Wybory prezydenckie 10 maja 2020 - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Wybory prezydenckie 10 maja 2020

Strony Poprzednia 1 2 3 4 50 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 56 do 110 z 2,702 ]

56

Odp: Wybory prezydenckie 10 maja 2020

Mirosław Piotrowski, były europoseł PiS zaczyna zbierać podpisy.

A Krzysztof Bosak właśnie się ożenił aby w razie czego była i Pierwsza Dama

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "
Zobacz podobne tematy :

57

MagdaLena1111 napisał/a:

On po prostu pogrzebał nadzieje wielu osób, które postawiły na niego jako POTENCJAŁ

Jeśli ktoś serio miał takie nadzieje, to w następne wybory lepiej niech zrobi sobie majówkę albo coś innego pożytecznego lub tylko przyjemnego zamiast iść na wybory. Serio ktoś mógł wierzyć, że nie będzie wydmuszką facet wyciągnięty z drugiego szeregu polityków własnej partii, bo po prostu najlepiej się prezentował, jest niegłupi, ma dobre papiery z pracy dla Lecha Kaczyńskiego, nie wygłupił się wcześniej niczym specjalnie kontrowersyjnym no i co najważniejsze - NIE MA WŁASNYCH LUDZI W PARTII TJ. ZAPLECZA. To znaczy jest całkowicie zależny od tych (tego) co go wystawili na start. To prezes dał mu zaplecze, ludzi, pieniądze i potężną pulę wyborców, którzy głosują na prezesowego pomazańca. Kurde, ludzie naprawdę jest ktoś, kto myślał, że Andrzej Duda będzie gryzł rękę, która wydelegowała go na urząd prezydenta? W pierwszej kadencji, gdy jest jeszcze szansa na drugą?
Może, może w tej drugiej kadencji Andrzej Duda pozwoli sobie na istotne granie "na siebie" ale raczej tylko wtedy jeśli serio będzie myślał o przejęciu partyjnej schedy po Jarosławie Kaczyńskim. Tylko po co? O to będą się żreć Morawiecki z Ziobrą, a on jako były prezydent może sobie bimbać do końca życia.

To już jest koniec, Piękna przyjaciółko To już jest koniec Moja jedyna przyjaciółko, koniec
Koniec naszych rachub niespełnionych Koniec tego, co trwa nieporuszone Nie umkniesz, ani nie zdziwisz się, to koniec Już nigdy nie spojrzę w oczy twoje...ponownie
Podszedł do drzwi Zajrzał do środka "Ojcze?" "Tak synu?" "Chcę cię zabić" "Mamo...chcę cię...przelecieć"

58

Snake napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:

On po prostu pogrzebał nadzieje wielu osób, które postawiły na niego jako POTENCJAŁ

Jeśli ktoś serio miał takie nadzieje, to w następne wybory lepiej niech zrobi sobie majówkę albo coś innego pożytecznego lub tylko przyjemnego zamiast iść na wybory. Serio ktoś mógł wierzyć, że nie będzie wydmuszką facet wyciągnięty z drugiego szeregu polityków własnej partii, bo po prostu najlepiej się prezentował, jest niegłupi, ma dobre papiery z pracy dla Lecha Kaczyńskiego, nie wygłupił się wcześniej niczym specjalnie kontrowersyjnym no i co najważniejsze - NIE MA WŁASNYCH LUDZI W PARTII TJ. ZAPLECZA. To znaczy jest całkowicie zależny od tych (tego) co go wystawili na start. To prezes dał mu zaplecze, ludzi, pieniądze i potężną pulę wyborców, którzy głosują na prezesowego pomazańca. Kurde, ludzie naprawdę jest ktoś, kto myślał, że Andrzej Duda będzie gryzł rękę, która wydelegowała go na urząd prezydenta? W pierwszej kadencji, gdy jest jeszcze szansa na drugą?
Może, może w tej drugiej kadencji Andrzej Duda pozwoli sobie na istotne granie "na siebie" ale raczej tylko wtedy jeśli serio będzie myślał o przejęciu partyjnej schedy po Jarosławie Kaczyńskim. Tylko po co? O to będą się żreć Morawiecki z Ziobrą, a on jako były prezydent może sobie bimbać do końca życia.

Snake,
Duda był całkowicie zależny od swojego zaplecza politycznego w poprzedniej kampanii, bo był bliżej nieznanym politykiem i właśnie największą jego ówczesną zaletą była czysta karta i potencjał wraz z pewnym przygotowaniem i niezłym wizerunkiem.
Potem gdy został prezydentem miał wybór, bo mógł zostać „długopisem” na telefon, co wybrał, albo samodzielnym politykiem, co odrzucił.
Żeby mu oddać sprawiedliwość, to pamietam jakieś jego niezdarne próby budowania własnej pozycji, co szybko zostało spacyfikowane a potem już właściwie nie miał odwrotu, bo przekroczył granice. No i on już nie ma tego wyboru, bo w perspektywie ma Trybunał Stanu, więc granie „na siebie” odpada z pragmatycznych względów. Teraz musi wspierać układ, który współtworzy. Zaprzepaścił i pogrzebał szansę na bycie kimś więcej niż posłusznym sługusem środowiska politycznego, z którego się wywodził. Jego wybór.

59

MagdaLena1111 napisał/a:

Duda był całkowicie zależny od swojego zaplecza politycznego w poprzedniej kampanii, bo był bliżej nieznanym politykiem i właśnie największą jego ówczesną zaletą była czysta karta i potencjał wraz z pewnym przygotowaniem i niezłym wizerunkiem.
Potem gdy został prezydentem miał wybór, bo mógł zostać „długopisem” na telefon, co wybrał, albo samodzielnym politykiem, co odrzucił.

To co piszesz, to najlepszy dowód, że ci z PiS-u świetnie odrobili zadanie domowe wystawiając go 5 lat temu tongue Taki swój chłop, że aż trudno sobie wyobrazić, że on tak będzie realizował program PiS wink To ten sam mechanizm co wiara, że jak żona prezydenta milczy, to znaczy potępia, a co najmniej nie akceptuje działań swojego męża.
Tymczasem facet najzwyczajniej w świecie realizuje to co sam również popiera, co jest i jego programem. To co część narodu odbierała jako próby wybicia się na samodzielność, to taktyczne rozgrywki we własnych szeregach. Ot temu utrzeć nosa, tamtego trochę poblokować, temu dać. Zwykłe partyjne rozgrywki, gdzie zasadniczą sprawą są strefy wpływów. Obecne i perspektywiczne.

To już jest koniec, Piękna przyjaciółko To już jest koniec Moja jedyna przyjaciółko, koniec
Koniec naszych rachub niespełnionych Koniec tego, co trwa nieporuszone Nie umkniesz, ani nie zdziwisz się, to koniec Już nigdy nie spojrzę w oczy twoje...ponownie
Podszedł do drzwi Zajrzał do środka "Ojcze?" "Tak synu?" "Chcę cię zabić" "Mamo...chcę cię...przelecieć"

60

Snake napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:

To co piszesz, to najlepszy dowód, że ci z PiS-u świetnie odrobili zadanie domowe wystawiając go 5 lat temu tongue Taki swój chłop, że aż trudno sobie wyobrazić, że on tak będzie realizował program PiS wink To ten sam mechanizm co wiara, że jak żona prezydenta milczy, to znaczy potępia, a co najmniej nie akceptuje działań swojego męża.
Tymczasem facet najzwyczajniej w świecie realizuje to co sam również popiera, co jest i jego programem. To co część narodu odbierała jako próby wybicia się na samodzielność, to taktyczne rozgrywki we własnych szeregach. Ot temu utrzeć nosa, tamtego trochę poblokować, temu dać. Zwykłe partyjne rozgrywki, gdzie zasadniczą sprawą są strefy wpływów. Obecne i perspektywiczne.

Wreszcie załapałeś! :-P
Duda został wybrany na kandydata i wypromowany nieprzypadkowo. To taki ładny chłopiec bez jaj, bez ikry, robiący, co mu powiedzą i nakażą. Ot, klepie te swoje przemowy i wielu się to podoba, jak widać :-D

Wolałabym w tym miejscu kogoś, kto będzie reprezentował naród i dbał o wizerunek państwa a nie swój ;-)
Chciałabym, żeby z powagą rozgrywał interes narodowy zamiast uczestniczyć w partyjnych rozgrywkach, obliczonych na interes niewielkiej grupy osób.
Tak więc czas na zmiany, bo z tej mąki chleba nie będzie.

61

MagdaLena1111 napisał/a:

Oglądalność TVP (trzy dzienniki telewizyjne) przekracza komercyjną konkurencję.

Oglądalność TVP przekracza komercyjną konkurencję, ale biorąc pod uwagę wszystko, czyli takie programy jak "Sylwester w Zakopanem", "The voice of Poland", wszelkie transmisje sportowe, "Koronę Królów" itd.itd. Jeśli chodzi o oglądalność samych "dzienników telewizyjnych" to TVP od czasów Kurskiego traci i z tego co pamiętam wcale nie jest liderem. Kiedyś czytałem nawet badania pokazujące, że "Wiadomości" TVP są ciężkostrawne nawet dla dużej ilości wyborców PiS.

"Z gówna bata nie ukręci"  NieGall Anonim

62

MagdaLena1111 napisał/a:

Wreszcie załapałeś! :-P

Ale co, bo po co i dlaczego Duda został wybrany, to ja wiem od 5 lat. Może załapałem, że zdajesz się hołdować naiwnej wizji urzędu prezydenta?
Duda jest i będzie dobrze oceniany jako prezydent przez szeroko rozumianych wyborców PiS i okolic. Jest i będzie źle oceniany przez całą resztę. Podobnie poprzedni prezydent mógł być dobrze oceniany przez szeroko rozumianych entuzjastów PO i był fatalnie oceniany przez entuzjastów PiS i okolic. Przepaść tego co te środowiska rozumieją jako dobre jest tak duża, że nie ma innej możliwości. Nawet czysto koniunkturalne ukłony Dudy wobec opozycji nic mu nie dają, bo oni nadal będą go nienawidzić i obrzucać błotem, za to traci wtedy sympatię swojego własnego środowiska. Tak było z pierwszymi ustawami odnośnie wymiaru sprawiedliwości, których PiS-owi nie podpisał. Dziś nikt mu już tego nie pamięta oprócz własnego elektoratu, który do dziś nie może mu tego zapomnieć. Ewidentnie się wtedy wygłupił właśnie próbując być ponad podziałami. Nic nie zyskał, a trochę stracił. Co do tego kto jest wielki, a kto nie, to generalnie obowiązuje wciąż stara zasada, że historię piszą zwycięzcy wink
Natomiast tak ogólnie, to ja radziłbym się aż tak nie podniecać tymi wyborami. Czy kogoś z was obchodzi kto jest prezydentem Niemiec albo Izraela? Zapewne nie bardzo, bo prezydenci tych państw niewiele mają do gadania odnośnie władzy w swych państwach. Na dodatek są wybierani przez parlamenty swych państw. Cały urok urzędu prezydenta Rzeczpospolitej Polski polega na tym, że jest wybierany w wyborach bezpośrednich. Jedyny w Polsce taki plebiscyt, gdzie umęczony ludek ma szansę wybrać kogoś imiennie. I tyle jego satysfakcji jak też możliwości urzędu prezydenta. Ma oczywiście całkiem sporo uprawnień, z czego większość jest "taka se" w praktyce. Taka to była zmyślność twórców naszej konstytucji żeby dać prezydentowi największy mandat społeczny i pozory władzy, której de facto nie ma, bo jednocześnie konstytucja ustaliła, że mamy system parlamentarno - gabinetowy. Stąd jak pisałem prezydent naszego państwa największy potencjał ma jako przeszkadzajka, a nie kreator.
W tych naiwnych wyobrażeniach jaki to prezydent by nie mógł być fajny najbardziej zabawne jest to, że jedynym, który ma do tego potencjał jest ten biedny Kosiniak. Ma jako takie własne zaplecze parlamentarne i terenowe, umiejętności i wiedzę oraz rzecz najcenniejszą, która solidarnie jest wykpiwana przez obie strony wojny polsko - polskiej tj. "obrotowość". Dla normalnych ludzi zwany pragmatyzmem i zdrowym rozsądkiem ale w warunkach wojny polsko - polskiej każdy kto uczyni choć jeden ukłon wobec jednej ze stron wojny jest już skreślony dla drugiej. Dlatego będzie co ma być i już wink

Co do tych mediów, to już nie przesadzajcie. Dla PiS było oczywiste, że musi przejąć media tzw. publiczne i uczynić je sobie powolnymi, bo prostu wszystkie inne są im przeciwne. Rozumiem, że może razić stopień oddania tych mediów obecnej władzy ale w przypadku telewizji publicznej zawsze była ona oddana i posłuszna każdej, aktualnej władzy. Pamiętam całkiem dobrze jak wyglądały materiały TVP za poprzednich rządów. Ot PiS to podkręcił bardziej. Dla równowagi już prawie nie daje się oglądać TVN. To że w programach publicystycznych od lat wali się w PiS jest dla mnie zrozumiałe ale nie daje się już oglądać programów informacyjnych. Normalnie wycieka mi z telewizora taki jad i narzucany punkt widzenia, że ścierkę musze chyba obstalować pod telewizorem tongue Praktycznie trudno dziś powiedzieć, że są jakieś media informacyjne. Wszystkie praktycznie są po jakiejś stronie więc nie ma już informacji bez komentarza.

63 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2020-02-10 12:41:53)

Snake napisał/a:

Natomiast tak ogólnie, to ja radziłbym się aż tak nie podniecać tymi wyborami. Czy kogoś z was obchodzi kto jest prezydentem Niemiec albo Izraela? Zapewne nie bardzo, bo prezydenci tych państw niewiele mają do gadania odnośnie władzy w swych państwach.

Dla mnie akurat ma znaczenie to, kto reprezentuje mój kraj na arenie międzynarodowej, dlatego właśnie nie zgadzam się na kontynuowanie tego urzędu przez PAD, którego prezydentura jest słaba, nic nie wnosi, a wielokrotnie ośmieszał on nasz kraj.
Nie odpowiada mi na tym urzędzie bierna miernota, świadcząca usługi na telefon na rzecz autokratycznych populistów, byle by mu tylko pozwolili na nartach pojeździć. Chciałabym, aby osoba na tym stanowisku budziła wreszcie mój szacunek i szczery podziw zamiast zażenowania. Dlatego w ogóle tu zabieram głos.

.

Misinx napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:

Oglądalność TVP (trzy dzienniki telewizyjne) przekracza komercyjną konkurencję.

Oglądalność TVP przekracza komercyjną konkurencję, ale biorąc pod uwagę wszystko, czyli takie programy jak "Sylwester w Zakopanem", "The voice of Poland", wszelkie transmisje sportowe, "Koronę Królów" itd.itd. Jeśli chodzi o oglądalność samych "dzienników telewizyjnych" to TVP od czasów Kurskiego traci i z tego co pamiętam wcale nie jest liderem. Kiedyś czytałem nawet badania pokazujące, że "Wiadomości" TVP są ciężkostrawne nawet dla dużej ilości wyborców PiS.

Prawdę powiedziawszy nie oglądam za bardzo tv. Ot, zdarza mi się sporadycznie, więc bazuje na tym, co znajduje się w informacjach podmiotów, które na bieżąco monitorują media. Dzięki za doprecyzowanie :-)

.

Snake napisał/a:

Co do tych mediów, to już nie przesadzajcie. Dla PiS było oczywiste, że musi przejąć media tzw. publiczne i uczynić je sobie powolnymi, bo prostu wszystkie inne są im przeciwne.

Ciekawe, z jakiego powodu niezależnym mediom miałoby zależeć na szkalowaniu PISu :-D
Wydaje mi się, że mylisz przyczyny ze skutkami.

Na stronach wspomnianego już przeze mnie Stowarzyszenia Dziennikarzy znajdują cykliczne raporty, zawierające informacje nt. Zawartości treści propagandowych i szkalujących, ilość czasu antenowego poświęcona sprawom politycznym. Niesamowita lektura i nie pozostawia złudzeń, że za publiczne pieniądze PIS sobie zrobił maszynkę propagandową. Zresztą do takich samych wniosków doszli zewnętrzni obserwatorzy debaty politycznej w Polsce.

64

MagdaLena1111 napisał/a:

Nie odpowiada mi na tym urzędzie bierna miernota, świadcząca usługi na telefon na rzecz autokratycznych populistów, byle by mu tylko pozwolili na nartach pojeździć. Chciałabym, aby osoba na tym stanowisku budziła wreszcie mój szacunek i szczery podziw zamiast zażenowania. Dlatego w ogóle tu zabieram głos.

Ok, właśnie o tym pisałem. Wyborcą PiS przecież raczej nie jesteś? wink

MagdaLena1111 napisał/a:

Ciekawe, z jakiego powodu niezależnym mediom miałoby zależeć na szkalowaniu PISu :-D
Wydaje mi się, że mylisz przyczyny ze skutkami.

Taka dla przykładu Agora straciła olbrzymie pieniądze po dojściu do władzy PiS. Nie dostaje już zleceń reklamowych od spółek skarbu państwa, a przez poprzednie lata dobrze się podtuczyła tongue Ma teraz z czego chudnąć, a wieść gminna niesie, że wyprzedaje nieruchomość za nieruchomością. Ludzi z pracy zwalnia itd. Dla Agory PiS u władzy, to być albo nie. I tyle z rzetelności dziennikarskiej niektórych mediów. TVN uratowali Amerykanie i teraz są nie do ruszenia. Coś tam pani ambasador warknęła i aż tak wprost tefałenów się nie atakuje. Ale to tylko stacja telewizyjna, którą ktoś mógł kupić i ktoś może sprzedać. Ponoć wszystko ma swoją cenę... tongue

65

MagdaLena1111 napisał/a:
Snake napisał/a:

Natomiast tak ogólnie, to ja radziłbym się aż tak nie podniecać tymi wyborami. Czy kogoś z was obchodzi kto jest prezydentem Niemiec albo Izraela? Zapewne nie bardzo, bo prezydenci tych państw niewiele mają do gadania odnośnie władzy w swych państwach.

Dla mnie akurat ma znaczenie to, kto reprezentuje mój kraj na arenie międzynarodowej, dlatego właśnie nie zgadzam się na kontynuowanie tego urzędu przez PAD, którego prezydentura jest słaba, nic nie wnosi, a wielokrotnie ośmieszał on nasz kraj.

Jakieś konkrety?

66

Koronny dowód - on stał, a Trump siedział wink
Z dziś. Kandydatka Kidawa pojechała na państwowe uroczystości 100-lecia zaślubin Polski z Bałtykiem. Siadła se w kościele nieopodal kandydata prezydenta Dudy i ach, och przywitała się grzecznie, bo przecież jak powiedziała do kamery pan prezydent, to kulturalny człowiek. W trakcie uroczystości platformersko - kodziarscy janczarzy wykrzykiwali - Duda, ty chu….!
Po uroczystościach pani kandydatka Kidawa poszła do janczarów i z uśmiechem przybijała piątki "zajebiście! Ale było was słychać!"
Kurtyna...

67

Snake napisał/a:

Z dziś. Kandydatka Kidawa pojechała na państwowe uroczystości 100-lecia zaślubin Polski z Bałtykiem. Siadła se w kościele nieopodal kandydata prezydenta Dudy i ach, och przywitała się grzecznie, bo przecież jak powiedziała do kamery pan prezydent, to kulturalny człowiek. W trakcie uroczystości platformersko - kodziarscy janczarzy wykrzykiwali - Duda, ty chu….!
Po uroczystościach pani kandydatka Kidawa poszła do janczarów i z uśmiechem przybijała piątki "zajebiście! Ale było was słychać!"
Kurtyna...

Oj tam, to norma...

68

Snake napisał/a:

Taka dla przykładu Agora straciła olbrzymie pieniądze po dojściu do władzy PiS. Nie dostaje już zleceń reklamowych od spółek skarbu państwa, a przez poprzednie lata dobrze się podtuczyła tongue Ma teraz z czego chudnąć, a wieść gminna niesie, że wyprzedaje nieruchomość za nieruchomością. Ludzi z pracy zwalnia itd. Dla Agory PiS u władzy, to być albo nie. I tyle z rzetelności dziennikarskiej niektórych mediów. TVN uratowali Amerykanie i teraz są nie do ruszenia. Coś tam pani ambasador warknęła i aż tak wprost tefałenów się nie atakuje. Ale to tylko stacja telewizyjna, którą ktoś mógł kupić i ktoś może sprzedać. Ponoć wszystko ma swoją cenę... tongue

Moja żona pracuje w Agorze i wcale nie jest tak źle jak piszesz. Agora kupiła przecież Radio Zet. Tak więc w kwestii tego kto kogo dłużej przeżyje, Agora czy PiS, to jednak zdecydowanie stawiam na Agorę.

69

Nie wiem jak jest, przecież nie zaglądam im w księgi wink Nie mniej sprzedaż GW leci na łeb, były zwolnienia grupowe. W ciągu dwóch lat sprzedali budynki w Łodzi, Gdańsku, Warszawie. Sprzedali na raty kanał Metro TV. Wiesz, jak dzięki takim sprzedażom możesz wykazać na koniec roku zysk w spółce... Na szczęście mają jeszcze kina i stacje radiowe, to pewnie przeżyją.

70

Snake napisał/a:

Kurtyna...

Nie przepadam za Dudą, ale Kidawa zachowała się żenująco obrzydliwie.
A potem się drą, że PiS ''urodził'' mowę nienawiści...

71

Cyngli napisał/a:

Ta kobieta to jest chodząca porażka. To jest kwintesencja tego jak PO odkleiło się od rzeczywistości i społeczeństwa. Tak sobie myślę czy aby Schetyna kalkulując, że nie utrzyma się na stołku celowo nie podrzucił swojej partii takiej kandydatki jako kukułcze jajo. Tam chyba nikt nie panuje nad wydarzeniami. Kandydatka PO mówi do mediów, że Jarosław Kaczyński jest straszny, bo mu nie zależy na losie Europy, a tylko Polski. Główny kandydat opozycji stawia zarzut szefowi rządzącej partii, że przedkłada los swojego kraju nad wszystko inne! Beka niesamowita. Potem ta kandydatka udziela wywiadu, gdzie mówi, że popularność obecnego prezydenta, to nic dziwnego, bo on jest taki swojski chłopak, co gada ze swoimi wyborcami ich językiem, śmieje się z tych samych dowcipów co oni itd. Nie musiała już dodawać - na szczęście ja taka nie jestem lol W ciągu jednej może godziny daje do mediów takie dwa obrazki:
- mówi, że oczywiście przywitała się z prezydentem, bo to bardzo kulturalny człowiek,
- idzie się obściskiwać z ludzi, którzy przed chwilą do tego bardzo kulturalnego człowieka wołali "ty chu…!" i mówi "dobra robota!".
To jest klęska, tylko chyba nie ma nikogo w PO kto by miał odwagę to głośno powiedzieć i coś z tym zrobić.
Tak w ogóle, to nie robię zarzutu z wysłania grupy janczarów do wznoszenia takich okrzyków, tylko nikomu z jej sztabu, otoczenia, jej samej nie wpadło do główek, że oni nie mogą mieć z tym nic wspólnego, że elementarna logika i taktyka nakazuje być daleko od tych janczarów i smutno kiwać głową do kamer, że o to do czego PiS doprowadził ludzi itp. Żenujący brak profesjonalizmu. Nawet ci janczarzy, grupa tych samych twarzy, łatwa do identyfikacji, obsługuje krzykactwo od paru lat. To już nie mogli znaleźć nikogo miejscowego? tongue

72

Cyngli napisał/a:
Snake napisał/a:

Kurtyna...

A jakoś niedowierzając temu, co pisze Snake, odszukałam nagranie w sieci. I okazuje się, że po uroczystościach Kidawa rzeczywiście podeszła do grupy osób, a oni pytają czy było słychać, było słychać, na co męski głos odpowiada, że było słychać zayebiście.

Snake, nie męczy Cię już ta antyPO nagonka? Po co Ty to robisz?

73

MagdaLena1111 napisał/a:
Cyngli napisał/a:
Snake napisał/a:

Kurtyna...

A jakoś niedowierzając temu, co pisze Snake, odszukałam nagranie w sieci. I okazuje się, że po uroczystościach Kidawa rzeczywiście podeszła do grupy osób, a oni pytają czy było słychać, było słychać, na co męski głos odpowiada, że było słychać zayebiście.

A nie jest wystarczająco żenujący fakt, że w ogóle podeszła pogratulować tym ludziom?
Zawsze myślałam, że chamstwo się ignoruje, a nie mu przyklaskuje...

74

Misinx napisał/a:
Snake napisał/a:

Moja żona pracuje w Agorze i wcale nie jest tak źle jak piszesz. Agora kupiła przecież Radio Zet. Tak więc w kwestii tego kto kogo dłużej przeżyje, Agora czy PiS, to jednak zdecydowanie stawiam na Agorę.

Eee... To wiele wyjaśnia.

@Magdalena co z tymi przykładami?

75

Cyngli napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:
Cyngli napisał/a:

A nie jest wystarczająco żenujący fakt, że w ogóle podeszła pogratulować tym ludziom?
Zawsze myślałam, że chamstwo się ignoruje, a nie mu przyklaskuje...

Jestem daleka od popierania Kidawy, to od razu sobie lepiej wyjaśnijmy, bo dla mnie to miła starsza Pani, która będzie podobnie jak Duda marionetką jednej partii, ALE właśnie dlatego, że to miła starsza pani to zdziwiły mnie to jej niby chamskie odzywki.

No cóż myślę i obserwuję, że politycy podczas różnych spotkań, wieców itp. podchodzą do ludzi, rozmawiają z nimi, więc nie widzę w jej zachowaniu niczego dziwnego.

assassin powyżej gdzieś wrzucano filmiki z Dudą w roli głównej, a jak Ci mało, to wrzuć w przeglądarkę wpadki lub gafy Dudy a będziesz miał zajęcie na wiele godzin ;-)

76

Wiem, że na każdego można coś znaleźć, wystarczy poszukać.

77 Ostatnio edytowany przez Snake (2020-02-11 12:12:42)

MagdaLena1111 napisał/a:

Ha, ha bo łona jest bżuhomufcom… wink Jasne, że nie ona to mówi, nie ma najmniejszego znaczenia kto mówi, bo to jej ludzie. Idzie ze swoim sztabem (?) witać się i gratulować ludziom, którzy przed chwilą wołali do prezydenta RP "ty chu…". To jest deklasacja. Ona kandyduje na urząd prezydenta RP i idzie się obściskiwać z ludzi, którzy właśnie wołali do prezydenta RP "ty chu….".
5 lat temu kandydat na prezydenta RP Andrzej Duda skrytykował i powiedział, że nie akceptuje gwizdów wobec prezydenta Bronisława Komorowskiego, bo to prezydent.
Nawet jak prezydentem był Wojciech Jaruzelski nie ośmieliłbym się w jakikolwiek niegodny sposób zachować w jego obecności, a tym bardziej wobec niego, bo to był urzędujący prezydent mojego kraju. To dotyczyło zresztą wszystkich pozostałych prezydentów. Pełniąc ten urząd reprezentowali majestat państwa, gdzie prezydent jest pierwszą osobą w tym państwie. Nieważne jak ja ich oceniałem prywatnie czy politycznie, to w obecności np. moich dzieci nie wyraziłbym się tak o prezydencie ich kraju. Bo tak miałbym uczyć swoje dzieci szacunku do kraju i jego reprezentantów?

MagdaLena1111 napisał/a:

Wiesz jak to jest z zawodem miłosnym wink Męczy o tyle, że w tym przypadku, to jak bicie dziecka i to niepełnosprawnego.

MagdaLena1111 napisał/a:

assassin powyżej gdzieś wrzucano filmiki z Dudą w roli głównej, a jak Ci mało, to wrzuć w przeglądarkę wpadki lub gafy Dudy a będziesz miał zajęcie na wiele godzin ;-)

Dokładnie jak napisała Cyngli. Wrzuć sobie Komorowski wpadki, Kwaśniewski wpadki itd. Teraz jest świat mediów, pełno tego. Ale za Dudą nie musi chodzić pani suflerka i szeptać "przytulić panią, przytulić panią!" lol Bez wątpienia facet ma kindersztubę lub choćby odpowiednie pokłady inteligentnego wyrachowania żeby przyklęknąć przed staruszką, przytulić starego kombatanta, wyciągnąć ku rozpaczy ochrony protestującego młodzieńca na trybunę i oddać mu zabrany transparent. Tego właśnie nie ogarniają ludki z Platformy, że on potrafi robić to tak, że wygląda to na spontaniczność i ludzki odruch. Że ludzie to lubią i nie trzeba mu tego podszeptywać do ucha tongue

78 Ostatnio edytowany przez Misinx (2020-02-11 12:43:15)

Snake napisał/a:

Nie wiem jak jest, przecież nie zaglądam im w księgi wink Nie mniej sprzedaż GW leci na łeb, były zwolnienia grupowe. W ciągu dwóch lat sprzedali budynki w Łodzi, Gdańsku, Warszawie. Sprzedali na raty kanał Metro TV. Wiesz, jak dzięki takim sprzedażom możesz wykazać na koniec roku zysk w spółce... Na szczęście mają jeszcze kina i stacje radiowe, to pewnie przeżyją.

Sprzedaż całej prasy leci na łeb. Gazetki Sakiewicza trzymają się już tylko dzięki reklamom ze spółek skarbu państwa, a i tak pracownicy nie dostają pensji. W zeszłym roku z rynku przecież wyleciał CKM, Playboy i jeszcze parę innych pism. Takie są czasy. Króluje internet.

To co mówi Kidawa nie jest wyrazem tego jak PO jest oderwana od rzeczywistości i społeczeństwa. Po prostu to co mówi jest oderwane od tego co Ty lubisz słyszeć. Masz odchył prawicowy i nie jesteś w jej targecie smile Każdy kandydat mówi przede wszystkim do swoich wyborców. No chyba, że jest takim Hołownią i po prostu jeszcze nie ma żadnego elektoratu, więc wtedy musi go od podstaw budować. Albo ma bardzo mizerny elektorat smile Tu nikt nie ma złudzeń, że Duda podbierze wyborców Kidawie, a Kidawa Dudzie. Chodzi tylko o ten procent ludzi, którzy się wahają. Druga tura to będzie po prostu walka Duda vs antyDuda i tak naprawdę "antyDuda" musiałby być całkiem tragicznym kandydatem, żeby nie dostać głosów ludzi, którzy mają dość PiS. Kidawa to nie jest kandydatka całkowicie mi odpowiadająca. Zresztą tak jak i całe PO, które mnie mocno wnerwia. Ale dla mnie stawką jest, czy będziemy dalej brnąć w PiSowską komunę, czy nie. Z racji wieku już w jednej komunie trochę żyłem i mi wystarczy. Ale rozumiem, że jedni mogą mieć sentyment i tęsknić za PRLem, a dla innych to całkowita nowość, więc czemu nie big_smile

79

Snake napisał/a:

Wrzuć sobie Komorowski wpadki, Kwaśniewski wpadki itd.

No właśnie, dlatego nie mam zamiaru w tym uczestniczyć i zbyłam assassina i dlatego też dziwię się Tobie, że przytaczasz tu takie sytuacje, do tego nieprawdziwe i niesprawdzone. Mam wrażenie, że szczujesz.

80

Elektorat zawsze będzie głosował na swojego kandydata i każdy członek takiego elektoratu będzie sądził, że postępuje słusznie, bo dostrzega w swoim kandydacie to, co jest akurat wg niego istotne. Zupełnie inne są potrzeby człowieka mieszkającego w dużym mieście a zupełnie inne tego z prowincji. Przynajmniej nie będą głosować na tych, których uważają za najmniej odpowiednich. Dokładnie taka sytuacja ma miejsce w mojej dość bliskiej rodzinie, gdzie za nic w świecie nikt nie zagłosuje na kogokolwiek spoza PiS-u, choćby nie wiem, jakie korzystne rozwiązania miąłby dany kandydat.

Nie podam tutaj linka, ale fajny mem się ukazał niedawno: "politycy jako rodzaje chleba" smile

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

81 Ostatnio edytowany przez Snake (2020-02-11 16:49:44)

Misinx napisał/a:

Sprzedaż całej prasy leci na łeb. Gazetki Sakiewicza trzymają się już tylko dzięki reklamom ze spółek skarbu państwa

Oczywiście i dlatego Gazeta Wyborcza przestała być samowystarczalna przez brak reklam, prenumerat ze spółek skarbu państwa, urzędów itp. Tnie koszty zwalniając pracowników, sprzedając lokalne siedziby i inne nieruchomości. Stąd - Gazeta Wyborcza jest żywotnie zainteresowana co by odsunąć PiS od władzy żeby było jak było tongue

Misinx napisał/a:

To co mówi Kidawa nie jest wyrazem tego jak PO jest oderwana od rzeczywistości i społeczeństwa. Po prostu to co mówi jest oderwane od tego co Ty lubisz słyszeć. Masz odchył prawicowy i nie jesteś w jej targecie smile Każdy kandydat mówi przede wszystkim do swoich wyborców.

Ależ owszem jestem w jej targecie, bo ja jestem z tych pragmatycznie obrotowych. Tak się zresztą składa, że nigdy nie głosowałem na PiS, Dudę, a na PO akuratnie ładnych parę razy głosowałem. Przestałem zaś głosować na PO nie dlatego, że PiS coś mówił czy Duda ale dlatego, że coś mówiło albo czegoś nie mówiło PO. Kandydatka Kidawa świetnie kontynuuje ten szlak skutecznie podtrzymując mnie w przekonaniu, że PO czy jak tam się teraz zwą oraz ich kandydaci nie mają zdolności do otrzymania mojego głosu.

Misinx napisał/a:

Druga tura to będzie po prostu walka Duda vs antyDuda i tak naprawdę "antyDuda" musiałby być całkiem tragicznym kandydatem, żeby nie dostać głosów ludzi, którzy mają dość PiS.

Ja zmierzam do bardzo prostego rozwiązania. W pierwszej turze mój głos dostanie kandydat po mojej myśli tj. Kosiniak albo Bosak. Jeśli do drugiej tury wejdzie Kosiniak lub Bosak he, he, to znów dostaną mój głos. Jeśli do drugiej tury wejdzie ktoś inny, to głos najprawdopodobniej oddam na Dudę. Bo swój chłop wink

A kandydat Kosiniak bezlitośnie punktuje wink Najpierw beznadziejny spot kandydata Hołowni z samolocikiem i brzozą, a teraz hołotę wyzywającą prezydenta.

82

MagdaLena1111 napisał/a:

Ok. A jak wypada na tle dotychczas urzędujących prezydentów RP...? Oczywiście Twoim zdaniem.

@Misinx przecież GW jest "czerwoną" gazetą, więc wyciąganie tu komuny jest.... no dziwne jest.

83

Nikt o tym glosno nie mowi ale wzgledem poprzednich wyborow Duda straci min 500.000 glosow - ludzi z kredytami w CHF ktorym obiecal pomoc (pomijam fakt czy słuszną) a ktorej nie zrealizowal. Az dziwne ze zaden kandydat opozycyjny tej niespelnionej obietnicy nie magluje.

84

Serio? Przecież elektorat pisowski był za głupi żeby brać kredyty frankowe smile Poza tym akurat ustawa "frankowa" powstała z inicjatywy prezydenta więc coś tam może sobie na konto zapisać. To jak została okrojona to już zasługa posłów, którzy zestrachali się, że banki za mocno oberwą. Skądinąd pewnie słusznie, bo ustawowy cios mógł za gwałtownie uderzyć w sektor bankowy. Droga sądowa choć optymistyczna dla frankowiczów jest rozciągnięta w czasie i jakoś to banki przeżyją.

85

assassin napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:

Ok. A jak wypada na tle dotychczas urzędujących prezydentów RP...? Oczywiście Twoim zdaniem.

@Misinx przecież GW jest "czerwoną" gazetą, więc wyciąganie tu komuny jest.... no dziwne jest.

Assassin ile Ty masz lat ? Pamiętasz w ogóle komunę ? Centralne sterowanie ? "Program partii - programem narodu" ? Propoganda w "Dzienniku telewizyjnym" ? Totalne zawłaszczenie państwa przez jedną partię ? Mogę tak wymieniać długo... Ale może po prostu przyjmijmy za pewnik, że Twoje pojęcie tego co jest "czerwone", a co jest wg mnie komuną jest po prostu skrajnie różne.

86

Misinx napisał/a:
assassin napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:

Assassin ile Ty masz lat ? Pamiętasz w ogóle komunę ? Centralne sterowanie ? "Program partii - programem narodu" ? Propoganda w "Dzienniku telewizyjnym" ? Totalne zawłaszczenie państwa przez jedną partię ? Mogę tak wymieniać długo... Ale może po prostu przyjmijmy za pewnik, że Twoje pojęcie tego co jest "czerwone", a co jest wg mnie komuną jest po prostu skrajnie różne.

Ano pamiętam jak to onegdaj było, więc przytyk o wieku chybiony. Widzisz, Ciebie oburza centralne sterowanie przez jakąś partię, ale już nie oburza analogiczne sterowanie z UE. Żeby było śmieszniej poprzednio wszystko było oblepione ludźmi z innej opcji, ale jak mniemam, wcześniej Ci to nie przeszkadzało. Przyznaję, mam zgoła odmienne zdanie/postrzeganie.
PS Postulaty Zandberga ani trochę nie zalatują Ci komuną??

87

assassin napisał/a:

Ano pamiętam jak to onegdaj było, więc przytyk o wieku chybiony. Widzisz, Ciebie oburza centralne sterowanie przez jakąś partię, ale już nie oburza analogiczne sterowanie z UE. Żeby było śmieszniej poprzednio wszystko było oblepione ludźmi z innej opcji, ale jak mniemam, wcześniej Ci to nie przeszkadzało. Przyznaję, mam zgoła odmienne zdanie/postrzeganie

Też pamiętam PRL. Dlatego na przykład teraz nieśmiało kibicuję PiS-owi w rozgrywce z UE. Nie głosowałem w czasie referendum za centralnym rządem w Brukseli. Dlatego odbieram działania opozycji jako zwyczajnie antypolskie. Sprawa jest dość oczywista. Jeśli Polska ugnie się teraz, to będzie to precedens na przyszłość oznaczający, że żadna władza w Polsce nie jest ważniejsza od władzy w Brukseli. Także władza dzisiejszej opozycji, jeśli wygra wybory. To są raz otwarte drzwi, których nie da się już zamknąć, a przynajmniej będzie to bardzo trudne.
To jest identyczny mechanizm jaki stosowały sąsiadujące z I RP państwa. Mieć wytrych dzięki, któremu można się wiecznie mieszać w sprawy polskie. Nie zakładam, że w opozycji są głupi ludzie więc oni taką ewentualność akceptują jeśli tylko to da IM WŁADZĘ lub jej namiastkę. Takie namiestnictwo na kraj nadwiślański wink Warto to sobie uświadomić, że właśnie w przypadku nadchodzących wyborów niektórzy kandydaci starają się o urząd prezydenta, a niektórzy o stanowisko namiestnika na wspomniany nadwiślański kraj...

88 Ostatnio edytowany przez balin (2020-02-12 10:30:32)

Snake czyżbyś łyknął propagandy prosto z obiektywnej TVP? Bo snucie takich analogii do I RP, ma się nijak do obecnej rzeczywistości. To co się dzieje w Polsce, to jest tragedia. Idziemy w kierunku państwa bezprawia. Gdzie nie ma już prawie instytucji kierujących się prawem, są ich atrapy. Błędy poprzedników, są naprawie bezprawiem i arogancją. Rządząca partia doprowadza do upadku nie tylko instytucji, ale i autorytetów. To nie jest naprawa, to prowadzenie do rozpadu państwa. Dla przykładu nie ma autorytetów z dziedziny badania katastrof lotniczych - mamy specjalistę Macierewicza. Nie mamy autorytetów z dziedziny sądownictwa - mamy Ziobrę, Pawłowicz, brylującego pana sędziego Nawackiego (jeśli się nie mylę), traktującego w sądzie w Olsztynie sędziów z buta, czy panią prezes Trybunału Przyłębską - usłużną i lekce sobie ważącą przyjście do Senatu, czy Sejmu. Przecież wiadomo to tez tylko atrapy, władza jest gdzie indziej.

89 Ostatnio edytowany przez Snake (2020-02-12 11:44:35)

balin napisał/a:

Snake czyżbyś łyknął propagandy prosto z obiektywnej TVP?

A tego to nie wiem, nie odbiera mi TVP więc od lat mam z nią spokój. U mnie tylko TVN24 tongue

balin napisał/a:

Bo snucie takich analogii do I RP, ma się nijak do obecnej rzeczywistości.

Ma bardzo dużo. Zaczynając od mitologizowanej konstytucji 3 Maja, która była uchwalona poprzez złamanie prawa i oszukanie części parlamentarzystów. Analogii jest bardzo dużo. Zresztą jak byłem młodzieńcem i dużo czytałem pozycji historycznych, to się często łapałem za głowę nie rozumiejąc różnych postaw i działań z okresu I i II RP. Teraz zrozumienie mam dużo większe, bo okazuje się, że mijają dekady, a nawet wieki, a pewne sprawy są niezmienne. Nic mnie specjalnie nie irytuje w obecnym "bezprawiu" wink Obecna władza jest po prostu dość konsekwentna, bo ma inną wizję ustrojową. To jest fakt. Realizują ją naginając zasady? Nie oni pierwsi, nie oni ostatni. Niektóre elementy tej wizji popieram, inne są mi obojętne, niektórych nie popieram.
Tak na marginesie zerknąłem z ciekawością na opublikowaną właśnie listę sędziów, którzy podpisali się pod kandydatami do KRS i he, he proszę znane mi nazwiska z ław szkolnych.
Kolejna ciekawostka, zdecydowana większość podpisanych, to sędziowie najniższego szczebla sądownictwa czyli sędziowie sądów rejonowych. Trochę z sądów okręgowych i rodzynki z innych szczebli. Biorąc to pod uwagę oraz znane mi nazwiska jest to pokolenie 40+. Może to pokolenie sędziów ma w części trochę zróżnicowane podejście do autorytetów? tongue

90 Ostatnio edytowany przez Misinx (2020-02-12 11:48:31)

assassin napisał/a:
Misinx napisał/a:
assassin napisał/a:

Ano pamiętam jak to onegdaj było, więc przytyk o wieku chybiony. Widzisz, Ciebie oburza centralne sterowanie przez jakąś partię, ale już nie oburza analogiczne sterowanie z UE. Żeby było śmieszniej poprzednio wszystko było oblepione ludźmi z innej opcji, ale jak mniemam, wcześniej Ci to nie przeszkadzało. Przyznaję, mam zgoła odmienne zdanie/postrzeganie.
PS Postulaty Zandberga ani trochę nie zalatują Ci komuną??

To nie był przytyk, tylko pytanie. Skąd mam wiedzieć w jakim jesteś wieku ? Nie widzę analogii między tym co nazywasz "sterowaniem z UE", a tym co robi w Polsce PiS. Nawet jeśli coś takiego jak "centralne sterowanie z UE" istnieje to nie dzieje się tak "na rympał", prymitywnie jak u nas robi to PiS, który nie konsultuje niczego z nikim. Komunę przypomina mi jeszcze to, że PiS wciska wszędzie ludzi "miernych, ale wiernych", a mgr Przyłębska jest tego koronnym przykładem. Sytuacja z UE przypomina mi taką, gdyby PZPN wymyślił sobie, że u nas drużyna grająca z naszą reprezentacją będzie mieć większą bramkę i był wielce oburzony, że FIFA tego nie aprobuje. Jesteśmy w UE, chcieliśmy do niej wejść, więc powinniśmy się trzymać pewnych zasad. Zaraz się oczywiście odezwą głosy, że inne kraje też się nie trzymają. Ale to też nie jest dobre i mam nadzieję, że za to UE też się weźmie. Jeśli komuś się nie podoba nasza obecność w UE to ok, rozumiem, ma do tego prawo. Tylko, że nasze położenie jest takie, że albo będziemy w UE, albo wpadamy w obszar wpływów Rosji. Jeśli ktoś sobie wyobraża, że będziemy jakąś Szwajcarią, to jest naiwny. To co robi PiS zbliża nas bardzo do standardów z Putinowskiej Rosji. Nie mam żadnych wątpliwości, że na Kremlu bardzo kibicują PiS, który może i nieświadomie, ale gra na melodię Putina. Zresztą kto wie jak długo będzie trwała ta "wojna" PiS z Putinem. Przyjaciel PiSu Orban na pewno z chęcią by nas "pogodził" ze sobą. Może na Nowogrodzkiej już sobie marzą o jakiejś "melodii" łączącej nas z Putinem, Orbanem i Erdoganem ? Jestem pewien, że bardzo by się polubili. Kaczyński z osobistych względów pewnie by na to nie przystał, chociaż kto wie. Ale już kiedy Kaczyński się skończy i ten co go zastąpi może bardzo chętnie się dogadać z Putinem.
Owszem, za poprzedniej władzy też spółki były oblepione ludźmi ze swojej opcji, ale takie urzędy jak TK, SN, RPO, NIK i inne miały jednak dużą niezależność, nie były na rozkaz z jakiejś "Nowogrodzkiej". A teraz wszystko jest bezwzględnie zagarniane.

91

balin napisał/a:

Snake czyżbyś łyknął propagandy prosto z obiektywnej TVP? Bo snucie takich analogii do I RP, ma się nijak do obecnej rzeczywistości. To co się dzieje w Polsce, to jest tragedia. Idziemy w kierunku państwa bezprawia. Gdzie nie ma już prawie instytucji kierujących się prawem, są ich atrapy. Błędy poprzedników, są naprawie bezprawiem i arogancją. Rządząca partia doprowadza do upadku nie tylko instytucji, ale i autorytetów. To nie jest naprawa, to prowadzenie do rozpadu państwa. Dla przykładu nie ma autorytetów z dziedziny badania katastrof lotniczych - mamy specjalistę Macierewicza. Nie mamy autorytetów z dziedziny sądownictwa - mamy Ziobrę, Pawłowicz, brylującego pana sędziego Nawackiego (jeśli się nie mylę), traktującego w sądzie w Olsztynie sędziów z buta, czy panią prezes Trybunału Przyłębską - usłużną i lekce sobie ważącą przyjście do Senatu, czy Sejmu. Przecież wiadomo to tez tylko atrapy, władza jest gdzie indziej.

Tja...klepanie spraw reprywatyzacyjnych to co to według Ciebie było??? Jeśli system nie chce odstrzelić wadliwych podzespołów, to trzeba zniszczyć ten system.
Wyciagnalbym kontrujące przykłady z nazwiskami tylko po co. I uprzedzając ewentualny przytyk, w tv oglądam tylko sport.

92

Snake napisał/a:

Jeśli do drugiej tury wejdzie Kosiniak lub Bosak he, he, to znów dostaną mój głos. Jeśli do drugiej tury wejdzie ktoś inny, to głos najprawdopodobniej oddam na Dudę. Bo swój chłop wink

Konstytucja nie przewiduje takiej funkcji jak "swoj chlop". Moze nastepna, ktora sobie PIS chce napisac juz tak.
Mozesz jakos opisac na czym polega "swojochlopowosc" obecnego prezydenta? Bo ja moge powiedziec rozne rzeczy o PAD, nawet pewnie I niektore pozytywne ale w zyciu bym nie powiedzial o nim, "swoj chlop". To juz chyba Olek byl bardziej "swoj": a to wypil z Jelcynem a to zatanczyl na festynie…

A tak w ogole, co to za argument? Zaglosuje na niego bo "swoj chlop", chodze do kosciola bo proboszcz "swoj chlop", wtf ?? Czyli nie wymagamy od nikogo kompetencji tylko … no wlasnie co?

... pełnym gazem wjadę w bramy piekieł ...

93

Ja zagłosuję na Dudę.
Pierwszy raz zdecydowałam, że oddam głos na kandydata powiązanego z PiS.
Paradoksalnie do takiej decyzji doprowadziło mnie doświadczenie i widzenie rzeczywistości "nabyte" w Niemczech, w których to mieszkałam ponad 10 lat (to również lata studenckie). Mój partner (wcześniej zwolennik PO) również chce głosować na Dudę.
Większość moich znajomych tu w Polsce to anty PiS, część jest mocno lewicujących, bliskie mi koleżanki są "wojującymi" feministkami. Mam ciągły dopływ informacji dlaczego nie Duda, dlaczego trzeba się zbierać w Wawie i walczyć w obronie systemu sprawiedliwości. Z częścią dojrzewałam "społecznie", rozumiem dlaczego tak myślą, rozumiem ich prawo do wyboru.
Druga część znajomych konsekwentnie milczy i w ogóle nie chce otwarcie mówić o polityce- też to rozumiem.

94

assassin napisał/a:

Jako pierwszy i jedyny złamał Konstytucję i teraz robi wiele, żeby za to nie odpowiedzieć w przyszłości. I bardzo mnie żenują jego pokrzykiwania i przyprawianie sędziom metek komunistów, złodziei itp.
Okazuje się być hipokrytą gadając o czyszczeniu szeregów sędziowskich z komunistycznych złogów, a potem mianując cichaczem na sędziego TK byłego prokuratora stanu wojennego.
No i na litość boską, nie każdy sędzia kradnie dropsy w sklepie, tak samo jak nie każdy ksiądz jest pedofilem.

Dla mnie on jest obrzydliwy.

95

tyafu napisał/a:

Konstytucja nie przewiduje takiej funkcji jak "swoj chlop".

Spore przeoczenie.

tyafu napisał/a:

Mozesz jakos opisac na czym polega "swojochlopowosc" obecnego prezydenta? Bo ja moge powiedziec rozne rzeczy o PAD, nawet pewnie I niektore pozytywne ale w zyciu bym nie powiedzial o nim, "swoj chlop". To juz chyba Olek byl bardziej "swoj": a to wypil z Jelcynem a to zatanczyl na festynie…

To jest alkoholizm, a nie bycie swoim chłopem.

tyafu napisał/a:

A tak w ogole, co to za argument? Zaglosuje na niego bo "swoj chlop", chodze do kosciola bo proboszcz "swoj chlop", wtf ?? Czyli nie wymagamy od nikogo kompetencji tylko … no wlasnie co?

Trafiony, zatopiony. Mój proboszcz to właśnie swój chłop i dlatego lubię chodzić do "jego" kościoła.

96 Ostatnio edytowany przez balin (2020-02-12 12:40:25)

assassin napisał/a:

klepanie spraw reprywatyzacyjnych to co to według Ciebie było???

Ustawki, w których brała udział cała klasa polityczna, czyli obecne SLD, PSL. PIS i PO, z dużym udziałem kościoła. Nie wiedzieć dlaczego, mając dobra propagandę PISowi udało się wmówić, że to oni są sędziami - nie dopowiedzieli, że też we własnej sprawie. Też się pięknie uwłaszczyli na majątku narodowym.

assassin napisał/a:

Jeśli system nie chce odstrzelić wadliwych podzespołów, to trzeba zniszczyć ten system.

Znaczy jednak przyznać słuszność w grabieniu prawym i sprawiedliwym. Im się należy, całej reszcie już nie.
Fajnie wygląda polski rząd na czele z premier Szydło w ławach europarlamentu. Jak oni tam rozsławiają dobre imię Polski. big_smile

assassin napisał/a:

Wyciagnalbym kontrujące przykłady z nazwiskami tylko po co.

Tez nie wiem po co o tym mówisz. Przecież chcemy, żeby się coś wreszcie zmieniło. Mam nadzieję. Bo na razie komunista w przebraniu PIS, nie jest już komunistą, podobnie aferzyści, czy ci którzy skorzystali ze swojej pozycji po okrągłym stole.
Tak mi się przypomniała wypowiedź Czarzastego, który mówi do posła PIS Karola Karskiego. Obaj byliśmy w PZPR, ty nawet dostałeś medal za aktywność. I co teraz? Ja dalej komunista, a ty już wolnościowiec.
Znaczy Karski i za komuny i teraz sprytniejszy. big_smile

97

MagdaLena1111 napisał/a:
assassin napisał/a:

Jako pierwszy i jedyny złamał Konstytucję i teraz robi wiele, żeby za to nie odpowiedzieć w przyszłości. I bardzo mnie żenują jego pokrzykiwania i przyprawianie sędziom metek komunistów, złodziei itp.
Okazuje się być hipokrytą gadając o czyszczeniu szeregów sędziowskich z komunistycznych złogów, a potem mianując cichaczem na sędziego TK byłego prokuratora stanu wojennego.
No i na litość boską, nie każdy sędzia kradnie dropsy w sklepie, tak samo jak nie każdy ksiądz jest pedofilem.

Rozumiem. Akurat odnośnie sędziów podzielam zdanie prezydenta, nie chcieli wywalić czarnych owiec, więc ktoś to musi zrobić za nich. Co tam jakieś dropsy czy pięć dych zwinięte z lady. Tu się o milionowe i miliardowe wały rozchodzi, które towarzystwo w togach przyklepywalo, że o drobnych sprawach  i skandalicznych wyrokach, również dla znanych dziennikarzy nie wspomnę.

98

assassin napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:
assassin napisał/a:

Rozumiem. Akurat odnośnie sędziów podzielam zdanie prezydenta, nie chcieli wywalić czarnych owiec, więc ktoś to musi zrobić za nich. Co tam jakieś dropsy czy pięć dych zwinięte z lady. Tu się o milionowe i miliardowe wały rozchodzi, które towarzystwo w togach przyklepywalo, że o drobnych sprawach  i skandalicznych wyrokach, również dla znanych dziennikarzy nie wspomnę.

Wszystko by było pięknie, gdyby nie to, że jedną kastę zastępuje się inną kastą. I to jeszcze gorszą. I teraz towarzystwo w togach ma przyklepywać miliardowe wały "nowych towarzyszy". jak np. sprawa GetBanku. Rozumiem, że to Ci też odpowiada. Kolejną analogią do PRL jest to, że znów nadchodzą czasy, kiedy to warto się zapisać do partii. Tylko szyld się zmienił. No i na dodatek ksiądz pobłogosławi.

99

Snake napisał/a:
tyafu napisał/a:

Konstytucja nie przewiduje takiej funkcji jak "swoj chlop".

Spore przeoczenie.

tyafu napisał/a:

To jest alkoholizm, a nie bycie swoim chłopem.

tyafu napisał/a:

Trafiony, zatopiony. Mój proboszcz to właśnie swój chłop i dlatego lubię chodzić do "jego" kościoła.

Jak napisac posta I nie odpowiedziec - wyklad nr 100000, prof. dr hab. Snake smile

A wracajac do kandydatow. Skad sie bierze tak wysokie poparcie tak nijakiej kandydatki jak Kidawa? Szyld, najwiekszej partii opozycyjnej? Wieksze niz u innych srodki na propagande? A moze to poparcie teraz jest wysokie "z automatu" a potem spadnie?

... pełnym gazem wjadę w bramy piekieł ...

100

assassin napisał/a:

Przykład sędziego Juszczyszyna pokazuje jak się to do tej pory robiło. Sprawa jego wykroczenia drogowego. Tu akurat trzeba machnąć ręką na bzdurne zarzuty medialne, że zatrzymany przez policję wykpił się legitymacją sędziowską. Nie miał wówczas innej możliwości, ponieważ wtedy obowiązywał pełny immunitet dla sędziów, parlamentarzystów, prokuratorów itp. Gdyby przyjął mandat od policji, to naraziłby się na odpowiedzialność dyscyplinarną za uchybienie godności sędziego. Wówczas w takiej sytuacji miał obowiązek zgłosić zatrzymującemu go patrolowi policji, że jest sędzią. Patrol sporządzał notatkę służbową i powiadamiał przełożonego sędziego o zaistniałym wykroczeniu i dalej już to koledzy po fachu sędziego w wewnętrznym postępowaniu dyscyplinarnym podejmowali decyzję jak go ukarać. Ten stan obowiązywał do 2015 r, gdy został zmieniony ustawą autorstwa pani Ewy Kopacz i podpisanej przez nowego prezydenta Andrzeja Dudy. Od 2015 r. immunitet sędziów, prokuratorów, parlamentarzystów nie obejmuje wykroczeń drogowych. Pamiętam, że pojawiał się wtedy płacz w mediach, gdzie wypowiadali się sędziowie przeciwni takiemu rozwiązaniu. No bo to może powodować różne sytuacje, naciski na niezawisłość sędziowską i takie tam bajki. A co najważniejsze, to dotychczasowe rozwiązanie czyli kastowa odpowiedzialność dyscyplinarna jest dużo gorsza! Oni to by nawet woleli dostać mandat, żeby przełożony w sądzie nie wiedział, bo tak to może mu dowalić i papiery zasrać! No ale oni to biorą na klatę więc po co te mandaty?!
No i wracamy do sprawy sędziego Juszczyszyna, który miał mieć sprawę dyscyplinarną po powiadomieniu przez policję, że dwukrotnie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Otóż, koledzy po fachu, sędziowie uznali, że to bzdet. Kolegium Sądu Okręgowego w Olsztynie uznało, że jazda z prędkością 101 km/h nie zasługuje na wszczynanie postepowania dyscyplinarnego. Mimo to policja uruchomiła procedurę odebrania prawa jazdy sędziemu i sędzia je utracił. Jednakże decyzję o odebraniu sędziemu prawa jazdy za to przekroczenie prędkości uchyliło Samorządowe Kolegium Odwoławcze, bo sędzia przecież.... nie został ukarany za to wykroczenie! Tak więc wyglądała kastowa sprawiedliwość lol Inne przypadki pewnie znacie, tu 50 zł z lady, tam wiertarka. Za kradzież części do wiertarki zresztą sędzia został przez sąd dyscyplinarny usunięty z zawodu ale w odwołaniu Sąd Najwyższy zmienił mu ta karę na 2 lata obniżenia o 1/5 wynagrodzenia. No bo co prawda jest złodziejem ale jak widać bycie złodziejem nie przeszkadza w wymierzaniu sprawiedliwości innym, bardziej pospolitym złodziejom. Może zresztą niewątpliwe autorytety z Sądu Najwyższego kierowały się taką przesłanką, że chłop będzie teraz lepiej znał życie i będzie lepszym sędziom!

101 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2020-02-12 14:43:40)

Mnie to się wczorajsze wystąpienie Giertycha przed tym niby-sądem podobało :-D
W ogóle uwielbiam tego faceta, niezależnie od jego historii miejscami nieciekawej. Ech...żeby więcej takich facetów z jajami, co nie mają obaw, żeby się odezwać i wyrazić swoje zdanie chociaż mogą się narazić na konsekwencje :-)

Podobnie ten sędzia Juszczyszyn. Płaci wysoką karę, ale szanuję go za kręgosłup i odwagę.

102

MagdaLena1111 napisał/a:

Mnie to się wczorajsze wystąpienie Giertycha przed tym niby-sądem podobało :-D
W ogóle uwielbiam tego faceta, niezależnie od jego historii miejscami nieciekawej. Ech...żeby więcej takich facetów z jajami, co nie mają obaw, żeby się odezwać i wyrazić swoje zdanie chociaż mogą się narazić na konsekwencje :-)

No jest zabawny, szczególnie ogłaszając, że nie zapłaci grzywny i pójdzie siedzieć. Śmieją się z niego, że niestety ale nie będzie mógł zostać męczennikiem, bo te 3 tysie, to mu po prostu komornik z konta ściągnie. Taki wzięty mecenas jakieś pieniądze na koncie pewnie ma wink

MagdaLena1111 napisał/a:

Podobnie ten sędzia Juszczyszyn. Płaci wysoką karę, ale szanuję go za kręgosłup i odwagę.

Nie ma jednak odwagi skomentować swojej pracy podczas nadzorowania licytacji komorniczej rolnika. Za dług ok. 25 tysięcy komornik zlicytował mu gospodarstwo warte 500 tysięcy. Wylicytowano kwotę 200 tysięcy, która prawie dziesięciokrotnie przewyższała dług, a rolnik otrzymałby jeszcze pieniądze. Ale komornik i pan sędzia Juszczyszyn zamknęli postępowanie po wpłacie jedynie 32 tysięcy wadium. Sprawa odfajkowana! Rolnik stracił dom i gospodarstwo, a dług był nadal niespłacony. Dopiero po trzech latach, po interwencji dziennikarzy i pani senator Staroń sąd łaskawie zauważył, że kupujący w licytacji nie wpłacił kwoty 200 tys., a jedynie wadium 32 tys. Po nakazie sądowym wpłacił resztę pieniędzy ale kwota długu do tego momentu urosła na tyle, że ledwo to ją pokryło. Rolnik umarł pozbawiony majątku i pieniędzy. Wszystko w majestacie prawa, a sumienie pana sędziego czyste! Jak tu nie szanować takiego sędziego?!

Ta wstrętna Izba Dyscyplinarna, z której tak naśmiewał się pan mecenas Giertych, zresztą pod przewodnictwem sędziego Tomczyńskiego, z którego też się naśmiewa dwa lata temu usunęła z zawodu sędziego takiego jednego co to od 10 lat był zawieszony za pobicie żony. Facet w pijackiej burdzie stłukł na kwaśne jabłko żonę i przez 10 lat ponosił za to bardzo surową karę pobierania pensji sędziego sądu okręgowego bez obowiązku pracy! Zapewne na kobiecym forum taka forma karania sprawców przemocy rodzinnej znajdzie duże zrozumienie?

103 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2020-02-12 15:24:40)

Snake, co Ty w ogóle wypisujesz? Od kiedy to sędziowie nadzorują, czy kasę ściągnięto w postępowaniu? :-D
Za co Twoim zdaniem odpowiada komornik i dlaczego w tej sprawie to komornika ukarano?
Przestań już powielać te brednie. Sprawdź w przepisach kto ma jakie uprawnienia i obowiązki.
Straszna jest ta nagonka na ludzi, którzy głośno i wyraźnie nie zgadzają się z metodami stosowanymi przez obecną ekipę rządzącą.

104

Snake napisał/a:

No jest zabawny, szczególnie ogłaszając, że nie zapłaci grzywny i pójdzie siedzieć. Śmieją się z niego, że niestety ale nie będzie mógł zostać męczennikiem, bo te 3 tysie, to mu po prostu komornik z konta ściągnie.

Śmieją się, że wyślą tego komornika co ciągniki od rolników zabiera. big_smile

105

MagdaLena1111 napisał/a:

Snake, co Ty w ogóle wypisujesz? Od kiedy to sędziowie nadzorują, czy kasę ściągnięto w postępowaniu? :-D

Zapewne od kiedy obowiązuje Kodeks Postępowania Cywilnego. To właściwy sąd nadzoruje poprawność postępowania egzekucyjnego. Pan sędzia źle nadzorował ale patrz 2-krotne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Czysty jak łza lol

MagdaLena1111 napisał/a:

Straszna jest ta nagonka na ludzi, którzy głośno i wyraźnie nie zgadzają się z metodami stosowanymi przez obecną ekipę rządzącą.

Straszna.

balin napisał/a:

Śmieją się, że wyślą tego komornika co ciągniki od rolników zabiera.

Albo tego z Olsztyna od ww. sprawy. Może ściągnie kasę z konta sąsiada, a sąd się nie gapnie wink

106

Misinx napisał/a:
assassin napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:

Wszystko by było pięknie, gdyby nie to, że jedną kastę zastępuje się inną kastą. I to jeszcze gorszą. I teraz towarzystwo w togach ma przyklepywać miliardowe wały "nowych towarzyszy". jak np. sprawa GetBanku. Rozumiem, że to Ci też odpowiada. Kolejną analogią do PRL jest to, że znów nadchodzą czasy, kiedy to warto się zapisać do partii. Tylko szyld się zmienił. No i na dodatek ksiądz pobłogosławi.

Nie wiem czy gorszą, na ten moment mi przynajmniej trudno ocenić, bo sporo młodych wchodzi do zawodu. Ale jeśli będą wały to przecież to i tak wypłynie.
Powtórzę, jeśli sędzia nawywijal, to powinien być natychmiastowo wydalany z zawodu z zakazem DOŻYWOTNIM działalności nazwijmy to okołoprawniczej. Bo to co było i jest teraz to śmiech na sali.

107

tyafu napisał/a:

Jak napisac posta I nie odpowiedziec - wyklad nr 100000, prof. dr hab. Snake smile

Było się uczyć wink

tyafu napisał/a:

JA wracajac do kandydatow. Skad sie bierze tak wysokie poparcie tak nijakiej kandydatki jak Kidawa? Szyld, najwiekszej partii opozycyjnej? Wieksze niz u innych srodki na propagande? A moze to poparcie teraz jest wysokie "z automatu" a potem spadnie?

Pisałem o tym wcześniej. Bo to kandydat partyjny po linii. Wystawiliby kierowcę Schetyny z namaszczenia partii i też by miał tyle lub prawie tyle.

assassin napisał/a:

Nie wiem czy gorszą, na ten moment mi przynajmniej trudno ocenić, bo sporo młodych wchodzi do zawodu. Ale jeśli będą wały to przecież to i tak wypłynie.
Powtórzę, jeśli sędzia nawywijal, to powinien być natychmiastowo wydalany z zawodu z zakazem DOŻYWOTNIM działalności nazwijmy to okołoprawniczej. Bo to co było i jest teraz to śmiech na sali.

Tak jak pisałem powyżej. Pobieżna analiza listy sędziów, którzy wpisywali się na listy kandydatów do KRS wskazuje, że było to stosunkowo młode pokolenie sędziów z najniższego szczebla sądownictwa. Przypomnę, że opozycja oraz wiodące stowarzyszenia prawnicze nawoływały do powszechnego bojkotu podczas rekrutacji do KRS. Zarówno jeśli chodzi o samo kandydowanie jak i poparcie podpisem dla kandydatów. Mam jeszcze inne spostrzeżenie co do tej listy. Moi znajomi, którzy na niej są w wieku 40+, to porządni ludzie, którzy ciężką pracą dostali się na studia prawnicze, ciężką pracą jej skończyli i dostali się na aplikację sędziowską. Tą którą właśnie chcieli. Co charakterystyczne są nie tylko sędziami ale w ogóle prawnikami w pierwszym pokoleniu. Nie mają prawników w rodzinie, żadnych rodziców, wujków sędziów, adwokatów, notariuszy itd. To ludzie bez rodzinno - zawodowych koneksji. Śmiem podejrzewać, że jest to reguła wśród tych sędziów 40-latków z sądów rejonowych, którzy stanowią gros listy popierających kandydatów do KRS. Ciekawe dlaczego?

Żeby nie było. Sam jestem członkiem jednej z kast, która ma swój własny wymiar sprawiedliwości czy też dyscyplinarny. Wygląda to od środka tak jakby obowiązywała stara zasada "kruk krukowi oka nie wykole". Jeśli jest się w dobrych relacjach z "towarzystwem" albo choć tylko dla niego neutralnym, to w razie kłopotów obowiązuje spora dawka życzliwości w podejściu. Gorzej jeśli jest się z "towarzystwem" na bakier albo nie daj Boże komuś się podpadło, to wtedy własna kasta dojedzie człowieka, że hej! O ile wiem w innych, podobnych kastach jest podobnie. Jest jednak jedna różnica między tymi, w tym moją kastą, a kastą sędziowską. Od werdyktu mojej kasty można się odwołać do sądu powszechnego. Dotyczy to tak członka kasty jak i człowieka w sporze z członkiem kasty. Gdzie można się odwołać od werdyktu kasty sędziowskiej?
Widać wyraźnie, że kasta sędziowska mimo tylu wspaniałych ponoć autorytetów ma ogromny problem z ogarnięciem prostych pryncypiów. Jeśli sędzia ukradnie batonik czy części do wiertarki nie można mówić, że kara usunięcia z zawodu jest niewspółmierna do wagi wykroczenia. Nie jest. Jeśli zwykły człowiek idzie do sądu, to idzie z zaufaniem do składu sędziowskiego, że są to ludzie krystalicznie czyści, przynajmniej pod względem zrozumiałych dla niego spraw. Jak się czuje podsądny czy inny uczestnik procesu kiedy wie, że sądzi zwykły, pospolity złodziej albo koleś, który po rozprawie, w domu tłucze żonę na kwaśne jabłko?

108

assassin napisał/a:
Misinx napisał/a:
assassin napisał/a:

Chcesz wiedzieć jak będą działały sądy Ziobry ? Tak samo jak prokuratura Ziobry. Tak samo jak TK. Jeśli myślisz, że będzie inaczej to jesteś bardzo naiwny. Określenie "kasta" dopiero nabierze właściwego znaczenia. Naprawdę dziwię się, że można coś takiego popierać. Każdy z nas może mieć wypadek z jakąś "limuzyną Szydło", każdy z nas może mieć problemy wynikające np. z pomyłki urzędnika państwowego. Wchodząc na drogę sądową przeciwko aparatowi państwowemu ciężko będzie się spodziewać równych szans. PiSowe ludki myślą, że po reformie sądownictwa wyroki będą sprawiedliwe, czyli jakie ? Takie, że PiSowe ludki będą zawsze wygrywać w sądzie ? Że lewaki zawsze będą przegrywać big_smile ? A jak w sądzie będą się sądzić na przeciw siebie dwa PiSowe ludki to co ? Będzie remis ? big_smile Na sądy zawsze utyskują ci, którzy sprawy przegrywają. To jest normalne. Do rzadkości należą sytuacje, że ktoś przegrywa, ale mówi, że wyrok był sprawiedliwy. Polak ma w naturze przyznawanie racji tylko sobie, a mentalność Kalego jest głęboko w nas zakorzeniona.

109

Ogólnie, przyznanie się do błędu, przyjęcie "na klatę" konsekwencji i świadomość, że się zrobiło źle lub pogodzenie się z porażką jest zjawiskiem prawie niespotykanym smile W myśl idei: Wszyscy są winni, tylko nie ja"...
To raczej nie cecha samych Polaków, ale ogólnie dzisiejszego przeciętnego Homo sapiens
Jak stają naprzeciw siebie ludki z jednej partii to zazwyczaj jest o tym w miarę cicho smile

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

110

Misinx napisał/a:
assassin napisał/a:
Misinx napisał/a:

Chcesz wiedzieć jak będą działały sądy Ziobry ? Tak samo jak prokuratura Ziobry. Tak samo jak TK. Jeśli myślisz, że będzie inaczej to jesteś bardzo naiwny. Określenie "kasta" dopiero nabierze właściwego znaczenia. Naprawdę dziwię się, że można coś takiego popierać. Każdy z nas może mieć wypadek z jakąś "limuzyną Szydło", każdy z nas może mieć problemy wynikające np. z pomyłki urzędnika państwowego. Wchodząc na drogę sądową przeciwko aparatowi państwowemu ciężko będzie się spodziewać równych szans. PiSowe ludki myślą, że po reformie sądownictwa wyroki będą sprawiedliwe, czyli jakie ? Takie, że PiSowe ludki będą zawsze wygrywać w sądzie ? Że lewaki zawsze będą przegrywać big_smile ? A jak w sądzie będą się sądzić na przeciw siebie dwa PiSowe ludki to co ? Będzie remis ? big_smile Na sądy zawsze utyskują ci, którzy sprawy przegrywają. To jest normalne. Do rzadkości należą sytuacje, że ktoś przegrywa, ale mówi, że wyrok był sprawiedliwy. Polak ma w naturze przyznawanie racji tylko sobie, a mentalność Kalego jest głęboko w nas zakorzeniona.

Napisałem w postach powyżej o co mi chodzi, a tu dostaję słowotok w oderwaniu do tego, do czego się odnosisz. Ale widocznie tak jest wygodniej.

Posty [ 56 do 110 z 2,702 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 50 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Wybory prezydenckie 10 maja 2020

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018