czym farbowac wlosy siwe i slabe?? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 41 ]

Temat: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Witam,
Pisze w sprawie mojej mamy, ktora ma polowe wlosow w siwym kolorze a polowe w kolorze brazowym. Wlosy ma bardzo slabe i ma ich nie za wiele. Dlatego tez do tej pory farbowala wlosy szamponetkami. Niestety przeszlysmy juz niemal wszystkie firmy i zadne z nich nie pokrywaja siwych wlosow. Jedne pokryja jedynie na delikany odcien (np. roz !) a inne prawie wcale nie chwytaja siwiwzny. Wiem, ze najlepiej byloby uzyc jakiejs dobrej farby, ale boje sie ze wlosy mamy by tego dlugo nie wytrzymaly. Dlatego tez mam pytanie do Was, doswiadczonych, kompetentnych kobiet: Czy znacie jakies farby itp. ktore na pewno pokryja siwe wlosy i sa w miare lagodne dla wlosow?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

a nie lepiej odwiedzic zaufanego fryzjera?

3

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

bardzo chetnie, ale niestety nie znamy żadnego zaufanego fryzjera

4

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

A farby do włosów na bazie henny? Nie zawierają amoniaku, a włosy po hennie ładnie się błyszczą i wyglądają na zdrowsze. Poza tym są jeszcze roślinne farby do włosów bez amoniaku i tony chemii. Wpisz w google farby roślinne do włosów (nie chcę tutaj podawać konkretnych nazw) i na pewno coś znajdziesz. Jeśli nie chcesz kupować przez internet to myślę, że na pewno znajdziesz je w sklepach eko.

Brązowy to nie jest trudny kolor do otrzymania, więc myślę że na pewno coś dla mamy znajdziesz

5

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Szamponetki wcale wbrew porozorm nie są łagodne dla włosów. Wydaje mi się, że krzywdy nie zrobi włosom farba Garniera. Nie niszczy tak włosów jak np. Palette. Nie ufam też farbom Syoss i tym wszystkim bardzo tanim.

6

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Myślę,że dobrym pomysłem byłoby gdybyś razem z mamą wybrała się do apteki, w tych lepiej zaopatrzonych pojawiły się naturalne farby do włosów.Moja koleżanka używa tej farby i na jej delikatne siwawe włosy bardzo się sprawdza.

7

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Dziewczyny dziekuje za te chocby najmniejsze porady ! Mirabelka25 a jaki rodzaj farb Garniera dokladnie chodzi bo chyba sa rozne rodzaje? Pysia1982 czy mogłabym Cię prosic abys zapytala kolezanke o dokladna nazwe tej naturalnej farby, bo tez pewnie jest ich kilka rodzajow...

8

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Moja mama tez ma włosy słabe i siwe i farbuje je farba LONDA DO SIWYCH WŁOSÓW ładnie pokrywa i nie niszczy bardziej niż inne farby

9

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Farba do włosów o której mówiłam to włoska farba Biokap, z naturalnych produktów.Pozdrawiam

10

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Popieram przedmówczynię, ponieważ farby mają piękne odcienie i nie niszczą włosów. Są trochę droższe niż farby w drogeriach,ale myślę,że warto.

11

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Wlasnie dzisiaj chciałam zakupic farbe Biokap, ale niestety nie mam jej w zadnej z aptek w moim miescie? Skad jeszcze oprocz allegro mozna ja kupic?

12

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Może apteka będzie w stanie zamówić dla Twojej mamy tę farbę, bo z tego co się orientuję to można ją kupić w aptekach lub przez stronę w drogeriach jej nie ma.

13

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Pysiu, a Ty używałaś już tej farby?

14

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Garnier Colour Naturals smile Też słyszałam dobre opinie o Biokap, ale jeszcze nie miałam okazji wypróbować smile

15

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Przede wszystkim to zrezygnujcie z farb z amoniakiem, a zamieńcie na ziołowe, np. Marion ma świetne farby.
Polecam także farby z Naturia. Ja zawsze farbuję teściowej i zero siwych włosów.

16

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Moja mamcia tez jest siwiuteńka jak gołąbek. Od kilku lat farbuję jej włosy londą do siwych włosów. Tak, tak wiem, że jest tania, ale nie narzekam na jej jakość. Serio, chciałabym uzyskać taki efekt na swoich włosach.

Jeszcze chciałam dodać, że niekoniecznie naturalny kolor włosów sprawdza się jak już staniemy się siwiutkie. Moja mama była ciemną szatynką, fryzjerka poleciła jej "powrót" do naturalnego koloru włosów. Wyglądała strasznie! Okazało się, że optymalnym dla niej kolorem jest londa beżowy blond (nie sugerować się tym co na pudełku). Pięknie wygląda jako blondynka! A jako kontrast ma brązowe oczy. Siwy kolor włosów ma swoje plusy, blondy wychodzą na nich fantastycznie:)

17

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

A czemu uważacie, że jeśli farba jest dobra tzn. trwała i kryjąca to musi być szkodliwa? Tzn. nie przecze, takie na pewno są teraz też można sobie dość bezpiecznie zrobić łądny kolor. Ja jestem bardzo dużą alergiczką i wszelkie farby, nawet niektóre bez amoniaku podrażniały mi skórę głowy. Zrezygnowałam nawet na jakiś czas z farbowania ale jakoś rpzed wakacjami fryzjerka namówiła mnie na krem koloryzujący cece color essence. to jest właśnie połączenie trwałej farby i delikatnego kremu. Ogólnie już drugi raz się tym farbowałam i jestem bardzo zadowolona.

18

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

dzien dobry
wlosy siwe najlepiej zrobic balejaz isc do fryzjera

19

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

do autorki wątku...ja Kkochana to bym ich za bardzo nie farbowała, najpierw je moze czymś wzmocnij i wtedy pomyśl nad farbowaniem bo inaczej mozesz je dobić całkowicie,,,

20

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Moja mama ma równiez ten sam problem,prubowala juz wielu farb,szamponetek itp,ale nie byla do konca zadowolona bo albo te niszczyly wlosy  albo szybko sie wyplukiwaly.z jej siwych wlosow. Niestety ja  chyba w genach odziedziczyłam po niej marna strukture wlosa,obydwie mamy slabe i dosc cienkie wlosy. Ostatnio pani farmaceutka w aptece polecila nam roslinne trwale farby do wlosow Color&Soin,bardzo zachwalala i mowila ze sama uzywa i  jest bardzo zadowolona. Ponoć zawieraja minimalna ilosc chemi-taką jaka jest potrzebna do uzyskania trwalego farbowania bez zadnych sztucznych dodatkow i zapachow. Nie sa one tanie(zaplacilysmy 30zl za jedna ),ale kupilysmy obydwie z mama i zobaczymy. Jutro mamy zamiar farbowac wloski:)

21

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

polecam henne z firmy khadi (wpisz sobie w googlach). Działa cuda na skórę głowy, włosy wydają się grubsze i pokrywa siwe. Można kupić naturalną hennę (kolor rudy) lub z dodatkami innych roślin (kolor brązowy lub czarny).

22

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Dziewczyny, mi również pojawiają się pierwsze siwulce... do tej pory nie farbowałam włosów i nie chcę jakoś zasadniczo zmieniać ich koloru, no i zależy mi, zęby ich nie osłabić. Henny nie chcę, bo to zbyt problematyczne dla mnie sad co możecie mi doradzić?

23

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Sama mimo 20 paru lat na karku, mam też siwe włosy. Maluję garnierem, różnymi rodzajami, i zawsze mi pokrywają w 100%. Szamponetki są chyba za słabe.

24

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

ja siwe mam od liceum, farbowałam szamponetkami, nie polecam, bo krótki efekt i szamponami koloryzujacymi do 24 myc - tego nie polecam tym bardziej, bo kolor zostaje na duzo dłuzej. ostatnio zaczelam uzywac farb, ktore w skladzie maja duzo skladnikow naturalnych, olejkow itd farby sie nazywaja sie biokap i musze przyznac ze przeszły moje najsmielsze oczekiwania. nie niszcza wlosow, a wrecz je odzywiaja, daja piekny polysk, ladnie pokrywaja siwe wlosy. polecam smile

25

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Biokap? To jakaś nowość? Bo nigdy nie widziałam tego w drogerii mimo że jestem tam częstym bywalcem wink

26

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

a wlasnie dla wszystkich, ktorzy maja delikatne wlosy biokap jest idealny smile w drogerii tego nie ma, mozna kupic przez internet, albo w aptekach, to apteczne farby, w których jakakolwiek chemia została ograniczona do minimum, a duż w nich naturalnych składników i olejków smile

27 Ostatnio edytowany przez Rebeca1982 (2012-10-30 18:05:06)

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??
przyszla-mama napisał/a:

Witam,
Pisze w sprawie mojej mamy, ktora ma polowe wlosow w siwym kolorze a polowe w kolorze brazowym. Wlosy ma bardzo slabe i ma ich nie za wiele. Dlatego tez do tej pory farbowala wlosy szamponetkami. Niestety przeszlysmy juz niemal wszystkie firmy i zadne z nich nie pokrywaja siwych wlosow. Jedne pokryja jedynie na delikany odcien (np. roz !) a inne prawie wcale nie chwytaja siwiwzny. Wiem, ze najlepiej byloby uzyc jakiejs dobrej farby, ale boje sie ze wlosy mamy by tego dlugo nie wytrzymaly. Dlatego tez mam pytanie do Was, doswiadczonych, kompetentnych kobiet: Czy znacie jakies farby itp. ktore na pewno pokryja siwe wlosy i sa w miare lagodne dla wlosow?

Wszystkie chyba nie smile Ja ci mogę coś szczerze polecić i jestem pewna, że na 99 % twoja mama będzie zadowolona. Ja swojej mamie kupię farby firmy Osmo Ikon  naprawdę idealnie i bez problemu pokrywają siwe włosy. Jeśli zdecydujecie się na wypróbowanie to daj znać czy to był dobry wybór smile
Farby te nie zawierają amoniaku także nie zniszczą włosów.

28

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Dzięki za info! Szukałam sobie informacji o tym Biokapie i na ich stronie przeczytałam, że są jakieś dwie linie, pomarańczowa i delicato. Czym one się różnią??? Którą lepiej wybrać?

29

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

ja mogę też polecić biokap, dobrze pokrywa siwe włosy, a do tego nie niszczy ich, co jest ważne bo jak wiadomo siwe włosy są jeszcze bardziej delikatne niż "normalne". A z tymi liniami to chodzi o to, że linia delicato ma jeszcze więcej naturalnych składników niż linia pomarańczowa i przez to jest jeszcze bardziej delikatna i mogą ją stosować osoby uczulone, oczywiście po wykonaniu wcześniejszym testu.

30

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Ala, dzięki za odpowiedź! Właśnie sobie przeglądałam informacje w internecie o Biokapie, i natknęłam się na informacje, że zmienia się skład linii delicato... Wiecie coś o tym? Bo ja właśnie chciałam ją przetestować, ale teraz to już sama  nie wiem...

31

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Najlepsza henna to taka, która jest dobrana i położona przez profesjonalistę.

32

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

co ma henna do farbowania włosów ? Chyba że wybrać piankę koloryzującą z ekstraktem z henny która będzie delikatna i nie osłabi dodatkowo włosów.

33

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Akurat Garniera farby nie są jeszcze takie złe, mam na mysli  to, ze nie niszcza tak bardzo włosów, ale nie wiem jak  pokryciem siwych włosów.

34

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Ja z kolei polecam farbę fryzjerską zamiast drogeryjną.

35

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Syros chyba ma jakąs nową farbę bez amoniaku, bardziej naturalną. Może ktoś wypróbował?

36

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Myślę, że najlepszym wyjściem jest udanie się do dobrego salonu fryzjerskiego, gdzie osoba z wiedzą dobierze odpowiedni kosmetyk do kondycji włosów

37 Ostatnio edytowany przez bonnie2 (2016-11-29 12:08:21)

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Podobnie jak kilka osób przede mną polecam farbę BIOCAP. Stosuję ją już drugi rok i jestem bardzo zadowolona. Oprócz tego przed każdym myciem włosów stosuję wyciąg ziołowy (do smarowania skóry głowy) oo.Bonifratrów. Do kupienia w ich aptece. Działa odżywczo i wzmacniająco na cebulki, a włosy po myciu nie puszą się tylko bardzo ładnie się układają.

38

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Nie znam ani tej farby, zresztą nie farbuje już włosów od kilu lat... ostatni tylko kupowałam takie jednodniowe farby w sprayu, na imprezę to super pomysł:)

39

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Sama mam liche włosy, a i siwe już się pojawiają. Wcześniej raczej starałam się nie farbować w ogóle, potem trochę eksperymentowałam z henną, ale to dość krótkotrwałe rozwiązanie. Teraz korzystam z farby Naturtint - mają naturalny skład, fajnie kryją i ogółem ładnie po nich włosy się prezentują wink Moim faworytem jest Golden Chestnut wink

40

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Ja zaczęłam bardzo wcześnie siwieć bo jakoś zaraz po liceum i też mam słabe włosy. Tak jak na początku nie chciałam farbować bo lubię swój naturalny kolor i boję się zniszczenia tak potem już nie mogłam na siebie patrzeć i zafarbowałam. Cóż siła wyższa.

41

Odp: czym farbowac wlosy siwe i slabe??

fajnym sposobem jest ukrywanie odrostu między farbowaniem jest sprey z farbą

Posty [ 41 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » czym farbowac wlosy siwe i slabe??

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024