Mari Boine i jej szamańska muzyka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KULTURA » Mari Boine i jej szamańska muzyka

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1

Temat: Mari Boine i jej szamańska muzyka

Mari Boine urodziła się w 1956 w Gámehisnjárga w północno-norweskiej prowincji Finnmark. Po studiach została nauczycielką. Życie zawodowego muzyka rozpoczęła dopiero w 1985 roku debiutanckim albumem Jaskatvuođa ma??á. Świat poznał ją dzięki płycie "Gula Gula". Jej muzyka znana jest z łączenia  tradycyjnego folku Sami i śpiewu joik z jazzem, rockiem oraz muzyką świata. Wyrosła w kulturze chrześcijańskiej, ale w pewnym momencie swojego życia postanowiła wrócić do korzeni i wbrew woli całej rodziny przejść na szamanizm. Niewątpliwie muzyka Mari Boine ma moc przenoszenia słuchaczy w inne obszary rzeczywistości. Sama artystka jest także przekonana, że jej muzyka ma szamańską moc uzdrawiającą. Mari Boine w licznych wywiadach przyznaje, że wierzy w duchy przodków i bogów poszczególnych żywiołów przyrody. Jest przekonana, że znaki są wszędzie, trzeba tylko nauczyć się je odczytywać  a poprzez trans  muzyczny można szukać pomocy, jeśli jej potrzebuje ... Co sadzicie o jej muzyce ? Czy rzeczywiście udało się jej Was "zaczarować " smile?

Mari Boine Band - Etno Jenny
http://www.youtube.com/watch?v=aKNxNvde … re=related

Mari Boine Gulan Du
http://www.youtube.com/watch?v=gnfC8LyH … re=related

Mari Boine I Come From The Other Side
http://www.youtube.com/watch?v=oVwK1zLI … re=related

To co, inni robią, myślą, czują i piszą, jest bezcennym przewodnikiem w zrozumieniu tego kim jesteśmy i dokąd zmierzamy...
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Mari Boine i jej szamańska muzyka

Generalnie taka muzyka do mnie nie przemawia, ale I Come From The Other Side podoba mi się (oprócz tego robaka na teledysku smile )

3

Choć słucham bardzo różnorodnej muzyki, to jednak nie są to również moje klimaty. Za to zgadzam się z Bożeną, że utwór ,,I Come From The Other Side" jest naprawdę niezły wink.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

4

Bardzo lubię. Mówiąc szczerze to mnie kompletnie nie interesuje, czy jej muzyka jest szamańsko-lecznicza, czy nie, mnie się podoba od stricte muzycznej strony. Nawet pamiętam dokładnie, który pierwszy utwór usłyszałam - Vuoi vuoi mu i się zakochałam.

5

Mari Boine jest super. Polecam w ogóle poczytać trochę o Samach, trochę tacy Indianie z północy wink Mają swój język (ba, kilkanaście bardzo różnych dialektów), właśnie swoją taką tradycyjną szamańską religię, muzykę, nawet kraj w pewnym sensie. Samowie żyją na północy Norwegii, Szwecji, Finlandii i Rosji, nigdy nie uznawali granic państw, w których żyją, nawet swoją flagę mają i dzień narodowy. Niestety byli zmuszani do "nawracania się" na chrześcijaństwo, mówienie w ich języku było zakazane etc. Wiem to wszystko, bo mam koleżankę 100% Samkę i znam wielu Norwegów, którzy mają w sobie trochę krwi Samów, m.in. mój chłopak ma babcię Samkę. Niestety wyjechała ona na południe Norwegii jak była bardzo młoda, nie mogła mówić w swoim ojczystym języku i niestety już go nie pamięta. Myślałam, że to niemożliwe zapomnieć swój oczysty język, ale jednak... Na szczęście teraz ludzie są bardziej tolerancyjni i bycie Samem nie jest już powodem do wstydu smile

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Mari Boine i jej szamańska muzyka

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018