po porodzie i u niej plamienie pojawiało się przez około miesiąca, w między czasie konsultowała się z ginekologiem, ale ten stwierdził, że nie ma się czym martwić.

Może warto zapytać lekarza, który wkładkę zakładał, gdyby krwawienie się przedłużało, na razie to 5 dni więc nie masz się czym martwić. Masz jakieś inne dolegliwości związane z założeniem spiralki?

80

Witam ja tez mam mirene zalozona od miesiaca ale nie w celach antykoncepcyjnych tylko z polecenia lekarza aby ulzyc w moich masakrycznych bolach endometrialnych innego wyjscia nie bylo niestety moj organizm nie toleruje innych hormonow  inne wyjscie to tylko wyciac jajniki wiec jedyna moja nadzieja to mirena na razie wszytko ok czasami troche plamie ale to chyba normalne mam ja tylko miesiac dopiero:)

81

grrr jakos nie dla spirali:/

cofnąć się ale tylko po to by wziąć robieg:)

82

Ja nie do końca jestem przekonana do zwykłych spiral dla nieródek, ale wkładka hormonalna tak. Obecnie dla nierodek zakłada się między innymi Levosert i sama mam taką wkładkę i jestem zadowolona ogólnie.

u mnie krwawienie i ból podbrzusza po założeniu wkładki hormonalnej trwał dosłownie kilka dni, tak jakby taki okres-chyba tak bym to porównała.

Ktoś tu­taj był i był,
a po­tem nag­le zniknął
i upor­czy­wie go nie ma

84

Osobiście jej nie miałam, ale mam przyjaciółkę, która po roku ze spiralą zaszła w ciążę. Lekarz był zdziwiony, bo niby mówił, że nie zajdzie w ciąże w okresie 2 lat, jednak się stało.

85

Ja jakoś nie mogę się przekonać do tych spirali ;/ no nie wiem, nie wyobrażam mieć to jakoś w sobie cały czas

86

Czytałam właśnie dużo na temat tych spiral masę artykułów m.in na adamed.expert i na różnych forach no ale jeszcze trudno mi się do niej przekonać. Idę jutro do ginekologa może mi coś doradzi sensownego w sprawie tej spirali bo widzę że dużo osób sobie chwali tą metodę

87

Ja założyłam taką wkładkę hormonalną levosert w zeszłym roku. Z początku też dość sceptycznie do tego podchodziłam ale ginekolog wyjaśnił mi dokładnie co i jak poza tym przyjaciółka była bardzo zadowolona. Powiem Wam, że teraz nie żałuję. Wkładki wogóle nie odczuwam a samo założenie trwało momencik i było uczucie przy tym jak przy cytologii- założenia bałam się najbardziej ale to widocznie tylko moja psychika płatała mi figle.

88

Cześć Kobietki smile
Mam do sprzedania spiralę za 350 zł.... Mam paragon, sprzedaję bo ze względów zdrowotnych nie mogę jej założyć.
Jeśli któraś z Was się zastanawia nad zakupem to zapraszam do kontaktu: 662 937 883

89 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-10-10 12:35:53)

Miałam Mirenę przez 5 lat, nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych, brak okresu był dodatkową zaletą. Dlatego polecam ten rodzaj antykoncepcji.
Po jej usunięciu miałam mieć założoną kolejną, którą już zakupiłam w aptece, ale jak się w międzyczasie okazało nie potrzebuję jej sad ponieważ niezauważalnie przeszłam okres menopauzy.

Zastanawiam się teraz co mogę zrobić z oryginalnie zapakowaną nową wkładką Mirena....
podawanie danych kontaktowych na forum (adresy mailowe, nr telefonów) jest niezgodne z regulaminem/ Moderator IsaBella77

Posty [ 56 do 89 z 89 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018