Botox czy wypełniacz - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Botox czy wypełniacz

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 94 ]

1

Temat: Botox czy wypełniacz

Co jest lepsze do usuwania / zmniejszania zmarszczek na czole, miedzy brwiami, bruzdy nosowej?
Macie może jakąś wiedzę na ten temat? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie opinie.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Botox czy wypełniacz

wszystko zalezy jaki efekt chcesz uzyskać. Ile na to chcesz przeznaczyć pieniedzy. I jak głębokie masz zmarszczki. Musisz liczyc się z tym że jednorazowy zabieg niewiele pomoże...

Nigdy Nie Mów Nigdy.Nigdy Nie Mów Zawsze.

3

Efekt najlepiej taki, by skóra była gładka, a twarz odświeżona:)

4

Ja uważam, że wszystko zależy od typu zmarszczek, miejsca ich ulokowania oraz pożądanego efektu. Wszystkim nie zdecydowanym polecam poczytać na spam Zwłaszcza polecam następujące artykuły: Krok po krok o botoksie, Kwas hialuronowy - fakty i mity oraz Klasyfikacja wypełniaczy.

Jeżeli chodzi o te ostatnie to chyba warte uwagi są: Macroline, Teosial czy Radiesse.

Zapraszam do czytania i serdecznie pozdrawiam!

5

Co do wypełniaczy to czytałam sporo o juvedermie, podobno jest dobry, trzyma rok i wstrzykiwany ze środkiem znieczulającym. Słyszałyście coś?

6

mery juvederma to jeden z wypełniaczy naturalnych na bazie kwasu hialuronowego efekt utrzymuje się od 6 do 18 mies. Jezeli masz problem z bruzdami wargowo-nosowymi to jak najbardziej polecam Ci kwas hialuronowy np voluma efekt utrzymuje się od 12 do 24 mies, po upływie tego czasu preparat ulega całkowitemu wchłonięciu, bo jest to jak i juvederma wypałniacz naturalny smile Botox też ok zwłaszcza na bruzdy między brwiami. Najlepiej jak byś poszła na konsultacje do kliniki - tam pomogą Ci dobrać odpowiednie wypełniacze, to nic nie kosztuje. Jezeli jesteś z Warszawy to polecam Ci skinclinic, robiłam tam usuwanie rozstępów, wiec z czystym sumieniem mogę Ci ich polecić. Moja koleżanka wstrzykiwala kwas hialuronowy by uwydatnić policzki i nie miala zadnych negatywnych odczuć.

7

zgadzam się z wami z tego co szperalam po necie to Juvederm (wypełniacz) działa długo bo od 9 do 12 miesięcy (inne wypełniacze np. do 3 miesięcy)
i jest to jedyny wypełniacz podawany od razu ze środkiem przeciwbólowym. Wypełniacz raczej redukuje to o czym piszesz. Ponieważ Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele głównie w skórze. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek. Cząsteczki kwasu hialuronowego zanikają w miarę upływu lat. Zabieg wypełnienia zmarszczek polega na udostępnieniu zastępczego żródła kwasu hialuronowego, aby przywrócić satysfakcjonujące nawilżenie tkanek skóry, które jest niszczone przez załamania skórne, powstałe na skutek ekspresji twarzy. Moim zdaniem wypełniacz w twoim przypadku, ale moge się mylic.

8

Dziewczyny dzięki za tak obszerne informacje:) To może mi jeszcze podpowiecie, czym się kierować przy wyborze lekarza, miejsca zabiegu?

9

moim zdaniem najlepiej wybrac jakiegoś z polecenia lekarza kiedy możesz zobaczyc namacalne efekty precyzyjności. Ważne żeby lekarz posiadał certyfikat akredytowany przez instytucje państwową podpisany przez lekarza. Tm powinnaś się najbardziej kierować moim zdaniem. A na co się w końcu zdecydowałas?

10

Jeszcze na nic:)
A to bardzo ważne to co piszesz, bo nie wiedziałam że lekarze od botoxu muszą mieć certyfikaty.
No ale rzeczywiście jak wybierać to takiego, który ma jakieś doświadczenie

11

No jasne. Do zabiegu uprawniony jest tylko i wyłącznie lekarz, posiadający certyfikat uprawniający do przeprowadzania tego typu zabiegów estetycznych. Certyfikat mówi o tym, że lekarz przeszedł szkolenie z w/w zakresu a ponad to ma za soba już praktyke w tej materii. Nikt przecież nie chce być królikiem doświadczalnym.

12

No to prawda, że wolę lekarza z doświadczeniem, takiego który się zna na tym co robi, niż bez:)

13

trzeba mieć świadomość kto robi i czym robi. Byle nie chiński botox a o certyfikat głupio spytać ale chyba raczej warto.

14

Ja chyba bym się nie zdecydowała na botoks - jakoś źle mi się kojarzy. A już na pewno nie w miejscu, którego nie byłabym pewna w 100% Trzeba sprawdzać wszelkie certyfikaty itp., a najlepiej zasięgnąć informacji dot. konkretnych gabinetów, czy ludzi - nawet na forach internetowych.

15

ostatnio oglądałam na youtube wieści z tv o botoxie http://www.youtube.com/watch?v=b_eovM3b … rofilepage

16

Głębokiej zmarszczki botoxem się nie zlikwiduje na 100%, bo tylko przecież paraliżuje nerwy. Bruzdę, by jej nie było trzeba wypełnić. Botox starcza na ok. pół roku, a wypełnienie nie jestem zorientowana.

17

Trzeba wiedzieć, że botox jest na zmarszczki mimiczne (dynamiczne), a kwasem hialuronowym wypełnia się zmarszczki statyczne. Więc bruzdy nosowo-wargowe robi się kwasem hialuronowym. Natomiast na czoło chyba skuteczniejszy będzie botox. Chociaż to powinien ocenić lekarz. Czasami stosuje się i jedno i drugie, aby uzyskać pożądany efekt.

18

Botoksem wypełnia się też głębokie bruzdy pomiędzy brwiami. Botoks może być wstrzykiwany również pod skórę w okolicy oczodołów, na czole oraz między brwiami. Neurotoksyna wygładza też bruzdy na szyi i zapobiega opadaniu skóry w kącikach ust. Jest także idealnym rozwiązaniem dla osób, które nadmiernie się pocą. Jego wstrzyknięcie powoduje zablokowanie impulsów nerwowych wędrujących do gruczołów potowych w wyniku czego następuje ograniczenie w wydzielaniu potu.
Kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkim ciele, głównie w skórze, w różnorodnych stężeniach. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek. Cząsteczki kwasu hialuronowego zanikają w miarę upływu lat. Zabieg wypełnienia zmarszczek polega na udostępnieniu zastępczego żródła kwasu hialuronowego, aby przywrócić satysfakcjonujące nawilżenie tkanek skóry, które jest niszczone przez załamania skórne, powstałe na skutek ekspresji twarzy. Żele, które bazują na kwasie hialuronowym są stosowane do produkcji implantów, które służą do wypełnienia zmarszczek i powiększania ust oraz piersi. Rezultaty są widoczne od razu po aplikacji. Implanty na bazie żeli hialuronowych są jednak nietrwałe, ponieważ kwas wchłania się stopniowo, co powoduje, że zabiegi z ich użyciem trzeba powtarzać 2 do 3 razy w roku.

19

Hmmm.. Nie powiedziałabym, żeby botox "wypełniał" - przecież to nie jest wypełniacz (do tego jest właśnie kwas hialuronowy!). Botox zatrzymuje powstawanie zmarszczek, kwas hialuronowy - wypełnia już istniejące. Jakby nie patrzeć efekt tych zabiegów jest taki sam - gładsza buzia smile
http://www.pieknatwarz.com.pl/galeria_index.htm - tutaj można zobaczyć efekty działania obu substancji.

20

Napiszę konkretnie, sugeruję albo:

Regeneris - osocze bogatopłytkowe jest preparatem z własnej krwi pacjenta. Stymuluje komórki skory czyli jest naturalny i nie uczula smile odswieza całą twarz od razu po zabiegu, twarz dużo młodsza. Moja mama nie miała żadnych siniaków ( wczesniej po botoksie miała dwa przy oczach). No i ogólnie, po Regeneris skóra jest jak dupcia noworodka. Jest jeszcze:
Sculptra - stymulacja produkcji własnego kolagenu, także też "bezoperacyjny lifting" i wg mnie lepsze niż botox. Ale jak dla mnie i tak super jest regeneris- najtańsze i najskuteczniejsze smile I są też rozbieżności w cenach więc warto poszukać tanszego gabinetu bo i tak jakość ta sama. Tu więc mogę powiedzieć,  ze mamcia była w Sferze, zapłaciła za 1 zabieg 500 zł.

"żyj godnie i pozwól żyć innym "

21

Myślę, że botox to jednak lepsza opcja! Botox jest bezpiecznie i skutecznie stosowany w wielu dziedzinach medycyny, w końcu jad kiełbasiany to naturalna substancja. Co prawda, trzeba co jakiś czas powtarzać zabieg, ale i tak myślę, że warto:) Poza tym teraz już botox to nie tylko zabieg dostępny dla bogaczy, w gabinetach stomatologicznych można skorzystać z tej usługi w bardzo przystępnej cenie.

22

Widzę, że wszyscy są bardzo mądrzy na tym forum ale aż wieje brakiem wiedzy. NIE MOŻNA porównywać botoxu i wypełniaczy. To dwie różne rzeczy!
"Toksyna botulinowa - Do wytwarzania tej toksyny dochodzi głównie w glebie, osadzie dna morskiego i niewłaściwie wytwarzanych i przechowywanych konserwach mięsnych, rybnych i jarzynowych. Spożycie zakażonej żywności prowadzi do zatruć jadem kiełbasianym. Toksyna ta jest jedną z najsilniejszych znanych neurotoksyn. Dawka śmiertelna dla człowieka oceniana jest na ok.:

* 1,3?2 ng/kg, dożylnie
    * 10?13 ng/kg, inhalacja"
"Kwas hialuronowy - glikozoaminoglikan (rodzaj polisacharydu), który występuje we wszystkich organizmach żywych i należy do najliczniejszej grupy związków mających identyczną budowę chemiczną tak u bakterii, jak i człowieka"

23

Ano właśnie ja bym radziła uważać na ten botoks. Sama jeśli miałabym się kiedyś skusić na wypełnienie zmarszczek zdecydowałabym się na kwas hialuronowy. Teraz nie stać mnie na to, a i zabiegi są takie jak np. System Injection wykonywane tylko w dużych miastach.

24

ja mam jeszcze trochę czasu na to, żeby myśleć jak się pozbyć zmarszczek. Ale lata lecą i kto wie, może zmarszczki na mojej twarzy pojawią się szybciej niż się tego będę spodziewać wink
Botoks jest ciekawym rozwiązaniem, ale faktycznie trzeba z nim uważać. Ważne jest to, żeby jeśli już zdecydujemy się na taki zabieg udać się do dobrego specjalisty. Ja dużo dobrego czytałam o specjalistach z warszawskiej kliniki IQ Medica. A wy znacie jakieś dobre kliniki, gdzie można poddać się różnym zabiegom??

polecam krem polskiej firmy Nantes, jest na prawdę skuteczny, zawiera kwas hialuronowy, na prawdę dobra marka. długo poszukiwała dobrego kremy i trafiłam, zupełnie przypadkowo w internecie

26 Ostatnio edytowany przez Agatka (2010-10-28 13:49:19)

Moim zdaniem to ani to, ani to. Botox jest okropny ogólnie, więc nie rozumiem po co to ktoś w ogóle robi. Nie lepiej już zafundować swojej skórze jakiś nieinwazyjny zabieg, który pobudzi ją do naturalnej pracy i odnowy. Na przykład znalazłam teraz na spamofertę rabatową na mezoterapię bezigłową w Wawie. Jak dla mnie to to jest dobre rozwiązanie, a nie jakiś tam botoks. Botoks jest niebezpieczny, dziewczyny!!

27

Ja polecam zdecydowanie kwas hialuronowy, przede wszystkim jest on produkowany w naszym organizmie więc robiąc wypełnienie zmarszczek w zasadzie dostarczamy organizmowi znajomą substancję. Jeżeli miałabym polecić jakiś konkretny zabieg to zdecydowanie preparatem Esthelis Soft firmy Anteis. Przy niwelacji powierzchownych zmarszczek jest rewelacyjny. Efekt jest wart swojej ceny. Zresztą ja zawsze wychodzę z założenia, że twarz jest moją wizytówką więc jestem żywą reklamą tego, że w krótkim czasie można znowu spojrzeć w lustro bez obaw smile Ja stosowałam kurację w celu pozbycia się blizn, ale jeżeli zamierzasz zniwelować delikatne zmarszczki to gorąco polecam ten zabieg. Przede wszystkim nie miałam obrzęków i siniaków co było dla mnie bardzo ważne.

28

jmichalska napisał/a:

Moim zdaniem to ani to, ani to. Botox jest okropny ogólnie, więc nie rozumiem po co to ktoś w ogóle robi. Nie lepiej już zafundować swojej skórze jakiś nieinwazyjny zabieg, który pobudzi ją do naturalnej pracy i odnowy. Na przykład znalazłam teraz na spamofertę rabatową na mezoterapię bezigłową w Wawie. Jak dla mnie to to jest dobre rozwiązanie, a nie jakiś tam botoks. Botoks jest niebezpieczny, dziewczyny!!

To prawda, a przecież mezoterapia czy to igłowa czy bezigłowa jest wykonywana kwasem hialuronowym. Moja przyjaciółka miała też właśnie mezoteriapię ale igłową preparatem Mesolis, uzyskać młodszy wygląd twarzy, miała bardzo zniszczoną, wysuszoną twarz od palenia papierosów.  Lekarz polecił jej Mesolis, gdyż jest ma on najwyższe stężenie kwasu hialuronowego wśród dostępnych obecnie na rynku preparatów do mezoterapii. Teraz wygląda o kilka lat młodziej smile

29

no tak, ale krem działa tylko powierzchownie i nie sięga głębszych warstw skóry

30

Botoks u mnie odpada od chwili gdy przeczytała, że jego toksyczne produkty rozpadu nie są wydalane przez nasz organizm ale kumulowane w wątrobie. No wybaczcie, ale nie zaśmiecę sobie wątroby tylko dlatego że chcę wygładzić zmarszczki.
Kwas hialuronowy jak najbardziej potwierdzam wszystko co juz zostało napisane wyżej.
Ponad to udowodniono, ze kwas hialuronowy stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastycznych w skórze, dlatego nawet gdy mija teoretyczny czas utrzymywania się preparatu, obserwowane efekty, okolica gdzie był on wstrzyknięty wygląda lepiej niż przed zabiegiem.
Fantastyczną sprawą jest nowa metoda wstrzykiwania wypełniaczy, czy tez wykonywania zabiegu mezoterapii. Strzykawki chyba powoli pójdą do lamusa, gdyż w gabinetach pojawiają się elektroniczne peny tzw. injection system, dzięki którym wypełniacz jest wstrzyknięty jeszcze precyzyjniej, a siniaki czy zaczerwienienia po zabiegu są znikome.

31

Czytałam o tej mezoterapii, ma mnóstwo zastosowań - od zmarszczek po cellulit i wypadanie włosów. I cena też bardzo atrakcyjna, bo tam gdzie znalazłam ten zabieg kosztuje tylko 400zł (twarz).

32 Ostatnio edytowany przez Manami (2010-11-16 21:46:31)

Ja uważam że botoks nie jest zły, jeśli jest dawkowany i używany z umiarem. Tez miałam kiedyś dylemat tego rodzaju, aż bardzo kompetentny lekarz (dr Maciej Rogala Miejska Farma Piękności) wyjaśnił mi dokładne działanie i zastosowanie botoksu. Jesli chodzi o szkodliwośc na wątrobe, to szczerze mówiąc jest wiele innych bardziej szkodliwych substancji np. hormony, które uzywamy codziennie. A botoks robimy raz na jakiś czas. Szkoda, że nie nie zaczełam wcześniej, jak moje koleżanki, bo się bałam. Niestety botkos nie usuwa zmarszczek, ale 'paralizuje' nadmierna mimikę.

a wracając jeszcze do wątroby - polecam dietę z medycyny chińskiej smile)

33

Cześć. Z doświadczenia wiem, że warto skorzystać z zabiegów firmy Anteis, które polegają na podawaniu kwasu hialuronowego. Mają genialne produkty do mezoterapii, które są skuteczne, nie wywołują alergii i dają długotrwały efekt.

34

Podobno dobrze jest po zabiegu mezoterapii zrobić sobie peeling chemiczny. Można też zrobić zabieg nie tylko na konkretne zmarszczki ale i na cała twarz. Strasznie cena kusi, choć nie wiem cza cena jest tak niska w salonie w który sprawdzałam czy w każdym smile

35

Spam
Moderatorka Sueno6

36

Cena faktycznie jest bardzo kusząca. Jednym z tańszych preparatów jest szwajcarskiej produkcji mesolis, ampułka 1ml kosztuje ok. 400zł, kolejne ampułki po 350. Cena zabiegu uzależniona jest od ilości ampułek jakie lekarz zużyje do ostrzykiwania.
Ale efekt jak dla mnie olśniewający buźka jak po miesięczym urlopie taka promienna i wypoczęta. I nawet jak kwas ulegnie biodegradacji, to skóra pozostaje ładnie nawilżona i świetnej kondycji.

37

afadro napisał/a:

Cena faktycznie jest bardzo kusząca. Jednym z tańszych preparatów jest szwajcarskiej produkcji mesolis, ampułka 1ml kosztuje ok. 400zł, kolejne ampułki po 350. Cena zabiegu uzależniona jest od ilości ampułek jakie lekarz zużyje do ostrzykiwania.
Ale efekt jak dla mnie olśniewający buźka jak po miesięczym urlopie taka promienna i wypoczęta. I nawet jak kwas ulegnie biodegradacji, to skóra pozostaje ładnie nawilżona i świetnej kondycji.

A czy taka jedna ampułka tego preparatu mesolis wystarczy na jeden zabieg dla 26-latki? Pytam, bo nie mam zielonego pojęcia, a noszę się z zamiarem wykonania właśnie takiego zabiegu, aby odświeżyć twarz, no i zlikwidowac drobne zamarszczki mimiczne.

38

Żeby zniwelować drobne zmarszczki mimiczne warto skorzystać z zabiegu preparatem Esthelis Soft, tym bardziej, że masz 26 lat. Podaje się go bardzo płytko pod skórę, co także jest jego zaletą, ładnie się uplastycznia i rozprowadza, materiału nie czuje się pod skórą. Idealny jak masz cerę cienką i delikatną.

Posty [ 1 do 38 z 94 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Botox czy wypełniacz

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018