Testy owulacyjne - ważne pytanie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Testy owulacyjne - ważne pytanie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Testy owulacyjne - ważne pytanie

Od dłuższego czasu szukam odpowiedniej dla siebie antykoncepcji. Tabletek hormonalnych nie mogę brać ze względów zdrowotnych (ani żadnych krążków, plastrów itd). Narazie używamy prezerwatyw, ale bardzo chcielibyśmy choć przez kilka dni w miesiącu odpocząć od nich... Przeszkadzają mi, partnerowi także, ale chyba nawet mi bardziej. Z nawilżeniem ok, bardziej awersja psychiczna. Metoda objawów-termiczna czy też komputerek cyklu raczej nie sprawdzi się, mam taką pracę, że wstaję nawet kilka razy w nocy na chwilę, kupiłam nawet super czuły termometr elektroniczny na próbę i wyniki kompletnie do niczego wychodziły (ogromne różnice). Poza tym, jestem niemal pewna, że często zapominałabym mierzyć. Prowadzę hodowlę, często zrywam się, bo trzeba wstać do młodych, a przecież trzeba zmierzyć temperaturę zanim wykona się jakieś ruchy, a nie po 'bieganiu'. Kupiłam na próbę paskowe testy owulacyjne, bo były tanie, a zaciekawiły mnie. Wysoka czułość, niby 99% skuteczności. Od 3-4 miesięcy sprawdzam regularnie codziennie począwszy od ok 7 dc, narazie idealnie pokazywało mi ujemne, a następnie przez około dobę niesamowicie mocne, dwie czerwone krechy, barwiące się szybko. Potem znów ujemne. Czytałam jednak bardzo dużo opinii, jeśli nie same, że nie można kompletnie na nich polegać?? Dlaczego? Czy ktoś wie, czy naprawdę źle wskazują poziom LH? Oczywiście wiem, że plemniki potrafią przeżyć 5 dni, więc w grę wchodziłyby stosunki niezabezpieczone tylko w II połowie cyklu, kilka dni po skoku LH.
Z góry będę wdzięczna za opinie, to dla mnie bardzo ważne.

10.01.2017 - Gabrysia jest z nami smile
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Testy owulacyjne - ważne pytanie

Bo te testy sa w stanie wykryć owulację na 24 godziny przed jej zaistnieniem. Ja je stosuję, bo chcę zajść w ciążę, ale w czasie gdy nie chciałam to stosowałam metodę objawową, nawet bez termometru. Miałam zaburzenia cyklu, podwyższoną prolaktynę, na którą brałam leki, normalnie chodziłam do pracy (bardzo stresującej) i po kilku miesiącach nauczyłam się rozpoznawać, kiedy jest owu, a kiedy nie. W okresie płodnym używaliśmy gumek, dla mnie w sumie bez różnicy w odczuciach czy gumka jest czy jej nie ma. A próbowaliście gumek nielateksowych? Albo jakichś super cienkich?
Ja bym generalnie nie polegała tylko na testach. Mierzenie temperatury jest trudne, mi się nigdy nie udawało, zawsze ten wykres miałam jak sinusoidę. Najlepiej po prostu obserwować swoje ciało, jak się zmienia w ciągu cyklu, a dopóki nie tego nie ogarniesz, to jednak wybrać te gumki. No i weź pod uwagę jakieś tam, małe bo małe, ale jednak ryzyko ciąży.

3 Ostatnio edytowany przez Sienna (2014-10-28 15:59:19)

Absolutnie nie mozna na nich polegac, staram sie o ciaze i uzywalam tych testow. Mialam clear blue ktore sa ponoc bardzo akuratne, dni plodne wychodzily w najbardziej nieprawdopodobne dni i na odwrot. Czasem no  stop pokazywaly negatywny wynik itd. To nie jest dobra metoda. A dlaczego nie sprobujesz Nuva ring? Ma znikoma zawartość hormonow i jest bardzo skuteczna. Stosowalam i polecam.

4 Ostatnio edytowany przez Nitka88 (2014-10-28 17:23:57)

Sienna napisał/a:

A dlaczego nie sprobujesz Nuva ring? Ma znikoma zawartość hormonow i jest bardzo skuteczna. Stosowalam i polecam.

Ponieważ zawiera estrogeny, których nie mogę brać. Zaś pigułki gestagenowe powodowały u mnie notoryczne, obfite i długo trwające miesiączki. Nie miałam już sił. Brałam przez 9 miesięcy i nic się nie zmieniało, tylko na gorzej... Prezerwatyw próbowaliśmy różnych, przez moment byłam zachwycona Skinami nielateksowymi, krótko... Ciągle zsuwały się. Niestety wiele innych także, zostawały wręcz we mnie. Zaś te o mniejszych rozmiarach, po prostu nie pasowały, były strasznie opięte. Może mój TŻ ma nietypowy rozmiar. A u nas dostępne są niestety tylko rozmiary standardowe, mniejsze są już strasznie pomniejszane. Może z powodu tego zsuwania się mam uraz do nich sad Nie mogę myśleć o niczym innym, tylko żeby znów nie było wpadki. Pomocyyy, jaką antykoncepcję mam wybrać sad

Edit: Jeszcze jedno. Dlaczego podczas dwóch cykli, podczas których próbowałam bawić się w metodę termiczną, za pomocą specjalnie kupionego termometru Microlife, nie odnotowałam wcale skoku temperatury? Ani razu temperatura nie zbliżyła się do 37 C. Akurat w te dni, kiedy miałam mieć owulację, pilnowałam się i starałam mierzyć o tej samej godzinie, bez ruszania się.

5

Jak chciałam zajść w ciążę to używałam takich testów. Codziennie pokazywały, że nie mam dni płodnych, a w ciążę zaszłam. Tak więc moim zdaniem są do d...

6

Może po prostu nie masz owulacji? Warto przebadać poziom hormonów, pójść do lekarza... Czasem miesiączkujemy regularnie, ale owulacja wcale się nie pojawia.

7 Ostatnio edytowany przez Nitka88 (2014-10-28 22:27:33)

Emilia, może używałaś testów i niskiej czułości, lub nie miałaś poziomów LH na tyle wysokich (to napewno sprawa indywidualna)? Moje testy właśnie zawsze pokazują mi raz w miesiącu bardzo wyraźne, aż malinowe, dwie krechy. Potem powoli bledną. Zawsze wychodziły mi w miarę sensownym dniu cyklu. Więc miałam nadzieje, że trafiłam w coś, co będzie odpowiednie, a tutaj... sad

(ps: jak powtarzam znów minutę później test, kiedy mam 'malinki', tak dla pewności, to kolejne tak samo się zabarwiają mocno, jakby coś było na rzeczy)

8 Ostatnio edytowany przez Iceni (2014-10-28 22:38:53)

Sienna napisał/a:

Absolutnie nie mozna na nich polegac, staram sie o ciaze i uzywalam tych testow. Mialam clear blue ktore sa ponoc bardzo akuratne, dni plodne wychodzily w najbardziej nieprawdopodobne dni i na odwrot. Czasem no  stop pokazywaly negatywny wynik itd. To nie jest dobra metoda. A dlaczego nie sprobujesz Nuva ring? Ma znikoma zawartość hormonow i jest bardzo skuteczna. Stosowalam i polecam.

Ja nie wiem czy zdajesz sobie sprawe, ale w samych Stanach jest zlozonych prawie półtora tysiaca pozwów przeciwko producentowi nuv3earingu poniewaz jest to srodek ktory moze powodowac ogromne skutki uboczne do smierci włącznie - pozwy nie wziely sie z nikąd - to jest srodek bardzo malo przebadany i wielu lekarzy ma co do niego watpliwosci

9

Iceni...nie mialam pojecia! Zaraz to wygoogluje, to byla jedyna metoda ktora stosowalam pare lat temu i mi bardzo pasowala. Krótko ja stosowalam i nie interesowalam nia juz później. Zaskoczylas mnie.

10 Ostatnio edytowany przez Iceni (2014-10-28 23:49:38)

Pierwszy lepszy artykuł na ten temat. Pewnie po polsku tez się znajdą:

home
Call
Menu
Michael Brady Lynch Firm
< Back
NuvaRing

NuvaRing: 6.5 times higher risk of developing deadly blood clots

NuvaRing (ethinyl estradiol and etonogestrel) is a flexible, plastic, contraceptive ring that releases a combination of the female hormones estrogen and progestin after being inserted into the vagina.

Merck & Co., which developed NuvaRing, marketed it as being an easy-to-use device that, once inserted, releases hormones into the bloodstream for 21 days and so requires replacing only once every three weeks.

However, while NuvaRing may be convenient, a May 2012 British Medical Journal study finds that, when compared with women who do not use hormonal birth control, women who use NuvaRing have a 6.5 times higher risk of developing deadly blood clots.

Facts about NuvaRing

The FDA approved NuvaRing in 2001, and by 2010, Merck was making millions in NuvaRing sales?$559 million in 2010 alone. However, a subsequent FDA study, released in October 2011, showed that women who use NuvaRing have a significantly higher risk of deep vein thrombosis and pulmonary embolism relative to women who use standard, low-dose estrogen birth control pills.

In 2012, Merck & Co.?s Organon subsidiary, which manufactures NuvaRing, reported approximately 950 NuvaRing lawsuits pending from plaintiffs seeking damages for injuries allegedly sustained from using the device.

Your Rights

When manufacturers produce unsafe products that create pain and suffering, you deserve compensation. Although no amount of money will change the fact that you have suffered a serious injury as a result of manufacturer irresponsibility, compensation will help offset your current and future medical costs, as well as provide for the pain and suffering you have experienced. By filing, you may also help protect other women and their families from needless distress.

NuvaRing Risks
 Deep venous thrombosis (DVT) ? a blood clot that forms in a vein, usually in the lower leg or thigh.
 Pulmonary embolism (PE) ? a blood clot in a deep vein that travels through the blood stream to the lungs, often causing death.
 Stroke ? Blockage or rupture of arteries in the brain due to blood clots preventing oxygen from being delivered to the brain.
 Heart Attack ? When a blood clot blocks the flow of blood through a coronary artery, it can cause heart attack.
 Death ? According to an April 2011 CBS Money Watch article, a Swiss report found evidence in FDA reports that 40 women have died as a result of using the contraceptive device.

Contact Us

If you or someone you know has suffered a blood clot after using NuvaRing, you may be eligible for compensation to ease the financial and emotional burdens you are experiencing. Contact us today to set up a free consultation, during which we will listen to your story, answer any questions you may have and discuss your legal rights and options. If you choose us to represent you, we will work with you on a contingency fee basis; this means you pay nothing until we have secured compensation for you, either through a jury verdict or settlement.

home
Call

11

Dzieki, tez juz poczytalam. Hmmm, na pewno juz tego nie polece ale tez czytam sprzeczne informacje. Ciekawe dlaczego sprawy sadowe tocza sie tylko w USA a nie ma jeszcze zadnej w Europie Zachodniej. Daje do myslenia.

12

Ponieważ firma produkujaca nuvaring jest amerykanska. Siłą rzeczy trzeba pozew złożyć w USA.

13

Jeśli chodzi o testy paskowe to też różnie mi pokazywały. Wydaje mi się że lepsze są mikroskopy owulacyjne na ślinę, bo nie mają odczynników chemicznych. Kiedyś używałam Afrodyty i była ok

14 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-10-23 16:48:18)

Nam się szybko poszczęściło z ciążą odkąd zaczęłam używać SPAM to było już w następnym cyklu jak okazało się że – zaciążyłam smile!

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Testy owulacyjne - ważne pytanie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018