Andrzejkowe zabawy dla dzieci? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Andrzejkowe zabawy dla dzieci?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1

Temat: Andrzejkowe zabawy dla dzieci?

Andrzejkowy wieczór jest tajemniczy i magiczny, dzieci uwielbiają taką atmosferę. Tyle tylko, że niemal wszystkie wróżby andrzejkowe są nastawione na zamążpójście, co np. 8-latki (nawet dziewczynki) słabo interesuje tongue

Na razie wymyśliłam tylko lanie wosku. Bo tam powstające kształty można interpretować dowolnie. Co jeszcze?
Znacie jakieś wróżby, które byłyby odpowiednie dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym? A może po prostu jakieś dziecięce odmiany tych "normalnych" wróżb?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Andrzejkowe zabawy dla dzieci?

Zainspirowana zabawą na naszym forum podpowiadam, że można dzieciom podrzucić wróżbę z zadawaniem pytań i poszukiwaniem odpowiedzi w książce, w tym przypadku najlepiej, aby była to książeczka dla dzieci. Jeśli dzieci nie potrafią jeszcze czytać, warto aby wspomogli je dorośli.
Dziecko zadaje pytanie, podaje numer strony i wersu, a drugie odczytuje treść takowego. Dalej można pobawić się w swobodną interpretację.

Przede wszystkim proponuję przeróbki wróżb dla dorosłych, bo one mogą być naprawdę niezłą nspiracją.
Na przykład jedna z nich zakłada wypisanie na kartce męskich imion, po czym kartkę należy odwrócić i "na ślepo" przekłuwać", trafione imię oznacza imię przyszłego męża. Modyfikacja: wypisujemy imiona dziewczęce, trafione oznacza imię najlepszej przyjaciółki.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

3

Odp: Andrzejkowe zabawy dla dzieci?

Wiekszosc wrozb mozna zaadaptowac do "co cie czeka w przyszlosci", "czy spelni sie twoje marzenie" albo "co o mnie mysla inni"?

Dla przykladu: kazde dziecko pisze na karteczce swoje marzenie i wklada je do buta. Potem buty maszeruja przez pokoj i ktory but wyjdzie pierwszy tego marzenie sie spelni jako pierwsze.

Bierzemy kilka kubkow lub talerzykow i wkladamy pod nie jakies symbolixzne przedmioty (np krede, pieniazek, ksiazeczke, klucz do samochodu) i odczytujemy przyszle zawody.

Gra w butelke: wypisujemy na kartkach "zalecenia na przyszlosc" np "powinnas sie wiecej usmiechac", "pamietaj zeby sie nie spozniac bo przegapisz swoja szanse itp  - potem kazde dziecko kreci butelka i dostaje swoje zalecenie.

Kazde dziecko robi lodeczke z papieru i puszczamy lodeczki do miski z woda. Potem robimy "czarodziejski wiatr' i ktore lodeczki sie polacza wroza najlepsza przyjazn.

Odczytujemy "tajemne moce" dzieci: przygotowujemy kolorowe karteczki i razem z dziecmi dopasowujemy do kazdego koloru jakas moc - np czerwony to odwaga, czarny sila, bialy szczerosc, niebieski to wyobraznia itd - potem wrzucamy karteczki do woreczka a kazde dziecko losuje karteczke i dowiaduje sie jaka "super-moc" w sobie posiada, o ktorej jeszcze nie wie.

4

Odp: Andrzejkowe zabawy dla dzieci?

Iceni, czy Ty z tego woreczka wyciągnęłaś kiedyś karteczkę "jesteś genialna"?

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Andrzejkowe zabawy dla dzieci?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018