30latek-, czyli gra małego palucha Paslawka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » 30latek-, czyli gra małego palucha Paslawka

Strony Poprzednia 1 189 190 191 192 193 198 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11,401 do 11,460 z 11,829 ]

11,401

Odp: 30latek-, czyli gra małego palucha Paslawka
Lucyfer666 napisał/a:

Dokładnie big_smile

Dlatego ja idę spać. W kontrze do proletariackiej propagandy pałacowej Paslawka

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-0/p180x540/174200129_1455899491417496_8178552232434718636_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=IFY7vYpoy4sAX_QjDO7&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&tp=6&oh=8bcf3ca567e865eb719ae567e3d8f897&oe=609E8BF2

Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło
Zobacz podobne tematy :

11,402 Ostatnio edytowany przez luc (2021-04-15 00:21:10)

paslawek napisał/a:

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-0/p180x540/174200129_1455899491417496_8178552232434718636_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=IFY7vYpoy4sAX_QjDO7&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&tp=6&oh=8bcf3ca567e865eb719ae567e3d8f897&oe=609E8BF2

I jak ja teraz zasnę big_smile
chyba, że to walący się pałac wink

11,403

Jak już zamiany się na dobre rozkręciły, to może jakiś kopiec przenieść do Wawy? wink

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

11,404

bagienni_k napisał/a:

Jak już zamiany się na dobre rozkręciły, to może jakiś kopiec przenieść do Wawy? wink

Nie oddamy big_smile
kopce sa fajne!

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

11,405

paslawek napisał/a:
R_ita napisał/a:

Co racja to racja, Pasławku smile Poza tym, gdybym miała brać z charakterem po Pani, to bym musiała wziąć chichuachuę bo małe to i ujada, a przecież chichuachua nie zrobi ze mną 30 km w lesie i nie pobiegnie przy rowerze smile

smile jakoś mi się nie kojarzysz z chichuachuą

Nie wiem czy pytać z czym kojarzę roll Ciułałka to mi pamiętam, że wyszła w jakimś głupiutkim teście "jaką rasą psa jesteś" big_smile ale innego dnia wyszedł mi doberman, także ten.

Nie widzimy rzeczy takimi, jakie są. Widzimy je takimi, jakimi my jesteśmy.

11,406

Strach się bać, co mi by wyszło w takim "psim" teście... smile

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

11,407

Lady Loka napisał/a:
bagienni_k napisał/a:

Nie oddamy big_smile
kopce sa fajne!

Kopce są w Wawie nawet jeden koło mnie na Moczydle ta  "górka" jest kopcem z gruzów, nie jest to naturalny twór natury,
są też inne kopce : Kopiec Powstania Warszawskiego na Czerniakowie i Górka Szczęśliwicka- Kopiec Szczęśliwicki na Ochocie na tym ostatnim można zjeżdżać na nartach,jest jeszcze "zwałka" na Bemowie Lotnisku też kopiec z nieczynnego wysypiska śmieci lotniarze paralotniarze czasem tam sfruwają.

11,408

Nie żeby coś, ale w Krakowie jest Hujowa Górka i historia tego miejsca jest tragiczna hmm

What is the difference between a man and a parasite?
A man builds. A parasite asks 'Where is my share?'
A man creates. A parasite says, 'What will the neighbors think?'
A man invents. A parasite says, 'Watch out, or you might tread on the toes of God... '

11,409 Ostatnio edytowany przez Lucyfer666 (2021-04-15 11:32:45)

Atuś już ma wyniki. Bez zaskoczeń.
Znowu cykl kroplóweczek będzie, żeby trochę zbić wyniki.
Była miesięczna przerwa, czyli teraz pewnie co dwa tygodnie będziemy robić, żeby maratonem organizmu nie bombardować smile
Takie uroki 12 i pół rocznego pierdziocha wink

A man invents. A parasite says, 'Watch out, or you might tread on the toes of God... '

11,410

Lucyfer666 napisał/a:

Nie żeby coś, ale w Krakowie jest Hujowa Górka i historia tego miejsca jest tragiczna hmm

Ale to nie jest kopiec. To tylko lekkie wzniesienie. Pozostałość zdaje się po szańcu artyleryjskim z czasów kiedy Kraków był twierdzą austriacką.

Przed użyciem wstrząsnąć.

11,411

Misinx napisał/a:
Lucyfer666 napisał/a:

Ale to nie jest kopiec. To tylko lekkie wzniesienie. Pozostałość zdaje się po szańcu artyleryjskim z czasów kiedy Kraków był twierdzą austriacką.

Ja nawet nie wiem, gdzie to o.O

za to niedaleko mnie mam Krowodrzę Górkę.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

11,412

Loka, Hujowa Górka jest na terenie byłego obozu KL Płaszów..

11,413

Lucyfer666 napisał/a:

Hujowa albo Hujarowa.
I jeszcze Cipowy Dołek.
Tragiczne miejsca, jak wiele z czasów wojny.

11,414

Przyznam szczerze że te nazwy mnie zadziwily, nie znałam historii z tym związanej, teraz sobie przeczytałam, faktycznie tragiczna. A jaka to jest dzielnica? Płaszow? Nie śmiejecie się, ale nie znam dzielnic Krakowa

Nigdy nie osądzaj ludzi wg opinii innych. Każdy człowiek pokazuje inną stronę swojej osobowości różnym ludziom. J.S.

11,415

Tak, to Płaszów. Tam był zlokalizowany niemiecki obóz koncentracyjny. Początkowo dla Żydów z likwidowanego getta w Krakowie, potem także dla Polaków.
I żeby było bardziej obrzydliwie, to powstał na terenie cmentarzy żydowskich.

11,416 Ostatnio edytowany przez Lucyfer666 (2021-04-15 16:16:37)

luc napisał/a:

Tak, to Płaszów. Tam był zlokalizowany niemiecki obóz koncentracyjny. Początkowo dla Żydów z likwidowanego getta w Krakowie, potem także dla Polaków.
I żeby było bardziej obrzydliwie, to powstał na terenie cmentarzy żydowskich.

I dlatego wobec Niemiec i Rosjan uznaję zasadę proponowaną przez Churchilla wink
Choć i ten ma swoje za uszami.

EDIT:

Dzisiejsze wejście na Kasprowy Wierch. Zdjęcie autorstwa Pawła Dutki;)

https://pbs.twimg.com/media/EzBO48_W8A06mti?format=jpg&name=large

11,417 Ostatnio edytowany przez luc (2021-04-15 16:25:45)

Lucyfer666 napisał/a:

I dlatego wobec Niemiec i Rosjan uznaję zasadę proponowaną przez Churchilla wink

A którą?

Lucyfer666 napisał/a:

Choć i ten ma swoje za uszami.

Był bezwględny. Choć cóż, taka jest polityka.
Szkoda, że nigdy nie wdrożono w życie jego pomysłu "Operacja Unthinkable".

Twoje wejście? Skoro zdjęcie kogoś innego wink
Nieźle napadało śniegu w Tatrach.

11,418

Moje nie. Ja dopiero wróciłem do treningów. Wolę dać sobie okres przejściowy od niedawnej choroby na działanie w terenie.

A cytat Churchilla - ten o bombardowaniu Niemiec co 50 lat, profilaktycznie, bez powodu wink

Operacja Unthinkable była niemożliwa do zrealizowania wink
Choć masz rację - szkoda. Przynajmniej zachodnie elity byłyby długo wyleczone z czerwonej choroby, w przeciwieństwie do tego, jak ją obecnie zachwalają.

11,419 Ostatnio edytowany przez bagienni_k (2021-04-15 16:29:28)

Nie słyszałem tego w odniesieniu do Rosji, ale do Niemiec już tak smile

„Niemcy powinno się bombardować co 50 lat, profilaktycznie, bez podania przyczyny”

W. Churchill

edit:

W Beskidach jest niewiele mniej smile

11,420 Ostatnio edytowany przez Lucyfer666 (2021-04-15 16:31:16)

A za oknem dziś było tak wink

11,421

Lucyfer666 napisał/a:

A cytat Churchilla - ten o bombardowaniu Niemiec co 50 lat, profilaktycznie, bez powodu wink

Też nie słyszałam aby tak się wyrażał w odniesieniu do Rosjan.

Lucyfer666 napisał/a:

Operacja Unthinkable była niemożliwa do zrealizowania wink
Choć masz rację - szkoda. Przynajmniej zachodnie elity byłyby długo wyleczone z czerwonej choroby, w przeciwieństwie do tego, jak ją obecnie zachwalają.

Niestety, WTEDY już nie była. Jakby wcześniej prowadzili inną politykę wobec Sowietów, to i historia mogła się potoczyć inaczej.
Zachodnie elity zawsze były uwodzone marksizmem. Co gorsza, obecnie dzieje się tak też za oceanem sad
Jak czytam, że wiceprezydent określa siebie jako marksistkę ...

11,422

Oczywiście, że by była, bo pomijając zmęczenie wojenne to Sowieci dominowali materiałowo w Europie smile
Kwestia co byłoby z Hiszpanią, ale tak to Unthinkable doprowadziłoby do zrobienia czerwonej Europy smile

A co do czerwonych to wiesz. Strzelało się do nich kiedyś, to i będzie to samo w przyszłości... Nim oni będą pierwsi.

11,423

Lucyfer666 napisał/a:

Nim oni będą pierwsi.

A to jest kluczowe...
Jakem optymistka z natury, to w tej kwestii mój optymizm się mocno chwieje. Mam sporo rodziny, przyjaciół, znajomych w USA i wiadomości z pierwszej ręki doprawdy optymizmem nie napawają. Jak do tego dołożyć sytuację ekonomiczną, to już w ogóle...

11,424 Ostatnio edytowany przez Lucyfer666 (2021-04-15 16:54:40)

luc napisał/a:
Lucyfer666 napisał/a:

Nim oni będą pierwsi.

A to jest kluczowe...
Jakem optymistka z natury, to w tej kwestii mój optymizm się mocno chwieje. Mam sporo rodziny, przyjaciół, znajomych w USA i wiadomości z pierwszej ręki doprawdy optymizmem nie napawają. Jak do tego dołożyć sytuację ekonomiczną, to już w ogóle...

Kultura USA jest kapitalistyczna i wolnościowa, więc spokojnie. Fundament pozostanie. Zmiana chwilowa istnieje, co widać na wskaźnikach np. Giniego.
Dodatkowo efekty prowadzenia imperialistycznej polityki, która wymusza innr spożytkowanie kapitału polityczno-ekonomiczneg. Amerykanie dopiero uczą się tego, co Europa już doświadczyła.

11,425

Lucyfer666 napisał/a:

Fundament pozostanie.

Też mimo wszystko mam taką nadzieję.
Zwłaszcza, że wszyscy, z którymi mam kontakt raczej nie są zwolennikami czerwonych. A nie są to ludzie z niższych klas tylko raczej wyższej średniej.
Jednym słowem o gospodarkę można się mocno nie zamartwiać, ale zmiany w świadomości czy mentalności są spore. Zwłaszcza wśród młodego pokolenia, co zresztą nie dziwi, bo młodzi często w tym kierunku idą.
Inną rzeczą jest, że tego rodzaju działania często odbywają się na zasadzie wahadła. Zbyt mocno wychylone w jedną stronę, tym mocniej wychylą się w drugą.
Co zresztą widać też w Polsce.

11,426 Ostatnio edytowany przez Lucyfer666 (2021-04-15 17:14:07)

luc napisał/a:
Lucyfer666 napisał/a:

Fundament pozostanie.

Też mimo wszystko mam taką nadzieję.
Zwłaszcza, że wszyscy, z którymi mam kontakt raczej nie są zwolennikami czerwonych. A nie są to ludzie z niższych klas tylko raczej wyższej średniej.
Jednym słowem o gospodarkę można się mocno nie zamartwiać, ale zmiany w świadomości czy mentalności są spore. Zwłaszcza wśród młodego pokolenia, co zresztą nie dziwi, bo młodzi często w tym kierunku idą.
Inną rzeczą jest, że tego rodzaju działania często odbywają się na zasadzie wahadła. Zbyt mocno wychylone w jedną stronę, tym mocniej wychylą się w drugą.
Co zresztą widać też w Polsce.

A co w Polsce?
W Polsce wbrew pozorom od 30 lat rządzą socjaldemokraci z różnym skrzywieniem. Dopiero polaryzacja się pokaże po pokoleniu okrągłego stołu.
Poglądy etatystyczne wbrew pozorom są solidnie od ponad stulecia zakorzenione w mentalności polskiej.

EDIT:
W Stanach Zjednoczonych działa mas sił.
1. To część wykiełkowanych komórek z okresu zimnej wojny
2. Duże rozbieżności społeczne, jak chodzi o posiadany majątek.
3. Prowadzenie polityki imperialistycznej opartej o koncepcję hegemonii światowej, co wymusza rozdrabnianie kapitału na wiele wektorów, jak walkę z tyranią dystansu.

EDIT:2
Dlatego właśnie demokracja jest fasadą i prawdziwą politykę rozgrywa tzw. deep state.
W USA to dosyć rozbudowana struktura.

11,427

Lucyfer666 napisał/a:

[
A co w Polsce?
W Polsce wbrew pozorom od 30 lat rządzą socjaldemokraci z różnym skrzywieniem. Dopiero polaryzacja się pokaże po pokoleniu okrągłego stołu.
Poglądy etatystyczne wbrew pozorom są solidnie od ponad stulecia zakorzenione w mentalności polskiej.

Nie mam na myśli gospodarki wink

11,428

luc napisał/a:
Lucyfer666 napisał/a:

[
A co w Polsce?

Nie mam na myśli gospodarki wink

Konstrukty myślowe o których piszemy mają charakter społeczno-ekonomiczny. Wraz ze zmianą struktury społecznej, zmienia się model gospodarczy i zachodzące w niej zależności.

11,429

lody miętowe napisał/a:

Przyznam szczerze że te nazwy mnie zadziwily, nie znałam historii z tym związanej, teraz sobie przeczytałam, faktycznie tragiczna. A jaka to jest dzielnica? Płaszow? Nie śmiejecie się, ale nie znam dzielnic Krakowa

Film "Lista Schindlera" nawiązuje do historii tego obozu i miejsca ,film niezły ale ciężki z prawdziwym złem wcielonym uderzający
Amon Göth straszliwa postać

11,430

paslawek napisał/a:
lody miętowe napisał/a:

Film "Lista Schindlera" nawiązuje do historii tego obozu i miejsca ,film niezły ale ciężki z prawdziwym złem wcielonym uderzający
Amon Göth straszliwa postać

Postać tytułowego bohatera też trochę zromantyzowana, bo historyczny nie był taki święty.
No, ale sporo mitów się narobiło wokół towarzystwa i z góry kierownictwa mit Alberta Speera jest tego najlepszym przykładem.

11,431 Ostatnio edytowany przez bagienni_k (2021-04-15 19:10:19)

"Lista Schindlera" to jeden z 3 bodajże filmów, przy których uroniłem łzy. Cały film wzbudza w widzu smutek nad bezradnością ludzi wobec tyranii. Jedyny moment, w którym pojawił się mi uśmiech na twarzy to moment wieszania Gotha.

11,432

bagienni_k napisał/a:

"Lista Schindlera" to jeden z 3 bodajże filmów, przy których uroniłem łzy. Cały film wzbudza w widzu smutek, nad bezradnością ludzi wobec tyranii. Jedyny moment, w którym pojawił się mi uśmiech na twrzy to moment wieszania Gotha.

Ralph Fiennes pasuje do czarnych charakterów wink
Czerwonego Smoka dobrze przedstawił.

Osobiście uważam, że Hoess miał dopiero ironiczną śmierć.

https://dzieje.pl/sites/default/files/styles/open_article_750x0_/public/201804/rudolf_hoess2.jpg?itok=ClVgsy_u

Choć najbardziej sprawiedliwą i zanotowaną miała obsługa SS, która dokonała się w Dachau

11,433

Lucyfer666 napisał/a:

Ralph Fiennes pasuje do czarnych charakterów wink

On mi najbardziej pasuje do czarnych charakterów lub co najmniej niejednoznacznych. W innych rolach nie jest tak przekonujący.

Lucyfer666 napisał/a:

Osobiście uważam, że Hoess miał dopiero ironiczną śmierć.

Też tak myślę. Właściwie szkoda, że nie wszystkich zbrodniarzy tak powieszono. Właściwie to nawet mniejszość. Większość była wieszana w więzieniach. Gotz też.

Lucyfer666 napisał/a:

Choć najbardziej sprawiedliwą i zanotowaną miała obsługa SS, która dokonała się w Dachau

Masz na myśli, to co stało się zaraz po wyzwoleniu?

11,434

Lucyfer666 napisał/a:

Postać tytułowego bohatera też trochę zromantyzowana, bo historyczny nie był taki święty.

Nie był. Zdecydowanie znalazłoby się więcej postaci zasługujących na upamiętnienie filmem.

11,435 Ostatnio edytowany przez Lucyfer666 (2021-04-15 18:43:22)

Tak.
Wręcz patrząc na przyszłość, to można śmiało powiedzieć, że tak właśnie powinna wyglądać "denazyfikacja". Ogniem i stalą.

Luc - ogólnie sprawa rozliczeń aparatu III Rzeszy oraz słynny Proces Norymberski to jedna wielka farsa, której świat zachodni powinien się wstydzić.

Ze wszystkich to mnie ciekawi przypadek Rudolfa Hessa - w sumie wokół jego pobytu w więzieniu sporo teorii spiskowych powstało.

luc napisał/a:
Lucyfer666 napisał/a:

Nie był. Zdecydowanie znalazłoby się więcej postaci zasługujących na upamiętnienie filmem.

Polska wbrew pozorom ma lepszy potencjał na tworzeni popkultury historycznej, niż USA z całym Hollywood razem wzięci.
Niestety tego potencjału budowy soft power nie wykorzystujemy w promowaniu naszej narracji, co się na nas mści.

11,436

Lucyfer666 napisał/a:

Tak.
Wręcz patrząc na przyszłość, to można śmiało powiedzieć, że tak właśnie powinna wyglądać "denazyfikacja". Ogniem i stalą.

Denazyfikacja i dekomunizacja także.

Lucyfer666 napisał/a:

Luc - ogólnie sprawa rozliczeń aparatu III Rzeszy oraz słynny Proces Norymberski to jedna wielka farsa, której świat zachodni powinien się wstydzić.

Racja. Niestety się nie wstydzi.
A ilu zbrodniarzy dożyło spokojnie swoich dni. Także w Niemczech.

Lucyfer666 napisał/a:

Ze wszystkich to mnie ciekawi przypadek Rudolfa Hessa - w sumie wokół jego pobytu w więzieniu sporo teorii spiskowych powstało.

Co masz na myśli?
Spowiedź i rozgrzeszenie?
Duzo teorii powstało na temat różnych zbrodniarzy niemieckich, co do ich powojennych losów.

luc napisał/a:
Lucyfer666 napisał/a:

Polska wbrew pozorom ma lepszy potencjał na tworzeni popkultury historycznej, niż USA z całym Hollywood razem wzięci.
Niestety tego potencjału budowy soft power nie wykorzystujemy w promowaniu naszej narracji, co się na nas mści.

Nawet nie wbrew pozorom wink
Ale Kurski woli Martyniuka promować, eh sad
O Irenie Sendler to Amerykanie musieli nakręcić film. W Polsce nikt tego nie zrobił.

11,437 Ostatnio edytowany przez Misinx (2021-04-15 18:59:53)

Lucyfer666 napisał/a:

A czym się taki potencjał mierzy ?
Popkultura historyczna źle mi się kojarzy, bo generalnie opiera się często na stereotypach, uproszczeniach i zakłamywaniu rzeczywistości. Dziękuję więc, postoję. Wystarczy mi już, że muszę oglądać na ulicach gości w koszulkach z "Polską Walczącą" itd.

luc napisał/a:

O Irenie Sendler to Amerykanie musieli nakręcić film. W Polsce nikt tego nie zrobił.

Sendler jest dla wielu w Polsce niewygodną bohaterką, bo nigdy nie ukrywała swoich lewicowych poglądów. A poza tym w tym kraju Polak ratujący Żydów jest i zawsze będzie wyrzutem sumienia dla tej większości, która ich nie ratowała. Nie mówiąc o tych, którzy Żydów wydawali Niemcom.

11,438 Ostatnio edytowany przez Lucyfer666 (2021-04-15 19:02:55)

Rudolf Hess spędził wyrok do popełnienia samobójstwa w Spandau.
Mimo, że nie stanowił zagrożenia, to dalej trzymano go w więzieniu.
Teoria główna, która dominuje to fakt, że sam Hess, który siedział był w zasadzie sobowtórem, a prawdziwy nie przeżył za bardzo pobytu w Anglii.

Cóż - Brytyjczycy nie lubią się chwalić archiwami, więc...

Misinx napisał/a:
Lucyfer666 napisał/a:

A czym się taki potencjał mierzy ?
Popkultura historyczna źle mi się kojarzy, bo generalnie opiera się często na stereotypach, uproszczeniach i zakłamywaniu rzeczywistości. Dziękuję więc, postoję. Wystarczy mi już, że muszę oglądać na ulicach gości w koszulkach z "Polską Walczącą" itd.

Bogactwie kultury historycznej, biografii do przedstawienia, czy wręcz mówiąc kolokwialnie - sprzedania konsumentom.
Amerykanie ze swojej ogromne politycznej porażki (Wietnam) zrobili popkulturowy sukces. Każdy chyba widział Czas Apokalipsy, Pluton itd.
Polacy nie mają czego wstydzić się ze swojej historii. Musza nauczyć się ją sprzedawać dla odbiorcy z zewnątrz.

Misinx napisał/a:
luc napisał/a:

Sendler jest dla wielu w Polsce niewygodną bohaterką, bo nigdy nie ukrywała swoich lewicowych poglądów. A poza tym w tym kraju Polak ratujący Żydów jest i zawsze będzie wyrzutem sumienia dla tej większości, która ich nie ratowała. Nie mówiąc o tych, którzy Żydów wydawali Niemcom.

Absurd.
Sendlerowa, podobnie jak Baczyński właśnie są elementami jednoczącymi w debacie.
Chyba, że sprowadzasz język jej do poziomu ulicy, gdzie dominuje mentalność plemienna.

11,439 Ostatnio edytowany przez Misinx (2021-04-15 19:07:39)

Lucyfer666 napisał/a:

Bogactwie kultury historycznej, biografii do przedstawienia, czy wręcz mówiąc kolokwialnie - sprzedania konsumentom.
Amerykanie ze swojej ogromne politycznej porażki (Wietnam) zrobili popkulturowy sukces. Każdy chyba widział Czas Apokalipsy, Pluton itd.
Polacy nie mają czego wstydzić się ze swojej historii. Musza nauczyć się ją sprzedawać dla odbiorcy z zewnątrz.

W Polsce jakby ktoś nakręcił taki film jak "Czas Apokalipsy", albo "Pluton" to zaraz byłby przez wielu zaszczekany, że nakręcił film antypolski.
Musi minąć chyba jeszcze parę pokoleń, żebyśmy nabrali jakiegoś zdrowego dystansu do swojej historii.

Lucyfer666 napisał/a:

Absurd.
Sendlerowa, podobnie jak Baczyński właśnie są elementami jednoczącymi w debacie.
Chyba, że sprowadzasz język jej do poziomu ulicy, gdzie dominuje mentalność plemienna.

Popkultura dotyczy właśnie poziomu ulicy. A kogo Ty chcesz jednoczyć ? Tych dla których Żydzi ciągle stanowią problem, z tymi, którzy uważają, że ich pretensje do nas nie są nieuzasadnione ? big_smile

11,440

Misinx napisał/a:

Chyba nie chcę wchodzić w tę polemikę, bo mogłoby się zrobić nieprzyjemnie sad

11,441

Co do zbrodniarzy i ich ścigania, to niesamowity był Wiesenthal. Jego cierpliwość i nieustępliwość.
Wytropiony przez niego Eichmann i jego porwanie przez Mosad.

11,442 Ostatnio edytowany przez Lucyfer666 (2021-04-15 19:16:27)

Misinx napisał/a:
Lucyfer666 napisał/a:

W Polsce jakby ktoś nakręcił taki film jak "Czas Apokalipsy", albo "Pluton" to zaraz byłby przez wielu zaszczekany, że nakręcił film antypolski.
Musi minąć chyba jeszcze parę pokoleń, żebyśmy nabrali jakiegoś zdrowego dystansu do swojej historii.

Lucyfer666 napisał/a:

Absurd.

Popkultura dotyczy właśnie poziomu ulicy. A kogo Ty chcesz jednoczyć ? Tych dla których Żydzi ciągle stanowią problem, z tymi, którzy uważają, że ich pretensje do nas nie są nieuzasadnione ? big_smile

Bo są nieuzasadnione.
Ja wiem, że niektóre środowiska cierpią na ojkofobię, ale w tym przypadku to, co chce uzyskać WJRO jest po prostu lobbistycznym przestępstwem w świetle prawa własności.
Niech oni oceniają siebie, bo nikt tak nie ułatwił aktów zagłady, jak organizacja Judenratów.
Izrael może niech sam spojrzy sobie w oczy, skoro ich polityka jest pięknym lustrzanym odbiciem tego, co czyniło NSDAP.
Szowinizm Izraelski niczym się nie różni od innego szowinizmu i jest godny potępienia.

Nikt nie mówi, że nie było Polaków, którzy wydawali. Niemniej, jak chcemy się bawić w liczby ofiar, tak jak to robią środowiska żydowskie (w końcu według narracji syjonizmu - jedyne ofiary hitleryzmu)  to możemy zacząć się bawić w rachunek krwi - Słowian kontra Żydzi... Wtedy te 6 milionów okaże się być trochę mniejszą liczbą.

11,443 Ostatnio edytowany przez bagienni_k (2021-04-15 19:19:41)

Oj tak, Amerykanie 29 kwietnia 1945 dokonali jedynej słusznej formy denazyfikacji, jaka powinna być przeprowadzona na tych wszystkich kreaturach. Chociaż na rzeźników szkoda kul...

Tropienie tych sku.. było niezmiernie trudne a poza przypadkami, kiedy służyli zachodniemu wywiadowi, to bodajże prawo RFN mówiło, że nie można wydać obywatela tegoż kraju innemu państwu, gdzie wydanemu groziłaby kara śmierci. Dlatego w najlepszym wypadku dostawali dożywocie, co w świetle ich zbrodni nie jest praktycznie żadną karą.

11,444 Ostatnio edytowany przez Lucyfer666 (2021-04-15 19:18:27)

bagienni_k napisał/a:

Oj tak, Amerykanie 29 kwietnia 1945 dokonali jedynej słusznej formy denazyfikacji, jaka powinna być przeprowadzona na tych wszystkich kreaturach. Chociaż na rzeźników szkoda kul...

Prawdę mówiąc to nie.
Ogólnie sprawa procesu to był dobry pomysł, ale w przypadku Europy powinny się tym zająć Szwecja, Szwajcaria i Portugalia - Państwa, które nie brały w niej aktywnego udziału.

11,445 Ostatnio edytowany przez luc (2021-04-15 19:20:52)

Lucyfer666 napisał/a:

Niech oni oceniają siebie, bo nikt tak nie ułatwił aktów zagłady, jak organizacja Judenratów.

Można by jeszcze dodać postawę amerykańskich organizacji żydowskich i ich niechęć do pomocy w czasie wojny swoim pobratymcom w Europie. Żydzi z Europy Wschodniej nie byli dla nich tego warci.
Wystarczy poczytać o Janie Karskim.
Ale odłączam się bo mi ciśnienie skoczy sad

11,446

Lucyfer666 napisał/a:
bagienni_k napisał/a:

Prawdę mówiąc to nie.
Ogólnie sprawa procesu to był dobry pomysł, ale w przypadku Europy powinny się tym zająć Szwecja, Szwajcaria i Portugalia - Państwa, które nie brały w niej aktywnego udziału.

Ja bym Szwajcarię wyłączyła.

11,447

Lucyfer666 napisał/a:

Bo są nieuzasadnione.
Ja wiem, że niektóre środowiska cierpią na ojkofobię, ale w tym przypadku to, co chce uzyskać WJRO jest po prostu lobbistycznym przestępstwem w świetle prawa własności.
Izrael może niech sam spojrzy sobie w oczy, skoro ich polityka jest pięknym lustrzanym odbiciem tego, co czyniło NSDAP.
Szowinizm Izraelski niczym się nie różni od innego szowinizmu i jest godny potępienia.

Nikt nie mówi, że nie było Polaków, którzy wydawali. Niemniej, jak chcemy się bawić w liczby ofiar, tak jak to robią środowiska żydowskie (w końcu według narracji syjonizmu - jedyne ofiary hitleryzmu)  to możemy zacząć się bawić w rachunek krwi - Słowian kontra Żydzi... Wtedy te 6 milionów okaże się być trochę mniejszą liczbą.

Litości big_smile

11,448

bagienni_k napisał/a:

Tropienie tych sku.. było niezmiernie trudne a poza przypadkami, kiedy służyli zachodniemu wywiadowi, to bodajże prawo RFN mówiło, że nie można wydać obywatela tegoż kraju innemu państwu, gdzie wydanemu groziłaby kara śmierci. Dlatego w najlepszym wypadku dostawali dożywocie, co w świetle ich zbrodni nie jest praktycznie żadną karą.

Co Ty big_smile
W ogólnym rozrachunku wyszło, że tyle osób było powiązane w zbrodniczy układ władzy, że byłby problem z utworzeniem administracji nowego państwa niemieckiego.
Wygrał pragmatyzm w związku z nastaniem zimnej wojny. Wyroki te, które dokonano miały charakter ściśle pokazowy.
W przypadku reszty postanowiono wykorzystać ich administracyjne doświadczenie.

11,449

Lucyfer666 napisał/a:

No nie wiem, ja bym się nie chwalił waleniem chłopów kolbami po plecach i paleniem cerkwi w 1938 wink
Marzy mi się jednak ekranizacja cyklu Jacka Komudy o Dymitriadach na wzór Wikingów czy Gry o tron. Moskiewska ladacznica, co za tytuł... lol Scena, gdy carowie Szujscy całują na kolanach kamienie przed królem Najjaśniejszej... Nie bez powodu Rosjanie tak zaciekle polowali na obraz Hołd ruski.

Nicht falsch Nicht recht Ich sag' es dir das Schwarz Und Weiss is kein Beweis Nicht Tod Nicht Not Wir brauchen bloss Ein Leitbild für die Welt
Ein Fleisch Ein Blut Ein wahrer Glaube Eine Rasse und ein Traum Ein starker Wille
Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

11,450

Snake napisał/a:
Lucyfer666 napisał/a:

No nie wiem, ja bym się nie chwalił waleniem chłopów kolbami po plecach i paleniem cerkwi w 1938 wink
Marzy mi się jednak ekranizacja cyklu Jacka Komudy o Dymitriadach na wzór Wikingów czy Gry o tron. Moskiewska ladacznica, co za tytuł... lol Scena, gdy carowie Szujscy całują na kolanach kamienie przed królem Najjaśniejszej... Nie bez powodu Rosjanie tak zaciekle polowali na obraz Hołd ruski.

Wszystko co polskie jest moje: niczego się wyrzec nie mogę. Wolno mi być dumnym z tego, co w Polsce jest wielkie, ale muszę przyjąć i upokorzenie, które spada na naród za to co jest w nim marne.

11,451

A propos wspomnianego filmu, ostatnio oglądałam film "Angielski pacjent", gdzie główna role gra wspomniany Ralph Fiennes i kurcze, jaki on tam był przystojny, o matko jedyna big_smile w Liscie tez swietnie zagrał, a na filmie tez płakałam

Nigdy nie osądzaj ludzi wg opinii innych. Każdy człowiek pokazuje inną stronę swojej osobowości różnym ludziom. J.S.

11,452

Mnie się jeszcze przypomniało w kontekście paslawkowego budynku wklejanego tu i ówdzie smile
Ja to bym chciała dożyć czasów jego rozebrania. Zasługuje na to i z uwagi na historyczne konotacje i ze względów estetycznych. Widziałam kiedyś wizualizację pomysłu, że na terenie po rozebraniu tegoż, miałby powstać park. Co prawda nie byłby to Central Park, ale pomysł zacny.
Szkoda, że kompletnie nierealny.

11,453 Ostatnio edytowany przez bagienni_k (2021-04-15 20:17:07)

Ciekawe, jak niektórych aktorów się zna jedynie z konkretnych ról..Od razu przychodzi mi na myśl Richard Gere, którego osobiście znam najlepiej z filmu "Szakal". Inni aktorzy/aktorki z kolei są znamim, ale zdarza się, że mało filmów się oglądało, gdzie grali główne role. Tutaj akurat kojarzę Hugh Granta, bo występuje w filmach, za którymi nigdy nie przepadałem smile

11,454

bagienni_k napisał/a:

Ciekawe, jak niektórych aktorów się zna jedynie z konkretnych ról..Od razu przychodzi mi na myśl Richard Gere, którego osobiście znam najlepiej z filmu "Szakal".

Ja jestem (może raczej byłam, bo coraz mniej czasu) kinomaniaczką, więc rzadko który aktor kojarzy mi się tylko z jedną rolą, choć w istocie niektóre role są tak charakterystyczne, że dominują.
Co do R. Gere'a to przede wszystkim "Pretty woman" smile choć to rzeczywiście film raczej babski wink

11,455

Próbowałem kiedyś oglądnąć, ale nie wytrzymałem nawet 10 minut tongue

Co do "Szakala", to śmieszna historia, bo dzięki filmowi fabularnemu dowiedziałem się, że postać Szakala jest prawdziwa wink

11,456

bagienni_k napisał/a:

Próbowałem kiedyś oglądnąć, ale nie wytrzymałem nawet 10 minut tongue

Mój mąż też nie chciał ze mną oglądać, ale oglądnął. Pewno z uwagi na wdzięki Julii wink

bagienn_k napisał/a:

Co do "Szakala", to śmieszna historia, bo dzięki filmowi fabularnemu dowiedziałem się, że postać Szakala jest prawdziwa wink

Wolę wcześniejszą ekranizację Forsytha z 1973 r.

11,457

No nie ukrywam, że takie filmy jak "Pretty Woman" to najlepsze środki usypiające, jakie tylko mogę sobie wyobrazić wink

Tego wcześniejszego niestety chyba w całości nie widziałem, ale też posłużył jako wskazówka historyczna, bo zacząłem czytać więcej na temat OAS.

11,458

luc napisał/a:

Mnie się jeszcze przypomniało w kontekście paslawkowego budynku wklejanego tu i ówdzie smile
Ja to bym chciała dożyć czasów jego rozebrania. Zasługuje na to i z uwagi na historyczne konotacje i ze względów estetycznych. Widziałam kiedyś wizualizację pomysłu, że na terenie po rozebraniu tegoż, miałby powstać park. Co prawda nie byłby to Central Park, ale pomysł zacny.
Szkoda, że kompletnie nierealny.

Tam jest niewielki park wkoło pałacu ,nie sądzę żeby nawet po rozebraniu PKiN-u powiększono teren tego małego parku, ziemia tam jest na wagę złota

11,459

bagienni_k napisał/a:

Ciekawe, jak niektórych aktorów się zna jedynie z konkretnych ról..Od razu przychodzi mi na myśl Richard Gere, którego osobiście znam najlepiej z filmu "Szakal".

Ja z pewnych względów z Intersection, męski film wink
A Pałac fajny jest wink

Nicht falsch Nicht recht Ich sag' es dir das Schwarz Und Weiss is kein Beweis Nicht Tod Nicht Not Wir brauchen bloss Ein Leitbild für die Welt
Ein Fleisch Ein Blut Ein wahrer Glaube Eine Rasse und ein Traum Ein starker Wille
Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

11,460 Ostatnio edytowany przez luc (2021-04-15 22:59:38)

Snake napisał/a:

Ja z pewnych względów z Intersection, męski film wink

Jaki tam męski tongue
Może jakbym nie oglądała pierwowzoru ("Okruchy życia"), to i by mi się podobał, a tak to wypadł blado.
Rzadko kiedy zdarza się, że remake jest lepszy od pierwowzoru. A może to kwestia przyjęcia już pewnej konwencji, przyzwyczajenia się do aktorów?
Tak jak (także z Sharon Stone) "Diabolique", który mi się kompletnie nie podobał, bo pierwowzór był rewelacyjny ("Widmo"). W ogóle lubię filmy francuskie z tamtego okresu.

Podobnie z książkami. W zasadzie tylko o dwóch ekranizacjach mogę powiedzieć, że dorównują książce. Pozostałe zawsze przy książce wypadają blado.

Snake napisał/a:

A Pałac fajny jest wink

Absolutnie nie tongue

Posty [ 11,401 do 11,460 z 11,829 ]

Strony Poprzednia 1 189 190 191 192 193 198 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » 30latek-, czyli gra małego palucha Paslawka

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021