CIĄŻA W NIEMCZECH, JEST TU KTOŚ KTO MOŻE POMOC?? :/ - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » CIĄŻA W NIEMCZECH, JEST TU KTOŚ KTO MOŻE POMOC?? :/

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: CIĄŻA W NIEMCZECH, JEST TU KTOŚ KTO MOŻE POMOC?? :/

Hej. Potrzebuje kogoś kto może mi cokolwiek doradzić. Pracowałam w Niemczech 10 miesiecy w 2013r. mialam pozniej przerwe, teraz mam probna umowe, na pół roku <konczy mi sie w grudniu>. Szef mi nie chce przedlużyc umowy bo zaszlam w ciażę, jestem w 8 tygodniu. Czyli, za 3 miesiace konczy mi sie umowa, zostaje zwolniona, nie mam ubezpieczenia i zostaje bez niczego. Poradzono mi zeby isc do JC. Problem w tym ze Pani telefonicznie oznajmila mi ze jezeli nie mam przepracowanego roku czasu to nic mi sie nie nalezy. I pytanie do Was czy to musi byc ciaglosc w pracy czy jak? Bo rok przepracowany mam, od 2013r. w jednej firmie 10 miesiecy i aktualnie w tej firmie zaczal sie 4 miesiac.  Czyli co ja mam dalej zrobic?? Ustalam jutro termin do JC, zarejestruje się jako bezrobotna, ale co dalej?? Nastepny problem.. co z ubezpieczeniem? Jakie kroki mam dalej wykonac zeby to wszystko poprowadzic jak sie nalezy?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: CIĄŻA W NIEMCZECH, JEST TU KTOŚ KTO MOŻE POMOC?? :/

Z tego co ja sie orientuje, to w ciagu 3 lat trzeba miec przepracowany 1rok w ciagu, bez przerwy, a nie w polaczeniu. Ale tez nie wydaje mi sie, zeby zostawili Cie bez niczego. Jak Ci potwierdza to co powiedzieli, ze nic nie dostaniesz to radzilabym sie przejsc do jungensamtu i tam sie poradzic. Albo zapytaj w JC gdzie mozesz sie zwrocic o pomoc.
Przede mna tez rozmowa z szefowa dzisiaj, powiadomie ja o ciazy, tylko u mnie jest o tyle lepiej, ze robie ausbildung, wiec obowiazuje mnie mutterschutz.

Trzymam za Ciebie kciuki, napewno jakos sie wszystko ulozy, nie zamartwiaj sie na zapas

16.05.2016 2:12 Majeczka, nasz caly swiat <3<3<3

3

Odp: CIĄŻA W NIEMCZECH, JEST TU KTOŚ KTO MOŻE POMOC?? :/

Hej smile tak musisz miec przepracowany rok w ciagu 2 lat ale tylko wtedy jesli chciałabyś arbeitlosengeld z Arbeitsamtu, czyli kuroniowke która przelicza sie z dochodu;) jesli chodzi o jc to nic sie nie martw pomogą ci i opłaca ubezpieczenie smile poprostu trafiłaś na wredna babę smile

Laura <3 :* 28.06.2015  4290g 55 cm smile

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » CIĄŻA W NIEMCZECH, JEST TU KTOŚ KTO MOŻE POMOC?? :/

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021