Dlaczego radcy prawni rzadko prowadzą sprawy klientów indywidualnych ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Dlaczego radcy prawni rzadko prowadzą sprawy klientów indywidualnych ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 30 ]

Temat: Dlaczego radcy prawni rzadko prowadzą sprawy klientów indywidualnych ?

Mam pytanie dlaczego ludzie jak mają jakąś sprawę to idą z nią do adwokata a do radcy prawnego rzadko.
Czy ze sprawą spadkową czy rodzinną czy z zakresu prawa pracy o karnym nie wspominając to idą ludzie do adwokata a nie radcy prawnego.
Dlaczego tak jest i czy to się zmieni czy nie ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dlaczego radcy prawni rzadko prowadzą sprawy klientów indywidualnych ?

Gumibear może pomożesz mi w moim temacie który jest pod każdym moim postem.

Nie leć na nieosiągalne bo się poparzysz.
Optymista nie ma wyobraźni, pesymista woli działania a realista ma to i to.
Pilna pomoc w temacie wyłudzonej pożyczki!!!

3 Ostatnio edytowany przez Olinka (2015-01-18 02:52:11)

Potrzebujesz pomocy prawnej i wahacz się do kogo iść,  czy pytasz z ciekawości?

Adwokaci i radcowie mają właściwie analogiczne uprawnienia. Ludzie częściej korzystają z usług adwokatów,  bo w ich świadomości (co obecnie niekoniecznie jest prawdą ) tkwi stereotyp o "lepszym wykształceniu prawniczym" adwokatów - co wynika również z historycznych uwarunkowań tego zawodu.
Przeciwnie, obecnie aplikacja radcowska  uznawana jest za lepszą.  Stopniowo to radcowie będą przejmowAli "stery".

W sprawach karnych w roli obrońcy występować może jedynie adwokat, a radca prawny jedynie w określonych kategoriach spraw (szerzej zobacz art. 82 kodeksu postępowania karnego ).

Osobną kwestią  jest natomiast problem do jakich  spraw adwokata /radcę brać,  a kiedy ich wynagrodzenie stanowi jedynie zbędny koszt. I tak na przykład - w postępowaniu spadkowym,  dotyczącym podziału majątku po dziedziczeniu  lub po rozwodzie - co do zasady odradzam.

[spam - usunięte przez moderatora]

4

bo adwokat może być obrońcą w sprawach karnych. większość ludzi jeśli potrzebuje pomocy (i ma na to kasę) to głównie właśnie  w takich sytuacjach, jeśli zaś chodzi o zwykłą poradę to wystarczy zapytać któregoś z kolegów po prawie (jest to teraz bardzo popularny kierunek studiów i każdy zna kilka osób) i masz to za free na zasadzie wymiany kompetencji.
Dlatego też kancelarie radcowskie lub radcowie indywidualni pracują głównie dla przedsiębiorstw.

gumibear - nawiązując do innego Twojego wątku - radzę pogodzić się z wybranym zawodem.

5

Co masz na myśli pisząc że mam pogodzić się z wybranym zawodem ?

6

Sylwia720 napisał/a:

bo adwokat może być obrońcą w sprawach karnych.

To się zmieni kiedy wejdzie w życie nowelizacja kpk - dopuści radców do obrony w sprawach karnych.

7

I co ludzie pójdą ze sprawami karnymi do radców prawnych ?
Czy raczej nadal będą chodzili do adwokatów.

8

gumibear napisał/a:

I co ludzie pójdą ze sprawami karnymi do radców prawnych ?
Czy raczej nadal będą chodzili do adwokatów.

A kto to może wiedzieć wink
To będzie przede wszystkim zależało od samych radców. Na ile sobie będą radzić w procesie karnym.

9

gumibear napisał/a:

Co masz na myśli pisząc że mam pogodzić się z wybranym zawodem ?

chodzi mi o to, że uczepiłaś się myślenia, że aplikacja radcowska to był taki zły pomysł, a adwokacka byłaby sto razy lepsza td. itp. Nie dostrzegasz nawet korzyści płynących ze swojego zawodu, nie starasz się w nim rozwijać, tylko po prostu stwierdziłaś że to był zmarnowany czas, bo sobie to inaczej wyobrażałaś. To nie jest droga do przodu tylko w tył.

10

Tak Luc to powiedz mi dlaczego radcy prawni nadal bardzo rzadko występują w sprawach rodzinnych chociaż te mogą już prowadzić od wielu lat bo od 2005 roku.
No dlaczego tak jest ?
W sprawach karnych będzie podobnie.

11

gumibear napisał/a:

No to będzie.

12

gumibear napisał/a:

Tak Luc to powiedz mi dlaczego radcy prawni nadal bardzo rzadko występują w sprawach rodzinnych chociaż te mogą już prowadzić od wielu lat bo od 2005 roku.
No dlaczego tak jest ?

Może dlatego, że aplikację radcowską wybierają marudzące zrzędy, które zamiast ruszyć dupę w celu zrobienia czegoś konstruktywnego, wolą gorzkie żale po forach?

13

Wg mnie to troll. Dobranoc

14

Iurista nie masz żadnych merytorycznych argumentów stać cię tylko na wycieczki ad personam ?
Nie wiem czy byłeś kiedyś w sądzie ale wystarczy udać się do pierwszego lepszego i zobaczyć wokandę wydziału rodzinnego ilu z pełnomocników to radcy prawni a ile adwokaci.
Może jeden na dziesięciu w wydziale rodzinnym to pełnomocnik będący radcą prawnym pozostali to adwokaci.

15

Aplikacja radcowska jest obecnie aplikacją lepszą. Tak adwokaci, jak i radcowie swój główny dochód osiągają właśnie z dużych spraw gospodarczych. Nie cywilnych, czy karnych.
Spójrz na to inaczej - adwokat nie zostanie zatrudniony na umowie o pracę, Ty będziesz miała taką możliwość.
Gdybym był Tobą, nie ograniczałbym się do prawa rodzinnego, czy spadkowego bo to absurd. Potencjalny patron z góry Cię skreśli, jeśli usłyszy taką informację. Od spraw z tego zakresu ma praktykantów na pęczki, których w dodatku nie musi zatrudniać. Musisz poszerzać swoje horyzonty - jak za dwa lata pójdziesz na swoje, musisz wiedzieć coś więcej, niż jak napisać proste pismo procesowe, którego wzory są zresztą w Internecie. Zrób swoje, zrozum prawo, dokończ aplikację. Jeśli nie będzie Ci pasowało, to po 3 latach przekwalifikujesz się na adwokata.

16 Ostatnio edytowany przez gumibear (2015-01-17 15:19:57)

To jeden wielki mit że z przedsiębiorców można osiągać duże dochody, polscy przedsiębiorcy nie korzystają często z pomocy prawnej i wielu radców prawnych którzy otwierają kancelarie chcąc zajmować się tylko albo głównie obsługą przedsiębiorców zamyka je albo przędzie bardzo cienko.
Rynek przedsiębiorców też jest płytki i nie jest wcale lepszy od rynku klientów indywidualnych.
Duże dochody z przedsiębiorców osiągają kancelarie ale najczęściej takie które działają bardzo długo i zaczynały w zupełnie innych warunkach rynkowych.
Regularnie z usług prawnych korzystają duzi przedsiębiorcy ewentualnie niektórzy średni, skupieni głównie w dużych miastach, już dawno mający stałą obsługę prawną czyli zajęci niedostępni dla nowo powstających kancelarii radcowskich.
Mali przedsiębiorcy i mikro przedsiębiorcy którzy stanowią ponad 90 % polskich przedsiębiorców, najczęściej w ogóle nie korzystają z pomocy prawnej a jeżeli już to od wielkiego dzwonu raz na kilka lat jak już nie ma wyjścia i gdzie tu jest rynek dla radców prawnych.
Co do pracy na etacie dla radców prawnych jest jej bardzo mało a wymagania na te miejsca pracy które są, najczęściej bardzo duże.
Tak że aplikacja radcowska i zawód radcy prawnego nie jest wcale lepszy od zawodu adwokata według mnie jest gorszy.

17

gumibear napisał/a:

Co do pracy na etacie dla radców prawnych jest jej bardzo mało a wymagania na te miejsca pracy które są, najczęściej bardzo duże.

Nieprawda.

18 Ostatnio edytowany przez gumibear (2015-01-17 16:43:29)

A możesz mi powiedzieć co jest nieprawdą oczywiście wskazując jakieś dowody jakiś portal z ogłoszeniami z pracą, gdzie będzie dużo ogłoszeń z pracą dla radców prawnych.
Chyba że chodzi ci o pracę po znajomości.

19

wystarczy wejść na stronę którejś z korpo konsultingowych i tam są ogłoszenia. Wymagania zwykle to być na aplikacji lub zaraz po plus biegły angielski.
Chociaż nie wiem po co karmię trolla tongue

20 Ostatnio edytowany przez gumibear (2015-01-17 17:29:18)

Chodzi ci o wielką czwórkę ?
Ta a ile jest tych ogłoszeń kilka ?
Ha ha ha ha
Co roku tysiące aplikantów radcowskich kończy aplikację a ogłoszeń jak na lekarstwo po kilka na portalach z pracą.
Właśnie spojrzałam sobie przed chwilą na takie ogłoszenie pierwsze lepsze a było ich zaledwie kilka na jednej ze stron firm z wielkiej czwórki i jednym z wymagań było 6 letnie doświadczenie w prawie własności intelektualnej.
No rzeczywiście wymagania są małe.
A nawet jak nie ma żadnych wymagań związanych z doświadczeniem to ile osób potrafi zgłosić się na takie wolne miejsce 40,50,60 czy jeszcze więcej ?
Rzeczywiście kilka ogłoszeń zapewni pracę tysiącom radców prawnych.

21

gumibear napisał/a:

Chodzi ci o wielką czwórkę ?
Ta a ile jest tych ogłoszeń kilka ?
Ha ha ha ha
Co roku tysiące aplikantów radcowskich kończy aplikację a ogłoszeń jak na lekarstwo po kilka na portalach z pracą.
Właśnie spojrzałam sobie przed chwilą na takie ogłoszenie pierwsze lepsze a było ich zaledwie kilka na jednej ze stron firm z wielkiej czwórki i jednym z wymagań było 6 letnie doświadczenie w prawie własności intelektualnej.
No rzeczywiście wymagania są małe.
A nawet jak nie ma żadnych wymagań związanych z doświadczeniem to ile osób potrafi zgłosić się na takie wolne miejsce 40,50,60 czy jeszcze więcej ?
Rzeczywiście kilka ogłoszeń zapewni pracę tysiącom radców prawnych.

Kochana, od jak dawna obserwujesz ten rynek? Czasem trzeba trochę czasu, ogłoszenia zmieniają się ciągle, rekrutują tam sporo ludzi. Jakbyś obserwowała przez dłuższy czas to byś znalazła.
Fakt, trzeba przejść dobrze assessment center, no ale to akurat jak do każdej pracy, więc bez przesady.
Mają fajne pakiety relokacyjne, bo swego czasu dostałam też taką propozycję z Big4 więc nawet w innym mieście można spróbować. No ale jak mówią, złej baletnicy...

22

gumibear napisał/a:

Duże dochody z przedsiębiorców osiągają kancelarie ale najczęściej takie które działają bardzo długo i zaczynały w zupełnie innych warunkach rynkowych.
Regularnie z usług prawnych korzystają duzi przedsiębiorcy ewentualnie niektórzy średni, skupieni głównie w dużych miastach, już dawno mający stałą obsługę prawną czyli zajęci niedostępni dla nowo powstających kancelarii radcowskich.
.

Debiutujący adwokat też nie ma od razu masy klientów...
To samo dotyczy początkujących stolarzy, brukarzy, przewoźników i snycerzy.
Każdy kto jest na rynku długo ma więcej klientów.Każdy wchodzący na rynek cierpi na brak klientów.Jezu, jakie to oczywiste.

23 Ostatnio edytowany przez kammiś (2015-01-17 19:45:22)

Iurista napisał/a:

Potrzebujesz pomocy prawnej i wahacz się do kogo iść,  czy pytasz z ciekawości?

Adwokaci i radcowie mają właściwie analogiczne uprawnienia. Ludzie częściej korzystają z usług adwokatów,  bo w ich świadomości (co obecnie niekoniecznie jest prawdą ) tkwi stereotyp o "lepszym wykształceniu prawniczym" adwokatów - co wynika również z historycznych uwarunkowań tego zawodu.
Przeciwnie, obecnie aplikacja radcowska  uznawana jest za lepszą.  Stopniowo to radcowie będą przejmowAli "stery".

W sprawach karnych w roli obrońcy występować może jedynie adwokat, a radca prawny jedynie w określonych kategoriach spraw (szerzej zobacz art. 82 kodeksu postępowania karnego ).

Osobną kwestią  jest natomiast problem do jakich  spraw adwokata /radcę brać,  a kiedy ich wynagrodzenie stanowi jedynie zbędny koszt. I tak na przykład - w postępowaniu spadkowym,  dotyczącym podziału majątku po dziedziczeniu  lub po rozwodzie - co do zasady odradzam.

Jeśli ktoś z Państwa będzie potrzebował pomocy, polecam kontakt mailowy ze mną.

Radcowska ma trudniejszy egzamin, bo więcej cywila, a cywil jest trudniejszy niż karne.

Co do pytania Autorki.
Dlaczego?
Bo 1. świadomość prawna osób jest niska. 2. sami nie wiedzą jak rozwiązać sprawę a na radcę kasy szkoda. 3. idą dopiero jak wplątają się w niezłe gówno.

Edit:
aaaaa, doczytałam
Jesteś radcą prawnym?
Nie narzekaj smile znam wielu dobrych radców i nie narzekają smile

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem natury".

24 Ostatnio edytowany przez gumibear (2015-01-17 21:14:29)

Większość z moich znajomych którzy skończyli aplikację radcowską nie pracuje w zawodzie.
Zawód adwokata daje większe możliwości ci którzy wybrali aplikację radcowską bardzo często kończą teraz poza zawodem.
Sylwia720 a ty kim jesteś radcą prawnym czy aplikantką radcowską.
Radca prawny nigdy nie będzie miał u ludzi takiego poważania jak adwokat część osób nie wie nawet czym zajmuje się radca prawny i jakie ma uprawnienia.

25

gumibear napisał/a:

Większość z moich znajomych którzy skończyli aplikację radcowską nie pracuje w zawodzie.
Zawód adwokata daje większe możliwości ci którzy wybrali aplikację radcowską bardzo często kończą teraz poza zawodem.
Sylwia720 a ty kim jesteś radcą prawnym czy aplikantką radcowską.
Radca prawny nigdy nie będzie miał u ludzi takiego poważania jak adwokat część osób nie wie nawet czym zajmuje się radca prawny i jakie ma uprawnienia.

ale może obsługiwać firmy i jednostki administracji publicznej i z tego jest niezła kasa.
Wiem bo z rodziny "radcowskiej" pochodzę - znaczy tata jest radcą, teraz mój facet jest radcą (jego ojciec też jest) i radzi sobie dobrze.
Więc nie ma zasady.
Na firmach naprawdę można kroić dobrą kasę.

26 Ostatnio edytowany przez gumibear (2015-01-17 23:13:12)

Można ale trzeba je mieć nie każdy radca ma.
Firmy w Polsce rzadko korzystają z usług prawniczych.
Adwokaci też mają dużą kasę z obron karnych.
Wyobraź sobie że ja miałem kolegę którego ojciec był radcą prawnym i on nie chciał iść na aplikację radcowską bo jego ojcu nie szło za dobrze.
Poza tym zwykli ludzie nie korzystają z usług radców prawnych tylko adwokatów więc ten rynek odpada.
W Polsce jest taka zasada że jak ktoś ma poważną sprawę to idzie do adwokata a nie radcy prawnego i temu nie zaprzeczysz.
Nie wiem po co radcom prawnym uprawnienia w sprawach karnych przecież nikt do nich nie przyjdzie wszyscy pójdą do adwokatów.
Wielu radców prawnych pracuje w urzędach za 1600 złotych na rękę ale karierę zrobili.

27 Ostatnio edytowany przez kammiś (2015-01-17 23:19:33)

gumibear napisał/a:

Można ale trzeba je mieć nie każdy radca ma.
Firmy w Polsce rzadko korzystają z usług prawniczych.
Adwokaci też mają dużą kasę z obron karnych.
Wyobraź sobie że ja miałem kolegę którego ojciec był radcą prawnym i on nie chciał iść na aplikację radcowską bo jego ojcu nie szło za dobrze.
Poza tym zwykli ludzie nie korzystają z usług radców prawnych tylko adwokatów więc ten rynek odpada.
W Polsce jest taka zasada że jak ktoś ma poważną sprawę to idzie do adwokata a nie radcy prawnego i temu nie zaprzeczysz.
Nie wiem po co radcom prawnym uprawnienia w sprawach karnych przecież nikt do nich nie przyjdzie wszyscy pójdą do adwokatów.
Wielu radców prawnych pracuje w urzędach za 1600 złotych na rękę ale karierę zrobili.

No nie wiem, mój ojciec obsługuje spółki miejskie i powiatowe, np. gospodarkę komunalną, wodociągi, centrum kultury, dwa urzędy, starostwo i bank spółdzielczy który prowadzi kasę starostwa.
no ale on zatrudnia też adwokatów i ta spółka prowadzi też sprawy karne, karno-skarbowe, rodzinne i wszelakie cywilne.
mój facet zrobił podobnie - spółkę sobie niedawno w trójkę założyli (z dwoma adwokatami), doradcę podatkowego i księgową jeszcze ściągnęli, żeby tym firmom robić pełną obsługę. I jeszcze kogoś od zarządzania zasobami ludzkimi.
Ja jestem na 3 roku teraz, w sumie nie wiem czy wybiorę adwokacką czy radcowską.

28

Gdzieś tu przewinął mi się post że radcy nie występują przed sądem ale to bzdura. Radca może nawet prowadzić w tej chwili sprawę rozwodową.

Nie leć na nieosiągalne bo się poparzysz.
Optymista nie ma wyobraźni, pesymista woli działania a realista ma to i to.
Pilna pomoc w temacie wyłudzonej pożyczki!!!

29 Ostatnio edytowany przez vinnga (2017-08-21 11:43:28)

Ja się nie zgodzę. Jakbym nie konsultowała się z adwokatem podczas sprawy rozwodowej to zostałabym goła i wesoła. No ja wziełam adwokata a nie radcę głównie dlatego, ze poprostu kancelaria SPAM ma bardzo dobre opinie jeśli chodzi o sprawy rozwodowe czy spadkowego. Nawet nie wiedzialam, ze sa takie roznice.

30 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-03-28 12:33:34)

Ja  pomoc uzyskałam w kancelarii spam. Usługi na najwyższym poziomie w bardzo korzystnej cenie. Specjalizują się w prawie gospodarczym i doradztwie dla firm.

Posty [ 30 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Dlaczego radcy prawni rzadko prowadzą sprawy klientów indywidualnych ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018