Pierwsze siwe włosy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Pierwsze siwe włosy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 23 ]

1

Temat: Pierwsze siwe włosy

Włąśnie odkryłam na swojej głowie dwa pierwsze siwe włosy! Jestem załamana! Jeszcze nie mam trzydziestki! Włosy farbuję na brązowo, czy farbowanie mogło spowodować że zaczęłam siwieć w tak młodym wieku?Jakie są tego przyczyny? Obawiam się, że w tej chwili jestem już skazana na farbowanie do końca życia, bo tych siwych włosów będzie coraz więcej!Czy są jakieś sposoby by spowolnić proces siwienia? Albo zlikwidować to bez konieczności farbowania?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez kknd (2008-03-14 00:07:29)

Odp: Pierwsze siwe włosy

Witam, 2 siwe włosy to jeszcze nie dramat.
Siwienie jest genetyczne, niestety nic jeszcze nie wynaleziono by powstrzymać siwienie.
To że farbujesz nie ma nic wspólnego z tym ze masz 2 siwe włosy jest to naturalne.

Fryzjerstwo to nasza pasja

3

Dwa siwe włosy! Moja koleżanka ma 25 lat i jakby nie farbowanie to byłaby siwiuteńka! Niestety chyba farba to jedyny ratunek w zaistniałej sytuacji!

4

To co na te siwe włosy można poradzić? Tylko farbowanie?

5

Dwa siwe włosy to nic wielkego. Ludzie siewieja teraz w coraz młodszym wieku. Ja mam jeszcze wiekszego pecha, bo urodzilam sie z siwymi włosami, torych przybywa mi z roku na rok. Nie martw sie.

6

Ella ciesz sie ze dopiero teraz zaczynają sie pokazywać, ja miałam już siwe w wieku 17 lat, teraz mając 23 mam cały czubek głowy siwy, musze czesto farbować włosy

7

hej:)mam 23 lata i tego lata u mnie tez pojawiły się pierwsze pozbawione koloru tzw. białe włosy:(
Ale poczytałam to i owo i stwierdzam,że nie ma się co załamywać. Nie można walczyć z wiatrakami
i genetycznie uwarunkowaną utratą barwników. Kupić sobie ładny naturalny odcień farby i profesjonalnie pomalować:):)Wszystko pokryje!!!
Niestety siwe włosy to nie jedyny problem dojrzewania, po 20 roku życia zaczynają zanikać włókna kolagenowe i niestety można się wtedy spodziewać jedynie 2 lub 3 lat względnie gładkiej cery.
Mam już te 23l i już zmuszona jestem używać kremy wygładzające i regenerujące. Takie jest życie:)

8

witam!mam 21 lat i widze u siebie sporo siwych włosów,wstydzec się tego, a farbą ciągle zakrywać je to bedzie straszne,bo włosy sie zniszczą.

9 Ostatnio edytowany przez London69 (2009-10-13 16:11:39)

Ja już mam jeden siwy ^^ Ale się nie przejmuje bo wcale go nie widać tzn. nie rzuca się nie wiadomo jak smile

19.02.2017 - Oskarek, 62cm i 4600g

10

Nie przejmuj się dwoma siwymi włosami! smile Dbaj o nie i nie zadręczaj się, bo tylko Ci ich przybędzie.

11

Moja droga to nic nadzwyczajnego te Twoje 2 siwe włosy, ja miałam jakieś pojedyńcze w wieku 16 lat smile
A co do siwienia to jest każdego indywidualna sprawa kiedy się rozpocznie. Niejednokrotnie się też słyszy że ludzie potrafią osiwieć w jedną noc! Na to wpływa jakieś śilne przeżycie emocjonalne, stres. I coś w tym jest, bo mój kuzyn faktycznie osiwiał w jedną noc w wieku 47 lat gdy zmarła jego mama.........

Nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcania marzeń w rzeczywistość.

12

mam 34 lata zaczelam pierwsze siwki zauwazylam u siebie w wieku 18 lat nic z tym nierobie bo natury nie przez skocze a do tej pory i tak niewiele wiecej ich sie pojawilo wiec po co panikowac smile
pozdr

13

jeśli zgodnie z analizą kolorystyczną jesteś zimą to to jest normalne. Ten typ kolorystyczny zaczyna siwieć w wieku 20lat, więc jest to zupełnie normalne:) A jeśli nie to może być genetyka:)

14

Ja już od dwóch lat mam pojedyncze siwe włosy. Mama w moim wieku była całkiem siwa, a babcia (mama mamy) jeszcze wcześniej, bo w wieku 19 lat smile Silne geny!

The best is yet to come smile

15

Wiecie co jest dobre na siwe włosy, farby Biokap. One są naturalne, można je kupić tylko w aptece. Moja mama ich używa od dawna i efekt zawsze super

16

Mam 24 lata i już jakieś 2 lata temu moja fryzjerka powiedziała, że zaczynam siwieć, nie mam 2 czy 3 siwych włosków tylko na prawdę coraz więcej. Mój brat ma 28 lat i od 4 lat siwieje, dziś nie ma innych włosów oprócz siwych, był powodem żartów w rodzinie ale jak to mówię pomściło się też idę w jego ślady:). U nas to rodzinne Tata był szybko siwy a w dodatku bracia odziedziczyli po Nim zakola, ja na szczęście nie chociaż czym dłużej się przyglądam i to sobie wynajduje, szczególnie z prawej strony... Jedyne co mnie pociesza to to, że siwe nie wypadają:) a z tym tez mam problem, jak siwizna będzie widoczna zrobię pasemka a na razie namawiam brata żeby użył odsiwiacza, ma ale boi się że zgurbi włosy. Wbrew logice nasz 33 letni brat ma może 2 siwki to niesprawiedliwe!!!

Oto jest miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem a okazuje się, że czekali na siebie całe życie...

17

Złap za pincetę i wyrwij drani z głowy.

A siwiejesz przez brak pigmentu w mieszku włosowym i raczej nic na to nie poradzisz.

Może już coś jest na to ale nie wiem wink

18

Ale masz problem=D=D!! Z każdą zmarszczką tez tak będzie??=P

19

Ja w wielku 23 lat odkryłam pierwsze siwe włosy i od tamtej pory ciagle jakieś znajduje. Za pierwszym razem sie popłakałam a teraz juz nie reaguje tylko maluje regularnie.

Zgadzam się że to sprawa genetyczna plus pewnie stres robi swoje. Widze to na swojej głowie, jak mam stresujący moment w zyciu to od razu widze siwe włosy i tak samo ma moje rodzeństwo a swojego ojca nie pamietam z innymi włosami niż siwe (a podobno miał kiedyś czarne)

20

Dziewczyny niestety nie oszukamy naszych genów jedni siwieja pózniej drudzy wcześniej.
Niestety na siwe włosy ( by je ukryc) poradzi tylko farba. Najlepiej nosić baleyage poniewać wtedy siwe włosy wtapiają sie w dwa kolory no i najlepeij jasne odcienie blond lub brąz. Ciemnych farba najlepeij unikac ponieważ one jeszcze bardziej kontrastuje siwe włosy.

21

Talina ja jestem własnie "zimą" jeśli chodzi o analizę kolorystyczną. Mam 24 lata i całkiem sporo siwych włosów, a że mój naturalny kolor włosów to ciemny brąz to jak juz mam spore odrosty, dość dobrze te siwki widać big_smile Jak czytam wypowiedzi tutaj dziewczyny sie wręcz załamują jak pojawią się pierwsze siwe włosy, ja z kolei zaczełam się śmiać big_smile Co zrobię?? Na łyso się nie zetnę, także pozostało mi się z tego właśnie śmiać i raz na jakiś czas pofarbować włosy:)

22

Brat przyszłej szwagierki w wieku 15 lat był już szpakowaty(z przewagą siwizny) taka genetyka.
Jak u mnie pojawią się pierwsze siwki dramatyzować nie będę,po prostu będę się dalej farbować.

23 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-08-01 12:19:48)

U mnie jak miałam 31 lat czyli w tamtym roku, ale ja się nie poddaje i szukałam rozwiazania. Fryzjerka poleciła mi preparat spam i jak sie okazuje jest bardzo skuteczny bo juz w 3 tygodniu stosowania te siwe wlosy które mialam po prostu zniknely. Fajnie, bo spam nie jest do tego wszystkiego drogi wiec jak sie borykacie z problemem siwych wlosow no to juz macie rozwiazanie wink

Posty [ 23 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Pierwsze siwe włosy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021