potrzebuje pilnie porady art 286kk - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » potrzebuje pilnie porady art 286kk

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: potrzebuje pilnie porady art 286kk

jesli ktos zna sie na prawie karnym blagam o odpowiedz,

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: potrzebuje pilnie porady art 286kk

Jakie jest pytanie?

3

Srebrny autorka podała wyraznie art 286 kk , choć nie dodała szczegółów.

Art. 286. Oszustwo
Dz.U.1997.88.553 - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.
§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

4

witam

Bylam juz raz karana za podobne oszuswto,sytuacja mnie do tego zmusila i
popelnilam znow swoj blad zyciowy co odegralo sie na mojej
rodzinie,oszukalam pewna pania na kwote 30 tys.zl.ta osoba zlozyla
zawiadomienie na policji,zostalam wezwana na wyjasnienie,po wyjasnieniu
przyznalam sie i zwrocilam pieniadze 30 tys.zl.pokrzywdzona osoba chciala
sprawe wycofac powiedzieli jej ze to sprawa z urzedu,pokrzydzona pochodzi z
Ostrowca Swietokrzyskiego i z tamtad wyslali wszytkie dokumenty do mnie na
komisariat,zostane pewnie wezwana na przesluchanie,czy jest szansa na
umorzenie sprawy?kto o tym decyduje,dodam ze wyrok wczesniejszy mialam w
zawiasach na 3 lata okres proby sie skonczyl w listopadzie 2014 roku,czyli
podczas proby popelnilam przestepstwo za ktore sie wstydze.

5 Ostatnio edytowany przez srebrny (2015-02-23 11:59:18)

O umorzeniu postępowania karnego w myśl art. 66 kk nie może być mowy. Sprawa nie spełnia przesłanek wymienionych w tym artykule, czyli wina i społeczna szkodliwość czynu jest znaczna, a dodatkowo sprawca był już karany i popełnione przestępstwo jest zagrożone karą przekraczającą 3 lata.  Dodatkowo dochodzi przesłanka w myśl art. 75 kk, a więc nie doszło jeszcze do zatarcia skazania. Sąd będzie musiał wziąć wszystkie okoliczności sprawy pod uwagę.

Może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary w myśl art. 60 kk

6

Ale jeszcze jest pytanie czy karana  raz za ten czyn .... Ponownie nie popełni  tego po raz trzeci?

7

Powinnaś ponieść konsekwencje swoich czynów - miałaś już jedną szansę (zawiasy), której nie wykorzystałaś, ponieważ popełniłaś kolejne przestępstwo.

Mam nadzieję, że tym razem skutecznie Cię unieszkodliwią.

8

Jestem samotnie wychowująca matka trójki dzieci, moj maz zmarl trzy lata temu.Mam dorosłego syna ktorego boje sie.Ma 22 lata nie chce pracować,nie chce pomagac w domu, tylko siedzialby na komputerze i grał.Niesawno odkryłam ze pali marichuane.Traktuje mnie jak śmiecą, jest agresywny, wyzywa mnie , jakiekolwiek próby rozmowy kończą sie z jego strony wyzwiskami.Nie mam juz sily, mam jeszcze dwie nieletnie corki , ktore na to patrzą, jak mam go zmusić do pracy, do czegokolwiek ?

9

Anula8200 napisał/a:

Jestem samotnie wychowująca matka trójki dzieci, moj maz zmarl trzy lata temu.Mam dorosłego syna ktorego boje sie.Ma 22 lata nie chce pracować,nie chce pomagac w domu, tylko siedzialby na komputerze i grał.Niesawno odkryłam ze pali marichuane.Traktuje mnie jak śmiecą, jest agresywny, wyzywa mnie , jakiekolwiek próby rozmowy kończą sie z jego strony wyzwiskami.Nie mam juz sily, mam jeszcze dwie nieletnie corki , ktore na to patrzą, jak mam go zmusić do pracy, do czegokolwiek ?

A dlaczego nie każesz się synowi wyprowadzić? Wymelduj go, spakuj i wystaw torby za drzwi. Boisz się go. Sama sobie odpowiedz czy to normalne. No i ja bym radziła terapię, która pomoże odzyskać Ci siłę.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » potrzebuje pilnie porady art 286kk

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021