Jakie bajki dla dzieci? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Jakie bajki dla dzieci?

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 76 z 132 ]

39

Odp: Jakie bajki dla dzieci?

U nas jest kompletna mieszanina, bo dzieci oglądają bajki z "moich czasów", np Smerfy, Żwirka i Muchomorka czy Makową panienkę, ale lubią też syn Strażaka Sama, a córka Monster High.

Zobacz podobne tematy :

40

Fenomenu niektórych bajek po prostu nie rozumiem hmm Ale może mój syn jeszcze za mały, poza minimini się póki co nie zapuszczamy wink
No chyba, że coś na dvd czy z neta.

41

A my nie możemy wyjść z poza książek, bo córka jest miłośniczką bajek czytanych a w telewizji to max minutę obejrzy i leci dalej. No i tylko mamusia citaj smile

42

też mieliśmy taki etap.. smile trochę mi go szkoda, teraz 'młoda' jest 'starsza',zasiada przed tv i w skupieniu ogląda. sama też oglądam, żeby wiedzieć co się tam dzieje i do bajek z minimini praktycznie nie mam zastrzeżeń.

43

U nas teraz sezon 6 świnki Peppy. fajna bajka bo krótka, mój 6 latek woli inne ale dwulatki naprawdę potrafią skupić uwagę przez te parę minut na śwince.

44

U nas jest czas i na tv i na bajkę czytaną... Czytamy wieczorem w łóżku, a bajki w tv są po powrocie ze szkoły i wieczorem zanim młody pójdzie do łóżka. Dzisiaj akurat jest w domu, paskudny kaszel, wiec w ciągu dnia miał trochę tych bajek więcej i akurat trafiliśmy na sezamkowy zakątek, a w nim aż 5 bajek z ulicy sezamkowej, mój wielki miłośnik Elmo był zachwycony smile

45

yacha 5 odcinków??? A to jak to teraz jest?? Sezamkowy zakątek z kilku odcinków się składa?? No i o jakiej godzinie leci??? Elmo świetna postać sama z chęcią obejrzę z dzieciaczkami big_smile

46

Elmo i inni czyli sezamkowy zakątek to tylko mini mini smile godzina 10 rano. Nas wtedy nie ma w domu (przedszkole) ale nagrywam synkowi codziennie a po powrocie upomina się aby włączyć smile

47

Moje dziewczynki lubią Dore i  Niedźwiedzia w wielkim niebieskim domu.noi kota filemona .

Ech życie....

48

I jak jest warty obejrzenia teraz??? Kiedyś lubiłam tą bajkę bo i liczyli liczyć, łączyć w pary i takie tam. Czy nadal jesyt taka edukacyjna?

49

dala napisał/a:

yacha 5 odcinków??? A to jak to teraz jest?? Sezamkowy zakątek z kilku odcinków się składa?? No i o jakiej godzinie leci??? Elmo świetna postać sama z chęcią obejrzę z dzieciaczkami big_smile

nie 5 odcinków, 5 różnych bajek, z każdej po jednym odcinku. Zobacz sobie na stronie minimini albo jakiejkolwiek innej program tv.

50

Ansja napisał/a:

A może warto pobudzić wyobraźnię dziecka w trochę inny sposób, nie odbierając mu przyjemności z poznawania świata bajek?
Może warto postawić na "Teatr Wyobraźni" jakim jest .. radio smile W swojej ofercie ma mnóstwo propozycji dla najmłodszych, w necie można znaleźć wiele audycji, które pobudzają wyobraźnię dziecka i są coraz wymyślniejsze.
Zawsze łatwo włączyć dziecku bajkę w tv, co ma oczywiście swoje plusy, ale może warto spróbować takiej formy? smile

Fajną opcją są także audiobooki - zamiast kupować bajkę np. na dvd.

51

mama2011 napisał/a:

A my nie możemy wyjść z poza książek, bo córka jest miłośniczką bajek czytanych a w telewizji to max minutę obejrzy i leci dalej. No i tylko mamusia citaj smile

W takim razie nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować Mamie! Niezwykle trudno w dziecku rozwinąć zamiłowanie do książek - mimo coraz atrakcyjniejszych wydań one wciąż przegrywają z TV a szkoda. Film jest dla rodziców wygodną formą, bo włączą  i mają "spokój" ale jednak to czytanie dziecku jest dla niego korzystniejsze. Chociażby dlatego, że rozwija wyobraźnie, rozwija mowę dziecka ( dziecko słucha głosu czytającego rodzica przez co przyswaja sobie nowe słowa i łatwiej mu samemu mówić, bo "osłucha" się z językiem) a o innych korzyściach płynących z takiej formy wspólnego spędzania czasu nie muszę wspominać.

Zgodzicie się ze mną drogie mamy?

52

jasne, czytanie jest wspaniałe. można połączyć wiele walorów, o których pisze OjNati, ale chyba najlepsze jest wspólne spędzenie czasu.
i myślę, że książki i tv się wzajemnie nie wykluczają. u nas idą w parze.
młoda/starsza smile czyta ale też ogląda, wręcz wspomina sama Elma z Sezamkowego.
te bajki to super rozwiązanie też mogące czegoś nauczyć nasze dzieci. ja pamiętam, że na ulicy sezamkowej uczyłam sie pierwszych angielskich słówek.

53

U nas też czytanie i audiobooki sa na porządku dziennym, ale kiedy dziecko ma już te 6 lat, jak u nas, to nie da się tylko na tym "uciągnąć". Poza tym dopóki to ja mu wybieram bajki do oglądania to jestem spokojna, bo wiem, że i tak sporo z nich wyniesie smile

54

Mój 2,5 letni synek od małego uwielbia tomka i przyjaciół, traktorka toma, chucka i przyjaciół, boba budowniczego, peppe, ale też reksia, bolka i lolka. Teraz namiętnie ogląda klub przyjaciól myszki miki, henia tulistworka, oswalda, świnke chudzinke, psoty dudusia wesołka, jarmies, kubusia puchatka, piżamiaki, w naszym kręciołkowie, klinike dla pluszaków. Nie lubi muminków, misia uszatka, nie wiem dlaczego. Bardzo lubi ogladać programy o samochodach np. top gir i wszystkie programy o zwierzętach, jakieś przyrodnicze np. rezydencja surykatek. Sporo tego wyliczyłam, ale tv ogląda naprawdę rzadko, najczęściej rano mu coś włanczam jak chcę spokonie zrobić śniadanie i ogarnąć dom:) Bajek jest mnóstwo, nie to co kiedyś. A mój mały lubi też bajki o księżniczkach, kucykach itd:) Najczęściej włanczam mu na youtube:)

55

Dla starszych dzieci polecam Pafnucego i Las Pafnucego Chmielewskiej  można sie posmiać i to pożądnie .i dorosłemu się humor poprawi .

Ech życie....

56

tego nie znamy, ale może dlatego, że 'jesteśmy' jeszcze brzdącami wink
dotarła do mnie właśnie nowa dostawa książek i czytamy... ale o Sezamkowy Zakątek też się dziecko upomni.
niestety trochę tak właśnie jest, że czas dziecka przed tv to nasz czas na ogarnianie w tempie...

57

Moja córeczka (5lat) uwielbia "Pingwiny z Madagaskaru" kiedyś przez przypadek przełączyła na to w telewizji i nie może już się oderwać. Oczywiście ogląda też inne typu kucyki pony i gumisie ( udało mi się wyszperać w internecie jakieś odcinki ) :d

58

Mnie dziś moje młodsze dzieci bardzo zaskoczyły, obejrzały Słoniczkę Elę od deski do deski. Odcinek o poszukiwaniu zaginionego kapelusza.. potem cały dzień chodziły i nosiły kapelusze na głowie smile Bardzo fajnie zareagowały na tę bajeczkę.

59

moim zdaniem najpiękniejszą bajką jest KUBUŚ PUCHATEK:)

60

Kubuś Puchatek tak, bardzo fajna bajka ale w sumie oglądać cąły czas jedną bajkę dziecku szybko się znudzi. W Sezamkowym zakątku fajnie że te bajki są inne, inni bohaterowie ale wszyscy z ulicy sezamkowej smile

61

A mój jest chory i wiecie co? Ogromnie się z tego cieszy, bo o 10.00 zamiast być w szkole, może oglądać Sezamkowy Zakątek wink

62

Ostatnio moja córka przepada za bajką "Było sobie życie".

63 Ostatnio edytowany przez Aliss (2013-11-20 17:31:13)

moj mlody to uwielbia bajki, z ktorych dowiaduje sie czegos nowego, edukacyjne (najczesciej sa takie puszczane na cbeebies). Ale tez uwielbia "Potwory i spolka" oraz "Auta" - typowy facet:)

64

U nas z pełnometrażowych filmów/bajek to też "Auta" są numerem jeden smile Ale takie to ogląda głównie w weekendy, bo w tygodniu więcej obowiązków i szybciej trzeba iść spać, więc czasu wystarcza tylko na krótkie bajeczki na minimini.

65

Mój starszak lubi scoobiego i z długich bajek bardzo lubi serię epoki lodowcowej. Na dobranoc też jest krótka bajka z mini mini.

66

Fajne bajki teraz można w mc donaldzie dostać, no postarali sie. Choc to nie zdrowe mąz czasem zajada a teraz mc zestawy haha

67

ciekawe co to za bajki dołączają do zestawów w mc..?
mi ostatnio przypomniał się film.. bardzo "dziewczyński" wink 'Marry Poppins', ale jeszcze muszę chwilę poczekać, żeby pokazać go córce...
na razie nowy sezon świnki Peppy jest naszym domowym hitem.

68

sylfka napisał/a:

Mój starszak lubi scoobiego i z długich bajek bardzo lubi serię epoki lodowcowej. Na dobranoc też jest krótka bajka z mini mini.

To pewnie "kraina lodu" też go zainteresuje, my się już nie możemy doczekać wink Na dobranoc mamy półgodzinną sesję, Świnka Peppa, Parauszek i Ella smile

69

no tak, to jest dobra dobranockowa sekwencja smile
i Peppa i Parauszek, obie bajki baardzo lubimy smile

70

Witam - nie napisałaś w jaki wieku jest Twoje dziecko. Ja preferuję krótkie , regularnie wierszowane wierszyki od najmłodszych lat i to nie w zbiorze, ale wydawane osobno. Przed snem nie ma chyba dziecka ,które nie chciałoby wysłuchać tej ulubionej. Ważne, żeby nie było zbyt dużo tekstu. Po jakimś czasie dziecko samo "czyta"swoje książeczki i chętnie do nich zagląda. Polecam dla chłopców:
Lokomotywę, Chory samochodzik, Samolocik, Zepsutą koparkę. Dla dziewczynek : Przyjęcie u wiewiórki , Przygoda z kotkiem, Kluseczka. Te 5 minut przed snem dla dziecka jest bezcenne.

71

Moje miały czas na Parauszka i przyjaciół a teraz bardzo lubią też oglądać nowy sezon Świnki Peppy. Mój starszak zauważył nawet malutkie różnice że nie ma już Georga a jest Jacek smile

72 Ostatnio edytowany przez fasola (2013-12-10 19:35:18)

Ja i dzieciaki lubimy takie totalne klasyki, jak Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Piotruś Pan, itp. Dzieciaki ciągle o nie proszą. Teraz już się nawet wycwaniłam, korzystam z aplikacji elektroniczna niania i puszczam im je z telefonu, czytane moim głosem, przy okazji słyszę co tam one porabiają, bo aplikacja działa jak elektroniczny pastuch dla dzieci wink

'Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn.'

73

Coraz więcej bajek można dostać do różnych gazet, to jest bardzo dobre ale jedyny minus to że takie płyty z gazetami nie posiadają najczęściej "normalnych" opakowań... szukałam, szukałam i znalazłam ciekawą stronę która rozwiązała ten problem CoverCity - niestety mają okładki jedynie anglojęzyczne.
Może ktoś zna POLSKI serwis z naszymi zastępczymi okładkami dvd?

74

zdecydowanie wszystkie od walte disneya, zdgrane na dvd. sama oglądam z chęcia haha wink

75

W podroży słuchamy audiobooki. Znalazłam te same wersje bajek, które ja słucham w dzieciństwie z pyt winylowych:D A ze stacji TV, tez wybieramy MiniMini+. Dla mnie to najlepsza ze stacji. Jeżeli przegapię koniec jednej bajki. Nie muszę się bać, że kolejna może zawierać treści, których nie chciałabym, aby oglądały dzieci. Mój bąbel uwielbia króliki, więc aż piszczy na widok Parauszka:) A od 12 mają dodatkowo zacząć puszczać ?Piotrusi Królika? zrealizoanego na podstawie opowiadań Beatrix Potter. Uwielbiam ilustracje umieszczone w jej ksiażkach, a historie są pełne przygód. Więc zapowiada się bardzo ciekawie.

76

absolutnie optuję za czytaniem - słuchanie tylko w samochodzie.
A jakie bajki? Przede wszystkim Bracia Grimm - może to nie są najpiękniejsze bajki, bo są surowe i bardzo bardzo dosłowne miejscami, mogą przerażać itd., ale są naprawdę mądre. Nawet jeśli bajka o jednooczce, dwuoczce i trójoczce wydaje się co najmniej dziwna, jest bardzo mądra i Wasze dziecko to kiedyś zrozumie.
Ja wracam do nich do dziś z pozytywnym wspomnieniem! Polecam całym sercem!

Posty [ 39 do 76 z 132 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Jakie bajki dla dzieci?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018