produkty spożywcze pomagajace w zdrowym zyciu. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » produkty spożywcze pomagajace w zdrowym zyciu.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: produkty spożywcze pomagajace w zdrowym zyciu.

Chciałabym sie zdrowo odżywiac,interesuje mnie jakis spis produktów  czy informacje, np jakie produkty spożywcze pomagaja na włosy, jakie na cere, jakie na samopoczucie, popęd seksualne itd smile  czego jesc wiecej węglowodanów czy białek itp ?  co jest  najlepsze dla serca lub innych narządów?

Szukałam w internecie odpowiedzi na moje pytania, ale jednoznacznej nie znalazłam, więc pisze do was, może macie jakas STRONE WWW lub własne doświadczenia ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: produkty spożywcze pomagajace w zdrowym zyciu.

Napisałem sporo ale zmazałem, w sumie dziwne wywody mi wyszły.
Zbyt dużo pisać...zjadaj ww o niskim IG, dorzuć warzyw, pij 2l+ wody mineralnej dziennie, ogranicz trans tluszcze, slodycze...i lenistwo. Wyrzuć sól.

Do swojej diety dorzuć zdrowe tluszcze, orzechy wloskie, migdały...oliwa z oliwek (extra virgine) czy olej lniany.

Pieczenie, gotowanie i inne...a jak smażenie to używaj PAMu lub na teflonie bez tłuszczu.

Co do ilosci weglowodanów zjadaj je w 3-4 posilkach z 6, nigdy na noc...chyba że coś szykujesz dla swojego chłopaka. Niskie IG czyli ciemny, dziki ryż, kasza gryczana, ciemny pelnoziarnisty chleb, płatki owsiane (rano najlepiej, bardzo zdrowe) mogą byc makarony, byle pelnoziarniste.

Powinnas w kazdym posilku miec warzywa, do 3 z posilkow dorzuc orzechy..moze byc takze na ostatni posilek, ale ma to byc garstka nie cała miska.
Białko? Ryby, mieso (kurczak, wolowina najlepsze wg mnie), jajka, twarogi (2% tluszczu, najlepsze) rano może byc mleko.

Tluszcz nie powoduje tycia tylko zbyt duza ilosc węglowodanów, więc przyjmijmy że bedziesz zjadała 2gr weglowodanów dziennie na kazdy kg Twojego ciała...

mając 60 kg bedziesz zjadała ich...60kg x 2 gr = 120gr w porywach do 150gr możesz zjadać powiedzmy.
Teraz spójrz ile 100gr ryżu ma WW, 100 gramowa paczka ryżu ma około 75 gr WW. Więc paczka ktora ma 100 gr powinna starczyć Ci na 2 posiłki...dorzucając platki owsiane rano, troche chleba bilans bedzie mniejwiecej taki jaki ma być.
Nie chodzi o rozliczanie się z WW itd, wiadomo że jeżeli masz dużą wage...duży wisiłek to inaczej się to liczy ale jeżeli bedzie Ci słabo po takiej ilosci węgli to możesz zwiekszac ich ilosc, czasami dorzucając tłuszczy więcej...Aaa nie łącz Węgli z tłuszczami, raczej się tego nie robi.

Więcej nie chce mi sie pisac big_smile

Nie daj się zwariować chyba że oczekujesz w 100% prawdziwie zdrowej diety, przy jedzeniu do syta ale zawsze to bedzie jakies tam wyzwanie...to napisz na gg - 1001572, zawsze pomogę.

3 Ostatnio edytowany przez Emilia (2010-06-11 20:03:20)

Dieta w dużym stopniu zależy od Twojego stylu życia, wieku, grupy krwi itp. więc ciężko szybko ją ustalić. Ale pamiętaj, że bardzo ważne jest też gdzie robimy zakupy. W niektórych sklepach spożywczych produkty tam sprzedawane ciężko nazwać żywnością. Musisz więc znaleźć sklep, gdzie sprzedają jedzenie dobrej jakości. spam

4

Dieta nie zależy od grupy krwi ani tym podobnych bzdur.
Po pierwsze musiałabyś sprecyzować co masz na myśli mówiąc zdrowa dieta? Niskokaloryczna, a może produkty ekologiczne?
Ja polecam szczególnie produkty z dużą ilością błonnika np otręby. Błonnik obniża poziom cholesterolu i usuwa tzw złogi jelitowe, czyli niestrawione resztki pokarmowe zalegające w jelitach. tym samym jest to profilaktyka przeciwnowotworowa.
Wybieraj produkty, które są jak najmniej przetworzone, a warzywa i owoce najlepiej surowe. Ryż, kasza, makaron, chleb-jak pisał mój poprzednik, tylko gruboziarniste, razowe. Napoje niesłodzone, najlepiej woda. Mięso chude. Mało słodyczy, najlepiej te słodkie produkty, które są najbardziej naturalne np miód, owoce. Ważny jest sposób przygotowania żywności- unikaj smażenia (w trakcie procesu smażenia powstaje  m.in akroleina-substancja kancerogenna). Zamiast tego duś lub gotuj-ideałem jest gotowanie na parze.
I ruch, minimum 30 min dziennie. Może być nawet spacer, byleby się ruszać. Pracujące mięśnie działają jam masaż,a ponadto sport obniża poziom cholesterolu.
PS. jestem towaroznawcą, a specjalizowałam się z usług żywieniowych i dietetyki, więc wiadomości te są sprawdzone i potwierdzone:)

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » produkty spożywcze pomagajace w zdrowym zyciu.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018