Mały zapominacz - pomocy! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Mały zapominacz - pomocy!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Mały zapominacz - pomocy!

Witam wszystkich.
Proszę o pomoc was moje kobietki, gdyż sama już nie mam pomysłów. Już tłumaczę o co chodzi. Mam synka, który w październiku będzie 8 lat.
W wieku 6 lat nie chciał chodzić do przedszkola więc postanowiliśmy z mężem, że pójdzie do szkoły. Z początku wszystko było dobrze, lecz gdy skończył 7 lat zaczęły się kłopoty. Zaczął zapominać i  to nie o zadaniach domowych (bo to pamięta świetnie) lecz o swoich rzeczach takich jaki kurtki, bluzy, buty, worki z zmiennym ubraniem na W-F a nawet piórnik a najgorsze jest w tym że nie umie sobie przypomnieć gdzie je zostawił. Prawie codziennie jest szukanie albo przed szkołą lub po jego rzeczy. Mamy tego dość, bo codziennie marnujemy dużo czasu chodząc po korytarzach, salach a nawet po świetlicy szukając jego rzeczy a mi jest strasznie głupio chodzić i pytać pań sprzątaczek lub nauczycieli czy nie widzieli czasem np. kurtki mojego syna. Upominanie go żeby pamiętał o swoich rzeczach nie daje efektu. Nie wiem już co robić. Może macie taki sam problem lub jakieś rozwiązanie jego?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Mały zapominacz - pomocy!

Oj skąd ja to znam!
Mój ma w tej chwili 10 lat i tak jak w pierwszej czy drugiej klasie zapominał właśnie swoich rzeczy tak teraz w końcu o nich pamięta i nie ma takiego problemu ale my mieszkamy blisko szkoły więc jak któryś raz z rzędu wrócił bez plecaka, kurtki czy butów a zdarzało się to notorycznie musiał sam iść i szukać swojej zguby. Pytał sprzątaczek, sprawdzał szatnie itp.. na pewno też czuł się niekomfortowo w tej sytuacji ale trudno. Nigdy nie szłam z nim szukać tych rzeczy bo byłoby to na tyle komfortowe dla niego że pewnie nadal by je zostawił gdzie popadnie.

Niestety teraz ciąg dalszy.. chodzi do 4 klasy i zapomina np. zamknąć drzwi lub zostawia klucz w drzwiach. Ostatnio mąż poszedł do apteki i kupił mu lecytynę bo już się zastanawiamy czy mu czegoś nie brak. Ograniczyliśmy mu komputer, telewizję bo być może to z nadmiaru bodźców dziecko chodzi z głową w chmurach. No i rozmowy.. ciągłe rozmowy, prośby i przypominania. Dziecko ma swój świat i tysiąc myśli naraz, póki co my musimy ciągle go kontrolować nawet z tymi zadaniami bo jak mu za bardzo zaufałam to zaczął przynosić pały za brak zadania a jest jednym z najlepszych uczniów w klasie.

3

Odp: Mały zapominacz - pomocy!

Dziękuję ci za odpisanie. No my trochę mamy dalej do szkoły, ale spróbuje tego sposobu żeby sam się pytał o swoje rzeczy no i tak jak mówisz rozmowa i przypominanie. Mam nadzieje że może dzięki temu chociaż trochę zmniejszy się ta intensywność zostawiania tych rzeczy. A jak nie to chyba mu kupię lecytyny smile Pozdrawiam

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Mały zapominacz - pomocy!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018