Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 66 do 95 z 95 ]

66

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

hej Zabcia!jesli chodzi o koscioly, to jest u nas raz w tyg. polska masza i tyle.Bylam kilka razy, ale oprocz mszy nei ma chyba zadnych spotkan, wiec jak tam poznac ludzi.Wiem, ze musze pokonac ta bariere, tylko ze do tej pory jakos szlam do przodu, malymi krokami ale szlam, a teraz od jakiegos czasu stoje, lub sie poprostu cofam.To takie dziwne uczucie- chcesz, bardzo chcesz, ale nie umiesz.Czuje ze potrzebuje pomocy, nie wiem od kogo, nie wiem jakiej, ale wiem, ze sama nie dam rady.Przede mna jest wielki mur i sama go nie pokonam.

Zobacz podobne tematy :

67

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

Laurola, a co u Ciebie???

68

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

Myśle ze takim sposobem na Twoje obawy mówienia po niemiecku jest mówienie po niemiecku.
Ja tez tak mam z angielskim, przeszłam kilka kursów i nic boje się wstydze.
Ale wiem, że dużo tracę, bo zapominam nie używając tego języka.
Więcej wiary w siebie smile

69

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

Hej, ja też mieszkam za granicą i mam ten sam problem...mąż dostał pracę, konktrakt i tak od 2 lat tu siedze, jeszcze przynajmniej sie szykuje 1,5...nie znam języka,a nikt tu po angielsku nie mówi. Mieszkam we Francji. Studia skonczona, ale właściwie zero praktyki....nie wiem co robić....

70

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

nie możesz wyjść z mężem w wolnym czasie gdzieś ? ludzi poznać

71

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

no i co mi z ludzi? ja chcę pracę....

72

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

smutka odezwij się, widzę w Tobie bratnią dusze..

73

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

poznasz ludzi może ktoś ci pomoże znaleźć prace...

74

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

taaa i co stane sobie przed marketem, albo gdzies i bede zaczepiac ludzi zeby ich poznac?  Błagam Cie widac ze masz 18 lat i nie znasz tych problemow, bez urazy, ale po prostu jestes na innym etapie i nie rozumiesz....ja mam tu znajomych...ale bardzo mało i i tak mi źle............mi chodzi o prace, o samorealizacje

75

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

hej hej dragonka!no to jestesmy w podobnej sytuacji.odezwe sie na maila.Pozdro!

76

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

jestem smile ehhh może ktoś jeszcze do nas dołączy io stworzymy sobie tu grupę wparcia? ja się boję najbardziej tego, że jak już wrócę do PL to nie znajde pracy po takiej przerwie...no i ta samotnosc w obcym państwie....

77

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

dragonka to nie jest jednak tak zle, bo 1,5 roku zleci szybko i wrocisz do kraju.A z brakiem doswiadczenia masz racje,moze byc problem.Ja cholernie zaluje ze zaraz po studiach moglam choc z 6 miesiecy popracowac w Polsce,moze wtedy mialabym tu wieksze szanse, a tak to ani tam ani tu.Porazka!wogole wszystko mi sie jakos do dupy uklada i nie mam sily isc do przodu.

78

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

a Ty myślisz że nie wrócisz w ogóle? Bo ja już tu siedze 2,5 roku jeszcze 1,5 roku na bank, a potem to nie wiem własnie,moze sie okazac ze kolejne lata...ja nie mam szansy na prace bo tu nie mowia po angielsku....a jakos nie mam zdolnosci jezykowych zeby sie jezyka nauczyc, tzn probuje, ale to trzeba mowic perfect zeby isc do pracy...no i tez wlasnie mam przerwe w pracy juz 2 lata, bo zaraz po studiach wyjechalam. Na studiach pracowalam pół roku, ale w takiej lipnej pracy....

79

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

Witaj smutka,
Rozumiem Cię doskonale. Będąc w angli czułam się straszliwie samotna!!! Ja w przeciwieństwie do ciebie bardzo bardzo słabo mówiłam po angielsku, a wręcz dukałam! Bałam się wszystkiego. Wykonanie telefonu to było dla mnie spore wyzwanie smile czasem dzwoniłam po kilka razy bo nie mogli się ze mną dogadać! Na początku starałam się dzwonić do agencji gdzie pracowali polacy. Wiedziałam, że nie będę mieć problemu z dogadaniem się o pracę. Szukałam prac fizycznych typu pakowanie, sprzątanie itp. może i nie były to prace moich marzeń ale miałam konakt z ludźmi, gdzie zawsze można było z kimś porozmawiać i podszkolić język. Poza tym chodziłam do kościoła, gdzie można było kogoś poznać. Są różnego rodzaju kursy angielskiego np ESOL,  bardzo bym Ci go polecała. Miałabyś okazję poznać nowych ludzi. Uwierz mi ja nieznając prawie w ogóle języka poradziłam sobie i tobie na pewno się uda. Jak 5 razy nie wyjdzie to spóbuj kolejny raz. Ważne aby się nie zniechęcić, Życze Ci powodzenia!

80

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

dzidzia dzieki za wsparcie,fajnie wiedziec,ze niektorzy dali jednak rade!

dragonka, u mnie zalozenie przy wyjezdzie z Polski bylo, ze NA ZAWSZE!!! teraz to mam tak mieszane uczucia, jak tylko mi zle i nie widze juz wyjscia to marze o Polsce, ale gdy tam pojade i zobacze jak zycie sie tam kreci,to mi sie czasem i odechciewa i dochodze do wniosku ze tu byloby lepiej jednak pozostac.Ale nie potrafie sie zaklimatyzowac,przystosowac, przestawic!nie wiem co jest nie tak. Jestem zablokowana! Wogole teraz jestem w zlym stanie,czuje sie fatalnie,mam uczucie,ze nic nie moge zmienic,zrobic,ze odemnie nic nie zalezy.Nie mam motywacji,wewnetrznej sily i nie wiem gdzie mam szukac pomocy,bo wszystko co do tej pory robilam,zeby sobie pomoc, przestalo juz dzialac.

81

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem
caramel napisał/a:

Hej,
mam podobny problem.
Mieszkam z mężem w Niemczech mój mąż ma pracę a ja NIE! Początkowo pracowałam na czarno, teraz jestem bez pracy i nikt do żadnej pracy przyjąć mnie nie chce. Jeśli już coś znajdę to będzie musiała to być praca na czarno przynajmniej do maja, kiedy rzekomo Niemcy mają otworzyć rynek. Nie mam pozwolenia na pracę. Powoli zaczynam tracić nadzieję i załamywać się. Języka też nie znam w takim stopniu jakim bym chciała i to właśnie jest głównym problemem. Gdy odbywa się rozmowa w sprawie pracy i wychodzi na jaw, że jestem obcokrajowcem jestem skreślona.

Kilka miesięcy temu napisałam tego posta, a teraz już mi się udało.
Znalazłam legalną pracę, dostałam pozwolenie, mam ubezpieczenie zdrowotne i powoli zaczynamy z mężem myśleć o dziecku.

A tak naprawdę najbardziej pomogli mi Niemcy ( czego się nie spodziewałam ).
Pytajcie o pracę sąsiadów i ludzi których znacie. Wam też się uda  - trzymam mocno kciuki.
Z moim niemieckim dużo lepiej, ale jeszcze nie tak dobrze jak bym chciała. Też boję się rozmawiać po niemiecku by nie popełnić jakiejś gafy, ale staram się przezwyciężyć strach bo wiem, że rozmowa z Niemcami to najskuteczniejsza nauka.

Sama chcę poszukać jakiegoś forum podobnego do tego tylko na niemieckich stronach by rozmawiać tam po niemiecku, nikt mnie nie zna i nawet jak coś źle napiszę to nic wielkiego się nie stanie.
ZNAJOMOŚĆ JĘZYKA tu chyba jest największy problem z brakiem pracy za granicą.

82

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

caramel gratuluje i zazdroszcze!!!jestem ciekawa jak dlugo to u Ciebie trwalo? napisz moze maila skad jestes,chetnie bym pogadala,moze dasz mi jakies wskazowki.No u mnie wlasnie ten cholerny strach przed mowieniem jest najgorszy i blokuje mnie, dlatego jest tak ciezko.Pozdro!

83

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

Hej Smutka...ja dzis mam mega dół...nie umiem sie wziąc za język, nie wychodzi mi jego nauka, byłam na kursie, zrobilam 2 poziomy, ale wlasciwie bylam chyba najgorsza w grupie, nie mam zdolnosci...wiem ze jakbym umiala jezyk to moze bym spróbowala dostac prace...ale jak sie go w zyciu nie naucze...nie wiem co robic...potrzebuje kogos kto mnie wexmie pod swoje skrzydal i jakos uratuje....

84

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

hej dragonka!no moim zdaniem,to byloby najlepsze wyjscie dla Ciebie,gdyby udalo Ci sie z jezykiem na poczatek.A moze ten kurs nie byl odpowiedni i sproboj rozejrzec sie za inna szkola jezykowa.Ze swojego doswiadczenia Ci powiem,ze szkola a szkola to wielka roznica!!!A jesli to nie to, a masz mozliwosc, to moze prywatnie u kogos, indywidualnie tez byloby inaczej i moze dla Ciebie lepiej. Nie mam pojecia o francuskim,nigdy nie probowalam nawet,bo nie nawidze tego jezyka,wiec nie wiem czy jest bardzo trudny.No ale jesli masz tam jeszcze tyle czasu spedzic, to chyba nic innego Ci nie pozostaje!zreszta wielka strata byloby byc w danym kraju kilka lat,i nie nauczyc sie jezyka(choc w takim podstawowym  stopniu),bo to nawet pozniej w Polsce moze Ci sie przydac.Wierze Ci ze moze byc ciezko i tracisz nadzieje,bo ja tez tak mam z niemieckim, tez mi to latwo nie przychodzi i to co juz sie wczesniej nauczylam i mialam perfekt opanowane potem znow zapominam i tak wkolko.Tez nie jestem super talentem jesli chodzi o jezyki, i angielski,ktorego w Polse sie uczylam tyyyyyyyyyle lat na kursach, w szkole i prywatnie,chyba juz totalnie zapomnialam i to tez mnie wkurza!ale trzymam kciuki,i nie poddawaj sie,zrob sobie wekendowa przerwe od francuskiego a od poniedzialku...hihihi Pozdro!!

85

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

Ja pościągałam sobie trochę filmów po niemiecku, niemiecka telewizja i teraz znalazłam ciekawe fora, które można czytać dla kształcenia języka. Oto linki

http://www.cleverefrauen.de/

http://www.frauen-forum.eu/

Z moim językiem też jeszcze nie najlepiej, często widzę po minach ludzi, że palnęłam jakąś gafę, ale najważniejsze to przełamać strach, ja staram się bardzo. Ostatnio każdą wolną chwilę spędzam na nauce niemieckiego bo tutaj to naprawdę podstawa.
Muszę przyznać, że to samodzielna nauka, żadnych kursów bo w powodzenie takich nie wierzę.
Smutka przełam strach tak jak i ja to zrobiłam, a wszystko się ułoży.
Więcej wiary w siebie bo to ona czyni cuda - ja wierzę, że Ci się uda smile

86

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

hej
mieszkam za granicą staram się rozmawiać po angielsku mam z tym duży problem:) żeby ludzie mnie zrozumieli duzo gestykuluje, robie głupie miny, wstawiam polskie słowo dużo osób się z tego śmieje ale większość odbiera to w pozytywny sposób i chwali mnie że próbuje. wiem że to kwestia czasu i mój angielski będzie perfekcyjny. nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę że znasz ten język ja dopiero się uczę:)

87

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

Hej smutka co u Ciebie?Jak tocza sie sprawy?
Powiem Ci ze tez przyjechalam za granice miesiac temu z kawalkiem, nie mam pracy jest ciezko, siedze w domu nudzi mi sie, depresja powoli mnie lapie.Chcialam bardzo wyjechac myslalam, ze bedzie latwiejsze zycie i bede miala prace ale tak nie jest, w polsce pracowalam ale po troche czesto w wakacje zachaczalam sie, poniewaz studiowalam dziennie, ostatnio pracowalam myslalm ze mi sie poszczesci w polsce ale przez faceta stracilam prace, bardzo przezylam to, bo wiem jak ciezko z praca.W depresje wpadlam bylo ciezko.Nie wiem co ze swoim zyciem mam robic czy zostac za granica jeszcze i probowac czy wrocic do POlski i szukac tam pracy?Wiem , ze nie jest tez latwo z praca w polsce, a najgorsze to ze pracodawca nie da Ci umowy o prace, kasa tez do d..., a w dodatku musze wynajmowac a tez to kosztuje.Rodzice niestety mieszkaja z daleka od wiekszego miasta, zebym mogla chociaz dojezdzac.
Pozdrawiam

88

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

witajcie dziewczyny:) tez mieszkam w DE, przyjeżdżając tutaj znałam już język, wiedziałam jakiej pracy chce i dążyłam do tego aby ja dostać.Osiągnęłam swój cel i od 2 lat pracuje w biurze i wykonuje prace w swoim zawodzie.Po przyjeździe tutaj sprzątałam ( bo jak inaczej ) ale nie po to się w Pl uczyłam i nie tego dla siebie chciałam -zarejestrowałam się w Arbeitsamcie jako poszukująca pracy - można to zrobić przez internet- poprosiłam o spotkanie z doradca zawodowym i zostałam skierowana na kurs- tam ponieważ wszystko było w języku niemieckim udoskonaliłam swoja znajomość języka i spotkałam się z duza wyrozumiałością ze strony wykładających docentów. Dziewczyny może będę Wam mogla pomoc  ale napiszcie na maila z jakich miast jesteście i jakie macie wykształcenie- co dwie głowy to niejedna może ja Wam pomogę znaleźć prace ( nauczyłam się jak korzystać z ofert Arbeitsamtu, jak zostać skierowana przez nich na bezpłatne szkolenia czy ausbildung nawet przy niskiej znajomości języka co Wam szkodzi i tak siedzicie w domu moze warto aktywnie wykorzystać ten czas ucząc się czegoś innego . Pomyślcie o tym .

89

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

Jesli wyjezdzajac za granice mysli sie, ze bedzie latwo i wszystko sie jakos ulozy, to jest sie w bledzie. Nowy jezyk, nowi ludzie, nowa praca itd. Sama borykalam sie z tymi problemami. Ale przy nauce jezyka nic nie pomaga bardziej jak "rzucenie sie na gleboka wode" ! Ja potrafilam sie conieco porozumiec ale to bylo dalekie od mowienia po niemiecku. Poszlam do szkoly! i wszystko sie zmienilo, tutaj bylam poprostu zmuszona porozumiewac sie z innymi i sama zalatwiac swoje sprawy. Ukrywanie sie w domu lub pracowanie tylko z polakami nie bylo dobrym wyjsciem. Najwazniejsze zeby chciec. Tez sie balam i trzeslam przed kazdym wykonanym telefonem, ale jesli nnie jest sie w stanie podjac takiego wyzwania to lepiej siedziec  w polsce i miec mniej niz np. w Angli, ale ukrywajac sie w domu.

90

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

w pelni popieram Klaudie_123

91

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

delphine ja jestem teraz w Anglii zaczelam szukac w pracy a Niemczech, powiedz mi czy ciezko jest znalezc prace?
Tam gdzie jestem w Anglii jest bardzo ciezko a tym bardziej jak jezyka nie znam.
Pozdrawiam

92

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

Darusia  to zalezy od wielu czynnikow np. czy znasz jezyk i na ile go znasz, jakiej pracy szukasz, jakie masz wyksztalcenie, wiek niekiedy tez odgrywa role. Zależy też to niekiedy od Landu. Jest taka stronka www.eures.eu  wiem ze tam jest bardzo duyo ofert pracy z calej europy stronka ta jest tez w jezyku polskim i niektore oferty pracy tez sa po polsku. Ja tam pierwsza swoja prace znalazlam w 2005 roku w Hotelu jako pokojowka i bylam bardzo zadowolona.

93

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

Niestety nie znam niemieckiego, wiesz szukam pracy jakiejkolwiek, jak bym sie nauczyla jezyka to mozna startowac wyzej:),mam wyzsze wykszalcenie, mam 27 lat,
Myslalm ze w Anglii naprwde bedzie latwo z praca ale niestety.

94

Odp: Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

Hej dziewczyny ja tez mieszkam w Niemczech od 8 lat i mam ten sam problem jak czytalam wasze posty to jak bym ja to pisala .A ja myslalam ze to ja mam tylko taki problem .Pozdrawiam

Posty [ 66 do 95 z 95 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Pomocy!nie wiem co zrobic ze swoim zyciem

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024