Czy dla młodej dziewczyny związek ze starszym facetem to wyzwanie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Czy dla młodej dziewczyny związek ze starszym facetem to wyzwanie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

Temat: Czy dla młodej dziewczyny związek ze starszym facetem to wyzwanie?

Z tego co mi wiadomo, społeczeństwo niechętnie wypowiada się o takich parach.
Możliwe, że wy też będziecie zniesmaczone-zażenowane-zdziwione, ale liczę z waszej strony na jakieś wskazówki.

Mam dopiero 19 lat, za niedługo stuknie mi 20. Co tu ukrywać, rówieśnicy w ogóle mnie nie interesują. Traktuje ich koleżeńsko, ale związek z 20 latkiem ? Mówię stanowczo NIE. Nie potrafię określić czemu się tak dzieje, po prostu nie wyobrażam sobie tego. Od zawsze zwracałam uwagę na tych starszych, dojrzałych, doświadczonych. Przejdźmy do meritum.

W moim życiu pojawił się 38-latek. Poznałam go w jego miejscu pracy. Coś mnie w nim urzekło, ale od razu zapaliła mi się czerwona lampka, że może mieć żonę, dzieci, więc wtedy od razu staje się nietykalny - wiadomo, tego nawet nie trzeba tłumaczyć. Chciałam się coś o nim dowiedzieć. Nie musiałam daleko szukać bo wszystko powiedziała mi moja ciotka. Rozwiedziony, samotny, bez dzieci, zapracowany, niedostępny. Nie ukrywam, że ucieszył mnie fakt, że nie jest on z nikim związany. Gdy nadszedł czas naszego ostatniego spotkania w jego pracy, było mi trochę przykro. Na końcu rzuciłam głupi tekst "Bardzo dziękuję za pomoc, jak w tym zapisanym kalendarzu znajdzie się wolna chwila, zapraszam na kawę, numer pan zna". Kiedy zorientowałam się co powiedziałam to spaliłam buraka i wyszłam big_smile

Od tego zdarzenia minął miesiąc. Wczoraj dostałam telefon, właśnie od niego. Byłam w takim szoku, że od razu rozbolał mnie brzuch i musiałam usiąść z wrażenia. Powiedział, że trochę go zdziwiło zaproszenie, bo z nikim dawno się nigdzie nie umawiał, ale szkoda byłoby nie skorzystać a wolna chwila akurat się znalazła. Ja nie wiedziałam co mam odpowiedzieć więc zapadła niekomfortowa cisza, ale po chwili odpowiedziałam, że bardzo się cieszę. Umówiliśmy się w piątek. A ja teraz nie wiem czy w ogóle dobrze zrobiłam. Mam taką naturę, że szybko popadam w stan zauroczenia. W nim naprawdę się zauroczyłam. Zdaje sobie sprawę z tego, że 38-letni facet ma inne potrzeby niż młody chłopak.  Z drugiej strony to tylko kawa. A jak dalej się to potoczy? Czy związek z takim facetem to duże wyzwanie? Może któraś z was ma podobne doświadczenia?

Z góry dziękuję za rady i poświęcony czas smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy dla młodej dziewczyny związek ze starszym facetem to wyzwanie?
sosonia napisał/a:

Możliwe, że wy też będziecie zniesmaczone-zażenowane-zdziwione, ale liczę z waszej strony na jakieś wskazówki.

Mam dopiero 19 lat, za niedługo stuknie mi 20. Co tu ukrywać, rówieśnicy w ogóle mnie nie interesują. Traktuje ich koleżeńsko, ale związek z 20 latkiem ? Mówię stanowczo NIE. Nie potrafię określić czemu się tak dzieje, po prostu nie wyobrażam sobie tego. Od zawsze zwracałam uwagę na tych starszych, dojrzałych, doświadczonych. Przejdźmy do meritum.

W moim życiu pojawił się 38-latek. Poznałam go w jego miejscu pracy. Coś mnie w nim urzekło, ale od razu zapaliła mi się czerwona lampka, że może mieć żonę, dzieci, więc wtedy od razu staje się nietykalny - wiadomo, tego nawet nie trzeba tłumaczyć. Chciałam się coś o nim dowiedzieć. Nie musiałam daleko szukać bo wszystko powiedziała mi moja ciotka. Rozwiedziony, samotny, bez dzieci, zapracowany, niedostępny. Nie ukrywam, że ucieszył mnie fakt, że nie jest on z nikim związany. Gdy nadszedł czas naszego ostatniego spotkania w jego pracy, było mi trochę przykro. Na końcu rzuciłam głupi tekst "Bardzo dziękuję za pomoc, jak w tym zapisanym kalendarzu znajdzie się wolna chwila, zapraszam na kawę, numer pan zna". Kiedy zorientowałam się co powiedziałam to spaliłam buraka i wyszłam big_smile

Od tego zdarzenia minął miesiąc. Wczoraj dostałam telefon, właśnie od niego. Byłam w takim szoku, że od razu rozbolał mnie brzuch i musiałam usiąść z wrażenia. Powiedział, że trochę go zdziwiło zaproszenie, bo z nikim dawno się nigdzie nie umawiał, ale szkoda byłoby nie skorzystać a wolna chwila akurat się znalazła. Ja nie wiedziałam co mam odpowiedzieć więc zapadła niekomfortowa cisza, ale po chwili odpowiedziałam, że bardzo się cieszę. Umówiliśmy się w piątek. A ja teraz nie wiem czy w ogóle dobrze zrobiłam. Mam taką naturę, że szybko popadam w stan zauroczenia. W nim naprawdę się zauroczyłam. Zdaje sobie sprawę z tego, że 38-letni facet ma inne potrzeby niż młody chłopak.  Z drugiej strony to tylko kawa. A jak dalej się to potoczy? Czy związek z takim facetem to duże wyzwanie? Może któraś z was ma podobne doświadczenia?

Myślę, że na cała ewentualna sytuacje należy spojrzec inaczej, bo dla takiego faceta związek z tak młodszą partnerką jest prawdziwym wyzwaniem - pod warunkiem, ze on faktycznie tego "związku" chce. Bo na moje oko to raczej nie mysli on o jakimkolwiek "związku", a jedynie o ...zabawieniu sie Tobą.
Ale to takie "dmuchanie na zimne" - za dużo sobie nie obiecuj, bo nie wiesz jakim jest człowiekiem, nie znasz jego zyciorysu: nie znasz powodów, dla których sie rozwiódł itd... Moze być zwykłum du...kiem - wówczas moja wstępna uwaga będzie trafną. A może zycie mu sie całkowicie rozsypało nie z jego winy (bywa) i trudno mu żyć normalnie...? Moze. Masz szanse go poznać, ale ewentualne "bliższe relacje" odwlekaj... Bo mozesz sie mocno zdziwić później.

3

sosonia napisał/a:

Społeczeństwo 'niechętnie' się wypowiada, bo zazwyczaj to są głupiutkie dzieciaczki jeszcze a nie kobiety. I widać to po tym poście, nie potrafisz nawet spotkania bez zawstydzenia się zaproponować. Ból brzucha bo zadzwonił. Szybki stan zauroczenia. Noo, ale bierz się za starszych, boś dojrzała, nie to co Ci chłopcy w Twoim wieku.

4

Sorry ale z doświadczenia moich przyjaciół znajomych oraz dalekich znajomych powiem iż w 90% związek taki na dłuższa metę nie ma racji bytu. A przyczyna i mężczyzny to dowartościowanie się leczenie własnych kompleksów. Zgodnie z dewizą im młodsza tym lepsza dla męskości co jest bzdurą. Podobnie u kobiet choć ponad połowa tych kobiet nie ukrywała iż chodzi jeszcze o pieniądze...

Transhumanista "Starzenie się to odwieczna choroba choroba która należy w końcu wyleczyć"
http://www.youtube.com/watch?v=RGdaHHHHWoA
http://www.transhumanism.pl/ (strona niekomercyjna)
"Człowiekowi mądremu cała ziemia jest dostępna, gdyż ojczyzną szlachetnej duszy jest cały świat" Demokryt

5

Hehe ale żeście Panowie po Dziewczynie pojechali... ciekawe, to jeszcze zazdrość czy już zawiść? 19 to niezła zdobycz w sumie...

Sosonia

Widzisz, ja jestem po drugiej stronie barykady. Prawie, bo z nietykalnych.

Starszy facet to stabilizacja, doświadczenie - w łóżku i poza nim, w miarę stabilne poglądy na życie.
Pieniądze i baza materialno-kapitałowa też, nie ukrywajmy, dla każdej kobiety to JEST ważne.
Z drugiej strony niekoniecznie przyjemne nawyki, obciążenie przeszłością, być może inne kobiety.
Design life faceta to 50-60 lat, to znaczy że zostaje Ci 20 lat, tymczasem z młodym 30-40.

Nadzieja w tym, że jego wiek emocjonalny może być nieco niższy niż metrykalny (dość typowe u facetów),
zaś Twój emocjonalny wyższy niż metrykalny (zdarza się u kobiet) - tak, aby miłość mogła skompensować różnice.
Nie wiem co myślisz o dzieciach, ale jeżeli nie będziesz ich miała, to zostanie Ci starszy facet do opieki a potem będziesz samotną wdówką.
Będziesz też być może musiała lawirować pomiędzy jego chęcią dominacji,
a koniecznością własnej samodzielności i posiadania wykształcenia (z których w żadnym wypadku nie powinnaś rezygnować).

Tym niemniej, musisz bardzo dobrze wiedzieć czego chcesz, bo faceta (moim zdaniem) łatwiej skrzywdzić niż kobietę.
Zwłaszcza, że Ty masz więcej czasu i możliwości na wylizanie się z ewentualnych ran.
Jeżeli chcesz go mieć, to chyba powoli i cierpliwie, ostrożnie, bez pośpiechu.

Powodzenia życzę, obojgu.

6 Ostatnio edytowany przez Secondo1 (2015-12-09 10:48:27)

aleście się życzliwi znaleźli...
szczególnie panowie, starają sie Ciebie od niego odpędzić.
Ciekawe skąd u nich takie przeświadczenia, bo raczej nie doświadczenia smile

Autorka, teraz idziesz na kawę.
Może potem będzie jeszcze jedna kawa, może nie.

Nastaw się na teraz.
Chcesz spędzić fajnie czas na pogadaniu z facetem który Ci się podoba, z którym chcesz ten czas spędzić.
Koniec kropka.

Planowanie ile lat, ile dzieci, ile domów - teraz ????
NIE.

Idziesz tylko na kawę.
Potem postanowisz co dalej.

Tak jak w każdym związku będą za i przeciw.
Ważne jak Ty i Twoj partner będziecie się w tym czuli.
Nie goście z forum.

słyszałaś kawał o głuchej żabce ?
- żabki urządziły sobie wyścig po pionowej ścianie wieżowca.
Gapie zgromadzili się na dole, patrzą jak żaby spinają się po ścianie i wrzeszczą :
- czy powariowałyście ? Przecież żaby nie potrafią się wspinać ! Spadniecie !
a... żabki jedna po drugie spadały z pionowej ściany.
Tylko jedna dotarła na wierzchołek.
Okazało się, że była głucha smile

7

Jest trudne, ale nie niewykonalne.
Niestety w większości wypadków bywa tak, że po pierwszej fascynacji przychodzi proza życia - dzieli Was całe pokolenie. Ty jeszcze będziesz chciała się zabawić, wyjechać gdzieś, on raczej ceni sobie już spokój. Ty będziesz chciała dziecko powiedzmy za 10 lat, on będzie miał wtedy już 50-tkę. On ma inne wspomnienia z dzieciństwa niż Ty (nawet jakie przykładowe życie bez internetu, kasety VHS czy walkmany). Różnice będą też dostrzegalne w seksie. On już teraz czasy największej aktywności seksualnej ma dawno za sobą, natomiast Ty jesteś wciąż przed. Podczas gdy Ty będziesz seksualnie rozkwitała, on będzie miał coraz mniejsze libido i coraz częściej problemy z erekcją.
Chociaż chęci masz dobre, to musisz sobie uświadomić, że to dwa różne światy i to na pewno kiedyś wypłynie.
Licz się tez z tym, że mężczyźni umierają o ok. 9 lat wcześniej niż kobiety. Czyli on umrze (statystycznie) 30 lat szybciej niż Ty (prawie 20 lat różnicy + w/w 9). Prawdopodobnie zostaniesz więc wdową w wieku ok. 50 lat (tak, wiem to statystyki, ale tez warto o tym pomyśleć).

8

TenObcy napisał/a:

Design life faceta to 50-60 lat, to znaczy że zostaje Ci 20 lat, tymczasem z młodym 30-40.

Akurat to nie jest problem, bo związki najczęściej wypalają się po tzrech latach więc prędzej się rozstaniecie niż on umrze. Bałbym się raczej niedopasowania psychicznego. Rzadko się zdarza żeby ktoś czuł się młodszy fizycznie i psychicznie. To może spowodować konflikty. Jeżeli on nie dostrzega tego problemu to może to nie jest zaangażowanie tylko chęć bycia z młodą. Ja wolę młodsze dziewczyny ale dlatego że pasują mi psychicznie.

Ja jestem z facetem, który jest 12 lat starszy.
Ale zdecydowałam się na to tylko dlatego, bo oprócz tego, że jest mądrzejszy doświadczeniem to nie ogranicza mnie w różnych aspektach życia, z których on już dawno wyrósł + ja nie jestem typem dziewczyny, która lata po koleżankach, imprezach. Jestem raczej skupiona na pracy i nauce, co nie oznacza, że od czasu do czasu nie chcę nigdzie wyjść z czego on nie robi mi żadnego problemu. Wrażeń bardziej dostarcza mi on, przede wszystkim w lato, bo on i jego znajomi jeżdżą skuterami wodnymi i latem bardzo aktywnie mają rozplanowany czas, oprócz jego, są to rodziny, z dziećmi. Ale na dłuższa metę? I on i ją będzie musiało z siebie wiele dać żeby to przetrwało, staram się dojrzeć do tego uczucia i je pielęgnować, nie skupiać się na " efektach specjalnych " tylko przede wszystkim na codzienności.

Ale Ty idziesz tylko na kawę i trochę dziwne, że JUZ robisz tak odległe plany. I to że się szybko zauraczasz też nie jest ok, bynajmniej nie dla związku, miłości. A tego byś chciała od tego faceta.

Facet albo potrzebuje odskoczni, albo ma na myśli kawę. Raczej bym się nie spieszyla na Twoim miejscu i ostrożnie podeszła do sprawy jak i do uczucia.

10

Facet 38 lat jest w kwiecie wieku jeśli jest zadbany. Także nic dziwnego, że wpadł ci w oko.
Zastanów się jednak nad sobą czemu interesują cię starsi, czemu nie odpowiadają ci rówieśnicy? Kiedy byłam w twoim wieku tacy starsi goście byli dla mnie niewidoczni. Nie mogłam zrozumieć czemu ciagle się dostawiają.
Nie wiem czy dla dziewczyny to wyzwanie. Niby czemu?
Osobiście unikałabym takich znajomości. Według mnie skraca się sobie młodość, postarza się. Dla mnie to coś niezdrowego, chorego.
Rozumiem różnicę wieku kilka lat, ale 20?
Brakowało ci ojca?

11 Ostatnio edytowany przez SexyLady02 (2015-12-10 07:02:07)

Wyluzuj dziewczyno, idziesz na kawę a nie do ołtarza. Jesteś młodziutka,więc masz jeszcze tyle innych możliwości przed sobą. Nie zakładaj więc uprzednio niczego, bo to głupota. Pójdziesz, pogadacie i być może umówicie się kolejny raz. Jak go trochę poznasz, to wtedy może te wątpliwości w twojej głowy nabiorą sensu. Na razie wizje wspólnej przyszłości choć wyglądają może i ciekawie, to stanowią raczej zabawny element całej opowieści:)

12 Ostatnio edytowany przez sosonia (2015-12-12 18:22:11)

Macie racje. Sama się uśmiechałam pod nosem, gdy czytałam mój post, bo niewątpliwie pisałam go w dużych emocjach, nie ma co wybiegać tak w przyszłość smile

Nie udało nam się spotkać na kawie. Dostałam telefon z zapytaniem czy możemy przełożyć to na wieczór bo przeciągnął mu się dyżur w pracy. Zgodziłam się. Poszliśmy na kolacje do takiej knajpki. Stresowałam się trochę, ale on był bardziej speszony niż ja. Na początku trudno mi się z nim rozmawiało. Gadaliśmy na tematy związane z jego pracą, moimi studiami, ogólnie życiem codziennym, dopiero pod koniec trochę bardziej się otworzył. Po kolacji zdecydowaliśmy się na spacer po rynku i wtedy tak jakby całkowicie się wyluzował, trochę się pośmialiśmy, pożartowaliśmy. Na koniec powiedział, że 'było mu bardzo miło, bo ostatni raz był z kimś na kolacji 4 lata temu' ja odpowiedziałam, że też się cieszę, że tak spędziłam ten czas. Już nie chciałam tego przeciągać i się pożegnałam.

Dla mnie miło spędzony czas, w głębi serca trochę nadziei, że kiedyś uda się nam to powtórzyć, może lekki niedosyt.

13 Ostatnio edytowany przez SexyLady02 (2015-12-12 22:37:53)

No i luz. Jak to się mówi "samo poszło". Znaczy, że najlepiej jak człowiek podejdzie do tego z dystansem właśnie. No i kto wie, może zaliczysz jeszcze niejeden taki fajny wieczór? smile

14 Ostatnio edytowany przez viola_vip_693 (2015-12-13 15:33:01)

Mi zawsze podobali się starsi faceci, ale zauważyłam - w podświadomości, nie chodziło o ich pieniądze, ale o PRESTIŻ. Z reguły byli oni na wysokich stanowiskach - kiedyś - nauczyciel, potem szef , profesor, wokalista (czyli ten w centrum uwagi , a nie np. basista)... Jak wiadomo nauczyciele nie zarabiają  dużo , ale w klasie mają jakiś tam prestiż, szczególnie jak są lubiani. Nie wiem z czego to wynika( poza, oczywiście, złymi relacjami z ojcem), ale prestiż zawsze mnie pociągał. Nie mówię, ze każdy ale takie zauroczenia często mi się zdarzały.

Jednak mimo wszystko nie chciałabym się związać na stałe z takim człowiekiem, świadomość ,że będzie coraz starszy, schorowany, można powiedzieć, że już za 10 lat taki dziadek prawdziwy, a ja nadal młoda... więc dla mnie zawsze było to takie zauroczenie , imponowali mi. Miałam relacje z jednym starszym (sporo) i dogadywaliśmy się świetnie, pod względem rozmów on miał wiele do powiedzenia, w ogóle podbne zainteresowania, przemyślenia , spojrzenie na życie emocje i wiele innych. Moim zdaniem może być tak , że z kimś starszym łączy nas więcej niż z rówieśnikiem, bez żadnych podtekstów typu,że chodzi o kasę, a jemu tylko o jej fizyczność (choć u facetów chyba często jednak tak jest).

A i jeszcze jedno - kontakty, relacje ze starszymi NIGDY nie wplyneły na mnie negatywnie. Nigdy też źle mnie nie potraktowali. Jeżeli miał być czegoś koniec to normalne spotkanie, normalna rozmowa, wszystko po ludzku. Przy nich się dowartościowywałam oraz wiele nauczyłam. Tak jak związki z rówieśnikami odciskały na mnie wielkie piętno (nerwica), często zachowywali się jak mega chamy, tak Ci starsi z szacunkiem - udawanym, czy nie- ale z szacunkiem. Dlatego sama nie wiem , czy związek ze starszym to w moim przypadku nie byłby dobry pomysł.

Hej ja od niedawna spotykam się z mężczyzną starszym o 9 lat to tez jest dduża różnica,  ale mi to nie przeszkadza.RRozstałam się z facetem który starszy jest ode mnie dwa lata i jest bardzo nie dojrzały.  Ja mam 24 l. On 33 i jest o wiele dojrzalszy od mojego eks wie czego chce. Eks okazał się dzieckiem zzdradził i oszukiwał.  Nie myślał nic o dziecku które teraz cierpi.  Dlatego starszy facet jest lepszy a tym bbardziej jak jest po przejściach bo wie co to życie i jakie potrafi być okrutne.

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Czy dla młodej dziewczyny związek ze starszym facetem to wyzwanie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018