nowa - stara telewizja - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » nowa - stara telewizja

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 24 ]

1

Temat: nowa - stara telewizja

Co myślicie o powrocie starych programów takich jak Sonda, Wielka Gra, Teleranek, itp?  Myślicie że to dobry pomysł, by przywrócić stare programy?
Jeśli tak, to jakie programy chcielibyście, by wróciły? Może zamiast "Klanu", czy innej telenoweli - dalsze losy bohaterów "W labiryncie" big_smile

Jeśli o mnie chodzi, to częściowo jestem na tak - bo niby dlaczego wszystkie teleturnieje muszą być dokładną kopią tego, co na całym świecie leci (dokładnie takie same studio, podobny styl prowadzenia, podobny poziom)? Dobrym przykładem jest Wielka Gra - konkurs dla ludzi z wiedzą w danym temacie, nie Omnibus, który posiada wiedzę przedmiotową, jak również wie, z kim bohaterka telenoweli zdradziła męża, itp.
Z drugiej strony "Zrób to sam" Adama Słodowego - niby co miałby pokazywać? jak naprawić zniszczony panel dotykowy w telefonie, albo jak oczyścić wiatrak w laptopie?

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: nowa - stara telewizja

brakuje mi cyklu " w starym kinie". Juz jako dziecko ogladalam i bardzo polubilam.

3

Najlepszy był wstęp - z tym dziadkiem, nie pamiętam jak się nazywał, ale wyglądał jakby był z epoki biało-czarnego, niemego kina, za to umiał tak wprowadzić, zapowiedzieć film, że nawet dziecko miało poczucie, że ogląda coś ważnego, ciekawego, godnego uwagi.

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska
Reklama

4

Stanislaw Janicki.  Zawsze bedzie kojarzyl sie ze starym kinem jako pan w ciemnych okularach :-)

5

Pamiętasz "Piątek z psem Pankracym"? Nie za bardzo zapamiętałam jakiś szczególny odcinek, ale całość była sympatyczna, zwłaszcza piosenki były super "Łapy, łapy, cztery łapy..." Jak już miała swoje dziecko, to od koleżanki przegrałam kasetę z piosenkami i sobie śpiewaliśmy (ja i moje dziecko). 
Ciekawe, czy taka formuła miałaby rację bytu w konfrontacji z kanałami bajkowymi.

Reklama

6 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2016-03-07 17:54:50)

pewnie, że pamiętam, bo oglądałam. Podobnie Zwierzyniec w poniedziałki, gdzie na koniec zawsze były fajne bajki, zwłaszcza miś Yogi smile
Nie wiem czy dzisiejsze dzieci, przyzwyczajone do dzisiejszych zwariowanych i szybkich kreskówek chciałyby oglądać tego typu programy.
Mój chrześniak nie był zainteresowany ani Pszczółką Mają ani Smerfami o Reksiu już nie wspominając. A to takie fajne bajki. Wolał  jakieś Laboratorium Dextera czy inne Krowy i kurczaki albo Bena 10.

7

Osobiście jestem przeciwny zombie niegdysiejszych hitów telewizyjnych rodzimej produkcji.
"Sonda" nie była wyłącznie programem popularyzującym naukę. Była dzieckiem tragicznie zmarłych twórców i ich charyzma przyciągała widzów. Poza oczywiście, brakiem alternatywy.
Podobnie z "Wielką Grą". Próbowano ją kontynuować po przełomie. Nic z tego nie wyszło.
Teraz szykowany jest pełnometraźowy film z Misiem Uszatkiem.
Wątpię, czy w Polsce zdobędzie.dużą widownię wśród dzieci. Myślę, że za granicą będzie popularniejszy.
Specyfika tamtych czasów, szarość i bieda sprawiały, że nawet "Jacek i Agatka", czy  "Gąska Balbinka" lub "Gucio i Cezar" były chętnie oglądane przez dzieci. Nie mówiąc już o "światowcach", czyli "Bolku i Lolku", "Reksiu", czy "Zaczarowanym ołówku".

facet po przejściach

8

Ciekawy temat.Sama się nad tym zastanawiałam, gdy usłyszałam że mają reaktywować sondę i inne stare programy. Jestem zdecydowanie przeciw. To co było interesujące 30 lat temu niekoniecznie zainteresuje dzisiejsze pokolenie. A nawet na 100% nie zainteresuje. Kto miałby  oglądać te programy, emeryci z "łezką w oku" ? Bez sensu.

9

a co masz przeciw programom takim jak Sonda? Przecież to był program popularno naukowy a takie chyba są  interesujące i rozwijające dla każdego w każdym wieku. Uważasz, że dzisiejsze pokolenie to banda debili, których interesuje tylko skóra, fura i komóra? Właśnie takie programy jak Sonda powinny być w publicznej telewizji, zamiast 3568 odcinka Klanu.

10 Ostatnio edytowany przez bbasia (2016-03-07 22:04:54)

Jestem za powrotem do telewizji:
- filmów dla dzieci i młodzieży pokazujących zwykłe, codzienne życie. W których problemy są realne i realnie pokazane są sposoby ich rozwiązywania. Zauważcie, że obecnie filmy dla dzieci są takie nieprawdziwe. Dzieci przeżywają w nich nieprawdopodobne przygody i zawsze są górą, zawsze są mądrzejsze, bardziej sprytne i przebiegłe. Filmy dla dzieci mojego dzieciństwa, to było samo życie, ich bohaterami były takie same dzieci jak my. Z sentymentem wspominam "Rodzinę Leśniewskich", "Grubego", "Podróż za jeden uśmiech" itp. Nawet typowo przygodowy "Pan Samochodzik" był realny.
- filmów produkcji nieamerykańskiej. Jest tyle świetnych filmów rosyjskich, francuskich, czeskich itp. W naszej telewizji zarówno w tej publicznej jak i komercyjnej nieobecnych. A jeżeli już się jakiś trafi to wyświetlany jest o nieludzkiej porze.
Jestem ciekawa nowej "Sondy". Lubię programy popularnonaukowe. Pod warunkiem, że są ciekawie prowadzone.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

11

Dzieci 40+ wink miały do wyboru 2 kanały startujące o ~16.30. Dzisiejsze dzieci, nawet jeśli w jakiś sposób zatrzyma się je przy ciekawym 0,5h programie, to następnie przekręcą na kanały bajkowe (w mojej kablówce jest ich kilka) dostępne chyba ~24h/dobę, gdzie będą "kształtować" swój gust i wiedzę.

Może to jest trochę tak jak "W starym kinie" - żaden nawet bardzo dobry komentator nie odtworzy klimatu jaki tworzył Janicki. Może lepiej stworzyć coś własnego, oryginalnego? Powrót do starych programów jest też odtwórczy, tak jak programy w stylu Idol, czy inne które na całym świecie wyglądają dokładnie tak samo.

12

Ale po co komu Sonda jak jest Discovery?

13 Ostatnio edytowany przez in_ka (2016-03-08 11:21:26)

Iceni napisał/a:

Ale po co komu Sonda jak jest Discovery?

Bo nie wszyscy mają Discovery chociażby dlatego wink

bbasia napisał/a:

(...) - filmów produkcji nieamerykańskiej. Jest tyle świetnych filmów rosyjskich, francuskich, czeskich itp. W naszej telewizji zarówno w tej publicznej jak i komercyjnej nieobecnych. A jeżeli już się jakiś trafi to wyświetlany jest o nieludzkiej porze.(...)

Też mi brakuje innego kina niż amerykańskie.

Powrócił Pegaz, bardzo lubiłam ten program, chociaż obecny mnie nie zachwycił. Może się rozkręci, poczekam.

jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda

14

"Pegaz" to program kulturalny. To zupelnie inna dzialka niz programy naukowe. Te ostatnie wymagaja o wiele wiekszych nakladow finansowych by byly atrakcyjne dla widza. I o ile rozumiem patriotyzm przejawiajacy sie promowaniem kultury to juz wskrzeszanie trupa Sondy do mnie nie przemawia.  Nie kazdy ma Discovery? To niech TVP zakupi kilka interesujacych cykli od Discovery albo BBC, czy nawet National Geographic , a nie marnuje srodki na produkcje programow, ktore inni robia o niebo lepiej. Mlodej widowni i tak to nie przyciagnie, bo telewizja staje sie przezytkiem w porownaniu do mozliwosci internetu.

15 Ostatnio edytowany przez Averyl (2016-03-08 22:30:50)

Niektóre formuły się wyczerpały - jako dziecko oglądałam np. programy z Tonym Halikiem i Elżbietą Dzikowską. Pokazywali niezwykły świat... i jednocześnie nieosiągalny - w czasach komuny niewiele osób mogło sobie pozwolić na turystyczny wyjazd do Afryki, Oceanii, czy w inne egzotyczne miejsca, a dzisiaj? Zarówno samemu można podróżować na koniec, jak i można czytać/oglądać bardzo profesjonalne filmy, zdjęcia, opisy takich miejsc.

Zgadzam się z Iceni - pieniądze, jakie mają zachodnie stacje na zrobienie profesjonalnych naukowych programów, na ogół deklasują polskie produkcje. Ostatnio widziałam rodzimy program "Naturalnie Polska" z  Pawełem Paszek-Pietruchą - bardzo słaby, na siłę wymyślał atrakcję w stylu nocowanie na pionowej ścianie w Pieninach, albo strzelanie z wiatrówki do puszek, czy jazda terenówką po lesie. Miejsca ciekawe - ale generalnie to nuda, daleko mu do Les Stroud, czy nawet Bear Grylls (ten drugi nawet jeśli robi efektowne sceny, to o ile nie szpera się na YT - jak to jest zrobione wink daje to ciekawy wynika). W Polsce też są dobrzy podróżnicy i ciekawe programy, ale podróże to stosunkowo prosta działalność. Dawno nie wiedziałam dobrego, polskiego programu z bardziej naukowymi zagadnieniami.

Okropne jest to, że próbując uciec od "seryjnych" produkcji z zachodu, wpada się w kolejną pułapkę, odtwórczych programów z przed kilku dekad.

16 Ostatnio edytowany przez justa_pl (2016-03-08 21:53:31)

Zgadza się, kiedyś był interesujący Halik dzisiaj jest dobry ( wg. mnie) Cejrowski i Bear Grylls. Kiedyś Sonda była dla nas źródłem wiedzy bo innej- oprócz książek nie mieliśmy. Świat idzie do przodu i trzeba to zaakceptować. Serwowanie programów, które były emocjonujące 40- 30 lat temu - to jakieś nieporozumienie. Może te zmiany nie do końca są dobre i przemyślane. Może trzeba postawić na młodych a starsze pokolenie powinno raczej "tylko" służyć radą i nic więcej, bo chyba pewnych rzeczy nie rozumie.

17

Poza Sondą, Pegazem, Telerankiem, Wielką Grą ma wrócić Randka w ciemno i Koło fortuny... ciekawe czy wrócą do starej godziny rozpoczęcia emisję telewizji  ~16:30?

18

Program tworzą osobowości.Nie ma już ludzi tworzących Pegaz czy Sondę to i wiadomo,że kontynuacja takich programów będzie raczej nędznymi popłuczynami mającymi jedynie taki sam tytuł.
Panu Kurskiemu zamarzyło się powrócić do telewizji z czasów jego dzieciństwa.A że ma taką możliwość to serwować będzie to wszystkim bez wyjątku.
Ale ja bym mu proponowała by w ramach powrotu do dzieciństwa zaczął  zachowywać się tak by jego brat nie musiał się za niego wstydzić.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

19 Ostatnio edytowany przez in_ka (2016-03-09 20:30:47)

Iceni napisał/a:

(...) Mlodej widowni i tak to nie przyciagnie, bo telewizja staje sie przezytkiem w porownaniu do mozliwosci internetu.

Tak, młodzi zdecydowanie przekładają internet nad telewizję. Właściwie tak sobie teraz pomyślałam, kto ogląda telewizję?
Mój syn (dorosły człowiek) w ogóle nie ogląda. Ja sporadycznie i tylko wybrane programy. Małż jeszcze rzadziej

justa_pl napisał/a:

(...) Może trzeba postawić na młodych a starsze pokolenie powinno raczej "tylko" służyć radą i nic więcej, bo chyba pewnych rzeczy nie rozumie.

No co ty, nie rozumie. A jaki zakres wiekowy obejmuje u ciebie to starsze pokolenie: 40+, 50+, 60+ ?

gojka102 napisał/a:

Program tworzą osobowości.Nie ma już ludzi tworzących Pegaz czy Sondę to i wiadomo,że kontynuacja takich programów będzie raczej nędznymi popłuczynami mającymi jedynie taki sam tytuł.(...)

Coś w tym jest - rzeczywiście. No chyba, że stary program ale w zupełnie nowej formule.

20

Wydaje mi się, że osoby o których można powiedzieć "starsze pokolenie", "ludzie z doświadczeniem" to 50+, 60+ itd.
Po 50 już włączają się sentymenty, wspomnienia, porównania. Dlatego telewizję powinni tworzyć ludzie młodzi, rozwojowi, otwarci na świat a nie ludzie żyjący przeszłością, która ( ta przeszłość niby) już nigdy nie wróci - a jeśli wróci za sprawą niektórych ludzi- jak pisze Gojka - to i tak nikogo nie zainteresuje ( ta telewizja rzecz jasna).

21

justa_pl napisał/a:

Wydaje mi się, że osoby o których można powiedzieć "starsze pokolenie", "ludzie z doświadczeniem" to 50+, 60+ itd.
Po 50 już włączają się sentymenty, wspomnienia, porównania. Dlatego telewizję powinni tworzyć ludzie młodzi, rozwojowi, otwarci na świat a nie ludzie żyjący przeszłością, która ( ta przeszłość niby) już nigdy nie wróci - a jeśli wróci za sprawą niektórych ludzi- jak pisze Gojka - to i tak nikogo nie zainteresuje ( ta telewizja rzecz jasna).

Orzeszku, 50+ żyje się przeszłością ???
Wiesz, dwudziestoparolatek też ma wspomnienia, sentymenty, porównania - zapewniam wink
No i raczej młodzi "bez doświadczenia" mogą nie potrafić zrobić dobry program dla tych "z doświadczeniem". A odnoszę wrażenie, że więcej zainteresowania telewizją wykazują starsi niż młodsi.
A poza tym żyjemy coraz dłużej i pracujemy do 67 lat. A Ty wyjeżdżasz, że 50+ to starsze pokolenie. Ale ok. Dla mnie, kiedyś tam, 50 lat to był koniec życia big_smile

22

Oglądnęłam wczoraj "Sondę 2". I podobała mi się. Szczególnie podobało mi się porównanie fragmentów starej "Sondy" i  przewidywań panów Kurka i Kamińskiego na temat przyszłości i czasów teraźniejszych. Oprócz tego program jest dosyć fajnie prowadzony przez doktora chyba fizyki, więc pan prowadzący nie jest laikiem w poruszanych tematach. Chociaż, moim zdaniem przydałoby mu się w prowadzeniu trochę więcej luzu i poczucia humoru.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

23

Dla mnie 'stara telewizja' którą BYĆ MOŻE teoretycznie chciałbym oglądać to programy typu:

- 5-10-15 (za dzieciaka to był dla mnie spoko program)
- Miliard w rozumie
- dwójkowy niedzielny blok filmowy (gdzieś około godziny 10-14 z tego co pamiętam) gdzie można było obejrzeć filmy z lat 60-70-80, które to w tamtych czasach były niezbyt znane (a były dobre!) a dostęp do nich nie był czymś oczywistym jak np: ŚMIESZNE komedie (o które teraz tak trudno) z de Funesem
- ten blok o którym piszę powyżej był chyba połączony z programem Raczka i Kałużyńskiego (jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi) - to też bym chętnie zobaczył znów w tv

Ale warto w tym momencie wspomnieć o jednej BARDZO istotnej sprawie. Telewizja już teraz skazana jest na porażkę by nie powiedzieć wręcz - powolne dogorywanie.

Zauważcie jedną rzecz - teraz w podstawowej ramówce czyli kanałach typu TVP1, TVP2, Polsat, TVN etc NIE MA zasadniczo programów przeznaczonych dla ludzi w wieku 10-30 lat powiedzmy. Po prostu nie ma.

Oczywiście są jakieś drobnice czy popierdółki w postaci sporadycznych kreskówek czy innych 'bajek' (chociaż z tego co kojarzę bo ja tv już nie oglądam praktycznie od paru lat jak nie wiecej - w TVP1 nie ma już klasycznej Wieczorynki, czyż nie?). Jakie są programy dla nastolatków, młodzieży i studentów? Nie ma. Bo co będą oglądać? Powtórki seriali z lat 60-90tych? Nowoczesne superseriale o żenującej jakości? Mamtalenty, Xfaktory czy inne cudactwa muzyczno-taneczno lub koszmarki typu Pamiętniki z wakacji czy inne Trudne sprawy gdzie grają 'aktorzy'?

W TV nie ma absolutnie nic ciekawego/wartościowego dla młodych ludzi. Kompletnie. Pozostały tylko serwisy informacyjne, powtórki seriali i ramówka dla dojrzałych/emerytów.

Internet i inne media przebijają tv pod każdym względem. Obstawiam że zostało jej jakieś 30lat. W maksie. Potem pozostanie tylko garstka coraz to starszych obserwatorów bo młodzi i wszyscy inni zapomną o tym dennym pudle.

*** Ojciec jest dla ciebie uosobieniem Boga. A jeśli nie znasz swojego ojca, jeśli twój ojciec dał nogę albo nigdy nie ma go w domu, to jakie jest twoje wyobrażenie o Bogu? *** You never know how strong you are until being strong is the only choice You have. ***

24

"Sonda" była świetna pod kątem przygotowania się prowadzących do tematu i omówienia go ze wszystkich stron, jeden z prowadzących przyjmował rolę entuzjasty, a drugi sceptyka. Nie da się tego zastąpić prostą wyliczanką "hej, zobaczcie, to ciekawe", których mnóstwo jest wszędzie i do których dołączyła teraz nowa Sonda.

Posty [ 24 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » nowa - stara telewizja

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018