cechy charakteru singli - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » SAMOTNOŚĆ » cechy charakteru singli

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

1

Temat: cechy charakteru singli

hej, cześć smile ostatnio z koleżankami-singielkami bardzo dużo czasu poświęcamy na zastanawianie się dlaczego jedni są sami, a inni z łatwością znajdują partnerów i nawet jak z kimś skończą to od razu znajdują kogoś następnego, jak myślicie, czy pewne cechy charakteru warunkują w jakiś sposób samotność? na pewno nie chodzi o nieśmiałość (a przynajmniej na pewno nie tylko o nią) bo znam ludzi nieśmiałych w związkach - czy to więc jakieś wewnętrzne przekonanie, że na nikogo się nie zasługuje? nie czuję (nie czujemy) się raczej jakoś bardzo niedowartościowane, brzydkie czy głupie, w czym więc tkwi problem? zauważyłyście coś w stylu wynoszenia bycia samemu z domu, w sensie niedomiar miłości, okazywania uczuć, płytkość relacji w domu przekłada się potem na zdolność do tworzenia relacji z drugą osobą? ale czy to jest niemożliwe do pokonania? może za bardzo się skupiamy na tym, że jesteśmy same? hmm

Zobacz podobne tematy :
Odp: cechy charakteru singli

Relacje w rodzinie mają na to wpływ. Sama jestem tego przykładem. Wierzę w to, że da się to przezwyciężyć, ale nie doszłam jeszcze do tego w jaki sposób można to zrobić. Ale racja, jest ciężko.

"Liczy się nie to, kim ktoś się urodził, ale kim wybrał, by być."

3

Mnie też się wydaje, że ogromny wpływ mają relacje w rodzinie oraz poczucie własnej wartości. Czytałyście może coś wartego przeczytania na ten temat?
Tzn. są oczywiście cechy charakteru, które utrudniają wejście w zwiazek ( np gdy kobieta jest bardzo męska i chce rządzić i wszystko ma być po jej myśli - faceci na ogół się ich boją ) , ale znam naprawdę mnóstwo świetnych dziewczyn, które nie mam pojęcia czemu, są same i równie sporo dziewczyn, które z mojego punktu widzenia niewiele sobą reprezentują a co i rusz mają nowego faceta - nierzadko bardzo sensownego ! Z reguły jednak te kobiety mają wysokie poczucie wlasnej wartości albo przynajmniej umieją udawać, że takie mają ;-)

4

czytać raczej nie czytałyśmy, chociaż ostatnio wpadłam na książkę 15 bledow ktore zabijaja zwiazek, ale nie mogę znaleźć w pdf, więc nie wiem czy jest warta uwagi.... czy jest w niej coś więcej niż to o czym ogólnie tutaj mówimy

5

Chyba wspolna cecha singli jest to ze inni wyczuwaja ze ta osoba po prostu woli byc sama, epatuja taka aura no i rzadko kto przez to podejdzie smile

Ja zrozumiałam, że osoby są samotne dlatego, ponieważ nie dopuszczają innych do swojego świata, wytwarzają dystans i to się odczuwa.

7

A może po prostu ktoś chce być sam,tak z własnego wyboru? Nie oszukujmy się,związek,to nie tylko ochy,achy,ale jest też masa minusów,nie każdy,chce iść na kompromisy,nie każdy chce czuć się " uwięziony".

Stronger and stronger ...

Dlatego ważne jest, aby znaleźć taką osobę, przy której będziemy czuć się wolnymi, mimo tego że będziemy z tą osobą w związku.
Bo prawdziwy związek to nie więzienie!

9

Duzo singli pewnie ma tez osobiwosc "wchlaniajaca" tzn akceptuja druga osobe tylko,wtedy kiedy ufaja jej w 100% i na dodatek przerabiaja ją na swoj obraz. To dziala przez chwile, po jakims czasie jednak sie rozpadnie. Przerabialem to hmm niby sie rozumie, niezaleznosc, rozwoj, ale w srodku i tak zadra siedzi, moze wplyw samooceny.

witam, fajnie być singlem jeśli otaczają nas ludzie o zrównoważonym intelekcie. Piszecie że duży wpływ ma na to sytuacja rodzinna , absolutnie się z tym nie zgadza . Rodzinne zawsze można spróbować odizolować albo w jakiś sposób nie wtajemniczać w to . Dziś istnieją fora dyskusyjne , internet więc bycie singlem to już wymarłe pojęcie. Mając fantazje można być kim się chce.
Co do miłości nic na siłe. pozdrawiam

11

zaklopotana123451 napisał/a:

Ja zrozumiałam, że osoby są samotne dlatego, ponieważ nie dopuszczają innych do swojego świata, wytwarzają dystans i to się odczuwa.

Naprawdę tak jest? Inne rzeczy mogłyby przyjść do głowy, ale że sami ? Niech mi ktoś to zdanie wytłumaczy, bo nie rozumiem.

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SAMOTNOŚĆ » cechy charakteru singli

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021